Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) syIex


syIex
veterán

Ne lenne ilyen nagy krumpli, tuti cserélném az acél változatot. :D

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#2) HKorn


HKorn
addikt

Komolyabban vett sportra ez még mindig nagyon kevés, főleg 420K-ért.

Run&Ride

(#3) arn


arn
félisten

A potencial benne van technikailag, de az akkuido az semmire se eleg, illetve aki mar latott pl garmin connecten, hogy pl egy fenix mennyi adatot ad vissza az edzesrol, ill mennyit ad az edzesek kozotti idoszakokrol, az nem veszi ezt komolyan.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) bteebi


bteebi
veterán

Kifejezetten tetszik. De az ára... :Y Már a felét is sokallnám. Szóval még mindig nem lesz semmilyen almás cuccom. :DDD

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#5) Wesiz


Wesiz
tag

korrekt cikk lett, köszönjük.

logikusan nézve nem "kéne" hogy sikeres legyen: a series 8 házon belül túl nagy konkurencia és az emberek 95%ának sokkal észszerűbb választás, a maradék 5%-nak pedig amire a series 8 kevés (hosszabb üzemidő kell és több/jobb, részletesebb sport funkció) arra ezen az áron házon kívül van óriási konkurencia drasztikusan jobb üzemidővel és sport funkciókkal.
viszont az apple és követő bázisa sosem arról szólt hogy a legészszerűbb modellt válasszuk hanem csak vegyünk egyet ami "it just works", garantáltan jó lesz és hosszú ideig kiszolgál ezt pedig biztosan jól tudja az ultra úgyhogy arra tippelek hogy nagy siker lesz, bár én senkinek nem tudnám ajánlani.

a kinézetéről - mint minden apple watchnak - az ilyen gyerek órák jutnak eszembe. ez nyilván nem fog nagyot változni és maradnak a szögletes formánál de számomra nagyon csúnya sajnos pedig az apple képes gyönyörű termékekkel is előállni (ez nyilván szubjektív)

(#6) szubrutin


szubrutin
aktív tag

Bécsben kell megvenni, és kapásból egy 100assal olcsóbb. 420ért sok, de 330ért nem olyan vészes.

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#7) Wesiz válasza szubrutin (#6) üzenetére


Wesiz
tag

hol kapod meg bécsben ennyiért? apple.com-ot osztrákra állítva 999 eurót ír (412ezer forint) ahogy az osztrák media marktnál szintén 999 euroért kapható.
amerikában 799 dollárért mutatták be (328ezer ft) ami megegyezik az általad írt összeggel de ez a 799 dollár ez nettó ár úgyhogy még amerikában is drágább ennél.

(#8) Alvin76 válasza szubrutin (#6) üzenetére


Alvin76
tag

bocs, új hozzászólást szerettem volna

[ Szerkesztve ]

(#9) Alvin76


Alvin76
tag

Elég csak körbenézni egy nagyobb futóverseny rajtjánál, hogy a résztvevő amatőr, de komolyan sportolók kezén milyen órák vannak: 80%-ban Garmin.
Egy Venu2s kinézetben üzemidőben és sport-tudásban is kenterbe veri ezt harmad áron. Egy Fenix7 meg pláne, közel féláron.

(#10) #95462144


#95462144
törölt tag

Az óra nem rossz, de tényleg, ha valaki sportolásra keres eszközt akkor még mindig a Garmin a nyerő. Viszont az egész összképet lerontja az a szíj annyira komolytalanná teszi az egészet, hogy már-már bazári. Oké cserélhető, de na...

[ Szerkesztve ]

(#11) HKorn válasza Alvin76 (#9) üzenetére


HKorn
addikt

A maradék 20% meg Coros meg Polar.

Az beszédes, hogy bár 36% az Apple piaci részesedése az okosórák piacán, szinte senkit nem látok ilyennel sportolni, aki kicsit is komolyabban veszi a sportot.

Run&Ride

(#12) bteebi válasza szubrutin (#6) üzenetére


bteebi
veterán

Szerintem meg 330 ezer is baromi sok egy óráért. Bár tény, a 420-nál már az is sokkal jobb.

