Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#259901) Yodamest válasza Moby (#259895) üzenetére


Yodamest
addikt

de miért hülyeség, máshogy tudod? akkor oszd meg kérlek, szerintem reális....

(#259902) Wesder válasza headhunter86 (#259898) üzenetére


Wesder
félisten

Elsőre SX-re csinàljàk a jàtékot, és onnan butítanak vissza SS-re. Az MS ezt javasolja. Ha a fejlesztőcsapat nem hajlandó így csinàlni, azzal csak magàt sz@patja.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#259903) Wesder válasza marilllyo (#259900) üzenetére


Wesder
félisten

:C

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#259904) raziel01 válasza mettek (#259892) üzenetére


raziel01
veterán

Nincs olyan, hogy nem tudnak majd ráoptimalizálni. Ha ez lenne akkor hatalmas bukta lenne az egész konzol.
Pont ezért vezette be a Microsoft, hogy ami jön X-re annak futnia kell S-en is.
Itt már csak az lesz a kérdés, hogy mennyire kell ahhoz lebutítani majd a játékokat, hogy jól fusson azon is. Nyilván MS stúdiók megoldják jó grafikával, a többi stúdió meg fene tudja milyen minőségben.

(#259905) 30z.Samu válasza raziel01 (#259904) üzenetére


30z.Samu
félisten

Pont ezért gondolkodom a gépen, a MS címek szerencsére elég jól vannak optimalizálva és első sorban azoknak a futtatására kellene a gép. A 3rd party játékok pedig PS-en fognak zörögni.

Sic Parvis Magna

(#259906) headhunter86 válasza Wesder (#259902) üzenetére


headhunter86
senior tag

Csak pár év múlva remélhetőleg lesznek olyan szinten a játékok, hogy majd a PS5 és az SX épp elviszi 30 FPS-ben, lásd a mostani a generáció vége. Akkor azt hova butítja majd? Vagy ez úgy fog kinézni, mint amikor még csóró gyerekként LOW-on játszottunk minden játékot PC-n, akadozva, de játszottunk vele :D

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#259907) raziel01 válasza 30z.Samu (#259905) üzenetére


raziel01
veterán

Én is agyaltam ilyenen, hogy a fő címek majd mennek a PS5-ön. Az egyéb címek meg mennének a Series S-en, főleg, hogy 90%-ban úgyis benne lesznek a game pass-ban.

(#259908) Yodamest válasza headhunter86 (#259898) üzenetére


Yodamest
addikt

kb olyan lesz mint egy gyenge pc és egy erős pc, a gyenge pc-n "elindul" a játék, képes futtatni, mert rendelkezik a minimális követelményekkel, de nem fog jól futni még 1080p-ben sem, az erős gépen meg megy, ahogyan megálmodták.

Annyiban könnyű nekik ezt kivitelezni, hogy egyébként is fogják ezeket a játékokat xs erősségű pc-ken játszani, szóval mindenképpen tudnia kell a játéknak leskálázódni, függetlenül a konzoloktól.

(#259909) Deck válasza headhunter86 (#259906) üzenetére


Deck
titán

Az se biztató és véletlen, hogy több fejlesztő is aggodalmát fejezte ki a gyengébb gép miatt már most. :))

[ Szerkesztve ]

PS5

(#259910) 30z.Samu válasza Yodamest (#259908) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ja, csak annyi a különbség, hogy itt egy adott hardverre optimalizálnak, abból könnyebb jót kihozni, mintha egy PC-re fejlesztenél kis millió hardverre. :))

Sic Parvis Magna

(#259911) Moby válasza Yodamest (#259901) üzenetére


Moby
addikt

A PS4 pro tud:
- HW gyorsított RT-t?
- VRS-t?
- akkora prociteljesítményt?
- Mesh shadinget?
- Sampler feedbacket?
;]
Szerinted reális. A marhaság az mindig nagyon reálisnak tűnik, mert le lehet egy mondattal írni, és mindenki azt hiszi, hogy érti is :)

Te komolyan azt gondolod, hogy ez mindkét vonalon annyi, hogy több lett a TFLOPS, és kész a nextgen? :D Ahol megvan, a többlet, az nextgen, ahol nincs ott meg nem.

