Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#268251) nanorambo válasza Wesder (#268249) üzenetére


nanorambo
őstag

mondjuk úgy megéri

(#268252) tboy93 válasza Mauzes (#268250) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ilyenkor csak szimplán még olcsóbb a játék mint előfizu nélkül, de nem lesz előfizetéshez kötve a játék. Tehát kevesebbett kell fizetni, de tudsz majd vele játszani előfizu nélkül is.

(#268253) tboy93 válasza nanorambo (#268248) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ahogy néztem ehhez is jön majd free PS5 upgrade. Mennyire vitték el beszaratós irányba? Azokat annyira nem bírom :D

(#268254) KD6-3.7 válasza Mauzes (#268250) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Az plusz akció a Plus tagoknak. Jön le az extra %
Megmarad PS Plus után is! Most, hogy irtad meg is vettem. Várom a Stalker 2-t, environment hasonlóan putris ebben is. :DDD

(#268255) RangerFox válasza tboy93 (#268253) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Van benne pár jumpscare, de nem vészes.

(#268256) Woodslave válasza RangerFox (#268255) üzenetére


Woodslave
nagyúr

és mennyire "buta" a játék? Az assasin creed odyhez képest? :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#268257) RangerFox válasza Woodslave (#268256) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Ilyen szempontból a Far Cry-ok szintjén van. Egyébként számomra egy "egynek elment" játék volt, szerintem nem állt jól neki az, hogy semi-open world lett a játék, nem tudták értelmesen feltölteni a megnövekedett játékteret. A stealth része és a fall damage meg egyáltalán nem következetes, kicsit frusztráló volt. Mellesleg hosszúak a töltési idők.

(#268258) Woodslave válasza RangerFox (#268257) üzenetére


Woodslave
nagyúr

akkor azt hiszem ez egyelőre skippelem. Nincs kedvem egy üres open worldhoz. Egyelőre még van tartalom az ac odyben, bár egyre kevésbé tolerálom a butaságokat, túlgondolom sajnos. :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#268259) Mauzes válasza RangerFox (#268257) üzenetére


Mauzes
őstag

És a Far Cry szintje az milyennek számít, általánosságban? Vagy mondjuk egy Horizon Zero Dawn-hoz képest? Utóbbit nemrég kezdtem, és sok dolog tetszik benne, de a story meg a dialógusok nagyon bugyutának tűnnek (vagy csak nem az én világom).

[ Szerkesztve ]

(#268260) tboy93 válasza Woodslave (#268258) üzenetére


tboy93
nagyúr

DLC-k is jók, nekem jobban tetszettek mint az alap játék.

(#268261) tboy93 válasza Mauzes (#268259) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ahány ember annyi vélemény. Én a Far Cry 2-3-4-el játszottam, a 2. anno pár órára tudott csak lekötni, a 3. részt imádtam, a 4. rész szintén csak pár órára tudott lekötni. Pedig általánosságban jól elvagyok a Ubisoft féle Open World játékokkal, Divison, Wildlands, AC Origins, Ordyssey, Watch Dogs 2 simán végigpörgött.

A HZD viszont nálam teljesen betalált, imádtam a settinget, platináig nyüstöltem, DLC-vel együtt.

(#268262) RangerFox válasza Mauzes (#268259) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

A Far Cry-os hasonlatot az AI-ra értettem. Magyarul buta, mint a kavics. :D Ha észrevesznek, szólnak a többieknek és lőnek rád. Ennél többet nem kell belegondolni. Az FC-ben az a jó, hogy nagyon következetes, és nem büntet azért, ha stealthről hirtelen rambózni támad kedved. Sőt, erre ösztönöz a játék a level design-nal. A Metro viszont nem ilyen, ott kevés az életerőd, kevés a töltény, nem is vagy olyan mozgékony. Ha tűzharcba keveredsz, nagyon könnyen előző generációt idéző AI-val találod szembe magad, ami kicsit lehangoló. Sőt, vannak olyan részek, ahol végtelenségig újragenerálódó enemyk vannak, ami tényleg egy PS3-as érából megmaradt olcsó húzás. A sztorival viszont nincs gond, a hangulat is rendben van, habár érezhetően a földalatti jeleneteknél van igazán elemében a játék.

