Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) megint én


megint én
őstag

Monitorajánlás: Lásd a téma összefoglalóban.

[ Módosította: Qru ]

(#2) Daffni2 válasza megint én (#1) üzenetére


Daffni2
addikt

Ez jó ötlet volt. :C

"Aki ad,az nyer"

(#3) h_143570


h_143570
addikt

milyen_23_24_es_tft-t #8185

Udv,

a Samsung 215TW monitorom haldoklasnak indult, hater vilagitas vibralas.

Kellene helyette valami hasonlo kattegorias, nem baj ha 23"-as.
Foleg munkara es film nezesre lenne hasznalva. Bar idonkent jatszanek casual szinten, foleg RTS neha FPS.

A LEDes hatervilagitasosak is erdekelnenek, felteve, ha van mar olyan ami nem csak oldalak megvilagitasara hasznalja.

120Hz is erdekes joszagok, bar egyenlore a TN panel miat felejtosnek tunnek.

Szoval tudnatok ajanlani valami megfelelot, a 215TW helyett?

(#4) Nyugdíjas válasza h_143570 (#3) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A LEDes hatervilagitasosak is erdekelnenek, felteve, ha van mar olyan ami nem csak oldalak megvilagitasara hasznalja.
Ez egyelőre még csak igy van megoldva sajnos. Nincsen olyan monitor ami "teli-ledes" :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5) h_143570 válasza Nyugdíjas (#4) üzenetére


h_143570
addikt

Akkor valoszinuleg maradni fog valamilyen IPS / xVA paneles valtozat ha nem sikerul megjavitatnom.

(#6) megint én válasza Daffni2 (#2) üzenetére


megint én
őstag

Thx!

Egyúttal kérdésem is akadna Nekem kéne most egy monitor és javasoltátok a Dell IPS paneles monitort... :U ...Bár csak ne tettétek volna, mert beleszerettem, de sajnos nekem ilyesmire nincs pénzem, pedig tényleg jó darab. Nekem olyan 50.000 max 55 lenne rá a keret. Ezen összegen belül mit lenne érdemes venni? Gondoltam LEDeste, de semmit sem tudok róla. Ti vennétek olyat? Vagy van valami tapasztalat róla?

(#7) LW


LW
őstag

Jó ötlet volt ez az összevont topik, bár az első hozzászólásba a monitorok fő különbségeit és szempontjait belevettem volna. :N

(#8) Nyugdíjas válasza LW (#7) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

bele lesz, ha lesz aki megirja. Ird meg, én meg átnézem :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9) LW válasza Nyugdíjas (#8) üzenetére


LW
őstag

Bele látsz a gondolataimba. Épp fel akartam ajánlani, megvárom ezt a Dell kacatot, kijátszom magam vele és tapasztalatok és a nagy könyv szerint egy címlapos cikkben elkezdem. Több féle TN monitor is van itthon, lesz mivel összehasonlítani. :K
Megjelenés előtt elküldöm neked mint prohardver egyik legjelentősebb monitorprofesszorának. :DDD

(#10) szatocs válasza megint én (#6) üzenetére


szatocs
őstag

Ez, hogy drága, ez csak rajtad múlik, mennyit tudsz rá kispórolni, mennyi időre veszed (mert azért ha 4-5 évre, akkor évente 6ezer nem sok különbség szeritem), mire fogod használni.

Nekem feltett szándékom egyébként, hogy 2012-13 körül, mikor át kell állniuk digitális adásszórásra, veszek majd egy multimédia lejátszót, ami tud majd digitális vételt, Full HD film lejátszást, meg mindent, ami kell (60 körül vesztegetik most, lentebb fog jócskán menni). Ehhez pedig nem árt, hogy IPS panelos monitorom legyen majd. Ez még csak egy elképzelés, de majd kiforr még addig. :) Ha majd megunom monitornak, akár kisképátlós tv-nek is megteszi majd. :)

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#11) LW válasza szatocs (#10) üzenetére


LW
őstag

Addigra szerintem drága pénzért ugyan, de "kajakLED" lesz a menő. :K

Tegnap a győri hiperteszkóban voltam, a tecsó felirat fölött van egy bazi nagy kijelző, olyan fénye van este, hogy megvakítja a parkolóban járókelőket. Nem vennék rá mérget, de szerintem ott LEDekkel vannak megoldva a képpontok. Hatalmas ereje van és szép a képe is.

