Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) st4rlight


st4rlight
tag

Tango is van, és az igazi cross-platform: android, windows phone, iphone, pc. Tango honlap

//developer

(#2) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Ez működik GSM modul nélküli gépen is, pl egy tableten?

(#4) rezme


rezme
tag

mióta megvettem az xperia rayem meg bnőm is csak ezen beszélünk:D nagyon profi kis progi

Értékeléseim: 1. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=rezme&submit= 2. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=rezme&submit=

(#5) sagit


sagit
addikt

Elég sokszor nem küldte el az megverteket. (3 hónapig.használtuk barátnőmmel).

Visszatérünk a talkhoz

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#6) Graphics válasza Teasüti (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem nem ,mert amikor telepited meg kell adnod a mobiltelefonszámot, az bekerül egy adatbázisba, mert ez alapján mondja meg a Viber kinek van telepítve az alkalmazás, ha az adatbázisában megtalálja a telefonszámot akkor a Viber listán jelzi.

Ámbár elképzelhető hogy működik,ki kéne próbálni :)

Én is használom Blade-n ezt az alkalmazást, elég jó alkalmazás, igaz néha produkál egy kis késleltetést, de ez csak a WiFi-től függ, a hangminősége simán veri a normál telefonhívást

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) tomatos


tomatos
aktív tag

Regisztrációhoz telszám kell és mivel ezt használja ezért az összes névjegyzékben szereplő számot átveszi és ha van olyan akinek fel van telepítve meg fogja jeleníteni, hogy tudsz vele sms-ezni illetve telefonálni is :D Nagyszerű program mi sokat szoktuk használni haverokkal, általában buliban üzenetküldésre.

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#8) stanley_


stanley_
tag

Remek írás kb. két hónapja én is használom eddig hiba nélkül :)

(#9) st4rlight válasza Kalandor (#3) üzenetére


st4rlight
tag

Nincs rá szükség, meg időm sincs rá :) Tipikus VOIP, honlapján ott az infó. Tipp volt, ez a cikk bőven elég ilyenekről, akit érdekel, elolvasta a commentet és megnézi, ennyi :)

//developer

(#10) Teasüti válasza Graphics (#6) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Megadom a mobilszámom. Vagy ez nem jó? Max a tabletre futnak be viber hívások.

(#11) Graphics válasza Teasüti (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De hogy fogod tudni kinek van fent?, vibert-telefonszámhoz párosítja, ha felteszed, amig telefonszámot nem adsz meg, és nem kapsz smsben kódot nem tudsz belépni, értem hogy másik kártyára küldöd az smst és úgy, de mondom meg kell próbálni, szerintem GSM-modul nélküli eszközön nem megy.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) banhammer


banhammer
veterán

Acer Iconia A501-re nem engedi telepíteni az Android Market.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#13) tha_answer


tha_answer
őstag

én csak azt nemértem h miért éri ez meg nekik

(#14) iBlast


iBlast
aktív tag

Nagyon hasznos kis progi, mi is hasznaljuk a csaladdal :)

(#15) Jones528


Jones528
tag

Ez android-android , iPhone-iPhone között működik csak ?
És vajon WP7-re mikor lesz ?

Nokia Lumia 1020

(#16) dchard


dchard
veterán

Szívesen olvastam volna a műszaki háttérről, milyen kodeket használ, mennyire bírja az alacsony vagy nagy késleltetésű kapcsolatokat (a Skype például egy 40kbit/s-ra korlátozott 3G-s kapcsolaton hibátlan hangot ad). Kíváncsi lennék arra is, hogy például EDGE-n mennyire műödik stb.

