Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3) Fecogame


Fecogame
veterán

Új topik :C

Válaszom erre [link]

Kipróbálom integrált VGA-val, és akkor belefér a PCI-s hálókártya a gépbe. Ha így is lefagy/elmegy a net, akkor máshol lesz a probléma --> alaplapot cserélek. Ez jó lenne helyette?

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#4) blade4


blade4
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy lenne egy msi g41-p28 tipusú lapom benne egy C2D E8400 procival és kingmax herkules 1600mhz ramokkal!

És tuningolni szeretném kicsit a procit de ahogy emelem az fsb-t minimálisan mondjuk 100-200mhz nagyobb órajelen menjen a proci nem ad képet, csak ha resetelem a biost!

Nem tudom mit kellene állítani rajta hogy engedje húzni a procit!
Hiába vissza veszem a ram órajelét nem megy sehogy!

Valaki tudna nekem tanácsot adni hogyan csináljam?

Előre is köszi! :R

(#5) agressiv válasza #65675776 (#1) üzenetére


agressiv
addikt

Pedig a szabványos VGA-val lehet nagyobb felbontást beálíltani, naponta próbálok videókártyákat és mindegyik amelyiknél nem volt rendes driver csak a szabvány............. izé és mindíg nagyobb felbontáson van mint 640x480

Hát még a borz.....

(#6) rlazol


rlazol
addikt

sziasztok!

Abit A8V as alaplapom az alaplapi raid vezérlőre rakott cuccokat elég hektikusan találja meg. A PCIos raid vezérlővel nincs gond.
Mi lehet az okat? A Bios ban alig igazodok ki, ott sejtem a bajt...

köszi

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#7) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Sziasztok gigabyte 970a ud3p lapom tegnap lefüstölt.
Új procihűtőt vettem de a filcrétéget az alsó keretnél leszedtem,úgy rögzítettem a laphoz.
Kapcsolnám be a gépet összerakás után,beindul majd leáll,ezt még kétszer eljátszottam és a kondik amik a proci előtt vannak eldurrantak majd jött a füst.
Lehet amiatt amit az előbb írtam vagy a táp esetleg az alaplap hibájára gyanakodjak?
Ez már a második ilyen lapom,az első már mikor beraktam hibás volt,zárlatos lett.
Kérdés még hogy ez a hiba tönkre tud tenni mást is (vga,ram,cpu) vagy csak a lap mehet szét?

Tiszta hülye aki nem normális

(#8) arieeel


arieeel
csendes tag

sziasztok

http://www.asrock.com/mb/overview.hu.asp?Model=G41M-VS3

http://www.asrock.com/mb/cpu.hu.asp?Model=G41M-VS3

ez az alaplap ugye támogatja az Intel Celeron D 347-et(Intel Celeron D 347, 3300 MHz (23 x 143))? alapból 3,06 ghz, de én 3,3-on használom.

[ Szerkesztve ]

(#9) atti_2010 válasza LaciMc82 (#7) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A leiratod egy nagyon durva zárlatra vagy táphibára utal, örülhetsz ha a többi alkatrész megúszta.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#10) LaciMc82 válasza atti_2010 (#9) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

És zárlat lehetett attól,hogy a hűtőt úgy rögzítettem a laphoz?
Vagy a csak így hirtelen piff megadta magát?

Tiszta hülye aki nem normális

(#11) atti_2010 válasza LaciMc82 (#10) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem pontosan értem hogy rögzítetted ha leírnád jobban vagy esetleg tennél fel képet, milyen típusú hűtő?

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#12) Hunork


Hunork
veterán

---

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#13) bmollszeptim


bmollszeptim
aktív tag

sziasztok.szeretnék érdeklődni,hogy valaki rakott e már fel Asrock Z68 pro 3 lapra 775-ös cpu hűtőt.mert ugye a 775-s furatok ott vannak a lapon,de mintha régen azt olvastam volna hogy hiába adott a lehetőség nem fekszenek fel a 775-s proci hűtők tökéletesen a procira.nagyon fontos lenne ,előre is köszi a választ.

üdv.

(#14) LaciMc82 válasza atti_2010 (#11) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Ilyen hűtő volt és van az a fémkeret amiről én a filcet leszedtem mert egy... vagyok.
És úgy rögzítettem a laphoz hátul.

[ Szerkesztve ]

Tiszta hülye aki nem normális

(#15) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

[link]

[ Szerkesztve ]

Tiszta hülye aki nem normális

(#16) spista222 válasza LaciMc82 (#10) üzenetére


spista222
addikt

Volt szigetelés a hűtő lefogató és a lap között?
Ha nem mert leszedted (filcréteg?) vagy nem is raktál alá akkor ha fém a lefogató az simán okozhatott ilyen zárlatot. Most kaptam egy lapot amiben tönkrementek a processzor tápjában a mosfetek és vitték magukkal a 775 ös CPU-t is :C és az északi hidat. vagyis ha szerencséd van akkor csak az alaplap, ha kevesebb szerencséd akkor a processzor is, ha nincs szerencséd akkor minden ami az alaplapban volt(Memória Vezérlő is a CPU-ban van így a memóriák is). Ha csak földzárlat lenne akkor kondik nem durrantak volna csak mosfetek de ekkor nem ment volna semmi sem tönkre csak az alaplap.