[ Szerkesztve ]

(#12) szatocs válasza LW (#11) üzenetére


szatocs
őstag

Nem gond, még csak elképzelés, de falra rakhatom, meg bármit csinálhatok majd az U2311H-val, mert VESA-s, szóval még tv-nek is elmenne. Vagy egy mini házimozi sarokba, 2.1-es hangfalszettel, 1 fotellal. :)

=== Szatocs ===

(#13) LW


LW
őstag

RAMBOTIME! Épp most rakom fel az állványra. ;]

(#14) Zsoca1984


Zsoca1984
csendes tag

Sziasztok!

SOS-ben kellene egy vásárlási tanács. Két monitor között vacillálok, LG w2753v és w2600hp, mind a kettő egy árba lenne nekem most, de fontos a külső is, nekem a w2753 jobban tetszik, csak azzal az a bajom hogy nem tudom feltenni a falra. Játékra és filmre kellene leginkább.

Kérem adjatok valami tanácsot!

Előre is köszönöm!

(#15) Daffni2 válasza Zsoca1984 (#14) üzenetére


Daffni2
addikt

Ennyi pénzért TN paneles monitort ne vegyél.
Inkább picit várj, ha nincs elég pénzed rá és vegyél egy 32" TV-t azok már nem TN panelosok.
Itt egy igen jó árban Full HD-s

32LD450

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#16) Zsoca1984 válasza Daffni2 (#15) üzenetére


Zsoca1984
csendes tag

Van egy 102-es LCD-m a kisszobában meg egy 127-es Plazmám a nappaliban, szóval több TV már nem kell, ez most kifejezetten a géphez kellene, megmondom őszintén, hogy 50.000-be kerülne most mind a két monitor. Ennek a függvényében se vegyem meg a w2753-ast? Tudsz írni valami konkrétumot, hogy miért ne? és miért inkább a w2600-ast?

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#17) LW


LW
őstag

Előzetesbe az U2311H válaszidejéről annyit, hogy nincs akkora szellemképe mint egy 2ms (papíron) Samsung TN (932BF) monitornak. Cod4 jobb mint valaha. ;]

(#18) flash-


flash-
veterán

sziasztok

olyan lcd(vagy led??) es monitort keresek ami 19 colos
játékra,filmre használnám

most egy 17 colos aoc 100hZ es katódsugárcsöves monitorom van.

a mostani lcd-k játékban mennyire maradnak el egy általam emlitett monitortól?
mit tudtok ajánlani ami nem lenne csalódás?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#19) MasterMind


MasterMind
tag

Hali!
24" 1920x1200 (16:10) PVA paneles kategóriájában melyik szerintetek a legjobb?
Ár nem számít, csak a tudás...legkisebb utánhúzás, legszebb kép.
Válaszotokat előre is köszönöm:)

(#20) Zsoca1984


Zsoca1984
csendes tag

Annyiba segítsetek már még, hogy laikus szemmel, ha kitesznek elém egy LG w2753v TN paneles monitort és egy LG w2600HP-BF Monitort mi lesz közte a különbség??? Szebbek a színek vagy élesebb vagy milyen a w2600-as?

(#21) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Monitort szeretnék venni. Leírom igényeimet:
1920x1080 pixeles felbontás.
Legyen rajta: DVI, HDMI
Jó legyen játékra (kis input lag, kevés válaszidő), kicsi bevilágítás a filmek miatt, szép színek.
Lehetőleg ne Samsung legyen, mert sorban 4 ment tönkre 3 év alatt, de ha tudtok egy nagyon tartós típust belőle elgondolkodok....

Ha még belefér a keretbe, akkor LED-es is jó lenne, nem szeretném, ha nagyon befűtene a monitor és ugye kisebb is lenne a bevilágítás.

