Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#270701) windlord válasza zojjektum (#270700) üzenetére


windlord
őstag

Mi a baj a Lidl pakaval?
Tapasztalat nelkul minden nehez kicsit.
Itthoni home made cuccnak boven jo.

(#270702) saelin válasza Lackooo84 (#270699) üzenetére


saelin
veterán

Úgy csináltam én is, de forrasztás közben pár helyen szépen megsütöttem a lapot a remegő kezemnek hála. Gond nélkül ment utána, de szerintem sokszor nem tudnám ugyan ezt a műveletet elvégezni rajta. Plusz nem mindenhonnan jött ki csak melegítéssel az ón és ezekre a részekre a forrasztóval rá kellett melegíteni... Van amelyik kormolódást szépen le tudtam utána takarítani, de olyan is volt ami biza szépen beleégett a lapba. Én nem ajánlom hogy ezzel bárki olyan próbálkozzon akinek semmiféle forrasztási tapasztalata nincsen. Utoljára én is diák koromban forrasztottam, és úgy jöttem rá hogy a kezem már nem a régi.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#270703) saelin válasza saelin (#270702) üzenetére


saelin
veterán

Oh, ehhez még valamit hozzá tennék! Valószínűleg HA-n biztos elvállalná valaki az ilyen fajta javítást, ha magának nem akarja csinálni az ember. Nemrég egyik barátom letört CPU lábait javította meg itt egy tag. Ahhoz képest egy ilyen művelet gyerekjáték.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#270704) Lackooo84 válasza saelin (#270702) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Körülötte takarni kell mindent, és flux + nagy hőfok (kis ideig). Kipottyan könnyen.

The Truth is out there...

(#270705) Kendek válasza Lackooo84 (#270704) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mivel szoktad takarni, milyen anyag használható e célra?

<-ƘƘ->

(#270706) Lackooo84 válasza Kendek (#270705) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát van ez a direkt erre kitalált hőálló szalag.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#270707) pulffy


pulffy
őstag

Üdv. Valki rendelt már a Gold füleshez új fülpárnákat?

[ Szerkesztve ]

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#270708) ldave válasza pulffy (#270707) üzenetére


ldave
félisten

Aha, 2018-ben rendeltem kínai utángyártottat: [link]

A Slime draws near! Command?

(#270709) saelin válasza ldave (#270708) üzenetére


saelin
veterán

+1
Azóta is jo állapotban van nekem. Az már más kérdés hogy ketté tört a fejpánt.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#270710) Kendek válasza Lackooo84 (#270706) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Aha, szóval akkor kell egy forrólevegős pákával dolgozó forrasztóállomás, amihez vannak különböző szűkítőfejek, meg folyasztószer (flux), és akkor a takaráshoz ilyen hőálló szalag.

Ami kérdések még felmerültek bennem. Pontosan mit jelent az a nagy hőfok, hány °C-ra szoktad állítani? Plusz különböző típusú és állagú folyasztószerek vannak, mit érdemes itt használni? Vagy ez nagyjából mindegy?

<-ƘƘ->

(#270711) Boti80 válasza saelin (#270709) üzenetére


Boti80
lelkes újonc

Hangilag mennyire vagy megelégedve vele? Gondolkodtam rajta hogy be kellene szerezni egyet.

(#270712) zojjektum válasza windlord (#270701) üzenetére


zojjektum
senior tag

Ehhez a munkához nem elegendő a hőfoka, mást barkácsolni lehet, hogy jó. Egyszerűen túl sokáig kellett melegíteni az anyagot a forrasztóvég már majdnem elégett mire megolvasztotta az ónt a lapon. Nem tudom milyen ónt vagy pasztát használnak a sonynál, de ezzel a pákaval nagyon kínszenvedés volt az egész művelet.

(#270713) windlord válasza zojjektum (#270712) üzenetére


windlord
őstag

Be volt tekerve a hegy rendesen a pakaba?

En 3.500huf -ert vettem forrasztó állomást tőlük, de az egy potival szabalyozhato 450 celsiusig.

