Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#269551) emerzee


emerzee
aktív tag

Sziasztok! Kaptam egy jó ajánlatot ps4 slim vásárlásra. A fiamnak venném szülinapjára. Nem szeretném kihagyni, de kuka gépet se szeretnék vásárolni. Ha esetleg, van egy hozzáértőnek pár perce válaszolni néhány amatőr kérdésemre, akkor ha küldene egy telefonszámot privátban, akkor nagy hálálkodás közben felhívnám. Köszönöm! (Azért kérek telefonos segítséget, mert ha tényleg meg akarom venni, akkor nemsokára indulnom kell érte.)

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#269552) Frod válasza Silεncε (#269549) üzenetére


Frod
addikt

Tehát akkor nem az volt a gond, hogy "nem találtál".
Ugyanazon link alatt amit adtam, ugyanabban a boltban volt használt is 15-ért.
(De egyébként 9k szokott lenni a Store-ban, pár héten belül biztos kap akciót megint)

Do you see the white shadow?

(#269553) RangerFox válasza emerzee (#269551) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Nézd meg, hogy teljesen funkcionál-e a kontrollere, a gépben működik az olvasófej, nethez csatlakozik-e, PSN-ről ne legyen tiltva. Nincsenek típushibái, emiatt nem kell aggódnod.

(#269554) emerzee válasza RangerFox (#269553) üzenetére


emerzee
aktív tag

Mivel 500GB a vinyó benne, a vele kapott vásárolt és havi játékokat át fogom tudni menteni egy másik, nagyobb vinyóra? Vagy a migrálás csak a játékmentésekkel működik?

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#269555) tboy93 válasza emerzee (#269551) üzenetére


tboy93
nagyúr

Írj ide nyugodtan, perceken belül kapsz rá választ. Mennyiért veszed és mi jár hozzá?

(#269556) tboy93 válasza emerzee (#269554) üzenetére


tboy93
nagyúr

A vele kapott játék 2 féle lehet.

1) Lemezes, ez esetben feltelepíted egy nagyobb hdd-re a lemezről

2) Accounton lévő játék. Ezt felejtsd el, accountot nem veszünk, mert nem átruházható. Tehát a lemez nélkül telepített játékokkal nem érdemes számolni, fizetni meg főleg nem szabad értük!

(#269557) Silεncε válasza Frod (#269552) üzenetére


Silεncε
őstag

De, az volt, amikor múltkor kerestem, akkor nem találtam. A Store-os infót köszi, majd figyelem

[ Szerkesztve ]

(#269558) emerzee válasza tboy93 (#269556) üzenetére


emerzee
aktív tag

Gépet veszek, nem accoutot. Ez természetes.
Ha megtöltöm az 500-as vinyót rajta mindenféle játékokkal, pl., havi ingyenessel, akkor vinyócserénél át fogom tudni menteni a játékokat is, vagy csak a játékállásokat? (Hosszú távú tervezés miatt kérdem.)

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#269559) tboy93 válasza emerzee (#269558) üzenetére


tboy93
nagyúr

Miért akarnád egyszerre az összes játékot feltelepíteni? Ha behúzod a könyvtáradba a havi ingyenes ps plus játékokat, akkor azok bármikor újra letölthetőek ha van élő ps plus előfizetésed. Ha meg nincs, akkor amúgy sem fogsz tudni velük játszani hiába vannak letöltve (lakat kerül rá).

HDD cserénél újra kell telepíteni a rendszert, nem tudod átrakni a játékokat, csak újratelepíteni. A mentéseket ilyenkor vagy kimented pendrivera vagy feltöltöd felhőbe (ha van ps plusod).

[ Szerkesztve ]

(#269560) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Eladtam a PS4 Pro-mat. A fiókomról leválasztottam, viszont csak gyors inicializálást csináltam. Nyugtassatok meg, hogy elég volt a gyors és nem baj, hogy nem csináltam több óráig tartó teljes inicializálást.

(#269561) megyer11 válasza Jim74 (#269560) üzenetére


megyer11
tag

Teljesen jó.

(#269562) Wlac válasza Jim74 (#269560) üzenetére


Wlac
Ármester

Elég a gyors.

