Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Sick Boy


Sick Boy
őstag

Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!

================================
Az eredeti hozzászólás:

Elkezdtem az OFF topicban, most akkor folytatnám itt.
Megérlelődött bennem, hogy linuxot telepítsek, nézegettem a ''nagy linux topic'' -ot, de egy kukkot sem értettem belőle, gondoltam, itt a tapasztaltabb userek adhatnák át tudásukat kevésbé tapasztalt usereknek (mint pölö ÉN)

nos, elegem lett a windows ötpercenként kiakadásaiból.
Van egy egész klassz masinám, az időm túlnyomó részében nem csinálok vele semmi különöset, csak ezeket:

netezés (mozilla)
néha DC++
word/excel/ppt
mp3-hallgatás
Appserv alatt PHP-nuke/e107-es oldalaim fejlesztgetése
néha film/klipnézés
képnézegetés / manipulálás
letöltött dolgok rendezgetése

egyszóval mindennapi tevékenységek, úgy érzem, ezeket linux alatt is lehet művelni.
Legyen ez tehát egyfajta ''buzdítás'' mindenkinek, hogy igenis, legyen bátorságotok nyílt forrású szoftvereket kipróbálni.

tehát akkor kezdem. Ugye az elgondolás megszületett.

de melyik disztribúciót válasszam? ezek vannak, amelyeket az évek során a PCWORLD-höz kaptam:

2002/06 SuSE linux 8.0 LiveEval
2000/08 SuSE linux 6.4 EV
2000/01 Corel linux OS
2003/07 SuSE linux 8.2 Desktop
2003/05 UHU-linux 1.0 Office változat
2004/04 UHU linux 1.1 Office változat
2004/02 SuSE linux 9.0 magyar
2004/07 Novell Suse Linux 9.1 magyar + openOffice.org

melyik lehet nekem a jó?
és állítólag miért is nem igazi linux a SuSE? (Loretto?)

kiderítettem azt is, hogy 2 partíció kell hozzá, mert az egyikre swappol, vagy mi, na ez mit jelent?

Van nekem egy HP digitkamerám, USB-n kapcsolódik, látja ezt a linux és van-e hozzá szoftver és tudja-e kezelni?

és a firewire portot?

kezdetnek ennyi, aztán majd meglátjuk!
előre is hálás vagyok a segítségetekért!

[kép]

[Szerkesztve]

----------------------------

Egy kis linux - abszolút kezdőknek gyorstalpaló:

egyéb források:

HUP Wiki: [link]

a vinyókról (NG):

az a baj, hogy sokan wines alapon, wines gondolkodásmóddal kezdtek neki a telpítésnek. az meg nem igazán fog menni...
linux alatt mindegy, hogy elsődleges (primary) vagy logikai partíción van a rendszer.

no akkor egy kis vinyó és part. tábla gyorstalpaló:
1. ide vinyók: 2 csatorna, csatornánként 2 eszköz.
primary master eszköz jelölése linux eszközként: /dev/hda
pri slave: /dev/hdb
sec master /dev/hdc
sec slave /dev/hdd.
tovább is lehet, ha betesz valaki egy pata raid kártyát, a logika gondolom érthető: /dev/hde-hdh. ezen belül vannak a partíciók.

a vinyó 0. sáv 0. track-je, tehát a legeslegeleső 512byte a master boot record. ennek utolsó asszem 16 byte-ja a part. tábla. pc-knél 4 partícióbejegyzés lehet itt. ezek vagy elsődlegesek, vagy kiterjesztettek. az elsődlegesnél nincs gond, egy partíció, mondja, hogy hol van a vinyón, kész. a kiterjesztettnél viszont egy másik, ''belső partíciós táblára'' mutat, amin belül létre lehet hozni további partíciókat. mivel ezek nem az mbr-ben szerepelnek, ezért logikaiak.

