Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#269751) bod101


bod101
aktív tag

Sziasztok,
valaki találkozott már a kontroller olyan hibájával, hogy folyamatosan világit és nem reagál semmire, ha kikapcsolom a konzolt is folyamatosan világít nem kapcsol ki.
Köszi!

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#269752) F-ECT$ válasza bod101 (#269751) üzenetére


F-ECT$
titán

Még nem, de próbáld meg resetelni.

Dive ever, work never.

(#269753) bod101 válasza F-ECT$ (#269752) üzenetére


bod101
aktív tag

Azt hogyan kell (Gugli a barátom)?

[ Szerkesztve ]

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#269754) bod101 válasza bod101 (#269753) üzenetére


bod101
aktív tag

Megtaláltam és úgy néz ki jó is lesz, köszi :C
Ha más is keresné: [reset]

[ Szerkesztve ]

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#269755) saelin válasza Sanyi.mTs (#269708) üzenetére


saelin
veterán

Nekem 1 mm-es van, de szerintem a 1.5-ös is simán elfér, mert úgyis összenyomódik. Egyébként vicces hogy te a slim-ről panaszkodsz hogy hangos. Eddig a fat-re és a pro-ra volt inkább panasz. Nekem is pro-m van és biza tényleg hangos egy nehezebb játék alatt a hangja.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#269756) windlord


windlord
őstag

Kamerat kellene beszereznem, mert a felesegem es a negy eves gyermekem tancikalni szeretnenek.
Van esely meg kamerara? VR nem erdekel.

Illetve olvasgatom a headset temat.
Platinum fules ujszeruben, 30k magassaban megeros vagy inkabb a gold patika allapotban 20 alatt?

(#269757) tboy93 válasza windlord (#269756) üzenetére


tboy93
nagyúr

Platinum azért jobb, ha már mindenképp Sony fülest szeretnél.

(#269758) kovsol válasza windlord (#269756) üzenetére


kovsol
titán

Én már egy csomó boltot, és magát a sony -t is megkérdeztem, és nem tudják mikor lesz megint PS Camera készleten. :(

May the Force be with you!

(#269759) F-ECT$ válasza windlord (#269756) üzenetére


F-ECT$
titán

A kettő közül a Platinum, de szerintem nem ér meg 30k-t.

Dive ever, work never.

(#269760) tboy93 válasza F-ECT$ (#269759) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mint platinum tulaj, szerintem sem. 15-ért kéne árulni, hogy megérje.

[ Szerkesztve ]

(#269761) windlord


windlord
őstag

Koszi Fiuk!

Camera -t vadaszom kitartoan.
Guitar Hero -t vettem, mar csak a kamera van vissza.
Ilyen ugralos cuccokhoz mint pl a just dance, kell a fagyi is, vagy eleg a kamera?

Fulesbol mi a jo?
Vagy maradjon az ujszeru gold aprorol?

(#269762) kovsol válasza windlord (#269761) üzenetére


kovsol
titán

Just Dance esetében három opciód van:
-kamera
-fagyi
-mobil

Kamera a legjobb szerintem, mert egész testedet nézi, nem csak egyik kéz mozdulatait, és nem is kell a mozgás hevében semmit tartanod. Néhány pörgősebb mozdulatnál, én simán eldobnám a mobilomat. :D
Hátránya, hogy van helyigénye, meg fényes szoba kell.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#269763) windlord válasza kovsol (#269762) üzenetére


windlord
őstag

Kisgyereket siman lat a kamera?
4.5 ev, 120cm, 25kg a dimenzio.

(#269764) Xaels válasza tboy93 (#269760) üzenetére


Xaels
félisten

Ha elérhető lesz az Arctis 7P végre és megjön akkor az enyém annyiért szándékozom eladni. Igaz én jó áron vettem a Platinumot.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#269765) tboy93


tboy93
nagyúr

Kölcsön játékokkal mizu? Ahogy nézem eléggé beakadtak, a Death Stranding, Order 1886 és Hidden Agenda is már több mint fél éve egy embernél vesztegel.

