Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#265451) Kendek válasza oliwire (#265449) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mikor belsőleg észlel a vinyó egy gyenge szektort, akkor hajlamos belassulni, mert el lesz vele foglalva, mindaddig amíg végül sikeresen megjavítja, vagy pedig hibásnak jelöli és pótolja a tartalék tárhelyről. Ezen segít a jó hosszadalmas formázás, mert végigírja az összes szektort, és így kiderül, hogy mivel van probléma.
A nagyobb gond azzal van mikor nem csak egy-két szektorra korlátozódik, hanem a lemez hibás felülete megindít egy lavinát, és tömegesen mennek tönkre a szektorok. Ekkor már nagyon-nagyon belassul a vinyó, és minél előbb le kell menteni róla a fontosabb adatokat.
A S.M.A.R.T. értékekből egyből látszik, hogy hány szektorral van a probléma, és így könnyen megmondható, hogy érdemes-e még vele foglalkozni, vagy pedig kuka. Egy sima SATA to USB kábel jó lehet, habár nem mindegyik támogatja a S.M.A.R.T. értékek kiolvasását.

<-ƘƘ->

(#265452) oliwire válasza Kendek (#265451) üzenetére


oliwire
őstag

Köszönöm! Ezeket a SMART értékeket milyen programmal tudom kiolvasni?

(#265453) Kendek válasza Zsírkrétamen (#265450) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egyelőre nem szebb, de elvileg kapni fog majd egy kis feljavítást (nincs még semmi hivatalos). Viszont azt még nem tudjuk, hogy ezt milyen formában. Mert lehet egy sima patch, de lehet egy külön letölthető változat is, ingyenes vagy fizetős formában.
Ami biztos, hogy a képminőséggel nincsen semmi gond. Ami jó lenne az a 60fps, meg esetleg a 2160p.
Amúgy a Days Gone sokkal jobb PS5-ön, legalábbis futási teljesítmény szempontjából. Azzal inkább érdemesebb várni.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#265454) KaitouP válasza oliwire (#265452) üzenetére


KaitouP
veterán

HD Sentinel az egyik, ha nem a legjobb program HDD/SSD diagnosztikára. (Ráadásul magyar program!)

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#265455) oliwire válasza KaitouP (#265454) üzenetére


oliwire
őstag

Köszönöm! Úgy látom ez fizetős lesz. A próbaverzióval meg tudom majd nézni?
Ezt rendeltem meg amúgy: [link]

(#265456) Kendek válasza oliwire (#265455) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jó hozzá egy ingyenes is, pl. a CrystalDiskInfo.

<-ƘƘ->

(#265457) Wlac válasza oliwire (#265455) üzenetére


Wlac
Ármester

Öcsém gépe ugyanezeket produkálta pár hete, ez volt a (próbaverziós) HD Sentinel ítélete: LINK. Nyugodtan készülj egy HDD cserére.

“The wha-"

(#265458) KaitouP válasza oliwire (#265455) üzenetére


KaitouP
veterán

Ja igen, a SMART a próbaverziónál nem elérhető, ezt benéztem (teljes verziót használok és nem emlékeztem rá). Egyébként tényleg nagyon jó program és érdemes kicsengetni érte a pénzt, de jelen próba esetére kicsit egyszerűbb megoldás Kendek #265456-os hozzászólásában javasolt programja.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#265459) oliwire válasza Kendek (#265456) üzenetére


oliwire
őstag

Köszönöm! :R

(#265460) oliwire válasza Wlac (#265457) üzenetére


oliwire
őstag

Neki nem oldotta meg egy full format?
Már mentettem le HDD linkeket, amit rögtön rendelek, ha ezek nem oldják meg :D

(#265461) oliwire válasza KaitouP (#265458) üzenetére


oliwire
őstag

Akkor a diagnosztika erejéig, az ingyenessel próbálom meg először :)

(#265462) Kendek válasza oliwire (#265460) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azt ami a linkelt képen van, biztosan nem oldja meg semmilyen formázás.