“The wha-"

(#269563) tboy93 válasza Jim74 (#269560) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha nem fogsz ki egy hackert aki rád van állva és mindenképpen vissza akarja fejteni a hdd-d tartalmát byte szinten, akkor nem valószínű hogy probléma lesz :D A gyors inic. ugymond csak felülírhatóvá teszi az adott területet, tehát a rendszer számára úgy fog tűnni mintha nem lenne ott semmi. Azonban valójában az adat még ott van, visszafejtheto megfelelő tudassal es eszközökkel. Inicializalas utan minel tovabb van hasznalva a hdd, annal kisebb esellyel nyerheto ki belole adat. A teljes inic. konkrétan felulirja bit-rol bit-re, ezert tart sokaig. Viszont utana semmi nem marad rajta, az teny.

(#269564) KaitouP válasza Silεncε (#269549) üzenetére


KaitouP
veterán

Lol, wtf, akkor nem értem a síránkozást. :U Az Atlus üzletpolitikája régóta ilyen, a korábbi Persona játékokból is többfajta kiadás van, nyilván nem ingyért. Oké, teljes árat kérnék érte, de azért van benne elég sok újítás is + steelbook.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#269565) Kendek válasza tboy93 (#269563) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Még nem sikerült feltörni a PS4 által használt titkosítást, szóval a vinyóról kinyert adatokkal senki sem tud semmit kezdeni. De még maga a Sony sem, mert a feloldókulcs az visszaállíthatatlanul felülíródik ilyenkor.

<-ƘƘ->

(#269566) vargalex válasza Kendek (#269565) üzenetére


vargalex
félisten

Így van, pont ezt akartam mondani. Ilyenkor egy lényegében egy új kulcsot generál a gép a titkosításhoz, a régit dobja...

Alex

(#269567) Mr Chapel válasza crue (#269550) üzenetére


Mr Chapel
tag

Folytatom, mazohista vagyok :D Esélyt megkapja nálam mindegyik. De amiket felsoroltam nem feltételezésk voltak, hanem ezek tények amikkel találkoztam játék alatt. Feltételezések ilyenek lettek volna hogy például remélem nem csak egyfunkciós ladikunk lesz. Ha már a trailerben elég jól feltüzeltek azzal az ominózus hajós tüzesnyilas résszel. De nem áltatom magam, kicsit olvastam a témában, és kb nulla az egész, nemigen lesznek hajócsaták, inkább csak szimpla utazásra hasznáható majd. Aztán ki tudja? Lehet lesz egy két ilyen szekvencia, de biztos nem lesznek olyanok mint az Odysseyben. Ami azért kihagyott ziccer mert a vikingektől nem áll távol az ilyesmi. Meg ahogy indult, vagy jobban mondva fejlődött a széria az Originstől felfele, egyre jobban kidolgozták ezt. Odysseyben már egész èlveztem. Itt meg szerintem kb az Origins szint lesz. Na, ez mondjuk feltételezés. Meg talán ami említést érdemel még hogy a kis településünktől is nem tudom mit várjak majd el. Vegyes dolgokat olvastam. Van olyan cimborám aki nagy ívben tesz az egészre. De mástól meg azt hogy még új játékmechanikákat, eszközöket skilleket kapsz a település istápolásával. Szal eszerint még is érdemes vele foglalkozni. Ha be kéne határolni, leginkább a Fallout 4 falvak szintjén lehet az egész. Inkább csak ilyen opcionális az egész. Akár le is szarhatod. Ez is csak feltételezés. Majd ha odajutottam eldöntöm hogy nekem ez mennyire tetszik. Ezeket pont emiatt nem írtam bele a kisregénybe, mert még én se tudom. A többit viszont tartom.

(#269568) WhiteWalker válasza Mr Chapel (#269567) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Már fentebb kitárgyaltuk: ez se több mint egy átskinnezett Ubi játék :D
Sokat ne várj tőle :DDD

(#269569) Jim74


Jim74
nagyúr

Köszönöm Mindenkinek az inicializálással kapcsolatos infókat :R .
Akkor ez gyakorlatilag nem egy gyorsformázás, ami egy GetDataBack programmal visszaállítható lenne.
Erről a titkosítási kulcsról nem tudtam, megnyugtató. :B

(#269570) tboy93


tboy93
nagyúr

A napokban úgy bezuhant megint a PS4 Pro ára, hogy csak kapkodom a fejem. Hétvégén adtam el a pakkomat, tartozékok nélkül kb. 80-ért adtam a gépet.

A héten többet láttam, amiből ha leszámolom a hozzá adott cuccokat 60-70-re jön ki a gép (1 kontrollerrel, ahogy a dobozában volt).

5 perce 3 kontrollerrel, dokkolóval, kamerával, 20e Ft-nyi játékkal felrakott a srác egy 2TB-os gépet 100-ért, na ebből kb 50e Ft a konzol egy kontrollerrel. :Y

(#269571) erahurka válasza tboy93 (#269570) üzenetére


erahurka
félisten

100-ért én is feltenném a terás Slimem bármikor :Y Még játékot is adnék párat hozzá.