Tesztelhetted volna képességeit és azt is megoszthattad volna, mielőtt kimegy a cikk, akkor értékesebb lett volna.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#17) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Okostelefont egybe kell írni.

hogy csökkentsék a perdíjakat.
perdíjat vagy percdíjat?:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#18) Graphics válasza Jones528 (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez Viber és Viber között működik ,nincs készülékre korlátozva

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) gybazsi


gybazsi
senior tag

Gondolom ez csak akkor működik, ha a hívott fél az adott pillanatban éppen fel van csatlakozva wifire/mobilnetre. Tehát mondjuk hogyha van mobilnet előfizetése, de nincs folyamatosan bekapcsolva, hanem csak ha valamihez kell neki, akkor nem lehet ezt a progit használni. Erre kíváncsi lennék, aki használja a progit, az legyen szíves írja le. Köszi!

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#20) Graphics válasza gybazsi (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha esetleg épp nem csatlakozol wifihez, amikor keresnek, akkor utána amint csatlakozol a viberen belül nem fogadott hivásként megjelenik. Ha gondolom jön majd egy következő verziószámozás, akkor majd megoldott lesz az is, hogy ne kelljen a Viberbe bemenni és jelezze a nem fogadott hívást

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) looser válasza tha_answer (#13) üzenetére


looser
addikt

Ez csak egy szoftver, az infrastruktúrát nem ők adják :-)
Egyszerűbben: a telepített szoftvered használja valamely hálózati kapcsolatodat (mobilnet előfizetés vagy wifi) a csatlakozáshoz, és a többi ismerősöd, aki éppen a neten van, azokat kijelzi, tehát mindkettőtöknek (oops, ezt nem tudom, konferencia is van benne?...) csak a szolgáltatóig kell eljutni, legyen ez egy wifi router vagy a telefonszolgáltató.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Akksira hogy van hatással, ha mondjuk napi 30-40 percet beszélsz róla? 3G zabálja sajna a legjobban.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#23) Graphics válasza hoffman_ (#22) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én WiFiről használom, eszi az akksit ez tény, kb annyira mintha neteznél a telón, vagy lehet picit jobban, de azt hiszem ennyi beáldozható az ingyenesség oltárán :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) hoffman_ válasza Graphics (#23) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hát, akkor nekem nem túl jó alternatíva, szerinte napi 40 perccel 3G-n nem húzná sokáig a cucc :D De persze jogos, ingyen van, az nem mellékes. De a Skype-hoz képest nem nyújt nekem túl sokat, az is crossplatform, és szinten mindenkinek van :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#25) Graphics válasza hoffman_ (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, csak a skype-ba mindig be kell jelentkezve lenned, vagy eldob és akármi, ezért javasolták nekem ezt. és külön regisztráció sem kellett

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) zsolidodd


zsolidodd
senior tag

Nekem megbízhatóbban működött, mint a Skype, és kevesebb áramot is fogyaszt. Hasznos, egyszerű.

(#27) Fairplays válasza Graphics (#23) üzenetére


Fairplays
aktív tag

2g-n is simán, megy, és az nem szívja az aksit!

(#28) Graphics válasza Fairplays (#27) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát igen, mivel ez VoIP alapú hívás így 2G-en menni is fog, ahogy te is írtad.

"A VoIP-hoz széles sávú internetkapcsolat szükséges, melyek többségénél a letöltési sávszélesség nagyobb, mint a feltöltési. Márpedig a telefonáláshoz mindkét irányban meg kell lennie a szükséges sávszélességnek. Az egyik elterjedt kodek, a g.711, irányonként körülbelül 80 kbit/s sebességet használ. Léteznek ennél jóval kisebb sávszélesség-igényű kodekek, például a g.729A, gsm vagy az iLBC." ( Wikipedia)

Mivel az EDGE névleges: 236 kbit/s, így simán belefér :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) hoffman_ válasza Graphics (#25) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Igaz, ez mondjuk előny lehet.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#30) dchard válasza Graphics (#28) üzenetére


dchard
veterán

Az EDGE-nek 4 timeslot esetén 236kbit/s az elméleti maximuma MCS9 kódolással. Ilyennel te élő hálózatban soha nem fogsz találkozni maximum éjszaka.

