Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#259851) penge111 válasza TCr (#259837) üzenetére


penge111
addikt

Egy éve se volt, hogy kipörgettem, főleg a sárkik alatt volt ez a gond a rengeteg effect miatt gondolom, pedig pro masinám van!!! Mindegy ettől függetlenül szerettem a játékot :K

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#259852) Deck válasza Yodamest (#259848) üzenetére


Deck
titán

Holnap kikerül remélhetőleg. Szerintem nem lesz igazad. Lásd az xbox-ot is. :))

PS5

(#259853) ldave válasza penge111 (#259851) üzenetére


ldave
félisten

DA:I-nek mindegy volt szerintem, hogy Pro vagy sem, ha jól tudom az a játék nem kapott Pro támogatást.

A Slime draws near! Command?

(#259854) boost válasza Yodamest (#259843) üzenetére


boost
addikt

A PS4 Pro esetében sincs fixálva egy nem pro-sított játék, hanem próbálja a Pro jobban futtati. Persze ezt a funkciót le lehet kapcsolni, ha ez gondot okozna.

(#259855) Yodamest válasza Bad Pritt (#259850) üzenetére


Yodamest
addikt

Hát igen csak az xbox teljesen más mint a ps, sokkal szorosabb a kapcsolata a pc-vel, pc-s elvekkel, működéssel. Nyilván nekik meg is kell ezt lépni, mivel minden xbox játék egyidejűleg jön pc-re is, már eleve így íródnak, nincsenek hardveresen lockolva úgy, mint a sony exkluzívok, hanem tudnak scalelni a hardverrel, ezáltal csak erőforrás kérdése, hogy mennyi fps-el futnak, milyen grafikával jelennek meg, ott semmi sincs kőbe vésve, míg a sonynál igen.

(#259856) Wesder válasza Yodamest (#259855) üzenetére


Wesder
félisten

Ez nem így működik.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#259857) TCr válasza ldave (#259853) üzenetére


TCr
veterán

Lehet, hogy be van kapcsolva nála a boost mode és ez kavart be.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#259858) allnickused válasza Wesder (#259856) üzenetére


allnickused
tag

Hanem hogy?

(De, az vagy)

(#259859) wolf13


wolf13
őstag

(#259860) TCr válasza wolf13 (#259859) üzenetére


TCr
veterán

Mótvá, CDPR belsős.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#259861) wolf13 válasza TCr (#259860) üzenetére


wolf13
őstag

Mót ? Nme látma , csobi :(

(#259862) TCr válasza wolf13 (#259861) üzenetére


TCr
veterán

Smemi gnod.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#259863) Wesder válasza allnickused (#259858) üzenetére


Wesder
félisten

Úgy hogy az Xbox nem úgy futtatja a jàtékokat, jint egy OC, hiàba sok az àtfedés, és közös a fejlesztői környezet.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#259864) 30z.Samu válasza Wesder (#259863) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha már szóba jött. Neked mi a véleményed a "herélt" Xbox-ról?

Sic Parvis Magna

(#259865) Deck válasza 30z.Samu (#259864) üzenetére


Deck
titán

Mivel xbox... Tetszik neki és azt veszi :))

PS5

(#259866) 30z.Samu válasza Deck (#259865) üzenetére


30z.Samu
félisten

Neem, szerintem Ő az X-et fogja venni. :) Én arra vagyok kíváncsi, hogy az S mennyire lesz életképes hosszú távon.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#259867) .LnB válasza 30z.Samu (#259864) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

[link] én, én! válaszolhatok én, hogy mi a véleményem? ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#259868) Deck válasza 30z.Samu (#259866) üzenetére


Deck
titán

S-t veszi mert, kisebb.

