Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-05 21:32:12

LOGOUT.hu

Padavan firmware image file-ok, hasznos infók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) attilav2


attilav2
őstag

Mivel még nincs topicja a Padavan firmware-nak, bátorkodok nyitni egyet ahol megtárgyalhatjuk az ezzel az alternatív router firmware-val kapcsolatos kérdéseket.
Padavan főoldala: [link]
Prometheus script, amivel sok routerre lefordítható és telepíthető a padavan: [link]
Padavanra fel! (Xiaomi Router 3G padavanosítása blogposzt és fórum) innen jött az ihlet hogy nyissak egy általános nem router specifikus padavan topicot.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#2) attilav2


attilav2
őstag

Asus RT-AC57U routerem van, amely 99% hogy azonos az RT-AC1200GU routerrel ez utóbbira pedig elérhető a padavan a prometheus scripten keresztül. Próbaképp már leforgattam egy fw-t, több mint 2 óra volt toolchain buildeléssel együtt :)) Felrakni még nem merem, mert a felrakás mikéntje nem egészen világos számomra, és nem szeretném téglásítani a routeremet.
Egy orosz fórumot találtam az AC57U-ról: [link] itt 3 oldalon keresztül vesézik ki ezt a routert, nem valami sok, de kezdésnek elég.
Az AC57U/1200GU hekkelésében főleg Tyran17 aktív, ezeket a telepítési módokat javasolja cfw esetén:

1. TFTP-vel
2. Asus firmware restoration programmal (itt nekem nem tiszta egy ehhez mindenképp helyreállítási módba kell kapcsoljam a routert ahogy az asus oldalán a faq írja, vagy normál módban is megy a program?)
3. SSH paranccsal:
mtd-write -i RT-AC1200GU_3.4.3.9L-100.trx -d linux && reboot
itt az nem világos hogy az ssh terminálból hogy érem el a pc-n lévő firmware fájlt? Fel lehet valahogy csatolni? Maga a leforgatott fw 14mb körül van, a flash mérete 16mb, tehát ha átmásolom a firmware fájlt a routerre akkor már nem lesz hely felírni, de átmásolni se tudnám mert gondolom a gyári firmware miatt el sem férne :))
4. edik lehetőségként adódna a prometheus scripttel felrakni ssh-n keresztül, erről Tyran17 nem ír semmit, működne e ez a módszer vagy téglát eredményezne?

Ha valakinek sikerülne felrakni az AC57U-ra a padavant akkor ne csodálkozzon ha a wifi ledek nem világítanak, ez ismert hiba: [link]

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3) woodworm válasza attilav2 (#2) üzenetére


woodworm
veterán

- Szerintem legbiztonságosabb az asus programja egy kezdő számára. Pc-n fut, onnan tallózod be a trx fájlt.
- Elég bonyolult a prométheus, hogy kimazsolázzam belőle, de szerintem a lentebbi ssh parancsot használja az fw felrakásához,
- A ssh mellett nyitsz egy scp kapcsolatot (winscp), a trx fájlt feltöltöd a /tmp mappába, ssh-n belépsz a /tmp mappába és kiadod a parancsot (de ezt írja a linkelt oldal is).

A padavan fejlesztői oldala mellett érdemes megemlíteni Linaro1985 forkját, a padavan-ng-t is, az utóbbi időben rendszeresen frissül és ha minden igaz, a prometheus váltott a kizárólagos támogatására. Jó néhány router, köztük az RT-AC1200GU, AC57U páros, több tp-link és a xiaomik csak ott támogatottak.

[ Szerkesztve ]

(#4) attilav2 válasza woodworm (#3) üzenetére


attilav2
őstag

A /tmp egy ramdisk-re mutat? A flash-re szerintem kizárt hogy felférjen a trx fájl, nem hogy még onnan flasheljem is.
Illetve eszembe jutott még hogy pendriveot fel lehetne csatolni lehet hogy onnan is menne a frissítés.
Csak kérdés mire érdemes formázni fat exfat ntfs ext4 (talán ez utóbbit biztonságosabban kezeli mert a routeren linux fut).

