Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#229851) Mike válasza Carlos Padre (#229845) üzenetére


Mike
veterán

audiot hagyjuk
eddig mindig a középszer nyert, és a innovatív dolgok kigolyózódtak

lásd Aureal Vortex vagy Vorbis

(#229852) #10186752


#10186752
törölt tag

PS Plus éves akciós előfizetés UK accountra

Ennél jelenleg nincs jobb a piacon.

(#229853) Mike válasza erahurka (#229836) üzenetére


Mike
veterán

én elég jó Sims verziót tudnék csinálni ha lenne rá pár tíz millió dollárom
de nincs
így marad a szar 4-es

(#229854) Mike válasza bandi0000 (#229832) üzenetére


Mike
veterán

Már az Accolade Test Drive-jai is fotórealisztikusak voltak
legalábbis akkor mindenki annak hitte

(#229855) Mike válasza Mr Bond 007 (#229819) üzenetére


Mike
veterán

én nem erőlködöm
majd az élet eldönti
lehet hogy neked lesz igazad
de ki ne találd már előre, hogy te vagy az egyetemes igazság letéteményese
kicsit több alázat
szerinted ez lesz
én meg azt mondom, nem biztos
sőt a képeket elnézve, parasztvakítás
de legyen már meg a véleményszabadság, ok?
ez nem erőlködés

(#229856) Mike válasza ldave (#229822) üzenetére


Mike
veterán

egyébként tényleg :D

(#229857) Mr Bond 007 válasza Mike (#229855) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Anno tizen évekkel ezelőtt ugyanezt mondták a poligon alapú grafikáról. El se tudták képzelni hogy komplett játékok készülnek belőle belátható időn belül. De tudták hogy ez a jövő. Ugyanúgy ugyanaz történik, csak most a ray tracing hajnalán vagyunk. Hiába tolod a szkeptikust, akkor sincs semmi más alternatíva aminek a létezéséről tudnánk... :N A játékiparban konkrétan tényként kezelik hogy erre megyünk. A kérdés csak az hogy mikor érünk oda hardver erőben.

Ahogyan az adattárolás jövője is jelen állás szerint az ssd (itt most gondolok az összes válfajáról memrisztor és egyebek) Nem tudunk más alternatíváról ami belátható időn belül másfelé vinné a fejlődést. Nem kell orákulumnak lenni hogy lásd merre tartunk. ;]

[ Szerkesztve ]

(#229858) bandi0000 válasza Mike (#229855) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Miért parasztvakítás ? :D Nem kötekedni akarok, de ez valós reflexiót számol, nagy vonalakban olyan mintha a fizikára mondanád hogy hülyeség, mert amit feldobsz játékba az le is esik, nyilván közel se hoz akkora "élvezetet" mint a fizika, de képzeld el, ha nem lenne a játékban a mostani gagyi tükröződés se, akkor lehetőség se lenne összekeverni egy valós képpel a játékot mert egyből lerína hogy hopp még a vizen sincsenek tükröződések

Xbox One: bandymnc

(#229859) saelin válasza erahurka (#229789) üzenetére


saelin
veterán

Ne legyetek már makik. Pont feletettek szúrtak be egy képet a Ps5 feature-ökről, és ott van benne hogy hw-based rt. Ez csak nem azt fogja jelenteni, hogy a szokásos gpu számítási teljesítményből vesz majd el, hanem hogy van erre külön chip, blokk stb kialakítva valahol. Inkább az a kérdés hogy full egyedi módon fogják e megközelíteni a Sony-nál a dolgot vagy egy teljesen új elvet találnak ki rá. Ha nem szabvány módszer lesz, akkor plusz munka lesz az implementálása, ezért lesz aki ki is hagyja a project-ből.

Egy full hardver reveal-nek én is örülnék már. :U

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#229860) Wesder válasza saelin (#229859) üzenetére


Wesder
félisten

Mindkét konzolra HW RT-t írnak. Akkor gondolom csak szabvàny. Csúnya lsnne ha mindkét cég sajàt megoldàst rakott volna a gépekbe.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#229861) saelin válasza Wesder (#229860) üzenetére


saelin
veterán

Igazad van. Azt nem vettem figyelembe, hogy valamilyen szinten két konzol óriás is rendelkezni fog vele, úgy meg csak egyszer kell megírni és fut, a PC meg majd kibikázza vagy nem tudom. Azon az oldalon nem vagyok otthon.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#229862) Mr Bond 007 válasza Wesder (#229860) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Hardver szinten amd mind2, de kérdés hogy fejlesztői eszköz szintjén lesz-e valami szabvány rá. Ms-nél ott a saját DirectX Raytracing-je amit nem hiszem hogy a sony használna/használhatna.

