Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-20 15:41:43

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S23 és S23+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) syIex


syIex
veterán

Első.... :DDD

Köszi a tesztet! Amennyire nem változott külsőleg annyival jobb lett belül szerintem. :R

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#2) arn77


arn77
aktív tag

8 napja agyalok, hogy lecseréljem az S22+-t. :DDD A halálba kergetnek a megakadások. Mondjuk már elég ritkán vannak, de azért még előfordulnak. Itt meg akárhány tesztet véleményt olvasok, nézek videókat, mindenki arról áradozik, hogy 0 akadás.

(#3) Noukoum


Noukoum
veterán

Legnagyobb konkurens az iPhone 14 és 14 plus, azokat pedig elegánsan zsebre teszi. Régen volt ennyire sima a helyzet.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#4) Endr00 válasza arn77 (#2) üzenetére


Endr00
aktív tag

Nekem sima s23 van, de azért nem 100%-os az akadásmentesség. Pl, ha végighúzod a widget listán, ott azért megröccen.

Samsung Galaxy S23

(#5) grabber


grabber
addikt

Valaki tudja,hogy a csevegő alkalmazás miért kis ikonnal jelenik meg a zárolt képernyőn?
Beállítottam,hogy részletes értesítést kérek. De nem oldotta meg.

Csak kis ikonok vannak és abból semmilyen infot nem tudok meg.

(#6) Navaren


Navaren
aktív tag

Köszi a tesztet.
Ez igen, Samsung, nagyon klassz telefonok, akármilyen aprónak tűnnek az újítások első látásra.
Nekem épp az tetszik, hogy ahelyett, hogy Youtube-clickbait ilyen forradalmi izék, meg olyan formabondó cuccok kerültek volna beléjük, amik kb. első napos kipróbálás után el is tűnnek a specifikációk között, inkább jött egy, már modellstartkor is kellően kiforrottnak ható, használható széria, ami Samsungéknál... hát... nem mindig szokott sikerülni.
Ezek pedig csak még jobbak lesznek a frissítések jöttével.

Ultra teszt is várható a héten?

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#7) arn77 válasza Endr00 (#4) üzenetére


arn77
aktív tag

Ott mondjuk még elviselném, de amikor feloldom és akad, vagy amikor megnyitok és bezárok egy alkalmazást, na ezt nem bírom megszokni. Amúgy tényleg sokat javult a kezdetekhez képest.

(#8) Teal'C válasza grabber (#5) üzenetére


Teal'C
addikt

Zárolt képernyő beállításai
Ikon sor és válaszd a részletest.

Bár nekem 23U van de mindenkinek röccenésmentes és SOTban gazdagot!

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#9) -Maci- válasza arn77 (#2) üzenetére


-Maci-
őstag

Nekem S21U. 0 akadás, sehol.
Egyébként nagyon tetszene az S23U, de mivel hibátlan az S21U, még nem sikerült megtalálnom a kifogást magam felé, amiért újítanék. De azért rajta vagyok. :B

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#10) Endr00 válasza grabber (#5) üzenetére


Endr00
aktív tag

Ha ráböksz a kis ikonra, akkor felnagyul és látod a részleteket.

Samsung Galaxy S23

(#11) -Maci- válasza Teal'C (#8) üzenetére


-Maci-
őstag

Te nagyon kemény vagy! Látom nem sajnálod magadtól a boldogságot. Mindig a legújabb telefon, legújabb tab, legújabb óra. kb azonnal mikor megjelenik.
Jól nyomod, irígy vagyok. :C :K

[ Szerkesztve ]

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#12) doooo


doooo
veterán

"kiváltképp a QHD-s Ultra szaggatott annyira, hogy a márkarajongóknál is betelt a pohár. Nem mintha a snapdragonos változat helyzete rózsás lett volna: ott a hőtermelés miatt nyirbálták meg játékoptimalizálás címszó alatt a teljesítményt, hogy a Samsung beleszaladjon a Note7 óta a legnagyobb pofonba."

A legnagyobb pofon az S20-széria volt a Note7 óta (továbbra is összehasonlíthatatlan a kettő, de tény, hogy sok felesleges drámát okoztak az S20-akkal, azokhoz képest még mindig sokkal kevésbé volt problémás az új AMD GPU, amire senki nem volt hajlandó optimalizálni).
Amire itt utalva van, az pedig évek óta tartó dolog volt, ami SoC-től függetlenül minden mobiljukat érintette. Ha már fel lett hozva, legalább legyen konkrétan és legfőképp valós tényekkel leírva ez a mostanra elfeledett GOS-dráma.

