Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#188851) Mike válasza Deck (#188846) üzenetére


Mike
veterán

Jó, nincs összehasonlítási alapom. De nekem tetszett a gow slimen, semmi baja nem volt, az fps meg nem érdekel.
Ha jó áron tud prot venni vegyen azt, de nem dől össze a világ ha slimet vesz

[ Szerkesztve ]

(#188852) Deck válasza Mike (#188851) üzenetére


Deck
titán

Nem kell érdekelnie de sokkal folymatosabban fut, szemnek is jobb. Jó dolog ez.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#188853) Mike válasza Deck (#188852) üzenetére


Mike
veterán

Helyette zúg ;]

(#188854) Deck válasza Mike (#188853) üzenetére


Deck
titán

A 2 pro közül itthon egyik sem hangosabb mint a slim.

PS5

(#188855) Woodslave válasza Deck (#188850) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nem is értettem egyébkén az elején. Pont mondom a hálóhinta ami olyan "finom" volt az lett darabos. De lehet közben frissített vagy nem tudom mert utána ugyanolyan volt. Nem játszottam olyan sokat pron vele de őszintén semmi olyan nem volt ami miatt a fejem vertem a falba hogy csak slimem van

persze nyilván ami jobb az jobb nem véletlen. Az hogy fhd kijelzőn megér-e 30-40kg különbséget pláne a ciklus végén az már kérdés.

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#188856) raggg válasza Woodslave (#188855) üzenetére


raggg
senior tag

Nyilván a slimen is jól fut minden, végülis azért (is) vesz az ember konzolt, hogy ne a GPU beállításokat meg a konfigfájlokat kelljen turkálnia hogy egy játék jól fusson az ő saját proci/vga kombóján, csak arra próbáltunk kilyukadni, hogy azért a pro "eggyel jobb". :-)

Én is a PC-s világból jövök (bár volt korábban konzolom is), azért elsőre elég ütős különbség a 30 fps és én személy szerint örülök, hogy már nem de facto 30 fps a konzoljátékok framerateje. Engem zavart a pókemberben a 30, meg kell mondjam - előtte nem is tudom mikor játszottam a ps4-en fix 30 fps-es játékkal.

ragklaatPS

(#188857) Woodslave válasza raggg (#188856) üzenetére


Woodslave
nagyúr

világos eszembe se jutott azon vitatkozni, hogy a pro jobb ez nyilvánvaló. :K Én ezért vagyok "szerencsés" (vagy szerencsétlen most ebből a nézőpontból inkább az előbbi) mert ez a ps4 a legjobb (játék)gép amivel ilyen behatóbban tudtam foglalkozni

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#188858) Deck válasza raggg (#188856) üzenetére


Deck
titán

Pedig ott nem zavaró. Kikapcsolod a motion blurt meg ami a keretet szétmossa effektet aztán nagyon faszán fut és sokkal jobb lesz.

PS5

(#188859) raggg válasza Deck (#188858) üzenetére


raggg
senior tag

Azért megszoktam pár óra után :) Még megjelenéskor végigjátszottam.

ragklaatPS

(#188860) Deck válasza raggg (#188859) üzenetére


Deck
titán

A Sony játékaiba kikapcsolható minden ilyen marhaság :D

PS5

(#188861) Wlac válasza leviske (#188839) üzenetére


Wlac
Ármester

Ha érdekel a VR is, akkor Pro, ha nem, akkor szerintem elég a slim. Nekem egy FAT gépem van, és egész közelről nézek egy egész nagy 4k-s tévét, de nem vettem még észre, hogy kevés lenne a teljesítménye. Ha a pénz annyira nem mérvadó, akkor viszont az értékállóság és eladhatóság miatt is jobb választás lehet egy Pro, bár egy akciót megvárnék vele.