(#259912) .LnB válasza headhunter86 (#259906) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Halo Infinite Xbox Series S version: [link]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#259913) Wesder válasza Deck (#259909) üzenetére


Wesder
félisten

Egyiknél sem volt Lockhart devkit.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#259914) l.skywalker válasza .LnB (#259874) üzenetére


l.skywalker
félisten

Van gyereked. Szerintem gyerekeknek ez lesz a legjobb választás Minecraft-ra :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#259915) boost


boost
addikt

Nézd, a legkönnyebb butítás az a felbontáscsökkentés. MS is azt nyilatkozza, hogy ez lesz a különbség. A kisgép esetén felejtsd el a natív 4K-t, natív 1440p lesz a max, és majd az lesz felskálázva, hogy jól nézzen ki a 4K tévén.

[ Szerkesztve ]

(#259916) Yodamest válasza 30z.Samu (#259910) üzenetére


Yodamest
addikt

dehát ezek multiplatform címek, boxnak már nincs exkluzívja, semmit sem kell optimalizálni vagyis jobban mondva mindenre kell optimalizálni, azt nem tehetik meg hogy PC-n meg majd akadozik minden multiplatform cím.

(#259917) penge111 válasza TCr (#259857) üzenetére


penge111
addikt

Lehet igazad van, nekem az mindig be van kapcsolva, mármint a boost mode!

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#259918) 30z.Samu válasza Yodamest (#259916) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az oké, de attól még az Xbox-on még úgymond fix a hardver. Egyébként PC-re is elég jól optimalizálják már a címeket. Legalábbis én rendesen meglepődtem hogy a gépemen tök jól fut a FH4 majdnem max grafikán fix 60fps-el.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#259919) Yodamest válasza Moby (#259911) üzenetére


Yodamest
addikt

Hát ezt most jól megmondtad, nagyon vágod oké, részemről csak annyit állítottam, hogy tudásra kb annyit fog tudni és szerintem ez valós is, tehát kb azonos grafikai színvonal kb azonos sebességgel, ami 15-30fps legtöbb esetben. :R

(#259920) Wesder válasza Yodamest (#259916) üzenetére


Wesder
félisten

"multiplatform címek"

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#259921) hombre[EU] válasza Yodamest (#259901) üzenetére


hombre[EU]
veterán

csak gpu teljesítményben van közel a kettō...ami szerintem is kritikán aluli, de ezt hagyjuk :)

Life, Uh, Finds A Way

(#259922) Yodamest válasza 30z.Samu (#259918) üzenetére


Yodamest
addikt

Arra leszek még kíváőncsi, hogy a felbontáson kívül a frémrétet is leveszik-e az xs-nél. Azzal tudnak még trükközni, hogy egy Wukong 4K @ 60 helyett 1080p @ 30-al megy majd rajta, úgy talán menni fog.

(#259923) Yodamest válasza hombre[EU] (#259921) üzenetére


Yodamest
addikt

erre gondoltam, az azért elég jól belövi a mozgásteret, hogy mit tud a gpu, szóval nyilván nem lesz 2X erősebb egy ps4 pronál, ha a gpu ugyan azt tudja

[ Szerkesztve ]

(#259924) 30z.Samu válasza Yodamest (#259922) üzenetére


30z.Samu
félisten

Erre én is kíváncsi leszek, de ha megvan az 1440@60fps, Nekem az untig elég.

Sic Parvis Magna

(#259925) Moby válasza Yodamest (#259919) üzenetére


Moby
addikt

Nem, tudásra sem fog annyit tudni, és nem nem valós. Amit te tudás alatt értesz, az az számítási kapacitás. Az egy igen fontos jellemző, a sok más fontos jellemző mellett :D Az fps érték sem tudom honnan jön, nyilván abból a nemtudásból, amiből az egész elképzelésed az egészről :D

