Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#266051) Frod válasza icemad (#266044) üzenetére


Frod
addikt

Csak itthon nálunk éppen nincs... :U
(egyébként valóban nem rossz ajánlat annyiért)

Do you see the white shadow?

(#266052) RangerFox válasza allein (#266049) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Lehet hdmi kábel probléma is.

(#266053) erahurka válasza erahurka (#266047) üzenetére


erahurka
félisten

Na PC-s vagy laptopos tesztet találtam, hát az kicsit elkeserítő. Ha mindent lehúzok low-ra, akkor talán hoz 30 FPS-t Full HD-ban.

[ Szerkesztve ]

(#266054) saelin


saelin
veterán

Cyberpunk-ból jöhetne már egy prevgen, nextgen, pc összehasonlítás a Digital Foundry-tól. Annyira nem vészes a graf pron szerintem, de elájulva sem vagyok azért. Az egész látványt a részletesen kidolgozott környezet menti meg kb. Kíváncsi vagyok mennyit tudnak még ezen faragni a CDPR-es srácok.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#266055) allein válasza RangerFox (#266052) üzenetére


allein
addikt

A kèt tvn külön hdmi kàbel van, mindkettő esetében jelen van a hiba. Megnézem egy màsik jàték esetében mi történik.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#266056) Frod válasza saelin (#266054) üzenetére


Frod
addikt

Te vagy az egyedüli támpontom ebben a kérdésben, így a délelőtt folyamán eljutottam oda, hogy lehet hagyom a Pro-n az egészet. Nem is feltétlen az csak, hogy nem hallok jókat róla, de pc-n annyival, de annyival szebb... :(

Do you see the white shadow?

(#266057) vargalex válasza allein (#266049) üzenetére


vargalex
félisten

Olyan, mintha a V-sync lenne kikapcsolva (de gondolom ez nem kapcsolható a játékban). Performance módban vagy (ha Pro-ról van szó egyáltalán)? Esetleg TV-ken valami képjavító nincs bekapcsolva?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#266058) ImACeltic válasza saelin (#266054) üzenetére


ImACeltic
őstag

DF-esek írták twitteren, hogy a high-en PC és a konzolok között hatalmas különbség van. Szerintük alapkonzolokra ki se kellett volna adni a játékot. Rajta vannak a teszteken, de nyilván idő kell hozzá. A next-gen patch egyikük szerint nagy javulást hozhat a konzoloknak.

[ Szerkesztve ]

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#266059) Wesder válasza ImACeltic (#266058) üzenetére


Wesder
félisten

Nyílvànvaló volt hogy elöző generàcióra màr ki se kellett volna adni, csak amikir ezt bejelentették még nextgen jàték volt és nem nextnextgen.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#266060) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Pro-n is nagyon vacak? Mert nekem csak az van, csak jobban fut mint a Doom a 386DX-en anno.

(#266061) Sarkadi


Sarkadi
tag

Tisztában vagyok vele, hogy 7 éves gépről beszélünk a Slim esetében, de ilyen szinten "félkész" játékot nem illett volna kiadniuk. Bár ahogy olvasom Pro-n sem jobb a helyzet, sőt, PC-n is van FPS drop rendesen.

(#266062) erahurka válasza ImACeltic (#266058) üzenetére


erahurka
félisten

"alapkonzolokra ki se kellett volna adni a játékot"

Persze, a konzol a hibás, nem a stúdió aki 7 év alatt nem tudta megoldani hogy rendesen fusson. RDR2? Gyönyörű játék, hatalmas térképpel és korrektül fut.

(#266063) allein válasza vargalex (#266057) üzenetére


allein
addikt

PRO-ról van szó. RDR lemezes vàltozata esetében nincs semmi gond, volt nem rég a Destinyben egy frissítès, lehet ennek köze?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#266064) marilllyo


marilllyo
veterán

Mi a rosseb van. 10+ online ismerősöm közül egy nyomja csak cyberpunkot... :Y

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#266065) saelin válasza Frod (#266056) üzenetére


saelin
veterán

Pro-n nem játszhatatlan, csak nem szép szegény. De mint már írtam engem jobban idegesít a pontos célzás hiánya. Emiatt Very Hard-ról inkább visszavettem Normal-ra, mert képtelen vagyok bármit is becélozni. Szerintem az ADS zoom érzékenységét állító csúszka nem is működik. Próbáltam már maxon és minimumon is, de semmi változás.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#266066) RangerFox válasza allein (#266055) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Game mode-ban vannak a tvk?