a partíciók jelölése az eszközön belül számmal.
pl. pri master vinyó 1. elsődleges, vagy kiterjesztett partíciója: /dev/hda1
2. elsődleges/kit. part: /dev/hda2

az érdekes dolgok itt kezdődnek: a kiterjesztetten belül a logikai partíciók hdX5-től kezdődnek, hisz 1-4 az foglalt.

a régi dosos időkben egy vinyón lehetett 1 elsődleges és 1 kiterjesztett partíció, a kiterjesztetten belül asszem max. 4 logikai. de a pc-nek nem eezk a korlátai, hanem 4 elsődleges vagy kiterjesztett partíció, kiterjesztetteken belül pedig nem tudom, hogy hány logikai (többfélét hallottam, még sose próbáltam ki, egyesek szerint tetszőleges számú, mások szerint kiterjesztettenként max 4.)

sata/scsi vinyóknál is hasonló a helyzet, annyi különbséggel, hogy sata esetén 1 csatornán 1 eszköz van, scsi esetén meg több, mint 2 is lehet. mindkét esetben /dev/sdXY típusú a partíciók jelölése, ahol X egy betű, Y egy szám, a képzésük azonos az ide-ssel.

és ami a legszebb: a linux bárhonnan tud indulni. tehát ha a hda3 egy kiterjesztett, és azon belül a hda7 egy logikai, amin a /, vagy a /boot van, onnan is el fog indulni.

hogyan tehetem a grubban alapértelmezetté a win indulását?

/boot/grub/menu.lst file-t kell szerkesztened.
van benne egy olyan sor, hogy default 0. itt a 0-t kell átírnod arra a számra, ahanyadik a win a listán (vigyázz, 0-tól kezdődik a számozás!)
az időt pedig a timeout sor átírásával tudod beállítani. de mindez benne van az említett file kommentjeiben is angolul.

Grub installálás

1. Bootolsz live cd-vel. Értelemszerűen olyannal, amiben van grub.
2. Nyitsz egy terminált.
3. Megnézed, hogy hol a linux partíciód.

fdisk -l

4. létrehozol egy könyvtárat a /mnt alatt

mkdir /mnt/part

5. Felcsatolod ide linux partícióját.

mount /dev/hdxY /mnt/part

6. Lemented a régi menu.lst fájlt hogy legyen mankó.

cp /mnt/part/boot/grub/menu.lst /valahova/masolni

7. Telepíted a grubot az mbrbe.

grub-install /dev/hdx

!!
8. Majd a /boot könyvtárba is!

grub-install --root-directory=/mnt/part

9. Kitöltöd a menu.lst fájlt az előzőleg elmentett alapján.

nano /mnt/part/boot/grub/menu.lst

10. reboot és nézed, hogy mi történik.

Ha ubi volt a boot cd akkor sudózol szorgalmasan, ha nem akkor meg su - val kapsz root terminált.

[ha ide illő, alapvető dolgot találsz, vagy tudsz, jelezd egy moderátornak, és berakja.]

a hozzászólást ngabor2 szerkesztette 2006. 08. 19-én 17:42-kor

[ Módosította: radi8tor ]

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#2) Loretto


Loretto
veterán

ne is igazi linuxot egy majer mondta meg is lepődtem mert nekem azért az is szívás volt.

Soirée...

(#3) TAD


TAD
tag

en eletemben nem lattam linuxot de biztos érdekes lenne :D

Buzi-e vagy? Vagy csak ne túrkálj a BIOS-ban!

(#4) steveetm


steveetm
őstag

Nekem mindig nem tiszta mér nem volt jó nagy linux topic.
a 2. hsz-t nemértem

Ha már mindenképp ezek közül kell választani akkor redhat. Csak nem emléxem már hgoy ott volt e a választhatók között, szal tökmind1, akkor inkább debian.
Üdv.: steveetm

(#5) #57764352


#57764352
törölt tag

Csatlakozok az előttem szólóhoz.

Kár, hogy delphit nem lehet programozni?

(#6) The7up válasza Sick Boy (#1) üzenetére


The7up
tag

Kezdőknek több ok miatt a SuSE-t javaslom. Egész jó programválaszték van benne, telepítése nem riasztó, jó értelemben hasonlatos a windowshoz.

