Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

"és lineáris lemezműveletekben bőven 10 GB/s felett teljesít"
Lehet, hogy már nem a legjobb kifejezés. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) Synthwave válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A 40-20 százalék szerintem még belefér a bővenbe. :))

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#3) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Félek tőle, hogy az a csumpi rézmatrica nem lesz elégséges a hőfokok kordában tartásához. Minap vettem egy szintén nem lassúcska (de megközelítőleg sem 10 GB/s) Apacer-t, és hát idle 48-50 fok úgy, hogy vastag heatsink+4 centis Noctua venti fúj rá.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4) Dragon3000 válasza Trailblazer (#3) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem egy KINGSTON FURY Renegade 2TB van, ami 7300/7000MB/s-re képes, az alaplapi borda van csak rajta, így idle 40 fok alatt van, játékok esetében a max hőmérséklet 57 fok volt.

(#5) Trailblazer válasza Dragon3000 (#4) üzenetére


Trailblazer
addikt

Hát ez ilyen.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#6) Varázslóó


Varázslóó
senior tag

Nekem 990 Pro 1TB van raid 0 ban. Bőségesen elég a sebessége 14gb/sec. 14/10

[ Szerkesztve ]

► Ryzen 7 7800X3D (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-6) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB Corsair Vengance DDR-5 32GB/6000 CL30 + ►ASRock X670 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#7) tibaimp válasza Trailblazer (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nekem a cikkben hozott SSD előde van a 600-as 20mm-es bordával! Kíváncsi leszek nyáron mennyi lesz így a hőfoka! Igaz, csak a legszélső M2-es helyre fért be, így viszont csak pcie 3.0x2-őn megy olyan ~3000/3000MB/sec környékén, vagyis a felén, amit tud.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#8) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

és ezt a csudi sebességet akkor is bírja végig, amikor a 80% telerakott ssd-re nyomunk rá egy 90gb-os iso-t?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#9) tibaimp válasza t72killer (#8) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem, mivel a lassabbik SSD-nek a sebessége lesz a mérvadó.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) t72killer válasza tibaimp (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azon ne múljék, menjen ramdiskről.

De tippre bőven elég lenne neki a 6éves mlc 960 próm, hogy kiugrassza az slc cache lejárta után a nyuszit a bokorból.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#11) tibaimp válasza t72killer (#10) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Hát, ja! Úgy már tuti nem tudja...

szerk: mondjuk megnéznék itt egy jó kis tesztet, már eléggé régen volt adathordozó teszt itt, SSD-k, régebbiek-újabbak, SATA/Nvme, stb...

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) Dragon3000 válasza t72killer (#8) üzenetére


Dragon3000
veterán

Régen néztem ezt a 970 evo 1 TB esetében és amikor 92%-a tele volt, akkor is hozta a gyári sebesség értékeket.

#10 t72killer
De tippre bőven elég lenne neki a 6éves mlc 960 próm, hogy kiugrassza az slc cache lejárta után a nyuszit a bokorból.

Ahogy a 960 prod is belassulna tesztek alapján. A legtöbb megoldás 1GB/s körüli sebességre lassul be, mire nem elég ez a sebesség?

(#13) t72killer válasza Dragon3000 (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Arra, hogy ne reklámozzák a 8x-osával.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#14) Chiller válasza t72killer (#8) üzenetére


Chiller
őstag

Sokkal nagyobb probléma szerintem az adatvesztés.

3 féle gyártótól van 4TB TLC SSD-m, és mindegyiken van adatvesztés, nem is ritkán, pár havonta súlyos MB-ok.

[ Szerkesztve ]

(#15) Dragon3000 válasza t72killer (#13) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az előd 1TB kb 400GB folyamatos írás után lassult be, gondolom nem írod tele naponta az ssd-t, hogy ez akkora gond legyen.