PS5

(#259869) Wesder válasza 30z.Samu (#259864) üzenetére


Wesder
félisten

Egyelőre tetszik amit làtok, majd az idő igazolja hogy jó döntés volt e.
Ennyiért nem tudom otthagyni a polcon. Az én sz@r szememnek oly mindegy hogy 1080p 1440p vagy 4K, mert nagyon különbséget nem làtok. Eleinte utàltam még a gondolatot is hogy 2 gép és az egyik ràadàsul gyengébb is, de lényegében mindent tud, amire nekem kelleni fog idén, meg az utàna lévő 1-3 évben.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#259870) 30z.Samu válasza .LnB (#259867) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem, Te nem. ;]

(#259869) wesder: Őszintén szólva Nekem is bejön és elég barátságos az ára. A PS5 vásár alap, viszont itt van a PC-m is, amit hamarosan kellene upgrade-elni, ha akarom tartani valamennyire a lépést és akarok MS játékokkal játszani. Viszont meglátva az S árcéduláját gondolkodóba estem és lehet elég lenne az is arra a célra, amire most tartom a PC-t. Bár kérdéses, hogy hosszú távon mire lesz elég az S teljesítménye.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#259871) Wesder válasza .LnB (#259867) üzenetére


Wesder
félisten

:C

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#259872) Deck válasza .LnB (#259867) üzenetére


Deck
titán

Te mit szólsz hozzá?

Én: Felesleges kiadni egy ilyen gyenge gépet, csak hátráltatni fogja az új generációt. Örülök is, hogy a Sony nem csinál ilyet és csak 1 gépre megy a fejlesztés. Lesznek majd problémák vele az biztos.

115k és ha a digitális ps5 150k körül jön ahogy megy a pletyka.. Nem is kérdés a dolog.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#259873) Wesder válasza 30z.Samu (#259870) üzenetére


Wesder
félisten

Ha nem fontos, akkor megjelenés utàn pàr napra fogok tudni véleményt mondani a Series S-ről mert Day1 lesz véve. Ha kalap tràgya, azt úgy is leírom, mert annak nincs értelme hogy esetleg ràbeszéllek, aztàn meg csalódàs.
Mondjuk valami nextgen jàték nem àrtana hozzà, de az nagyon nem lesz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#259874) .LnB válasza Deck (#259872) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

SZeretem, hogy olcsó.
Azt, hogy kicsi a mérete.
Rég vártam már egy ilyen konzolra.

(X topik lakóinak reakciója: [link] )

:DDD

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#259875) cyberkind válasza Deck (#259872) üzenetére


cyberkind
félisten

Igazából egyre jobban csak az jön le nekem, hogy a két konzol totál elszeparálta egymástól magukat. MS konzolok jó belépőnek, megszólítja az ismeretlen, de totál új generációt, hogy jöjjön játszani, a PS megmaradt a "hardcore", gamer rétegnek, amit a régiek és a MS gépeit megunt emberek vesznek, de ez látszik a konzolokon is, nekem a MS termékei ezen a téren teljesen semmitmondóak lettek, annyira, hogy még a régi elite controllert is eladom, és amint lehet, veszem a fehér PS5 kontrollert.

(#259874) .LnB
Remek lett! :DD

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#259876) Deck válasza .LnB (#259874) üzenetére


Deck
titán

:DDD ;]

PS5

(#259877) 30z.Samu válasza Wesder (#259873) üzenetére


30z.Samu
félisten

Persze, majd számolj be mindenképp. Nekem nem Day 1 lesz, de azért kíváncsi leszek hogy mire lesz elég ez a kis gép. Oké, hogy sokkal újabb hardver stb stb, de az a 4 TFLOP elég karcsúnak hangzik. :U

Sic Parvis Magna

(#259878) boost válasza 30z.Samu (#259866) üzenetére


boost
addikt

Szerintem az átlaggémernek a PS4 Pro és a Slim között sincs különbség. De pl nagyon nekem se. :DD
A fiamnak van slim, 1080p tévére kötve, és nem vettem észre különbséget ( a fiamon :D ) . Pl, hogy nem tudna vele normálisan játszani, vagy bármi baja lenne vele. Nálam a Pro 4K monitorra van kötve.

PS4 Pro -t tutti nem vettem volna a srácomnak, azaz teljes árú konzolt. De egy slim belefért.

Na ugyanilyen lesz szerintem az Xbox Series S is. Arra jó, hogy futnak a játékok rajt, és aki nem a VRR meg a HDMI2.1, meg a 120fps meg a gigaflopsok miatt vált konzolt, annak kb mindegy lesz, az megveszi a nextgen konzolt 110ezerért.

