Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#268751) ldave válasza penge111 (#268742) üzenetére


ldave
félisten

Többször is téma volt már a játék, visszaolvasva a topikban lehet találni pár véleményt :)

A Slime draws near! Command?

(#268752) consono válasza saelin (#268750) üzenetére


consono
nagyúr

Igen, a töltő képernyőkből tényleg sok van, vagyis érdekesen van megoldva a pályák közti váltás. Néha jó volt, hogy be lehetett "vásárolni" közben, de legtöbbször csak az időt húzta...

"In God we trust. All others must bring data"

(#268753) Xaels válasza marilllyo (#268735) üzenetére


Xaels
félisten

Nekem is fent van. Szoktunk is vele játszani, leginkább Conquest-et de engem az jobban zavar, hogy szinte mindig top squad a miénk de sokszor annyira lehúz a csapat, hogy hiába. Amúgy BFV után szinte fáj a szememnek a Warzone is.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#268754) penge111 válasza ldave (#268751) üzenetére


penge111
addikt

jaja, de friss véleményeket vártam. mert még olyat is olvastam, hogy a játékban olyan volt régen a kamerakezelés, hogy pár perc játék után sokan fejfájásra és hányingerre panaszkodtak!

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#268755) tboy93


tboy93
nagyúr

No, tegnap meglett a platina a Ghost Recon Wildlands-ből. Összességében nem volt rossz játék, a 22.5 órás sztori után még volt 34.5 óra teendő, amiből az utolsó 10 óra grinden már eléggé húztam a számat. Bazi BUG-os még most is, tele van technikai problémákkal, néha össze-vissza spwanolnak járművek, krossz motorral nem érdemes menni sehova stb. :D Illetve platinásoknak rémálom, hogy random mikor nem ad meg egy elvileg non-missable collectiblet, ami miatt esetleg kezdheted újra az egészet. Nekem pont a fordítottja volt mondjuk, még össze sem szedtem mindet amikor random beadt a trophyt. K*tsög ubi kipatchelte a resource farming exploitokat is, így a vége az tényleg extrém grind. DLC-ket szerintem kihagyom.

[ Szerkesztve ]

(#268756) vargalex válasza Woodslave (#268744) üzenetére


vargalex
félisten

Sikerült is megvenned? Mert nekem appban, böngészőben és konzolon is hiba a vége. App-ban, böngészőben "Something went wrong", konzolon "An error occured"...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#268757) vargalex válasza vargalex (#268756) üzenetére


vargalex
félisten

Wallet-ről engedte...

Alex

(#268758) saelin válasza tboy93 (#268755) üzenetére


saelin
veterán

Breakpoint-ban jártam úgy tegnap, hogy motorral mentem ezerrel az úton és egyszer csak elém jó egy méterre spawnolt egy autó... Akkorát tanyáltam miatta mint egy állat! :DDD

Amúgy a coop feelingje miatt megvettem az alapot 2k valamennyiért. Jó benne bóklászni és pucolgatni az ellenfeleket, de az AI társak miatt akár soloban is nyújthat jó pár óra szórakozást. A story az trash, a mellékküldetések is, úgyhogy tényleg csak az openworld bóklászás az egyetlen dolog ami jól sikerült benne. Eléggé jól testre is lehet szabni a játékélményt amihez foghatót nem láttam eddig. Az akciós árát megéri bőven, de jelen állapotában többet biztos nem!

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#268759) l.skywalker


l.skywalker
félisten

LEAK:
Dying Light 2 Collector Edition

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#268760) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Srácok ez mi volt? Control kezdett beindulni azt erre vége lett! :Y Nem is értem a story-t teljesen. :DDD

(#268761) Wesder válasza KD6-3.7 (#268760) üzenetére


Wesder
félisten

Jöhetnek a DLC-k.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#268762) csab2


csab2
veterán

Sziasztok!

Ez a Remote Play mire való pontosan? Tudok az iPhone-nal játszani PS4 játékokat?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#268763) kovsol válasza csab2 (#268762) üzenetére


kovsol
titán

Hálózaton át küldi a képet a telefon/tablet/pc/ps vita stb és a PS4 között. A játék valójában a PS4-en fut, csak a kép van streamelve. Az irányítás az eszköz függő. Ha akarod a DS4 -t tudod párosítani a telefonoddal, mert érintő kijelzőn nyomkodni nem az igazi.

May the Force be with you!