A hardverekkel kevés problémája van, az általad leírtak kifejezettem jól lekezelhetők rajta, mindent megcsinál magától. Ha beletanultál és unod, hogy kattingatni kell és spéci igényeid vannak, válthatsz valami másra.

Tapasztalataim szerint az UHU marha jól néz ki, belsőleg eléggé össz van
csapva. Azért meglátszik, hogy distribet hány éve fejlesztenek...


Úgyhogy szerintem SuSE 9.1 + OpenOffice.org

Nem utolsó sorban, teljesen magyarított

Igazán makacs madár a sün. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

(#7) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

most raktam fel 9.0-as SuSE-t tegnap.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#8) aDM|RaL^ válasza #57764352 (#5) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

hogy erted hogy nem lehet deplhit programozni?

asszem van linux ala delphi féleség és a neve Kylix.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#9) steveetm válasza #57764352 (#5) üzenetére


steveetm
őstag

freepascal bizonyos szintig megeszi delphi kódot, és eccer már winexel sikerült életre keltenem egy fordítás erejéig delphi6 ot. A lefordíított progi windowson is futott rendesen:)
Üdv.: steveetm

(#10) Sick Boy válasza aDM|RaL^ (#7) üzenetére


Sick Boy
őstag

hát akkor meséld el, hogy mi a véleményed, vagy valami, ne csak ökapökd a hsz-edet! :)

The7up: köszönöm a kimerítő választ! Azt hiszem ez esetben ez lesz a vizsgálódás tárgya!



[Szerkesztve]

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#11) aDM|RaL^ válasza Sick Boy (#10) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

szoval, elhataroztam hogy felcsapok valami linuxot mert kezdő vagyok benne, és eddig csak winfost használtam...
haver ajánlotta a suse-t mert azt könnyű kezelni, mondom akkor legyen az.

megfogtam, telepítő cd-berak, boot from cd-rom. szépen telepíteni kell, amit akarsz, és még ügyesen rendezgeti a partíciókat is, ha szükség van rá. (nekem az volt, mert 2 winfos van a gépen, és kellett hely neki is). szépen kicsappantott egy részt az egyik winfos partícióból.

Aztan szepen erthetoen ment a telepítés, paff konfigurálás, és már lehetett is használni.

egy gondom van, zúg a hangkártyám alatta, és nemtudom miért mert windows alatt nem csinálja.
(ha vki tud vmi megoldást, akkor írja).

[Szerkesztve]

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#12) The7up válasza aDM|RaL^ (#11) üzenetére


The7up
tag

ha elárulod a hangkártya típusát :)


De próbálj meg ráguglizni, esetleg rögtön a suse támogatásokban kotorászni...

Igazán makacs madár a sün. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

(#13) gLes


gLes
őstag

Rakjá föl UHU-t :DD Kezdőknek elmegy :)) Ha már megtanultál bánni vele, akkor jöhet vmi komolyabb cucc...egyszer raktam föl az UHU-t, úgy hogy még életemben nem láttam előtte Linuxot (najó, azé ez mégsem teljesen igaz :U), és tökre bejött...a telepítés csak azért tartott nekem 20 percig, mert kiválogattam azokat a csomagokat, amik nem kellettek...USB-s cuccokat nem próbáltam vele, de biztos mennek...pl. a TV-tuneremet rögtön vitte a hozzá adott szoftver (amit azé még az XP sem tud :DDD), net is rögtön volt (meg is lepődtem, hogy gyorsabbak lettek a letöltések, mondom tök állat ez a linux, de erre kiderült, hogy a szolgáltató épp akkor emelte meg ''kísérletképpen'', majd aztán véglegesen a sávszélességet :DDD), meg tök állat vót :)) Biztos nem olyan kiforrott, mint egy SuSE vagy egy Red Hat, de kezdetnek bőven sok is :D Szal UHU...