“The wha-"

(#188862) F-ECT$ válasza leviske (#188839) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem nincs 4K-m, és egyelőre nem is tervezek venni, de a stabilabb framerate miatt szerintem megéri a pro, pláne hogy nem sok különbség van árban egy 1 tb-s slim és egy 1 tb-s pro között (pláne akcióban).

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#188863) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Candyland most rakta ki ezt a videót. Azért egész jól néz ki konzolon is, jó munkát végeztek a srácok.

Sic Parvis Magna

(#188864) Revolit válasza F-ECT$ (#188862) üzenetére


Revolit
senior tag

Igen, akcioban 70-ert vettem az 1 terras slimet, es legjobb akcioban volt 100-105k a pro. Bar a "nem sok" relativ, azert a legtobbeknel ez mar beleesik.

Pro vs slim: En is exkluzivokkal jatszottem eddig leginkabb, Detroit, GoW, Uncharted 4. Elveztem a csendes slim-en mindegyiket, es nem kellett radirokat ala pakolnom meg egyeb okossagok :P ;]

De persze #csakAPro

(#188865) 30z.Samu válasza Revolit (#188864) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem is Slim-em van, de ha most kéne gépet venni akkor Pro-t vennék. Ettől függetlenül rohadt jól el vagyok a Slim-mel is.

Sic Parvis Magna

(#188866) F-ECT$ válasza Revolit (#188864) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem kb 95k-ra jött ki a pro, mivel pc-ről jövök, ezért az a 25k különbség mintha nem is létezne :)

Dive ever, work never.

(#188867) saelin válasza Deck (#188858) üzenetére


saelin
veterán

Én nem is értem ki használja egyáltalán a motion blur-t. Szerintem játszhatatlan minden vele.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#188868) Kendek válasza leviske (#188839) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mint látod megoszlanak a vélemények. A Pro alapvetően némi grafikai többletet ad, ami a legtöbb esetben jobbára magasabb felbontást jelent, illetve egyes játékokban van resolution/performance kapcsoló, vagyis választható a jobb futási teljesítmény is. Az exkluzív címek grafikájával és játszhatóságával nem szokott gond lenni, bár mondjuk a GoW nálam is inkább performance módban adta jobban.
Nem lősz mellé a Slim-mel, ha VR tartalom nem érdekel, akkor megfelelő választás, akár használtan is. Ha hosszabb távban, vagy esetleg későbbi eladásban is gondolkodsz, akkor viszont érdemes lehet megfontolni a Pro-t.

<-ƘƘ->

(#188869) Domaximus válasza Kendek (#188868) üzenetére


Domaximus
tag

Nekem is slim gepem van. Meg vagyok vele elegedve , mondjuk en egy 27" fhd moncsin futtatom es teljesen jo fhdra a slim!

(#188870) hitchins válasza Deck (#188846) üzenetére


hitchins
őstag

Szerintem ez is mint sok minden mas szubjektiv.
Slimen kezdtem jatszani a GOW-ot aztan kaptam egy Prot azon folytattam. Mielott atpakoltam mindent a prora megneztem mindket gepen. En mint mezei felhasznalo (sima 50es full hd tv-en) semmilyen kulonbseget nem erzek. Meg a toltesi ido sem gyorsabb ezt direkt lemertem.

4k tvn biztos szebbek a jatekoj de en (egyelore meg full hd tvn) nem igazan erzek kulonbseget.

(#188871) Deck válasza hitchins (#188870) üzenetére


Deck
titán

Az, hogy teljesítmény módban jobban, simábban fut nem szubjektív hanem tény. Láttad a többiek is abba tolták.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#188872) Carlos Padre válasza Kendek (#188868) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Azért fullhd esetén a pro supersampling módja nem "némi grafikai többlet", de nagyjából igazad van a többiben.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#188873) hitchins válasza Deck (#188871) üzenetére


hitchins
őstag

Azert irtam hogy szubjektiv. Ha valakinek van hozza "szeme", hogy ilyen szepen fogalnazzak akkor latja. En mezei user nem lattam kulonbseget.

