Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sagem


sagem
addikt

Sziasztok!

Mivel a Forza sorozat részei elérhetőek lesznek PC-re is (mind a Horizon, mind a Motorsport), úgy gondoltam, hogy nyitok a sorozatnak egy PC-s gyűjtőfórumot, mert itt nem zavarjuk a konzolos Forzásokat a különböző PC specifikus témákkal (konfig kérdések, driverek, peccsek, PC-s hírek stb).

A Forza Motorsport Apex nyílt bétája már beszerezhető.

Forza Motorsport Apex ismertető
"A Forza Motorsport Apex elhozza a díjnyertes Forza sorozatot a Windows 10 rendszerre. A Windows 10-es számítógépekre fejlesztett ingyenes játék olyan új versenyzési módokat tartalmaz, amelyek felelevenítik a Forza Motorsport 6 izgalmait. A legmodernebb ForzaTech grafikát és fizikát nyújtó, DirectX 12-re épülő motorja és a 4K felbontás támogatása révén a Forza Motorsport: Apex a legjobb PC-versenyzési élményt garantálja. Megjelenés: idén tavasszal."

Ajánlott gépigények

Minimum gépigény:

Windows 10 64-bit
Intel Core i3-4170@3,7 Ghz
NVIDIA GeForce GT 740 vagy Radeon R7 250X
HDD: 30 GB
RAM: 8 GB
VRAM: 2 GB

Ajánlott gépigény (1080p/60FPS):

Windows 10 64-bit
Intel Core i7-3820 @3.6 Ghz
NVIDIA GeForce 970 vagy Radeon R9 290X
HDD: 30 GB
RAM: 12 GB
VRAM: 4 GB

Ultra gépigény (4k/60FPS)

Windows 10 64-bit
Intel Core i7-6700k @ 4 Ghz
NVIDIA GeForce GTX 980ti vagy Radeon Fury X
HDD: 30GB (Ajánlott SSD-re telepíteni)
RAM: 16 GB
VRAM: 6 GB, vagy annál több

Ismert problémák és megoldásai:
Nem tudom letölteni a játékot az áruházból, mert frissítenem kell a Windowsom, de a rendszerem nem talál új frissítés

Megoldás:
Töltsd le és futtasd a Westlake által készített telepítőt, ez megfelelő verziószámra frissíti a rendszered.

vagy

Látogasd meg az http://aka.ms/winup oldalt, szedd le a hivatalos MS féle telepítőt, és futtasd.

A következő megjelenés várhatóan a Forza Horizon 3 lesz, a híreket és egyebeket majd nyomon követjük:)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#2) sagem


sagem
addikt

Forza Motorsport Apex 4K gameplay videó

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#3) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

"Forzásokat a különböző PC specifikus témákkal (konfig kérdések, driverek, peccsek, PC-s hírek stb)."

Nagyon remélem hogy ez nem abban fog majd kimerülni, hogy egy új rész megjelenésekor az lesz hogy nekem ennyi és ennyi FPS-em van de mé nem több. :D

Live-Die-Respawn

(#4) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Azt írja a store hogy gyengusz a gépem, ami tényleg igaz, ráadásul ősrégi is.

i7 920
GTX580
4GB ram

Meg lehet valahogy kerülni hogy le lehessen tölteni, vagy felesleges mert majd el sem indul? Én még 720p-ben is eljátszok, de nagyon nagyon ki szeretném próbálni a játékot.

[ Szerkesztve ]

(#5) sagem válasza HollyBoni (#4) üzenetére


sagem
addikt

Én perpill nem nagyon láttam még olyan megoldást, amivel ki lehetne kerülni az áruházas letöltést (pl. torrent stb.), de elképzelhető, hogy létezik, talán lesz okosabb:). Teljesítmény..háááát, szerintem eléggé gyászosan muzsikálna sajnos, legfőképpen a VGA miatt, de a 4GB memória is a minimum alatt van sajnos, ha el is indulna nem sok köszönet lenne benne valószínűleg:(

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#6) sagem


sagem
addikt

Csak érdekességképpen, nem flamekeltés céljából:)

PC vs X1 grafikai összehasonlítás
[link]

Eget rengető különbségek azért nincsenek, összességében egy picit részletesebb a PC-s verzió, persze 4K-ban nyilván látványosabb a különbség, de az azért még nem az átlag PC kategória:) Talán az esős időjáráskor lehet a legtöbb különbséget látni egyébként.