<-ƘƘ->

(#265463) Gerzsi


Gerzsi
tag

Sziasztok ! Abban tudnátok segíteni hogy hol találom Ps Pluszom lejárati idejét?

(#265464) oliwire válasza Kendek (#265462) üzenetére


oliwire
őstag

:R

(#265465) saelin válasza Wlac (#265457) üzenetére


saelin
veterán

Szegény HDD nem is ment olyan sokat.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#265466) F-ECT$ válasza Gerzsi (#265463) üzenetére


F-ECT$
titán

A levélben amit a hosszabbításkor kaptál.

Dive ever, work never.

(#265467) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#265468) Maxell014


Maxell014
senior tag

Hali!
Van a csoportban szegedi?? Vagy esetleg olyan aki tudja, hogy Szegeden hova érdemes vinni kitakaríttatni és pasztáztatni a konzolt ?

(#265469) Kendek válasza Carlos Padre (#265467) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Húúú, a Sony bekeményített és 390°-os fordulatot vettek, és most 30°-al jobbra tartanak. :DDD

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#265470) EczkE válasza Carlos Padre (#265467) üzenetére


EczkE
addikt

Teged mert nem latni a PS5 topikban? :D

Asszem mindenféleképpen!

(#265471) F-ECT$ válasza Carlos Padre (#265467) üzenetére


F-ECT$
titán

Kíváncsi vagyok, hogy a topicból kap-e valaki.

Dive ever, work never.

(#265472) saelin válasza F-ECT$ (#265471) üzenetére


saelin
veterán

Biza, volt olyan aki már 50+ fővel megcsinálta.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#265473) F-ECT$ válasza saelin (#265472) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem rosszindulat, csak kíváncsi vagyok hogy hol a határ, illetve tényleg feltétel-e hogy pénzt kapott-e érte.

Dive ever, work never.

(#265474) Carlos Padre válasza EczkE (#265470) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Na vajon? :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#265475) Carlos Padre válasza saelin (#265472) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Én már tegnap ilyen üzenetet is kaptam.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#265476) Wesder válasza Carlos Padre (#265475) üzenetére


Wesder
félisten

Természetesen csatlakoztàl is, ahogy illik.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#265477) EczkE válasza Carlos Padre (#265474) üzenetére


EczkE
addikt

Tenyleg nem tudom. :B

Asszem mindenféleképpen!

(#265478) Gerzsi válasza F-ECT$ (#265466) üzenetére


Gerzsi
tag

azért elég gáz hogy fióknál nem lehet megnézni

(#265479) nitro16 válasza Gerzsi (#265478) üzenetére


nitro16
senior tag

Bejelentkezel a fiókodba böngésző alatt, account settings majd Subscriptions és ott kiírja, hogy meddig érvényes. (Ha nem most vettél hosszabítást akkor lehet bugos és nem fogja írni, több embernél nem volt látható, de ahogy vásároltak feltöltőt és beaktíválták már látható volt).

(#265480) jupp008


jupp008
senior tag

Szokott lenni még valamikor-valahol (bárhol-bármikor) jobb éves Plus tagság mint most a store -ban ? Tudom, olyanra ne számítsak mint tavaly Alzánál, de egyéb ?

(#265481) F-ECT$ válasza jupp008 (#265480) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem.

Dive ever, work never.

(#265482) Gerzsi válasza nitro16 (#265479) üzenetére


Gerzsi
tag

ott kerestem én is de üres ... mondjuk jövőre jár le valamikor csak megakartam nézni hogy mikor akkor ez egy bug

(#265483) dokee78


dokee78
félisten

Tudtok ajánlani valami PS-4 kompatibilis headsetet?

Van egy Thrust fülesem,elvileg PS-4 kompatibilis,de mégsem.

(#265484) RangerFox válasza dokee78 (#265483) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Jackkel tuti működik.

(#265485) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Cyberpunk PS4 kiadás kap egy PS5ös patchat majd, ami még nem az "igazi" nextgen PS5ös verzió, mert az "igazi" ps5 Cyberpunk az csak jövőre jön
Nos, ha megveszem PS4re a játékot, akkor még egyszer nem kell megvennem PS5re?
Hogy is van ez?

