Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#187251) d@vee válasza #58978304 (#187247) üzenetére


d@vee
őstag

Én nem kérek 4K-t. Az 1080p 60fps nekem tökéletesen elég lenne. Vagy még egy 1440p is tökéletesen elég lenne felskálázva, szintén 60fps-el, ha lenne 4K TV-m a közeljövőben.

Ja

(#187252) Wesder válasza #58978304 (#187247) üzenetére


Wesder
félisten

Mire nem elég a mostani 2K/4K PS-en?

Seniman
Nem tudom miért mindig a Minecraft-tal kell jönni. Értem én hogy kevés az exklúzív, de pl a DOOM 4K@60 vagy a Battlefront II is.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#187253) pulffy válasza Peat76 (#187243) üzenetére


pulffy
őstag

Rocket League! Az tuti be fog nekik jönni! ;) :K

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#187254) TitiRii


TitiRii
senior tag

Sziasztok.
Újdonsült ps4 tulajként érdeklődnék, milyen módon tudom billentyűzettel és egérrel játszani rajta(főleg offline)
rettentően nem esik kézre a kontroller.
Amennyire utána olvasgattam a témában, elég sok az átalakító meg adapter, és elég változatos árakon vannak.
[erről] pl van valakinek tapasztalata?
Elég változatosak a leírások róla. van akinek megy van akinek nem.
Ez után az itt linkelt Titan one -t találtam, de ez elég körülményesnek tűnik így elsőre.

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#187255) Wesder válasza TitiRii (#187254) üzenetére


Wesder
félisten

2 opció van:
1.
Megtanulsz controllerrel jàtszani.
2.
Megtanulod konfiguràlni az adapter, aztàn rajössz hogy sz@rt sem ér.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#187256) Deck válasza TitiRii (#187254) üzenetére


Deck
titán

Hali. Majd megszokod. Ha meg nem akarod akkor irány a pc :)

PS5

(#187259) Kendek válasza TitiRii (#187254) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A PS4-nek van natív billentyűzet és egér támogatása, a játékfejlesztők szabadon dönthetnek, hogy élnek-e vele. Viszont a játékok 99+ százaléka csak kontrollert támogat. Ezek az adapterek meg átalakítók amiket találtál, konkrétan a kontroller inputját emulálják. Éppen ezért nem is ugyanaz mintha natív egérrel játszanál.
Szinte mindenki aki PC-ről tér át, egyből ezen kezd agyalni. Pedig az teljesen természetes, hogy szokatlan a DS4 és eleinte béna vagy vele. Kis gyakorlással belejön az ember, és mégiscsak kényelmesebb a fotelben/kanapén a kontroller. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#187262) freeknight válasza TitiRii (#187254) üzenetére


freeknight
őstag

Szia

Ha átalakítóban gondolkodsz, akkor csakis a Xim4 vagy a Xim Apex. Azért amit linkeltél pénzt adni mintha a wc-n húznád le.
Még a Hori Tac Pro jöhet szóba a Xim termékeken kívül.

Azt azért vedd figyelembe, hogy ez csak egy kontroller képességeihez mérten emulálja az egérmozgást, tehát nem lesz olyan pontos, mint PC-n. Másrészt ezzel tönkreteszed azok játékát, akik kontrollerrel játszanának.

Offline játékhoz amúgy miért kéne átalakító? Én is ős pc-s voltam, mikor 1 éve áttértem ps-re, kb 2 hét mire megszokod a kontrollert, én már nem is tudnék egeret venni a kezembe.

(#187263) bagyulajuve válasza Kendek (#187259) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Nekem eszembe se jutott, még ha sokszor szenvedek is a kontrollerrel és valószínűleg sosem leszek vele penge :DDD

Resistencia eterna

(#187265) TitiRii válasza bagyulajuve (#187263) üzenetére


TitiRii
senior tag

nekem lassan 2 hónap, és talán még csak rosszabbul megy mint mikor előszór vettem a kezembe.
Na régi motoros vagyok, wasd-t nőttem fel.( pedig volt sega meg előtte c64 joystikos időszak is)
ez egyszerűen nem megy nekem :D

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#187266) ProEvoFan válasza TitiRii (#187265) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ahogy előttem írták.Xim/xim apex vagy Hori Tac Pro.Az utóbbi hivatalos sony periféria.Mind a kettő ketyere kb 40K.Ximhez még kell venni egér+bill párost is.
Elvileg a xim/xim apex majdnem pc érzés.Ezt mondják a felhasználók.
Hori Tac pro necces, de jobb mint a kontroller ha jól betudod állítani.
Itt van a topikja.
Ezt a témát itt ne erőltesd, mert sokan nem szimpatizálnak ezekkel a kütyükkel.A linkelt topikban nem para.

