Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-25 18:18:56

LOGOUT.hu

Spotify

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Mivel nem találtam ilyen topikot, vagy olyat ami evvel a programmal/szolgáltatással foglalkozna, így nyitottam egy témát neki.

Főleg az újdonságok kitárgyalására,felhasználói szokások megosztására és természeten segítségnyújtásra hoztam létre, de jöhet bármi ami a Spotify-hoz tartozik.

Hivatalos weboldal

[ Szerkesztve ]

(#2) spammer


spammer
veterán

Kipróbáltam Win és Linux (elementary OS) alatt is, egész jónak tűnik. Mondjuk a hangminőség a free változatnál nem a legtutibb, de azért hallgatható.

Linux alatt viszont először szépen befagyott, csak az éppen futó terminálból tudtam kilőni. De írják is, hogy még csak előzetes build. Debian/Ubuntu és azokon alapuló disztrókhoz itt a közvetlen link a telepítési leíráshoz: [link]

Viszont nem találtam olyan lehetőséget, hogy stream url-t (netrádió) fel tudjak venni. A Rádió menüpontnál csak a meglévő adók listájából enged választani. Új playlistnél sem lehet megadni, csak a spotify-os zenéket engedi rápakolni.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3) Vasinger! válasza spammer (#2) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ez a rádió, nem olyan rádió amire Te gondolsz. Ez a rádió Spotify féle rádió. Igazából én sem tudom pontosan ,de valami olyasmi, hogy emberek zenét hallgatnak Spotify-on és megosztják másokkal és Te is hallgathatod azt.

Nem sok értelme lenne egyébként se netes rádióknak ebben, egyrészt a minőségük miatt, meg úgy egyébként sem illik bele.

Prémiummal érezhetően jobb a minőség, érdemes kipróbálni 30 nap erejéig, én is ezt teszem jelenleg és utána szerintem maradni is fog.

(#4) devil-k


devil-k
nagyúr

Már jó pár hónapja vagyok premium előfizető és nem bántam meg. Az egyik leghasznosabb program amivel eddig találkoztam ilyen téren. Arról nem is beszélve, hogy minden egy helyen van és havi 1 mozijegy ára nem költség. Hallgathatom a mobilomon, a munkahelyemen, a PC-n, az erősítőm applikációján stb.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#5) Tim82 válasza spammer (#2) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha már Linux, akkor Fedora, CentOS és egyéb Red Hat-alapú disztrókra innen érdemes feltenni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6) spammer válasza Vasinger! (#3) üzenetére


spammer
veterán

Tudom, hogy nem olyan rádió, de ha egyszer sima zenelejátszóként is működik (hiszen a gépről is tud olvasni zenéket), akkor stream url-t is lekezelhetne. Mert így, ha netrádiót akarok hallgatni gépen, akkor muszáj elindítanom egy másik lejátszót hozzá. Kényelmesebb lenne, ha ezen belül tudnék váltogatni azonnal. Na de mindegy, ez van, albumokhoz meg belehallgatáshoz jó lesz. :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#7) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Hol tudom megnézni, hogy miket hallgattam már meg? Amolyan előzményekre gondolok.

Már megy vagy 3-4 órája, de egy számra nem tudtam még rámondani, hogy "na ez nem tetszik", nem tudom, hogy csinálja. :D

Ha megtudom oldani a fizetést, szerintem előfizetek, baromi jó cuccnak tűnik.

(#8) spammer válasza KisTücsök (#7) üzenetére


spammer
veterán

Asztali változatnál: bal oldalsáv -> "Play Queue" -> majd a lista felett középen "History" gomb.

De ahogy látom, nem az összeset listázza, nálam pl. csak kb. az utolsó 25-30-at mutatja (lehet, hogy csak azért, mert free változat :U ).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#9) KisTücsök válasza spammer (#8) üzenetére


KisTücsök
addikt

:R

(#10) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Akkor mi van, ha egy számra ezt írja: "Nem érhető el a szám"? Ez azért van, mert Magyarországon lakom? Speciel a Taylor Swift számokra írja ezt. Ilyenkor mit lehet tenni? Mennyi ilyen van?

(#11) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Elfelejtettem a jelszavamat és nem akar emlékeztetőt küldeni. :D :(

(#12) Matthewus válasza Vasinger! (#10) üzenetére


Matthewus
őstag

Az összes Taylor Swift számot leszedték Spotify-ról, keress rá ha érdekel, hogy miért.
A régió korlátozás itt is jelen van sajnos...

(#13) KisTücsök válasza KisTücsök (#11) üzenetére


KisTücsök
addikt

Nem is, a felhasználót felejtettem el. :DDD Csak egy betűt rosszul írtam.

(#14) devil-k válasza KisTücsök (#13) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ejnye, hosszú volt az este ;) ?