(#268764) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

6. platina is meglett. Assassin's Creed Origins. (~52 óra játék)

(#268765) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Én még egy játékot sem platináztam. AAA címek közül melyiket a legegyszerűbb? Csak, hogy meglegyen az élmény. :D

(#268766) -secret- válasza KD6-3.7 (#268765) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Kinek mi az AAA. :D Szerintem a Spiderman egyszerű volt de a GoT, DG sem volt túl nehéz. A nehezeket pl. én is hagyom... nem szenvedek.

[ Szerkesztve ]

(#268767) KD6-3.7 válasza -secret- (#268766) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Jó mondjuk PS Hits játékok közül.
Pókember az meg volt 100% még a secret missionok is meg lettek csinálva. Azt nem szamitom bele, mert kölcsön gépen volt és egy masik profillal. :(

(#268768) -secret- válasza KD6-3.7 (#268767) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

HZD?

(#268769) balazs025 válasza KD6-3.7 (#268767) üzenetére


balazs025
senior tag

A gow se nehéz.

(#268770) KD6-3.7 válasza -secret- (#268768) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Na mondjuk azon egészen rajta vagyok, mert időről időre visszatérek hozzá. Ahhoz kell NG+? Nekem az a legelrettentőbb, ha kell.

(#268771) -secret- válasza balazs025 (#268769) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

A 2018-as? Azt az utolsó Valkűrnél feladtam.

(#268772) -secret- válasza KD6-3.7 (#268770) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nem. 2x én sem viszek végig 1 játékot. Csak ésszel. :K

(#268773) penge111 válasza -secret- (#268772) üzenetére


penge111
addikt

Ebből a szempontból a Nier:Automata nagyon érdekes játék, mivel többször kell (emlékeim szerint 4*,5*) végigvinni, hogy kerek egész legyen a történet. De itt szinte minden végigjátszás alatt teljesen más lesz a játékmenet, más szereplőkkel is mész stb... ott zseniálisan, illetve valóban a történetnek alárendelve oldották meg az újrajátszás lehetőségét...

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#268774) balazs025 válasza -secret- (#268771) üzenetére


balazs025
senior tag

Aha. Ott, ha nem megy, érdemes levenni a nehézséget a legalacsonyabb fokozatra

(#268775) oriic válasza KD6-3.7 (#268765) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nier. Megveszed oket ingame valutaert. ;]

Live-Die-Respawn

(#268776) erahurka válasza balazs025 (#268769) üzenetére


erahurka
félisten

A gow nálam már nehéz kategória. Cusima volt az egyik legkönnyebb AAA platinám szerintem az tényleg minimal effort a sztori után. Csak a lerúgdosós trofira érdemes figyelni amíg vannak ellenséges bázisok.

[ Szerkesztve ]

(#268777) penge111 válasza erahurka (#268776) üzenetére


penge111
addikt

Mennyi volt a Tsushima platina?

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#268778) FunPro válasza penge111 (#268773) üzenetére


FunPro
senior tag

Szerintem azok inkább chapter-ek, mintsem újrakezdések.

Már csak ha abból indulok ki, hogy vagy 3x visszamész a főmenübe, mire eljutsz A2-ig.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#268779) -secret- válasza penge111 (#268777) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ja igen az sem volt vészes.

(#268780) nemorino válasza KD6-3.7 (#268770) üzenetére


nemorino
tag

100%-hoz igen, platinához nem.

"Le style est l'homme même." Georges-Louis Leclerc de Buffon

(#268781) Rigormortiis válasza KD6-3.7 (#268765) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Ott a Control, ha tetszett. Nem nehéz platina.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#268782) Frod válasza penge111 (#268777) üzenetére


Frod
addikt

Guide szerint 40, valóságban 60.
Amúgy tényleg nagyon generic a platja, semmi nehézség, csak kb a "szedj össze mindent", nekem viszont ezektől hullik a hajam, úgyhogy nálam rontotta az élményt a grind bőven.
(mondjuk én a megjelenéskori legnehezebb szinten toltam végig - tudom, hogy utána patchben jött egy ilyen 1-hit és halsz, de azért túlzásokba ne essünk)

Do you see the white shadow?

(#268783) tboy93 válasza -secret- (#268764) üzenetére


tboy93
nagyúr

Grat :C Egész gyors voltál, nekem az ~60 óra volt. Végére azért már elég idegesítő volt, hogy az összes kérdőjelet fel kell fedezni. Utána amikor megláttam az Ody map méretét először lesokkoltam, hogy ott is majd fel kell fedezni mindent, de szerencsére az már a fejlesztők szerint is sok lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#268784) tboy93 válasza KD6-3.7 (#268765) üzenetére


tboy93
nagyúr

Spiderman és Detroit nem nehéz.