Hihetetlenül elpofátlanodtak a gyártók. Igaz, nem most volt, és azóta volt némi infláció (gazdasági dübörgés meg még több), de a Galaxy S(1) még talán 100k alatti, vagy körüli áron is ment. Ma meg már 4-5-600k egy telefon vagy egy okosóra. Ezekhez képest egy laptop 150k-ért, vagy egy OLED kijelzős laptop 300-350k-ért nem is olyan rossz vétel.

Azok nyilván azért olcsóbbak, mert jóval több anyag kell beléjük. Persze egy okosórába annyi innovációt belezsúfolnak, hogy igazából 1 milláért se lenne drága. ;]

#11: Szerintem aki a sportot komolyan veszi, annak vagy Garmin Fénixe van (mondjuk az is kb. ennyibe kerül sajnos), vagy esetleg egy Polar vagy Suunto órája. Se az Apple, se a Samu órái nem lesznek sportórák, akkor se, ha amúgy (többek között) futni és bringázni is lehet velük.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#13) ribarszki válasza Alvin76 (#9) üzenetére


ribarszki
őstag

3db galaxy watch classic után váltottam Garmin Venu 2 Plusra. Ég és föld a 2 óra, természetesen a Garmin javára. A 7 nap üzemidő csak hab a tortán. Sokkal szerethetőbb óra. Hiányzik ha nincs rajtam.

(#14) Leonardo91


Leonardo91
senior tag

A tesztben szereplő qwerty billentyűzetet szeretném ravarazsolni de sehogy sem jön össze . Valakinek ötlet?

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#15) viragdani01 válasza Leonardo91 (#14) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

Add hozzá az iPhone-on második billentyűzetnek az angolt (nálam UK volt a tesztnél) a magyar mellé, az Apple Watch is automatikusan át kellene, hogy szívja (nálam magától áthozta). Ha ez nem megy, a Watch alkalmazásban az általános beállítások között a nyelv és billentyűzet részt nézd meg, ott próbáld meg az angolt hozzáadni (akár másodlagos nyelvként az órához). Alul a Watchon a szóköz alatt van egy ikon, ott lehet a diktálás és az egyéb beviteli módok közt váltani.

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#16) tisn válasza bteebi (#12) üzenetére


tisn
addikt

Szerintem aki a sportot komolyan veszi, annak vagy Garmin Fénixe van (mondjuk az is kb. ennyibe kerül sajnos),

120k (300 ejro) volt a garmin fenix 6xpro-m ujonnan. amazonrol. oke, mar kifutott cucc, de akkor is...

(#17) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszönöm a tesztet .

A jövő most van

(#18) arn válasza tisn (#16) üzenetére


arn
félisten

Sokat nem buksz az ujhoz kepest.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#19) Gáben81 válasza bteebi (#12) üzenetére


Gáben81
senior tag

Én pl. komolyabban veszem a futást, heti 100-150km edzéssel, valamint résztávokkal és bőven elég. Atompontos a GPS, csuklós pulzusmérője top a többi gyártóhoz mérten(de nyilván pántot soha nem fogja üverelni). Most már van dedikált gomb amivel könnyen mérem a résztávokat. 100 km-es futásra elég az akku, mondjuk én nem ultrázom.
Mégis mondd meg akkor, hogy mi kellene még?
Az amiket pl. a Garmin utólag kiír bodybattery meg a többi bullshit komolyan vehetetlen.
Amúgy meg igen a legtöbb amatőr kezén az van, de mégis mire megy ezzel a rengeteg adattal mikor nem ért hozzá?
Biztos ezeknek az embereknek sok mindent elárul a talajérintési idő és a függőleges oszcilláció(ezek amúgy vannak a Watchban is)
De én szeretem amúgy a Garmin-t és majdnem vettem is, tényleg jók. Viszont az életem úgy alakult, hogy előbb volt Watch és most már nehezen váltanék róla, most jött ez az Ultra és megoldódott(nekem tényleg csak a dedikált gomb hiányzott, na jó meg az üzemidő).

Ezzel az órával bőven meglehet csinálni minden edzést. Ha hiányzik valami, ott az AppStore.

(#20) Sn00k válasza syIex (#1) üzenetére


Sn00k
veterán

Igen. Én is így vagyok vele. Baromi nagy. Világítana a kezemen :DDD

3njoy the Lif3

(#21) tisn válasza arn (#18) üzenetére


tisn
addikt

tul jo ora nekem hobbistanak, de az elozo (amazfit stratos) mar kicsit keves volt a sok buggal.