Eleg sok mindent forrasztottam vele, nekem tokeletesen bevalt.

Mondjuk en szoktam neha forrasztani.

Nem szaroznam le élből.

Vagy lehet pillanatpákát vettél?

[ Szerkesztve ]

(#270714) Lackooo84 válasza Kendek (#270710) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

500 de azzal nem szabad sokáig.

The Truth is out there...

(#270715) zojjektum válasza windlord (#270713) üzenetére


zojjektum
senior tag

Természetesen be volt tekerve, de nem forrasztóállomást vettem csak a sima készletet állítható hőfokkal. Én is szoktam nagyritkán forrasztani és nem szaroztam le élből, hanem, hogy erre a munkára, ehhez az ónhoz sz@r. Oldottam már meg én is ezzel az eszközzel elég sok dolgot, de a véleményem tartom es nem szerettem volna hitvitát inditani egy nyomorult forrasztópákával :R

[ Szerkesztve ]

(#270716) saelin válasza Boti80 (#270711) üzenetére


saelin
veterán

Oké volt a hangja, de semmi extra. Most egy Steelseries arctis 9-et használok a fenti ok miatt. Azért így már van összehasonlítási alapom vele bőven. Szerintem amennyibe kerül lehet más fejest kellene venned... Már csak az anyaghasználat miatt is. Nagyon gyenge műanyagból van és a rajta lévő párnák le fognak róla szó szerint málani. Az arctis 9 előtt volt egy hyperx fejesem is kb hasonló árban (kölcsönbe) és az sooookal jobban szólt mint a Sony. Annyi baj volt vele hogy vezetékes. Ha érdekel melyik headset volt az megkérdezem a barátomat és privátban (vagy akár ide) megírom.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#270717) pulffy válasza ldave (#270708) üzenetére


pulffy
őstag

Most nézem hogy nem is kell párna mert nem az szakadt el a gyereknek hanem az az anyag ami takarja a hangszórót. [kép] ezzel mit lehet kezdeni?

[ Szerkesztve ]

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#270718) Boti80 válasza saelin (#270716) üzenetére


Boti80
lelkes újonc

HyperX cloud / cloud 2 a nagyon menő gondolom valamelyik volt a kettő közül . Na és az arctis milyen a HyperX hez képest ? Itt már nem volt nagy különbség ?

(#270719) Xaels válasza pulffy (#270717) üzenetére


Xaels
félisten

A platinumon az nekem is le van jöve. 2oldalú ragasztóval ott vissza lehetne rakni, de a használatot nem befojásolja ha az a szövet nincs ott

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#270720) vargalex válasza zojjektum (#270715) üzenetére


vargalex
félisten

Sok esetben a gyári ón (nem csak a Sony-nál, sok TP-Link router esetén is) csak nagyon magas hőfokon olvad. Szóval, simán el tudom képzelni, hogy egy alap forrasztó nem boldogul vele. Én egy hőlégfúvós forrasztó állomást használok, de volt, hogy megszenvedtem 1-1 routernél.

Alex

(#270721) Kendek válasza vargalex (#270720) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mit kell a TP-Link router-ekben ilyen sűrűn cserélgetni? Talán sokan addig babrálnak vele amíg szoftveresen teljesen elrontják? Bár ez sem túl életszerű.

<-ƘƘ->

(#270722) vargalex válasza Kendek (#270721) üzenetére


vargalex
félisten

Nem cserélgetni kell. Egy időben rengetegen flash-elték félre (leginkább third party firmware alól nem kellő odafigyelés miatt) és soros porton kellett éleszteni. Ezért megfordult nálam 30-40 db biztosan. De járt nálam olyan is, ahol a flash teljes újraírásával (kiforrasztás után) lehetett csak életre kelteni, mert DD-Wrt alól csupa 0-val sikerült teleírni.
Szóval, valójában tényleg szoftveresen rontották el, szóval teljesen életszerű.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#270723) tothgergo90


tothgergo90
tag

Sajnos szerencsétlenségemre portalanítás közben megcsikartam a fekete glossy felületet kb egy 10 centis részen. Nem tűnik mélynek a csikarás, ezért érdeklődnék, hogy tudtok-e valami praktikát a csikarás eltüntetésére? Autó ápoló paszta, wd-40 (fogkrém :)) ) ezeket olvastam eddig, de szívesen várom a Ti tanácsaitokat!
Köszönöm