Lényeg a lényeg, mindkét verzió előtt le a kalappal, és eddig úgy tűnik, hogy nem lesz ez rossz port, sőt. Ok, nyilván még reszelgetni kell itt-ott, pl. a kormányok támogatásán is dolgozniuk kell még, de biztató kezdet mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#7) Csapoati válasza HollyBoni (#4) üzenetére


Csapoati
nagyúr

4 giga RAM-mal nem fog elindulni, a 8 sem igazán elég neki, csak jó sok virtuális memóriával.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#8) kovsol


kovsol
titán

A teszt 8xMSAA használata mellett készült.

Egyébként elmondható, hogy a játék kedveli az AMD kártyákat a DX12 miatt, és a multi gpu kezelés az nem létező dolog.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#9) sagem válasza kovsol (#8) üzenetére


sagem
addikt

Igen, tényleg kedveli, de szerencsére az Nvidia is jól muzsikál..jó lenne, ha mindig így lenne, s nem lenne az, hogy egyik gyártó terméke látványosan szenved valami miatt:)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#10) tescodr


tescodr
tag

Saját tapasztalat: Rakjatok alá ramot,SOKAT! 6gigám van azt megeszi mint a pinty.Emiatt ki is lépked.Egyébként R7 260x oc 2gb 80% on dolgozik mellé egy phenom 2 x4 965 van az meg alszik 50-60%-on ram pedig elfogy de nagyon... :C egyébként ha nem lép ki tökéletesen fut medium beállítások mellett

[ Szerkesztve ]

(#11) kovsol válasza tescodr (#10) üzenetére


kovsol
titán

Nem alszik az a cpu, csak a játék nem használja ki mind a négy magot maxon. Nekem az i5 esetén két mag 100%, a másik kettő meg 20-30%. RAM meg tényleg kell neki, nem véletlenül 8GB -t írnak minimumra.

May the Force be with you!

(#12) tescodr válasza kovsol (#11) üzenetére


tescodr
tag

Igen tudom dx12 sok terhet levett a cpu-ról ram bővítés pedig amúgy is időszerű.

(#13) raubisoda


raubisoda
senior tag

GTX960 2gb/8gb corsair 2133/ssd melyen adtam neki 10gb virtuálist/i5 2500K@4,6G/Maximus IV Ext-Z.Szinte orba szájba laggol azaz nagyon nagyon... :W .Pedig fasza kis game. :O :K

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#14) sagem


sagem
addikt

Kíváncsi vagyok, hogy a "véglegesben" lesz e technikai előrelépés a bétához képest. Kisebb dolgokat nyilván csiszolnak még, de pl. a 21:9-es képarányra én kevés esélyt látok :(

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#15) Csapoati válasza raubisoda (#13) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Akkor is, ha nem ultrán nyomod (vagy a jelenlegieknél gyengébb beállításra állítva)?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#16) HollyBoni válasza raubisoda (#13) üzenetére


HollyBoni
veterán

Laggol? Én azt hittem csak singleplayer van benne.

;]

(#17) raubisoda válasza Csapoati (#15) üzenetére


raubisoda
senior tag

Sajna ha mediumon van mégjobban laggol.Hagynom kell alapon a beállításokat.Egy vicc ez a demo alapu games.Na jó ez még gyerek cipőben toporog de azért remélem ezt orvosolják.

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#18) raubisoda válasza HollyBoni (#16) üzenetére


raubisoda
senior tag

A laggolást (vagy köznéven akadást) így értettem.De sztem ezt te is tudod. :K

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#19) Csapoati válasza raubisoda (#17) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nekem nem laggol egyáltalán ugyanolyan videokártyával. Olyan van nagyritkán, hogy egy-egy pillanatra beakad, de attól eltekintve semmi. Viszont ne feledd, hogy még béta állapotban van!