23-24" környékén nézek.

A keret 60-70k lenne rá.

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget. :R

Szerk.: Milyen előnye van a HDMI-nek a DVI-hez képest azon kívül, hogy 8 csatornás hang is átmegy rajta és kisebb?

[ Szerkesztve ]

(#22) szatocs válasza Vasinger! (#21) üzenetére


szatocs
őstag

Dell U2311H-t (23") ajánlanám elsősorban, igaz 80k, de megéri a felárat, hosszútávon is.

HDMI vs DVI = képminőségbeli különbség nincs.

LED háttérvilágításra nem sokat lehet adni, szebb nem lesz a kép, és azzal, amivel kevesebbet fogyaszt (kb 6-7W óránként, ez kb 140 óra használat után ad ki 50Ft-ot), annyiért nem érdemes ezt venni. A Dell szemben a TN-es LED-esekkel, IPS paneles, ami jól jön, ha betekintési szög számít, semmivel nem lassabb, mint egy TN paneles, viszont sokkal szebb, színhűbb a képe.

Teszt a monitorról by dezz.

Input lagg teszt a monitorról by dezz.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#23) Nyugdíjas válasza MasterMind (#19) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Csak PVA jöhet szóba? Manapság nem nagyon csinál senki komoly monitort PVA-val. Hirtelen az egyetlen amit jó szivvel merek ajánlani, az az EiZO Foris FX2431

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#24) Daffni2 válasza szatocs (#22) üzenetére


Daffni2
addikt

LED háttérvilágításra nem sokat lehet adni, szebb nem lesz a kép,

Azért néhány közvetlen összehasonlítás után nekem nem ez a véleményem :(

"Aki ad,az nyer"

(#25) megint én válasza Vasinger! (#21) üzenetére


megint én
őstag

Hali vasinger! Nem tudom emlékszel-e rám CSiMi néven együtt cséztünk még pár évvel ezelőtt :C Kicsi a világ. (#22) szatocs. Kollega jól mondja U2311H- 80.000. Nekem is mindenki ezt ajánlja, igaz nekem "csak" 50.K lenne a büdzsé de mégis fontolóra vettem, hogy én is olyat vegyek, igaz így kicsit spórolósra kell vennem. Fel is hívtam a boltot, és töredelmesen kifaggattam, miért is olyan nagy szám ez a monitor, és meggyőzött (sajnos a pénztárcám rovására). Őszintén nagyon jó az a moncsi. :R Csak lenne olcsóbb :W :W

(#24) Daffni2
Van egy ilyen jó kis marketing.. sokat nézegettem mostanság a monitorokat, és az olcsóbbikak ledes technológiával a drágábbak meg led technológiával készülnek. Van egy kis nyelvtan a dologban :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26) szatocs válasza Daffni2 (#24) üzenetére


szatocs
őstag

Közel sincs olyan különbség TN és TN LED között, mint TN LED és IPS között. Legtöbbször észre sem venni, hogy LED vagy nem LED.

=== Szatocs ===

(#27) Vasinger! válasza szatocs (#22) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát, az a 80k az 80k.

Kicsit drága, de nem rossz. Az input laggtól félek és attól a márkától, hogy DELL. Nincs túl jó híre TN+FILM részlegen. IPS panelen már nem tudom, hogy milyen.

megint én: Üdv itt is :) Hát, lehet, hogy spórolok rá, még nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#28) szatocs válasza Vasinger! (#27) üzenetére


szatocs
őstag

LG-től van a panel, fel van kicsit turbózva sebesség tekintetében.

(#29) Daffni2 - Valami kis különbség nyilván van. :) De nem eget rengető.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#29) Daffni2 válasza szatocs (#26) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem is állt szándékomban összehasonlítani a két paneltípust.