(#22) tisn válasza Gáben81 (#19) üzenetére


tisn
addikt

múgy meg igen a legtöbb amatőr kezén az van, de mégis mire megy ezzel a rengeteg adattal mikor nem ért hozzá?

jo, de ha a garmin fele/harmadannyiert tudja azt, amit a fos apple 420k-ert, akkor miert ne garmint vegyen a joember?! olcsobb is, es a dragabbtol se ertene jobban hozza.

(#23) Gáben81 válasza tisn (#22) üzenetére


Gáben81
senior tag

„fos Apple” :) . Megint eljutottunk ide, mint minden Apple cikknél :F .
Tudod van aki szeretné a többi funkciót is használni: Többek között telefon nélkül mehetek futni.
Csak egy óra és egy Airpods. Full minimálba.
Akármi baj van, nincs telefon, tudok hívást kezdeményezni és fogadni az órával. Pl. terepen az erdőben kimehet a lábam, leeshett a vércukorszintem vagy akármi.
Szépen megkapok minden értesítést, teljes integráció telefonommal.
Nem kell pepecselnem zene letöltésekkel, Spotify és AM stream is megy.

(#24) tisn válasza Gáben81 (#23) üzenetére


tisn
addikt

en sem hordok telot magammal futashoz, csak egy bt fulest. zene mp3-ban a garminon.

(#25) Gáben81 válasza tisn (#24) üzenetére


Gáben81
senior tag

Kettőt össze nem lehet hasonlítani. :)

(#26) bteebi válasza tisn (#16) üzenetére


bteebi
veterán

A valamivel régebbi Fénixek, pláne az 5, de részben a 6 is még "tűrhető" áron van. Én viszont, ha vettem volna, mindig a Sapphire Solar-t (vagy legalábbis a Sapphire-t) vettem volna, ami már talán a 6-nál is 300k fölött volt, nem ilyen béna euróval.

De ahogy nézem, valószínűleg csak simán rosszul emlékszem. A Fénix 7 Sapphire Solar is elérhető 340k-ért most (szóval a 6-nál még lehet, hogy 250k körül volt, ami szintén sokat drágult az 5-höz képest), ami brutál sok, de azért nem 4-500k. Mondjuk nekem már 200, sőt 150k is nagyon sok egy sport/okosóráért, pedig egyszer valószínűleg rá fogom szánni. Az Amazfit Stratosom, amit még vagy 50k-ért vettem, már nem igazán szuperál.

#19: A különbség annyi, hogy az Apple vagy a Samsung az okosórákat gyárt, amiknek vannak sport funkciói, a Garmin, Polar, Suunto pedig sportórákat, amiknek vannak/lehetnek okos funkciói. A végeredmény persze lehet hasonló - most már. Mert rengeteget fejlődtek az okosórák.

Egy amatőrnek, de akár egy profinak is tulajdonképp a részidők, a tempó, meg a pulzus kb. mindenre elég, egy stride length pl. meg leginkább annyira jó - majdnem bárkinek -, hogy jópofa, és lehet mazsolázni. Geekeknek kell az, nem futóknak. :D De nyilván nem ezektől leszel jobb, amikor egyenesen se tudsz futni, a cipőd se megfelelő, és a gátülés mellett a rendes sarokemelés se megy - de legalább mindig sarokra érkezel.

Amúgy abszolút lehet sportolni egy okosórával, vagy egy okostelefonnal is mindenféle szinten. Régen ugye kvarcórával tolták, és annyit tudtak, hogy a km-es részidőket mérték. Mégis tudtak futni 2:20-on belüli maratont, én meg még 3 órán belülit se tudnék a Fénix 7-tel se.

Tegyük hozzá, azért vannak más sportok a futáson kívül, és leginkább ezekben lehet előnye egy igazi sportórának.

A sok futásért meg le a kalappal :R, igazán irigyellek. :)

#23: A "fos" itt minden bizonnyal az árképzési politikát minősítette (és nem is teljesen alaptalanul...), nem pedig a termék minőségét.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#27) arn válasza Gáben81 (#19) üzenetére


arn
félisten

A body battery a hrvvel fugg ossze, nem hulyeseg, pl a betegsegeket, lazas allapotokat is jol jelzi. Ujabban mar ejjel is meri a hrvt kulon is, es edzes elott is merheted. Ha ejjelnappal akarod viselni, ez a 36 ora nudli.

