Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) V.Dave


V.Dave
senior tag

Ennyi pénzért pakolhatnak hozzá valami értékes és hasznos kütyüt, mint pl roller vagy air fryer. De nem így lesz cserébe lesz nekünk zseb nyomtató. Hurrá

Xiaomi mi 8 6/128

(#2) gulyasa válasza V.Dave (#1) üzenetére


gulyasa
őstag

Ez a kijelző háttérkép... :D
Először azt hittem, már most be lett törve a kijelző üvege, aztán második megtekintésre már észrevettem, hogy a "repedés" nem látszik az ikonokon. :DDD

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#3) joey04


joey04
titán

Ameddig jóval olcsóbban adták a cuccokat addig belefértek hibák (na nem a párásodás), de ezen az árszinten már túl sok. A miui eddig bugosabb volt a többi márka felületeihez képest, erre most itt bam ez az "új". Mondjuk szerencsére csak nevében új, de ez a csomag így nem lett nagy durranás semmiképpen.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4) janeszgol


janeszgol
félisten

Ez sokkal jobb telefon, mint az S24. A Huawei Magic 6 Prónál nem is beszélve.
Még párásodó kamerával is erősen ajánlott. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#5) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

" ... az 5.4-es Bluetooth is minden bigyómmal hajlandó volt beszélgetni ... "
Arról lehetne tudni, hogy a "beszélgetéshez" milyen codec-eket képes használni?
Pl.: LC3 codec, aptX Adaptive, LHDC ... hogy csak azokat említsem, amit a konkurencia (Samsung) nem nagyon szokott tudni.

(#6) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Ezért a pénzért többet vártam. Nem hozott áttörő újdonságokat a HyperOS, a kamera képességei ezen az árszinten kérdőjelesek, az akku kapacitás sem egy hűha. Nincs túl sok értelme az új processzornak sem, ha masszív terhelésen egy hároméves készülék sebességére csökken. Plusz lassan jönnek hozzá a kiegészítők. Pl. 13 Note hoz még mindig nem lehet kapni kinyitható tokot.

(#7) juuzer


juuzer
addikt

Nem tudom, én is többet vártam. Plusz renderképeken jobban nézett ki szvsz.

Reméljük azért, hogy a párásodás tényleg csak egy first batch hiba.

Vamos a la playa.

(#8) Lami66 válasza Jack Hunter (#6) üzenetére


Lami66
őstag

"kamera képességei ezen az árszinten kérdőjelesek"
Dehogy kérdőjeles. Csak nem volt még Samsung S2x telefonod (a sima S, nem az ultra)

(#9) janeszgol válasza Jack Hunter (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem jó a kamera? :Y

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#10) Predatorr


Predatorr
őstag

A Samsung hosszú terméktámogatását hagyjuk, 3. főverzió frissítéstől az S8-am és az A52S is átment lagphone-ba. A Xiaomi később sem javít semmit, de legalább nem cseszi el, ami addig működött. Ettől függetlenül, amelyik készülék nem ad 3,5mm jacket és SD-bővítést, az kuka, fotózhat akárhogy, szóval a 13T Pro-t is bebuktam. :(((

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#11) koshmar


koshmar
őstag

2. oldalon a kijelző tesztnel nem Xiaomi 14 van legelöl, mindig a teszt telefon szokott ott lenni :)

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#12) milkabrams válasza Predatorr (#10) üzenetére


milkabrams
őstag

Ha ezt a laggolós dolgot elsütik az 24 ultránál, akkor ez már nem fog beleférni a szemcsés kijelző és sokkal sötétebb képet adó 5x lencse mellé.
A tab s7 szép laggokat tud produkálni az android 13 óta.

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#13) Jack Hunter válasza janeszgol (#9) üzenetére


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

ebben az ársávban vannak jobban teljesítő készülékek is. Nem mondtam azt, hogy nem jó.

(#14) Rayyy


Rayyy
senior tag

Az akksi üzemidő mintha el lenne írva a végén... 461 000 mAh akar lenni, nem? :DD

Minden a legnagyobb render!

(#15) Jack Hunter válasza Lami66 (#8) üzenetére


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Kipróbáltam,nem vágyom rá.Néhány plusz funkció nekem nem ér annyit,hogy ezért nem teljes értékű doboztartalmat kapjak.Miért fizessek olyan telefonért,ami kihasználva a márkafölényét,adott pénzért kevesebbet ad a vásárlónak?