[ Szerkesztve ]

(#13) Teal'C válasza -Maci- (#11) üzenetére


Teal'C
addikt

Ne légy az évi 49 hetet melózok nagytöbbségben 6napot gyakran 36órát egyben nem iszok, nem csavargok, 2hetet nyaralok, 1hét a Karácsony aztán alámerülés.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#14) grabber válasza Teal'C (#8) üzenetére


grabber
addikt

Köszi,nem gondoltam rá,hogy próba háttérképre rá kell kattintani és ott lehet a stílust módosítani.

(#15) mhydas99


mhydas99
tag

Nem a Samsung védelmében mondom, mert szerintem is horror drága már az S széria is, pláne hogy nem 256 gb az alap a kis S23-on, de azért a 4/5 év szoftvertámogatással is számolni kell. Ilyen hardver mellett elég kell legyen a telefon is addig. Akksicserével maximum. Az iPhone és Pixel kivételével csak a Samsung ad ennyit hivatalosan, tudtommal. Az más kérdés hogy tapasztalataim szerint a Samsung egyszerűen képtelen hibátlan szoftvert írni sajnos. Bár lehet ez mostanában már változik...

(#16) Curtain válasza arn77 (#2) üzenetére


Curtain
senior tag

Én is gondolkozok hogy lecseréljem a a 22+ om egy 23+ ra de nem tudok dönteni.

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#17) -Maci- válasza Teal'C (#13) üzenetére


-Maci-
őstag

Akkor vissza szívom. Ezt tényleg nem irigylem. :U

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#18) arn77 válasza -Maci- (#9) üzenetére


arn77
aktív tag

Volt S21 ultrám. Megjelenés után fél év kellett azért annak is amire hibátlan lett. Szerettem, de nekem túl nagy volt azért váltottam kisebbre.

(#19) RobbyJr válasza arn77 (#2) üzenetére


RobbyJr
őstag

Nálam a 4 éves Xiaomi mi8 lite nem akad meg. Ha neked akad az S22+, én biztos nem vennék még egyszer Samut :DDD

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#20) arn77 válasza Curtain (#16) üzenetére


arn77
aktív tag

Akkor egy cipőben járunk. :DDD
Csábít nagyon, főleg most a tárhely duplázás miatt is, de zöld sehol nincs ha jól látom, pedig az tetszik. Lehet fekete lesz, ha lesz.

(#21) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Én elégedetten használom 2 napja az S23+ 512Gb-t.

Érződik a minőség, és ahhoz képest, hogy ez az első verzió nagyon gyors, fliud a rendszer. A kijelző kiváló, a kamera az igényeimnek teljesen megfelelő.

Hát igen, drága volt kétségtelen de ebből a telóból 4-5 év használatot simán kinézek, max tényleg akksit kell majd cserélni. Ha így nézzük nem is annyira sok ez a pénz.

(Xiaomi-ról váltottam, jó volt a hardver, de a rendszer és maga annak supportja nagyon gyenge 2 év főverzió frissítés de az is kínkeservesen... Ebben a Samu sokkal - sokkal jobb.)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#22) doooo válasza arn77 (#18) üzenetére


doooo
veterán

Dehogy kellett. Amúgy sem történt semmi sem fél évvel később, ami megváltoztathatta volna.
Ha valami változtatott rajta, az az Android 13 volt, pár hónapja. Te viszont azt nem tapasztaltad.

[ Szerkesztve ]

(#23) ggbuffon1897 válasza mhydas99 (#15) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

Ki hasznalja manapság 5 évig a telefonját?

Ez a túlfújt szoftver update is egy laikus juzert mennyire érint? Semennyire..