[ Szerkesztve ]

(#17) CoolMan válasza arieeel (#8) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Igen támogatja, mint ahogy linkedben is ott van a "Processzortámogatási lista"-ban.

(#18) arieeel


arieeel
csendes tag

:D
ja jó, csak ott zárójelben ott van, hogy "(C1)"..

(#19) tranceplanet válasza LaciMc82 (#15) üzenetére


tranceplanet
őstag

Mivel már úgyis elszállt a lapod, vedd ki a procit és a memókat is.
Mivel nem rakál filcet rá, most leellenőrizheted. Szereld le a hátsó rögzítő keretet és ellenőrizd le hogy a fémkeret rövidre zárhatott-e szigeteletlen alkatrészeket az alaplap hátulján.
Ha a sraffozott rész érintkezett vezető felülettel/alkatrésszel, akkor a zárlatot te okoztad:

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#20) spista222 válasza tranceplanet (#19) üzenetére


spista222
addikt

Nem teljesen ide tartozik de egyszer régen már ha a csavarokat nem szigeteltem kis szigetelő csővel akkor az is okozott zárlatot igaz csak egyszer.
Amúgy nem kérdés hogy user hiba okozta a zárlatot mert a sokrétegű panelen a legalsó és a legfelső panelen szokás vezetni és ott is vezetik a feszültségeket nem temetik el belső rétegekbe, vagyis szinte biztos hogy hozzáért legalább 1 táphoz.

[ Szerkesztve ]

(#21) tranceplanet válasza spista222 (#20) üzenetére


tranceplanet
őstag

Meglehet...
Bár az a véleményem, hogy fatális hiba lenne, ha az alaplapgyártók úgy készítenék a procihűtő furatokat, hogy azon átvezetve egy rögzítő csavart az zárlatot okozhasson!

Azt hozzá teszem még, hogy mostanság a giga lapok érdekesek, hogy úgymondjam ("gagyik", na jó nem, mert megköveznek a gigások).

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#22) spista222 válasza tranceplanet (#21) üzenetére


spista222
addikt

Én is meglepődtem de szerencsére a táp lekapcsolt és utána leszigetelve nem jött elő a hiba. Elég távol elszokás kerülni a furatokat vezetékezéssel ezért nem értettem én sem. Mondjuk az is igaz hogy az Intel gyári pattintós műanyag megoldásával ez a hiba nem jött volna elő.
Láttam már sokféle márkából halott alaplapot amik nem user hiba miatt mentek tönkre csak egyszer már nem működtek.

[ Szerkesztve ]

(#23) agressiv válasza LaciMc82 (#7) üzenetére


agressiv
addikt

Jól értem, hogy leszedted a filcet a hátlapi merevítőtőről és a fémet egy az egyben ráraktad az alalpapra? Majd csodálkoztál, hogy miért nem megy? :O

Hát még a borz.....

(#24) LaciMc82 válasza tranceplanet (#19) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Úgy néz ki igen érintkezett.
És ezt be lehet bizonyítani a szervízben ha nem mondom,hogy így raktam rá procihűtőt ,hogy ettől volt a zárlat?

Tiszta hülye aki nem normális

(#25) LaciMc82 válasza agressiv (#23) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Jól igen.

Tiszta hülye aki nem normális

(#26) tranceplanet válasza LaciMc82 (#24) üzenetére


tranceplanet
őstag

Erről egy szervizest kellene kérdezni.
De szerintem több, mint valószínű, hogy ezt bebuktad vagy tévedek.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#27) agressiv válasza LaciMc82 (#25) üzenetére


agressiv
addikt

Akkor sajnos durva a helyzet. :( De miért?

Hát még a borz.....

(#28) LaciMc82 válasza agressiv (#27) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Szerinted is minden hazavágódhatott?
Nem tudom,van mikor hülyeséget csinál az ember ,na ez most az volt.

Tiszta hülye aki nem normális

(#29) agressiv válasza LaciMc82 (#28) üzenetére


agressiv
addikt

A kondenzátorok felrobbanásából ítélve nagy feszt "kötöttél" a szabályzot magfeszültségre például, ami azt jelenti, hogy a processzornak biztos nyekk van. Kellene egy rendes fénykép az alaplapról.

Hát még a borz.....

(#30) DonThomasino válasza LaciMc82 (#28) üzenetére


DonThomasino
veterán

Legjobb egyesével próbálgatni az alkatrészeket, lehetőleg másik gépben.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#31) spista222 válasza DonThomasino (#30) üzenetére


spista222
addikt

Csak óvatosan!! Nehogy valami rossz alkatrész azt is hazavágja: Zárlatos CPU vagy ram.