- mozi bolondéria -

(#15) KisTücsök válasza devil-k (#14) üzenetére


KisTücsök
addikt

Az zavart meg, hogy a nevet ő adta meg, ilyenkor csak jelszót kell beírnom. De hogy miért adta meg rosszul...

(#16) Polllen válasza Vasinger! (#3) üzenetére


Polllen
nagyúr

A rádió lényege az, hogy az általad kiválasztott előadóhoz hasonló stílusú zenéket dob. Úgy tudod finomhangolni, hogy az adott számokat értékeled.

Egyébként akit érdekel ASIO és WASAPI kimenettel is használható a Fidelify.

Csak prémium előfizetéssel működik (az API miatt) egyszerű, mint a faék, de cserébe nagyon gyors és kellemes a hangja. Egy kellemetlenséggel találkoztam csak, browse-nál csak x darab albumot jelenít meg, uh inkább úgy érdemesebb használni, ha célirányosan keresel. (azt hiszem remote is van hozzá, de azért a gyári megoldással nehéz versenyezni)

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#17) Polllen válasza spammer (#2) üzenetére


Polllen
nagyúr

A linux distro-t mikor frissítették utoljára? 1-2 hónappal ezelőtt még mindig a régi stílus volt és így pl. a pluszolt zenéket nem lehetett megtalálni a linux verzióban. (ott még a régi kedvencek voltak csak)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#18) spammer válasza Polllen (#17) üzenetére


spammer
veterán

A disztró (eOS) elég régi, stabil, Luna kódnevű, ami Ubuntu 12.04 alapú (épp béta1-nél jár a frissebb kiadása). Viszont a Spotify kliens (Debian/Ubuntu alapú, ami erre is települ), szerintem friss lehet, mert ugyanaz, mint a windowsos változat, kinézetre és funkcionalitásra is, legalábbis én még nem vettem észre különbséget. Írják is az oldalukon, hogy igyekeznek linux alá minél frissebb natív klienst kiadni. (Konkrét verziószámot most nem tudok nézni, mert épp Windows gép előtt vagyok.)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19) Polllen válasza spammer (#18) üzenetére


Polllen
nagyúr

Akkor ráfrissítek ubuntu studio alatt, egy ideje nem léptem ott be. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#20) Vasinger! válasza Polllen (#16) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az lenne a legjobb, ha a Spotify-ban lenne egy ilyen addon fül. Külön programot nem szívesen töltenék le...
Pedig jól jönne a WASAPI, bár ahhoz legalább az ALAC vagy hasonló kodec is jól jönne, ha még nem is FLAC.

Ja meg akkor valami Lyrics plugin. És lassan ott vagyunk, hogy: Foobar with Spotify.

[ Szerkesztve ]

(#21) Polllen válasza Vasinger! (#20) üzenetére


Polllen
nagyúr

Lyrics van benne. ;)

A 320 kbps ogg-gal sincs semmi gond sztem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#22) devil-k


devil-k
nagyúr

Nekem meg az hiányzik, hogy nem lehet az országok közötti böngészni. Pl.: csak magyar zene... stb.

- mozi bolondéria -

(#23) KisTücsök válasza devil-k (#22) üzenetére


KisTücsök
addikt

Ne is mond. Múltkor fél óráig kerestem, de semmi.

Írd be a keresőbe az ország nevét, úgy találhatsz olyan válogatásokat, melyek csak olyan nyelven vannak.

(#24) lockdown90


lockdown90
senior tag

meg tudna valaki mondani,hogy mekkora az ingyenes verzio zeneinek bitrataja? Van vmi kulonbseg a premium es az ingyenes kozott?

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#25) devil-k válasza KisTücsök (#23) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezt azért lehetne orvosolni... :((

lockdown90
[link]

- mozi bolondéria -

(#26) lockdown90 válasza devil-k (#25) üzenetére


lockdown90
senior tag

nah igen koszi..standard sound quality mennyi lehet? 128 vagy 192? premium az 320kbps..

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#27) spammer válasza lockdown90 (#26) üzenetére


spammer
veterán

Spotify uses 3 quality ratings for streaming, all in the Ogg Vorbis format.

~96 kbps
Normal quality on mobile.
~160 kbps
Desktop and web player standard quality.
High quality on mobile.
~320 kbps (only available to Premium subscribers)
Desktop high quality.
Extreme quality on mobile.

forrás: [link]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#28) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Milyen gyorsan kerülnek fel a számok általában? Ez a szám még nincs fent, pedig eléggé örülnék neki. :(

(#29) Polllen válasza Vasinger! (#28) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha van szerződés, megjelenéskor, ha jó szerződés van megjelenés előtt is, ha nincs szerződés, soha.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#30) spammer válasza Polllen (#29) üzenetére


spammer
veterán

Ha lesz szerződés, akkor majd egyszer, valamikor. :D

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#31) devil-k válasza Vasinger! (#28) üzenetére


devil-k
nagyúr

Változó.