Oriasi bullshitek meg hype a mai vilagban

(#24) Curtain válasza arn77 (#20) üzenetére


Curtain
senior tag

Engem is csábít a 23+ de bennem van hogy megér ennyit a csere? Gondolkozok még rajta de magamat ismerve nyáron már az új lesz a kezemben. :DDD

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#25) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

"Ám még kellemetlenebb az apró betűs rész: az S23 410 ezres nyitása 128 GB-os, tavalyi tárolóval hogy jött össze? És a S23+-t 525 ezrese az Ultra kameraszettjét lespórolva? Oké, hogy elővételben dupla tárhely jár ugyanennyiért, amire érdemes lecsapni, ám csak én gondolom, hogy egy felturbózott, kikupált S22 nem ér ennyit, főleg egy közel olyan jó, félárú S21 FE-vel egy piacon? "

Én tavaly májusban behúztam egy 256 GB-s S21FE-t potom 208 ezerért, tökéletesen megvagyok vele. Szép és jó lett ez a széria, de nekem nem érne ennyit, ha most kellene telefont vennem.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#26) ggbuffon1897 válasza bollokcs80 (#25) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

Pedig mikor megjelent mennyien kopkodtek... en 199 ert "fogtam ki" MM -ban tavaly, egy mi9t pro-t valtott.(abbol cegest csinaltam) Bevallom oszinten a 120hzen kivul semmilyen teljesitmeny difit nem erzek atlaghasználatban de alapvetően elégedett vagyok vele. Így meg 400-500 ezres árakat látva meg pláne. Így néha ertetlenul állok azelőtt, h hüppögnek az áron (jogosan) de mégis elsőként rendel, majd jól bekuponozva be is beszéli magának h 400-500ezerér mekkora best buy az előző szériáról váltani..

Következő éven eljátszuk uezt, amikor a gyártók az idióta userek tömkelegét látva rájön, h lehet ezt még fokozni..

Az apple évek óta űzi ezt a hülye sportot, szomorú h sok ember benyeli.

(#27) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Köszönjük a tesztet. Majd az s24, ott már valszeg a töltés is gyorsul.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#28) Shyciii válasza Teal'C (#13) üzenetére


Shyciii
veterán

Épp mondani akartam, hogy a sok fizuért valszeg igen keményen melózhatsz is... :)

(#29) szubrutin válasza Noukoum (#3) üzenetére


szubrutin
aktív tag

Mesélj még :D

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#30) mhydas99 válasza ggbuffon1897 (#23) üzenetére


mhydas99
tag

Tényleg nem sokan de főleg azért nem mert ilyen árú telefonok döntő többségben 2 év hűséggel vannak eladva. Utána a legtöbben váltanak. De nyers erő, tudás és jól optimalizált szoftvertámogatás mellett én már 4 évig tervezem használni az S21-em. Akksicsere lesz de max ennyi. Egyszerűen feleslegws újabb telefon. Nem vagyok esküvői fotós. Játszani xbox-ot használok. Minden másra meg őszintén szólva egy középkategóriás telefon is elég lenne. Ami hiányozna az egyedül a 120 Hz képfrissítés. Oled meg kb. mindenben is van felső-középkategóriától kezdve. 2 év múlva meg mikor váltok úgyis hajlított kijelzős lesz már. Ára is be fog esni addigra.

(#31) bollokcs80 válasza ggbuffon1897 (#26) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Samsungnál úgy látom, hogy mindig magasabb áron kezd és utána szépen beáll egy elfogadhatóbb szintre. 275-ért az S21FE is sok volt, aztán (főleg a kuponoknak hála) nagyon "jóáras" lett. Amikor én vettem, akkor egy hétvégén a 6/128 és 8/256 egy árban volt kupon nélkül is.

Valahol megértem az árak elszállását a jelen gazdasági/politikai/egyéb helyzet kapcsán, csak sajnos minden másnak is elszállt az ára, a fizetések viszont ezt nem követik le és nem mindig a friss csúcsteló a prioritás az embereknek. :U

Az Apple árazása meg kőkemény kapitalizmus. Végig nézi a piacokat és az árfolyamokat, majd kőkeményen beszedi az elvárt profitját. Szerencsére viszonteladóknál azért az ő termékeik is olcsóbbak valamivel.

B.Cs.