(#188874) Deck válasza hitchins (#188873) üzenetére


Deck
titán

Mindenki látja ezt. :)

PS5

(#188875) hitchins válasza Deck (#188874) üzenetére


hitchins
őstag

Orulok hogy jobban tudod mit latok. Vagy nem vagyok benne a mindenkiben.
Nem ertem miert nehez elfogadni mas velemenyet.
:) :U

[ Szerkesztve ]

(#188876) markknight


markknight
veterán

Én fõként azért nem váltok még mindig pro-ra, mert rohadt hangos a gép. Még az új, halkított típus is (pár hete kérdeztem a típusát itt ph-en és haverom most vett pont olyat). Ott a macem, semmi hangja nincs, pedig vagy 6x tudása van mint a ps4-nek és amikor átmegyek a dolgozóból a nappaliba, akkor kb frászt kapok, azonnal megy be a füles. Körülbelül az a szint mint a ps3 fat.

[ Szerkesztve ]

(#188877) Deck válasza hitchins (#188875) üzenetére


Deck
titán

Egyszerűen hatalmas a különbség a kamera mozgáskor és az egész gameplaybe. Majd ha a játék beallításain belül kitudod próbálni mindkettőt egymás után akkor rájössz. Videók meg hasonló dolgokat felesleges nézni.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#188878) madkiller


madkiller
őstag

Tudtok mondani , olyan játékokat, amit osztott képernyőn lehet játszani 2en?

(#188879) markknight válasza madkiller (#188878) üzenetére


markknight
veterán

Aha :)
https://en.softonic.com/solutions/what-are-the-best-ps4-local-split-screen-multiplayer-games

(#188880) hitchins válasza Deck (#188877) üzenetére


hitchins
őstag

Mint irtam kiprobaltam.

Elhiszem hogy Neked hatalmas a kulonbseg, nekem nem.
Nem egyedul teszteltem a melletem ulo sem latta a hatalmas differenciat amit irsz.

Ez szerintem olyan mint amikor valaki egy telefonnal latja hogy laggol van aki nem.

Persze az is lehet hogy nem pro gepet kaptam csak egy slimet nagyobb dobozban :)

De hogy valami pozitivat is irjak a ps menu valamivel gyorsabbnak tunik. :)

(#188881) Kendek válasza hitchins (#188875) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Pro-n állítható a performance mód, és akkor nincs 30-as limit. A HZD pl. olyan simán fut, hogy egyenesen csodálkoztam rajta, de a GoW esetében összehasonlítás után én is úgy éreztem, hogy bizony kell ide a többlet, főleg a harcokhoz.

<-ƘƘ->

(#188882) felixo


felixo
őstag

Üdv Skacok !
Most akciós a Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands játék.
Mennyire bejövős szerintetek ?
Soloban játszanék vele.

Redmi Note 9

(#188883) Mike válasza hitchins (#188875) üzenetére


Mike
veterán

Ertsd már meg. Kb mint egy pc-s topikban, itt is vannak rovarok ;]

(#188884) Domaximus válasza felixo (#188882) üzenetére


Domaximus
tag

Felejtsd el soloba. Rem uncsi ugy a game. Haverokkal ideig oraig el lehet szorakozni vele , de semmi xtra.

(#188885) Wesder


Wesder
félisten

Kindom Hearts 3. részén gondolkozom. Megéri a 70€-t?
Ahogy nézem ilyen Final Fantasy-nak néz ki Kikey Egér Doofy és Ronald Kacsàval az oldaladon.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#188886) hitvanyalak válasza felixo (#188882) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Én anno PC-n sokat toltam. Menthetetlenül unalmas lett olyan 30-40 óra solo és 30 óra coop után, de akkor is azt mondom megérte. Atombaromság, hogy a speci kommandósaidnak skillpont kell, hogy több embert tudjanak szinkronban lelőni, de hát ez van. Amúgy kifejezetten szerettem.