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#20) raubisoda válasza Csapoati (#19) üzenetére


raubisoda
senior tag

Hát na akkor akad maradjunk ennyiben.Ha csak 2 kört nyomok egy azon pályan az még ok de a 3-ik 4-ik már off.Igen béta ennek tudom be én is. :)

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#21) Csapoati válasza raubisoda (#20) üzenetére


Csapoati
nagyúr

AZ akadás nálam azt jelenti, hogy nem folyamatos a framerate. Az időnkénti egy pillanatra megakadás szerintem más probléma lehet. Mindenesetre kíváncsian várom, hogy milyen lesz a végleges változat.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#22) raubisoda válasza Csapoati (#21) üzenetére


raubisoda
senior tag

Tehát te az fps-re gondolsz.Nekem azzal bajom nincs.Mint fentebb írtam a konfig sztem bőven elég kell legyen csak a fránya VRAM ami nem dukál szépen a Forza elvtársnak.De várom én is ez ütni fog nem is mert szimulátor lenne hanem a szépsége az fog meg.Brutál baba amúgy. :)

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#23) sagem


sagem
addikt

No, kezdhetünk éledezni, ahogy azt sejteni lehetett jön a Forza Horizon 3 PC-re is!:)

Kedvcsináló videó: [link]

Érkezése szeptember végén várható, cross platform támogatással, azaz lehet a konzolosokkal együtt is játszani :)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#24) Elmör válasza sagem (#23) üzenetére


Elmör
senior tag

Én is várom, néztem is, hogyan lehet előrendelni PC-re, de úgy látom nem lehet megkerülni a Microsoft store-t. Sajnos X360-om van csak a pc-n kívül, így amit felajánlanak, hogy digitális vásárlás esetén Xone-ra és pc-re is tudnám használni az ugrott. Ez végülis csak akkor gond, ha nem lesz optimalizálva jól, akkor egy atomerőmű is kevés lenne hozzá.

Az E3-as trailer igen ott volt, bár számomra a Forza Horizon sokkal jobban tetszett, mint a Horizon 2, valahogy a helyszín meg a zenék sem az igaziak, úgyhogy várom a 3-at, mert ott Ausztrália igen ott volt a videóban.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#25) rantotthusi


rantotthusi
tag

sziasztok nekem az lenne a gondom hogy a market kiirja hogy frissiteni kell a windowst 10240 es buildom van és nem tudom letölteni a jatekot a forzát! mi lehet a megoldás? ja azt is irja látogassak el az aka.ms/winup oldalra beirom letölt egy kis fájlt megnyitom de nem jön be semmi! :( hogy tudnám akkor frissiteni a windoest vagy hogy tudom leszedni a jatékot??? Légyszives segitstek!!! :)

(#26) sagem válasza rantotthusi (#25) üzenetére


sagem
addikt

Topiknyitó hszt nézd meg, abban van egy másik megoldás is, ha az MS féle nem menne, de elindulnia annak is el kellene elvileg.

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#27) gali777


gali777
őstag

A Car pass a Horizon 3-hoz vajon elérhető lesz külön is? Csak ezért nem vennék ultimate editiont. Előző forzáknál, hogy volt az ilyen, ha volt egyáltalán?

(#28) Csapoati válasza gali777 (#27) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Persze, hogy elérhető lesz, a korábbi Forzáknál is így volt.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#29) Gomez86 válasza gali777 (#27) üzenetére


Gomez86
őstag

Ultimate Editionnel viszont valószínűleg olcsóbb mint ha külön megveszed a játékot meg a car pass-t.

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#30) gali777 válasza Gomez86 (#29) üzenetére


gali777
őstag

és (#28) Csapoati: Köszi a válaszokat!

Hát csak majd 30k kicsit sok egy játékért így egybe. Úgy tervezem, hogy megveszem a simát, aztán majd valamikor a car pass-t hozzá.

(#31) sagem válasza gali777 (#30) üzenetére


sagem
addikt

Meglátjuk hogy alakul a PC-s ár, illetve már a konzolos verziót is lehet figyelni, hiszen azt is lehet PC-re regelni:) Tudom, hogy alapban drágább szokott lenni a konzol játék, de biztos lesznek páran, akik géppel együtt veszik a játékot és nem tartanak rá igényt:) Plusz szingapúri (vagy milyen) MS store-ból véve jóval olcsóbbak voltak eddig az MS store-os játékok, lehet, hogy ez a kiskapu most is nyitva lesz.

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#32) gali777


gali777
őstag

(#33) sulu1701


sulu1701
aktív tag

Szisztok!