(#265486) consono válasza Gerzsi (#265482) üzenetére


consono
nagyúr

Ott nekem is üres, de a PS4-en mutatja mikor jár le...

"In God we trust. All others must bring data"

(#265487) balazs025 válasza ProEvoFan (#265485) üzenetére


balazs025
senior tag

Ahogy írod, nem kell újra megvenni és az igazi nextgen patch is majd valamikor jövőre jön. Plusz a mentés is vihető tovább, tehát a sztori ķözepén is nyugodtan válthatsz ps5-re.

(#265488) Frod válasza ProEvoFan (#265485) üzenetére


Frod
addikt

De most akkor lesz valóban egy dedikált, tényleg Ps5-ös verzió is?
Nem "csak" egy patch lesz nextgenre?

Do you see the white shadow?

(#265489) RangerFox válasza Frod (#265488) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

A patch lesz a PS5 verzió. Ha megvan a PS4-es változat, akkor nem kell pluszba külön PS5-ös változatért fizetned majd.

(#265490) RZozo


RZozo
aktív tag

Mint oly sokakat, nagyon kíváncsivá tett az új PS5, de jelenleg várni kell rá, sokat, így egy alap PS4 Slim-re ruháznék be néhány játékkal, hogy idén karácsonyra legyen valami új konzol.
Jelenleg is van egy Xbox One X, azt egyelőre nem váltom le az újabb generációra, helyette inkább a PS5-re pályázom, főként a Sony exluzívok miatt lettem kíváncsi.
Mennyire jó választás - ideiglenesen persze - a PS4 Slim, akár a VR játékokat is kipróbálva?

Emellett persze a Last of Us II, a Ghost of Tsushima és még néhány exkluzív játék lenne kipróbálva.
Új garanciális PS4 Slim 500Gb-os verzióban gondolkodtam, erre voltak most játékkal akciók igazán, a PS4 pro már jóval többért érhető el, így azt elvetettem.

(#265491) Kendek válasza RZozo (#265490) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezek az exkluzív címek jól futnak Slim-en is, és emellett a grafikával sincs semmi probléma. A VR esetén optimálisabb választás lenne a Pro, mert azzal jobb a képminőség, de persze azért vállalható a gyengébbik konzolon is. Főleg ha azt vesszük, hogy hány érdemleges VR játék van, plusz amíg kivégzed a többit addigra kapható lesz a PS5 is.

<-ƘƘ->

(#265492) jaroslav


jaroslav
aktív tag

A nálam jobban hozzáértők segítségét szeretném kérni.

Eddig a "pcgamesupply"-ról vásároltam, de minden címletre rátesznek 4-5%-ot.

Próbáltam vásárolni az amazon.com-ról Gift card-ot.
USA Alaszkai címmel, magyar VISA bankkártyával regisztráltam, de mérsékelt sikereket arattam.
Lehet, hogy azt rontottam el, hogy amikor kérdezték, hogy mi legyen számlázási cím, arra is az alaszkai címet adtam meg?

A lényeg, hogy letiltott az amazon.
Most az a helyzet, hogy felfüggesztették az amazon fiókomat és 24 óra alatt megvizsgálják az adataimat és ellenőrzik a számlázási címemet...
Nyílván arra tudok gondolni, hogy érzékelik, hogy Magyarországról jelentkezek be alaszkai címmel és magyar bankkártyával.
Egyébként úgy tűnt sikeres a vásárlás, de megnéztem és nem vonta le a pénzt a számlámról...
Járt már valaki így?
Mit csesztem el?

Előre is köszönöm a segítséget!

Jaroslav

[ Szerkesztve ]

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#265493) Steve1207 válasza RZozo (#265490) üzenetére


Steve1207
veterán

Szerintem sokkal nagyobb élményt nyújtana már 60-nal nekikezdeni, mint gyengébb textúrákkal 30 körülivel (na és gyorsabb töltési időkkel). Igaz még 3-4 hónap legalább, de szerintem tavasszal már lehet majd gond nélkül venni.

