Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#260451) KD6-3.7 válasza bbdzyx (#260449) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Én pont ma fogdostam meg hosszú idő után a Slim-et és brutál kicsi, vékony és könnyű a cucc! Laptop táskába befér simán! Ehhez képest az újak meg Dubai-i felhőkarcolók.

(#260452) KoNZoLik@ válasza Rigormortiis (#260440) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Hát ezt kb fél évente ajánlatos megcsinálni...

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#260453) tothjozsi96 válasza vargalex (#260443) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ez igaz! De, akkor is baromi zavaró.

Azt vettem észre hogy a konzol 1080p-ig halk és 4K-ban nem. Tudom, ez egy felskálázott 4K, nem natív.

De! Anno mikor megvettem a 7116b-t akkor az Odyssey volt az első játék, otthon 1080p-s tv-n játszottam, brutál halk volt a gép. Vettem egy 4K TV-t és megjött a gép hangja. Most is a Tsushima alatt nagyobb felbontáson ami elvileg egy felskálázott 1440p, úgy brutál hangos a Pro. Viszont, magasabb képkockára állítva csendes, ez pedig 1080p@60 fps.

Azt nem értem ha 1080p-ben szinte hangtalan akkor miért terheli le ennyire a felskálázott 1440p.

(#260454) KaitouP válasza tothjozsi96 (#260453) üzenetére


KaitouP
veterán

Hangosan az FHD-ban is. Pro-m van, FHD-n használom, ha be van kapcsolva a supersampling, ha nem, üvölt egy Apex Legends, Modern Warfare menüben is.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#260455) Carlos Padre válasza Jim74 (#260444) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Mondjuk az kezd most már eléggé nevetségessé válni , hogy egyszerre megy a sírás, hogy mekkora böszme nagy batár lett és , hogy reméljük nem lesz rossz a hűtése.

[ Szerkesztve ]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#260456) tothjozsi96 válasza KaitouP (#260454) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Úgy tűnik akkor vannak kivételek, de nálam alapvetően a 1080p-n sokkal halkabb a gép.

(#260443) vargalex
Oké, ez igaz! Nem is hasonlítom hozzá, de nem tudok elvonatkoztatni attól hogy a kettő közötti különbség nagyjából ég és föld kategória.

(#260457) zojjektum válasza KaitouP (#260454) üzenetére


zojjektum
senior tag

Ez valószínűleg játek függő is, vagy fene tudja, mert nekem újra lett pasztázva és tisztítva a gép, egy last of us 2 alatt szinte semmi hangja, de egy far cry new dawn alatt ordít, mintha fájna neki.

(#260458) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Egy kis off, talán pár hete, hogy ejtettünk pár szót Schumi-ról, talán az új F1 megjelenés kapcsán. Tegnap olvastam, hogy a svájci orvosok kijelentették kerek-perec, hogy már sosem fog felépülni, vegetatív állapotban van. :(

Sic Parvis Magna

(#260459) GEIL válasza 30z.Samu (#260458) üzenetére


GEIL
addikt

Amit furcsának találok,
hogy egyáltalán nem jut ki róla se kép, se videó...semmi....ha abból indulok ki hogy mindenről és mindenkiről vannak kint a neten paparazzi fotók...Schumiról semmi valódi. :( :F :U

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#260460) S e t h válasza 30z.Samu (#260458) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ennyi idő eltelte után az ellenkezője lepett volna meg.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#260461) 30z.Samu válasza S e t h (#260460) üzenetére


30z.Samu
félisten

Sajnos sejteni lehetett, csak eddig elég nagy volt a csönd. :(

Sic Parvis Magna

(#260462) nemorino válasza GEIL (#260459) üzenetére


nemorino
tag

Innen is látszik, hogy nem ura magának, nem sétál ki a kertbe stb. Sajnálom szegényt, az élete első felében minden sikerült, a második felében pedig vegetál. Kegyetlen dolog, de ha tényleg ennyire menthetetlen remélem nincs abban az elmeállapotban, hogy felfogja. :( Régen hatalmas F1 rajongó voltam, élőben láttam a teljes pályafutását, ő volt az első ilyen világbajnok, bár nem szurkoltam neki, mégis egy időben fontos része volt az életemnek.