(#269572) tboy93 válasza erahurka (#269571) üzenetére


tboy93
nagyúr

:F

Itt 2TB-os Pro volt fent 50-ért. Slim-ért is kevés ennyi.

(#269573) ldave


ldave
félisten

13 Sentinels 50%-on akcióban van a Store-ban, aki kedveli a megszokottól eltérő játékokat, érdemes belevágni.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#269574) Lackooo84 válasza tboy93 (#269572) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Relatív, mikor, mi mennyit ér. Semminek nincsen kőbe vésett ára.

The Truth is out there...

(#269575) drk88


drk88
senior tag

Tegnap kibontottam a lemezes CP-t amit tavaly megjeleneskor vettem es azert nem kezdtem akkor bele mert gondoltam mostanaig lesz ps5 hat meg nem futott be az aru es mivel nem volt semmi gamma mondom egye fene megnezzuk a pro-n, 1 oraig telepitette amivel semmi gond nem lett volna de amiutan elinditottam az azert eleg illuzio rombolo :D mar a karekter szerkesztesnel is latszott h nagyon otvar a textura minosege de a jatekba valami lehangolo aztan nem is porog a ps h annyira haldokolna...1 orat jatszottam vele eddig FPS dropp nem volt de eleg silany ezaz egesz latvan azt hogy mas kiadok mit tudnak kihozni a gepbol.. nah mindegy biztos sokszor hallottatok mar :D

(#269576) RangerFox válasza ldave (#269573) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Csak azért írtad, hogy hátrányba kerüljek a new Game Blitzben :DDD

(#269577) ldave válasza RangerFox (#269576) üzenetére


ldave
félisten

Persze :D Ritkán ajánlok ennyire rétegjátékot a szélesebb közönségnek, de ez a 13 Sentinels tényleg megérdemli a figyelmet.

A Slime draws near! Command?

(#269578) KD6-3.7 válasza drk88 (#269575) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Meg hogy más kiadók milyen játékokat tudnak csinálni. Semmi eget rengetô nincs benne, még az sem amit igértek.

[ Szerkesztve ]

(#269579) DVlad


DVlad
őstag

Ciao!
Egy Fortnite-os kérdésem lenne.
Régóta van egy Switch és azon egy Fortnite account. Időközben lett egy Ps4 pro is, amin van egy másik (új) Fortnie account, így a 2 gyerek egyszerre tud játszani 2 különböző accounttal.
Viszont most jutott eszembe, hogy talán a Ps4-en lévő Fortnite-ban is lehetne váltani accountot, tehát hol az azon létrehozott, hol a régebbi, "Switch-en lévő" accounttal játszani a Fortninte-ot.
Ehhez az kell, hogy a Ps4-en csináljak egy új felhasználót, ami a Switch felhasználó adataival egyezik? Van erre megoldás, ami korrekt, legális, stb., lehetséges ez?
Előre is köszönöm a választ!

(#269580) saelin válasza penge111 (#269535) üzenetére


saelin
veterán

Jól néz ki tényleg és külön dicséretes az is, hogy maga a gameplay is rendben van. Nem is bánnám ha az ilyen kínai AAA játékok elkezdenének terjedni és felráznák a mostani piacot.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#269581) saelin válasza kispistax (#269529) üzenetére


saelin
veterán

Mindig vannak olyanok mint te. Nekem is van olyan játékom amit szeretek, de más még bottal sem piszkálná meg. Pl most a Celeste. Sokan ránéznek, látják hogy 2D-s és már rá is vágják hogy gagyi. A Valhalla meg azért okoz sokaknál csalódást mert egy AAA középszerű cucc és a széria sokadik része, ami nem képes megtalálni a saját identitását. Én is megvettem, pedig vegyes volt már az Odyssey-ről is a véleményem. Mondjuk részben erről a Cyberpunk megjelenés utáni állapota is sokat tehetett, mert nem volt mivel játszani miután otthagytam a játékot. Kellett valami egyszer végigjátszós cím ami a Valhalla lett, csak beleuntam mint anno az Odyssey-be is. Azt is valami fél vagy egy év múlva a megjelenés után játszottam ki. Gondolom ez is olyan lesz.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#269582) Bad Pritt válasza saelin (#269581) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez a "nem találja a saját identitását" nem igazán állja meg a helyét, rohadtul megvan az AC játékok identitása, az Origins előttieknek is megvolt, ennek a három újnak is megvan, épp csak rengeteg hozzájuk hasonló játék van most a piacon, amik sokszor jobbak.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#269583) headhunter86 válasza saelin (#269580) üzenetére


headhunter86
senior tag

Errős a kínai AAA-s játék témáról pont most csinált a magyar IGN videót: A kínai stúdiók felemelkedése: 5 játék, ami nemzetközi sikert arathat