(#16) zsolt501


zsolt501
nagyúr

A párásodó kamera miatt óriási fekete pont a gyártónak ekkora hibát hogy engedhetnek meg maguknak, kérdés ez a párásodás a lencsére és az érzékelőre ezek után milyen hatással lesz (van egy gyanúm, hogy nem sok jóra lehet számítani hosszabb távon).

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17) kurtuzov válasza zsolt501 (#16) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Itt a kérdés az, hogyan reagálnak rá most és a következő években. Lehet Samsung módon túlaggódni és túlbiztosítani (ez lássuk be odafigyelést mindenképp jelent a cégtől) vagy hogy a kínai arcvesztés fel se merüljön, mintha tudomást se vennének a dologról. A semmitmondó Xiaomi márkaképviseleti válaszok rendben vannak addig, amíg a központ ki nem adja erre a kommunikációs panelt. De lesz-e két év múlva tuti száraz lencsés telefon? - ez mutatja meg a gyártói hozzáállást.

[ Szerkesztve ]

(#18) pbando


pbando
csendes tag

Furcsa hogy a szerző nem vette észre hogy csak egy értesítést jelenít meg az értesítési területen HyperOS. A többit három ponttal jelzi...gáz

(#19) Örni


Örni
senior tag

Kínában már 4 hónapja árulják, ott nem párásodott a kamera?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#20) Donki Hóte válasza janeszgol (#9) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerintem űberbrutálállatihiperszuper jó benne a kamera, ha bepárásodva ilyen képeket csinál :DD

Képzeld el, hogy milyen jó képek lennének, ha nem a vizes Budapesten, hanem a száraz Dubaiban tesztelték volna :C

(Még jó, hogy -papíron- IP68 minősítése van a telcsinek :P )

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#21) janeszgol válasza Donki Hóte (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Oké, tök gáz a párásodás. Megkockáztatom, hogy emiatt használhatatlan a készülék.
Itt lett volna az alkalom, hogy a Xiaomi lelépje a Samsungot (tavaly csak fej-fej volt), erre beüt ez.
Amúgy ne feledjük el, hogy ha nem is párásodás, de szériahiba volt az AF elalvása a Galaxy S8, Galaxy S10e telefonoknál. Talán az S10 Lite-ot nem érintette a dolog, meg a sima S10-et. Ez ugyanúgy használhatatlanná tette a készüléket, mégsem írt róla a kutya se.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#22) thomasa


thomasa
senior tag

Várjuk a LITE változatot :) Főleg árcédulában.

(#23) hroberto válasza pbando (#18) üzenetére


hroberto
veterán

Mondjuk ez engem is rohadtul idegesít...

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#24) GreatL válasza gulyasa (#2) üzenetére


GreatL
őstag

Ezt néztem én is. Lehet ez az oka a párásodásnak? :DD

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#25) bepe79 válasza pbando (#18) üzenetére


bepe79
addikt

Állítólag csak a HyperOS Global ROM-on van így, de mintha a legújabb HyperOS frissítéssel ott is javították volna. A HyperOS EU ROM-ban viszont megjeleníti mindet.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#26) <Adamsky> válasza <Adamsky> (#5) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

UWB chip-ről sem találtam infót a tesztben. Van, nincs, van, de az EU-s verzióban ez is off?

(#27) User64476


User64476
őstag

Ez laptop teljesítmény, win 11et is vígan futtana, x86 emulációval. Amíg nincs mögötte minimum egy dex de inkább egy mégdexebb, addig teljes agyrém erőforráspazarlás. Gyorsabban lehet majd pörgeti a Facebookon? Gyorsabb útvonalat ajánl a waze? Érthetetlen, indokolatlan, nettó pénzlehúzkodás és spec flex.

(#28) unravel


unravel
őstag

Szegény pára! :)

¯\_(ツ)_/¯

(#29) Fecogame


Fecogame
veterán

Akkumulátor 46100 mAh lítium-ion

Itt egyel több lett a nulla :) (utolsó oldal)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#30) Hallosz


Hallosz
senior tag

Belülről párásodik a kamera, de azért "jóvanazúgy" :))

Mert lakni, muszáj.

(#31) Franky74


Franky74
tag

Mindenesetre nekem megvan a következő kiszemelt telefon. Persze várok egy félévet, hogy olcsóbb és kiforrottabb legyen. :D

(#32) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

K... gyenge!
Tavasszal inkább veszek egy S23-ast.
Néztem újonnan már 200-ért van.