(#269766) F-ECT$ válasza tboy93 (#269765) üzenetére


F-ECT$
titán

Nálam van egy Uncharted 4, többször jeleztem már, hogy szívesen továbbadom, ha van megfelelő ember rá :)

Dive ever, work never.

(#269767) Gigicuci válasza kovsol (#269762) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Én is szerettem volna venni kamerát de sehol sem lehet már kapni. :/

(#269768) Nirvatti válasza tboy93 (#269765) üzenetére


Nirvatti
tag

Én hasonló megfontolásból ("már több mint fél éve...") vettem ki a felajánlott (nem túl kapós) játékaimat pár hónapja és kerestem nekik alternatívan új helyet.

(#269769) Frod válasza tboy93 (#269765) üzenetére


Frod
addikt

Az a projekt nem hamvába halt?
pl a Death Stranding ki is lett húzva.
Egyébként én magamból kiindulva ha kölcsönbe kapnék valamit így egy közösségtől igyekezném mielőbb kipörgetni, és adni tovább, már az cink ha hetekig ül valahol, nem hogy hónapokig...

Do you see the white shadow?

(#269770) Zoli_2010


Zoli_2010
tag

Sziasztok!
Kérek szépen segítséget, tapasztalatot -- de csak hozzáértőktől (mert ötletelni én is tudok)... PS4 elpusztult. Mindig kikapcsol (amikor elindulna a grafikus felülete. -- de 1x már safe módban is). Sony szervizben bevizsgáltattam: az alaplapon egyik IC hibás. Nincs alkatrész, teljes konzol csere lesz. Az Alzánál a 24 hónapban még benne van, de ha leadom náluk, nem tudom mi lesz... Szerintem kellene adatmentés a HDD-ről. (Nincs ezzel tapasztalatom, nem tudom mi van a felhőben, mi nincs, Fortnite, Apex -- IAP cuccok, elért dolgok stb.) A HDD milyen file-rendszert használ? Szétszedhetem-e garivesztés nélkül? (Tudom, a Sony-szerviz már szétszedte) Nem műszerész vagyok, csak 1 informatikus villamosmérnök, tehát egy Linuxon (vagy Win10?) megoldom az adatletöltést... ha megtudom, hogyan megy. legjobb lenne egy bontott HDD-t beletenni, de azt nem tudom ellenőrzik-e.. stb. Mit tegyek?
Persze ha az Alza a régi HDD-t beteszi a csere-konzolba, és minden tökéletes lesz, nekem az lenne a legjobb. De ha 3-4 hét múlva kapok egy szűz gépet, annak nem fogok örülni. Köszönöm!

(#269771) gangstagergo válasza tboy93 (#269765) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Köszönöm, hogy felhoztad a dolgot. Írtam is a tulajnak, hogy visszaküldöm :R

(#269772) C4mp3r válasza Zoli_2010 (#269770) üzenetére


C4mp3r
addikt

siman kiveheted a hdd-t a konzolbol garivesztes nelkul, nem kell hozza szetszedni. a ps4 nem ismeri az ntfs-t csak fat32 es exfat filerendszereket, most pontosan nem tudom melyikre formazza a hdd-t. en a helyedben kiszednem a merevlemezt a gepbol es egy pc-n klonoznam file-ba az egeszet. igy ha esetleg torlodne a vinyo tartalma a szervizben siman vissza tudod ra tolteni kesobb a backupot

(#269773) Carlos Padre válasza Frod (#269769) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Mondjuk azért a Death Strandingon lehet hónapokat ülni simán. Eléggé kell a megfelelő hangulat hozzá. Ezt a kölcsönzős kezdeményezést ki tartja karban egyébként?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#269774) Carlos Padre válasza C4mp3r (#269772) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem vagyok egészen biztos benne, hogy ez a klónozás működött báriknek is.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#269775) RangerFox válasza Carlos Padre (#269773) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Majdnem fél évig ült rajta a tag, akinek továbbadtam, azért is került kihúzásra.