(#259926) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Én Series S-t fogok venni novemberben. :)
A tévém fullHD, a konzol kicsi, elfér, ára baráti, főleg ha el tudom rá lőni a nem kevés Árkádos vásárlási utalványomat, jók a szolgáltatások mögötte, végig tudok játszani másfél generációnyi játékot megjelenéskor (360 érában is kimaradtak dolgok). Nem azt mondom, hogy nyolc évre bebetonozom a tv alá, de két hónap múlva számomra ez lesz a legelőnyösebb választás, 180-ért amúgy is vesz a franc játékgépet. :D PS4 persze megmarad mellette, a távoli jövőt meg ki tudja.
Hozhatjátok a keresztet, felmászok rá magamtól, csak a szögeket üsse be valaki pls. :DDD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#259927) hombre[EU] válasza Yodamest (#259923) üzenetére


hombre[EU]
veterán

a csomag sokkal jobb,mint a pro

Life, Uh, Finds A Way

(#259928) 30z.Samu válasza Bad Pritt (#259926) üzenetére


30z.Samu
félisten

Egyébként ha nem kellene a F2P játékokhoz a Live (Pl Fortnite, úgy tudom kell hozzá Xbox-on), lehet hogy már csak stabilabb teljesítmény miatt is megvenném Day 1 a gépet.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#259929) Carlos Padre válasza Wesder (#259902) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem egészen, először ps5re csinálják majd meg és onnan butítják vissza xboxra.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#259930) Deck válasza Carlos Padre (#259929) üzenetére


Deck
titán

:DDD :C

PS5

(#259931) Wesder válasza Carlos Padre (#259929) üzenetére


Wesder
félisten

Jól van, ügyes vagy.
Az gondolom megvan hogy Xboxorkól beszélgettünk?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#259932) Carlos Padre válasza Wesder (#259931) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Én meg nem. Vagy de.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#259933) 30z.Samu válasza Carlos Padre (#259929) üzenetére


30z.Samu
félisten

:DD :DD

Sic Parvis Magna

(#259934) raziel01 válasza 30z.Samu (#259924) üzenetére


raziel01
veterán

1080p 60 FPS esetleg.

(#259935) Solten válasza headhunter86 (#259898) üzenetére


Solten
addikt

Nem lesznek visszafogva, ugyanugy futtatja majd mind a nagyteso csak kisebb felbontason. Ha PS5-bol is lesz nem ormotlan sz@r, kompakt slim verzio, akkor instant get szamomra. PS4 slim a leheto legjobb konzol amit a Sony valaha piacra dobott, iszonyat apro, eros es remek halk hutese van.

Saor Alba

(#259936) RudY válasza .LnB (#259887) üzenetére


RudY
addikt

A befektetőknek az lesz bemutatva, hogy a havi díjas szolgáltatásra sokan (és egyre többen) fizetnek, mert belefér a keretbe és sok kicsiből igen szépen csordogál hozzájuk. Bukóra megy az olcsó konzol, de a GP UGP csomag szépen hozza a bevételt. ;)
Fizetem a Netflixet, HBO GO, Game Pass-t ilyesmit, de meg se tudnám mondani hirtelen, hogy mikor néztem valamit utoljára...de a családból valaki biztos használja...lové csorog, belefér, úgyhogy talált pénzek a másik oldalon és szerintem meglepően sokan vannak így. :DDD
Az EA Play bevonása UGP csomagba zseniális húzás volt, ennek nagyobb sikere lesz, mint az XSS konzolnak. :K

[ Szerkesztve ]

(#259937) Aciduzzu válasza Solten (#259935) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Erős?

Persze, mihez képest.

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#259938) Moby válasza RudY (#259936) üzenetére


Moby
addikt

A befeketetőknek az lesz bemutatva, hogy mennyi a pénzügyi eredmény, mert más nem fontos. Az MS évek óta nem közöl darabszámokat konzolra. Az XSS-meg nyilvánvalóan azért dobta piacra, mert azt látta, hogy a ones-re nagyobb volt az igény, mint a onex-re. Nemtudom milyen fanboiökörésgeket lehet ebbe beleképzelni, de ahogy látom szabadon szárnyal a fantázia, ha a szekértáborokból kell óbégatni :DDD

(#259939) _drk


_drk
őstag

Ez a Street Fighter mekkora nagy lehúzás!
Alap 16 karakter és vehetsz hozzá 24et. Még fordítva okés lenne, van mivel játszani meg vehetsz hozzá de igy a teljes játék egy bullshit. De a pálya is ugyan ez!
1 karakter 1800ft, kiszámoltuk hogy a teljes játék 56000ft.
Hát mi ez a szar és még az EA a gáz?