[ Szerkesztve ]

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#269584) FunPro válasza Bad Pritt (#269582) üzenetére


FunPro
senior tag

Nekem az AAA játékokkal az a legfőbb bajom, hogy hiányzik belőlük a lélek. Lehetnek akármilyen csilli-villi darabok, akkor is csak egy jellegtelen, mindenkinek eladható tömegcuccok lesznek.

Ráadásul, mindent a végtelenségig fejnek. Az egész assacreed-et be kellett volna fejezni a 3-al, ahogy mondjuk a mass effect-et is abba kellett volna hagyni a háromnál.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#269585) Wesder válasza FunPro (#269584) üzenetére


Wesder
félisten

Ez így ebben a formàban nem igaz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#269586) Bad Pritt válasza FunPro (#269584) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Vannak nagyon is egyedi játékok, vagy legalábbis olyanok, amiknek vannak egyedi, remek elemei. De az ördög itt is a kapitalizmus maga: a játékok azért lesznek tömegcuccok, néha tényleg jellegtelen, egykaptafa termékek, mert egyre drágábbak lesznek, úgyhogy nagyobb tömegeket kell elérniük és vissza kell hozniuk a befektetett tőkét. Amint egy játékban megjelenik egy egyedi elem, ami sikeressé teszi, rögtön elkezdik másolni, fejleszteni, sztenderdizálni, hogy minél több stúdió minél több játéka tudjon profitálni a sikerből.

Így lett alap ma már szinte minden tps kalandjátékban az AC álca mechanizmusa, kivégzési rendszere, így alakult meg a soulslike szubzsáner, de így lett például alapvető a matchmaking a Halo 2-ből, vagy a multi fejlődési rendszer a CoD-ból. Mindegyik a maga idejében korszakalkotó ötlet volt, ma meg már bele se gondolunk, milyen lenne nélkülük egy-egy játék.

És többek között ezért is volt most nagyobb felhördülés a WB miatt, mikor levédették a Middle-Earth játékok nemesis rendszerét, mert ez is egy olyan ötlet, amit széleskörően tudnának a fejlesztők használni, alakítani a játékaikhoz, ezt előzte meg a WB, így legalább ha visszamész majd a Shadow of Mordorba évek múlva nem azt fogod érezni, hogy ez egy kezdetleges nemesis rendszer (mint pl. most a teljes első AC), hanem egy tényleg egyedi és fun mechanika, ami sok-sok órára leköti az embert.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#269587) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Pedro Pascal lesz Joel, Bella Ramsey pedig Ellie a Last of Us sorozatban.

Teletömik GoT színészekkel ezt is. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#269588) WhiteWalker válasza Bad Pritt (#269587) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nekem tetszik ez a két szereplő ezekre a szerepekre :C

(#269589) Mauzes válasza WhiteWalker (#269588) üzenetére


Mauzes
őstag

Nekem nagyon nem. Pedro Pascal-t alapból bírom, de a hangja nagyon más, mint "Joel-é". Bella Ramsey-nek pedig az ábrázata elég "egyedi", sokkal kevésbé szimpatikus, mint Ellie. És a hangja is más.

(#269590) Woodslave válasza Mauzes (#269589) üzenetére


Woodslave
nagyúr

reggel láttam a csaj képét hát egyáltalán nem gondoltam hogy de jó választás :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#269591) FunPro válasza Bad Pritt (#269586) üzenetére


FunPro
senior tag

Igazából én a játékkészítés módját érzem túl mainstream-nek.

Mármint, ha megnézzük, miért készült el mondjuk a valhalla?

Azért, mert volt egy kreatív emberke, aki úgy gondolta, hogy van egy nagyon jó vikinges sztorija, amit el szeretne mesélni, vagy azért, mert a viking=menő assacreed=menő?

Nyilván az utóbbi lesz a válasz, amivel az a probléma, hogy ebből nem születhet minőségi alkotás. Mégpedig azért nem, mert a viking MOST menő, az assacreed-et pedig nem szabad elfelejteni. Így kapkodva kell legyártani, hogy időben elkészülhessen a program.