Aztan meg a training load es status is baromi jo visszajelzes, mennyit edzettel es mikor menj legkozelebb. Foleg amator szinten ad egy iranymutatast.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28) tisn válasza bteebi (#26) üzenetére


tisn
addikt

gondolkodtam a sapphiren is, de allitolag utesre hajlamosabb torni, en meg bicajozok is, estem mar ra az orara (stratosnak le is vertem a tok fenyezeset)
meg az nem is volt annyira jo aron. es meretben a 6xpro asszem ugyanaz, (meg kb. mindenben)

szerettem a stratost is, de ez merfoldekkel jobb ora, erdemes valtani.

(a stratoshoz kepest pl. nincs nativ foci mod, az hianyzik, a workoutot masoltam le, gpst bekapcsolva)

(#29) tisn válasza Gáben81 (#25) üzenetére


tisn
addikt

marmint mit? sem spotifiyt, sem jutub muziokt nem szeretem a reklamok miatt, fizetni meg nem fogok ilyenert, egy fillert sem er.

(#30) arn válasza tisn (#28) üzenetére


arn
félisten

Ha bringazol, hasznald a bringa computer helyett, hogy a bringan van. En a fenix mellett el is adtam az edget.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#31) tisn válasza arn (#30) üzenetére


tisn
addikt

nem volt a bringan okos cucc soha (sot a butat se raktam fel mar erre a bicajra), teloval, aztan a stratossal, most meg a garminnal merem. (itt volt az egyik bajom a stratossal, mindig 60-as pulzust mert, ha olyan kedve volt. panttal meg 2 ora alatt lemerult, volt hogy 50km-es turan a veget mar telefonnal kellett merni :( ) (az ora a kezemen, kell a pulzus meres)

szerk: je, most van kep a hszedben :)

[ Szerkesztve ]

(#32) Gáben81 válasza arn (#27) üzenetére


Gáben81
senior tag

Tudom mi a HRV, én is szoktam csekkolni, viszont csuklós mérés az ott is baromság. Ha mérem akkor reggel ébredés után mérem és mellkaspánttal…
Az üzemidő tényleg karcsú Garminhoz képest, de edzés után még lezuhanyozom addig töltöm és az a következő napig elég, utána megint ugyanígy és így tovább.
itt van néhány kép, simán lelehet vezényelni vele komolyabb edzéseket és ha valami hiányzik, arra van app, ezért okosóra.
Amúgy Elithrv-t használok, 80 millió adatot szolgáltat, felét nem is érti az ember :N

[ Szerkesztve ]

(#33) bteebi válasza tisn (#28) üzenetére


bteebi
veterán

A Sapphire elhagyása egy abszolút racionális döntés... sokszor kacérkodtam vele én is. :DDD Az X Pro az teljesen jó, és amúgy a Sapphire az talán csak simán egy X Pro, zafírüveggel, csilliókért. A Stratos nekem régen se volt az igazi (relatíve gagyi kijelző, de már legalább színes :DDD ) , bár a korábbi butasportóráimhoz képest - 2. GPS-es órámként - nagy előrelépés volt. Az sohase volt kérdés, hogy a Garmin jobb-e... de drágább is. Egy valamilyen Fénix 7-re vagy 8-ra majd már majd talán benevezek, ha lesz újra lehetőségem bármennyit is sportolni.

#30: De akkor nincs pulzus, vagy megintcsak kell a pánt, ráadásul kicsi a kijelző. De valószínűleg ezek ellenére is így csinálnám én is. Legalábbis ez a középhosszútávú terv.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#34) tisn válasza Gáben81 (#32) üzenetére


tisn
addikt

grat a maratonhoz, az szep azon a videken :)

(#35) Gáben81 válasza tisn (#29) üzenetére


Gáben81
senior tag

Éppen erről beszélek, hogy nem vagyunk egy formák én meg 2015 óta csak ilyeneket használók. Legalábbis Spotify-t pl. Kinek ez kinek az. Én csak arra ugrok amikor valaki élből ítélkezik, a másik tiszteletben tartása nélkül.