[ Szerkesztve ]

(#187267) TitiRii válasza TitiRii (#187265) üzenetére


TitiRii
senior tag

találtam még párat, bár itt már eléggé elszabadulnak az árak:
[elég szimpatikusnak tűnik]

[itt aztán van választék]

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#187268) TitiRii válasza ProEvoFan (#187266) üzenetére


TitiRii
senior tag

köszi, átnyálazom

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#187269) 30z.Samu válasza freeknight (#187262) üzenetére


30z.Samu
félisten

Alapvetően én is el lennék a controller-el, jobban mondva ha olyan kedvem van el is vagyok vele. Viszont a Resident Evil 2-nél maxra téve is olyan lassú az analóg, hogy számomra már zavaró volt. Oké, van gomb arra hogy gyorsan forduljon a karakter, de azért na. Én személy szerint inkább megvettem PC-re is. De eddig csak ennél a játéknál zavart ennyire, pl a Doom-ban vagy a Fortnite-ban tök jól el vagyok a controller-el. Sőt, utóbbi véleményem szerint jobban is megy controller-el. :))

Sic Parvis Magna

(#187270) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Ilyen Jack adaptert használ valaki? PC-hez bika fülesem van, használnám PS-hez is.

Ha ez nem megfelelő minőségű, akkor milyen headset ajánlott? PS-es brandelt HyperX Cloud egész jól néz ki.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#187271) Carlos Padre válasza #58978304 (#187247) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ez egy képtelen versenyfutás, most sem a gépek teljesítményével van baj, lehet a következő generáció 3x olyan erős, mint a pro, akkor is lesznek kiadók, akiknek a játékai szarul futnak majd és cserébe rondák lesznek.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#187272) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Sziasztok,

Lemezes játékra, ha veszek a store-ban kiegészítőt, majd egy másik PS4-en játszok a lemezzel (nem elsődleges), akkor mi történik vica-versa, mikor föl és le töltöm a mentéseket? Megkavarodik vagy nem enged játszani mert XYZ DLC-vel lett mentve az a játékrész?

Köszi!

u.i.: láttam nincs még tapasztalat SSD-vel, ez igaz? :U Nekem fél éve 1 terrás van a gépben, írjak valami véleményt róla?

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#187273) Kendek válasza #Morcosmedve (#187272) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Biztos, hogy problémázni fog miatta ha hiányzik a DLC. De ha egyszer megveszed a kiegészítőt, akkor mi akadályoz meg a telepítésében a másik PS4 esetén?

Jómagam is használtam egy darabíg SSD-t, ár/érték arányban azért nem a legjobb. Annyit nem dob rajta, és SSHD-vel is ugyanúgy elégedett vagyok. Persze nyugodtan írd le a saját tapasztalatod vele. :)

<-ƘƘ->

(#187274) #Morcosmedve válasza Kendek (#187273) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Köszönöm szépen a gyors választ!

Ezek szerint, ha megveszem a DLC-t és a másodlagos gépen belépek, bevágom a lemezt, akkor letölti és menni fog? Csak mivel nem vagyon ebben biztos, nem akartam megvenni.

SSHD-val PS-ben nincs tapasztalatom, de majd, ha lesz időm, írok a HDD-to-SSD-ről. Elég jó áron volt az SSD, illetve szerintem ez így komprumisszum mentes. Még a hűtést akarom átvariálni, hogy a TGC után megcsinálom MX4-el, mennyi a különbség... megéri-e a fémpasztázás. Mert pár ismerős is rákattant, hogy csináljam meg, mert dobott a hangban lefele, poros nem volt.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#187275) Kendek válasza #Morcosmedve (#187274) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A mentések account-hoz kötöttek, vagyis eleve be kell jelentkezned, hogy folytatni tudd a játékot. De ha már bejelentkeztél, akkor eléred az összes eddigi digitális vásárlásodat is, szóval akár a Store-ból is le tudod tölteni a DLC-t (illetve a library-ban is megtalálod). Amúgy van olyan játék is amibe frissítéssel érkezik a plusz tartalom, ilyenkor a vásárlás csak feloldja ezeket. Ilyen esetben automatikus a dolog, látni fogja a játék a licencedet.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#187276) #Morcosmedve válasza Kendek (#187275) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Na, ez tök jó hír! :) Persze, bejelentkezek, pontosabban be vagyok, mert barátnőnél van a másik (nem Pro) PS4. Köszi!

