Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Roxeus


Roxeus
tag

ebbe a fórumba általában a hangminőség szerelmesei járnak.
Ezért pár apróság mielőtt kérdeznél:

-a hangszórókat 3 nagyobb csoportba soroljuk:koaxális(itt a magas sugárzó egybe van építve a mélyközép hangszóróval), komponens (itt a magas sugárzó külön szerelhető a mélyközéptöl általában egy keresztváltó(crossover) segítségével és a mélyhangú segédhangszóró azaz a mélynyomó.

-általában minél több hangszórót raksz egy autóba , annál kuszább lesz a hangkép.

-a kezdők által is leginább járható út : egy pár komponens hangszórószett esetleg egy mélynyomóval megtámogatva.

- a cél egy színpadod teremteni magunk előtt , amin a zenészek egymástól jól elkülönítve játszanak , és a hang nem a hangszóróból hallatszik , hanem leválik a hangszóróról

-hátsó hangszórószett az esetek döntő többségében nem szükséges mert a kialkítani kívánt színpadképbe nagymértékben beleszól.

-fejegységről hajtott első szett esetén igyekezzünk minél érzékenyebb hangszórót választani(a 90 dB felettiek már általában jónak mondhatóak) , hogy a fejegységünk beépített végfokai meg tudják hajtani(tudom most azt mondod , hogy az én fejem 4x52W de hidd el onnan 10-max 12 wattnál több nem jön le , az sem túl jó minőségben)

-mélysugárzó választásánál fontos a hangsugárzó dobozának a kialakítása , melyek közül most 3-at ismertetnék: zárt rendszerűek , itt nincs semmilyen nyílás a hangszóró helyén kívül.Ezek általában nagyon pontos hangot adnak , de nagyobb erősítőteljesítményt igényelnek.Vannak még a bassreflex típusú ládák , melyek a hangszóró helyén kívül még van egy nyílás ami kör vagy szögletes profilú is lehet.Ezeknél már nehezebb a pontos beállítása a ládának , de általábban mélyebbre mennek mint a zártakés nagyobb hangnyomásra képesek.És vannak még a Bandpass rendszerű ládák is amik kettős reflex kamrával vagy egy zárt és egy reflex kamrával rendelkeznek ezek bizonyos frekvencián nagyot nyomnak , de se alatta se felette nem működnak kielégítően

- a hangszóróknak nincs teljesítménye.Ami rá van írva pl.: 100W az a terhelhetősége , de ez semmilyen összefüggésben nincs sem az elérhető hangerővel , sem pedig az általa nyújtott hangminőséggel.

- ha megveszel egy akár milyen komoly hangszórószettet az még önmagában nem fog jól szólni , a beépítés milyensége , illetve az ajtó fogja meghatározni a hangzás jelentős részét.Ezért mindent el kell követni a hangszóró beépítésekor az optimális körülmény eléréséhez , hogy a hangsugárzó a lehető legjobb képességeit mutassa.

-na ezért van szükség az ajtók komoly rezonancia csillapítására hogy a hangszóró ne a karosszéria lemezfelületeit rezegtesse .

-zaj és rezonancia csillapításra különböző termékek állnak rendelkezésre , mint pl: autóban a gyártás során használt bitumenlap(ez kb. 50x50cm -es nagyságú , ára olyan 1000-2500 ft-ig/db. ebből a két ajtóra kb. 5-6 tábla kell.Ezekhez viszonylag közepes kézügyesség igényeltetik és hőlégfúvóval kell felmelegíteni a helyére )vannak komolyabb kifejezetten hangszórók beépítéseihez gyártott bitumenlapok(pl: STP , Dynamat Extreme , Dynamat original , ezekből lehet venni door kit-et ami Dynamat Extremeből olyan 22-23000 ft ezek nagyon komoly tapadással bírnak , nem kell hozzá bűvésznek lenni , )illetve lehet kapni Soudaband nevezetű bitumenes lemezt melyet 15és 30 cm-es szélességű tekercsekben lehet venni amik 10m hosszúak ( egy ilyen 30cm-es tekercs olyan 8-10000 ft). ezt sem kell hőlégfúvózni , de minden ilyen termék felragasztása előtt nagyon fontos az alapos por és zsírtalanítás!!!!

-komolyabb rendszereknél elengedhetetlen az erősítő használata , hiszen mint már tudjuk a fejegység gyatra kis végfokán nem fog olyan hang képződni mint amilyet általában megálmodik az ember magának.