Köszi szépen! Igazából ez csak egy ilyen nézelődős örömfutás volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#36) arn válasza tisn (#31) üzenetére


arn
félisten

Bringara csak hrm pant + ora a bringan. Eleve hogy a fenebe nezed a pulzusodat menet kozben ha a kezeden van - edzesnel az egyik legfontosabb visszajelzes. Ha van power metered, eleg jol josolhato, hogy adott wattnal mekkora lesz a pulzusod, es azt mennyi ideig fogod tudni tartani. Vagy megforditva, az egy adott tavra mesz, milyen tartomanyban kell tartani a pulzust, hogy bird is vegig.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#37) arn válasza Gáben81 (#32) üzenetére


arn
félisten

Kerj kolcson egy fenixet, es hasznald par hetig, edzesrol is tobb infot ad - foleg ha sokfele szenzorod van, pl bringan. Futni nem szoktam, nem tudom ott mi a helyzet. Meg turazni meg evezni hasznalom.

Amit az elitehrv nyujt azt itt is mellkaspanttal kell merni, ez a pontosabb, barmikor merheted. Az ejszakai hrvt alvaskor nezi csuklorol, folyamatosan monitoroz, latod hogy aludtal, a korabbi edzes sok volt, vagy epp optimalis.

En hordtam vagy egy evig folyamatosan, most mar nem, de baromi sok visszajelzest adott, amirol nem is tudtam, betegseg hogy befolyasolja az allapotom, mikor lehet ujra edzeni. Pl meg az agyat is optimalizalni tudtam, a nyugalmi pulzusom csokkent (nem vicc), pihenetobb az alvas.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#38) arn válasza bteebi (#33) üzenetére


arn
félisten

Kb olyan tavolsagrol latod, mintha a kezeden lenne. 10 evig hasznaltam elotte edget (830ig bezarolag), parhuzamosan is volt mindketto - olyan aprosagok hianyoznak rola, mint a di2 taviranyithatosag, vagy a di2 limitjelzesei.

De amugy radar, powermeter, stb kezeles hasonlo, sot vminel a ui is jobb. A masik gond, hogyha ket eszkozt hasznalsz, nincs teljesen osszevezetve a terheles. Pl ha egyikkel turazol, a masikkal meg bringazol, a kozos terhelest nem mutatja helyesen. Ha ezt megoldottak volna, akkor lehet marad az edge. De es multisportnal van, ha csak bringa, az edge jobb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#39) tisn válasza Gáben81 (#35) üzenetére


tisn
addikt

node en egy szot sem irtam rolad tiszteletlenul :)

(#40) tisn válasza arn (#36) üzenetére


tisn
addikt

egyszeru: a bicajozas is hobbi. a sebesseget eleve behatarolja a teljesen szetkopott rossz terdem, ami bicajozasnal is faj. kb. a legkonnyebb sebessegfokozatokat tudom csak hasznalni, ebbol eredoen a sebesseg (es a tav is) limitalt, jellemzoen 20-40km-t megyek (a maximum 80km volt az iden)

bicaj az eleve csak regen mozgas a foci/futashoz. (de a terd miatt sajnos a futas is limitalt, tavban es sebessegben is)

(#41) Gáben81 válasza arn (#37) üzenetére


Gáben81
senior tag

De ez is méri a HRV-t is, gyárilag is csuklóról.
Az alvást is nézem évek óta :) .
Higyjétek el, ha nekem elég akkor nagyon sok embernek elég.
2017 óta használók Watch-ot, több 10 000 km-t lefutottam azóta és soha semmi szinkronizálási problémám nem volt sem lefagyás.
abszolút megbízható.
Ha nem jött volna most ez az Ultra, akkor vettem volna egy Forerunner 235-öt. Akkor azt használtam volna edzésre régebbi Watch alapból a kezemen lett volna, nem a legjobb megoldás lett volna. Évek óta szenvedtem, hogy a résztávot nem tudtam egy gombbal indítani és megállítani és főleg esőben, ha vizes volt a kijelző sokszor nem működött.
Most hogy van ilyen gomb az Ultrán, megoldódott minden problémám.