(#33) Pimpa


Pimpa
tag

Párás kamera???
Azonnali kizáró ok.
Akarok fotózni, mert épp az a pillanat van, de várjak már pár percet és a lefotózni kívánt dolog is merevedjen le addig :W
Remélem a 14 Ultra nem fog ezzel küzdeni.

(#34) Ricardo


Ricardo
félisten

Jó készülék lett (volna), de ez a párásodás egy komoly hiba. Remélhetőleg "csak" Egy adott gyártási hibás szériát érint. Talán ez lehet az oka, hogy eddig ( Az elmúl 4 hónapban kínában eladott darabok) nem jött elő a probléma.

Fotóban sokat javultak, de videóban még van mit behozniuk a konkurenciához képest.
A Hyper OS-től meg picit többet vártam.

Mindent figyelembe véve, ha most vennék telefont, és ennyit ki akarnék adni rá, nem ezt venném.

(#35) Fecogame válasza pbando (#18) üzenetére


Fecogame
veterán

Azt be lehet állítani, hogy többet jelenítsen meg. Én most állítottam át 3-ra.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#36) jaszy91


jaszy91
aktív tag

Nektek nincs már hányingeretek ezektől a havonta megjelenő újabb és újabb verziótól a telefonok piacán?
Néha úgy érzem már kezd hányigerem lenni tőle, szerintem lassíthatnának a gyártók. Az helyett inkább feküdjön rá mindenki a supportra, meg a 4-5 éves Android frissítésekre fixen.

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#37) thomasa válasza jaszy91 (#36) üzenetére


thomasa
senior tag

Sajnos a piacgazdaság nem így működik.

(#38) natë


natë
nagyúr

Csodálatos olajfestményeket produkál. :C

(#39) Barthezz2 válasza Fecogame (#35) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hol?

Everybody lies.

(#40) Azie válasza jaszy91 (#36) üzenetére


Azie
őstag

valamiből ki kell fizetni a menedzseri réteget is... plusz ha nincs új verzió, akkor nincs kpi, amivel validálni lehet a létezésüket :D tisztelet a kivételnek persze :R

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#41) hroberto válasza Fecogame (#35) üzenetére


hroberto
veterán

HyperOS - en, vagy MIUI - n? Mert HyperOS-en nem nagyon találtam ilyen opciót.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#42) Fecogame válasza hroberto (#41) üzenetére


Fecogame
veterán

+ Barthezz2:

Settings / Notifications & status bar / Status bar alatt "Number of notification icons shown", és itt állítottam át 3-ra.

HyperOS alatt.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#43) murrayd válasza User64476 (#27) üzenetére


murrayd
csendes tag

Totál egyetértek. Már régen túlvannak a telefonok a szükséges teljesítményen, de mindenki mindig erősebbet vár. De majd az érkező Android-verziók megeszik egy részét (a kb. semmire).

(#44) MikeWazowski válasza unravel (#28) üzenetére


MikeWazowski
addikt

:DDD ;] ... és tényleg. Kell ennél altuálisabb feature?? ;)
Egyébként pont tegnap néztem meg.... :B

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#45) <Adamsky> válasza jaszy91 (#36) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... nincs már hányingeretek ezektől a havonta megjelenő újabb és újabb verziótól ... "
Lehet neked hányingered, ha a gyártó azt látja, hogy "Vér Pistike" (bicepszére odatetoválva X márka) automatikusan (!) előrendeli a következő modellt, ahogy megjelenik.
... és ilyenből csak itt a PH!-n van egy pár.
Ha rajtam múlna nem csak telefonból, de Android-ból is kb. 3 évente jönne csak ki új. Nincs érezhető / jelentős fejlődés (különbség) az egyes modellek, ill. verziók között.

(#46) Barthezz2 válasza Fecogame (#42) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Milyen verziód van?
Mert Mi13 alatt official EU ROM-ban nekem nincs ilyen:

Everybody lies.

(#47) bepe79 válasza Barthezz2 (#46) üzenetére


bepe79
addikt

Ez már Hyper OS? Ha igen, és neked is EU ROM-od van, ott alapban hány értesítési ikont jelenít meg?

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#48) Ricardo válasza natë (#38) üzenetére


Ricardo
félisten

Lehet hogy nem száradt ki rendesen :D

(#49) natë válasza Ricardo (#48) üzenetére


natë
nagyúr

:C

(#50) mg1992mg válasza Barthezz2 (#46) üzenetére


mg1992mg
senior tag

Poco X6 Pro, global rom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.