Viszont bátran állítom, két egyforma-hasonló tip.monitor közül a LED-es kiemelkedik, nem kicsit.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#30) Vasinger! válasza szatocs (#28) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

80K túl sok nekem.
Igazából az idáig használt TN+Film-esekkel sem volt baj színek és input lag terén, egyedül a bevilágítás és a betekintési szög volt néha zavaró filmezéskor, de nekem +20k-t akkor sem ér meg. :(

Esetleg valami jobb TN+Filmes paneles moncsi ami nem ledes? :F

(#31) Daffni2 válasza Vasinger! (#30) üzenetére


Daffni2
addikt

Benq G2420HDBL 51k
Ez LED-es a HDB jelű az nem.
Hexaa-nál megnézheted, összehasonlíthatod.

"Aki ad,az nyer"

(#32) Vasinger! válasza Daffni2 (#31) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És a Benq monitorokról mi a véleményetek? Mennyire jók, megbízhatók?
Elég jónak néz ki ez a G2420HDBL. Egyedül a HDMI hiánya ami így elsőre szemet szúrt...

Ha most nem veszek HDMI-s monitort és a közeljövőben veszek majd VGA-t, de majd az utánalévő VGA-hoz is ezt a monitort akarom majd, nem fogom megbánni? Vagyis nem szeretnék átalakítókkal babrálni.
Meg ha csak a hang a plusz a HDMI-nél, akkor nem érdekel, mert nekem a kép a lényeg. :K

[ Szerkesztve ]

(#33) Daffni2 válasza Vasinger! (#32) üzenetére


Daffni2
addikt

A Benq monitorok igen megbízható minőséget képviselnek, alig találni pixelhibás darabot, jó a képminőségük,a külső is egészen jól sikerült, nekem jobban teszenek mint általában a hasonszőrű társai.
A HDMI hiánya nem érdekes, mert ugyanaz a digitális képjel megy ki a DVI-n is.
Hangot meg ki a fene akar a tv hagszóróira küldeni :D

Az átalakító nem egy nagy dolog, szinte minden mostani VGA dobozában benne van.
Vagy, olyan kábelt veszel ami DVI-HDMI.
A G2420HDBL igen jól sikerült monitor, nekem is olyan volt a mostani előtt.

"Aki ad,az nyer"

(#34) LW válasza Vasinger! (#30) üzenetére


LW
őstag

Ha meguntam a játékot az új szerzeménnyel az (viszonylag) magas inputlag gyakorlati jelenségeiről is írni fogok. Játékban egyáltalán semmit sem érezni, és U2311H(IPS-8ms)nek nincs olyan szellemképe kurzorhúzásnál mint Samsung(TN-2ms)nek. Ablakrángatás sem késik. Semmi kellemetlen dolgot nem tapasztaltam az első 1-2 órában amit a monitor előtt töltöttem, pedig előítéletes voltam.

A betekintési szögön kívül a megjelenítés sem utolsó. Elkérem haverom fényképezőjét, csinálok képeket (egymás mellett van U2311H és 932BF), de egy absztrakt digitalArt képnél TN hányadék, IPS áldás. Fehér szinte a gyári beállítások mellett is tökéletes. Kicsit finomítottam rajta(R:100,G:98,B:99, gammát eredetin hagytam).

Látva egy TN és egy IPS közti különbséget otthoni körülmények között szó szerint "ég és föld". Nem volt bajom a W2284F-el amit eladtam a U2311H miatt, külön-külön tudtam összehasonlítani a tudásukat, de abszolút "pawnol" az új Dell.

A betekintési szög nálam is fontos. Ha ágyból nézek filmet, akkor viszonylag alulról látom. Még nem volt alkalmam kipróbálni, de minden bizonnyal nem csak körvonalakat és pacákat fogok látni.

És igen, nem kicsit elfogult lettem. Yes, i'm DelleD.

Amennyiben a zsebed mélyére tudsz nyúlni úgy, hogy nem kell máshonnan jelentős mértékben elvenni, nomeg hosszú távra kívánsz monitort venni, akkor mint hasonló (volt) szemléletű monitorvásárló mondom. Megéri. (még úgy is hogy a meglévő 22" LG monitoromtól váltam meg.)