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#188887) S e t h válasza felixo (#188882) üzenetére


S e t h
nagyúr

Mint kezdő szárnypróbálgatásait végző ps usertől kérdezem, miként állsz a Far Cry 5-tel, God of war-ral?
Ezek meg is voltak?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#188888) Mike válasza Wesder (#188885) üzenetére


Mike
veterán

Nekem nagyon tetszik. Eszméletlen jó hangulata van.

Nem final fantasy, nem is hasonlít rá.

[ Szerkesztve ]

(#188889) gaben88


gaben88
őstag

Hi,

NAT 1-et, hogy lehet elérni? Switch, Xbox, stb simán open NAT-os UPnP-vel és megfelelő portok nyitásával, de PS nem adja magát...

:R

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#188890) Xaels válasza Wesder (#188885) üzenetére


Xaels
félisten

Nagyon nem FF. Nem nehéz játék, hangulata van. Szerintem az RPG rész elég felszínes, a gummishipet utálom. A sztori meg nem igazán hatott meg. Leginkább a játékmenet miatt játszom, de lehet most így utólag inkább a DMC5-re költeném.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#188891) Carlos Padre válasza Wesder (#188885) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ez miért ebben a topikban kérded?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#188892) felixo válasza S e t h (#188887) üzenetére


felixo
őstag

Örülök, hogy ennyi user között még vannak emberek, akik pontosan tudják, hogy ki vagyok. Ez igazán jól esik.
Igen, karácsony óta van ps4-em, szóval tényleg kezdő vagyok. PC-n se játszottam soha komolyabb játékokkal. Far Cry 5-öt kivégeztem. Pár mellék küldetés van még benne, amik nagyrésze időre megy. Szóval azt már hagyom is.
God of War-nak még eléggé az elején vagyok. Tetszik, bár nem könnyű.
Szeretnék mellé valami lövöldözős játékot. Ha van ötleted, szívesen meghallgatom.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 9

(#188893) Wesder válasza Carlos Padre (#188891) üzenetére


Wesder
félisten

Hogy legyen mibe belekötnöd.:U

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#188894) S e t h válasza felixo (#188892) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én Far cry 4-et, esetleg Far cry primalt ajánlanám, főleg ha az ötödik rész tetszett.
Youtubeon nézz meg 1-2 videót róluk és ha jól tévedek, akkor talán most akciósak is.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#188895) S e t h válasza Carlos Padre (#188891) üzenetére


S e t h
nagyúr

Helyesírást meg mióta ugatjuk messziről?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#188896) Mike válasza S e t h (#188895) üzenetére


Mike
veterán

Amióta nem kapunk egyest érte a suliban

(#188897) felixo válasza S e t h (#188894) üzenetére


felixo
őstag

Igen, akciósak. Far Cry 4-en gondolkozok (Primal témája nem bejövős számomra), csak azért vennék nem Far Cry-t, mert kellene egy kis változatosság.

Redmi Note 9

(#188898) Kendek válasza gaben88 (#188889) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A NAT type 2 port átirányítással és tűzfal nyitással bőven elég, így minden megy hiba nélkül. De amúgy router mögött ha nem NAT-olt IPv4-et ad a szolgáltató, akkor DMZ.

<-ƘƘ->

(#188899) gaben88 válasza Kendek (#188898) üzenetére


gaben88
őstag

Azt adott a Digi elsőre, de egyből kértem őket, hogy ezt ha lehet ne, azóta azzal nincs baj. Megnézem kíváncsiságból DMZ-vel, de ha nem gáz a type 2, lehet hagyom. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#188900) Wesder válasza Xaels (#188890) üzenetére


Wesder
félisten

Megvettem, maximum kérek visszatérítést ha mégsem tetszene.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.