Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-16 11:11:19

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Edem


Edem
senior tag

Sziasztok,

Ti nem szeretnétek egy ''nagy kormányos topik''-ot, ahol mindenki leírhatná tapasztalatait a saját kormányával kapcsolatban? De igen? Akkor jó, mert én már létre is hoztam egyet (ne keress rá! :) ). Hogy ez mire jó? Segíthetünk vele azoknak, akiknek szintén ''markolásra áll a kezük'', csak még nem tudják, hogy melyik kormányt markolják. Szóval, TE mit tanácsolsz, mit érdemes markolni? ;]

OFF Ne legyen több Off! ;) ON

[ Módosította: Kalandor ]

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#2) Den válasza Edem (#1) üzenetére


Den
veterán

Ez jó ötlet volt, csak egy kicsivel előztél meg :)

Én most gondolkodom kormányon. Érdekelne hogy megéri-e az ffb az árkülönbséget, mekkora az élettartama egy ilyen cuccnak, és természetesen melyiket érdemes megvenni.

Engem a best buy kategória érdekelne, tehát nem kell a legjobb bármi áron.

www.simson4t.hu

(#3) launcser


launcser
senior tag

a kormányt csak ilyen memmemmm játékoknál lehet használni, vagy ha beszerelem trabantba muxik?

tütüü

(#4) Bagoly válasza launcser (#3) üzenetére


Bagoly
senior tag

Én egy logitech joy-t szereltem be egy boeing-767-esbe. Azzal működött. (Biztos kompatibilis, vagy mi..) :DDD

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#5) guess.who válasza Edem (#1) üzenetére


guess.who
senior tag

/OFF
Halál komolyan azt hittem, hogy valami délkelet-ázsiai ex-diktátorról szól majd a téma... ;]
/ON

(#6) Edem válasza Den (#2) üzenetére


Edem
senior tag

Mikor én a sajátomat vettem, akkor az első kikötés az FFB volt.

Ha nincs FFB a kormányban, akkor kaptál egy precíz autózásra lehetőséget nyújtó eszközt, amiből kimaradt az a bizonyos plusz élmény. :)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#7) Den válasza Edem (#6) üzenetére


Den
veterán

oké, neked milyen van, mennnyi volt, és a kormányon vannak-e hüvejk ujjal könnyen elérhető, konfigurálható gomok?

www.simson4t.hu

(#8) Don Vittorio válasza Edem (#6) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Nekem a legelső szériás Logitech WingMan Formula Force van, tehát már legalább 4 éves. Tök jó. Most kb. egy évig nem használtam, az NFS HP2 miatt vettem elő. Annyi baja volt, hogy a bal sebváltója kontaktos lett, és egy gombnyomásra két sebességet váltott lefelé. Nem volt annyira zavaró, mert úgyis kanyarok előtt váltottam lefelé, ott meg külön jól jött a dupla váltás... Emvy topicja óta naponta egy futamot LFS-ezek, így a kontakthiba megszűnt - viszont meg kell állapítanom, hogy az LFS az eddigi legjobb autós játék.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#9) Don Vittorio válasza Den (#7) üzenetére


Don Vittorio
őstag

A Logitechen 4 ilyen ''hüvelykujjas'' gomb van. Nekem az LFS-ben jobb oldalra a ''jobbra néz'' és a ''kézifék'', bal oldalra a ''balra néz'' és a ''hátra néz'' lett állítva.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#10) Edem válasza Den (#7) üzenetére


Edem
senior tag

Szinte minden kormányon megtalálhatóak ezek a ''hüvejk ujjal könnyen elérhető, konfigurálható gomok''.

Amelyik kormánnyal biztos nem fogsz mellé:

Logitech MOMO - 45.000eFt
Logitech MOMO Racing - 32.000eFt
Microsoft SideWinder - 30.000eFt
Speed Wheel Force Feedback - 27.000eFt

A Logitech MOMO a király - ezt nem én mondom, hanem a tesztek. Bőrborítás, alumínium pedállok, vastag pénztárca. :)

Ennek a kisöccse a MOMO Racing - erről lemaradt a csicsa, de ez is tuti befutó (nekem is ilyen van).