- erősítőkből létezik 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 csatornás.Egy jó alap rendszerbe legalább egy két csatornás kell , de itt hívnám fel a figyelmet , hogy a 2 és 4 csatornások között nincs nagy anyagi különbség és a későbbi fejleszthetőség érdekében érdemes már az elején venni egy 4 csatisat , mert az már általában kellőképpen meghajt egy pár komponens szettet és egy mélyládát.

-nagyon fontos -ha külső erősítőt használunk - a bekötéshez használt kábelek helyes keresztmetszetének a méretezése , ha ilyen megoldáson töritek a fejeteket akkor mindenképp olvassatok utánna a neten , hogy mekkora erősítő összteljesítményhez , milyen hosszon mekkora kábelkeresztmetszet szükséges!!!

-----------
Eredeti hozzászólás

Helló mindenkinek!

Remélem még ez a téma belefér az egyéb kategóriába... Elvégre ez is már mp3 lejátszó... :))

Rátérve a témára, autórádió vagy másnéven fejegység vásárlása előtt vagyok. A keret erre 40k.

A két tipus, amit kinéztem:
- Sony CDX-GT300 [link]
- Clarion DXZ558RMP [link]

Mind a 2 tipus teljesen megfelel az igényeimnek, amik a következők:
mp3 lejátszás, tekerőgombos hangerőszabályzó, távirányitó, rds rádió, rca kimenet, DESIGN :Y
ezek a legfontosabbak... :D

Másik hogy nem szeretném cserélgetni. Most megvenni aztán ez legyen fix pár évig.
Olvastam, hallottam véleményeket: JVC-ről (rosszat :F ), Panasonicot nem ismerem autóhifi terén, Pioneer-t nem akarok (megbizhatóság miatt :o ).

Választás igy a Sony-ra jutott. Márkanévként nincs vele baj, csak nagyon kétfélék a vélemények. Más fórumokon nagyon sokan nincsenek vele megelégedve, de mégtöbben istenitik. :F
Másik érv: Clarion. Ilyen kazettás hifi volt a jó öreg Suzuki-ban, de most meg kellett válnom tőle... Nagyon meg voltam elégedve vele. Hangzása nagyon király, rádiója nagyon tuti volt. Olyan helyen is képes volt befogni a rádiót, ahol nem volt még mobil térerő sem... :C

Tehát ez a 2 a főtipus, de szives segitségetekkel más márkák is szóba jöhetnek a kereten belül... :DD

A segitséget előre is köszi!!!!

Sürgős lenne!!!

[Szerkesztve]

[ Módosította: 7 ]

(#2) Roxeus


Roxeus
tag

Segitsen vki!!!!

(#3) Roxeus


Roxeus
tag

Csak érvek kellenének a sony ellen, és mellett igazán...


help









UP!

(#4) <>jana<> válasza Roxeus (#3) üzenetére


<>jana<>
senior tag

nekem volt sony 2db is,pesten csak rádiót tudtam vele halgatni 60k ért :( :( én a sonyt nem ajánlom.se mp3 at se a normál cd-t nemvolt képes folyamatosan lejátszani.

(#5) Roxeus válasza <>jana<> (#4) üzenetére


Roxeus
tag

Akkor szted legyen Clarion?

Más márkákban nem vagyok otthon...

(#6) Goose-T válasza Roxeus (#5) üzenetére


Goose-T
veterán

Csak Clarion, Sony nem autóba való. A Pioneer-ek szerintem megbízhatóak, nekem is egy Pioneer DEH-P3590 van a kocsimban már lassan két éve, még semmi probléma nem volt vele , soha nem akadt a lejátszás.

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7) Lolek


Lolek
aktív tag

Sziasztok,

Nekem 2 sony-m volt, és mind a kettő tökéletes volt (és alsó kategóriások voltak)...

(#8) bundaas

Esetleg Alpine :F

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

(#9) Lolek válasza bundaas (#8) üzenetére


Lolek
aktív tag

Igen az Alpine is jó választás lenne!
:)

(#10) finest


finest
őstag

Pioneer 3730MP-t ajánlom, nekem nagyon bejött. - Bocs, ez nem távirányítós...de attól még jó.

[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#11) Roxeus


Roxeus
tag

Sony-ról nagyon kétfélék a vélemények...

Tudnátok mondani pár tipust márkával, árával?

Sajnos egy baj van, hogy nincs lehetőség a kipróbálásra...