Valaki fel tudna homályosítani, Xbox Play Anywhere-el kapcsolatban?
Az megvan, hogy egyszer veszem a játékot és megy mindkét gépen (nem egy időben) szinkronizál stb.
De hol "kell/érdemes" őket megvásárolni?
A Windows áruházban sehol sincsenek ezek a játékok, viszont az Xbox storeban előrendelhető a FH3 is, sőt ott még érdemesebb is, ha tudok "teleportálni".
Van infó, fog működni-e verzióknál?
De a többi új játék sincsen Windows áruházban: Recore, GoW4, Halo Wars 2, stb.

Akkor most teljesen mind1 hol veszem?

(#34) wjbhbdux válasza sulu1701 (#33) üzenetére


wjbhbdux
veterán

A Windows storeban nincs előrendelésre lehetőség, majd ha kijönnek akkor ott lesznek természetesen.

/s

(#35) Elmör válasza sulu1701 (#33) üzenetére


Elmör
senior tag

A Forza Motorsport oldalán lehet előrendelni a pc-s veziót (is). Máshol még nem láttam. :B

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#36) STC Speed válasza Elmör (#35) üzenetére


STC Speed
őstag

Horizon mennyire multis játék?
Anno játszottam a 2 vel de csak singlebe.

(#37) Elmör válasza STC Speed (#36) üzenetére


Elmör
senior tag

Megírom őszintén az 1-2-t én is úgy tolom X360-on, mivel nem origi, szóval nincs vele tapasztalatom multiban, de ahogy a gép autói ellen lehet versenyezni amikor free ride módban vagy, úgy gondolom a többi játékossal is, akik épp szelik az utat erre-arra, illetve gondolom össze lehet hozni konkrét versenyt is valós játékosokkal. :U

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#38) sagem


sagem
addikt

Már nem kell rá sokat várni:)
Félórányi Forza Horizon 3 anyag érkezett

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#39) STC Speed válasza sagem (#38) üzenetére


STC Speed
őstag

Én imádom a forza sorozatot,de ez a helyszín, és autók nem tetszenek.
Forza H 2 aszfalt/utcai kocsikkal sokkal jobban bejött :(

(#40) sagem


sagem
addikt

Lehet, hogy a következő hónapban lesz free demo, PC-re ez különösen jó hír lenne:)

Kapunk egy demót a megjelenés előtt?

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#41) Keller16


Keller16
aktív tag

(#42) sagem válasza Keller16 (#41) üzenetére


sagem
addikt

Hm és biztató amit alatta írnak, hogy sok minden állítgatható lesz, hogy mindenki be tudja lőni a saját igényére/gépére a gamet. illetve hamarosan közzéteszik hogy milyen kormányokat támogat a játék, mert sokan kíváncsiak rá.

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#43) gali777 válasza Keller16 (#41) üzenetére


gali777
őstag

Fú, alul az a kép, amin rajta vannak az autók nagyon jó :D

Csak lenne már szeptember 23 :D

(#44) sagem válasza gali777 (#43) üzenetére


sagem
addikt

Na igen..de én bízom benne, hogy előtte jön PC-re is a demó, az is enyhítené a várakozást:)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#45) Keller16


Keller16
aktív tag


My body is ready for Horizon 3 :DD

(#46) sagem válasza Keller16 (#45) üzenetére


sagem
addikt

wow, grat :C Én félbehagytam.. :B

@all
Nem tudom, hogy mennyire jó ötlet, de aki szeretne a topikból ismerősöket gyűjteni a multihoz/egymás eredményeinek a túlszárnyalásához majd írja be az azonosítóját, és akkor fel lehet egymást venni:)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#47) Keller16 válasza sagem (#46) üzenetére


Keller16
aktív tag

Szerintem nagyon is jó ötlet. Kezdem is az enyémmel: Kellerman HUN az azonosítóm. Legalábbis remélem :D

[ Szerkesztve ]

(#48) ricshard444


ricshard444
veterán

Sziasztok! Én is tervezem a Horizon megvételét, persze egyelőre még várok a demora, hogy megnézzem milyen. Sokallom az Ultimate verzió árát, így az biztos visszafog majd.

Ha megrendelem a dobozos Xbox verziót, azt tudom aktiválni ugyanúgy Store-ban gépre?

Vannak dolgok...

(#49) Keller16 válasza ricshard444 (#48) üzenetére


Keller16
aktív tag

Nem, csak a digitális fog működni PC-n.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.