(#32) DonThomasino válasza spista222 (#31) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha levette a hűtőt akkor már csak nincs zárlat....
Lehet a legjobb tényleg a szervíz lenne, nehogy újabb károk legyenek. :)

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#33) spista222 válasza DonThomasino (#32) üzenetére


spista222
addikt

Attól hogy a hűtő nem okoz zárlatot más még lehet zárlatos pl az 1,3 V helyett 12V-ot kapott CPU:D vagy a ram ha olyan szerencsétlenül zárt össze valamit.

(#34) atti_2010 válasza LaciMc82 (#28) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nagyon lehetséges hogy szétégett a CPU is, vigyázz nehogy azzal meg egy új lapot vágjál haza, a filc rajta kell legyen mert másképp mindent összeköt a hátlapon, gondolom +12V ment a CPU vezérlésre is.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#35) LaciMc82 válasza agressiv (#29) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Ugyanúgy kötöttem be mindent mint eddig is.
A 4 pinest így

[link]

A 12 Pinest így:

[link]

Képeket linkesítettem.

[ Módosította: #65675776 ]

Tiszta hülye aki nem normális

(#37) LaciMc82 válasza atti_2010 (#34) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Igen ment.
A cpu szétégése mutat valami külső jegyet vagy ez szemmel nem látszik?
Egyébként mindenem garis még a cpu a ram is a vga is a lap is.
Holnap viszem vissza ahol vettem őket.
Mind külön boltból van remélem,ha szét is ment valamelyik elhiszik ,hogy a lap hibája miatt szállt el.

Tiszta hülye aki nem normális

(#38) atti_2010 válasza LaciMc82 (#37) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A procit vedd ki és nézd meg a lábak oldalán, ha nincs rajta égésnyom már mehet is a gariba, ha mégis azt mondják hogy nincs baja legalább tudod hogy az működik, az alaplapot nem hiszem hogy cserelik de próbáld meg, viszont a tápot ezek után kockázatos használni.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#39) LaciMc82 válasza atti_2010 (#38) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Csak a proci meg a VGA ússza meg a többit valahogy összevakarom szép lassan.
A dd3-as ramok most olcsóak pláne ha beveszeik gariba és cserélik.
Lapot meg már néztem mikor láttam,hogy ennek a mostaninak annyi van.
Szóval lap meg táp durván 40-42 ezer ft.

Tiszta hülye aki nem normális

(#40) atti_2010 válasza LaciMc82 (#39) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ha nem pörkölődött meg a proci háta cserelik biztosan.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#41) LaciMc82 válasza atti_2010 (#38) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Égésnyom nincs,viszont mind anégy oldalán a festék néhol olyan matt és nem olyan sima fényes.
Bár azt nem tudom ez gyárilag olyan-e.

Tiszta hülye aki nem normális

(#42) atti_2010 válasza LaciMc82 (#41) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Lehet nem nézik meg nagyon, holnap irány a bolt, az alaplapot is próbáld meg de csak akkor ha másik boltba vetted.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#43) LaciMc82 válasza atti_2010 (#42) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

De ez lehet gyárilag ilyen?
Ettől még mennie kell ugye?

[ Szerkesztve ]

Tiszta hülye aki nem normális

(#44) atti_2010 válasza LaciMc82 (#43) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem tudom, majd elválik az üzletben, a VGA meg mikor már a rendszer többi része működik, nem fogsz unatkozni a jövő héten.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#45) LaciMc82 válasza atti_2010 (#44) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Mindegyik üzlet ahol vettem egy vonalon van így olyan hosszú talán nem lesz.

Tiszta hülye aki nem normális

(#46) rlazol válasza LaciMc82 (#43) üzenetére


rlazol
addikt

szerintem esélytelen, fizikai sérülés, nem garis.
Miután lekapartad a szigetelést, a procihűtőt se hiszem, h visszavennék.ű

A ram és a proci, ha nem mentek tönkre, kérdéses. Ha jobban megnézik, simán ua a hibajelenség, mint ami tuningnál és akkor buktad, de azokra van esélyed.

próbáld meg persze a lapot és a hűtőt is, hátha.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#47) LaciMc82 válasza rlazol (#46) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Jó,de amíg meg nem nézetem nem tudhatom,hogy mi a baja.
Beviszem megnézik és ennyi.

Tiszta hülye aki nem normális

(#48) rlazol válasza LaciMc82 (#47) üzenetére


rlazol
addikt

valóban, derüljön ki, mi jó, mi nem jó.
A gond az, hogy a szervízben bedugják a gépre, ha megy a proci, ennyi. nem fogják nyúzni, bemérni, tehát ha vmi olyan baja van, ami csak x idő vagy hőmérséklet esetén jelentkezik, az nem jön elő. Te hazaviszed, h hurrá működik, aztán amikor megjön az új lap, a proci esetleg kinyírja. Be kéne azt méretni precízen, szakértővel...

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#49) atti_2010 válasza LaciMc82 (#47) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Persze a hűtőborda felfogatót le kell szigetelned mielőtt ráteszed az új lapra, de gondolom mar rájöttél te is.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#50) rlazol válasza rlazol (#6) üzenetére


rlazol
addikt

6osra valaki? :F

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.