Meg kicsit olyan az árazása mint a Switchnek, hogy mivel nem teljes áron van, ezért megideolgizálod, hogy elfér a polcon, meg tudod venni második, harmadik konzolnak. Aki meg MS barát, az meg megveszi az X-et, teljes konzol áron.

[ Szerkesztve ]

(#259879) Wesder válasza boost (#259878) üzenetére


Wesder
félisten

A 3-ból 2 igaz az SS-re is, a 120fps-t meg csak Gears5-nél làttuk, de a DF majd úgy is ellenőrzi.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#259880) .LnB válasza 30z.Samu (#259877) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem hülyeség amúgy. Ha a PS5 is nagyon fog melegedni, akkor majd radír helyett XSS-t teszünk alá.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#259881) Wesder válasza .LnB (#259880) üzenetére


Wesder
félisten

Reggel az Xbox hater szemüveged vetted fel munkàba menet elött? :DDD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#259882) .LnB válasza Wesder (#259881) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ja, most egy kicsit elengedtem magam. :D De semmi komoly, csak hülyéskedek. Nem haterkedés, nincs ok haterkedni, amúgy se vagyok hater!

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#259883) Deck válasza Wesder (#259881) üzenetére


Deck
titán

Ez nem haterség. A Series X egy jó gép lett jó áron. De az S szerintünk amint láttad feljebb az :DDD

PS5

(#259884) boost válasza boost (#259878) üzenetére


boost
addikt

Lényegében a Microsoft lemásolta a Sony PS4 Slim / PS4 Pro megoldását. Melyikből adtak el nagyságrendekkel többet? Nekem a Slim rémlik.

(#259885) Wesder válasza .LnB (#259882) üzenetére


Wesder
félisten

Azt mondod nem vagy 7R?
Amilyen kicsi az SS, ha estleg elhagyom a PS5DE talpat, jó lesz pótléknak.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#259886) Yodamest válasza boost (#259878) üzenetére


Yodamest
addikt

Elvileg kb annyit tud, mint a PS4 pro, de ez így nagyon karcsú lesz... most persze azt mondjuk, hogy tök okés egy kis családi konzolnak a nappaliba, olcsón és mindent visz, amit a nagyobbak, de szerintem ez nem lesz így végig... egész egyszerűen még 1080p-ben sem fogja tudni futtatni azokat a címeket, amik ezután jönnek majd. Belegondolok a PS4 pro is hogy süvít 1080p-ben a GoW alatt.... és azért durva grafikák jönnek a következő években, szerintem ez megmarad ilyen fall guys, minecraft és hasonló játszós kis konzolnak, de egy Black Myth Wukong nem tudom elképzelni, hogy kijöjjön rá.

(#259887) .LnB válasza boost (#259884) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Csak, hogy a viccet félretéve ON is legyek az OFF témában. A Microsoft egyetlen céllal adja ki az S-t. Az eladási számok kozmetikázására. A nagy hw előállítási költsége magas, ezért az ára is az. Ezért kellett valami, amit venni is fognak az emberek. És ezt az MS csak így tudta elérni, ha kiad valamit "bagóért". Lehet ebbe indokokat, érveket belemagyarázni..

A befektetők felé úgy lesznek a számok bemutatva, hogy sikerült eladnunk 2 millió XS gépet. Az már nem, lesz részletezve, hogy abból csak 10db volt XSX.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#259888) Deck válasza boost (#259884) üzenetére


Deck
titán

Kicsi volt a különbség a 2 gép (a slim egy fat igazából) között és félgenerációs gép a pro. Ahogy a box-nak volt a fat majd az X és az S később.

Nincs itt semmi másolás.

PS5

(#259889) Deck válasza Yodamest (#259886) üzenetére


Deck
titán

Igen, meg jöhetnek majd a framerate gondok is. Idővel kiderül. :))

PS5

(#259890) 30z.Samu válasza boost (#259878) üzenetére


30z.Samu
félisten

Őszintén szólva nekem csak a MS címeknek kellene a gép, multiplatformra a PS lenne. Az, hogy most 60 vagy 120fps-sel fut a játék, az engem nem izgat. Igazság szerint nekem a 1080p is untig elég lenne, már kinőttem az e-pénisz méregetésből. Ráadásul nem is játszom már annyit, mint előtte, szóval tényleg elég lenne, ezért is gondolkodtam el egy Series S-en a PS5 mellé.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#259891) boost válasza .LnB (#259887) üzenetére


boost
addikt

A Microsoftnak mindegy, hogy melyik gépet adja el. Neki az a célja, hogy a hónap végén többen fizessék be a GamePass ultimate-t. A gépeken kb semmi nyereség nincs, sőt, veszteségesek.