"Le style est l'homme même." Georges-Louis Leclerc de Buffon

(#260463) Bad Pritt válasza nemorino (#260462) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Elvileg magánál van.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#260464) 30z.Samu válasza Bad Pritt (#260463) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én is úgy olvastam.

Sic Parvis Magna

(#260465) S e t h válasza Bad Pritt (#260463) üzenetére


S e t h
nagyúr

Miért magázod?
És hogy került nemorinóhoz?

mea culpa

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#260466) DeFranco


DeFranco
nagyúr

sziasztok!

nézegetem a hirdetéseket, tervezek venni valamikor egy PS4-et, de nem igazán vagyok otthon a témában.

egy 32-es full hd tévére lenne kötve, 4k-ra és hdr-re nincs igényem, így gondolom a sima, nem pro változat is elég lehet nekem.

az lenne a kérdésem, hogy a kereséskor milyen paramétereket érdemes keresni vagy kizárni? mindenképpen slimet keressek vagy szóba jöhetnek fat példányok is? melyik csendesebb, melyik melegszik kevésbé, van-e típushiba egyes modellverziókban ami miatt érdemes mást választani? gamepadon, tartozékokon mit érdemes ellenőrizni?

az ajánlóban szereplő tanácsokról (HDMI csatlakozó ellenőrzés, gamepad ravaszok) olvastam.

a gép leginkább nagyon kazuár játékra kellene, néhány ps-exkluzívot vagy konzol-exkluzívot végigjátszani (főleg a spiderman, GoW, uncharted vonal érdekel, szerintem 3-5 játék beszerzése reális, kevés időm van játszani)

[ Szerkesztve ]

(#260467) 30z.Samu válasza DeFranco (#260466) üzenetére


30z.Samu
félisten

Egy Slim lesz neked az ideális gép szerintem. :K

Sic Parvis Magna

(#260468) LeventeV válasza DeFranco (#260466) üzenetére


LeventeV
senior tag

Szia.
Ez alapjan en a Slim-et vennem.
Amennyire tudom nincs ismert, nagy szamban elofordulo tipushibaja.
Cserebe ez a legkisebb, leghalkabb model.

A jatekok amiket emlitettel pedig elerhetok PS Hits kiadasba (kiveve a Pokember), igy azokhoz is olcson hozzajuthatsz.

(#260469) GEIL válasza DeFranco (#260466) üzenetére


GEIL
addikt

üdv itt !

PS4 Fat vagy slim volna megfelelő neked.....magánszemélytől újrapasztázott Fat már 40.000 körül kapható, de ez eladófüggő....de én a helyedben valami konzolboltból vennék Slim-et 50.000 körül használtan. Bőven megfelel neked és nem fogsz benne csalódni, ahhoz a TV-hez jobb nem is kéne ebből a generációs konzolból.

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#260470) oriic válasza DeFranco (#260466) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

55ert lattam Pro-t, kuldok PM-et.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#260471) F-ECT$ válasza DeFranco (#260466) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem akarok végtelen vitát generálni a framerate-ről, de a Pro néhány játékban stabilabb fps-t produkál, ha ez számít neked.

Én olyan gépet vennék, amire még él a gari. Szerintem egyébként az új generáció miatt óriási leárazások lesznek a boltokban is a Ps4 vonalra, lehet érdemes megvárni a BF-et.

Dive ever, work never.

(#260472) Deck válasza F-ECT$ (#260471) üzenetére


Deck
titán

Stabilabbat vagy/és többet.

PS5

(#260473) DeFranco


DeFranco
nagyúr

köszönöm a választ mindenkinek.