A TFTP módszerről tudod hogyan működik, az a soros-usb kábeles módszer? Vagy etherneten is működhet?

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#5) vargalex válasza attilav2 (#4) üzenetére


vargalex
félisten

Az embedded device-okon a /tmp jellemzően ramdrive.

Alex

(#6) attilav2 válasza vargalex (#5) üzenetére


attilav2
őstag

Igen, közben utánakerestem a megfelelő linux parancsnak és ellenőriztem a szabad helyet a /tmp-ben:

61.5 mega szabad

Akkor már csak bátorságot kell gyűjtenem a padavan felflasheléséhez :DDD
Vagy veszek még egy ilyen routert kísérletezni, talán ez a legbiztonságosabb, bár drága megoldás.
Azért a gyárira visszatérés még vet fel kérdéseket, az asus firmware restoration tool leírása szerint mentési módba kell kapcsolni a routert a program használatához [link] kérdés hogy miután felkerült a padavan mentési állapotba lehet e még állítani a routert.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#7) woodworm válasza attilav2 (#6) üzenetére


woodworm
veterán

Miért nem a tool segítségével rakod fel, ha már rendelkezésre áll? Tudtommal az a loadert használja, így féltéglásítás esetén is menthető a router. Padavan alatt ugyan írható az uboot partíciója, de a rendszer nem használja, user error ellen viszont nincs védelem.

(#8) Capricornhun


Capricornhun
tag

Sziasztok!

Örülök, hogy létrejött ez a topik és itt fáraszthatlak titeket tovább a láma kérdéseimmel.
Jelenleg szeretném a Dlink DIR-860L padavanos routerre a bejelentkezést https-re beállítnai.[link] Az oldalon leírtak alapján sikerült a tanúsítványt megszerznem. Itt jegyezném meg, hogy DDNS szolgáltatót kellett miatta váltanom ddnss.de -re és egyből letöltötte a tanúsítványt.
Bejelentkezéskor a https nem biztonságosra vált vissza.
Nginx szerver fut, Lighttpd fut....Tesztekéskor info.php-re No input file specified üzenetet kapom.
Esetleg valakinek van egy használható conf. beállítása nginx-re vagy lighttpd esetleg.fastcgi-re.
Netán megosztanátok egy müködöképes beállítást azt előre is köszönöm.
Esetleg tudomásotok van hasznos beállítási tippekről trükkökről azt szívesen átvenném. :R

Üdv.:
Cs.

[ Szerkesztve ]

(#9) attilav2 válasza woodworm (#7) üzenetére


attilav2
őstag

Majd folytatom a kísérletezést ha beszereztem még egy AC57U-t, fő a biztonság. Az lenne a legkényelmesebb ha a prometheus scriptből lehetne a lebuildelt firmware-t feltenni. Recovery módba tenni a routert, meg manuális ip-t beállítani kicsit kényelmetlen minden egyes frissítéskor, az asus fw restorationhöz pedig ez kell. Addig is ki kellene faggatni az oroszokat meg Linaro-t a padavan-ng fejlesztőt hogy biztonságos e a prometheusból frissíteni, nekem kevés az angolom hozzá. SSH elérés gyárilag van, akkor miért ne használnánk ki a kényelmes frissítés érdekében, mint a xiaomi-nál, ráadásul itt nem kell megszenvedni az ssh-ért mint a xiaomi esetében.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#10) attilav2


attilav2
őstag

Itt a partíciók listája az AC57U-ról, cat /proc/mtd parancs kimenete:

Látszik egy linux nevű partíció és a Tyran17 által javasolt parancs ide írja fel a firmware-t:
mtd-write -i RT-AC1200GU_3.4.3.9L-100.trx -d linux && reboot
A partícióméretek azthiszem hexában vannak megadva, hogy lehet ezt átszámítani megabájtra?
Az erasesize oszlop az milyen méretet jelöl?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#11) attilav2 válasza Capricornhun (#8) üzenetére


attilav2
őstag

Szia
Nem a kérdésedhez kapcsolódik ugyan, de ssh-n kiadnál egy cat /proc/mtd parancsot és bemásolnád a kimenetét? Az AC57U(wikdevi) és a Dir-860L(wikdevi) hardvere nagyon hasonló, mindkettő mediatek-es és 16mb flash van mindkettőben, kíváncsi vagyok a padavan partíciókiosztására.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#12) vargalex válasza attilav2 (#11) üzenetére


vargalex
félisten

DIR-860L esetén elvileg így néz ki.

