Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Kerbal space program

Hozzászólások

(#1) bandiras2


bandiras2
senior tag

NASA szimulátor. Rakétaalkatrészekből kell összepakolni az általunk megfelelőnek gondolt potenciális űr ezközt, aztán a fizika eldönti hogy siker vagy tűzgolyó.
A program közösségi, free és leölthető innen: [Kerbal space program main page]
Hozzáférhető sok kiegészítő, az alapkészlettel is jól el lehet lenni.
Mondjuk nem egyszerű rendesen elszakadni vagy pályára állni, de némelyik mod után túl könnyűvé válik.
Sajnos nem saját találat, a[ munkakerülő blog]- ról van, de mivel itt még nincs topicja, szerintem megérdemli a publicitást.
Tegnap már majdnem sikerült körpályára állnom egy alapgéppel, de aztán a vízre szállásból tűzgolyó lett, és megnyúvadtak a kis szerencsétlenek. Elszakadni a 8. multistage 3 törzsű rakétával sikerült nagynehezen. Rengeteg probléma forrása lehet a megfelelő szekventálás, és a felsőbb fokozatok tömegéből adódó szerkezeti törés. Ki meddig jutott benne?
[download page]

[mod lista]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#2) bandiras2


bandiras2
senior tag

Ennél azért nagyobb tolongásra számítottam...

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#3) panzer2


panzer2
csendes tag

Én 1300000 km- ig mentem el. Kár hogy nincs más bolygó.

(#4) panzer2 válasza panzer2 (#3) üzenetére


panzer2
csendes tag

bocsi elírtam 130000 m-ig

(#5) CPT.Pirk válasza bandiras2 (#1) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én tegnap találkoztam a játékkal, nagyon jó!

Igaz nem az alap alkatrészekből, de egy kétfokozatú rakétával elértem a 5890m/s -t. Ez annak köszönhető, hogy egyik üzemanyagtartály súlya jóval alacsonyabb a többinél, az aviator modból.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6) ledgeri


ledgeri
nagyúr

...több felhasználót érdemel!!!
:C

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7) szabacsik válasza ledgeri (#6) üzenetére


szabacsik
őstag

El se hiszem, hogy eddig nem akadtam erre. :C :C

/\____/\

(#8) abéla


abéla
senior tag

Hihetetlen, hogy itt milyen érdektelenségbe fullad ez "játék" -az idézőjel félig-meddig jogos :) -, pedig elképesztően komplex, izgalmas és számomra olyan élményt nyújtott, nyújt, amit rég' nem tapasztaltam játék kapcsán.

A demoval a holdraszállás (ingame Mun) momentuma, hosszú játékos karrierem meghatározó pillanatai közt tartom számon (főleg hogy sokadik próbálkozásra jött össze, mivel hipp-hopp magába szívott a játék, de a save opció akkor még nem esett le :D ). Majd a visszatérés és landolás is frenetikus élmény volt.

De a Mun-on ragadt egyik kerbonautám, egy másik, dupla parancsnoki modullal történő mentőakcióján is pazarul szórakoztam :K . És mindezt a demoval...elvoltam vele 1-2 hétig, majd megvettem a teljes verzót, most karier-módban tolom, elején járok: túl a első Mun-ra szálláson (bár már megint ott ragadt a szerencsétlen pionírem :D ), meg az orbitális pályán ragadt kerbonaut-rescue, szval van még rendesen kontent a cuccban.

Aki kicsit is fogékony az űrkutatás, sci-fi témákra és van igény a kihívások leküzdésének frenetikus megéléséhez, próbálja ki!

ui.: azóta sorra nézem az űrkutatás témájú filmeket (bbc space race, apollo 13, right stuff :DDD )

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#9) Maszki


Maszki
tag

Sziasztok!

Én pár napja vettem meg a játékot, és teljesen magával ragadott. Mondhatni enyhe függőséget okoz. :DDD Bár azért nem lehet csak úgy nekiugrani, és barkácsolni, mert elég komplex a játék!

