Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Foglalt név


Foglalt név
addikt


A topik mindig a következő generációs ATI kártyákról szól, ennek megfelelően frissül az első hozzászólás. Pletyka, hír, bármilyen információt meg lehet tárgyalni, de az offot lehetőleg kerüljük.
A topik aktuális témája mindig a kártyák hivatalos forgalomba kerülésével változik, ha megjelent a kártyacsalád, külön szakmai topik nyílik neki. Ebben kérjük a topicban aktívkodók segítségét. Ha megjelenik az első kártya reméljük mindig akad egy vagy több user, aki felvállalja, hogy az összegyűlt hasznos információkból egy mindenki számára hasznos első hozzászólást kreál. Erre tudom ajánlani esetleg a próba topicot. Ezután a modkerbe linkelve egy rábólintás után megnyílhat az új topik, ennek címét pedig aktualizáljuk(ebben is szívesen várunk javaslatot a felkészültektől). :R

(#2) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Akkor Juniper tuti h. már csak nevemberben? :U

(#8) rocket válasza Foglalt név (#1) üzenetére


rocket
nagyúr

Semmi szukseg nincs uj talalgatos topikra, ott a masik ami mar az RV790 elott megnyilt, nem ertem minek kellett azt bezarni.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#9) rocket válasza cowboy_bebop (#2) üzenetére


rocket
nagyúr

Win7 megjelenesevel egyidoben van betervezve a launch, 14SIMD blokkal nem lesz rossz a Juniper :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#10) Abu85 válasza rocket (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem lesz rossz, de nem tudjuk, hány utas a SIMD tömb. :) Ugye elméletben lehet 40 utas is, ahogy az RV740 esetében. Sőt a 60 utas is elképzelhető, sőt alapvetően reális is.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) rocket válasza Abu85 (#10) üzenetére


rocket
nagyúr

Lemaradtam valamirol? miota van az RV740-ben 40 utas SIMD?

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#12) Abu85 válasza rocket (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem ... én írtam el ... RV730-at akartam. Azt még kapni is lehetett. :DDD

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) Bluegene


Bluegene
addikt

ez az új 6850/6870 topic?

véleményem amit valószínűnek tartok:

az 5800as széria drága és egydarabig konkurrens híján nem is fog olcsósodni, pláne h az nv új gpu-ja se telivér játékos gpu hanem félig gpgpu félvér, szerintem a 6800-as széria lesz olyan árazású mint a 4800as és 3800as, szerintem az csak egy csíkszélességcsökkentés lesz némi órajelemeléssel, az AMD-nek sokkal olcsóbb lesz legyártani(pláne saját gyárban, GF), ergo a 6800as széria lesz jó, addigra ráadásul kifionomodott driverek lesznek az 1600sp-s gpura és addigra lesznek is játékok amik igénylik is ezt az erőt

szal nálam egy 6850 a befutó 30-35 ezerért(28nm)

megjelenési idő szűk egy év(2010 késő tavasza/kora nyara)

a 7800-as széria viszont új gpu lesz, 2010 késő őszén(karácsony előtt), drágán

tehát 6870: 1600sp@900mhz+, 256bit, GDDR5, 28nm

hasonlóan a 2900XT-hez(5870/40nm), ami 90K volt megjelenésekor, abból csinált az ati a 3800-as szériát 55nm-en(6870/28nm) viszont igen olcsón(3850=35K)

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#14) cowboy_bebop válasza Bluegene (#13) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Szerintem felesleges erre alapoznod.

(#15) Ricco_hun válasza Bluegene (#13) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Hohohó, húzd már be a kéziféket!

Szerintem itt még a HD57xx meg a HD56xx kártyákról kéne találgatni.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#16) Bluegene válasza Ricco_hun (#15) üzenetére


Bluegene
addikt

5770= 800sp, 128bit, GDDR5

teljesítmény a 4860 ill 4890 közé, viszont DX11

5750

4770-4850 ;)
kérdés az mennyire éri majd ezeket megvenni, hisz az aprók tele lesznek olcsó 4800-as kártyákkal, sztem nem éri meg majd az árát az 5770, a DX11 pedig egy darabig néhány ritka eset marad

mondjuk novemberben egy használt 4850es 14-16K lesz(most a legolcsóbb 18K), kijön az 5770 mondjuk 30-35Kért? nemtudom, sztem egy 4800as használtba verni fogja ezeket, a DX11 annyira nem fontos

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#17) rocket válasza Bluegene (#16) üzenetére


rocket
nagyúr

Senki nem mondta a 5770-ben 800SP lesz ;)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#18) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Én a HD 5700-ra 840 SP, 192 bit és GDDR5 paramétereket tippelek. Aztán vagy bejön, vagy nem. :))

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) Bluegene válasza rocket (#17) üzenetére