(#268785) Mauzes


Mauzes
őstag

Komoly kérdés: hogy ha tényleg őszintén belegondoltok, akkor is tényleg élvezetes a platinák gyűjtése? Megéri ezzel tölteni az időt? Vagy pedig közben nem igazán élvezetes, de utána valahogy mégis örültök neki, hogy megvan? (most abba ne menjünk bele, hogy ez mire is jó)

Én ezt laikusként kérdezem, most játszom a harmadik játékomat PS4-en, de még a Spiderman-nél sem tudtam elképzelni, hogy a 100% elérése után (ahol csomó mellék küldetés igazából csak értelem nélküli ismétlés) még platinára rámenjek.

[ Szerkesztve ]

(#268786) Bad Pritt válasza Mauzes (#268785) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Teljes mértékben felesleges és a legtöbb esetben nem éri meg.
Most pusztán üzleti szempontból: egy Spider-Manben összeszedsz mindent, eltöltesz vele mondjuk +5 órát a lényegi dolgok után, de ez az 5 óra nem ad hozzá semmit a játékhoz, kapsz egy plecsnit, ami nem ér semmit PS szinten.
Szerintem az egyik legnagyobb pszichológiai átverése a modern játékoknak az achievement hajhászás.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#268787) -secret- válasza tboy93 (#268783) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

A vége fele már nehéz volt észrevenni a térképen a kérdőjeleket. De meglett szerencsére. Hallottam az Odyssey-ről. Egyelőre hagyom az AC-t.

(#268788) RangerFox válasza Bad Pritt (#268786) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Olyan szempontból jó, hogy célt ad a játékosnak, ha még szeretne a sztori után tovább játszani az adott játékkal. Amúgy egyetértek.

(#268789) nemorino válasza Mauzes (#268785) üzenetére


nemorino
tag

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki se kíváncsi a másikéra." -mondta Geszti Péter. Valahogy így lehet ez a trófeákkal is. :D Én tavaly nagyon rámentem a platinákra, 19-et szedtem össze és egyrészt elégedettséggel tölt el, másrészt a játék önmagáért való örömét felváltja a teljesítménykényszer. Én elsősorban két dolog miatt platinázok:
1. Így tudom, hogy kihoztam a játékból amit nagyjából ki lehet, nem maradt ki semmi fontos a végigjátszásból. Open world játékoknál ez nem rossz mutató, de a sok grind trófea miatt rengeteg felesleges dolog is szükséges.
2. A gaming jutalmazási rendszere eltér a való élettől. Én olyan helyen dolgozok, ahol megcsinálom az achievementet és a főnököm megkapja a trófeát. A játékban viszont enyém az érdem, enyém a jutalom, még ha a jutalom igazából nem is ér semmit. A gaming igazságosabb, mint az élet.
Addig fogok platinázni, amíg örömömet lelem benne. Nem veszek olyan gagyi játékokat, amelyeket trophy hunterek szoktak venni és pár óra/perc alatt platinázhatóak, csak olyan játékkal játszok, ami a trófeáktól függetlenül is érdekel.

[ Szerkesztve ]

"Le style est l'homme même." Georges-Louis Leclerc de Buffon

(#268790) fausto válasza Mauzes (#268785) üzenetére


fausto
addikt

Én még a PS3 érában gyűjtögettem a platinákat, PS4-en már elengedtem (megszületett a fiam és örülök, ha van időm végig vinnem egy játékot :D )
Anno úgy voltam vele, hogy sok trófea ad hozzá a játékhoz, valahol "vezeti" a játékost, hogy mit próbáljon ki. "Hozd össze a jó befejezést", "hozd össze a rossz befejezést", "csináld meg xy pályát úgy, hogy nem vesz észre senki", szóval rávezet olyan dolgokra, amiket magamtól nem biztos, hogy kipróbáltam volna.
De azt azért hozzátenném, hogy volt pár olyan szitu, ahol a platinázás egyenesen megutáltatta velem a játékot, mert akkor jöttek ki igazán a játék hibái (pl.a Maffia 2 jut eszembe), de nem sok ilyen volt, 1-2 cím

(#268791) Bad Pritt válasza RangerFox (#268788) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

