Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

300 eFt. Ennél jobb árra számítottam.

Ettől függetlenül szép és jó telefon.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#2) sharp4 válasza Donki Hóte (#1) üzenetére


sharp4
őstag

Nagyon sok érte. Pár hét és lesz olcsóbban is, de amúgy is Pro-t várom.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#3) klaya86


klaya86
senior tag

Sajnos nagyon elszállt a xiaomi az árazással már. Tény és való, jó telefon, bár az abszolút csúcs kategóriától azért messze van a hiányosságok miatt. Viszont árban már nem annyira. 230-250 szerintem reális lenne érte. De 300+ ért biztosan nem a legfrankóbb választás.

(#4) janeszgol


janeszgol
félisten

Igen jó a kamera. Baromi jó hangot vesz fel, szép a képe is. Az állóképek is jók. A kijelző jó, az SoC modern. Az akkuidőre picit gyúrhatnak még.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#5) Roland861010


Roland861010
addikt

Nem értem ezt a gyenge 2.0-as csatlakozót.
300ezer Ft-ba nem fér bele...

Ezért ment a levesbe a MI11-is...

(#6) joey04


joey04
titán

hát ez bődületesen mellé ment.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#7) bigmasterg válasza Donki Hóte (#1) üzenetére


bigmasterg
addikt

Tradingshenzen-en 567 euro, ami inkább 200k körül van.
(goboo-n 800euro)

(#8) sharp4 válasza bigmasterg (#7) üzenetére


sharp4
őstag

Igen, B20 nélkül. Ez nem a global verzió!

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#9) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Ebben a bekezdésben benne van minden, ami jelenlegi droid-os telefonokra jellemző:

A chiptervezők 5-ről 4 nm-re váltva tehát pont nem az elődök fogyasztási problémáit orvosolták, hanem kapzsi módon a pontméregetésre fókuszáltak (...) Tényleg képtelen elvárás, hogy a vélt vagy valós gyártósori előnyöket éppen kiegyensúlyozott és kitartó sebességre költsék? (...)

Drága és a tetejében nyáron - nagy melegben - jó eséllyel sokan agyvérzést fognak kapni a használata közben. Érdemes belenézni a GSMArena-s tesztbe, ill. összehasonlítani a 12X-el. Vagyis, hogyan throttling-ol egyik (12X) és a másik (12).

Pedig nagyon bíztam ebben a telefonban, mert végre benne lett volna szinte minden, ami nekem kell, és méretben is megfelel, de nem. :((( Sajnos - arany árban - erre képes most az iparág.

[ Szerkesztve ]

(#10) bigmasterg válasza sharp4 (#8) üzenetére


bigmasterg
addikt

Áh, a 11es szériában benne volt a B20, nem tudtam hogy ezekből kimaradt.
Akkor már nyilván inkább egy Mi11 ultra 800 euro alatt.

(#11) Aryon87


Aryon87
félisten

Teszt nagyon lehuzza, ez alapjan nem tunik jo vetelnek.. kivancsi vagyok a Pro hogy szerepel majd.
Az ara eleg huzos lett ennek... De nem lepett meg. Pro lesz 450 alsohangon

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#12) <Adamsky> válasza bigmasterg (#10) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ha ez a legnagyobb gondod, akkor várd meg a global verziót, mert abban tuti lesz B20. A Xiaomi ebben "nagy", hogy kismillió al-verziót csinál egy modellből. :(((

#11 Aryon87
"Teszt nagyon lehuzza ... "
Van is miért. Én végig sem olvastam. Mikor láttam, hogy Bone is ráerősít arra, ami YT-s review-kból, és a GSMArena tesztből is látszik, hogy ez egy kályha, ami drága és sokat fogyaszt, akkor oda jutottam, hogy marad az aktuális telefonom még egy darabig.

[ Szerkesztve ]

(#13) atis78 válasza klaya86 (#3) üzenetére


atis78
tag

nincs ebben semmi meglepo. Addig volt vonzo az arazas amig a konkurensek nagy reszet ki kellett szoritani a piacrol. Most mar lehet kaszalni :K

(#14) #16377600


#16377600
törölt tag

A microSD,ill. a jack kimenet hiánya nem annyira meglepő/felháborító így 2022-ben,legalábbis nekem nem..de ettől függetlenül ár/érték arányban ez most nem sikerült a Xiaominak..