(#268263) Woodslave válasza tboy93 (#268260) üzenetére


Woodslave
nagyúr

azt majd gombokért megveszem ha egyszer lesz. Mert most írtam múlkor szétbax az ideg hogy a fullos 2k-val drágább, a dcl meg 12k.. :D Így voltam anno a dying light-al is.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#268264) tboy93 válasza Woodslave (#268263) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én valami 4500-ért vettem a season passt tavaly vagy tavaly előtt.

(#268265) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Végig toltam a Last of us 2-t ps4 slimen fHD TV-n, egész szépen futott. Nekem tetszett. Főleg, hogy magyar feliratos volt. Az első betöltés volt kb 1 perc (SSD-n) és néha volt pár mp fekete képernyő átvezetők előtt.
Én a végére mindkét játszható szereplővel szimpatizáltam, bár Abby a fizimiskája miatt egy kicsit unszimpatikus volt.

Tipikus megbosszulós történet. Megölték valakim, megbosszulom. Utána az ő valakije bosszulja meg és a végén nem marad senki.

[ Szerkesztve ]

(#268266) Xaels


Xaels
félisten

Én most a Mafia-val játszom, beszippantott pedig anno végigjátszottam az eredetit is. Ez az a játék ami remekül mesél történetet és dolgozik alá a játékmenettel, de ha csak ow semmittevés a cél akkor ott sem szégyenkezik. Nagyon él a város, a hangulat remek.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#268267) tboy93 válasza Xaels (#268266) üzenetére


tboy93
nagyúr

Keresgélem a trilogyt én is használtan. Egyelőre még 10-12 alatt nem láttam.

(#268268) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Van rengeteg dobozos játékom, érdemes ezeket eladni és inkább Store-ból megvásárolni őket? Eddig tök úgy voltam vele hogy jól mutat meg mégis csak dobozos verzió, viszont már annyi van, és nyilván a legtöbb egyszer lemegy és vége. Illetve ha lemezről játszok ki egy játékot ott a trófeák is elvesznek, nem? Például Uncharted IV-et kijátszottam és nem látom a trófeák között.

(#268269) RangerFox válasza tothjozsi96 (#268268) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

A trófeákat nem befolyásolja, hogy dobozosan vagy digitálisan lett megvásárolva a játék, ugyanúgy látszanak és megmaradnak a profilodon a trófeák.

(#268270) tboy93 válasza tothjozsi96 (#268268) üzenetére


tboy93
nagyúr

Van rengeteg dobozos játékom, érdemes ezeket eladni és inkább Store-ból megvásárolni őket?

Szvsz nem. A lemezest bármikor elcserélheted vagy eladhatod. A storeos változat meg mindig az accountodhoz lesz kötve.

Illetve ha lemezről játszok ki egy játékot ott a trófeák is elvesznek, nem?

Dehogy vesznek el. Megmarad természetesen.

(#268271) Frod válasza tothjozsi96 (#268268) üzenetére


Frod
addikt

Kényelmi szempontból lehet jó esetleg eladni a lemezest és megvenni digitálisan.
(Én pl a Rainbow Six-el jártam el így, mert utáltam cserélgetni a lemezt, a Storeban pedig aprópénzért dobálják akciókor)
Vagy ha valamiről tényleg azt gondolod, hogy egyszer lemegy és vége, de ez már szubjektív.

" Illetve ha lemezről játszok ki egy játékot ott a trófeák is elvesznek, nem?"
Ez totális nonszensz, nem törlődik semmi trófea.
Sőt, ha akarnád se tudnád törölni!!! (Trófea gyűjtőknél ez probléma sajnos)

Do you see the white shadow?