@30z.Samu: én is slimeket nézegettem a magam feje után menve

@LeventeV: köszi, ez a ps hits is jó infó

@GEIL: köszi

@oriic: repü

@F-ECT$: mindig elmaradott gépem volt, 24+ FPS ami csak néha droppol 20 alá az nekem már smooth :D persze mindig lehetne törekedni a gyorsabbra meg a jobbra, de akkor soha nem veszek konzolt mert nem megy be az igény a rezervációs ár alá

(#260474) boost válasza 30z.Samu (#260467) üzenetére


boost
addikt

Mondjuk most elkezdték eladni a Pro gépeket is, egyik ismerős 57ért adta el tegnap két kontrollerrel. Az is lehet egy alternatíva, egy keveset használt pro.

[ Szerkesztve ]

(#260475) predakon válasza boost (#260474) üzenetére


predakon
őstag

akkor eléggé letólta a gatyát basszus

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#260476) Wlac válasza Wlac (#259999) üzenetére


Wlac
Ármester

Na befejeztem a játékot, tényleg rengeteg volt még hátra belőle. A megítélésem nem változott, ez továbbra is jó 4/5-ös játék, egy végigjátszást megért. A sztori tetszett, bár egy-két szálat elvarrhattak volna még, de majd a folytatásban (lesz, ha jól hallottam, de javítsatok ki, ha tévedek). A vége felé ugyanúgy semmilyenek voltak a másodlagos küldetések, ugyanúgy nem volt felfedezni való, a nyílt világ számomra csak egy díszlet volt. Akinek bejön a zombis téma, az nézzen rá, de ha valakit hidegen hagy, akkor lehet, hogy ez sem fogja annyira lekötni.

Ami viszont igazán szomorú, az az, hogy mennyire pocsék a játék technikai oldala. A framerate-tel nincs különösebb gond, viszonylag stabil, bár a vége felé többször voltak hosszabb dropok. De azért az, hogy több mint egy évvel a megjelenés után sem javították ki az ismert(!) gamebreaking hibákat (itt például nem renderelt rendesen a map, emiatt később nem jött a horda, de a sawmillnél is sátáni áldozatokat kellett bemutatnom, hogy végre megjelenjenek), kicsit gáz. Ilyen zseblámpa megoldást még a PS3-as generációban csak-csak elfogadtam volna egy középszerű játéktól, de 2019-ben ciki. Ahogyan ez az szélvédőüveg is. Ez nem a kis csapat számlájára kell írni, hanem az igénytelenségére. De amúgy tetszett! :D

“The wha-"

(#260477) GEIL válasza boost (#260474) üzenetére


GEIL
addikt

Azta....60 at is adtam volna azért a pro-ért.. XD a slimet meg hirdettem volna 50 ért :C :DDD

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#260478) saelin


saelin
veterán

Olvasgattam a neten kicsit a Bethesda upcoming játékaival kapcsolatban, főleg a Starfield-es spekulációkat... Hát... Jól leírták magukat mint fejlesztők a Bethesda-ék! Kb minden médiában csak azt kaptam az arcomba, hogy semmi jót nem várnak egyik játéktól sem és olyan 50/50 százalék hogy valami jót vagy egy katasztrófát fognak kiadni még ennyi év fejlesztéssel is.
Egyértelműen a Fallout 76 tette be a kaput a játékosoknál, meg hogy az engine is maradt a régi, amiért már eléggé régóta sír a játékos réteg mert szerintük cserére érett. Őszinte leszek engem soha nem érdekeltek komolyan a modok, így én is inkább afelé hajlok hogy inkább egy új modern alapokon lévő motort használjanak. Max a modding közösség újratanulja az új toolokat és idővel ugyan ott vagyunk.

Ígértek nekünk óriási előrelépéseket animációkban, a tájak leképzésében úgy en bloc nextgen megjelenést, élményt stb... Kíváncsi vagyok mennyire szedik össze magukat, mert ebben a generációban SZÁMOMRA semmi érdemlegeset nem tudtak alkotni. Azt meg nem is igazán értem miért dolgoznak ilyen lassan egy-egy címen. Az Ubisoft egymás után nyomja ki az óriási openworld játékokat, a CDPR is már kész a Cyberpunk-al ami relatíve közel van még a Witcher 3 kiadásához is, aztán azóta jött egy Outer Worlds is az Obsidian-tól. Most két dolog lehet a háttérben:
- Olyan szar a development tool hogy hátráltatja a kreatívokat és millió technikai bakiba futnak bele.
- Vagy alapjaiban dolgozzák át az ediggi eszközeiket a Ps5-öt és új xbox-ot figyelembe véve. (Remélem erről van szó.)