(#12) bundaas válasza Roxeus (#11) üzenetére

Alpine CDE-9845RR 42 000 Ft

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

(#13) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Alpine, Clarion, Kenwood, Pioneer. Ezek közül válassz! Minden más felejtős.
szerk: Brutál ár/tudás arány:
KENWOOD KDC-W5031
MP3/CD/WMA rádió, 4x50W, RDS/EON, CD-R/RW, 2RCA, levehető lebukó előlap, CD/MD vezérlés, távirányítható
Normál ár: 49.990Ft
42.990Ft

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#14) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#13) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Még olcsóbb, de nem lebukó előlappal:
KENWOOD KDC-W4034
MP3/CD/WMA rádió, 4x50W, RDS/EON, CD-R/RW, 2RCA, levehető előlap, CD/MD vezérlés, távirányítható, fekete előlap
Normál ár: 29.990Ft
29.990Ft

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15) Goose-T válasza Jim Tonic (#13) üzenetére


Goose-T
veterán

Jól mondod, ezek az autóba való márkák. Talán még a Blaupunktot és a VDO-t is melléjük lehet venni, nekik is nagyon sok tapasztalatuk van autóhifi terén.

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#16) orkester válasza Roxeus (#1) üzenetére


orkester
senior tag

Hali!
Sony autós cuccról idáig csak rosszat hallottam. Nálam Clarion megy, ami remekül, megbízhatóan végzi a dolgát.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#17) Jim Tonic válasza Goose-T (#15) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Jogos, a Blau lemaradt, de arról azt kell tudni, hogy csak fejegységet érdemes tőlük venni. Hangszórókban felejtősek.
VDO-val nem sok tapasztalatom van, amikor átvették a Philipstől a témát, sok szart gyártottak, de az új szériák állítlag jók már.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#18) Roxeus válasza orkester (#16) üzenetére


Roxeus
tag

Akkor a Sony felejtős...

Másik kérdésemben nem tudok dönteni.

A MEGBÍZHATÓSÁG. Nem tervezek cserét 2-3 évig. Addig működjön rendesen! A régi Clarion kazettás volt, de már 5éves és nem húzza a szalagot, igaz csak ritkán hallhgattam róla kazit, főleg rádió ment. Minda a mai napig működőképes a kicsike, de az utóval megváltam tőle.

Akkor a CD-MP3as Clarion mennyire lesz megbízható?

(#19) orkester válasza Roxeus (#18) üzenetére


orkester
senior tag

Nekem ugyan nem Mp3mas a Clarion, de nyáron már 3 éves lesz és még semmi hiábja nincs...kopp,kopp... :)

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#20) Coyot


Coyot
őstag

Sziasztok! specton sph1100 as fej mennyit érhet szerintetek?
mod.: ja és már egy éves, minden cuccáva szép állapotban stb...

[Szerkesztve]

Má' nem

(#21) John Carter válasza Roxeus (#1) üzenetére


John Carter
csendes tag

Üdv!
Nekem volt Sony-m 2féle is. Én akkor megfogadtam, hogy Sony-t soha többet sermmivel. Bár már ezt mgszegtem, mert a telcsim SonyEriccson, de másban biztos nemfogok ilyet venni. Az alábbi problémáim voltam, hol olvasta a cd-ket hol nem. Hol voltak rádióadók hol nem...
Most 1 M'N'C T-JamX fejegységem van motoros előlap távirányító, mp3. már több mint 1 éve. Tökéletesen megvagyok vele elégedve csak ajánlani tudom! :C www.mnc.hu
Üdv: John

ASUS-A8N_SLI, AMD Athlon64 3200+, Gforce 6600GT, 1GB_Memo DDR400, 540Gb Vincsi, Pioneer110D, stb. :D

(#22) Coyot válasza Jim Tonic (#13) üzenetére


Coyot
őstag

Te se hallotál még ezekről: Zenec, Nakamichi, Mcintosh, Eclipse; igaz itt home-ba max Zenecet kapsz, meg használt Nakamichit:)

Má' nem

(#23) pweisz válasza Coyot (#22) üzenetére


pweisz
senior tag

De nincsenek is milliói otthon mint neked :DDD

(#24) x5000 válasza Roxeus (#1) üzenetére


x5000
csendes tag

Ha hosszabb időre veszed akkor az a jó megoldás ha bemész egy autóhifi szaküzletbe és vigighallgatod azokat a fejeket amik érdekelnek.
Mindegyiknek a hangja függ attól is hogy milyen hangszórók és erősítők mellé kerül.
Most itt mindenk mondogathatja hogy neki melyik jött be meg melyik szar de te attó nem leszel okosabb, mert mindekinek más van a fej mellett.
Sok gyártónak van olyan darabja ami nagyon szarra sikerült de ebből nem lehet általánosítani.
Igaz van néhány amit minden körülmény között érdemes megvenni csak az nem biztos hogy belefér a 40k-ba(Nakamichi,Zenec,Alpine...)
(Nekem panasonic van és nagyon tetszik a hangja)

CTRL+ALT+RESET

(#25) Coyot válasza pweisz (#23) üzenetére


Coyot
őstag

Zenec olcsóbb mint a fent említett kenwoodok, és mégis csak csúcskategória :R

Má' nem

(#26) pweisz válasza Coyot (#25) üzenetére


pweisz
senior tag

Erő a Zenecről hol lehet bővebben olvasni? Valóban elég olcsó, nem egy Nakamichi árkategória, bár lehet annak is vannak olcsó modeljei, csak nem tudok róla.