(#32) joey04


joey04
titán

Érdekes a melegben fényerőt visszafogó teszt eredménye, mert a samuról iphone-ra váltók pont azt nehezményezik, hogy az iphone hamarabb leveszi. Samuval nem tudtam összemérni, de a xiaomi valóban később ereszti le a redőnyt. Egyéni, hogy a kényelmetlenebb, de biztonságosabb megoldás-e a jó, vagy amelyik tovább marad fényes, de ettől függetlenül meglepő a teszt eredménye.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) Ixion77 válasza mhydas99 (#30) üzenetére


Ixion77
őstag

Nálunk a családban simán 5+ évig vannak használva a telefonok. Amelyik nem purcan meg, az jóval tovább is. Most, hogy így elszálltak a telefonárak, még többen fognak így állni hozzá. Tok és kijelzővédő minden telefonra, kíméletes töltés, használat a lehetséges maximum élettartamig.
Annyira lelassult már a fejlődés, hogy egy jövőre megvett S23+ vagy ultra még 5 év múlva is teljesen megfelelő mobil lesz, ha működik. (Azért jövőre vett, mert addigra talán kilép az ára az abszúrd kategóriából.)

Csak hogy ontopic is legyek: Mindössze három kivetnivalót tudok azonosítani: a töltési sebesség, a fényerőhiány melegben, és a szokásos Samsungos túlélesítés a fotókon.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#34) Straw


Straw
senior tag

Azt valaki esetleg tudja (bizonyíthatóan) hogy a 256GB-os sima S23 az UFS4-es-e? Mert azt mindenki leírta hogy a 128-as nem az mivel nincs ekkora UFS4-es tárhely, de a 256-osról sehol nem írnak, csak annyit hogy a nagyobbak ugye mind 256-al kezdenek és az UFS4, ebből adódhatna hogy akkor a sima S23 256 is az, de én már nem bízom ebben. Hiszem ha látom.
Ha itt van valakinek 256-os S23-a, megtenné hogy mér egy írás/olvasás-t? Előre is köszi.

42

(#35) mhydas99 válasza bollokcs80 (#31) üzenetére


mhydas99
tag

Nemcsak az árképzés és infláció a baj jelenleg. Nyugaton már milliós szinten jelentettek be leépítéseket az IT-szektorban. Nem véletlen a ChatGPT médiaprioritása sem. Bing már beépítette, Google meg kapaszkodik. Pár év és sok ezer ember munkája szűnik meg emiatt. Nemcsak IT-ben. Peldaul a könyvelés is matematika alapú és már ma is vannak szoftverek. Az MI specializálódásával a könyvelők munkája is veszélybe kerül. Legalábbis ott, ahol tiszta könyvelés zajlik. Persze sok minden más területen is növekvő munkanélküliséggel kell számolni. Nyugaton aki tud az most félreteszi a pénzét és nem mobilra költ. Autócserét is halogatják amíg tudják. Hamarosan Magyarországra is bekúszik sajnos a kirúgások időszaka. Ezért is stagnál vagy van lejtmenetben az IT eszközök eladása

(#36) ggbuffon1897 válasza bollokcs80 (#31) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

Nem, erre az árazásra nincs indok főleg a tavalyi szériához mért innovációhoz képest. (Persze lehet tolni a kormányellenes propagandát napestig az árfolyamról, az egyébként jóideje már 27%os áfáról meg osszes többi bullshitről). De nem akarok belemenni politikába mert sok embernél lent van az Orbán ellenes szemellenző..

Durva profitot akarnak zsebrevágni és valljuk be nem is túl szégyellősek..

Visszakanyarodva a témához: egy s22 még mindig 300 felett van, s22U még 450 körül, én olyan nagy "árbeállást" nem látok egy év alatt. Vagy mire beállna, addig a korábbi szériát nemes egyszerűséggel kivezetik a piacról. Az s21 fe is most 250 környékén mozog. (újra)

(#37) Shyciii válasza ggbuffon1897 (#36) üzenetére


Shyciii
veterán

"Persze lehet tolni a kormányellenes propagandát napestig az árfolyamról, az egyébként jóideje már 27%os áfáról meg osszes többi bullshitről). De nem akarok belemenni politikába mert sok embernél lent van az Orbán ellenes szemellenző..."

Mesélj még kérlek, hogy mi bullshit és mi nem. Persze előtte vedd le az "I love Orbán szemüvegedet"...