(#266067) VirDan


VirDan
aktív tag

Hozzáteszem Pro-n amikor rákapcsoltam a HDR-t, irracionálisan sok fényerőt adott.
Még azzal is babrálni kellett, hogy ne folyjon ki a szemem...
Szerintem egy ideig pihentetni kell a Cyberpunkot. Próbáljanak rajta a fejlesztők egy kicsit tornázni.

The Danee™ | PSN/Steam/Epic/Ubi : Nomad-HUN

(#266068) ImACeltic válasza erahurka (#266062) üzenetére


ImACeltic
őstag

Nem vagyok fejlesztő, nem látok bele a játékokba ilyen mélyen, de van az a szint amikor a generáció végén elhasalnak a régi konzolok. The Last of Us első része se futott valami jól a PS3-on.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#266069) penge111


penge111
addikt

No, Yakuza 0 után megkésve elkezdtem a TLoU 2-t. Khmm, a hajam letettem a grafikától, nem tudok betelni vele. El se tudom képzelni, hogy ez hogy festhet 4k+hdr+ kombón. Nekem csak egy öreg Sony KDL 605B típusú hd Tv-m+ps4 pro kombóm van, de ezen is valami parádé ez a játék. Zene, hanghatások elsőrangúak. Sztori, narratíva nekem idáig bejön 15+ órám van benne idáig, ott járok, hogy valami kórházba kell most eljutnom... Idáig valóban mesterműnek tűnik ez a cím! :R

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#266070) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Majd jön a peccs aztán minden fasza lesz...

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#266071) allein válasza RangerFox (#266066) üzenetére


allein
addikt

Igen, game módban. Egyébként minden HDR módban látható a hiba.

Írjatok egy olyan FPS játékot amit le tudok tölteni közvetlenül a konzolra, tennèk egy próbàt.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#266072) Deck válasza saelin (#266065) üzenetére


Deck
titán

Én sima Hard-on kezdtem de ugyanebből az okból vettem vissza a Normál-ra. PS5-ön se szép hisz a PS4 verzió fut de legalább 60fps... Azt hittem megszokom de zavaró ahogy kinéz jelenleg a játék, HDR se működik igazán inkább kikapcsoltam. A játékélmény viszont szuper :C

PS5

(#266073) F-ECT$ válasza marilllyo (#266064) üzenetére


F-ECT$
titán

Drága, bugos. Majd fél év múlva 8-10k-ért, nextgen patch után.

Én pl Days Gone-t "pótolok", 60 fps, jól néz ki, és egyelőre nincs bug, "ingyen" volt.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#266074) Frod válasza marilllyo (#266064) üzenetére


Frod
addikt

10+ -ból mennyi a Pro tulaj, és mennyi a sima?
Slim/Fat-re én nem erőltetném már ezt.

Do you see the white shadow?

(#266075) erahurka válasza ImACeltic (#266068) üzenetére


erahurka
félisten

Nagy nyílt tereken nem futott jól, ugyanakkor alig hitte el az ember, hogy a PS3 azt a grafikát tudja. Itt meg van egy grafikailag semmi extrát nem nyújtó (most tekintsünk el a dizájntól mert az nyilván jó), de gyengén futó játék.

(#266076) headhunter86 válasza erahurka (#266047) üzenetére


headhunter86
senior tag

Én kipróbáltam az aláírásban lévő konfigomon mediumon. Faszán néz ki és jól is fut. 50 FPS-re lőttem be, hogy azt tartsa.
Mindjárt hozza a futár a PS4 verziót, kíváncsi vagyok most hogy láttam a PC-s verziót saját szememmel, mennyire lesz csúnyább a grafika.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#266077) erahurka válasza penge111 (#266069) üzenetére


erahurka
félisten

Egy Yakuza után meg főleg leteheted a hajad a TLoU 2 grafikájától :D

(#266078) vargalex válasza ImACeltic (#266068) üzenetére


vargalex
félisten

Akkor azóta javíthattak rajta, ugyanis én éppen most játszom az első részt és megnéztem PS3-on is. Semmi gond vele szerintem, nagyon jól fut. Lassulás biztos, hogy nincs PS3-on sem.

