Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#270901) saelin válasza Kendek (#270900) üzenetére


saelin
veterán

Ez a megosztósdi is érdekes téma. Pár hete olvastam hogy a netflix lép a account megosztás ügyében és akik nem egy hálózatról, helyről, ip-ről stb használják azoknak elérhetetlen lesz a Netflix tartalma. Kíváncsi vagyok valami hasonlót a Sony nem-e lep meg a jövőben.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#270902) Mezcal válasza saelin (#270901) üzenetére


Mezcal
addikt

Már lépett a Netflix, telón már nem is jelentkezhetek be, csak tévén.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#270903) saelin válasza Mezcal (#270902) üzenetére


saelin
veterán

Nálunk még működik. Telón és ps-en is betudok lépni a családi account-ba.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#270904) Mezcal válasza saelin (#270903) üzenetére


Mezcal
addikt

Belépni én is be tudok, de kapom a figyelmeztetést emailben. Resetelték a jelszavamat is.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#270905) fausto válasza saelin (#270901) üzenetére


fausto
addikt

Azért az elég támadható lenne. Ha valaki hetente cserélgeti az account mögött a gépet, az nyilván gyanús, de ha két gépen van állandóra a profilom, az simán kimagyarázható.
A netflixet sem értem, hogy hogyan akarják szűrni....

(#270906) FunPro válasza fausto (#270905) üzenetére


FunPro
senior tag

Például simán nézhetném akár gépen vezetékes netről telón meg mobilnetről...
És ugyan abban a házban lennék.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#270907) consono válasza Mezcal (#270904) üzenetére


consono
nagyúr

Nálam simán megy most is itthon két TV-N meg mellette mobilneten telefonon. Valami az accountoddal lehet....

"In God we trust. All others must bring data"

(#270908) modflow válasza Lackooo84 (#270886) üzenetére


modflow
veterán

Ezt most olvasom:
[Vélemény: nem tesz jót az ember idegeinek, ha PS4-es játékokat akar PlayStation 5-ös verzióra frissíteni]

"A Sony masináján ugyanis az a módi, hogy először be kell lépni a PS4-es játékba, ott külön feltölteni a felhőbe a játékmentéseinket, majd csak ekkor érdemes átlépni a PS5-ös kiadásba (a PS4-es játék ekkor már tényleg törölhető), és itt külön le kell szippantanunk a mentett állást."

"Tanuljatok az én hibámból, és egy életre jegyezzétek meg: PlayStation 4-es játékot csak akkor vakarunk le a PlayStation 5 konzolunkról, ha már külön feltöltöttük a mentéseinket abba felhőbe, ami nem a PS Plusos felhő, hanem egy teljesen másik. Világos, nemde? Naugye. "

Most akkor mi van?
Nekem nincs Plus-om, így semmi felhőbe mentésem nincs.
Minden a PS4-en van.
Akkor hogy vigyem át azt a pár lemezes játékomat, amim van Ps5-re?
- Ghost of Tsushima
- Days Gone
- Spider Man

Én azt hittem, a lemezt beteszem a gépbe, feltelepíti és egy PS5-ös patch-et rátesz.
Ezek szerint nagyon nem??? :F

(#270909) Neoteric válasza saelin (#270901) üzenetére


Neoteric
addikt

Netflix más tészta. Ott kb külön iparág van arra, hogy pl aliexpressen veheted a fullos account egyik fiókját töredék áron, és eladják a négy hozzáférést a világon random helyekre, és leginkább ez ellen akarnak fellépni. Aki rendeltetés szerūen használja, annak nem lesz semmi változás. PS esetében is legfeljebb a neten árult accountokat érintheti, ha érinteni fogja egyáltalán.

@Meczal: ott nálad akkor valami nem kerek.

PSN: ne0teric_sAN

(#270910) hombre[EU] válasza modflow (#270908) üzenetére


hombre[EU]
veterán

a ps4 verzióban feltöltöd a mentésed, majd a ps5 verzióban letöltöd a mentésed. nem olyan nehéz ezt felfogni :DDD ez a jó öreg backup.
a tsushima és days gone kezeli a ps4 mentéseket, a spidermannél,ha jól tudom ugyanilyen backup rendszer van
edit: a spiderman lemezhez nem kapsz ps5 patchet

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#270911) modflow válasza hombre[EU] (#270910) üzenetére


modflow
veterán

De mindezt a PS5-ön csinálom már ugye?