Ha azt vesszük, hogy a 3G-s rendszerben egy fullrate AMR hanghívás (ez van most, amikor 3G-n indítunk hívást) 12kbit/s-ot fogyaszt, és meglehetősen jó hangminőséget ad, és ehhez képest a wideband AMR is csak 23kbit/s-ot eszik maximum és egy 96kbit/s-os MP3-hoz hasonló a minősége, szerintem az a 80kbit/s inkább vezetékes voip-ra jó, mint mobilra.

Azon csodálkozom, hogy a Skype vagy a Viber miért nem vesz adaptív AMR licenszet és a probléma már i meg lenne oldva. Persze egy ingyenes szolgáltatásánál elég combos beruházás lenne, az biztos.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#31) Graphics válasza dchard (#30) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A névleges alatt én is elméleti maximumot értettem, de azért sztem 80kbit/s-et kihajt, amiről írtam, de ha valaki már használja így,akkor gondolom megy a dolog :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) amanoba


amanoba
őstag

köszi az írást, nem is tudtam, hogy androidra is van! :R

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#33) tha_answer


tha_answer
őstag

mégis nekik mért éri meg csinálni? hol csinálnak benne hasznot?

(#34) hito


hito
nagyúr

Sajnos Maemo-ra nincs :O

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#35) sdd2


sdd2
veterán

Köszönöm :R

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#36) looser válasza tha_answer (#33) üzenetére


looser
addikt

Ezt tudnod kéne, hiszen magad vagy a válasz ;-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#37) sdd2 válasza tha_answer (#33) üzenetére


sdd2
veterán

Itt nem a haszonra mennek hanem arra, hogy tegyenek valami jót az embereknek. Lehet nem sok van ilyen de vannak. :R :R

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#38) Polllen válasza sdd2 (#37) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szép új világ.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#39) sdd2 válasza Polllen (#38) üzenetére


sdd2
veterán

Hát a ROM fejlesztők se keresnek egy petákot se azon hogy te felteszed a telefonodra ingyen és használod. Lehet meglepő de ez van...

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#40) ett


ett
aktív tag

En is felraktam a telefonra. Egesz jo program, uzenetkuldes teljesen jo vele. A beszed mar nem egeszen. Bar az halozattol is fugg. Kiprobaltam tesommal. O Debrecen, en Totia Parkany. Ket kulon halozat (Tre-mobil HU, Orange SK, mindketto 3g-n), ez az igazi teszt. Az elejen meg ertettem valami makogast, aztan 2 masodperc mulva mar semmit. Mivel otthon voltam, raleptem wifire es kiprobaltuk ugyis. Na ugy viszont tokeletes volt. Gyanitom hogy a szlovak halozat nem volt a helyzet magaslatan, nem mindig folyamatos a net, neha megszakad ha marketrol toltok valamit es csak kis ido mulva folytatja. Viszont az uzenetek nagyon gyorsan megjottek mindig rajta, meg az is gyorsan megjelent a masik felnel amit en kuldtem. Osszessegeben jo kis program, nekem tetszik. :C

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#41) Polllen válasza sdd2 (#39) üzenetére


Polllen
nagyúr

A lelkes ROM fejlesztőket és egyéb közösségeket elég merész egy céghez hasonlítani, hiszen teljesen más a motiváció. :U

A naivitás ebben az évben újra divat lesz? :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#42) Drenadar


Drenadar
veterán

Mikor én tettem fel androidos készülékre nagyon nem tetszett.

Nem lehetett beállítani ki láthat fent ki nem, automatikusan minden Viber felhasználónak (akinek megvan a telefonszámom) küld róla értesítést, Aztán megsértődik ha letiltom a fenébe.

Nem tudtam leállítani. értsd: task killer hiába zárja be, ha kedves kolléganőm rám küld egy rezgetést vagy mit, vagy ír, egyből rezgett. Pedig ugye nem is futott a telón.