Bluegene
addikt

pedig az a logikus

1.a 4670-ben is 320sp lett mint az előző szériában (3870)

2.miért ne lenne az új középkategóriában annyi mint az előző felsőben? ez már hagyomány

3.praktikus hisz nem kell újat kifejleszteni, max átszabni

4.praktikus driverügyileg is

5. a legköltséghatékonyabb megoldás a 800 sp lenne, ami garantálná a kártyák olcsóságát, jó teljesítményét és az kis die-méretet ;)

6. pletyka is volt erről

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#20) nixx-21 válasza Abu85 (#18) üzenetére


nixx-21
senior tag

nagyon jól csinálod a célozgatást (arra hogy tudod mi a szitu) :DDD :DDD

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#21) gyiku válasza Foglalt név (#1) üzenetére


gyiku
nagyúr

maradhatott volna az elozo topik, csak a cimebol kellett volna kivenni az 5850/5870-et.

hüllő

(#22) cowboy_bebop válasza gyiku (#21) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Ilyen is van: teljesen egyetértünk. :P :R

(#23) nkmedve válasza Abu85 (#18) üzenetére


nkmedve
őstag

Tehát ez akkor már hivatalos? :DDD

Az a 192 bit jól jönne bele, ami azt illeti.
Én arra tippelnék, hogy az 5770 800SP-vel jön, az 5750 pedig 640SP-vel. Esetleg az 5670 lesz a 640SP-s? Kétlem, hogy kissebb hiba esetén egy ilyen "közepes" méretű chipet dobnának teljesen.
Aztán, hogy mi hány utas lesz azt már találják ki maguktól. :P

(#24) cowboy_bebop válasza Abu85 (#18) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

768MB rammal? :P

[ Szerkesztve ]

(#25) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Hát remélem, hogy nem csak egy rv790 átültetés lesz 40nm-re, 128bittel, mint ahogy eddig sejtettük a pletykákból. Mert hát ez igencsak kevés lenne a 150-200 dolláros kategóriába. Mondhatnám úgyis, hogy a kutya nem venné, hiszen teljesítményben talán elérné a HD4870-et (de ezt is csak akkor, ha megfelelően gyors GDDR5-öt raknak rá), árban viszont ez a 150-200 dodó olyan 40k-54k HUF-ot jelent, miközben egy HD4870-et már megkapsz 35k-ért, 1 gigásat 40k-ért. Ráadásul 150 dodóért a mégjobban megcsonkított HD5750 jönne, ami ugye még harmatosabb teljesítménnyel bírna (kb HD4770 szint csak 40k-ért :((( ).

Remélem, hogy a fenti eszmefuttatás nem jön be és kifőznek valamit AMD-ék. Szvsz úgy kéne játszaniuk a paraméterekkel, hogy még a kisebbik HD5750 is gyorsabb legyen egy picivel a HD4890-től (najó, legyenek azonos teljesítményűek), mert a HD4890 lassan lemegy 150$-ra. Nagyon remélem, hogy ezen kártyák debütálásáig nem sikerül kiszórni az összes HD4xxx kártyát, hiszen akkor megint ott vagyunk, hogy az AMD elkérhetne több pénzt a kisebb teljesítményért.

Na szóval jó lenne az a 192 bit. A 128 bit nagyon sovány. Igazából a HD57xx széria is jöhetne 256 bittel, de nem értem az AMD-t, hogy miért csak a HDx8xx szériák kiváltsága a 256bit. Aztán az SP-nek sem törvényszerű a 800sp, hiszen új chip lesz, nem egy rv870 csonkítás. TMU-ból meg ROP-ból is beletehetnének többet, mint amennyi az rv790-ben volt, bár azt tudom, hogy ezek száma függ a 192 bittől is, szóval valaki, aki nálam jártasabb a témában levezethetne pár lehetőséget erre a 192 bitre.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#26) gyiku válasza cowboy_bebop (#22) üzenetére


gyiku
nagyúr

fene sem érti :N

hüllő

(#27) gyiku


gyiku
nagyúr

(#28) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

(#29) gyiku válasza cowboy_bebop (#28) üzenetére


gyiku
nagyúr

[link] :P

hüllő

(#30) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

Talán mégiscsak erősebb lesz a 5700-as széria a 4870-nél. :)
"Originally rumoured to a 800 SP / 128-bit memory chip - something I doubted - Anandtech now suggests it is going to be a 14 SIMD part. Which signifies specifications of 1120 SP / 56 TMU. A cutback from the 32 ROPs in Cypress is also expected - perhaps 24 ROPs. The memory interface may end up being 192-bit. A fair increase from the previously rumoured 800 SP / 128-bit." Link

[ Szerkesztve ]

(#31) cowboy_bebop válasza Hakuoro (#30) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Kijöhetne már valami végleges specifikáció így 3-4 héttel a megjelenés előtt. :U

(#32) nkmedve válasza Hakuoro (#30) üzenetére


nkmedve
őstag

Ha ez igaz akkor biztos befizetek egyre (5750 vagy 5770 még nem tudom). Ha nem akkor, esetleg majd valami nagyobb áresés után veszek 5770-et, vagy egyáltalán nem és elleszek a 4830-cal.