Végre sikerült eljutni a holdra! :C

◄ Maszki ►

(#10) Geffry válasza Maszki (#9) üzenetére


Geffry
aktív tag

Bár nem nagy a tolongás a topikban, de az utóbbi kijelentésbe kicsit belekötnék az esetleges érdeklődők kedvéért.

A szépsége igazából pont az hogy nulla tudással is össze lehet rakni egy hajót ami egyrészt nagyon jól néz ki (elsődelges szempont) másrészt alkalmas a Holdnál távolabbi világok meglátogatására.
Természetesen ha az embernek megtetszik és kicsit jobban beleássa magát akkor elkezdi vadul számolni a Δv -t és a TVR-t majd egyszercsak azon kapja magát hogy papírok hevernek az asztalon, rajtuk a kávésbögre és mindenféle furcsa számolások, feljegyzések mint valami komoly kutatónál.... És akkor negyedakkora hajóval is eljut ugyanoda ahova a fent említett, valószínűleg menőbb rakéta is elvitte.

TLDR: Komplex a játék, de inkább azért mert épp eléggé játék ahhoz hogy ne csak egy száraz szimulátor legyen.

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#11) consono


consono
nagyúr

UP! Már csak én játszom a KSP-vel? Gondolom nem :) Mostanában sajnos kevesebb időm van rá, de azt hiszem örök szerelem marad a játék.

"In God we trust. All others must bring data"

(#12) Mr.Csizmás válasza consono (#11) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

up, múltkor beruháztam rá :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13) Johnny_vT válasza Mr.Csizmás (#12) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

UP

Én még a 2012-es esztendőben bukkantam rá és brutálisan ráfüggtem. Aztán 2013 közepétől egy "kisebb" szünet. Tavaly nagyon elégedett voltam vele, hogy milyen jól haladnak a fejlesztéssel, így majdnem beruháztam rá, hogy ismét visszatérjek az űrkutatásba. Aztán mégse.
Ellenben azóta előfizettem a Humble Monthly-ra és az előző haviban (többek közt) benne volt. Ihajj, ennyi kellett csak, azóta is ezt nyúzom újra :D

Amiért a fórumot most felkerestem, hogy a használhatóbb modokról érdeklődjek. Régen sima liba volt, telepítettem és vagy ment, vagy nem. Most viszont, hogy "legaliztálam" a tevékenységemet és a Steam mappáiban kéne turkálnom a modok telepítésével, sokkal körültekintőbb vagyok.

Pl.: a Kerbal Engineer Redux, a bázisépítés, a dokkolást segítő mod vagy a grafikán javító pakkok is érdekelnek. Viszont a CurseForge-on (ami tudtommal ezek megosztásának hivatalos helye) mindegyik elég rég frissült és sehol sincs egyértelműen leírva, hogy az újabb KSP verziókkal (1.4 és utána) kompatibilisek lennének.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#14) Mr.Csizmás válasza Johnny_vT (#13) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ckan-nal teszem fel, de csak graf modok, mert karriert csinálgatom.

2 fő problem: holdraszállás, és űrrandevú most a cél :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15) Johnny_vT válasza Mr.Csizmás (#14) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Alig hogy kommenteltem, rábukkantam egy videóra, ami tök érthetően elmagyarázza aminek a leírásában van egy rakás vizuális mod linkje. Felraktam MINDET és csodák csodája fagyás nélkül elsőre elindult a játék. Ilyet se láttam még :DD
És amúgy tényleg döbbenet jól néz ki, bár érezhető a hatása a teljesítményre. Főleg bolygófelszín közelében a korábbi stabil 60-ról (ki tudja mennyi, úgy felejtettem a VSync-et...) 35-40 köré esett R9 390-nel.