(#270912) predakon válasza modflow (#270911) üzenetére


predakon
őstag

hagyjuk, nem húzom fel magam rajtad, napos vasárnap van, szuszá :)

[ Szerkesztve ]

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#270913) hombre[EU] válasza modflow (#270911) üzenetére


hombre[EU]
veterán

persze. a játék ikonján ki tudod választani melyik verziót szeretnéd elindítani

Life, Uh, Finds A Way

(#270914) modflow válasza hombre[EU] (#270913) üzenetére


modflow
veterán

Köszi

(#270915) hombre[EU] válasza predakon (#270912) üzenetére


hombre[EU]
veterán

jó most ez túl van dramatizálva a médiában a klikkek miatt. nem a legjobb megoldás és van is körülötte probléma...de ez kb annyi mint amikor egy másik márkájú mobilt veszel :)

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#270916) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Facebook link:

Rainbow Six Quarantine technical test gameplay (Csak ha esetleg valakit érdekel, hogy néz ki jelenleg. Bár a stream videó minősége finoman szólva sem túl jó. :D )

Live-Die-Respawn

(#270917) Kendek válasza modflow (#270908) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem annyira bonyolult a helyzet, nem kell túlmisztifikálni.
A játékok kétféle PS5-ös feljavítást kaphatnak. Az egyik a sima patch, olyan mint ami a Pro-ra is jött itt a PS4 esetén. Ilyenkor nincs semmi probléma a mentésekkel, azok teljesen kompatibilisek maradnak. A Ghost of Tsushima és a Days Gone azok ilyenek.
A másik meg mikor PS5 port érkezik, amit különállóan lehet letölteni a PS4-es változattól. Ekkor már problémás a mentések átvitele, mert megváltozik a játék azonosítója. Az eltérő azonosítójú játékváltozatok nem látják egymás mentéseit, akkor sem ha technikailag kompatibilisek.
Ez utóbbi probléma feloldására találták ki azt, hogy a PS4-es változatot futtatva feltöltheted a felhőbe a mentésedet, majd a PS5-ösből vissza letöltheted. Ehhez nem kell Plus előfizetés, nem azon keresztül működik.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#270918) Wlac


Wlac
Ármester

A Stubbs the Zombie-ból lemezes változat van/várható?

“The wha-"

(#270919) Bad Pritt válasza Wlac (#270918) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én úgy tudom nem, a honlapján is csak a limitált Collector's Editiont írja, mint fizikai példányt.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#270920) Wesder


Wesder
félisten

Írtam egy kis szösszenetet a Curse of the Dead Gods-ról, ha valakit esetleg érdekelne.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#270921) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

NAUGHTY DOG AT SIGGRAPH 2020
Take a deep dive into the development of The Last of Us Part II! We're proud to share the presentations by the talented developers at Naughty Dog.

Life, Uh, Finds A Way

(#270922) modflow válasza Kendek (#270917) üzenetére


modflow
veterán

Okés, köszi.

Egy másik kérdésem lenne.
Eladás előtt törölnék mindent a PS4-ről.
Visszaállítottam alapértelmezettre és újraindulva benne volt az accom és a játékok.... :F

Most eltávolítottam az accom, de azt írja deaktivál és inicializálni kezdett... 3 óra.

Ez most mit csinál?
Formatál?

[ Szerkesztve ]

(#270923) Kendek válasza modflow (#270922) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha mindent törölni szeretnél, akkor deaktiválás után nem alapértelmezettre kell visszaállítani, hanem inicializálni szükséges. Ebből is bőven elég a gyors, amivel hamar végez.

<-ƘƘ->

(#270924) modflow válasza Kendek (#270923) üzenetére


modflow
veterán

Ezt akkor besz..tam, mert már rányomtam a teljesre.
Arra írta, hogy 3 óra.