Alex

(#266079) penge111 válasza erahurka (#266077) üzenetére


penge111
addikt

Azért elég sok komoly grafikájú játékon vagyok túl 2.5 éves ps4 pályafutásom alatt, épp most a TLoU 2 előtt ez volt kipörgetve. Megjegyzem a Yakuza 0-nak meg sztori szempontjából nincs semmi félnivalója :K

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#266080) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!
Aki ps pro-n tolja a CP-t leirna a tapasztalatat? Tenyleg olyan ratyin nez ki meg a pro-n is mint irjak?
pc-re is meg tudom venni de felek hogy az rx580 8gb nagyon keves lesz neki de lehet meg azzal is jobban nezne ki...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#266081) ImACeltic válasza erahurka (#266075) üzenetére


ImACeltic
őstag

Nem minden csak a grafika. Sok fizika használata is eszi a teljesítményt. DF PC-s bekukkantásos videóban is mondta John, hogy nagyon sok minden történik a képernyőn.

vargalex

Persze, a megjelenése óta tuti patchelték amennyire lehet, de a DF mutatott belőle olyan részeket ahol kb 25 fps volt az átlag.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#266082) jgxpro válasza Wesder (#266059) üzenetére


jgxpro
újonc

Nyilvánvaló, hogy ennyi fejlesztés után a jelenlegi helyzetben nem annak a maroknyi nextgen-esnek, vagy ritkásabban fizetővendég PC-snek fogják kiadni, ha nem komplett idióták. Az is nyilvánvaló, hogy ez így nem marad, biztos, hogy fog javulni a játék, csak sokan elfelejtik ilyenkor a tágabb perspektívát, hogy főleg náluk mi szokott lenni.
F-Ects-szel értek egyet: drága, optimalizálatlan, bőven ráér. Annak nehéz, akit ural a vágy, és már megkajált nagyjából mindent, amit akart. Nekem rengeteg van még hátra pl. Witcher 3 :)

(#266083) S e t h válasza marilllyo (#266064) üzenetére


S e t h
nagyúr

Mentem vissza Fenyxezni.
Ez a látvány nagyon gyenge, nem régen fejeztem be a GTA5-öt, ha már ow city, de elbújhat mellette.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#266084) erahurka válasza adamssss (#266080) üzenetére


erahurka
félisten

RX580-nal szerintem 1080p-ben simán hozható a 30 FPS.

Steamen vissza tudod adni ha nem tetszik és keveset játszottál vele, de ha a topik határait feszegetjük akkor alternatív forrásból is kipróbálhatod.

[ Szerkesztve ]

(#266085) jgxpro


jgxpro
újonc

Nemrég járt le az EA Play előfizetésem, és a határidő szorításában elkezdtem kijátszani, amiért beszálltam: Unravel 1 megvolt, a 2-t kellett befejezni, utána a Way Out (tetszett, és ritkán jó co-op élmény) ment párhuzamosan a Mass Effect: Andromeda-val (messze nem volt annyira rossz, sőt, mint ahogy sok helyen előadták). Büszke voltam magamra, hogy még van bő 1 hét hátra - ekkor vettem észre a Jedi: Fallen Order-t. Mivel szeretem a kihívásokat elkezdtem Hard-on. Volt, aki így csinálta? Nekem ez tényleg Hard volt, az utolsó nagy küzdelemnél majdnem feladtam. Bő 2 óra volt a küzdelem, vasárnap késő délután volt már, és másnap járt le az előfizetés. Sikerült, és az biztos, hogy ezt az élményt nem felejtem el :D

(#266086) FunPro


FunPro
senior tag

Nekem már alapból az gyanús egyébként, hogy a cyberpunk pc-s gépigény minimumnál oda van írva, hogy ssd req.

Már ezt nem tudják hozni a prevgen konzolok.

Meg egyébként szerintem arra sem voltak felkészülve, hogy ennyi fele kell portolni.
PC, ps4 slim, ps4 pro, ps5, xbox one (tudtommal van sima), xbox one s, xbox one x, xbox series s, xbox series x...