(#15) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Erre vártam, hogy cseréljem a Mi10-et, de végleg letettem róla sajnos. Talán még a 12X ami számításba jöhet, de azért a vezetéknélküli töltés hiányozna.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#16) Speedy007 válasza PowerBuldog (#15) üzenetére


Speedy007
őstag

Ugyanaz a telefon csak a Soc illetve a vezeték nélküli töltés lesz a differencia

(#17) Speedy007


Speedy007
őstag

Hát csatlakozom az előttem szólóhoz MI 10T Pro utódját keresem de úgy tűnik hogy egyenlőre két generáció óta nem tudnak egy normális nem tepsi telefont össze hozni ami jobb lenne mint a MI 10T Pro.. Talán majd a 12T ha nem át nevezett Redmi ként jön hozzánk

(#18) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Marad a várakozás a 12X-re.

Avagy Realme?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) neoforce válasza Graphics (#18) üzenetére


neoforce
aktív tag

Ennek fényében meg várom az 12x, nekem fontos lenne ez a méret a többi gyártó csak péklapátot készít.Hiába a fasza oppo meg realme 6,7" colos telefon nelem nem kell. Már csak az a kérdés a 12x milyen supportot fog kapni?

[ Szerkesztve ]

(#20) Kolondrum

Fuu bakker, beteges világ. Nekem a 6.67 az ami jó, elvagyok vele, ha lefelé kéne nézelődni az már negatívum. Lásd, egy érv a 12X ellen. Értem én, hogy afelé megyünk mire van igény, csakhogy van egy réteg, aki más vonalon mozog.
Az ívelt kijelző is nálam negatívum. Mi Note 10 pro után mondom. Tegyél rá fóliát... Igen hydrogélt max, ami szép is, de az nem véd úgy ahogy legalább kell.
Ez Ip védelem hiánya, és egy vez.nélk.töltés hiánya nálam pirospont. Nem kell kifizetni azt ami amúgy sem lenne használva.
Kicsi akku, kevés üzemidő. Kinek van ideje tölteni munkában naponta akár többször? A kérdés költői. Fura világ na...

[ Szerkesztve ]

(#21) Doki42


Doki42
őstag

A teszt jó, de ebben az ár sávban nem meggyőző. :K

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#22) neoforce válasza Kolondrum (#20) üzenetére


neoforce
aktív tag

Te esetedben van bőven választék, persze nekem a Miui is szükséges.Nekem pl a Mi9 lite is nagy.

(#23) PowerBuldog válasza Kolondrum (#20) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Dehát ott tart a Xiaomi, hogy hivatalos IP védelem nélkül is drága... És a 12x wireless nélkül is 250 körül lesz az tuti.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#24) Speedy007 válasza neoforce (#19) üzenetére


Speedy007
őstag

Mint az eddigi generáció, csak a 12 és a 12 Pro/Ultra kap jobb támogatást

(#25) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ezek a kamerák... egyre rondábbak a telefonok. Vajon ezen is bugos a szoftver, mint a többin? :D Note 11: dupla kopp zárás nem megy, néha nem látszanak a névjegyek, tárcsázási előzmények, nem lehet fájlt küldeni csak bizonyos alkalmazásokból, illetve volt olyan is, hogy 0 térerőt mutatott pl. Békéscsaba-Gyula között, ami nehezen elképzelhető, hiszen ott a torony a benzinkút mellett. Aksi merülés mértéke is random, van amikor 3 napig kihúzza, van amikor alig kettő, pedig ugyanazokat az appokat használom, nagyjából ugyanannyit.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#26) Elit3Zotya válasza Aryon87 (#11) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Ha annyi lesz, akkor egyértelműen bukás lesz.!
Mert a 12 pro semmit nem tud mutatni a top/csúcs/ultra kategóriába, ami miatt azt kellene venni. Már pedig a 450 ezres ár az az a kategória
Ott majd inkább a 12 ultra fog szerepelni igaz 500 ezres áron, de a sima pro ért a 450 es árt egyértelműen sok lenne.

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#27) juuzer


juuzer
addikt

Majd megy rá a custom rom azt 'jóleszaz. :DDD

Vamos a la playa.