Microsoft SideWinder - a hardware-ek terén megismert Microsoft minőség: nagyon jó fogás, jó hatások, viszont az Win XP-és driver-ekkel gondok adódhatnak, és csak egy hajnszál vállasztja el a MOMO-tól (árban :) ).

Speed Wheel - ez is egy jó darab, de csak úgy mint a microsoft esetében, nem érdemes megsprórolni azt a ''párezer'' forintot, ha ennyire közel van a MOMO racing. :)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#11) Edem válasza Den (#7) üzenetére


Edem
senior tag

Baaaaaz, mi az a hüvejk? Nem hüvelyk?! (És még be is kopiztam a hozzászólásomba) :DDD

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#12) Edem válasza Don Vittorio (#8) üzenetére


Edem
senior tag

És az LFS-nek nagyon jó az FFB motorja. Ha pl. mész az egyenesen és nem fogod a kormányt, akkor elkezd jobbra-balra hullámozni a kormány egyre erősebben - ezt eddig még egy játékban sem tapasztaltam.

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#13) Don Vittorio válasza Edem (#10) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Azon gondolkodom, hogy eladom/elajándékozom a régi Logitechet, és veszek egy MOMO-t. (Habár szerintem hardverben és szoftverben is ugyanaz - csak új.)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#14) Don Vittorio válasza Edem (#12) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Jól föl lettek erősítve az effektek. A kipördülés iszonyú jó.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#15) Edem válasza Don Vittorio (#13) üzenetére


Edem
senior tag

Érdekes dolog, de nem ugyanazt tudják a kormányok (és itt nem a gyengébb és erősebb FFB motorokra gondolok), mivel nem egyszer találkoztam olyannal, hogy egyik kormányon adott játék reagált olyan eseményekre (ütközés, útpadka, váltás) melyeket más kormány nem tudott reprodukálni ugyanazon játékon belül. :)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#16) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Skacok, leheet, hogy hülye vagyok (meg lusta is :D ) de mi az az FFS?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#17) CsendPenge válasza CsendPenge (#16) üzenetére


CsendPenge
őstag

Basszus :(( FFB-re gondoltam. Bocsi. Nos?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#18) Edem válasza Don Vittorio (#14) üzenetére


Edem
senior tag

És ez még csak a teszt verzió. Mi lesz a véglegesben? ;]

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#19) Edem válasza CsendPenge (#17) üzenetére


Edem
senior tag

FFB - Force FeedBack - ''erővisszacsatolás''

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#20) jojojo


jojojo
senior tag

Nekem csak egy Dexxa kormányom van.
Amivel primán vezetek, mondjuk nem vagyok ucso:DDD

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#21) bz


bz
tag

32000 forintos kormány kontakthibás lesz ? ez komoly ?

(#22) bz


bz
tag

ja bocs, félrenéztem
ettől függetlenül elképzelhető, hogy veszel k drágán egy kormányt és 2 hét múlva kontakthibás lesz ?

(#23) CsendPenge válasza Edem (#19) üzenetére


CsendPenge
őstag

És ez gyakorlatilag mit jelent? (bocsi az offért, de tényleg tök hülye vagyok a témához)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#24) Edem válasza jojojo (#20) üzenetére


Edem
senior tag

Sokszor előfordul, hogy valaki vesz egy kormányt, majd egy-két hónap után beteszi a szekrénybe. (Nem azért mert nem jó, csak útban van, és különben sem ''autós'' játékok vannak). Ezen kormányok gyakran végzik az apronet hasábjai között. Tehát ha valaki nem ''nagy autós'', akkor érdemesebb valami olcsó kormányt beszerezni, és ha nagyon bejött a dolog, akkor upgrade-elni (lecserélni egy komolyabbra :) ).

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#25) Edem válasza CsendPenge (#23) üzenetére


Edem
senior tag

OFF ha nem lennél őstag azt hinném, hogy csak ugratsz! ON

Az erővisszacsatolás arról szól, hogy van egy motor (igazi motor, ami fogatja a kormányt) a kormányban, és ez próbálja úgy forgatni, rázni a kormánykereket, hogy az lehetőleg egy valósághű érzetet adjon vissza. Persze ez nem csak a kormány motorjától, hanem a játékoktól is függ.