Nem tudom itt hányan várják mit mutat a Bethesda következőleg, de engem nagyon piszkál ez a hatalmas csönd a játékaik körül. Valószínűleg majd a nextgen gépek megjelenése után fogunk több hírt látni róluk, netán gameplay-t. Megpróbálok addig türelmes lenni. :D

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#260479) .LnB válasza saelin (#260478) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Egyáltalán készül még az a Starfield?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#260480) saelin válasza .LnB (#260479) üzenetére


saelin
veterán

Szeptemberben (még csak most esik le, hogy szeptember van még :DDD ) én már azt olvastam játszható állapotban van. [link]

"There isn't a release date yet, but Todd Howard says that the project has moved out of pre-production and is currently in a playable state internally. The teaser shown at E3 2018 was mostly designed to give us a sense of the game's atmosphere. In an interview with The Guardian, Howard says "We’ve been talking about it for a decade, we started putting things on paper five, six years ago, and active development was from when we finished Fallout 4, so two and a half, three years.”

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#260481) Bad Pritt válasza saelin (#260478) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Na várjál, a Creation engine marad a kövi játékaik alatt is? Az elég nagy égés lesz, már a mostani generációban is kicsit szekunder szégyen módon nézett ki a Skyrim meg a két Fallout, nem hiszem, hogy next gen látványt ki lehetne abból préselni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#260482) Mike válasza DeFranco (#260466) üzenetére


Mike
veterán

A programok mennek slimen is cserében nincs sivitás. Pl a rdr2 is simán megy, ahol meg frame drop van, ott pron is.

(#260483) RangerFox válasza Bad Pritt (#260481) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

A Bethesda előbb adja ki a Skyrimet Ps5-re, minthogy új enginet készítsen :))

(#260484) cyberkind válasza RangerFox (#260483) üzenetére


cyberkind
félisten

Annyira nem lesz új engine, hogy még a 6. rész is ezzel a fossal fog jönni. :D

Paranormal Cocktivity

(#260485) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok.
Használja valaki külsö HDD-n lévő média tartalom lejátszására a PS4 Pro-ját , mert van egy 6 éves blu-ray lejátszóm amin usb-n keresztül csatlakozik a mobil hdd , és helytakarékosság okán mennije kell a lejátszónak. A ps4 pro nem tud ntfs fájrendszert használni? Mert tegnap rá dugtam a mobil hdd-t és nem nagyon akart semmit felismerni a hdd tartalma közül , de ha formázom exFat - ra használható lenne?
Milyen tv-t ajánlotok konzolra, 55 colos fér bele költségileg,gondolva a Ps5 updatéra?
Samsung QE55Q80T -qledes tv
LG OLED55CX3 -oledes.
Köszönöm.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#260486) RangerFox válasza MikaVejneGI (#260485) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

NTFS-t nem támogat, fat32 vagy exfat mehet, úgy működni fog. Még arra is kell figyelni, hogy nem minden médiaformátumot támogat a rendszer, illetve egy mappán belül kell lenniük (talán PS4 nevűnek kell lennie, de nem biztos, hogy kötelező így elnevezni).

Az LG jobb választás.

[ Szerkesztve ]

(#260487) Frod válasza boost (#260474) üzenetére


Frod
addikt

Nem mintha terveztem volna eladni, de 2 karral, egy Pro-t? 57-ért?
Ez a vicc kategória, ennyiért marad még utána is.

(#260478) saelin
Wolfenstein 3-at várok csak tőlük, de az külsős fejlesztés ugye, ők csak kiadók.
Esetleg egy Evil Within 3at, de az meg esélytelen.
A Bethesda Game Studios saját fejlesztései totál hidegen hagynak.