(#15) Loretto


Loretto
veterán

de banyek megy az xserver, attól még nem fog konzolon megtanulni mindent.ha anno nekem nincs kis faq füzet akkor ilyent hogy yast meg xserver meg mc akkor az ilyen parancsokat honnan bányássza?

Soirée...

(#16) eddie303 válasza Sick Boy (#10) üzenetére


eddie303
őstag

Esetleg ha SuSE- szinten egyszerũ disztribúciót akarsz, ami helyetted szinte mindent megcsinál, próbáld ki a Mandrake-et. A community változat ingyenes, egyszerũ és nagyszerũ. 3 CD.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#17) #57764352 válasza aDM|RaL^ (#8) üzenetére


#57764352
törölt tag

Jah, a kylixot ismerem hallomásból, de az mégsem delphi!! :((

(#18) aDM|RaL^ válasza The7up (#12) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

SBLive 5.1 :)

oki, megprobalok utananezni.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#19) eddie303 válasza #57764352 (#17) üzenetére


eddie303
őstag

Nem delphi, de a Borland csinálja azt is. Lehet vele fordítani Delphi kódot Linuxra, csak megvan a mód, hogy hogy kell megírni :)

[Szerkesztve]

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#20) sh4d0w válasza Loretto (#15) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Innen: Bővebben: link

https://www.coreinfinity.tech

(#21) steveetm válasza eddie303 (#19) üzenetére


steveetm
őstag

igen, lehet vele fordítani amig a delphi progid áll két gombból, meg egy listboxból. Kylix felejtős.
Üdv.: steveetm

(#22) Gabesz84 válasza Sick Boy (#1) üzenetére


Gabesz84
őstag

Szerintem telepitsel Debiant. Azon belul is a legujabb stable verziot, aminek a kodneve Sarge. Ennek a telepitese kib*szott konnyu.
Beteszed a cd-t, rakerdez mit szeretnel, beirod ''linux26'' (hogy 2.6-os kernelt rakja), utana egy ket kerdes, aztan ha jol emlexem 4 fele telepitorendszer kozul lehet valasztani, abbol kivalasztod az ''aptitude''-ot es mar rakja is ami kell. Mondjuk ha nem kell minden szoftver, eleg letolteni az elso 3-5 cd-t. arrol minden felmegy, amire szukseged lehet, ha meg van net kapcsolat otthon (szelessav), akkor boven eleg az elso cd is.
Miutan felment lehet vele baszakodni:) pl elkezdhetsz kernelt forditani.... meg ilyen aprosagok:)

(#23) Loretto válasza sh4d0w (#20) üzenetére


Loretto
veterán

huhúúúúúúúúúúú. tuti jó nem rövid. de ha vki el akar élni vmit akkor sznvedjen. egyébként köszi, szten böngészem én is.még 1x thx

Soirée...

(#24) eddie303 válasza Gabesz84 (#22) üzenetére


eddie303
őstag

Szerintem akinek ez lesz az elsõ benyomása, annak egy életre elmegy a kedve tõle. Úgy kell, mint a Windows-szal: Megmutatod a felületet, majd elkezdi érdekelni, hogy mi hogy van, s hogy mũködik, s elmagyarázod neki :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#25) The7up válasza Gabesz84 (#22) üzenetére


The7up
tag

Kezdőnek Debiant ajánlani nem tisztességes. Sokan meglátják és az egésztől elmegy a kedvük.

Igazán makacs madár a sün. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

(#26) The7up válasza eddie303 (#24) üzenetére


The7up
tag

Ebben akkor lehet valami :))

Igazán makacs madár a sün. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

(#27) tierbatyo


tierbatyo
senior tag

Plussz egy szavazat a Debianra. De szerintem testinget tegyél fel. Nekem még semmi bajom nem volt vele. Bár ha ATi kártyád van akkor lehet, hogy küzdened kell az X-el.