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#26) jojojo válasza Edem (#24) üzenetére


jojojo
senior tag

Pedig Én nagy autos vagyok,de valoban csak mostanában nyuzom,de ez sem egy utolso darab.:)
Talán az LFS miatt.:)
Cserére majd csak az ado befizetése után gondolhatok:)

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#27) CsendPenge válasza Edem (#25) üzenetére


CsendPenge
őstag

OFF
Nem, nem ugratlak :D Valami ilyesmire gondoltam, de a sejtés és a tudás között a különbség nagy. Tényleg olyan érzés így, mintha ''valóban'' vezetnél egy autót?
ON

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#28) Edem válasza bz (#22) üzenetére


Edem
senior tag

Az egyik volt tankörtársamék vettek egy Fiat-ot olaszországban (valami sport változat, nem tudom pontosan, de null-kilóméteres volt az autó). Ahogy jöttek haza az autópályán az autó motorja kigyulladt. Ezzel válaszoltam a kérdésedre? ;)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#29) Edem válasza CsendPenge (#27) üzenetére


Edem
senior tag

Nem, mivel csak a kormány ráng, a forgószék és a pedállok nem, ill a képernyő sem törik be ha nekimész a falnak. ;) De még így is nagyon jó - persze játéka is vállogatja. :)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#30) Edem válasza jojojo (#26) üzenetére


Edem
senior tag

És mennyibe került (ha szabad kérdeznem :) )?

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#31) Vertic


Vertic
aktív tag

Én is most fogok venni. Momo Racing lesz a befutó a szőnyegen is használható csúszásgátló miatt a pedálon. Meg mert olcsóbb, mint a momo force, ennek ellenére optikai érzékelős, a momo forceon meg hagyományos poti van, és az optikaiban jobban bízok (pár joystick halála után)... :) Igaz, hogy a momo-n cserélhetőre van csinálva a poti, na de azért mégis. Hol lehet kapni Bp-n momo racinget jó áron? Én us*rs árlistán láttam, de az csak ''rendelhető'' státusz. Szóval gondolom nem 2 nap, amíg megérkezik.
Én is lfs miatt gondolkodom a dolgon. Bár egérrel is elég jól megszoktam: 1:33.16 :)) Reszkess Satan-Claus! ;]

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#32) jojojo válasza Edem (#30) üzenetére


jojojo
senior tag

Mi az adom?:)

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#33) jojojo válasza jojojo (#32) üzenetére


jojojo
senior tag

A tréfát félre téve 9900. volt akcioban kb 2 éve

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#34) Edem válasza Vertic (#31) üzenetére


Edem
senior tag

http://www.herta.hu/arlista/alkatresz.htm (A Blahánál van a bolt.)

Nem kell várni rá! (Persze érdemes rákérdezni :) ) (nt:26 320; br:32 900)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#35) Edem válasza jojojo (#33) üzenetére


Edem
senior tag

Annyiért még ma is el tudnád adni (ha FFB-és). :)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#36) Joe_007


Joe_007
tag

Nekem Logitech WingMan Formula Force GP van már több mint 1 éve és tuti jó kormány.Most kb.17000 bruttó szal nagyon ólcsó.
Én is úgy voltam vele,hogy ha kormány akkor csak is FFB-s.Szerintem némely játéknál nem könnyít a játszhatóságon hanem valószághűbbé teszi.De pl. Nascar-ozni kormánnyal iszonyat jó:)

(#37) Den válasza Vertic (#31) üzenetére


Den
veterán

e-conectben momo force 46k bruttó momo racing force 34k bruttó

www.simson4t.hu

(#38) Joe_007 válasza Edem (#35) üzenetére


Joe_007
tag

A másik topicban kérdezted,hogy mit érdemes kipróbálni,szerintem a Rally Trophyval nyomulj egyet,nagyon állat.Amikor ugrat az autó érzed a kormányon,hogy a levegőben repül az autó és amikor földet ér gyűrheted rendesen,hogy egyenesben tarsd:)

(#39) Edem válasza Den (#37) üzenetére


Edem
senior tag

Tudom, hogy már írtam, de itt: http://www.herta.hu/arlista/alkatresz.htm a momo racing csak 32,9 viszont a momo 47,7.