(#27) Jim Tonic válasza Coyot (#22) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Kend a hajadra, ha megvenni és beszerezni sem tudod.
A Zenecet ismerem, és elég sok negatív dolgot lehetett egykor olvasni róluk. A Zenec véleményem szerint nem csúcsabb kategória, mint egy Alpine vagy Kenwood.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#28) x5000 válasza pweisz (#26) üzenetére


x5000
csendes tag

Hello

Zenecet acr-től lehet beszerezni. Vannak magyarországon is de németektől vagy svájcból biztos lehet behozatni. Az alapot 30k körül 40k ért meg már egész jók vannak és árához képest a hangminősége tényleg csúcskategória, bár tényleg lehetnek gondok vele főleg a gombjai miatt de ha távirányítóval használod akkor az se gond.
Nakamichit elég nehéz ujonnan szerezni itthon de használtan lehet viszonylag jó áron is.
nekem 40k ért ajánlottak egy pár hónaposat ami már tudott mp3at is(Ami a nakamichinél nem ki szó)
Ja és most dobott ki két ujj modellt a naka ami itthon is kapható lesz(remélem). Az egyik 40-50k-s árkat a másik 60-80 körül. Ha minden jól megy

[Szerkesztve]

CTRL+ALT+RESET

(#29) x5000 válasza Jim Tonic (#27) üzenetére


x5000
csendes tag

Kenwoodnál mindenképp jobb, az alpine meg kb 2szer olyan drága ami ugyan azt a hangot tudja (most csak a hangminőséget mondom)

CTRL+ALT+RESET

(#30) nagash


nagash
senior tag

Nekem is Pioneer-em van: egy japán verzió KEH-P8650. Ez kazettás fejegység és távirányítós, cd-táras okosság.
Jelenleg szenvedek a cd-tárral, de ez inkább a kókányolásnak (nem az enyém) köszönhető...
Mindenképpen megéri több fejegységet és hangszórót meghallgatni, mert lehet, hogy a te igényeidet olcsóbban is ki tudod elégíteni. Nem mindig a drágább a jobb. Tudomásul kell venni továbbá, hogy a kocsidban tuti másképp fog szólni mint a hifi-falban.

Knoblauch macht einsam.

(#31) x5000 válasza nagash (#30) üzenetére


x5000
csendes tag

Ezért menj el a kocsiddal a boltba és ha normálisak akkor be fogják pakolni a kocsidba a fejeket, ami nem nagy munka. És ott lesz igazi az érzet és az alapján dönts.

CTRL+ALT+RESET

(#32) nagash válasza x5000 (#31) üzenetére


nagash
senior tag

Természetesen egy rendes, magára valamit is adó üzletben kipróbálhatsz többféle megoldást is.

Knoblauch macht einsam.

(#33) Gismo


Gismo
addikt

A 2 közül inkább a Clarion-t ajánlanám!

és amellé érdemes normális hangszórókat, erősítőket és mélyládikát venni! DLS,JBL,HERTZ ha sok pénzed van akkor PHASS!! Én mikor eljutok odáig, hogy autóhifit veszek csakis ezen márkák közül fogok választani! De erősen hajlok a DLS felé!

(#34) Gismo válasza John Carter (#21) üzenetére


Gismo
addikt

Jaja! az M'N'C-vel nekem is jó tapasztalataim vannak! Ahhoz képest, hogy sok helyen elég rendesen lehúzták, azért szépen, tisztán és hangosan szól!
Itt az általunk behifizett vas! Már nincs meg, de a hifi megy majd az Astra(?)-ba! [link]

(#35) x5000 válasza Gismo (#33) üzenetére


x5000
csendes tag

Nézd meg az EmPhaser nagyon jók és viszonylag olcsók is. Viszonylag

CTRL+ALT+RESET

(#36) Gismo válasza x5000 (#35) üzenetére


Gismo
addikt

Háát azért megkérik az árát rendesen!