Az idióta lila szín, és hogy be akar épülni a rendszerbe, ezáltal egy sima tárcsázással is több munkát generálva nekem.

Lehet azóta ezek már ki vannak javítva, de nem szívesen próbálnám ki megint.
Akinek tetszik annak sok sikert hozzá!

(#43) sdd2 válasza Polllen (#41) üzenetére


sdd2
veterán

A t-mobilnak mér volt jó hogy 10K-el olcsóbban adta a telefont? :DDD Amúgy nem vagyok naiv de eből tényleg nem keres semmit.Maximum lesz majd fizetős belőle amiben már mondjuk lesz videó telefonálás.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#44) Polllen válasza sdd2 (#43) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az üzemeltető egy média cég. El ne hidd, hogy jótékonyságból teszik. Ez is csak üzlet, csak itt a felhasználó nem pénzzel fizet, és amit ad, azt váltja pénzre a cég. Az adatokat.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#45) sdd2 válasza Polllen (#44) üzenetére


sdd2
veterán

Az a része engem már nagyon nem érdekel. Az adataim úgy se teheti közkincsé hisz abba nem egyeztem bele. Na de mindegy.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#46) musculus válasza hito (#34) üzenetére


musculus
tag

<nagyon OFF>
;) Mondtam, hogy telefonnak nem jó használni, csak zseblinuxnak!
Grat a készülékhez!
</nagyon OFF>

[ Szerkesztve ]

Homo sapiens non urinat in ventum - "And so it goes..."

(#47) Zénó75 válasza Teasüti (#2) üzenetére


Zénó75
tag

Ipadon (csak wifin) próbáltam azon ment. Megadtam a rendes mobilszámom arra megjött az sms, azt beirtam ipadon a vibernek, utána tökéletesen működik. Hol iphonon, hol ipadon használom.
Ja és nekem nem halk. Hangminőségre pedig jellemző, hogy 3g-n jobb mint a sima gsm. Viszont edge-n nem megy, csak az sms.

(#48) Zénó75 válasza Drenadar (#42) üzenetére


Zénó75
tag

Nem értem: ha valakinek megvan a számod, akkor nem mindegy h gsm vagy viberen hív?
Csak annak jelzi h van vibered ( nem azt h mikor vagy online vagy sem, csak azt h van ) akinek ugye már amúgy is megvan a számod.

Akkumerülés: ez nem csinál folyamatos netkapcsolatot mint a skype. Csak amikor hívsz vagy hívnak. Éppen emiatt közel sem meríti úgy az akksit mint a skype. Gyakorlatilag semmit, csak amikor "telefonálok".
Legalábbis iphonon, androidon nemtom.

(#49) lesaux


lesaux
veterán

Csak hogy álljon itt egy vélemény tőlem is. A hangminősége szerintem rosszabb, mint a sima GSM-é. Ráadásul van benne pár tizedmásodperc csúszás, amitől néha egymás szavába vágunk. Zavaró tud lenni, na. És egyszer-kétszer volt már, hogy megszakadt.
Amúgy villámgyorsan felépíti a kapcsolatot, ami alapesetben előny lenne, de ha véletlenül más névre böksz, akkor hátrány: nem lehet elég gyorsan letenni, gyakorlatilag egyből jelez a túloldalt, a kolléga meg visszahív, hogy mit akartál.
Az ingyenességével mondjuk mindent visz. Alig várom, hogy egy külföldi utam során csak beállok egy wifi alá, és ingyen haztelefonálok, mint E. T.
A fentiek 3G-s mobilnetes tapasztalatok.

(#50) gaben1117


gaben1117
senior tag

Előbb-utóbb korlátozva lesz a szolgáltatóknál mobilneten keresztül. Sőt asszem már van is olyan, hogy csak bizonyos csomagtól felfelé engedélyezett. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.