(#16) Dragon3000 válasza Chiller (#14) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akkor ott valami eléggé szar, igaz csak 1 és 2TB-os tlc ssd-im vannak de még egyikkel se volt ilyen gondom.

(#17) Timer válasza Chiller (#14) üzenetére


Timer
veterán

Az úgy nem normális. RAM hiba körül kezdenék nézelődni.

(#18) tibaimp válasza Chiller (#14) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ott valami csöcs van akkor....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#19) Lokii válasza Dragon3000 (#4) üzenetére


Lokii
aktív tag

Kingston KC3000 2TB idle 23 fok vagy 27 attól függ hogy mennyi az ambient

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#20) Dragon3000 válasza Lokii (#19) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ugyanebben a gépben ugyanazzal az alaplapi bordával a samsung 970 evo 1TB játékok alkalmával akár 75 fokig is elmászott. Sokat számít, hogy milyen ssd-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#21) ricsip válasza Lokii (#19) üzenetére


ricsip
addikt

a screenshotot mivel csináltad(a gombok / action-ök hozzáadása overlay-esen)?

-

(#22) Lokii válasza Dragon3000 (#20) üzenetére


Lokii
aktív tag

Igen ez így van , Kc3000 az kb Fury Renegade PL mind a kettő eléggé hűvös. Mondjuk hozzá teszem ez a hőmérséklet úgy jön össze hogy gen 3 mód+110mmes fém gyári alaplapi hűtő. Meg A2000er hűtő nélkül van de az M2Bn van, annak az alaplapi hűtője eltűnt valahol otthon.

Szóval ja így M2B módban se jönne rosszul a hűtő de nem vészes. jól szellőzőtt helyen van(igaz matrica rajta van , de az jól szellőzőtségnél nem hátrány? Csak m.2 hűtésnél), Kc3000 viszont VGA alatt , szóval érdekes :F

Valószínűleg megy valami 2 TBos cucc a helyére később mert 1 TB eléggé kicsi(külső gamedrive/kép redundancia lesz belőle), és A2000bol az volt a legnagyobb akkoriban :(

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#23) Lokii válasza ricsip (#21) üzenetére


Lokii
aktív tag

Telefonon simán, Ulefone Power Armor 13 szóval Steam deckhez hasonló méret kicsit :) overlaybol nem tudom hogy kell , de PL GTA 5ben mindent lehet kivéve a kaszinó kereket pörgetni, S/L nem működik 5 és 6 között fennt voltam de elfelejtettem pht lecsekkolni

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#24) sb válasza t72killer (#13) üzenetére


sb
veterán

Ott kezdődik, hogy a "és lineáris lemezműveletekben bőven 10 GB/s felett teljesít" is messze van 1db file lineáris átvitelétől, tehát egy sima írástól.
- Az elején nagyon rövid ideig tudnak vmi jobb tempót de ott sem ezt.
- Utána SLC cache-en értelmezhető adatmennyiségnél (1-400GB) a 4.0-ás SSD-k kb. 1.5-2GB/s körül tudtak, az 5.0-ás leggyorsabbak 3-4GB/s-et tudnak.
- Majd kérdés, hogy hogy frissül a cache, a köv. adagnál már lehet, hogy vagy lassabb, vagy jellemzően ugyanilyen, mivel ott a cache, de egy része már foglalt, így az írható mennyiség csökken le.

Ettől függetlenül sztem ha nem adatbázis szervert használsz, vagy másolgatsz... de nem egy 90GB-os iso-t, hanem mondjuk napi 50-60db-ot, akkor napi használatban nem lesz extra lassulás a defaulthoz képest. Utóbbi viszont eleve nem annyi lesz mint a dobozra írt szám.

Úgyhogy félig jogos amit írsz. Másfelől meg nem, mert eddig se volt máshogy. A gyakorlatban meg gyorsulnak szépen a meghajtók, nem kell rajtuk számonkérni, hogy ez most miben jobb mint az előző...