(#269776) Deck válasza RangerFox (#269775) üzenetére


Deck
titán

Várható volt, hogy előbb-utóbb elakadnak a dolgok :DDD

PS5

(#269777) RangerFox válasza Deck (#269776) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Én nem gondoltam rá, egész összeszokott volt itt a topik (a PS5-nél más a helyzet). De az, hogy nekünk kellett utánajárni meg veszekedni a taggal, hogy ugyan küldje már vissza a tulajdonosnak, az kicsit rossz volt. Pedig tök jó kezdeményezés volt ez a kölcsönjáték dolog.

(#269778) tboy93 válasza RangerFox (#269777) üzenetére


tboy93
nagyúr

:(

(#269779) Deck válasza RangerFox (#269777) üzenetére


Deck
titán

Igen, eléggé az volt a PS4 közösség. A kezdeményezés remek ötlet volt és tovább működött jól a dolog mint ahogy vártam, de sajnos várható volt, hogy előbb-utóbb mi lesz a vége. Ezt kb csak úgy lehet, hogy privátban olyan tagokkal akik teljesen megbízhatóak és bizonyos féltételekhez stb. :R

PS5

(#269780) Wesder válasza Deck (#269779) üzenetére


Wesder
félisten

Sajos ez egy olyan dolog amiben vagy mindenki benne van, vagy senki sem. Mondjuk aki így behúz egy lemezt, az annyit is ér.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#269781) Frod válasza Carlos Padre (#269773) üzenetére


Frod
addikt

Direkt nem a DS-t hoztam fel példaként.
De ha már, akkor igen, lehet rajta hónapokig ülni, de nem akkor, ha kölcsönbe kapod egy közösségtől, amire még többen várnak.
Akkor vagy kipörgeted 2-3 héten belül vagy el se kérje az ember.
Szerintem.

Do you see the white shadow?

(#269782) Kendek válasza Zoli_2010 (#269770) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha nem indul el a konzol, hogy a felállt rendeszén belül végezz adatmentést, akkor semmit sem tudsz tenni. A vinyót hiába szeded ki, mert azon felül, hogy egyedi formátumot használnak, igencsak erős titkosítással is vannak tárolva rajta az adatok. Másik PS4-be is hiába rakod, mert a titkosítás feloldásához a kulcsot a gép tárolja. Amit nem lehet kinyerni.

<-ƘƘ->

(#269783) Mauzes válasza RangerFox (#269777) üzenetére


Mauzes
őstag

Talán az lehetne egy főszabály, hogy csak akkor és annyi játékot tudsz kölcsönkérni, amennyit te is bedobtál a rendszerbe. Így kialakulna egy stabil mag, aki hozzájárul.

De amúgy simán lehet, hogy így sem működik, mert amúgy is sokan nem lemezes verziókat tolnak, vagy eladogatják a lemezeket.

(#269784) DVlad válasza Mauzes (#269783) üzenetére


DVlad
őstag

Szerintem kauciót kéne letenni, és írni egy szerződést az intervallumról. Ha valaki korrekt, akkor simán belemegy így is.

(#269785) Kendek válasza Mauzes (#269783) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az a baj, hogy bárki jelentkezhet, viszont senkit sem lehet felelősségre vonni. Valami rendszert kellene hozzá kitalálni, ami biztosítaná azt, hogy senkinek sem érné meg eltulajdonítani a kölcsönjátékokat. De ilyen már van, így működik a hardveraprós bizniszelés...

(#269784) DVlad: Ennyiből használhatod a hardveraprót is, minek itt külön bonyolítani ezt?

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#269786) DVlad válasza Kendek (#269785) üzenetére


DVlad
őstag

Nem egészen ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#269787) Kendek válasza DVlad (#269786) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Leteszed az árát, ami kompenzálja ha el szeretnéd tulajdonítani. Hardveraprón is így megy, mert ha végigjátszás után továbbadod, akkor visszakapod az árát, és veszel egy másik játékot...

