Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#270651) oliwire válasza JoceeHunt (#270648) üzenetére


oliwire
őstag

A Cold Warral nem vagyok még annyira képben, de Modern Warfare-ban találkoztam már a Jigsaw skinnel.

(#270652) KaitouP válasza JoceeHunt (#270650) üzenetére


KaitouP
veterán

Ezek mind MW & Warzone only cuccok.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#270653) marilllyo válasza KaitouP (#270601) üzenetére


marilllyo
veterán

Uhh. Én nagyon elakadtam. Szinte teljesen kipucoltam magam...

Rio__HUN

Ez a k*rva Batman akaszt ki. Nagyon lassan, tötymörögve megy... A Lost Legacy-t húztam még be, de ahhoz sincs kedvem. Nincs már semmi, ami érdekelne... Mi lesz így velem... :(

Talán a kiberpánk volt az utolsó játék, ami rendesen behúzott. De azzal is mi van?! Semmi...

Kb. az új Alien játék az egyetlen, ami egy picit is mozgatja a fantáziámat.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#270654) saelin válasza KaitouP (#270601) üzenetére


saelin
veterán

A hülye Metro Exodus-t hónapok óta tolom a listán hátra. Ki akarom játszani az elődöket, de gameplay-ben annyira elévültek már hogy sosem jutok pár chapteren túl bennük. Valszeg mostmár hagyom is őket és nézek egy youtube videót a story-ról, aztán ugrok rá az Exodus-ra. Csak azért jó lett volna tényleg átélni a dolgokat...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#270655) headhunter86 válasza marilllyo (#270653) üzenetére


headhunter86
senior tag

Szenvedek én is mert semmihez nincs kedvem. CyberPunk javítás jó lenne ha jönne, mert akkor folytatnám azt és meg is vagyok egy időre. De ahhoz valami combos patch kell, hogy hajlandó legyek vele játszani.

[ Szerkesztve ]

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#270656) koncsik válasza saelin (#270654) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Én az Exodus-t játszottam végig először (+DLC-k) és annak alapján kaptam kedvet, most játszom a 2033 redux-szal. Persze majdnem a legkönnyebb fokozaton (és orosz hanggal). Nekem ez is elég a "chalenge accepted"-hez :B
(Lehet az is megdobta az egészet, hogy az exodus közben váltottam Pro-ra, látványosan javítva a UE-t)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#270657) JoceeHunt válasza oriic (#270649) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Nem találok olyat ahol keresni lehetne sajnos. Lehet ezek ideiglenes lehetőségek voltak.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#270658) oriic válasza JoceeHunt (#270657) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mit keresel pontosan? Armory-ban megnézem neked szívesen, csak a Dr. Karlov Lives Bundle, meg SAW bundle nekem már megvan, így azokat külön nem mutatja. Ha a hollós kivégzést keresed, az Battle Pass-ban volt Season 5-ben MW-ben, az külön nem megvehető. A kutyás kivégzés az is Battle Pass-ban volt Season 3-ban.

Live-Die-Respawn

(#270659) rwin5


rwin5
őstag

Sziasztok!

Nem vagyok már nagy gamer, de unokahugi miatt venni akarok egy PS 4-et, főleg nosztalgia miatt / remastered gyerekjátékokkal játszanánk majd (Crash Team Racing Nitro Fueled, Spyro, Crash Bandicoot stb).

Olyan kérdésem volna, hogy ilyen szintű játékokhoz elegendő egy sima PS 4-et venni vagy ha már az ember rászánja a pénzt, akkor inkább érdemes a pro-ra beruházni?

Elolvastam az összefoglalóban leírtakat, de így sem tudtam a döntést meghozni.

(#270660) Kendek válasza rwin5 (#270659) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ilyen szintű játékokhoz felesleges a Pro. De ha esetleg később még komolyabb címek is befigyelhetnek, akkor azokhoz jól jöhetne.