Ha ebből választanom kéne, én is a pervgent hanyagolnám. :K

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#266087) Frod válasza jgxpro (#266085) üzenetére


Frod
addikt

Hát nem a legdurvább hard-hard, de a 4-ből a 3. nehézségen toltam én is.
Igazából semmi nehéz nem volt benne, többször halt meg a karakter lezuhanás miatt a platform részeken. :DDD
Az utolsó boss is meglett ~hetedik nekifutásra (igaz oda már 10 heal csomaggal érkeztem)
(a sötét jedi elsőre, a denevér-bagoly másodikra, igazából a Ninth Sister volt aki nagyon húzta az idegeimet, ő sem volt nehéz, de ott volt kb 4 heal-csomagom, és mindig pár milin múlt - nála levettem normálra)

Egyébként én is ezek miatt lőttem el egy hónap EA Play-t: Jedi és a Way Out már platina, még az Unravel 1-nek a fele van hátra kb. :)
Egyik legjobb vásárlásom volt 1230 Ft-ért!

Do you see the white shadow?

(#266088) jgxpro válasza FunPro (#266086) üzenetére


jgxpro
újonc

A pervgen-t hagyjuk az ereszcsatornán :DDD
Jelenleg nem igazán tehetik meg, hogy a több milliós PS4 - Xbox One tábort hanyagolják. Vagy a sikeres előrendelést nem követik további vásárlások: arra a generációra a minőség, a nextgen-re a karcsú elterjedtség miatt.

(#266089) Wesder válasza jgxpro (#266082) üzenetére


Wesder
félisten

Miutàn a 7. generàció végén jelentettek be egy 8. generàciós jàtékot, így azt akkor is el kellett készíteni ha vért izzadnak. Gondolom úgy voltak vele, ha màr ennyi ideje "fejlesztik" akkor màr a 9. gen lesz a target, de azt meg nem tehették meg hogy a 8.-at dobjàk.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#266090) jgxpro válasza Frod (#266087) üzenetére


jgxpro
újonc

Persze az a Very hard lenne! Én is erre gondoltam. Szerintem nekem nehezebb volt ahogy így nézem, gyorsan nyomtam, nem volt időm mindenhova visszamenni. Azért gondolom, mert nekem a legvégén is 6 volt a maximum heal-csomagom, valószínűleg kevesebb képességem is volt... De azért az, hogy semmi nehéz nem volt benne, az kicsit erős. Főleg, hogy elég gyenge lett az irányítása a játéknak. Nekem a Ninth Sister lett meg másodjára, de a Ninth Sister-t jobban ki kellett tanulnom, főleg ilyen gyengén felszerelve, sokszor a végén gőzölt be és ha lett volna még egy potion... :D
wesder: Pontosan erre gondolok. Ezen a pontján a konzolok élettartamának gazdasági okokból nem tehetik meg, hogy ki sem adják, de azt sem nagyon, hogy idővel ne optimalizálják jelentősen (mint a Witcher-rel is tették).

[ Szerkesztve ]

(#266091) Frod válasza jgxpro (#266090) üzenetére


Frod
addikt

Jó, úgy értem a "semmi nehezet", hogy nekem azért már megvolt egy Nioh/Surge, és azokhoz képest ez eléggé lakossági soulslike-klón lett. Közelében nincs a nehézsége ezekhez a címekhez képest - ami érthető, hisz a SW brand alatt nyilván a legszélesebb réteget célozzák.
Ami nekem kifejezetten tetszett a játékban az a metroidvania vonala, hogy később vissza tudunk menni még jobban felfedezni a térképet - kár, hogy kizárólag cosmetic cuccokat lehet így összeszedni. De nagyon bízom a folytatásban, mert elképesztő mennyire pozitívan csalódtam a játékban. :)

#266089 wesder
Volt már olyan a történelem során amikor azt mondta egy adott cég, hogy bocs, erre már mégsem tudjuk megcsinálni csak a következő gen-re. Itt is ezt kellett volna.
Nyilván nem most, hanem még a hivatalos dátumok előtt - tehát amikor még a 2019/04 volt...
Saját magukat húzták be a csőbe, mert idén már nyilván ezt nem tehették meg.

Do you see the white shadow?