[ Szerkesztve ]

(#38) nozs23 válasza ggbuffon1897 (#36) üzenetére


nozs23
addikt

Mindenki tudja, hogy az arakrol a szkankciok tehetnek! :(

(#39) ggbuffon1897 válasza nozs23 (#38) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

Ok, le tudod vezetni nekem h jott ki a 420ezres sima s23 hazai ára? Vagy mi indokolja a 100k difit az előzőhöz képest? (A többit egyelőre hagyjuk is)

(#40) mhydas99 válasza Ixion77 (#33) üzenetére


mhydas99
tag

Az Ultra már elért egy olyan árszintet hogy 2-3 év és szerintem egybenossák a Fold szériával már csak az S-pen miatt is. Olcsóbbak már nem lesznek a telefonok de ha abba gondolok bele hogy S1, S2 idején is mekkora volt az akkori árkülönbség ezek és az Ace széria között akkor ez ma is meg van. 3-4 szeres szorzó a középkategóriához képest. Nem az árdinamika változott, hanem az hogy manapság sokkal több ember akar és vesz is csúcskészüléket mint régebben. Ez olyan mintha sokkal több átlagfizetésű ember venne ma Mercedes S-osztályt mondjuk Volkswagen Golf helyett...

(#41) nozs23 válasza ggbuffon1897 (#39) üzenetére


nozs23
addikt

Persze: [link]

(#42) ggbuffon1897 válasza Shyciii (#37) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

Ok, akkor tapsikoljatok az amúgy max 250-300 dolcsiból (valszeg túlzok) előállított cuccoknak és tapsoljatok tovább a 400-600ezres áraknak. Erre tényleg nem tudok meg nem is akarok bármit mondani.

Egyébként köszi a tesztet a cikkírónak, nem ült fel a hypera. Bár a tetszett plecsnit nem teljesen értem.

(#43) ggbuffon1897 válasza nozs23 (#41) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

Sejtettem h az érvrendszer vhol itt kimerül. :) sebaj, hasznald egészséggel

(#44) autotaxmo válasza ggbuffon1897 (#36) üzenetére


autotaxmo
őstag

Jo latni hogy rajtam kivul mas is igy latja es nincs szemellenzo rajta, azt meg kell hagyni hogy most tenyleg kva jot csiszoltak az S23 szerian es ezzel nagyot huztak hogy lapkat valtottak de szerintem ez a bullshit kategoria hogy meddig tamogatott szoftveresen mert az emberek tobbsege leszarja mivel ahogy itt a forumon is szepen kirajzolodik, 1-2 evente megy a valtas, el kell ismerni, jo a marketing propaganda a samunal is. Nagyon keves az a user flagship kategoriaban akik 4-5 evig hasznaljak ugyanazt a keszuleket, ismerjuk el, itthon azert ez uri huncutsag hogy premium telokat vesznek az emberek

[ Szerkesztve ]

(#46) Straw válasza ggbuffon1897 (#39) üzenetére


Straw
senior tag

Politikától teljesen mentesen, egészen egyszerűen az infláció.
A 100k az költő túlzás, a valós difi olyan 80k körül van. Tavalyi iduló árat ha beszorzod a cca 25%-os inflációval, akkor megkapod a mostani árat. És akkor ez tényleg csak a józan ész szerinti metek.

42

(#47) David3 válasza arn77 (#2) üzenetére


David3
őstag

Én nem hagytam magamnak 2 napot se, ahogy megjelentek az első vélemények (amik szerencsére pozitivak voltak), már rendeltem is elő. Ugyanígy S22+-ról váltanék, elvileg február 25-én érkezik is. Ha nem sajnálod rá a pénzt, akkor hajrá. :)

(#48) mhydas99 válasza ggbuffon1897 (#42) üzenetére


mhydas99
tag

A tetszett plecsni szerintem rendben van. A tudásához és szoftveres extráihoz képest, a konkurensek árképzését is figyelembe véve rendben vannak ezek a telwfonok. Rohadt drágák, mint az összes többi is ami ezt képes nyújtani. Akinek szüksége van rá és meg tudja venni az megveszi. Aki meg nem az vesz mást olcsóbban. Személy szerint én nagy techbuzi voltam, lehet öregszem, de ma már olyan kevés az érdemi változás a piacon hogy nem izgulok fel ha kijön már bármi új. Egy középkategóriás telefon is bőven elég a legtöbb embernek. Azok meg akksiidőben is jobbak. És olcsóbbak is. Ennyi.

(#49) #95462144


#95462144
törölt tag

Na, megérkezett a hater század főparancsnoka ide is, lehet zárni a topikot, vagy majd visszalesek, ha kikoptatja magát... :DDD

(#50) nozs23 válasza ggbuffon1897 (#43) üzenetére


nozs23
addikt

Dehát ez nem az én érvrendszerem, hanem a kormányé. Most akkor nem igaz? :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.