<-ƘƘ->

(#270661) penge111 válasza marilllyo (#270653) üzenetére


penge111
addikt

Akkor nem csak én vagyok így. Mintha kiégtem volna. Ghost of Tsushima kb két hónapja csak tötymörgök vele, pedig jó cucc, de az AC origins, Odyssey úgy beszipkázott anno. Lehet besokaltam az open world játékoktól. De szerintem a kurva mobil Lol Wild Rift lesz az oka, abba bezzeg beleszaladt január óta 250 óra :U

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#270662) FunPro válasza penge111 (#270661) üzenetére


FunPro
senior tag

Nem mi égtünk ki, a játékok lettek szarok. :K

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#270663) Bad Pritt válasza FunPro (#270662) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ja, mind a 10000, ami megjelenik évente. :D

Nem lettek szarabbak, mint 10 vagy 20 éve, sőt.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#270664) FunPro válasza Bad Pritt (#270663) üzenetére


FunPro
senior tag

Lehet ez a probléma. Régen nem jelent meg 10000. Most 9990 retken kell áttrágnod magad, mire találsz valami értelmeset.

Szóval lehet tényleg nem lettek rosszabbak, csak arányaiban jóval több rossz jut egy jóra.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#270665) RangerFox válasza FunPro (#270664) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Az idő megszépíti a dolgokat, az emlékek pedig csalókák sokszor. ;)

(#270666) Bad Pritt válasza FunPro (#270664) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ezt az érvet akkor érteném meg, ha ténylegesen át kéne rágnod magad 9990 rossz játékon, de nem kell, hisz az internet pont erre való (ideális esetben).
Az elmúlt két év például rendkívül erős volt, egymást követték a jobbnál jobb játékok minden zsánerben, csomót orrvérzésig reklámoztak, de radar alatt is találni remek alkotásokat.

Pl. én most rendkívül jókat játszom a Warhammer 40K Mechanicus-szal, abszolút radar alatt csak random feldobta a store Xboxon. Mindenkinek ajánlom, aki szereti a körökre osztott taktikai és rpg játékokat (DoS 1-2, Wasteland, XCOM, ilyesmik, szóval penge111, főleg neked :D ), hihetetlen jó a játékmenet, a zenéjére meg nincs jó szó, sem több szóból álló kifejezés.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#270667) adam0913


adam0913
tag

Sziasztok!
Teljesen off topic, de tavaszi nagytakarítás közben ezt találtam. Mi ennek a neve pontosan, mert sehol nem találom :)) Szerintetek mennyit érhet? Jó kis dekor, gyűjtői elem. Köszönöm :R [kép] [kép]

(#270668) rwin5 válasza Kendek (#270660) üzenetére


rwin5
őstag

Lehet akkor a pro lesz, utólag mindig meg szoktam bánni, ha az "olcsóbbat" választottam.

Még egy kérdés, bár gondolom senki sem médium. Érdemes még várni, a PS5 miatt, hogy hátha lesz készleten és ez által olcsóbb lesz a PS4 vagy fölös erre várni?

(#270669) FunPro válasza Bad Pritt (#270666) üzenetére


FunPro
senior tag

Az a probléma, hogy az internet azt feltételezi, hogy én azokat a játékokat szeretem, amit mindenki szeret. Az interneten csak ennyit látok, ami játékkal kapcsolatos: Ilyen az új pes, olyan az új fifa. Milyen lesz az új cod, készül-e a gta 6? Ki törte fel a CDPR-t, milyen rossz a cyberpunk...

Ezt hívom chop suey effektnek. Bármilyen rock vagy annál keményebb lejátszási listát indítasz youtube-on, az rohadt élet, hogy a chop suey ott lesz*. Az egyszerűbb emberek itt inkább a facebook féle "védőhálóra" hivatkoznának, ahol az algoritmus eldönti, hogy neked éppen mi tetszhet az alapján, hogy az ismerőseid között mi a trendi.

Valóban, nem kellett minden rossz játékon átrágnom magam, ugyanakkor azt a 10-et sem az internet juttatta el hozzám. Ha elkezdenék játékot keresni, a 20. oldal után abbahagynám a keresést, mert a sok rossz között elveszik a jó, ahogy írtam. Persze, én most pc-s közegből indulok ki, ps4-re célirányosan megy a vásárlás, ha néha-néha azon játszom.