Állítólag Microsoftnál valamit találtak memória managementben amivel több tartalmat tudnak egyszerre mozgatni, és az ssd-re is cache-elnek majd a ram tartalmából.
Ezért volt érdekes hogy ultra high speed ssd-t írt a sony is a ps5 slideon amit itt fentebb is berakott valaki, úgyhogy valószínűleg ők is meglépik ezt. (mint a radeon pro ssg kártyáknál, amiknél ram bővítésre mocsok gyors ssd-t lehetett kötni hogy nagy assetek is beférjenek a gpu-hoz közel.)
Az ilyen kis trükkök tudnak majd különbséget adni még a közel azonos hardvereknél is.
Ezek alapján én azt mondanám hogy nem lesz közös szabvány, mindenki próbál valahol szerezni egy kis előnyt a másikkal szemben.

[ Szerkesztve ]

(#229863) saelin válasza Mr Bond 007 (#229862) üzenetére


saelin
veterán

Most neked is írjam hogy igazad van? :DDD Megint ott vagyunk ahol a part szakad. Semmit nem tudunk.
Komolyan mondom ez az év zsibbasztó lesz, amíg minden infó ki nem derül.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#229864) F-ECT$ válasza saelin (#229863) üzenetére


F-ECT$
titán

Komolyan mondom ez az év zsibbasztó lesz, amíg minden infó ki nem derül.
/agree

Viszont az elég érdekes, hogy gondolom már minden olyan stúdiónál van fejlesztői gép, ahol a megjelenésre fejlesztenek játékot, mégse derültek ki pontos infók.

Dive ever, work never.

(#229865) bandi0000 válasza F-ECT$ (#229864) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Nem kell hozzá atomfizikusnak lenni, nyilván pontosan tudják, hogy hova adnak ki fejlesztői gépeket, és ha valaki szivárogtat azt jól meb..sszák lisztes cerkával... Szóval szerintem senki sem akar kockáztatni, viszont ugye képeket íg yis lehet találni a devkitről, de lehet azok valamennyire irányított szivárgások is

Xbox One: bandymnc

(#229866) d.beni


d.beni
aktív tag

sziasztok!

PS VR-t szeretnék vásárolni. Pár napja még 70k-ért volt akcióban a V2-es kamerával és Worlds játékkal, de most nem találok sehol ennyiért.
Valaki nem tud egy shop-ot ahol még hozzá lehet jutni ennyiért?

(#229867) Mr Bond 007 válasza bandi0000 (#229865) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Olyan szerződéseket íratnak alá ilyen helyeken, hogy ha szivárogtatsz, csengetheted vissza a büntit (olyan nagy az összeg hogy sanszos hogy nem érsz a végére amíg élsz ;) )

(#229868) highness válasza Mr Bond 007 (#229862) üzenetére


highness
tag

Mindig olvasom a fórumot. Erre az Xbox vs. PS vitára ez az Agymenők rész jut mindig az eszembe: [link] :DD

(#229869) aram01 válasza d.beni (#229866) üzenetére


aram01
nagyúr

Én is akartam VR-t, de már megvárom hogy legyen az 5, aztán ahhoz veszek. A pro meg megy a
levesbe.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#229870) Kendek válasza aram01 (#229869) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

De a PS5-höz jó lesz a mostani VR szett, szóval nyugodtan veheted már most is. :)
Persze lesz majd újabb VR hardver, viszont azt elvileg csak később fogják piacra dobni, nem idén.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#229871) hhenry válasza d.beni (#229866) üzenetére


hhenry
őstag

Nézz szét aprón ha nem csak új jöhet szóba

(#229872) oriic válasza Mr Bond 007 (#229867) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pontosan. Mocsok sok pénzt kell fizetni ha az ember megszeg egy-egy ilyen megállapodást.

Full of, de érdekesség:

5 évvel ezelőtti (Már rég lejárt, az újból nyilván nem idézhetek. :D ) részlet az én szerződésemből mint global Q&A tesztelő:

A mostani nyilván már jóval magasabb összeg, bár mondjuk van akit ez sem tart vissza, tudunk olyanról, akin szépen be is hajtották az összeget.