© asszongya'hogy

(#187277) Źşë' válasza Deck (#187256) üzenetére


Źşë'
addikt

de azért félelmetes, hogy még mindig nincs 100%os keyboard+mouse támogatás konzolokra - vagy akár alternatíva - hogy fpst hadd ne kelljen már joystickel irányítani :U
komolyan nem értem h miből állna ezt megoldaniuk, pláne hogy pc-n ott van ezekből a perifériákból a hatalmas választék

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#187278) 3L1T3 válasza Carlos Padre (#187271) üzenetére


3L1T3
addikt

Hgyjuk mar hogy nincs baj a geppekkel , a heten valtottam le a 7116B gepemet egy 7216B ujabb prora. Szoval meg erre se lehet fogni de neha olyan szinten tud laggolnina menu meg alkalmazas futtatas nelkul is hogy eszmeletlen. Igen is kellenek az uj gepek NORMALIS cpu-val.

Eger + bill es atalakito temahoz.

Marha korrekt ha 90 millio playerbol 10% lusta megtanulni (csak jatszani kell) kontrollerrel es ezert sajat magat helyzeti elonybe hozza azzal hogy egerrel jatszik. :W

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#187279) seniman válasza 3L1T3 (#187278) üzenetére


seniman
addikt

Ott a szoftver a hunyó,nem hiszem hogy Threadripper+2080Ti kaliberű hardver kéne egy gördülékeny menühöz.Főleg hogy minden frissítésnél valami más lesz problémás. :U

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#187280) Źşë' válasza 3L1T3 (#187278) üzenetére


Źşë'
addikt

igazából pl én nem vagyok lusta megtanulni, de aki Quake 3-on és UT-n nőtt fel annak picit nehezebben emészthető a dolog, az hogy lehet az ember profi játékos is, nem csak weekend warrior ez miért baj? Én amúgy sok szépséget* látok abban ha úgy tudom irányítani az adott játékot, hogy a csetlés botlás ne okozzon fejfájást, és ne kapjak agyf*szt az irányítástól

*pl a játék élvezeti faktora is jelentősen megnő ha egy fps-ben érzed a ritmust az irányítás által, és olyan frageket tolsz hogy a hátadon a szőr feláll - és nem egy auto aim segít célozni ^^)

DS4 baromi kényelmes, és a fagyikontrollerek is VR játékokhoz, de ha spagettit akarok enni akkor nem kanállal teszem!

amúgy meg azt se lenne nehéz megoldani hogy ha már multi akkor a gép figyelje hogy milyen periféria aktív vagy éppen mit engedélyezzen, ezáltal annak a 90% játékostábornak is és a 10%-nak is teljesülne a vágya - azáltal hogy olyan szerveren játszhat amin az adott periféria van settingelve

[ Szerkesztve ]

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#187281) Deck válasza Źşë' (#187280) üzenetére


Deck
titán

Nem fogja megosztani a játékosokat a Sony. Konzolhoz kontroller van és fasza vele fps-ezni is :)
Aki egerezni akar és tudja is az vehet pc-set is.

PS5

(#187282) vonSux válasza Źşë' (#187277) üzenetére


vonSux
őstag

Semmi félelmetes nincs ebben; konzol, kontrollerrel lehet játszani. A többi max lustaság és hiszti. Írom ezt úgy, hogy régen csak pc-n játszottam.

(#187283) 3L1T3 válasza Źşë' (#187280) üzenetére


3L1T3
addikt

Figyelj szintén zenész, Q3, UT imádtam, imádom. De már odáig jutottam, hogy kontrollerrel sokkal élvezetesem b számomra az FPS mint egérrel. Ha multit nézem és az hogy PC-n mindenki rángatja, úgy megy mint ha 200X lenne felgyorsítva a játék már konkrétan zavar.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#187287) Carlos Padre válasza 3L1T3 (#187278) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Én láttam hogy fut a GOW, a HZD, a RDR2, vagy az Uncharted 4, nem a gépekkel van a baj.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#187289) #58978304


#58978304
törölt tag

Hú basszus mi megy a XIM4 es topicban :D
Be akarják nekem magyarázni h az egér vs konti az tök okés.
Hát l@faxt okés!
Nem is értem hogyan lehet örülni egyáltalán a könnyen szerzett killeknek.
(Én nem tudnék hiszen nincs abban semmi kihívás)
Easy-n tolni online= Cheat

[ Szerkesztve ]

(#187291) Wesder válasza #58978304 (#187289) üzenetére


Wesder
félisten

Persze hogy tök okés, hisz így 100m tàvon 30+m előnnyel indulnak. A hülyének is megéri ez egy hasznàlt konzol àràt.

F-ECT$
Na azért a kormànnyal újra meg kell tanulni jàtszani. Nem úgy van hogy beülök azt mindenkit alàzok.
Na meg a plusz élmény miatt hasznàlnak kormànyt. (Szerintem)

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.