*Amúgy zenével is ugyanaz a helyzet, mint a játékokkal. Létezik még jó zene, csak az internet legsötétebb bugyraiba kell ellátogatni érte. :K

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#270670) FunPro válasza RangerFox (#270665) üzenetére


FunPro
senior tag

Lehet. Bár a 85-ös super mario-nál a mai napig nem készült jobb játék. :D

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#270671) Kendek válasza rwin5 (#270668) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha nem sürgős, és ráérsz év végéig, vagy akár jövő év elejéig, akkor addigra már biztosan kiderül, hogy mennyit változik a PS4 piaci ára. :)

<-ƘƘ->

(#270672) Bad Pritt válasza FunPro (#270669) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem, az internet azt feltételezi, hogy célirányosan keresel, ráadásul ma már figyelik a szokásaidat, akár jó, akár rossz dolog, úgyhogy nem fog GTA-t ajánlani, ha mondjuk retro platformerekkel játszol sokat. Viszont te radikálisan szűkíted a "jó" játékok listáját, ez nem a rendszer hibája és nem igazán lehet azzal mit kezdeni, hogy pl. az open world-öt úgy ahogy van, elveted, pedig open world és open world játékok között is van különbség, az utóbbi 5 év legjobb játékai között rengeteg open world, vagy legalábbis szabadon bejárható területű játék volt.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#270673) F-ECT$ válasza FunPro (#270669) üzenetére


F-ECT$
titán

Keress olyan listákat, ahol a jó, de mégsem sikeres példányokat veszik sorba.

Dive ever, work never.

(#270674) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

2. generációs DS4 kontrollerrel (CUH-ZCT2E) van problémám, L3 Sprint gombot nem mindig veszi be.

Már nem garis, szervizben volt az R3 drift miatt, 3x vittem vissza mire rendesen megcsinálták mind a kettőt, de éppen ezért többet nem vinném oda és más szerviz lehetőség nincs a környéken, így magam csinálnám meg. Egyszer már szétszedtem/összeraktam, fizikai rendellenességet nem találtam.

Visszaolvastam itt, de nem találtam rá DIY megoldást.
Youtube-on WD40 befújás illetve az L3 gomb fölé helyezett kisebb matrica orvoslásokat találtam.

A probléma.

A WD-40-es megoldás.

A gomb "magasítós" megoldás.

Ezek közül próbáltátok valamelyiket? Feleslegesen nem esnék neki, illetve nem akarnám tovább odázni a problémát.

Aurea mediocritas

(#270675) KD6-3.7 válasza AXisBOLD (#270674) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Vegyél egy újat. OEM 13-14ezer forint. Az az idô/pénz amit a javítgatásra költesz nem éri meg. Nacon-nak vannak jó PS kontrollerei, ezt szoktuk még ajánlani, ha meguntad a gyárit.

(#270676) Kendek válasza AXisBOLD (#270674) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az analóg karokat semmi esetre se fújd be WD-40-nel!
A gombjának 500 ezer benyomás az élettartama. Hogy segít-e rajta ez a matricás megoldás, azt nem tudom, de nyilván ez a konkrét hibától függ. Mindenesetre ha az tönkremegy, akkor azon csak az analóg csere tud segíteni. Ahhoz szükség lesz egy cserealkatrészre, és a forrasztáshoz különböző eszközökre és anyagokra.

<-ƘƘ->

(#270677) AXisBOLD válasza KD6-3.7 (#270675) üzenetére


AXisBOLD
addikt

utólag már én is így vagyok vele, de költöttem a szervizre 6500 Ft-t és csak rosszabb lett, ezért szeretném megcsinálni.
Wireless Nacon-ból mi az ajánlott (ami nem 50k :U)?

#270676 Kendek: a WD-40-es megoldás nekem se volt szimpatikus.

Az a helyzet, hogy elvileg teljesen új analóg szenzorok vannak benne, de bírt ~2 hetet az L3 gomb... mosonmagyaróvári erre szakosodott egyetlen szervizt nagyon nem ajánlom senkinek!