<-ƘƘ->

(#269788) Carlos Padre válasza Kendek (#269785) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Blacklist/whitelist szokott működni hasonló esetekben.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#269789) Kendek válasza Carlos Padre (#269788) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Előzetesen nehéz kiszűrni, hogy ki lesz a megbízható tag. Vagy nagyon leszűkítjük a kört, de annyira, hogy az már nem is nagyon lesz a topikba való téma. Utólagosan meg ki fog felelni az eltulajdonított játékokért? Mert egy-egy lemezt nem ér meg az, hogy kiderüljön valakiről, hogy nem megbízható.

<-ƘƘ->

(#269790) balazs025 válasza Kendek (#269785) üzenetére


balazs025
senior tag

Szerintem annyi is elég lenne, hogy mondjuk 100+ (vagy tetszőleges számú) on topik hozzászólása legyen annak, aki jelentkezhet. Persze ez sem jelentene egy 100%-os garanciát, de jóval biztosabbnak gondolnám, mint, hogy bármilyen friss újonc fiók kölcsönkérhesse.

[ Szerkesztve ]

(#269791) Deck válasza balazs025 (#269790) üzenetére


Deck
titán

Bizonyos rangtól, pozitív alapján...

PS5

(#269792) Carlos Padre válasza Kendek (#269789) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Szerintem lebecsülöd a publikus szégyenfal hatását :D
De simán lehet különböző (megbízhatósági) szinteket meghatározni, pl akik bedobtak valamit a közösbe, akik régi motorosok, ismert tag, újoncok akik meg nem bizonyítottak stb... és köztük prioritásul szinteket megszabni. Egy friss reges ne kaphassa meg a legújabb, még használtan is jó áron futó játékokat például.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#269793) tboy93 válasza Carlos Padre (#269792) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintme aki nem játsza ki egy héten belül, azt örökre bannoljuk a topikból ;]

(#269794) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Akkor ezennel felélesztem a kölcsönjátékos mókát!

Mindenkit kérnék, hogy aki részt szeretne venni benne, az írja be a játékot amit fel tud ajánlani a célra. Ha pedig jelentkeznek érte, akkor csak olyannak adja akit megbízhatónak talál. Ismeretlen egyéneket, frissen regisztráltakat zárjunk ki!
Azt javaslom, hogy továbbadás helyett mindig az eredeti gazdájának juttassuk vissza a kölcsönkapott játékokat. Mindig ő döntsön arról, hogy kinek adja kölcsön. De a felelősség is az övé lesz, aki nem kapja vissza, az így járt! A postaköltséget a kedvezményezett személy állja.
Ha lesz ilyen, akkor írjátok meg, hogy ki nem adta vissza a kölcsönkapott játékot. Akkor fogunk vezetni róluk egy feketelistát.

<-ƘƘ->

(#269795) tboy93 válasza Kendek (#269794) üzenetére


tboy93
nagyúr

Bazi macerás lesz így. Én ha felajánlanék egy játékot, nem szívesen postázgatnám hetente mindig másnak...

(#269796) Deck válasza tboy93 (#269795) üzenetére


Deck
titán

Mégis mit vártál? Majd más postázza helyetted? :DDD

PS5

(#269797) Deck válasza Kendek (#269794) üzenetére


Deck
titán

Drukkolok! :R

PS5

(#269798) Kendek válasza tboy93 (#269795) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Félreértés ne essék, nem muszáj így csinálni. A lényeg az, hogy ami játékot felajánlasz, az a te károd lesz ha elveszik! Szóval az a legjobb ha te döntesz róla, hogy ki kapja mikor valaki végzett vele. Ez nem jelenti azt, hogy feltétlen vissza kellene postázni a számodra. Csak akkor mikor úgy döntesz, hogy visszakéred.

<-ƘƘ->

(#269799) Carlos Padre válasza tboy93 (#269795) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ja, nincs semmi baj a lánccal, csak mindenik legyen figyelemmel rá kinek küldi tovább. Esetleg egy saját topik nem lenne rossz ötlet.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#269800) erahurka válasza Carlos Padre (#269799) üzenetére


erahurka
félisten

Vagy egy Google Drive-os XLS ahol lehet vezetni ki kinek adta és mikor. Ott lehetne külön tabon a fekete lista is akár.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.