[ Szerkesztve ]

(#25) Dragon3000 válasza Lokii (#22) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nálam gen4-ben megy, a samsung csak gen3-as, így lassabb is volt és melegebb is.

(#26) I válasza Varázslóó (#6) üzenetére


I
tag

Két Seagate Firecuda 530 van nekem is RAID 0 tömbben, nem panaszkodom a sebességre :)

Have a nice day!

(#27) tibaimp válasza I (#26) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az komoly :C

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#28) ricsip válasza Lokii (#23) üzenetére


ricsip
addikt

Esküszöm egy büdös szót nem értettem abból amit itt leirtál :Y
Csak azt akartam kérdezni, hogy tudtál olyan screenshotot csinálni ott fentebb, amiben látszanak fehérrel ilyen extra részletek h. hol milyen gombot nyomtál meg. Közben nézem már a screenshot azóta nem látszik a hozzászólásodban.

[ Szerkesztve ]

-

(#29) Jim Tonic válasza Synthwave (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Úgy értem, ezek nem igazán lemezműveletek. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#30) sb válasza I (#26) üzenetére


sb
veterán

És most mehetne mellé egy sima Windows copy teszt is. :)

(#31) Chiller válasza sb (#30) üzenetére


Chiller
őstag

Minek? A winfos a szar, mindenki tudja.
Egy sima zip kitömörítés is a legalja kaka csiga.

(#32) sb válasza Chiller (#31) üzenetére


sb
veterán

Nem teljesen értem mit írsz.
Akkor úgy mondom, hogy file copy művelet bármilyen OS-en.

Fentebb írtam, hogy lineáris, egy szálon futó másolásnál ez hw-s ügy, az SSD nem képes a közelében sem a max átvitelének. Nem igazán OS függő a dolog. Persze OS is párhuzamosíthat I/O-t, de ez se jellemző. Ha párhuzamos terhelés van azt a user adja tipikusan... ez meg kevés szvsz, ahol kell is az átviteli sebesség nagy mennyiségű mozgatásra.

A 4k random is talán életszerűbb igény... szerintem.
De erre akkor mondhatnál tipikus eseteket, mert szerintem nem lesz, de lehet, hogy csak én vagyok korlátolt.

szerk: A zip meg végképp nem értem hogy jött ide.
Ja és egy pontosítás: raid0-n nyilván a sima file copy is gyorsul, a fenti inkább az SSD nyers sebességére vonatkozott. (2x530-nál a 2x meglesz copy esetében is raid0-nál, de nem 2x5GB/s írás, hanem mondjuk 2x1.5-2GB/s)

[ Szerkesztve ]

(#33) Lokii válasza ricsip (#28) üzenetére


Lokii
aktív tag

"Telefonon simán"
^
"overlaybol nem tudom hogy kell " GTa 5t nem tudtam hogy ismeretlen csak felhoztam mint másik elem amit nem lehet oveylayből valamit csinálni, viszont minden mást igen
PA13at azért hoztam fel mert steam deckhez hasonló felhasználói élmény enyhén a nagy képernyő révén (nyilván ott a dedikált gombok előnyösek több hely a képernyőn)
Bocs a rossz/ködös fogalmazásomért előző hszben :(

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#34) Chiller válasza sb (#32) üzenetére


Chiller
őstag

"Akkor úgy mondom, hogy file copy művelet bármilyen OS-en."

Na ilyen teszteket én is megnéznék. És legyen benne mindenféle fájl nagyjából elosztva. Csak attól tartok nincs :(

A zip az úgy jött volna ide, hogy (pld) a beépített winfos kitömörítő sebessége nem proci és nem SSD függő. És hiába tömörít temp nélkül, akkor is kaksi. Így van ahol a SW a szűk keresztmetszet. Ezt meg úgy értem, hogy az intézőről nem (sem) vagyok jó véleménnyel - ha ilyen nagy sebességet kell (rendesen) tesztelni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.