(#35) megint én


megint én
őstag

Emberek! TUDOM, hogy baromi jó az a dell... De tényleg nem telik rá : :O :O Beleszerettem, és csak jót hallottam róla, de nem megy...
Ezért szeretném megint megkérdezni, hogy 50-55K-ig mi a tuti?
Én eddig Ezt néztem ki.
LG W2453V-PF Monitor

(#36) Zsoca1984 válasza megint én (#35) üzenetére


Zsoca1984
csendes tag

Én is ezt a típust néztem ki, csak a 22753v-t, én ehez durván 55.000 ért jutnék most hozzá, nekem nagyon tetszik, csak ott van a szálka a fejemben, hogy tudok egy w2600HP-t is ugyan ennyiért, de azt nem láttam kipróbálva, és nem tudom, hogy milyen lenne a képe.

(#37) DeckardCain válasza LW (#34) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Tanulságos.
Egyre inkább úgy tűnik, hogy száműzni kell a jelenlegi Samsungomat ősszel ;]

Egy kérdésem lenne.
A 22"es 16:10 után menyire furcsa játék alatt a 23"as 16:9?

(#38) Vasinger! válasza Daffni2 (#33) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Értem, akkor ha nem IPS lesz, akkor ezt ajánlatos venni?

Az átalakítósat azért nem kedvelem, mert minden egyes átalakításnál romlik a minőség.

LW : Ha magas az input lagja, akkor nálam kiesett. :( Vagy félreértelmeztem a kommented?
Egyébként én is ágyból szoktam nézni és alulról borzalmas rossz a TN-es panelek betekintése. :(
Ezt is jó lenne kiküszöbölni, csak 80k...

Kíváncsian várom a képeket.

Igazából, ha nem 8ms-es lenne és nem 80 hanem 70k, akkor holnap már mennék érte a boltba. :)

DeckardCain: Egy picivel többet is fogsz látni oldalra. Kicsit mozisabb hatása lesz, jobban beleéled majd magad. :)

[ Szerkesztve ]

(#39) LW válasza Vasinger! (#38) üzenetére


LW
őstag

Ellenkezőjét mondtam, semmi inputlagot, sem utánhúzást, sem szellemképet nem érzek.
Összefoglalva azt mondtam, vedd figyelembe a betekintési szögen kívül a képminőséget is és hogy a magasabb válaszidő nálam nem okozott semmiféle kellemetlenséget. :K

DeckardCain: szerintem PCre a 16:10 a legjobb, de filmre és játékra egyértelműen 16:9 jobb.

[ Szerkesztve ]

(#40) Nyugdíjas válasza Vasinger! (#38) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A 8ms itt egyáltalán nem a TN-es 2ms négyszerese, kb. ugyanannyi valójában, az eltérő technológia miatt.
Mai TFT-k esetében egyébként is sokkal többet számít az input-lag, ami ennél a monitornál nagyon kiemelkedően jóra sikeredett (gyorsabb TN-eket megszorongató).

Ha szeretnél spórolni egy tizest, és tudod közelebbről nézni (vagy jó a szemed), akkor a kistesó ugyanezt tudja, csak 22"-on (felbontás is megegyezik, ezért említettem a jó szemet, mert azon a szokványosnál kisebbek a képpontok).

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#41) Vasinger! válasza LW (#39) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Észrevettem valamit egy videón. Kékesedik a monitor, ha más szögből nézi az ember. :(

Ennyi pénzért már ilyen TN+FILM-es hibát már nem akarok látni. Szerintetek? :F

Nyugdíjas: Az input lagról már meggyőztettek és már utánajártam. :) Afelől nincs baj. Fentebb írtam, hogy mivel van.
22"-on biztos nem fogok FULL HD-ni. :) 23-24"-os monitort keresek. :K

[ Szerkesztve ]

(#42) Nyugdíjas válasza Vasinger! (#41) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem is gondoltam volna soha, hogy valaki egy monitor képét egy "tyúbós" videó alapján szeretné megállapítani. Ennyit szeretnék erről elmondani. Megleptél, nah...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#43) Vasinger! válasza Nyugdíjas (#42) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Azért hittem neki, mert ez a jelenség nálam is jelentkezett, csak a T220HD-nál. És hiába tyúbos videó, nem lehet véletlen, hogy többen csak ezért tettek fel videót, hogy ezt mutassák meg.