[Szerkesztve]

Take a look to the sky just before you die

(#28) sh4d0w válasza Loretto (#23) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs mit.

https://www.coreinfinity.tech

(#29) faster válasza eddie303 (#24) üzenetére


faster
nagyúr

Szerintem sem a kernel fordítás az első dolog, amit a kezdők csinálni szeretnének egy oprendszer alatt. Szerintem a legtöbb kezdő azt sem tudja, hogy mi az.

(#30) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Mandrake, RedHat eléggé barátságos egy kezdőnek, anno én is így kezdtem a Linux-szal az ismerkedést. Sajna nem vagyok profi benne, de legalább nem nézek hülyén, ha leültetnek egy Unix konzol elé.

https://www.coreinfinity.tech

(#31) faster válasza tierbatyo (#27) üzenetére


faster
nagyúr

Egy szavazat a NetBSD-re. :DDD

(#32) The7up válasza tierbatyo (#27) üzenetére


The7up
tag

És ha kűzdenie kell, mielőtt megszolalnál, örökre letiporja a gépéről...

Igazán makacs madár a sün. Csak akkor hajlandó repülni, ha belerúgok.

(#33) tierbatyo válasza faster (#29) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Viszont nagyon hamar eljut olyan problémákhoz a kezd? is (pl. nincs hang alapból), hogy muszály kernelt fordítania.

Take a look to the sky just before you die

(#34) tierbatyo válasza The7up (#32) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Márpedig ATI kártyákkal szokott gond lenni linux alatt. .. :(

Take a look to the sky just before you die

(#35) Gabesz84 válasza The7up (#25) üzenetére


Gabesz84
őstag

Miert nem tisztesseges? En Sarge-t ajanlottam, es azt mar 1000x konnyebb telepiteni mint a Woody-t. Amugy meg szerintem bele a melyvizbe, aztan ha nem tetszik, akkor hagyni a csába. Enis debiannal kezdem anno, woody-val, es az nagyon elvette a kedvemet a linuxtol, viszont fel eve kiprobaltam a Sarge-t es szerintem egyszerubb telepiteni mint mondjuk egy Mandraket. (igen azt is probaltam mielott megkerdezi valaki, es szerintem eleg fos. nekem allandoan kifasgyott, csinalhattam barmit). es mellesleg az sem lenyegtelen, hogy ha egyszer felszenvedsz egy linuxot, jol bekonfigolod, utana meg attersz egy masikra akkor ugrott a sok melo amit eddig csinaltal. :)

(#36) eddie303 válasza The7up (#32) üzenetére


eddie303
őstag

én magamat úgy vettem rá a dolgokra, pl. hogy Mandrake-ben ugye ment minden, anélkül, hogy engem érintett volna, hogy hogy állította be magát. Aztán elkezdtem piszkálni az UHU-t, majd a Slackware-t, mert érdekelt, hogy mit hogy és miért csinál. Most se mondom haladónak magam, sokminden van mit tanulnom, de mondjuk már van a hátam mögött két Gentoo-install, egy LTSP-belövés s pár 10 kernelfordítás :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#37) faster válasza Gabesz84 (#35) üzenetére


faster
nagyúr

Szerintem a mélyvíz elmélet még úszásoktatásnál sem működik. Pláne, hogy írta is a topiknyitó, hogy nézegette a Linux topikokat, de nem nagyon értette, miről volt szó. Meg a swap partíciót is furcsálta...Illetve nem furcsálta, hanem újdonság volt számára.

[Szerkesztve]

(#38) steveetm válasza Gabesz84 (#35) üzenetére


steveetm
őstag

hajaj, pedig már woody telepítő is kinyalta a s*gged:D

Én is debiannal kezdtem és a kedvem se ment el tőle, biztos mazo vagyok:)
Üdv.: steveetm

(#39) eddie303 válasza faster (#37) üzenetére


eddie303
őstag

Tényleg, apropó Swap-partíció: Valaki magyarázta el? Hogyha nem, én megpróbálom. Kedves Sick Boy, biztosan láttál már Windows-Swap file-t. Ezt a rendszer úgynevezett virtuális memóriának használja, ami nem fér a fizikai memóriában, ide beleírja, késõbb, ha szüksége van rá munka közben, akkor olvassa ki onnan, esetleg mást ír oda. A Windows ezt egy Win386.swp (Win9x esetén), illetve késõbb pagefile.sys-nek nevezett fájlba írta. A Linux egy külön partíciót használ erre a célra. Magyarul lapozófájl a neve.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#40) aDM|RaL^ válasza eddie303 (#39) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

érhető, de felmerül bennem a kérdés hogy miért?