Forrasztásnak már nem állnék neki, ahhoz gyakorlat kellene, azt meg nem ezen fogom elkezdeni.

Aurea mediocritas

(#270678) Kendek válasza AXisBOLD (#270677) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha a cserealkatrész ilyen keveset bírt, akkor vidd vissza a szervizbe, hogy a munkájukra vállalt garanciában javítsák meg. Otthon te sem tudsz mást csinálni, minthogy rendelsz minőségi alkatrészt, és te magad cseréled ki. De ez nem annyira triviális, mert nem foglalatban van, hanem rá van forrasztva a NYÁK-ra. Ha semmi eszközöd sincs hozzá (pl. minimum egy forrasztáshoz alkalmas hőlégfúvó, és folyatószer), akkor inkább vegyél egy új kontrollert.

<-ƘƘ->

(#270679) saelin válasza AXisBOLD (#270674) üzenetére


saelin
veterán

Én forrasztottam magamnak potenciométert... Többet biztos nem kínlódok vele! Főleg hogy rá egy évre az új is megadta magát.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#270680) AXisBOLD válasza Kendek (#270678) üzenetére


AXisBOLD
addikt

vissza már nem vinném, bár ez lenne a logikus.
de 3x voltam náluk ugyan ezzel a kontrollerel, vagy driftelt vagy teljesen ferde volt a stick, most meg a gomb... és szépen le van törve benne pár műanyag fül, az akku csatlakozó szintén összenyomva, lesarkazva, a 4 alsó csavarból 2 elpörög, széttörték a műanyag menetet...

#270679saelin: igen, ahhoz az én meglátásom szerint érteni is kell, nem úgy megy, hogy megnézek 10 videót és már tudok is forrasztani. Na igen, meg az alkatrészek minősége. Elköltöm a pénzt javító hardware-re, Kínából meg kapok egy hibás szenzort és kezdhetem elöről az egészet.

Aurea mediocritas

(#270681) KaitouP válasza AXisBOLD (#270674) üzenetére


KaitouP
veterán

Melyik szervizbe vitted?

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#270682) AXisBOLD válasza KaitouP (#270681) üzenetére


AXisBOLD
addikt

New Wave Móvár

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#270683) atirag


atirag
őstag

Tudja valaki mit kell beállítsak,hogy a játékok 2160p-ben fussanak? A fő képernyő az,de amint belépek valamelyik játékba visszavált 1080p-be. A video beállításoknál 2160p van beállítva.

(#270684) Kendek válasza atirag (#270683) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mármint a HDMI kimeneti felbontása vált le UHD-ről FHD-ra mikor egy játékot indítasz? Ez kifejezetten fura, légyszi mutass egy képernyőképet a Beállítások > Hang és képernyő > Videokimeneti beállítások > Videokimeneti beállítások menüpontról.

<-ƘƘ->

(#270685) atirag válasza Kendek (#270684) üzenetére


atirag
őstag

[kép] [kép] [kép] Azt nem olyan könnyű :)

[ Szerkesztve ]

(#270686) Kendek válasza atirag (#270685) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Oké, nem gond. Látatlanban amit tudok javasolni, hogy ha a tévén nincs engedélyezve a 2.0 mód a HDMI portra, akkor azt aktiváld. Samsungon HDMI UHD Color, LG-nél pedig HDMI Ultra HD deep colour néven fut.

Szerk.: Most, hogy látszódik, igen, azzal van a probléma amit írtam.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#270687) atirag válasza Kendek (#270686) üzenetére


atirag
őstag

Nálam sony-n videobeállítáoknál hdmi videotartomány hdr mód és színtér van.
HDR mód automata hdr10 HLG
hdmi video automata teljes korlatozott.

(#270688) Kendek válasza atirag (#270687) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A képernyőképeden világosan látszódik, hogy 1.4-es módban van a tévé azon HDMI portja amire kötve van a konzol. RGB helyett YUV420, és nincs 4K HDR.