Alex

(#13) woodworm válasza attilav2 (#11) üzenetére


woodworm
veterán

Jelenleg ugyanazt a partíciókiosztást kapja a 860l és az ac1200gu is. Hozzátenném, hogy a 860l-nél a rádió (Factory) manuálisan van áthelyezve a gyári kiosztáshoz képest.

(#14) Capricornhun válasza Capricornhun (#8) üzenetére


Capricornhun
tag

Sikerült a nginx szerverhez a https tanúsítványt beállítanom. :)) admin felülethez a böngésző inkongítóablakját kell használni. Sajnos csak tippeket tudok hogy hogyan jött össze.
Régebben is belefutottam abba a hibába, hogy az info.php oldalt nem betölti, hanem letölti.
Esetleg erre van ötlete valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#15) vargalex válasza Capricornhun (#14) üzenetére


vargalex
félisten

Ha letölti, akkor a fastcgi nincs jól beállítva.

Alex

(#16) Capricornhun válasza vargalex (#15) üzenetére


Capricornhun
tag

Köszi!Sikerült is. Adatbázis-kezelő beállítás van vissza.

(#17) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Hali!

860l -re tudna v.ki egy ujabb verziot elerhetove tenni?

Gyurka

(#18) Capricornhun válasza Gyurka6 (#17) üzenetére


Capricornhun
tag

(#19) Gyurka6 válasza Capricornhun (#18) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszi, letöltöttem! Ez simán feltölthető trx ? Entware is van rajta, azt újra kell telepíteni?

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#20) Capricornhun


Capricornhun
tag

Én böngészőből szoktam feltölteni a firmware-t. Gondolom van rajta Entware, usb pendrive-ra simán feltettem.

(#21) woodworm


woodworm
veterán

Használja valaki ap módban, wifi bridge csatlakozással? Tényleg nincs internet elérhetőség a lan portokról? Átjáró, dns szerver beállítva. A transmissiont nem próbáltam, mert ebben a buildben nincs, de az mpd nem látta az internetes rádiókat, viszont a belső hálózatról csatolt smb meghajtóról lejátszott minden további nélkül. A wifin csatlakozott kliensekkel tudtam böngészni, a lanon csatlakozott gép ugyanúgy látta a samba megosztásokat, az ap módban lévő routerek adminfelületét, de a fő routerét már nem és ki sem látott.
Vajon mi lehet ennek az oka?

(#22) Capricornhun


Capricornhun
tag

Squid proxy szervert hogyan lehet működésre bírni?

(#23) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Hali!
Sikeresen frissítettem a dlink860-ast az l100-ra. Azonban most nem indul el az entware, kézi mount /dev/sda1 után működik. nem találom hol lehetne ezt beállítani?
Köszönet.

Gyurka

(#24) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Sziasztok!

Vettem egy ASUS RT-AC57U routert. Erre ha jól látom van padavan, de nem találok hozzá letöltési linket. Segítenétek kérlek? Illetve ha mégsincs rá, akkor van vmi alternatíva?

Igazából a gyári fw is tud mindent ami kell, a torrent klienst hiányolom belőle egyedül, az kellene.

(#25) woodworm válasza dredjudge84 (#24) üzenetére


woodworm
veterán

A napokban találtam ezt a helyet. Nem tudom mi van benne, zsákbamacska. Az 1200GU-hoz valót kell letölteni, a két router megegyezik.

(#26) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Szeretném, ha a routerem torrent kliens funkciója elérhető lenne kívülről is.
A nagy kérdés, hogy ezt meg tudom-e valósítani anélkül, hogy biztonsági rést ütnék az otthoni hálózaton.
Gondolom, a VPN szerver résznél kell beállítanom a dolgokat, és kell egy regisztráció valamelyik dinamikus dns szolgáltatónál, ugye?
Milyen buktatókkal kell számolnom, mire figyeljek?