Eddig is nagyon hátul kullogott ez a játék nálunk a tekken és a mortal után, de ha már ingyenes mondom nézzük meg. Kár volt!
Azok a video minőségek vissza repítettek 2000be ahol az indie címek meg se próbáltak animálni bármit is!
Casual szempontból teljesen élvezhetetlen. Tök véletlen jönnek be olyan kombók amíg leveszik a fél HP-t.
Akkor a balance is érdekes mert sima rúgás 3x annyit sebez 1-2 karakternél.

Akkor az elején miért kell fél óra mire tudtunk 1v1et nyomni?

Ez egy pocsék játék!

(#259940) .LnB válasza _drk (#259939) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Azt ne felejtsd el, hogy 4 éve jelent meg, azóta jött ki hozzá ennyi új cucc. Sőt van egy rakás kiadása is ami tartalmaz ezt/azt/mindent.

A gameplay-ről amit írsz, azzal óvatosan. Mert a Super Smash Bros. Ultimate után, a legkomolyabb, és legsikeresebb esport porondon. Szóval akkora gond csak nem lehet vele.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#259941) Frod válasza _drk (#259939) üzenetére


Frod
addikt

"kiszámoltuk hogy a teljes játék 56000ft."

Street Fighter V - Champion Edition Upgrade Kit -> 7690 (akcióban 5920 volt legutóbb)

"Purchase this upgrade kit and gain instant access to all 2000+ pieces of add-on content released for Street Fighter V. All 24 currently available additional characters up to season 4 are included in this kit, which, in addition to the original roster of 16, brings the total to a whopping 40 characters!"

Do you see the white shadow?

(#259942) _drk válasza Frod (#259941) üzenetére


_drk
őstag

Persze, csak nagyon nem érdekel az akció, főleg egy olyan játéknál ami már megvan. Így van egy harmad játékom gyakorlatilag.

Lnb:
Az hogy 4 éves pont azt kéne jelentenie, hogy már minden tartalom benne van.
A gameplay meg Casual szemszögből volt leírva. Az jogos hogy ez nem egy olyan játék, de az esportról lehetne beszélni mert 2020ban nekem egyre furább.

Én csak szerettem volna egy couch game-et amit haverokkal eloveszunk havonta 1-2x. Mortal 11 havernak meg van de mindig elfelejti hozni, nekem meg még drága a 10k erre a célra. Egyedül sose játszanék vele.

De ott legalább nincs a képembe nyomva hogy hiába megvan a game, a nagyját még vegyem meg!

(#259943) matyifej


matyifej
tag

Sziasztok. Milyen Coop játékokat tudtok ajánlani, amit lehet neten nyomni? Épp most végeztünk a dying light és way out duoval.

(#259944) cyberkind válasza matyifej (#259943) üzenetére


cyberkind
félisten

Szia!

Wolfenstein Youngblood meglepően jó játék, de ott van még a The Division 1-2 így hirtelen.

Paranormal Cocktivity

(#259945) RangerFox válasza matyifej (#259943) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Borderlands-ek nagyon jók ilyen szempontból.