Tipp a holdraszálláshoz: a csillagok megfelelő együttállásánál indulj és sok üzemanyagot spórolhatsz == kisebb monstrumot kell építened. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy bolygónézetben a kamerát állítsd egyvonalba a Kerbin jobb szélével és a Munnal. Akkor kell indítani a rakétát, amikor a KSC éppen érinti ezt az egyenest (azaz ebben a nézetben a Kerbin legszélén helyezkedik el az űrállomás). 20-30 ezer métertől végig prograde-ben kell nyomni neki és magától elkapja a holdat.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#16) Mr.Csizmás válasza Johnny_vT (#15) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hú, ez jóóól néz ki, délután be is próbálom.

btw mivel gömb alakú a föld, relatív a jobb széle :DDD vagy arra gondolsz, hogy a gravitációs parittyaeffekt miatt a forgásirányba indítsam?

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17) Johnny_vT válasza Mr.Csizmás (#16) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

A pálya síkjában (kvázi "vízszintesen") van a kamera bolygó nézetben. Akkor a képernyődön egy kört látsz (ami tudjuk, hogy geoid, de a szemnek most kör).
A kör mindenkori jobb szélét/peremét/függőleges érintőjét állítod egy vonalba a Munnal és várod, hogy a KSC a Kerbin forgásának hála éppen odaforogjon ehhez a bizonyos jobb széléhez.

Ezen a videón hasonlót csinál az emberke, csak ő már pályára állt előtte és ő használja a maneuver node-okat. Szóval ő már precízebb, de ahogy írtam "vakon" is el lehet jutni a hold közelébe :)

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#18) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Ja, még valami: pályamódosítás mindig az Ap és Pe pontokban a leggazdaságosabb. Ha pl. Munt érintő pályára kerülsz, akkor az Oberth-Kujper-hatás miatt szintén várnod érdemes a periapszis környékéig és ott beindítani a retrograde tüzelést, mert konkrétan nagyobb lesz a hatása. Ugyanígy, ha később a Munt vagy Minmust használod parittyának egy távolabbi bolygóhoz, akkor szintén a Pe-nél kell prograde-be gyorsítani.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#19) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Valakinek nincs kedve multizni? Szeretnék bolygót kolonizálni de egyedül már unom a játékot. Ha van kedve valakinek hozzá akkor dobjatok privátot. Én már science módot majdnem teljesen kifüggtem, karriert csinálgatom, sikeresen landoltam a Minmus-on és haza is mentem onnan a Kerbinre. Mennék messzebb és valószínűleg fogok is mert már régóta megvan a játék csak egyedül tényleg kezd uncsi lenni. Az optimális meghajtás-felszerelés aránnyal kísérletezgetek de valamelyiket általában túllövöm. :DDD

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#20) doc válasza Dyingsoul (#19) üzenetére


doc
nagyúr

van mar hivatalos multi? vagy valamelyik mod tudja?

(#21) Dyingsoul válasza doc (#20) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Mod van Dark Multiplayer (DMP). Viszont erről sok jó értékelés volt már évekkel ezelőtt is.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#22) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

itt a steam workshop :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23) Dyingsoul válasza Mr.Csizmás (#22) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Hát már éppen ideje volt. Mondjuk addon támogatást is betehetnék ide, nem találok semmi addont.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#24) Mr.Csizmás válasza Dyingsoul (#23) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ckan-nal teszek bele graf modokat, meg majd ha végzek a karrierrel, akkor mást is.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25) RubbishBin


RubbishBin
senior tag

Tök fura, hogy pont ez a topik halott...
Most kezdtem bele komolyabban a játékba, de ismerem már '17 óta, csak eddig még orbitális pályáig se jutottam el. :D
A végső célom a "Mars", tutorialok nélkül, science játékmódban. Először a holdraszállással próbálkozom, már elnavigáltam addig, de nem maradt elég liquid fuel a lefékezéshez, szóval egy 400m/s csattanás lett. Egyelőre azt is ki kéne fundálnom hogy hogyan térjek vissza: ha elég nagy a hajó az oda-vissza útra, az életbe nem rakom le a 4 talpra a Holdon.
Rohadt jó így, hogy mindenre magamtól próbálok rájönni. :)

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#26) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

[epic-en] ingyenes :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Kerbal space program
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.