De miért adjon célt egy olyan játékhoz, ami véget ért?
Most tényleg pusztán játékpszichológiai oldalról mondom, ha végigvitted a sztorit, végigvittél minden egyéb küldetést, tehát a lényegi tartalommal végeztél egy játékban, akkor utána minden perc, amit pluszban eltöltesz vele, kvázi fölösleges, nem a játék generálja az élményt, hanem a te küldetéstudatod, hogy elérd a platinád.
Márpedig még a legküldetésközpontúbb játékok is tele vannak gyűjtögess, gyilkolássz trófeákkal és a legrosszabb, mikor még szét is bontják ilyen "megszereztél 25%-ot, 50%-ot, 100%-ot" valamiből trófeákra.
Szomorú amúgy, hogy felismerték és kihasználták a játékgyártók a játékosok hozzáállását az achievementekhez, mert mostanra eljutottunk oda, hogy 0 (ez nem túlzás, konkrétan 0) lényegi tartalommal több plusz órára a játékukhoz láncolják a játékost és ezzel duzzasztják a játékidőt.
A Spider-Man az egyik legrosszabb ebből a szempontból, egy 10-15 órás játékba beleférne a jelenlegi tartalom DLC-k nélkül, ehelyett 30 óra.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#268792) tboy93 válasza Mauzes (#268785) üzenetére


tboy93
nagyúr

Felesleges, semmi értelme nincs. Mégis van pár játék aminél kényszeres módon képes vagyok megcsinálni minden szir-szart a platinához :D Nálam ezek általában az OW játékok, amiben élvezem a felfedezést. A végén meg amikor már csak 1-2 acsi hiányzik azt megcsinálom "becsületből". Kicsit olyan ez mint gyerekkoromban a tazo gyűjtés :P

(#268793) headhunter86


headhunter86
senior tag

Tudtok hasonló játékot mondani mint a Final Fantasy VII Remake?
Brutálisan bejön! De ne legyen ennél sokkal japánosabb, mert azt lehet nem bírnám. Sztori fontos, hogy legyen, jó kis átvezetők, meg bejön a harcrendszer is. XV-öt néztem, de az túl openworld ahogy néztem, de még nézegetek róla videókat. Bár előzetesen biztos nem fog annyira tetszeni, mint a VII. Mondjuk még nem értem a végére, de szerintem egy-két hét és végzek vele.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#268794) tboy93 válasza -secret- (#268787) üzenetére


tboy93
nagyúr

Majd ess neki annak is, de én sem javaslom hogy rögtön az Origins után.

(#268795) ldave válasza Bad Pritt (#268786) üzenetére


ldave
félisten

Teljes mértékben egyetértek :) Sajna én sem vagyok mentes ettől, pár játék esetében beleestem én is abba, hogy úgymond a vége után még komolyabb időt fordítottam arra, hogy egy virtuális plecsnit szerezzek.
Emiatt is kevésbé megterhelő Nintendón játszani, ott nincs ilyen, lepörög a credits majd feldobja az UI, hogy még csak 37%-nál tartasz amúgy :)

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#268796) tboy93 válasza headhunter86 (#268793) üzenetére


tboy93
nagyúr

A XV Royal edition-nel érdemes próbálkoznod, ha tetszett a VII.

(#268797) tboy93 válasza ldave (#268795) üzenetére


tboy93
nagyúr

"Emiatt is kevésbé megterhelő Nintendón játszani"

Persze .. :D Aztán beolvasok a Switch topikba és megy a f.szméregetés, hogy nekem már 120 csillagom van a mario odyssybe, meg kiszedtem az összes shrinet a zeldába bibibí ;]

(#268798) Bad Pritt válasza ldave (#268795) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Igen, a Nintendóé egy jó rendszer, illetve a masik oldala a Ubisoft, ahol az összegyűjtött pontokat egy Ubisoftos store-ban be tudod váltani ingame tárgyakra, hátterekre, ilyesmi apróságokra, nem csak egy virtuális plecsnit kapsz.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#268799) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Úgy látom egész jól ki lett vesézve ez a platina dolog igy reggel.
Kösz a véleményetek! :R

(#268800) RangerFox válasza Bad Pritt (#268791) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

A Spider-Man szerintem egész jó példa, hisz ott maga a gameplay nagyon élvezetes. Ha nem lettek volna mellékküldik meg gyűjthető cuccok, valószínűleg akkor is lengedeztem volna NYC felhőkarcolói közt órák hosszat. És annak se lett volna értelme, de szórakoztató. A kimaradt trófeák legalább elérték, hogy ne cél nélkül csináljam ezt. Játékpszichológiai szempontból pedig az előrehaladás érzete, és annak jutalmazása szintén jó érzéssel tölti el az embert.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.