Ha végez, akkor én nyugodtan kikapcsolhatom és a vevőnél, amikor bekapcsolja, olyan lesz, mint az új?

Nem kell semmit telepítgetnem rá, ugye?

(#270925) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Sziasztok.

Milehet az oka,hogy a Cod Wwii kb egy órányi játèkállássa elveszett ? Feltelepítettem, játszottam, aztán a következő indításnál folytatás gombra kattintva újra a vizen találtam magam ahol kezdődött az egèsz. Más játèknál eddig nem tapasztaltam hasonlót. Köszi

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#270926) Kendek válasza modflow (#270924) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, ez lenne a lényege. Inicializálás után olyan lesz mintha először kapcsolnád be.

<-ƘƘ->

(#270927) modflow válasza Kendek (#270926) üzenetére


modflow
veterán

Köszönöm. :R

(#270928) Wlac válasza Bad Pritt (#270919) üzenetére


Wlac
Ármester

Köszi, akkor nem keresgélem, hanem várok valami akciót.

“The wha-"

(#270929) Mezcal válasza consono (#270907) üzenetére


Mezcal
addikt

Majd hozzád is el fog érni. Nincs semmi az accommal, mert nem az enyém, csak a családban van, mi is megkaptuk egyiket a négyből.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#270930) saelin válasza Mezcal (#270929) üzenetére


saelin
veterán

Az email szövegét másold már be ide. Magyarországon élsz amúgy? Szerintem tőled hallom idehaza ezt először.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#270931) Moby válasza hombre[EU] (#270915) üzenetére


Moby
addikt

Csak valahol azért vicces, hogy itt is leírtam azt a pokoljárást, ami a NIOH Collection kapcsán az adatátvitellel ment, ehhez képest letöltöttem az AC Valhallát, és megkérdeztem, hogy onnan akarom-e folytatni, ahol PC-n abbahagytam(!). Rányomtam, hogy igen, és betoltött oda. Szóval ezt nem csak ilyen moslékmódon lehetne kezelni.

(#270932) saelin válasza Moby (#270931) üzenetére


saelin
veterán

Gondolom Ubisoft account-hoz köti a mentést. Azért szerintem nem várható el, hogy minden fejlesztő cég csak a mentések miatt fenttartson egy szervert.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#270933) Moby válasza saelin (#270932) üzenetére


Moby
addikt

tehát az oké, hogy a ubisoft (mint oly sokan) ingyen adja a felhőmentés szolgáltatást egy accountért cserébe, ez a sonynak viszont nem fér bele, csak a fizetős szolgáltatásba. Úgy, hogy PS5-ön már pendriveba sem tehető ki a mentések. És ez nem várható el? Attól, akinek fizettél a gépért, és veszed a játékot tőle?
Rly? :U
Ennek olyan szinten alapnak és magátólérteődőnek kellene lennie, hogy ilyen meg se történhessen, hogy fel kelljen rakni a PS4 ÉS a PS5 változatot ugyanabból a játékból, hogy át tudjam tenni a mentésem. És a legszebb, hogy mivel ez nem magától értetődő (mert fizetni kell érte) így nem is indulnak ki a játékok ebből, a NIOH Collectionnél úgy is fel kellett tennem a PS4 verzát is, hogy közben a felhőben fent volt a mentésem, de ezt a játék már nem is feltételezi. LOL.

[ Szerkesztve ]

(#270934) Wesder válasza Moby (#270933) üzenetére


Wesder
félisten

Nem marad szegény Sony-nak pénze erre a jàtékfejlesztések után.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#270935) Moby válasza Wesder (#270934) üzenetére


Moby
addikt

Ez nem pénz kérdés.