(#37) bundaas válasza Gismo (#34) üzenetére

Nem akarok kötözködni,de mit keres hátul a polski-ba két ovál :F

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

(#38) trassher válasza Roxeus (#1) üzenetére


trassher
addikt

Sony-val annyi a bajom hogy a hangzása kábé egy pincével van egy szinten. Ha fejegységet akarsz venni tudom ajánlani az Alpine CDE-9850RI. Ára 70K de ennyi pénzért olyat kapsz hogy beszarsz-behugyozol.

Redmi Note 7

(#39) Roxeus


Roxeus
tag

Nagy kitérő lesz, de benézek holnap (attól függ mikor végezek) valamelyik autóhifiboltba, és meghallgatom a kiszemelteket...

Esetleg tanács a vásárláshoz? Ált. mennyi garancia jár hozzájuk? Van még valami amire érdemes lenne odafigyelni?

(#40) trassher válasza Roxeus (#39) üzenetére


trassher
addikt

Ha teheted kocsiba próbáld ki nem csak úgy a pult alól. Ja azt nem mondtad milyen rendszerhez kell a felegység.

Redmi Note 7

(#41) x5000 válasza Roxeus (#39) üzenetére


x5000
csendes tag

Szerintem ez a legjobb amit tehetsz

A hangzás nagyban függ attól is hogy milyen hangszórók vannak az autódban+szigetelés+kábelek. Akármilyen jó a fejed de szar a kábelezésed soha nem fog jól szólni.

Ha erősítőt is szeretnél majd akkor érdemes négy rca kimenetes fejet venned(4k preout) minél magasabb feszültségszinttel. És erősítő mellet nem fontos hogy mindenféle extra legyen a fejben(mélyhangkiemelés...)

[Szerkesztve]

CTRL+ALT+RESET

(#42) x5000 válasza trassher (#38) üzenetére


x5000
csendes tag

Ha szar mellé teszed be akkor az alpine se lesz sokkal jobb

CTRL+ALT+RESET

(#43) trassher válasza x5000 (#42) üzenetére


trassher
addikt

Épp ezért kérdeztem a rendzser komponenseit.

Redmi Note 7

(#44) Moddingfan


Moddingfan
senior tag

Sziasztok!

Na végre egy nekem való topic :D

Sony nagyon felejtős, a többség optikájának kritikán aluli a minősége, nálam nagyobb szakértők is óva intettek tőle. Clarion nem rossz, én biztos azt venném a kettő közül, de ha lehet mást választani, akkor Alpine (bár nagyon drága), vagy Kenwood. Nekem az utóbbi van, de még eszméletlen kietlen vidékek dimbes-dombos útjain sem ugrott meg a lemez egyszer se. Csak ajánlani tudom.

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#45) Coyot válasza Coyot (#20) üzenetére


Coyot
őstag

erre valaki adjon nekem választ

Má' nem

(#46) Moddingfan válasza x5000 (#41) üzenetére


Moddingfan
senior tag

A kábelek tényleg nagyon fontosak, főleg, ha van a rendszerben egy komolyabb erősítő. Az autó akkusztikája is fontos, attól is sok függ, főleg, ha nagy a csomitartó. Hallottam már Yarisban ládát, hááát, mit mondjak, ha nem mutatja a srác, hogy van benne biz Isten meg nem mondtam volna.

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#47) Gismo válasza bundaas (#37) üzenetére


Gismo
addikt

Keresni nem keres semmit! De elég jó hangja lett a rendszernek, miután bekerültek oda az oválok! Mi vele a bajod?

(#48) Moddingfan válasza Gismo (#47) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Hátul kötelező az ovál, kell a dinamika miatt, főleg, ha a láda nem megoldható.

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#49) trassher válasza Moddingfan (#48) üzenetére


trassher
addikt

Igazad van de sztem megéri inkábbgyűjteni, és ha a csomagtartó nem létszükség akkor egy szép plexi lapot berakatni és abba süllyeszteni a mélyeket. Ha kell a csomagtartó akkor egy szép 30 cm-es mélyládát bepofozni és kész.

[Szerkesztve]

Redmi Note 7

(#50) Moddingfan válasza trassher (#49) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Mélyláda alap, ha van hely (nameg keret). Szerintem nincs olyan ovál, ami elérné egy mélyláda szintjét. Nekem a Swiftemben van két, 22 centis ovál , meg egy 30-as ládar láda+ erölködő. A csomitartóban a kötelező kellékeken (eü láda, égő, emelő, stb.) kívül nem sok minden fér el, konkrétan semmi. Valamit valamiért. A pexi lap jó ötlet, de gondolom horror ára van :U

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.