(#28) Kolondrum válasza neoforce (#22) üzenetére

Nincs. Rettentően nehéz eset vagyok. Egyetlen dolog elég ami nem fekszik és megy a levesbe.
Néhány alap dolog:
- Ujjlenyomat olvasó kijelző alatt, nem túl lent.
- Flat kijelző, HD felbontás elég 90Hz-vel
- LTPO panel (ez olyan 1 hete alap) mert csak így eszik keveset
- Legalább 6 óra SoT azaz: nagy akku, normális kijelző technológiával -ez vonzat már-
- Snapi 865 feletti cpu (bármi akár MTK), de Snapi 888 nem. Utóbbi volt, azért mondom.
- IMX6XX feletti fő szenzor. Mp mind1, legyen normális képfeldolgozó egység. OIS meg jó ha van, elvagyok nélküle
- 13Mp-s széles, normális minőségben
- Makró nem kell, de néha használom

Ami nem kell:
- sztereó hangzás
- ip védelem
- 18W feletti töltés
- Vez.nélk töltés

Ez mellé nem horror ár. 200k alatt. Na ez az álom...

MIUI-t szeretem, de meg kell tőle válni, mert a márkán belül nekem most épp nincs opció. A realme -t jó ideje figyelem. A GT azért nem lett anno, mert gyenge volt az üzemidő. A GT2 PRO már fekszik.

[ Szerkesztve ]

(#29) gr1975 válasza Victoryus (#25) üzenetére


gr1975
csendes tag

teljesen jogos...a mostanában kiadott MIUI-k bugosak, nekem is többféle problémám volt a különböző telefonokon. :U sokszor idegesítőek és rontják a "felhasználói élményt". lassan (de biztosan) eljutok odáig, hogy már nem akarok xiaomi-t. :(

A NEMleges válasz is válasz, legalább "ennyivel" tiszteljük meg egymást!

(#30) Aryon87 válasza Elit3Zotya (#26) üzenetére


Aryon87
félisten

Pedig figyeld meg hogy 400k felett lesz. 1100eurós nyitóárat mondtak asszem a bemutatón. Ha ezt átváltod, akkor jelenlegi árfolyammal most e sorok írasakor majdnem 400k. És erre még ha rászámolod a 27% áfát.. Az máris felkerekítve 510k.. És ez a 12Pro nálunk. Ultra meg lesz 600-700k közt sztem. Mondom, pár év s 1misi lesz egy csúcstelefon.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#31) hroberto válasza PowerBuldog (#15) üzenetére


hroberto
veterán

Pont ebben a cipőben járok én is. Az üzemidő aggaszt leginkább, de megvárom inkább a felhasználók tapasztalatait, aztán meglátájuk.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#32) rdt89


rdt89
addikt

Ez elég elszomorító készülék lett, jobbra számítottam, főleg ebbe az árkategóriában, főleg ennyi év tapasztalat után. A Realme lett szerintem az új Xiaomi jelenleg azt érzem. A 12 Pro miatt direkt csinálták ilyenre, de az is milyen áron fog nyitni, s még az Ultra-t be se lengették. :Y

#28Kolondrum:
Ha a GMS se szempont mint látom, akkor Huawei P40 Pro. :R Még a nem kell listából is mindent teljesít, kivéve a sztereó hangszórót, cserébe, olyan beszédhangszórója van /nincs/, ami a kijelző minden pontján tökéletes hangot állít elő. De ugye HMS és sok app nincs rajta, cserébe, már bőven 200 alatt hozzájuthatsz. 2 éve nyüstölöm és a mai napig nem tudnám leváltani semmire ami méltó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#33) DS39


DS39
nagyúr

van némi ellentmondás a cikkben:

"6,28”-en a 1080 x 2400 pixel kellően éles, 12 bites színmélységgel" (első oldal)
vs
"Típusa, frekvenciája: 10 bit HDR10+ / Dolby Vision AMOLED, 120Hz" (spec lapon)

"Nincs IP-védelem és tárhely bővítés" (pro - kontra táblázatból)
vs
"Készülékvédelem IP68, Gorilla Glass Victus előlap" (spec lapon)

[ Szerkesztve ]

(#34) Silenzio


Silenzio
addikt

Én nem tudom, mit művel a Xiaomi újabban... A Poco F széria is évről-évre gyengül, kamerákban még mindig az F2 Pro az etalonjuk. Mintha rájöttek volna, hogy a tudáshoz képest túl alacsonyra pozicionálták a készüléket?