<-ƘƘ->

(#270689) atirag válasza Kendek (#270688) üzenetére


atirag
őstag

[kép] De a fő képernyőn meg 4k-ban van.

[ Szerkesztve ]

(#270690) Kendek válasza atirag (#270689) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

HDR nélkül megy az UHD felbontás is, de RGB helyett csak YUV420-ban. HDR mellett már nem elég a sávszélesség, és ezért FHD-ra vált.

- Press the HOME button on the remote control
- Select Settings
- Select External inputs in the TV category
- Select HDMI signal format and set to Enhanced format

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#270691) atirag válasza Kendek (#270690) üzenetére


atirag
őstag

Értem. Kábel gond lehet? Mert az a beállítási lehetőség van csak és azokat kipróbáltam
A színtérnél lehetnek opcók automata /sRGB/BT.709/DCI/Adobe RGB/BT.2020

Annál a beállításnál két opció van. Szabványos formátum / javított formátum : kíváló minőségű HDMI jeleket jelenít meg 4k 60p 4:2:0 10bit 4:4:4, 2:2:2

[ Szerkesztve ]

(#270692) Kendek válasza atirag (#270691) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, ott válaszd a javított formátumot, hogy legyen 10bit 4:4:4, vagyis HDR RGB. A 4:2:0 az a YUV420.

<-ƘƘ->

(#270693) atirag válasza Kendek (#270692) üzenetére


atirag
őstag

Igen eddig is azon volt. A kábelt is cseréltem már :W

(#270694) Kendek válasza atirag (#270693) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ennél többet nem tudok segíteni benne, mert nem ismerem a Sony tévék beállításait. A probléma viszont még mindig az, hogy nem 2.0-s módban van a HDMI port, ezért limitált a sávszélessét, és SDR UHD csak YUV420-szal van, HDR meg csak FHD felbontás mellett.

<-ƘƘ->

(#270695) atirag válasza Kendek (#270694) üzenetére


atirag
őstag

Köszi.Értem. Majd próbálkozom másik kábellel is. Hátha mindkettő gyenge.
Fura az,hogy mondjuk egy apple tv megy 4k hdr-ben erősítővel és nélküle is.

(#270696) Kendek válasza atirag (#270695) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Sony weboldalán ez van. Ha újabb készüléked van, akkor nézd meg annak a használati útmutatóját. HDMI kábelt hiába cserélsz, az nem okozhatja ezt.
Nálam Samsungon portonként lehet kapcsolgatni a HDMI UHD Color funkciót. Ami azt jelenti, hogy az egyik ráaggatott eszköz mehet 2.0 módban is, miközben a másik 1.4-re van korlátozva.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#270697) atirag válasza Kendek (#270696) üzenetére


atirag
őstag

Ez alapján rendben van. Ráadásul minden külső bemenetre vonatkozik.

(#270698) Lackooo84 válasza AXisBOLD (#270674) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Vegyél egy back button attachmentet, és soha többé nem lesz vele problémád. ;) Ez miatt még a PS5-ön is PS4 kontrollerrel játszok, amit csak lehet. Jöhetne PS5 kontihoz is back button vagy legalább valami approved tuningolt kontroller, mert én nagyon utálom az L3-R3-akat használni...

Az új szenzorok alatt mit értesz, csak a potikat cserélték ki, vagy magát az analóg egységet is?

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#270699) Lackooo84 válasza saelin (#270679) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hőlégfűvóval (amihez van szűkítő) kb. 1 perces mutatvány az egész. Befogod valamibe a lapot, felülről fújod, kipottyan a régi, fenyomod az újat és kész is. :D

The Truth is out there...

(#270700) zojjektum válasza Lackooo84 (#270699) üzenetére


zojjektum
senior tag

Ha ezt tudom és nem csak a youtube-os videóknak hiszek+lidl-ös forrasztópákával szívatom magam akkor 1 kontrollerrel beljebb vagyok :D Viszont a második illetve 3. konti hibátlan lett ezzel a szerszámnak nem nevezhető valamivel is, de veszek egy hőlégfúvót ezen információ után az tuti. :R

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.