Vagy például azt is előre látom, hogy a kotor 3 egy nagy kalap fos lesz. Ezt arra alapozom, hogy ezt is három dologgal próbálják eladni: a kotor vízjellel, a star wars vízjellel, nomeg a kotor 1-2 újra kiadásával. Abban biztos vagyok, hogy kritikai és anyagi siker lesz a játék, ezen okok miatt. De hogy ebből jó játék nem fog kisülni, az rohadt élet. Azt a végén ne nekem legyen igazam. :K

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#269592) Rage47 válasza Mauzes (#269589) üzenetére


Rage47
veterán

egyetértek

(#269593) Bad Pritt válasza FunPro (#269591) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ebben van igazság, de nem csak a játékkészítés, a teljes szórakoztatóipar így működik. Felkapott lett a Harry Potter, mindenki young adult könyveket írt orrvérzésig, felkapott lett a Marvel moziverzum, mindenki moziverzumba akarta terelni az elfekvőben lévő IP-it, felkapott lett a tps akciójáték, mint zsáner, az elmúlt 5 év másról sem szólt, mint tps akciójátékokról minimális rpg elemekkel, felfedezéssel, lopakodással, stb. De ezek között is voltak remek könyvek, filmek és játékok.

Kotor 3 is lehet jó, ha rászánják az időt és energiát, hogy az első kettőre építve modern jtáékot készítsenek. Van rá példa, ott a Baldur's Gate 3, Wasteland 3, remekül implementálták a régi rendszereket és tudtak modernek maradni ezzel együtt.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#269594) Frod válasza Bad Pritt (#269587) üzenetére


Frod
addikt

Mondanám, hogy már előre várom a meme-eket róla, hogy itt is egy "child"-ot kell védenie, de bosslogic már prezentálta is.

Do you see the white shadow?

(#269595) Bad Pritt válasza Mauzes (#269589) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A hang kérdés érdekes, pont most néztem meg az Iceman c. filmet, ami Richard Kuklinski bérgyilkosról szól és Michael Shannon hangja egyértelműen nem ugyanolyan, mint az igazi Kuklisnkié, de olyan jól utánozza a beszédstílusát, hanglejtését, hangsúlyát, hogy sokkal hasonlóbbnak tűnik.

De amúgy a hang a legkevesebb szerintem, amúgy sem céljuk az egy az egyben való adaptálás, Pascal pedig jó színész is tud lenni, szóval nem egy elvetendő döntés.
A kiscsajt én se tudom még hova tenni, de ugyanígy nem tudtam először Cavillt sem Geraltként, aztán egész jól összehozták.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#269596) erahurka válasza FunPro (#269591) üzenetére


erahurka
félisten

Dehogy készült így! Nem egy kreatív emberke volt, hanem egy marketinges csoport, ami arra jutott különböző adatok feldolgozása után, hogy a vikinges setting most menő, és eladható téma. Ezt dobták oda a kreatív embereknek, hogy ehhez tessék kitalálni valamit, de ezeket és ezeket a pontokat tartsuk be, mert az adatok alapján szeretik az emberek.

A mainstream AAA játékfejlesztés nem kreatív alapokon történik, hanem fókuszcsoportokra történő marketinges célzással. De ugyanez elmondható minden mainstream termékről. Nyilván vannak kivételek, pl. a Sony szerintem egész nagy mértékben ad szabad kezet a stúdióinak, és ott tényleg a kreativ fazon talál ki valamit, amit megmutat a fejeseknek, és ők eldöntik mehet-e. Még egy AAA cím esetében is, mint a Cusima.

(#269597) Bad Pritt válasza erahurka (#269596) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szóval a Sony exkluzívjai azért open world tps akciójátékok szinte kivétel nélkül, mert mindenki open world tps akciójátékokat szeretne gyártani?

A Tsushima szerintem pont arra példa, hogy a dizájnnal akarják eladni ugyanazt sokadszorra.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#269598) jupp008 válasza Mauzes (#269589) üzenetére


jupp008
senior tag

Sztem se nyerő páros. Így elsőre fura mint az Uncharted színészgárda.

(#269599) icemad válasza Bad Pritt (#269587) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én Ellie szerepére jobbnak tartanám Chloe Moretz-et, csak ugye ő már "öreg" ...
[link]

[ Szerkesztve ]

(#269600) WhiteWalker válasza jupp008 (#269598) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ugyanezt mondták a károgók mikor kiderült , hogy Henry Cavill lesz a Vaják sorozat főszereplője. Aztán a többit tudjuk....

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.