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#40) Edem válasza Joe_007 (#38) üzenetére


Edem
senior tag

Rendben, kipróbálom. Te viszont próbáld ki a Microsoft RalliSport Challenge-et! Az is csúcs.

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#41) Joe_007 válasza Edem (#40) üzenetére


Joe_007
tag

Viszont az NFS-HP2 FFB érzet nagyon gány(meg a játék is)

(#42) Den válasza Edem (#39) üzenetére


Den
veterán

Hát ez elszomorít, azt hittem megúszom 20k-ból

És ez milyen:

Microsoft SideWinder Force Feedback Wheel USB 21068 (26335) ?

Említetél valami xp-s driver hibát.


www.simson4t.hu

(#43) Vertic válasza Den (#42) üzenetére


Vertic
aktív tag

Ja, asszem a hozzá adott driver xp alatt nem megy. Ezért esett ki a szórásból. Nevetséges, hogy M$ a saját cuccait mennyire támogatja. :) Ja, és ráadásul már nem is csinálnak hozzá új drivert. :(

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#44) Edem válasza Den (#42) üzenetére


Edem
senior tag

Igazából nem a driverekkel van a gond, mert a kormányt azonnal felismeri a windows és jól is kezeli, viszont van a kormányhoz egy software, amivel profilokat hozhatsz létre a játékokhoz, és ez az, amit a microsoft elbénázott és nem működik néhány XP alatt. (Igen, _néhány_, mivel nálam például tökéletesen ment, de a haver gépén összeszakadt tőle a windows XP, úgy, hogy az egészet újra kellett húzni).

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#45) Den válasza Vertic (#43) üzenetére


Den
veterán

Már??? Miért ez kifutó cucc?

www.simson4t.hu

(#46) Edem válasza Den (#42) üzenetére


Edem
senior tag

Bár a 26335 nagyon jól hangzik, de ez a kormány a Microsoft-nak már nagyon rég óta megvan (egyszer esett át egy finomabb változtatáson, de ez csak a színét érintette). A Logitech Momo racing egy tök új kormány (az enyém még meleg volt, mikor kivettem a dobozból) és van pár plusz feature-e:
Kinyitható tüskék, amelyek megakadályozzák a szőnyegen-csúszást, pillangó váltó mellé hagyományos szekvenciális váltó, ami mindkét oldalra felszerelhető, attól függően, hogy jobb vagy bal kezes vagy, és MOMO... MOMOOO! :) :) :)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#47) Den válasza Edem (#44) üzenetére


Den
veterán

És enélkül a progi nélkül lehet használni?

www.simson4t.hu

(#48) Vertic válasza Den (#45) üzenetére


Vertic
aktív tag

Azt mondják, az XPben benne van a driver. Benne is van, de ha ilyen profileokat akarsz csinálni, akkor fel kell(ene) tenned a sidewinder software-t, ami néhány esetben megfekteti az xpt. Azt nem tudom, hogy minden funkcionalitást ki lehet-e használni a driverből, ami az xpben van (pl force állítás, ilyesmi), mondja meg akinek van is ilyenje :)

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#49) Edem válasza Den (#47) üzenetére


Edem
senior tag

Den, azt tanácsolnám, hogy NE vegyél ilyen kormányt! Miért ne? Mert szinte az összes kormány az immersion technológiáját alkalmazza, kivéve a Microsoft-ot. Ez azért érdekes, mert az immersion feltehetőleg sok év múlva is ezzel foglalkozik majd (ez a fő profilja), viszont a microsoft-ot már ma sem érdekli a dolog. :(

Persze lehet, hogy tévedek, de én _nem_mertem_ sidewinder-t venni. :(

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#50) Edem válasza Vertic (#48) üzenetére


Edem
senior tag

Akinek sidewinder-e van, az valamiért nem használ XP-t, ezért ezt nem fogjuk megtudni. :DDD

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.