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#41) VladimirR válasza aDM|RaL^ (#40) üzenetére


VladimirR
nagyúr

marmint mit miert?
miert van szukseg virtualis memoriara?
mert a fizikai memoria merete messze keves a mai rendszereknek, ahol egyszerre akar tobb memoriaigenyes program is fut
miert teszik kulon particiora?
hat erre csak tippem van, de:
-hogy ne tordelje szet a particiot (ugye fix meret)
-van neki sajat erre optimalizalt filerendszere (a'sszem)

(#42) aDM|RaL^ válasza VladimirR (#41) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

nem, hanem miert nem jo az egy particio, minek van szukseg sajat particiora, swap file persze kell, azt ertem.

;] most olvasom hogy alul elmagyaraztad, tenksz:)

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#43) Flashy


Flashy
veterán

lehet fileba swapeltetni Linuxot is, mivel fix méretű a file, nem fog tördelődni, nem lesz sokkal lassabb. de tisztább, ha külön partíció, nem ugyanazon a filerendszeren osztozik hanem úgy kezeli a partíciót ahogy neki tetszik.

(#44) fbb^Deathjay


fbb^Deathjay
csendes tag

sztem nagyon jo a SusE linux 9. Előtte nem láttem linuxot azért raktam fel :D
admi: nekem megy a hangarim rajta tökéletesen probáld ki egy másikkal :D

(#45) sh4d0w válasza VladimirR (#41) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ha jól tudom, a linux swap partíció nem használ filerendszert, hanem közvetlen címzéssel kezeli azt (persze lehet, hogy tévedek, ne kövezzetek meg érte, ha nem így van).

https://www.coreinfinity.tech

(#46) VladimirR válasza sh4d0w (#45) üzenetére


VladimirR
nagyúr

irtam, hogy csak sejtes, mert nem vagyok nagy linux-guru
a tippet egyebkent az adta, hogy a pqmagic talan ismer ilyen filerendszert (de azt meg mar jo reg hasznaltam)
de a lenyeg ugyanaz, nem kell massal osztozkodnia

[Szerkesztve]

(#47) pweisz


pweisz
senior tag

Engem nem szeret a linux, brühühü. Linux-al az a baj hogy kevés hardvert támogat, szóval ha egyszer nem akar valami menni, azt az Istennek se lehet megcsinálni hogy müködjön, na jó ritkán meglehet. De ha megy rendesen akkor általában megy rendesen. Novell 9.1-van itthon az egyik gépen, az nem rossz kezdőknek, meg amúgyse rossz.

(#48) pweisz válasza steveetm (#38) üzenetére


pweisz
senior tag

én talán redheatel, de amit elöször ugyahogy feltuttam élleszteni az egy 7-es suse volt, de hát azzal is voltak gányok.Egyébbként a telepítést mostanra már elég jól megcsinálták, szóval bárki feltudja tenni.

(#49) steveetm válasza pweisz (#47) üzenetére


steveetm
őstag

''Linux-al az a baj hogy kevés hardvert támogat'' juuuj, azért ez picit erős. Linux forrásának majdnem a fele csak a driverek forrása, azért van ott bőven támogatott hardware:) És kernel fán kívülről is van azért rendesen támogatottság.
Üdv.: steveetm

(#50) pweisz válasza steveetm (#49) üzenetére


pweisz
senior tag

eee, barátom, a linux nem szereti az egzotikus hardvert, de nagyon nem:) Turtlebeach hangkari hoho atól parázik, abit kt7A alaplap +a4 tech egér ps2 porton atól még a hideg is kirázza :DDD

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.