Szerintem most kb jelenlegi generáció alapján az eladott gépek aránya 2/3-1/3 a Sony javára. Az 1/3-ad most is megveszi az XSX-et, az olcsó géppel a célja, hogy lecsipegessen vásárlókat a Sony oldalról vagy a Nintendo célközönségből azáltal, hogy eladja az XSS-et mind belépő, vagy második gép, ahol szolgáltatás alapon tudsz játszani. Lehet, hogy AI által generált 4K lesz, meg a TVkhez hasonló AI által felturbózott 60/120 fps, de pistike tud vele játszani a 100+ Gamepass címmel, és nem fogja észrevenni a különbséget, mert nem látott még XSX.et.

Még ùgy is, hogy nekem is az elsődleges választásom a PS5, és az is marad a fő platform amin játszok, de lehet, hogy ha kijön valami jó MS játék akkor beszerzek egy XSS-t ide a Kallax könyvespolcra, az íróasztalom mellé. Mert olyan kicsi.

30z.Samu : na pont a hozzád hasonló emberekre céloztam. Teljes áron nem vennél MS konzolt (XSX), nem is az MS az elsődleges választásod, de így olcsóbban már téged is érdekelne, hogy pár címet végigjátssz.

[ Szerkesztve ]

(#259892) mettek válasza Yodamest (#259886) üzenetére


mettek
addikt

Hasonlóan látom. Szinte biztosra veszem én is hogy később lesznek olyan nagyobb címek amiket nem tudnak majd ráoptimalizálni. Lesz egy olyan támogatási háttere mint mondjuk a nintendonak, kijön rá a fifa, a cod meg egy két egyszerűbb cím.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#259893) Wesder válasza mettek (#259892) üzenetére


Wesder
félisten

Csak ez nem így működik, mivel amit kiadnak XSX-re, azt ki kell adni XSS-re is.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#259894) 30z.Samu válasza boost (#259891) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ráadásul a MS címek elég hamar bekerülnek Gamepass-ba is, szóval ha valami érdekel, előfizetek, végigjátszom, aztán helló. :D Persze ha a MS nem változtat az üzletpolitikán a későbbiekben.

Sic Parvis Magna

(#259895) Moby válasza Yodamest (#259886) üzenetére


Moby
addikt

>Elvileg kb annyit tud, mint a PS4 pro

Mivel gyakorlatilag a felütés egy hülyeség, így nyilvánvalóan minden, ami ebből következik is az :DDD

(#259896) boost válasza mettek (#259892) üzenetére


boost
addikt

nem, ezt már leszögezték, hogy ilyen nem lesz. Futni fog minden játék, de nem natív 4Kban, hanem natív 1080p vagy max 1440p és az lesz felskálázva 4K-ra.

(#259897) Deck válasza Wesder (#259893) üzenetére


Deck
titán

Az egy dolog, hogy kiadják.. De az, hogy néz ki és hogy fut már más kérdés.. :))

PS5

(#259898) headhunter86 válasza Wesder (#259893) üzenetére


headhunter86
senior tag

Magyarán azért lesznek visszafogva a játékok grafikailag, mert azon a kis erőtlen gépen is futnia kell? Ezzel aztán nem vagyunk előrébb. Én meg várom a nagy grafikai forradalmat az új generációtól...

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#259899) 30z.Samu válasza headhunter86 (#259898) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem hiszem, hogy vissza lenne fogva, max a kis gépen lesz "butább" a grafika. De attól még a nagyból kihozzák a maxot, már ha az adott fejlesztő brigád ki tudja. Ahhoz szerintem idő kell.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#259900) marilllyo


marilllyo
veterán

[link]
Kb. így javították az én kocsimat is legutóbb.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.