És ez csak egy szimpla alap tesztelői téma, a fejlesztői vonalról jóval a sokszorosára számíthat az adott egyén büntetésként.

Live-Die-Respawn

(#229873) aram01 válasza Kendek (#229870) üzenetére


aram01
nagyúr

Inkább megvárom az újat.👌

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#229874) saelin válasza aram01 (#229873) üzenetére


saelin
veterán

Én is így voltam vele sokáig... De azt mondom megéri a VR már most is. Jövőhéten remélhetőleg jön az enyém is.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#229875) Kendek válasza saelin (#229874) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Meg ugye az sem biztos, hogy az új VR hardver az kompatibilis lesz-e a mostani VR játékokkal. Én azt remélem, hogy nem. Már csak azért is, mert akkor átalakítják az egészet, hogy kényelmesebb legyen a használata, beleértve az új kontrollereket is. Elvileg ugye dedikált vezérlőegység is kerül a PS5-be, és szerintem azért marad használható a mostani VR szett is, hogy minden játékkal lehessen játszani.

<-ƘƘ->

(#229876) mastadoc1 válasza penge111 (#229777) üzenetére


mastadoc1
tag

A torchlight 2 nemrég jelent meg, talán akciós is. Jó kis játék szerintem. :)

(#229877) syler123


syler123
veterán

Ha már PS5 a téma, én nem bánnám, ha játékon kívül tudna passzívan futni a PS5. Pl netflix vagy filmnézés közben, nem lenne nagy dolog ezt megoldani, hátha most ilyenre is gondolnak. Vicc hogy süvít a venti netflix alatt.

(#229878) Wesder válasza syler123 (#229877) üzenetére


Wesder
félisten

Dehogy süvít, cseng a füled?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#229879) Mike válasza bandi0000 (#229858) üzenetére


Mike
veterán

Mert a videók alapján semmi olyan pluszt nem ad, ami miatt nekem mindenképpen rt-s videokártyát kellene vennem. Mondjuk a ps esetén ez nem opció, így ha a ps5-ben lesz, akkor lesz.

Mr Bond
A poligonra anno nem mondtam hogy parasztvakítás

[ Szerkesztve ]

(#229880) erahurka válasza syler123 (#229877) üzenetére


erahurka
félisten

Meg hogy szaggat az HBO GO :DDD

(#229881) tboy93 válasza erahurka (#229880) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az a szar mindenen szaggat.

(#229882) ProEvoFan válasza mastadoc1 (#229876) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

A Torchlight 2ben nincs "kanapé" coop, csak online lehet játszani coopban.

(#229883) saelin válasza Wesder (#229878) üzenetére


saelin
veterán

Nálam is csöndben van a pro... mondjuk én már újra taknyoltam és kitakarítottam egyszer.

Kendek
Én is jobban örülnék ha új vr perifériák lennének, mert a mostani az elég fapad. A világító fagyi nem rossz megoldás, mert az érzékenységen egy nagyobb felbontású kamerával tudnak javítani, de hogy nincs joystick az fáj. Nagyon gyerekcipő még.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#229884) Mike válasza ProEvoFan (#229882) üzenetére


Mike
veterán

Ez a 2012-es?

(#229885) syler123 válasza Wesder (#229878) üzenetére


syler123
veterán

PS4 pro-ról van szó..., jó ha nem is süvít, de hallható. Engem zavar, ha tv-boxról filmezek az ugye passzív, tv passzív, semmi zaj. PS4-nek van hangja, aki mást mond, annak más a véleménye :D Én kihallom a vinyó hangját is, de mondjuk ssd az már tuti a PS5-ben.

Most pl: PC-ről netezek, az nvidia 1070-es ilyenkor passzív, (procihűtő alig forog a ventiprofil miatt) most egyedül a PS4-et hallom, pedig pihenő módban tölti az Uncharted Collection-t.

erahurka : azt nem próbáltam, de az eléggé szomorú ha úgy van :D Mondjuk az meg a készítő hibája.

[ Szerkesztve ]

(#229886) ProEvoFan válasza Mike (#229884) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Igen.Annak a konzolos változata.Platináztam már, de sajnos az endgame az igen szerényen van jelen, így már nem játszom vele Pont ezért volt óriási hiba kihagyni a local coopot.