(#270936) saelin válasza Moby (#270933) üzenetére


saelin
veterán

Én inkább arra gondoltam, hogy ami van az ubi játékokban az a saját megoldásuk, saját pénzből, aminek fő célja az ő ökoszisztémájukba való csalogatás (ubi store, connect). Más fejlesztőktől ez nem várható el és itt nem a Sony-ra gondoltam, hanem rajtuk kívül mindenki másra. Nincs mit nyerniük vele. Ezt a PS4 és ps5 külön mentés dolgot én sem értem. Miért nincs egy converter erre a Sony részéről? Ez is valami olyasmi hülyeség lehet kód szinten, mint amikor az alap kiadás mentése nem megy egy goty stb edition-ével, csak ez jóval kellemetlenebb. Mondjuk engem a mentéseim 90%-a nem érdekel, mert úgyis egyszer játszom ki mindent. Amihez meg rendszeresen visszatérek az Online játék beépített cloud save-el.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#270937) Mezcal válasza saelin (#270930) üzenetére


Mezcal
addikt

Nem én kaptam az emilt, hanem az, akitől megkaptam az egyik helyet a négyből. Az emilben az állt, hogy túl sok eszközben vagyunk bejelentkezve. Resetelték a jelszavunkat és dobnunk kellett a telós alkalmazást, csak a tévék maradtak. Tehát automatikusan kijelentkeztettek az összes helyről a jelszó resettel.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#270938) WhiteWalker válasza modflow (#270924) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Amúgy ez kb ezerszer le volt itt is írva a topicba , a gugliba is van kis millió találat erre.
:U

(#270939) Lackooo84 válasza modflow (#270924) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Tehát most átírod a HDD minden szektorát, tök feleslegesen... :DDD

The Truth is out there...

(#270940) hp16


hp16
tag

Screenshot-ot hogy lehet minőségromlás nélkül, telefonra vagy pc-re átküldeni legkönnyebben?

(#270941) Kendek válasza hp16 (#270940) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Átmásolod egy pendrive-ra...

<-ƘƘ->

(#270942) Lackooo84 válasza Kendek (#270941) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

lol

The Truth is out there...

(#270943) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Csak én érzem úgy vagy tényleg brutál nagy a pangás játékok terén? Semmivel sem tudok mostanában játszani! Cyberpunk PS4-en szutyok, Valhalla 12 egy tucat. Más?
Ti mivel játszotok?
Gondolkozom egy SS beszerzésén, de hát arra sincs semmi.

(#270944) WhiteWalker válasza KD6-3.7 (#270943) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Rocket League :DDD Nagyon adja :C

(#270945) KD6-3.7 válasza WhiteWalker (#270944) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Az is lecsengett már nálunk, 1-2 éve toljuk már. :N

(#270946) Kendek válasza KD6-3.7 (#270943) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Most jelent meg a DOOM Eternal befejező DLC-je... Amúgy a régebbi kedvenceket újrázom. Most éppen az Uncharted 3-nál tartok, majd 4 és Lost Legacy, aztán jöhetnek a The Last of Us részei. Persze PS5-ön, szóval nem ártana ha végre jönne valamiféle feljavítás is hozzájuk.

<-ƘƘ->

(#270947) Wesder válasza KD6-3.7 (#270943) üzenetére


Wesder
félisten

Ha arra sincs semmi akkor felesleges gondolkozni is azon hogy vegyél egyet nem?

Keress valami multi címet, amivel kitöltheted az ilyen üres időket, vagy nézz szét a kisebb jàtékok között.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#270948) Wlac válasza KD6-3.7 (#270943) üzenetére


Wlac
Ármester

GTA Vice City :D

Amúgy most kezdtem el a Nier: Automatát. Nem vagyok annyira a japán stílusú játékok híve, de ez tetszik, bár még várom, hogy igazán berántson.

“The wha-"

(#270949) erahurka válasza KD6-3.7 (#270943) üzenetére


erahurka
félisten

Én egyszer kapcsoltam be idén a PS-t, hogy letöltsek valami Plusos játékot, de ennyi... A Cyberpunkot tolom laptopon február óta, lassan befejezem, aztán nem tudom mi lesz. Lehet PS4-en backlogolok kicsit. Olyan hosszúak a mai játékok, nem lehet 1-2 hét alatt lenyomni őket :(

(#270950) Lackooo84 válasza hombre[EU] (#270921) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Vajon mennyit basztathatják az embert...? :DDD

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.