(#268272) tothjozsi96 válasza Frod (#268271) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Most megnéztem psnprofiles-on és látszik az Uncharted IV, de múltkor én nem láttam a trófeák között PS-en, de akkor biztos én néztem be! Sry!

Köszi mindenkinek!!

(#268273) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Little Nightmares II Demo Available to Download Now on PS5, PS4

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#268274) Carlos Padre válasza Lacr0ix (#268172) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem secret az, csak hidden.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#268275) Carlos Padre válasza Kendek (#268174) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nagyon helyes. Ideje már pofán vágni a fejlesztőket/kiadókat mert nagyon elszaladt velük a ló. Nem a CDPR-t ekézem, mert hosszú út vezetett idáig, amit főként az EA taposott ki nekik, de ez a CP, és főleg ahogy piacra dobták tényleg a gémervilág szégyene, és ha azt látják, hogy ezt így büntetlenül meg lehet tenni, akkor mások is el fogják ezt játszani.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#268276) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Őszre tolódik az Elite Dangerous: Odyssey konzolos verziója [link]

Indok: COVID-19

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#268277) Carlos Padre válasza WhiteWalker (#268231) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Most volt akciós decemberben, miért nem vettél akkor?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#268278) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Üdv!

Ha valaki úgy árulja a használt PS4 pro-ját, hogy adja az acc-ját is hozzá, amin van egy tonna játék, az úgy jó lehet? Vagy van ennek valami hátulütője, esetleg valami csapda benne, hogy pl. adásvétel után visszaszerzi az accot én meg bukom, vagy bármi hasonló? Vagy szabad ilyenbe belemenni?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#268279) fausto válasza AssAssynn (#268278) üzenetére


fausto
addikt

Vissza tudja szerezni. Ha ajándékba adja, annak örülhetsz, de több pénzt ne adj érte emiatt.

(#268280) fausto válasza tothjozsi96 (#268268) üzenetére


fausto
addikt

Arra figyelj, hogy a lemezes meg a digitális mentése nem mindig kompatibilis egymással, ez úgy derülhet ki, hogy eltér a termék kód (ami a lemez oldalán van, illetve a Store-ba látható)

(#268281) AssAssynn válasza fausto (#268279) üzenetére


AssAssynn
őstag

Drágább a gép tőle, mint mástól, nyilván a sok játék miatt.
Van valami hivatalos módja az acc átadásnak, hogy ne tudjon sehogy hozzáférni és teljesen hozzám kerüljön minden "uralom" felette?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#268282) tboy93 válasza AssAssynn (#268281) üzenetére


tboy93
nagyúr

A hivatalos allaspont szerint tilos az account adas vetel. Ha a sony tudomást szerez rola, tiltja az accountot. De nem ez a jellemzo problema, hanem az, hogy az elado visszaveszi. Ehhez annyit kell tennie, hogy szol a sony supportnak hogy elloptak tole, majd kernek tole egy személyit meg egy születési idot es maris visszakapja az "elveszett" accountot.

Ergo plusz penzt accountert nem adunk.

[ Szerkesztve ]

(#268283) RangerFox válasza AssAssynn (#268281) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Nincs

(#268284) WhiteWalker válasza Carlos Padre (#268277) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Számít hogy miért nem? :U
De a válaszom rém egyszerű , mert akkor még nem volt PS-m. :U

(#268285) Philips103 válasza tboy93 (#268243) üzenetére


Philips103
tag

Köszi az építő jellegű hozzászólást :D

Kendek: Igen valszeg ez lesz majd a nyerő megoldás ;)

[ Szerkesztve ]

(#268286) Mauzes válasza tothjozsi96 (#268268) üzenetére


Mauzes
őstag

Ha újra megvennéd digitálisan, akkor nem igazán érdemes. De mivel a többséggel valószínűleg nem fogsz újrajátszani, így ezeket érdemes végérvényesen eladni, hogy csinálj pénzt, ráadásul most érdemes eladni a később helyett, mert idővel a legtöbb játéknak csökken az ára.