Elöre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#27) nrg_52 válasza attilav2 (#2) üzenetére


nrg_52
addikt

Koszi az orosz forum linkjet. Kukaztam rola egy idei padavant es az asus helyreallito cuccaval sikeresen fel is pattintottam a routerre. Egyenlore minden patent, mind kabelen, mind wifin tobbet tud forgatni nemileg. Majd kiderul mennyire stabil.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#28) nrg_52 válasza nrg_52 (#27) üzenetére


nrg_52
addikt

Wifi led nem mukodik, de mondjuk pont letojom, eddig hibatlanul teszi a dolgat. link

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#29) Vtmk válasza nrg_52 (#27) üzenetére


Vtmk
tag

Szia én is vettem egy asus rt ac 57u-t tudnál segíteni a firmware cserében? mit töltcsek honnan?
Esetleg hogyan tudom feldobni mit kell utána állítani? Köszönöm.
Nekem a vpn kliens miatt kellene ppt -re meg az usb pendrive miatt felmegy 92%-ra a memo. Köszi előre.

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#30) nrg_52 válasza Vtmk (#29) üzenetére


nrg_52
addikt

Elozo hsz linkrol letoltod az 1200gu-hoz valot. En az Asus leirasa alapjan csinaltam (9-es ponttol erdekes). Az Asus firmware restoration utility linkjet nem talalom hirtelen, de mintha a router lemezen rajta lenne. Tul sok mindent nem allitgattam rajta egyenlore csak az ssid/passphrase-t, a net miatt a pppoe-t,meg az usb-s vinyo miatt az smb szervert.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#31) woodworm


woodworm
veterán

Az ac57u padavan image boncolgatása közben magyar nyelvi fájlt találtam, tud valaki valami közelebbit? Próbálta már kiválasztani?

[ Szerkesztve ]

(#32) nrg_52 válasza woodworm (#31) üzenetére


nrg_52
addikt

Jo volna tudni, hogy lehet nyelvet valtani, mert a webes feluleten nem talalok ra opciot. Nem mintha az angol nem lenne jo, de ha mar lud... :DDD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#33) Vtmk válasza nrg_52 (#32) üzenetére


Vtmk
tag

Szia én vagyok az ncore-ról. Mi beszélünk napok óta.

Ez a telepítési mód:
Letöltöd a gyári firmware-t biztos ami bizonytalan alapon.

Utána ezt:
https://dimez.ru/padavan-ng/current/asus/RT-AC1200GU_3.4.3.9L-100.trx

Az Asus gyári panelban
bekapcsolod a SSH-t.
Én speciel mobaxtermet használok.
Utána bemész ssh-ban 192.168.1.1 22port
amivel a router panelba lépsz be azt adod meg nevet jelszót.
majd kimész egészen a tmp/ mappába.
oda felrakod az új firmeware-t
majd terminálba ezt a parancsot bedarálod:
mtd-write -i RT-AC1200GU_3.4.3.9L-100.trx -d linux && reboot
Ezt szépen megeszi majd újraindul ne csinálj semmit kb 5 perc ez az egész. Kidob persze terminálból. De utána meglepődsz az online felületen mivel htaces belépés lesz nem csicsás design.
Belépés alapból:
admin
admin
Azt mikor bent vagy millió új és jobb gyorsabb beállítás átláthatóbb és kihasználhatóbb dolgok jöttek elő.
Ja ami a ledet illeti.:
Ha kikapcsolom az összes ledet a lanok és az internet led világítva marad meg a bekapcsoláskor tényleg a wifi led nem villog de lefosom. Engem a terhelés érdekel.
Ami előzőleg 112mb foglalt volt az most 86mb. Ez a nem mindegy.
proci 0.02 0.02 0 ez a nem mindegy.

woodworm még megírta és igaza van ssh-n a file jogok még mindig csökkentve vannak.
Próbáltam letölteni az angol meg az orosz nyelvit le is szedi. Át is tudom írni magyarra,de visszamásolni már nem mert védett...