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#260488) saelin válasza Frod (#260487) üzenetére


saelin
veterán

Nem rossz játékok amiket kiadnak, csak technikailag valahol 2006-ban megragadtak velük. A Skyrim vagy akár a Fallout harcrendszere a mai napig nem fér a fejembe. Nem hiszem el hogy valaki ne unná meg őket 1 óra után, de ettől sokkal gázabb a szétdarabolt világ. Egy seamless openworld sokkal jobb érzés mint ez a overworld + kissébb mappok. Nem megyek bele, mert napestig tudnám sorolni mi elavult a játékaikban.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#260489) nemorino válasza saelin (#260478) üzenetére


nemorino
tag

A Fallout 76 bejelentésekor (két éve) még minden szép volt, gyorsan estek a csúcsról a mélységbe. A Skyrim közmondásos bugossága akkor még kedvesen vicces volt, most megbocsáthatatlan bűn. A Fallout 4 sem nézett ki jól szerintem, de valahogy mindenki dicsérte, gondoltam, hogy én vagyok elfogult, nem szeretem a posztapokaliptikus játékokat. Ez a generáció tényleg elment a Bethesdának, kevés és gyenge játékot csináltak, nagyon elment mellettük a játékipar. A Starfieldből még egy másodperc gameplayt, de még csak egy screenshotot sem láttunk. A CDPR is ezt csinálta a CP2077-tel, de ott mindenki fel volt hype-olódva, ezt meg nagyjából senki sem várja.

Én viszont pont a Starfield időhúzása miatt vagyok bizakodó, szerintem most nagyon komoly QC megy, nem engedhetik meg maguknak még egy katasztrofális állapotú játék kiadását. Abban sajnos már nem vagyok biztos, hogy képesek olyan tartalmat elénk rakni, amivel visszaszerzik a rajongók bizalmát. A Creation engine egyébként elég rugalmas, a Fallout 76 összehasonlíthatatlanul jobban néz ki, mint a Skyrim, csak a Bethesda vállalati kultúrájának része az igénytelenség, évtizedek óta összecsapott félkész játékokat árulnak teljes áron.

"Le style est l'homme même." Georges-Louis Leclerc de Buffon

(#260490) ldave


ldave
félisten

(#260491) Bad Pritt válasza ldave (#260490) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Most láttam én is, durca.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#260492) 30z.Samu válasza ldave (#260490) üzenetére


30z.Samu
félisten

:Y

Sic Parvis Magna

(#260493) -secret- válasza ldave (#260490) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:Y

[ Szerkesztve ]

(#260494) predakon válasza ldave (#260490) üzenetére


predakon
őstag

ez kemény

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#260495) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Erről beszéltem. érdekes lesz ez a generáció. :D

Sic Parvis Magna

(#260496) tboy93 válasza ldave (#260490) üzenetére


tboy93
nagyúr

TES VI ha nem jön ps5-re, eskü veszek egy boxot :D

(#260497) belan válasza Frod (#260487) üzenetére


belan
addikt

Vicc bizony! Én 2 év garanciával vettem van még rá 7,8 hónap garancia meg egy pár hónapos kontroller amin 10 hónap gyári gari van biztos nem fogom 55 ért el adni. Legalább 70, 75.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#260498) Frod válasza ldave (#260490) üzenetére


Frod
addikt

:Y azigen.

És akkor el lehet képzelni majd amikor premiernap jönnek a GP-be a Wolf és a Doom új részei.
És remélem akkor is lesz majd valaki aki rákezd a "Sonynál a PsNow ugyanaz, mint a GP" mantrára.

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#260499) tboy93 válasza Frod (#260487) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ennyiert en is inkabb megtartom, aztan megy a haloba porosodni :D

(#260500) nemorino válasza tboy93 (#260496) üzenetére


nemorino
tag

#metoo

"Le style est l'homme même." Georges-Louis Leclerc de Buffon

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.