Pl.: Intim Torna Illegál legújabb lemeze most jelent meg nemrég. A megjelenés után másnap a zenekar a hivatalos Youtube oldalukra feltöltötte az egész albumot, a Spotify-ra pedig még csak tegnap került fel... Az eltérés kb. 9 nap.

A Hooligans legújabb albuma akkor került fel amikor a hivatalos megjelenés volt a boltokban.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#32) Polllen válasza spammer (#30) üzenetére


Polllen
nagyúr

Így! :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#33) spammer


spammer
veterán

Aki mostanában fizetne elő:

"Itt a Premium-szezon!
Ha 1 havi, 4.99 EUR összegű előfizetést vásárolsz, 2 hónapot ajándékba adunk. Boldog karácsonyt és új évet kíván a Spotify és a PayPal!
Az akció 2014. december 31-éig tart."
-- [link]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#34) Vasinger! válasza spammer (#33) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nekem jövőhéten járna le a 30 nap free és azután ha nem mondom le akkor megy a prémium automatikusan. Ez az akció rám is élne?

(#35) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Bitdefender alatt másnak sem indul a Spotify? Nálam csak ha leszedem...:/

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36) Polllen válasza Vasinger! (#34) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem paypal-l kell fizetni.

Nekem külön paypal is küldött róla hírlevelet.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#37) Vasinger! válasza Polllen (#36) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az nem lenne akadály, csak én már megadtam a kártyámat a Spotify-nak, nem tudom hogy ez esetben mit kéne csinálni. Ha átírom egyszerűen PP-re akkor vajon kapok kedvezményt? :F

(#38) Polllen válasza Vasinger! (#37) üzenetére


Polllen
nagyúr

A mostani lemond, paypal-n megújít.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#39) spammer válasza Vasinger! (#34) üzenetére


spammer
veterán

Tutit én sem tudok mondani, de szerintem is az a megoldás, amit előttem írtak: a lejárat előtt mondd le, aztán ha megint az alap free változatra vált, akkor fizess elő premiumra ezzel a paypales balhéval. :)

Kapcsolatfelvételi űrlap, ha esetleg meg akarod kérdezni őket ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40) unravel


unravel
őstag

(#41) spammer válasza unravel (#40) üzenetére


spammer
veterán

Reméljük, hogy nem... :U

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#42) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Előfizetést nem lehet venni úgy, hogy áttudod adni másnak? mint a steam ajándékok.

Most 1 hónap áráért adnak 3-mat.

(#43) vatoteam válasza KisTücsök (#42) üzenetére


vatoteam
tag

Vannak ilyen gift card-ok.
Azon agyalok, hogy így működik-e a promóció, de nem vagyok benne biztos. Ha így lenne, akkor vennék egyet barátnőmnek rögtön :)

(#44) unravel válasza vatoteam (#43) üzenetére


unravel
őstag

én családi csomag ajánlatot kaptam [link]

¯\_(ツ)_/¯

(#45) Soma01


Soma01
veterán

Mondja már meg nekem valaki, hogy van-e valamiféle vízjel a zenéken? Tehát ha valaki innen sugároz adást, pl. rádióba, akkor az gyakorlatilag könnyen beazonosítható, vagy csak elvileg, jogilag tilos "terjeszteni"? Vagy úgy sem?

[ Szerkesztve ]

(#46) spammer válasza Soma01 (#45) üzenetére


spammer
veterán

Nem hiszem, hogy lenne vízjel, de jogi értelemben valószínűleg tilos prémium accról rádiót üzemeltetni, tehát nyilvánosan szórni. De ha kisebb netrádió/hobbi-rádió, akkor nem hiszem, hogy foglalkoznának vele. A free változatnál meg ott vannak a reklámok időnként, szóval ott elég kemény a "vízjel". ;]

Szerintem hivatalos (és biztos) választ csak ők tudnak adni, és azt is jobb, ha írásban teszik, későbbi problémákat elkerülendő.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#47) csab2


csab2
veterán

Mennyi a prémium előfizetés?
Ha az iPhone-omon, közvetlenül az appból akarok előfizetni, akkor 6,99 eurót akar levonni, ha pedig neten akarom intézni, akkor meg 4,99 eurót. Most akkor melyik a jó? :F :F :F

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#48) devil-k válasza csab2 (#47) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem kérdés, hogy a netről vásárold.

- mozi bolondéria -

(#49) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Azt be lehet állítani, hogy ne minden eszközön töltse le az offline-ként elérhető listákat?

(#50) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Üdv!

6 hónap free után után tényleg limitálják mennyi zenét hallgathatsz? Wikin olvastam, nem tudom ez még mindig így van e.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.