(#270724) Kendek válasza tothgergo90 (#270723) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Pro-n nem sok glossy felület van. Ahol mégis, ott nem nagyon tudod eltüntetni, illetve nem is érdemes, mert nem látszódik.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#270725) tothgergo90 válasza Kendek (#270724) üzenetére


tothgergo90
tag

Igazából ez egy ps5 lenne, csak gondoltam megkérdezem itt is, mert a Fat Ps4-en is volt glossy.
köszi!

(#270726) saelin válasza Boti80 (#270718) üzenetére


saelin
veterán

Egy Cloud Alpha volt. Hogy melyik szól jobban az jó kérdést. Az Alpha-nak jobbak voltak a mélyei mint a Arctis 9-nek, de ezt sem merem 100%-ra kijelenti, mert eléggé komoly equalizer van a Steelseries fejese mellé pc-re, amihez különféle profilokat lehet neki beállítani. Netről néztem párat és azt lőttem be amivel a legjobbnak hallottam a zenéimet spotify-on. Nem fogok mindenkinek ilyen drága fejest ajánlgatni, de azért eléggé jó extrákat tud ezért az árért.

Az Alpha helyett én a wireless Flight-ot ajánlanám inkább. Én legalábbis el nem tudom képzelni hogy vezetékesen játszak itthon. A macska is és én is állandóan beleakadna a zsinórbat.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#270727) lacy86


lacy86
addikt

A Pro-ban milyen tipusu HDD van?
5400rpm azt tudom de mennyi a belso cache?

Koszonom

(#270728) Kendek válasza lacy86 (#270727) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Többfélével is szerelik, főleg HGST (pl. 5K1000) és Toshiba (pl. MQ01ABD100). Ezek nem SMR vinyók, szóval 8 MB a cache mérete. Ami újabb HDD és 128 MB-al rendelkezik, az már mind SMR. Ez nem azt jelenti, hogy sokkal jobb a teljesítménye ezeknek, hanem azt, hogy mivel SMR, ezért lassabb. Főleg írásban, de adott esetben olvasásban is, mert töredezettebb lehet az adat.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#270729) Boti80 válasza saelin (#270726) üzenetére


Boti80
lelkes újonc

És jó áron is van szerintem, kényelmesebb az tuti :)

(#270730) Ashiyo


Ashiyo
csendes tag

Üdv! PS4-en milyen játékokat tudok játszani egy mezei billentyűzettel és egérrel plugandplay?

Amikhez olvastam, hogy van support:
-Warzone, Cold War, Modern Warfare
-Valhalla
-Overwatch
-Fortnite
-Minecraft
-FF XIV, DayZ, War Thunder, Neverwinter, DCUO, Paragon, They Are Billions, Elder SO (ezek egyáltalán nem érdekelnek)

Eddig csak a Warzone-t próbáltam, ott hibátlanul működött. Van még valami említésre méltó alternatíva?

Igen, tudok játszani kontrollerrel. Igen, ki akarom próbálni bill+egérrel. Nem, nem megyek át PC-re. Nem, nincs gamer PC-m, hogy ott kipróbáljam. Nem, nem akarok építeni PC-t. Igen, tudok játszani kontrollerrel.Igen, tudok játszani kontrollerrel.Igen, tudok játszani kontrollerrel.Igen, tudok játszani kontrollerrel.Igen, tudok játszani kontrollerrel.Igen, tudok játszani kontrollerrel.Igen, tudok játszani kontrollerrel. Csak ki akarom próbálni.

Ha nincs rá válaszod, ne köss bele.

(#270731) Boti80 válasza Ashiyo (#270730) üzenetére


Boti80
lelkes újonc

PUBG is működik vele szerintem, érdemes azért utána nézned .