Mert, szerinted ez a valóságban nem így van? Még nem láttam élőben ilyen monitort. :(
Teljes mértékben csak amit olvasok, arra hagyatkozok, egyben rátok is.

(#44) LW válasza Vasinger! (#43) üzenetére


LW
őstag

Oázisban van rá lehetőséget, én is éltem vele.
Ez a monitor jellemzően csak fekete, sötét képnél színeződik el narancs és asszem lila színre. (itt épp elég feketés jelet van) Amúgy betekintési szögben elvileg nagyon jónak számít az IPS panellal. Am hol nézed te oldalról a monitort? :)

(#45) Vasinger! válasza LW (#44) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Elég rossz kialakítása van a szobámnak, így nem feltétlen 0 fokos szögben tudok nézni rajta filmeket. Akkor mégis csak jól láttam, elszíneződik.... Ezt pedig sajnálattal hallom... Erősen visszavetette a vásárlási szellememet iránta.

(#46) szatocs válasza Vasinger! (#43) üzenetére


szatocs
őstag

Kékesedés vagy akármilyen változás szinte minden IPS-nél van, TN itt már hányadék képet adna, ahol az IPS még csak elkezd más árnyalatúvá válni. TN 24-eseknél ha szemben ülsz a monitorral, már csak a sarkokban is látszik, hogy más az árnyalat.

Az a lényeg, hogy amennyiről elkezd színeződni, onnan te sosem fogod nézni. :)

Csak hogy én is nyomjak egy nekem tetsző megoldást.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#47) Vasinger! válasza szatocs (#46) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Van valami az utolsó mondatodban. Mert a videóban már nagyon éles szögeket mutattak mikor látszott rendesen.
Ha van rá mód Hexánál, hogy megnézzem élőben és csak utána vegyem meg, az lenne a legjobb. :) Még alszok rá párat. Nem sokszor adok ki ennyi pénzt egyszerre, sőt...
Nagyon sok pénz ez. :)

(#48) szatocs válasza Vasinger! (#47) üzenetére


szatocs
őstag

Értem én, hogy sok, én is így vagyok vele, de 2 hónapi utánajárással sikerült meggyőznöm magam, hogy erre fogom összegyűjteni a pénzem. :) 65k-ért akartam samsung xl 2370-et, ami egy TN LED, de minden szinten jobb ez a monitor. És ami még kecsegtetőbb nekem a monitorban, az a stand-je, mert hát a pivot is jól jöhet valamikor. :)

=== Szatocs ===

(#49) Vasinger! válasza szatocs (#48) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Csak az a vicces, hogy ennyiért már vehetnék 32"-os TV-t is...
Igaz annak nem feltétlen lenne ilyen képe mint ennek, de nem is TN+Film-es lenne és nem "csak" 23"... :\

(#50) szatocs válasza Vasinger! (#49) üzenetére


szatocs
őstag

Ez benne van, itt jön elő a fogyasztás, mert egy 32-es tv-nek azért már van 100W-os fogyasztása, az már melegszik is, na meg közelről elég érdekes egy ekkora képernyőt bámulni. Bár nekem szimulátorhoz külön jó lenne a tv, még sem azt fogom venni. :)

De így is, úgy is te, meg a tárcád fogtok dönteni. Ténylegesen mire van szükséged. Mert ha azt nézem, hogy 20ezerrel olcsóbban jutnál monitorhoz, akkor azt a 20-at más hardverbe fektetheted, mondjuk vga-ba. De én ezzel úgy vagyok, hogy előbb veszek egy monitort, és használom esetleg 720p-ben játékok közben, aztán ha lesz keret, jöhet a vga. Mert többször használom a monitort nem játékra, mint játékra, és azért legyen már szép, amit 5 évre veszek. :)

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.