(#266092) Wesder válasza Frod (#266091) üzenetére


Wesder
félisten

Persze, a Dying Light is úgy indult, hogy X360/PS3, aztàn csak One/PS4 lett belőle. Gondolom azon nem "ültek" 7 évet. Egyébként igen, ha àprilisi dàtumra azt írtàk volna hogy Only Series S|X/PS5/PC, szerintem nem lett volna akkora gond.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#266093) saelin


saelin
veterán

Szépen is crash-el a Cyberpunk. :DDD Nagyon mérges lennék most, ha nem tudnám hogy készül a nextgen patch és azt ingyen kapjuk. Én még tartom magam, hogy van amikor jól néz ki a játék és van amikor nem. Főleg a nagy nyílt terekkel szenved, de amikor bent vagy a város sűrűjében, netán egy épületben ott eléggé menőn néz ki. Az AI az sík hülye, de komolyan! Néha még rendesen fedezékbe sem tudnak bújni.

A gameplay ok pár dolgot létszámítva. Pálcát még nem török felette inkább folytatom és úgy alkotok véleményt. Annyi biztos hogy bugos mint a franc.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#266094) nemorino


nemorino
tag

Ahogy olvasom 8 millióan rendelték elő a játékot, PS4 és Xbox One nélkül ez jelentősen kevesebb lett volna. Nem tudom hány PS5 és XSX kelt el, de közel minden tulajnak meg kellene vennie a játékot, hogy az előrendelések száma ne csökkenjen jelentősen az előző generáció nélkül. Fél év után már nemigen lehet teljes áron eladni, az új generációs konzolok új vásárlóira nem lehet teljes árral számítani, szóval racionális döntés volt minden platformra kihozni, ők is pénzből élnek. Talán egyesek szemében csökken a CDPR varázsa, de ha a játék olyan jó, mint amilyennek mondják, szerintem az idő majd megszépíti az emlékeket.

"Le style est l'homme même." Georges-Louis Leclerc de Buffon

(#266095) jgxpro válasza Frod (#266091) üzenetére


jgxpro
újonc

Kerülöm a soulslike játékokat, mert felhúznának. Erről olvastam, hogy inkább karcolja, nem vagyok nagy SW-fan, de láttam az árcédulát, és, hogy még van 1 hetem ingyen kijátszani, belevágtam. Általában Hard-on játszok, ez az átlag Hard-színvonalhoz képest nehéz volt. Az biztos, hogy az érzeten a határidős nyomás nem segített :D (nem csak cosmetic: életerő, erő, és heal-potion-t is szerezhettél még, ezért volt nekem majdnem a fele. 10-zel én is vígan mosolyogtam volna :)
A történet, hangulat rendben volt, de elég nagy csalódás volt az animáció, és mozgás, főleg a platform elemek (kötél... csúszda...) voltak nagyon gyengék. Az sem segített, hogy sem a mamlaszfejű főhős, sem a gülüszemű mestere, sem a boszira erősen hajazó nővér nem jött be :DDD De összességében én is pozitívan tekintek vissza a játékra, jó volt legyőzni.

(#266096) Wesder


Wesder
félisten

Itt is van egy PS1-es Easter Egg.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#266097) Deck válasza Wesder (#266096) üzenetére


Deck
titán

Ez kb a nextgen-es Halo-s képpel vetekszik grafikailag...Gondolom tudod melyikre gondolok... ;]

PS5

(#266098) Wesder válasza Deck (#266097) üzenetére


Wesder
félisten

Ugyan màr... Craiget szeretjük, neki legalàbb ki volt dolgozva az arca. ;]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#266099) Deck válasza Wesder (#266098) üzenetére


Deck
titán

Jogos. Baltával... ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

PS5

(#266100) Frod válasza jgxpro (#266095) üzenetére


Frod
addikt

Igen, egy áltag-hardhoz képest valóban erősebb. Soulslike-hoz képest meg elég light lett. :DDD
Azzal is egyetértek, hogy az animáció, és a mozgás suta, simán maradhatott volna még 1 évet a fejlesztőknél.
De most, hogy már az alapokat lefektették, én nagyon bízom benne, hogy a következő rész már maradéktalanul szuper lesz! Egyébként a boszi csajt én kedveltem, imádtam az akcentusát, aztán utánanéztem, hogy amúgy a csaj nem is orosz, csak felvette ezt a szinkron közben :D

Do you see the white shadow?

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.