(#259946) ldave válasza matyifej (#259943) üzenetére


ldave
félisten

Remnant is jó coop lövölde, ha akciós, bőven megéri az árát. De az ingyenes Destiny 2-vel is bőven el lehet lenni jópár estét.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#259947) Rigormortiis válasza 30z.Samu (#259905) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Én is nagyon gondolkozom rajta. Durván 110 a konzol, ami az első években simán jó lesz, mellé pl nekem az Xcloud miatt már meg is van a gpu, ami gyakorlatilag a live gold árába kerül, amit ha akcióban veszünk akkor gyakorlatilag 125 körül egy évre bebiztosítottuk magunkat játék-fronton. Amióta használom az xcloudot, szinte el sem hiszem, mennyi mindent adnak a gpu-ban, plusz ehhez még hozzájönnek az ea címek. Ennél egyszerűen nincs jobb ajánlat. Így be is lehet pótolni az előző genes ms címeket, és a forzák, gearsek, orik durván jó játékok, és ezek ki sem kerülnek a gamepassból. Ezzel szemben ha újgenerációs ps-t vennék, és feltételezzük, hogy minden exet kipörgettem ebben a generációban, akkor miért is érné meg nekem ps-t venni? Plusz azért jegyezzük meg, hogy ha egyszer már van gpnk (pontosabban gpu), akkor az xcloud is durván jó dolog, mert itthonról is hivatalosan elérhető és ami a legjobb: faszán működik. Az előző genben csinált az ms fura dolgokat, de nekem úgy tűnik, hogy nagyon észbe kaptak.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#259948) 30z.Samu válasza Rigormortiis (#259947) üzenetére


30z.Samu
félisten

Már a One X megjelenésekor voltak olyan nyilatkozatok, amiből le lehetett szűrni, hogy rájöttek, hogy elszabták ezt a generációt. A következő jóval érdekesebb lesz, ezt most borítékolom Neked. :K

Sic Parvis Magna

(#259949) Yodamest válasza _drk (#259942) üzenetére


Yodamest
addikt

Ezt nem lehet csak a street fighter számlájára írni, az a baj, hogy nagyon sok játékkal ezt csinálják, amit röhellek és szívből megvetek. Ahogy írtad is, gyakorlatilag van egy fél vagy egy harmad játékom, csak nálam ez a fele steam listámra igaz kb.

Volt csomó játék, ami pl. akciós volt karácsonyi vásárban, megvettem, de épp akkor nem játszottam vele, aztán később pár hónap/év múlva mondom felrakom már. Akkor láttam meg, hogy írja a steam 1/16 tétel van a könyvtáramban, nézem mi a fákk? és akkor látom van a játékhoz weapon pack, costume pack, map pack, chemistry starter pack, argumental pack stb stb és ez egy teljes árú single player játéknál, amit már megvettél egyszer...

És ez nem egy konkrét példa, minden 2. játék így néz ki a könyvtárban, amit lehetett megvettem gotyban, complete editionban, legendary editionban, de még azokhoz is jön tartalom vagy remaster, redux akrmi verzió sosincs vége.... gyakorlatilag úgy érzem sosincs az, hogy egy játék életpályája lezárult, mindig jön hozzá valami amire még költhetsz.

És az van, hogy tököm tele már ezekkel a verziókkal én egyenesen büntetném az ilyet, teljesen rossz érzést keltenek az emberben ezzel, folytonos hiányérzetet. nem engedélyeznék semmilyen játékhoz ilyen pár megás mindenféle szarságokat, meg olyan dlc-ket, amik konkrétan 1 pici pályarészt raknak bele a játékba csak azért, hogy basztassák az embert, hogy na ez még nincs meg vegyed megfele. Akasztanám fel az összeset komolyan. :W

(#259950) boost válasza Rigormortiis (#259947) üzenetére


boost
addikt

Ehhez a csak GP/GPU-val ja´tszom dologhoz vagy nagyon hardcore gémernek kell lenni, hogy mindent kipróbálj ami újdonságot beletesznek (tehát nem csak AAA címeket tolj), vagy nagyon kazuárnak, hogy neked jó az F1GP 2019, pl vagy a Fifa tavaly vagy az egy éves RDR2, stb.

Az olyan játékosnak, aki kevés játékkal játszik, de az legyen kurrens, friss megjelenésű, AAA, annak nem sokat ad a GP/GPU. Idén pl 3 új játékkal játszottam, Minecraft Dungeons, Tsusimát vettem meg meg a Desperados 3-at. Ezeket mind PS4-re, mert családban az van mindenkinek, de ebből egyedül a MD lett volna GP-ben.

Szóval nekem pont nem jó a GP/GPU. Meg annak, aki igazán friss AAA címekkel szeret játszani.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.