(#268287) F-ECT$ válasza Frod (#268271) üzenetére


F-ECT$
titán

Sőt, ha akarnád se tudnád törölni!!! (Trófea gyűjtőknél ez probléma sajnos)
Miért?

Dive ever, work never.

(#268288) tboy93 válasza F-ECT$ (#268287) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mer' szarabb lesz a statja egy-egy elindított játék után.

Pl. nálam 28.78%-os a COMPLETION, mert van egy rakat játék amit elindítottam, de 5 perc játék után delete. Ez is beleszámít a statisztikába.

[ Szerkesztve ]

(#268289) AssAssynn válasza tboy93 (#268282) üzenetére


AssAssynn
őstag

Köszönöm a kimerítő választ! :R

#268283RangerFox Neked is köszönöm.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#268290) Lackooo84 válasza AssAssynn (#268278) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Azt vedd úgy, mintha nem is lenne, tehát értéknek az árba ne számold be. Ha ajándéknak adja valaki szép és jó, de bármikor visszavehető...

The Truth is out there...

(#268291) tboy93 válasza AssAssynn (#268289) üzenetére


tboy93
nagyúr

Illetve ha meg is kapod ajándékba, csinálj másik accountot magadnak és arra vásárold az új tartalmakat. Az ajándékba kapott legyen a gépen, megosztódnak a játékok (ameddig megvan az account), de új content ne kerüljön rá.

(#268292) AssAssynn válasza Lackooo84 (#268290) üzenetére


AssAssynn
őstag

Értem, köszönöm neked is. :K

#268291tboy93 Köszönöm ezt is. Mivel drágábban adná, így ez az ügylet így bukó, de a továbbiakban figyelembe veszem ezt is.

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#268293) RangerFox válasza tboy93 (#268288) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Azokat amúgy lehet törölni, amik 0%-on állnak.

(#268294) tboy93 válasza RangerFox (#268293) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hogyan?

(#268295) Frod válasza F-ECT$ (#268287) üzenetére


Frod
addikt

tboy93 kolléga már válaszolt.
Igazi 1st world problem - de tegyük fel, hogy belekezdesz valami játékba, 30 perc után rájössz, hogy nem a Te világod, de ha addigra már kiesett akár csak egy fránya bronz is, akkor ott lesz beragadva örökre ilyen 1-2%-os csíkkal.

Sokaknak egy vállvonást nem érő "probléma", enyhe ocd-s és completionist (kerestem, de nincs magyar megfelelője) hajlammal maga a pokol. :DDD Na jó, ez nyilván túlzás, de kerülöm, hogy belefussak ilyenbe.
Psnprofiles-on van lehetőség rejteni a nem kívánt játékok statisztikáit, magán a Ps Network-ön viszont csak addig tudod törölni, amíg 0%-os.
(ahogy #268293 RangerFox írta)

Do you see the white shadow?

(#268296) F-ECT$ válasza Frod (#268295) üzenetére


F-ECT$
titán

Ja értem. Ilyenkor azért mindig bevillan, hogy jó dolog ez a trófea rendszer, de könnyen teljesítménykényszert okoz, ami az egyik utolsó dolog kellene hogy legyen, amit egy játékban keres az ember.

Dive ever, work never.

(#268297) Lackooo84 válasza Frod (#268295) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Sok játéknál kib*szásból már akkor kiesik egy trófea, ha elindítod az első pályát...

The Truth is out there...

(#268298) RangerFox válasza tboy93 (#268294) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

A trófealistában odaviszed a játékra, Options gomb -> Törlés

(#268299) tboy93 válasza RangerFox (#268298) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ja, hogy a gépről. :R

(#268300) KD6-3.7 válasza l.skywalker (#268273) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Pont a napokban toltam vegig az elsőt, még a 3 dlc hátra van. Este ránézek! :R

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.