[ Szerkesztve ]

(#42) Luck Dragon

Elképesztő ez a watch , bár számomra hatalmas lenne a csuklómra , nem is használnám ki, na meg az árazásával sem vagyok kibékülve .
Részemről marad továbbra az AW mint érdekesség es maradok a hagyományos óráknál.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#43) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Fog ez még fejlődni és a Garmin-nak (meg az összes cégnek) se árt ha van komolyabb konkurenciája a területen, a túra GPS-ek piacán már kb. monopolhelyzetbe hozta magát ami meg is látszik az ár/érték arányukon, a teljesítményen, fejlesztéseken (a legutóbbi modell egyik nagy újdonsága az volt, hogy a mini USB helyett már micro USB csatlakozót kapott!..) Egyébként a Fenixek mellett érdemes megemlíteni a Forerunner-eket is, a 955-ös gyakorlatilag a Fenix 7-es kicsit kisebb üzemidejű, műanyagtokos könnyebb és olcsóbb változata (ami a multiband GNSS támogatással többet is tud mint a sima és a solar 7-esek mert ez ott csak a Sapphire változatba került be).

(#44) hegedus001 válasza Gáben81 (#19) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Múltkor 3 napig kéktúráztam. Naponta tölthettem volna. A garminra, főleg ha csúcsmodell, abszolút nem kellett volna tölteni. Az enyémet kellett. 15 percet fel távnál. Nameg az ultra már nem, de at alap aw szerintem egészen sérülékeny. De ez nyilván csak kialakítás kérdése. Én sportra viszont csak a garmint tudnám ajánlani.

Eladó Ipad 9th 4 64 GB asztroszürke tab pencillel, állapota 10/10 és egy iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#45) HKorn válasza Gáben81 (#19) üzenetére


HKorn
addikt

"Én pl. komolyabban veszem a futást, heti 100-150km edzéssel"

Szóval te minden héten minden nap lefutsz egy félmaratont? :Y

Ez a mennyiség már maratonisták/ultrások edzésmennyisége, te vagy kb az egyetlen ember aki ilyen szinten AW-t használ.

Run&Ride

(#46) HKorn válasza Gáben81 (#23) üzenetére


HKorn
addikt

De erdőbe/terepre ki az aki telefon nélkül megy futni? :F

Run&Ride

(#47) Luck Dragon válasza HKorn (#46) üzenetére

Medve ? ;]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#48) Gáben81 válasza HKorn (#45) üzenetére


Gáben81
senior tag

És jól el is vagyok vele :) . Így alakult az életem, mikor az első Watch-om vettem, nem tudtam így és ennyit fogok futni. Aztán most már nem
cserélném le és minden igényt kielégít. Pontos, stabil és a telefonomnak a kiterjesztése lényegében.

Erdőbe tényleg viszem a telefont, fényképezni videózni főleg… De sokat megyek városban vagy faluban, vagy országúton és oda nem cipelem. Mégis egyfajta biztonságérzetet ad, ha baj lenne. Főleg hölgyeknek pl. jó lehet.

hegedüs001: Valamikor csak megpihensz a kék túra alatt is. Gondolom telefont is viszel, hisz akármi is lehet. Akkor en pl. viszek powerbankot, nagyon gyorsan feltölt. 20perc alatt 30-40%.

Tudomásul kell venni ez egy okosóra sportfunkcióval, míg a Garmin sportóra okosfunkcióval. Mivel okosóra a Watch, ha hiányzik valami, lehet telepíteni rá.

Rengeteg futó ismerősöm van, sokan nincsenek elájulva a Garmintól sem, minden szar kieget kell venni mellé, hogy értékelhető legyen akar csak a pulzus, GPS is szokszor szarakszik. Sokszor van Connect probléma, sokszor bonyolult egy hozzá nem értőnek a beállítása. Vagy pl. többször láttam és panaszkodtak Garminosok, 400-as full sík pályán edzés után irreális szintet mért és nem egy ismimnél láttam is, 200+ szinteket…ilyen nálam soha nem volt a 7 év alatt Watch-al.

Nyilván, ha csak szigorúan a sportot nézzük a Garmin egy céleszköz, jobbnak is kell lennie abban. Ugyanakkor ha valaki nem
olimpikon bőven elég kell legyen neki a Watch is.

A Watch legnagyobb előnye a korlátlan szabadság érzése. Bedugom a fülembe a fülest és el indítok bármit Spotify vagy Apple Music vagy rádióstreamet, vagy akar a saját zenéim és megyek, úgy hogy nem kell se telefon se semmi. Minden egyben ott van és működik stabilan, megbízhatóan.

[ Szerkesztve ]

(#49) lazlogogola


lazlogogola
tag

Coros Vertix 2.

(#50) tisn válasza HKorn (#46) üzenetére


tisn
addikt

en szoktam, de az csak ilyen arteri erdo/toltes. miert?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.