IP védelem és zoom kamera hiányában akár ez is lehetne egy Poco "flagship killer" fillérekért. De nem az. Ez egy Mi12. Annak meg pöppet hiányos. Viszont a főkamera tényleg veszett jól dolgozik, ami jókora erény.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#35) Roland861010 válasza Silenzio (#34) üzenetére


Roland861010
addikt

Ajánlom figyelmedbe!

(#36) Noukoum válasza Silenzio (#34) üzenetére


Noukoum
veterán

Miért kéne ennek flagship killernek lennie?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#37) yuing


yuing
őstag

Az átlagos üzemidő miért negatívum? Ha hoz 5 óra körüli SOT-ot, szerintem az rendben van.

A főkamera tényleg jó, a GSMArena tesztjei alapján, az egész széria szuper ebből a szempontból.

(#38) janes1976


janes1976
őstag

Egyértelműen csalódás az árazás (is). :O

Én azt vettem észre, hogy azon ismerőseim egy része, akinek Xiaomi van, elkezdett Realme-t venni. Úgy gondolom, elkezdett elszállni az árakkal a gyártó, ráadásul több telefonnál semmilyen előrelépés sincs vagy ugyanolyan, ez főleg a Poco vonalon látszik. :U

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#39) kakuk.tamas válasza janeszgol (#4) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Mi a jó ebben a SoC-ban? Minden mobil ugyanúgy szenved ezzel a csúccsal. Amint olvasod, mindenki próbálja elkerülni… Most jött el az az idő, hogy a tavalyi csúcs jobb, mint az idei. És ezen szoftveresen nem fognak javítani.
Hatalmasat futhatott volna ez a mobil ebben a méretben. De így nem fog.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#40) bigmasterg válasza kakuk.tamas (#39) üzenetére


bigmasterg
addikt

A 888, amit szintén fikáztak, hogy jobban melegedett és throtlingolt, mint az előtte lévő 865? :D
Lassan ott tartunk, hogy a 2 éves készülékeket nem érdemes lecserélni.
Nekem egy Mi10 prom van és egyelőre nem tudom ésszerű keretek között mire cserélni.

Testvéremnek is most decemberben a Samu S20FE-t ajánlottam (és vette meg), ami szintén snapi 865, csak épp rendes gyári garival, ajándék buds2vel volt 170 ezer.

szerk.:
Mindig is androidos voltam, de processzor vonalom most azt érzem, hogy sokkal inkább szenvednek, mint az apple. Ahogyan az asztali gépeknél is mostanában igen korrekteket hoznak ki.

[ Szerkesztve ]

(#41) <Adamsky> válasza bigmasterg (#40) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... a 2 éves készülékeket nem érdemes lecserélni."
Hö-hö. Áprilisban lesz 4 éves a telefonom. :U
... és kb. 2 éve már erősen nézegetem, hogy mire lenne jó lecserélni, de ebből egy újabb év (meg esetleg egy akksi csere) lesz. :(((

"A 888, amit szintén fikáztak, hogy jobban melegedett és throtlingolt ... "
Épp ezért a 12X jó választás lehet a Snapdragon 870-el azoknak, akik el tudják engedni (én nem szeretném) a vezetékmentes töltést.

(#42) neoforce válasza Kolondrum (#28) üzenetére


neoforce
aktív tag

Te vagy nehéz eset?
Na fogd a söröm...
Az én elvárásaim: 6.2" körüli kijelző 15cm magasság +- 1-2 mm
Minimum snapi 870 vagy azzal megegyező proci vagy erősebb (exynos nem)
Amoled kijelző maximum full hd felbontás
Legalább 1 napos üzemi idő stabilan
Kamera rendszer OIS alap és minimum középkategória teteje
Kijelző alatti ujjlenyomat olvasó (ha nincs már is kuka)( sem faceid sem más nemjőhet szóba.
fizikai dual sim
Sztereó hangszoró
Szoftver: IOS nem lehet(vannak alkalmazásaim ami ios nincs)de másért sem.
Második asztal funkcióval rendelkezni kell amit egy második ujjlenyomattal tudok aktiválni ha ez nincs kuka.
rejtett alkalmazás funkcó és ujjlenyomattal zárolt alkalmazás kezelés is kell hogy legyen.
Minimum 3-4 éves support!

Ami nem számít: Ip védelem ,vezeték nélküli tőltés még foliát sem fontos rátennem
Pénz nem számit

Offért bocs Ha tud valaki ilyen készűléket szoljon!!