(#270732) erahurka


erahurka
félisten

Mennyire igaz :C Remélem a GT7-re javítanak a hangokon :C

[link]

(#270733) icemad válasza Ashiyo (#270730) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem csak ennyi van, amit felsoroltál.

(#270735) Boti80 válasza erahurka (#270732) üzenetére


Boti80
lelkes újonc

Hát ez óriási :C

(#270736) frankdelgado válasza lacy86 (#270727) üzenetére


frankdelgado
őstag

Enyimbe seagate sdc001 128 mb chaceval- volt. csak volt mert kicserêltem egy ssd re :)

(#270737) Boti80 válasza frankdelgado (#270736) üzenetére


Boti80
lelkes újonc

Mennyivel gyorsult így a rendszer?

(#270738) frankdelgado válasza Boti80 (#270737) üzenetére


frankdelgado
őstag

Ezt mèg igy nemtom megmondani, mert koràbban slim gèpem volt, a prot meg ahogy megvettem frissibe ment is bele az ssd.

(#270739) saelin válasza Ashiyo (#270730) üzenetére


saelin
veterán

A Paragonnal ha érdekelne se tudnál vele játszani, mert már lelőtték egy ideje.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#270740) KaitouP


KaitouP
veterán

Holnaptól 20%-os leárazásnak örvend a The Game Bakers legutóbbi játéka, a Haven: [link]
Egy szerényebb bemutatót írtam róla korábban, igyekezve megismerni és megszerettetni ezt a remek alkotást: [link]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#270741) saelin válasza KaitouP (#270740) üzenetére


saelin
veterán

Megígértem hogy nem veszem játékot, de ennek nehéz lesz ellenállni.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#270742) KaitouP válasza saelin (#270741) üzenetére


KaitouP
veterán

This is the best oppurtunity, my friend. :R

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#270743) AXisBOLD válasza Lackooo84 (#270698) üzenetére


AXisBOLD
addikt

mármint az eredeti tartozékra gondolsz?
nézegettem már, de nem kényelmetlen, nincs útban egyik újnak sem?
én se szeretem az L-R3-at...

elvileg az egész analóg egységet, de ezeknél már semmi se biztos.

Aurea mediocritas

(#270744) Lackooo84 válasza AXisBOLD (#270743) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Arra. Nincs útban, sőt ha megszokod hiányozni fog.

The Truth is out there...

(#270745) AXisBOLD válasza Lackooo84 (#270744) üzenetére


AXisBOLD
addikt

basszus mit írtam... * ujjnak
most 10k, ami elég barátságos. Mivel egyébként is érdekelt és ha azt mondod, hogy jobb lesz tőle az irányítás, akkor rámarok egyre!

Aurea mediocritas

(#270746) Lackooo84 válasza AXisBOLD (#270745) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát én már csak ezzel tudok játszani. Most kénytelen vagyok a Controlt PS5 kontrollerrel nyomni, de inkább nem sprintelek benne, csak ne csesződjön el az analóg.

The Truth is out there...

(#270747) saelin válasza Lackooo84 (#270746) üzenetére


saelin
veterán

Én nem kímélve használom a kontrollert! Eddig sem a ravasz, sem az analóg nem adta meg magát. Az itt leírtak alapján azt sem tudom melyikre számítsak előbb hogy feladja a harcot.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#270748) F-ECT$ válasza Lackooo84 (#270746) üzenetére


F-ECT$
titán

Majd fogsz. Komolyabb harcoknál nekem legalábbis kellett.

Dive ever, work never.

(#270749) Lackooo84 válasza F-ECT$ (#270748) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Áh, vannak jó stratjaim me erre van a dodge. :D

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#270750) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Ez a Final Fantasy 7 nem tudom miért maradt ki eddig, de teljesen elvarázsolt.

Még az elején vagyok de már megkedveltem a karaktereket, zseniálisak a zenék...olyan mint film. Alig várom, hogy hazaérjek és esténként folytatódjon a történet. Azt hittem a Last of Us lesz nekem a top, de ez még jobban tetszik. :K

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.