7zip-pel kitudod csomagolni a trx-et utána már sima notepa++-ban át tudod írni a nyelvet.
Én az En.dict filet akarom mivel akkor nem kell semmi további file-hoz nyúlni meg keresgélni.
Itt a file. Már amennyire volt kedvem írkálni:

http://nettest.vtmk.hu/EN.rar

[ Szerkesztve ]

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#34) Vtmk


Vtmk
tag

De itt a gyári is,ha valaki nem találná.:

http://nettest.vtmk.hu/gyari/RT-AC57U_3.0.0.4_380_10732-g5506a3c.trx

Ez pedig a padavan:

http://nettest.vtmk.hu/RT-AC1200GU_3.4.3.9L-100.trx

Nekem csak azt mondja el valaki,hogy mikor mit kell csinálni ezzel a prometheus progival...
Mert nagyon nem vágom...

Már ezzel a Visual Studio-val gondolkozom,hogy az megtudná csinálni ezt a dolgot. Kibontás szerkesztés és Buildelés... De kicsit fázik a lábam...

[ Szerkesztve ]

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#35) nrg_52 válasza Vtmk (#33) üzenetére


nrg_52
addikt

Biztos nekem szantad? Szerintem ugyan egyszerubb az asus fw helyreallitoval feltolni, mint sshzni meg terminalozni, de kinek mi.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#36) Vtmk válasza nrg_52 (#35) üzenetére


Vtmk
tag

Bocsi nem :)
Hanem woodwormnek.

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#37) nrg_52 válasza Vtmk (#36) üzenetére


nrg_52
addikt

Segaz, csak elkezdtem gondolkodni, ki partizankodhat az ncore accommal. :DDD De nem hiszem el milyen rohadt vaksi vagyok, hogy kiutotte a szemem, de megsem lattam a nyelvkapcsolot. :C koszi a dict file-t majd unalmamban mazsolazgatok. :R

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#38) Intruder2k5 válasza nrg_52 (#37) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk a #32-re neked is ott volt benne a válasz a második képen. :)

szerk.:
Áhh, közben kiszúrtad.

[ Szerkesztve ]

(#39) Vtmk válasza nrg_52 (#37) üzenetére


Vtmk
tag

Miért te tudod,hogy kell megcsinálni a nyelvi file cserét?
Bocsi mert ahhoz már hülye vagyok,hogy szerkesztés után újra összerakjam...

Visual Studio 2015 enterprise meg se mukkan rá..

[ Szerkesztve ]

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#40) Vtmk


Vtmk
tag

Van fenn a win 7 mellet ubuntu 16.04
Mükszik a progi tehát ledaráltam ezt:

wget -O start.sh http://prometheus.freize.net/script/start-99.sh
chmod +x start.sh
./start.sh

http://prometheus.freize.net/

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#41) Vtmk


Vtmk
tag

Na átjöttem Ubuntura.
Így fest ettől nem tudom mit kell csinálni.:

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#42) Gyurka6 válasza Vtmk (#41) üzenetére


Gyurka6
őstag

Itt kellene nézned, többen is leírták. Legalább is gondolom...

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#43) nrg_52 válasza Vtmk (#39) üzenetére


nrg_52
addikt

Fogalmam sincs, ha idom kedvem engedi utanabuvarkodom. Honapok kerdese, de igy mar legalabb van honnan elindulni. :DDD

Pingvinba: Jaja, nem kicsit voltam lama... :C

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#44) Vtmk válasza Gyurka6 (#42) üzenetére


Vtmk
tag

Itt tartok ,de sehol nincs leírás amúgy...
De ez most élesben csinálja a routert...

[ Szerkesztve ]

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#45) Intruder2k5 válasza Vtmk (#44) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#46) woodworm válasza Vtmk (#44) üzenetére


woodworm
veterán

A tárolónál a padavan-ng-t a scriptnél pedig a test ágat érdemes beállítani.
A tároló és a router kiválasztása után megjelenő menürendszer menüpontjai:

Update scripts (1) Letölti és frissíti a prometheus scriptet.
Update sources (2) Letölti a beállított tárolóból a legfrissebb forrást.
Build toolchain (3) A fordítási környezet felépítése.
Firmware (4) Almenükön keresztül az fw tartalmának az összeállítása és elkészítése.