[ Szerkesztve ]

(#43) bluemirage


bluemirage
őstag

Nagyon jó teszt lett. :R

Több szempont alapján is úgy gondolom, hogy a 12X jobban fog fogyni. Az egy dolog, hogy én akkor is a 12X-et venném ha egy árban lenne a sima 12-vel. Nekem fontos az akkuidő.

A GSM Arena Battery tesztje szintetikus, de egyrész következetes (így összehasonlításhoz jó) és szükség esetén a csúszkákkal testre szabható, így még jobb összehasonlításhoz. Aszerint 105 óra áll szemben 82 órával, ami 28%. Ez nagy különbség.... és ez valahogy a hétköznapi használatban is jelentkezni fog. A Snapi 8 Gen1 előnye pedig nem nagyon fog hétköznapi használatban jelentkezni... Max a kamera. Hiszen más a képfeldolgozás SOC oldalról, hiába ugyanaz a kameramodul.
Az iPhone 13, egy ennél jóval kisebb akksi különbségre egy külön reklámkampányt épített az iPhone 12-vel szemben.

Valaki gondolja úgy, hogy a Snapi 8 Gen1 és SD870 egymás mellett használat közben észrevehető különbséget mutat... azonkívül, hogy az előbbi hamarabb merül, és esetleg melegszik?

Meliora sunt bono inimica

(#44) Legendd


Legendd
senior tag

Érdekes. Itt a kezemben a Realme GT2 Pro és hiába Snapdragon 8 Gen 1, alig melegszik. Teljesen jól használható és a Realme UI is fényévekkel jobb és stabiliabb, mint a MIUI.

Alea iacta est!

(#45) pècsimunkás válasza neoforce (#42) üzenetére


pècsimunkás
addikt

[link]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#46) bigmasterg válasza neoforce (#42) üzenetére


bigmasterg
addikt

S21 FE ?

[ Szerkesztve ]

(#47) repvez


repvez
addikt

ez volt a kiszemeltem a következő mobilnak, de sajnos ilyen áron nem kell, ez tul drága annak fényében, hogy akinai árat alapul véve mennyire jósolták, közel a duplája lett a global kiadás.
A melegedés sem épp jol hangzik.
a mostani mix2s-el is pont ez a problémám, miért tesznek bele olyan funkciot amit ha használni akarok akkor le vagyok korlátozva és amulyan teszt vagy demoként használhatom csak. a mostani mobilom a mix2s-t is ha 4k30fps videot akarok felvenni akkor 1-2 perc folyamatos felvétel után (külsö hömérséklet fuggvénye is) tulmelegedésre hivatkozva kikapcsol a telefon. még -25 fokban is ha hosszu záridös astrofotot akartam csinálni is tulmelegedett és kikapcsolt.

Gondolom itt is ugyan ez a helyzet.

Az meg , hgy ugyan arra a szériára hivatkoznak a 3 különbözö készülékkel megint elég furcsa. szinte nincs egyezés a 12x, a 12, és a pro tulajdonságai között, akkor miért ugyan az a név?

Az olyan aproséágokba már bele sem megyek, hogy minek ATMOS és dolby visionos támogatás egy ekkora kijelzore,
ha napkozbe nézi valaki akkor is a külsö hatások sokkal jobban befolyásolják , mint egy TV-t. az utca zaja világitások árnyékok stb.
Ez csak egy ujabb PR maszlag, amivel drágábban adhatják el a készüléket. Atmos hangzás is minek, a telefon saját hangszorojával nem tudja ezt biztositani, a külsö füles meg nem a telefon érdeme ha jol szol , de még ott sem biztos az atmos térhangzásnak a megléte.

(#48) hroberto válasza Legendd (#44) üzenetére


hroberto
veterán

Akkor nem kizárt, hogy a Xiaomi is tud javítani szoftveresen (ha akar...).

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#49) yuing válasza Legendd (#44) üzenetére


yuing
őstag

Jó lenne a Xiaomi 12 méretében. De akkor gyaníthatóan az is nagyobb mértékben küszködne melegedéssel a kisebb készülékháznak köszönhetően.
Általános felhasználás mellett nem tudom mennyire jelent mindez problémát. Én például nem játszom telefonon, lehet nem is érzékelnék belőle semmit. Nem tudom.

(#50) supershape


supershape
csendes tag

"Közben bekopogtatott a Find X5 Pro és remekül sikerült" Jó, de az meg 480k. Almát az almával, körtét a körtével hasonlítsunk össze.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.