[ Szerkesztve ]

(#229887) erahurka válasza syler123 (#229885) üzenetére


erahurka
félisten

HBO GO topikban megmagyarázták annak idején hogy a PS4 régi cucc úgyhogy ne problémázzak ha szaggat az HBO GO. :U

(#229888) saelin válasza syler123 (#229885) üzenetére


saelin
veterán

Engem az is sírba visz vamikor ha bent van egy DVD, akkor minden játék indításánál zümmög egy picit. C'mon. :U

Ps5 téma:
A Ps5 adaptív ravaszaira viszont mocsok kíváncsi vagyok. Volt már ilyen amúgy?

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#229889) Moby válasza saelin (#229883) üzenetére


Moby
addikt

A PSVR-nak nagyon sokat kell fejlődnie. Nagyon elmentek már mellette a versenytársak. Kontrollerek, roomscale, külső kamera, stb. A felbontás egy dolog, de ezek a fagyik, meg az állandó kalibrációs kényszer, ez nagyon korszerűtlen már. Valve Indexből sok minden át lehetne venni (az árán kívül) :D

(#229890) saelin válasza Moby (#229889) üzenetére


saelin
veterán

A valve index nagyon állat, de idő kell neki is. Bízom benne hogy lesz esélyem kipróbálni egyszer.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#229891) sting2 válasza syler123 (#229877) üzenetére


sting2
addikt

Az egész gép egy vicc a zöld konkurencia mellé rakva, de cserébe baba címek vannak rá..
Kompromisszum.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#229892) markknight válasza syler123 (#229885) üzenetére


markknight
veterán

Elõször csak hallható, majd fél év múlva hajszárító, aztán ferihegy. A lakásban van egy slim meg egy pro, de a slimet el kellett adnom és vennem kellett egy pro-t black fridaykor, mert azt már nem lehetett kibírni.

(#229893) syler123 válasza sting2 (#229891) üzenetére


syler123
veterán

Amúgy van benne valami, nálam az első csalódás bekapcsolás előtt volt, amikor megfogtam. Nyekergett nyikorgott ahogy hozzáértem, anyaghasználat az valami hulladék, nekem rég volt konzolom, az xbox 360 volt nekem előtte, de annak még most is jobb az anyaghasználata (fat modell), tudom erre is megvan a válasz, ne fogdossam...

markknight : az szép lesz... Mondjuk gondolom a poasztázás megoldja, de a venticserébe se rokkanunk bele gondolom.

wesder: garanciánál szoktak azzal szívózni? Ha zajos lesz azért csak rakok rá valami normálisabb pasztát.

[ Szerkesztve ]

(#229894) Wesder válasza syler123 (#229893) üzenetére


Wesder
félisten

Inkàbb az a szép hogy még neked kell otthon kenegetni.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#229895) hombre[EU] válasza markknight (#229892) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Nekem már több,mint 2 éves a slim és a leghangosabb a hdd benne :) van körülöttem még kettō és egyiknek sincs hangja. Vagy hibás volt a darabod, vagy koszos belülrōl. A mérések szerint is 40db körül van, az egy normál környezeti zaj

Life, Uh, Finds A Way

(#229896) saelin válasza syler123 (#229893) üzenetére


saelin
veterán

A one x nálam is nedvesedést okoz. Többször mondtam már havernak hogy valahogy át kellene mókolni a pst abba a házba.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#229897) aram01 válasza saelin (#229874) üzenetére


aram01
nagyúr

Kevés rá még az anyag, szerintem.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#229898) markknight válasza syler123 (#229893) üzenetére


markknight
veterán

Sima ügy, de én elvbõl nem is foglalkoztam vele.

saelin: Szerintem a fehért xbox one s-nél szebb konzolt még nem csináltak. Telitalálat.

[ Szerkesztve ]

(#229899) saelin válasza hombre[EU] (#229895) üzenetére


saelin
veterán

Az enyém 56 dB-ről indult amikor egy játékot nyitottam meg és elkezdett tölteni. Kb az apu felén nem is volt paszta amikor szétszedtem, ráadásul tök merev volt már. Mikor megvettem is volt hangja, de utána már nagyon eldurvult. Éjszaka nem mertem vele játszani, mert a lakótársam nem tudott tőle aludni. Nagyon süvített.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#229900) 30z.Samu válasza saelin (#229899) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ki kell dobni a lakótársad, problem solved. ;]

Sic Parvis Magna

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.