Hogy létrejöjjön az alap fájlrendszer érdemes egyszer leforgatni egy fw-t. Az egyéb módosításhoz, sku fájlok engedélyezése, a nem működő ledek beállítása a config fájlokban, dict fájl bemásolása, a webes felület módosítása, pedig ki kell lépni a scriptből a SHIFT+Q billentyűkombinációval vagy nyitni egy második konzolt.
A Midnight Commander az mc paranccsal indul. Én ftp szerveren keresztül szoktam fájlokat bevinni a virtuális gép alá, így a létrehozott dict fájl is bemásolható.

Ha készen vannak a módosítások, újra kell forgatni az fw-t, 4-es menüpont, 3-as almenüpont. A kész fw pedig felmásolható az ftp szerverre, hogy windows alól is hozzáférhető legyen. Vagy a router ssh elérhetőségének a beállítása után fel is flashelhető.

(#45) Intruder2k5
A másik fórumon többször ajánlottam neki, hogy olvassa el a topikindító cikk prometheus specifikus részét.

[ Szerkesztve ]

(#47) Vtmk válasza woodworm (#46) üzenetére


Vtmk
tag

Bocsi akkor itt mit nyomjak?
Update scripts (1) Letölti és frissíti a prometheus scriptet.
Update sources (2) Letölti a beállított tárolóból a legfrissebb forrást.
Build toolchain (3) A fordítási környezet felépítése.
Firmware (4) Almenükön keresztül az fw tartalmának az összeállítása és elkészítése.

Tegyük fel szétszedem a fw-t és ugye módosítani akarom..

Hogy létrejöjjön az alap fájlrendszer érdemes egyszer leforgatni egy fw-t. Az egyéb módosításhoz, sku fájlok engedélyezése

Rz kicsit nekem kínai..

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#48) woodworm válasza Vtmk (#47) üzenetére


woodworm
veterán

Odaát szinte minden hozzászólásban leírtam, hogy nem szeded szét az fw-t. Minden módosítás után újraforgatod.

(#49) Vtmk válasza woodworm (#48) üzenetére


Vtmk
tag

Na most komolyan. Szerinted ez a sok össze vissza ollózgatott leírásokból ki fog érteni valamit?
Nem volna egyszerűbb összeszedve leírni?

Pl:
Felrakom a wmware-t (12 pro)
Utána leszedsz egy ubuntut és berakod az isot a wamware-ba feldobja
Terminál leszeded és futtatod a prometheust.
stb.stb.
Mert nem hinném,hogy valaki akkora frankó gyerek lenne,hogy megcsinálná a magyar trx-et. És megosztaná.
A másik nekem elég gyenge gépem van itthon és lassan fog menni. Arról nem beszélve nincs leírva sehol speciel hogy a trx file-t raköom be vagy a routerből szed ki mindent és azt varriálod és utána hozod létre at trx file-t. Nem semmi sem derül ki részemről.

Tehát itt a prometheus használatád és csak azért kérdem én hogy a nyelvet az EN.dict-et hol tudom átírni vagy miként mikor ..

És utána mi a teendő.
Mondjuk a dark vendor témára szerintem át fogom rakni. De azt már látom hogy kell.

DE pl a Build toolchain (3) A fordítási környezet felépítése.

Nekem 30 percig ment és még nem ért véget...

Ezért szerintem nem ártana kivesézni mit mikor lehet csinálni vagy kell csinálni. Mert én még nem csináltam ilyet és szeretném megtanulni. Azért kérdezek sokat. Hiába olvasok utána ninc silyen részletesen leírva..

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#50) Vtmk


Vtmk
tag

Amúgy pl hova csomagolja ki a router firmware-t? ubuntun belül?
A leforgatást a Főmenüben a 3-as gombra érted?

Illetve ha kész vagyok a magyar nyelvvel és a skinnel melyiket nyomjam meg? Vagy hogy készítem el a trx file-t?

THX

[ Szerkesztve ]

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.