(#33) cowboy_bebop válasza nkmedve (#32) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Ha ez tényleg így lesz, nekem sem fog kelleni 5850, jó lesz emberi áron egy 5770 is.

(#34) FragMaster válasza cowboy_bebop (#31) üzenetére


FragMaster
addikt

Miért, 5800 start előtt 3-4 héttel voltak végleges infók? ;)
Amúgy örülnék neki én is.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#35) Ricco_hun válasza Hakuoro (#30) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Adja az ég, hogy igaz legyen az 1120 SP, az 56 TMU meg a 192 bit.

Bár szerintem nekem még a HD57xx széria is drága lesz. Én kiszállítássl együtt max 30-at tudok rákölteni egy vga-ra. Talán, talán egy HD5750 beficcen. A dx11 kell, főleg az AvP miatt.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#36) TomLion válasza cowboy_bebop (#28) üzenetére


TomLion
tag

Csak januárban... :(

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#39) gbors válasza Abu85 (#18) üzenetére


gbors
nagyúr

challenge-elem! :) ha DX11, akkor minek a 840 ALU mellé 24 ROP? ;)

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#40) nkmedve


nkmedve
őstag

24 ROP szerintem valószinűbb mint a 16, és ugyanúgy inkább a több shader lenne a logikus. A 800 shadert és 16 ROP-ot aztán elsüthetik az 5600as szériában (részlegesen letiltott, de utólag feloldható Juniper chipekkel :D ) ha lesz olyan.
Annak idején a 4830-cal kapcsolatban is legtöbben 480 shadert és 192 bitet mondtak, aztán jött a kellemes meglepetés.
Sajnos biztosat még egy darabig nem fogunk tudni, hacsak Abu idő közben nem szivárogtat ki valami bennfentes infót. Szerintem itassuk le s akkor mindent megtudunk :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41) rocket


rocket
nagyúr

Hemlock:

Ezen mar 1 teljes slot nyilas van, 2 DVI csatlakozo, es 1 Mini-DisplayPort.

HD5870 Six 2GB:

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#42) Abu85 válasza gbors (#39) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem muszáj 24 ... lehet 12 is. Nem feltétel, hogy egy vezérlőhöz dupla ROP-blokk tartozzon, mint a Cypress esetében. :)
Amúgy a 192 bitet abból gondolom, hogy a Computex-en állítólag a Juniper tekert. A waferen is a juniper volt, szóval reális lehet a pletyi. Na most a gépen amin használták 32-bites win volt, így a 4 GB-os korlát miatt csak 3,25 GB memória volt. Tehát 768 MB-ot vitt a VGA. Persze ez elmélet, de két volt róla. :))

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#43) keIdor válasza rocket (#41) üzenetére


keIdor
titán

De furcsa az a nyílás, mintha az csak egy kilógó rész lenne... ez nem kizárt, hogy kamu kép szvsz. (Hemlock)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#44) Hakuoro válasza Abu85 (#18) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Miért pont 840sp? 960 reálisabb lenne :U

(#45) rocket válasza keIdor (#43) üzenetére


rocket
nagyúr

Az csak optikai csalodas :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#46) Abu85 válasza Hakuoro (#44) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert 14 SIMD-et pletyiznek. Ezt számoltam 60 utasnak. :) Oszt persze lehet, hogy nem jó a tipp. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#47) zuchy válasza rocket (#41) üzenetére


zuchy
őstag

Most akkor a Hemlock nem két GPU-s lesz? Mert az alsó képen 1GPU van. :F :Y
Pedig szerintem ez az, az 5870-n sincsen 8+6 tűs tápcsati, csak 6+6. Egy nagy monolitikus GPU lenne? Vagy MCM-ben két 1600Sp-s Cypress lapka?

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#48) rocket válasza zuchy (#47) üzenetére


rocket
nagyúr

Kozepso es az also kep a HD5870 Six 2GB ;)

Hemlock 8pin+6pin:

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#49) zuchy válasza rocket (#48) üzenetére


zuchy
őstag

:W Ezt benéztem. :DDD Akkor azért kellett a 8+6 tűs tápcsati a GDDR5-nek.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#50) XoZ válasza zuchy (#47) üzenetére


XoZ
aktív tag

A következő kép szerint is két GPU-s a Hemlock: [link].

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.