Nem lebeszélés, mert mindenképp megérik a PS címei. Arra viszont figyelj, ha már PS5 a cél, hogy a Collection-ban sok játékhoz hozzáférsz majd, azokra ne költs fölöslegesen most már a Slim esetében.

.

(#265494) RZozo válasza Steve1207 (#265493) üzenetére


RZozo
aktív tag

Köszönöm a gyors választ.
Igen a Collection figyelembe vételével néztem a géphez vásárolandó játékokat, elsősorban úgy is lemezeseket vennék, azok még eladhatók később, ha mégis bekerülnének a Collection-be.
Igen, van még dilemma, hogy PS4 Slim vagy Pro legyen. De egy PS VR szettet is szerettem volna rendelni, kipróbálni, így a költségvetésbe csak az olcsóbbik fér bele.
PS4 Slim emagról már berendelve Ghost of Tsushima játékkal 100k-ért. Ennél jobb ajánlatot új gépre nem láttam mostanában. Ugyan tudom, hogy PS4 pro használt lenne 80k körül, de a garancia miatt használtban nem akartam gondolkodni.

(#265495) Baltazár123 válasza RZozo (#265494) üzenetére


Baltazár123
senior tag

A PS VR szettek néha akciósak csak. Ha kell, akkor csapj le az akcióra és lehetőleg a nagyobb csomagra az 5 játékkal. Nem tudom, hogy honnan veszed, de az akció nélkül igen drága. Másik hátrány, hogy sok játékhoz kell vagy erősen ajánlott a 2 "fagyi", ami szintén horror áron van, ha egyáltalán kapható külön. A VR csomagban ugyanis nincs.
Arra a megoldás egy vasember csomag, de az is 30e pénz körül van, igaz ahhoz jár a játék is.
Aztán egy tartó táska szerüség se árt hozzá pár ezerért, hogy védve legyen a portól valamennyire.
Húzós móka a VR összeségében. Nekem ps4 slimmel megy, főleg gyerekek használják (job simulator, astrobot meg hasonlók) de simán jó és vállalható a grafika. A Pro biztos jobb, de akkor már tényleg egy kisebb vagyon a VR-ezés.

(#265496) RZozo válasza Baltazár123 (#265495) üzenetére


RZozo
aktív tag

Köszönöm az infókat. Én is úgy láttam, hogy most kell ilyet beszerezni.
A VR szett most volt akcióban 5 játékkal, így most kellett lecsapni rá. Így is majdnem egy PS4 konzol ára. Az tényleg gáz, hogy a 2 "fagyi" nincs a csomagban, talán később veszek majd hozzá, ha akciós lesz a Vasember csomag.

(#265497) buci30


buci30
addikt

Kéz kérdésem lenne.

Eddig volt ps+ éves elofizetesem xy éve
Most, hogy nem fizettem be így ami ps+ ingyenes játék volt az törlődik ezt tudom.

-De ha befizetem újra onnantól újra elérhetők lesznek, a régi pl ingyenes ps+ játékok vagy az már nem mivel nem folyamat fizettem elő?

-Most hogy kijött a ps5 meddig lesz támogatott a ps4?
Azért lesz rá új játék vagy mint a ps3 esetében kb pár hónapig lehetet!?

Digitálisan vettem kb 99%ba játékokat ami közel 230 db játék.
S az hogy én most vegyek egy ps5-öt és esetleg és a különbözetett fizessem ha xy játékból lesz talán ps5 verzió az is nevetséges. De az is, hogy mint a ps3 esetében hogy nem lesz kompatibilis tehát minden más játék kuka vagy úgy adjam el ami meg ennyi játéknál nem kicsi bukás...

Így azért kérdezem ha támogatott lesz a PS4 még jó darabig és pár exkluzív játékon kívül lesz ps4 is új játék akkor én tuti nem váltok.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#265498) Carlos Padre válasza buci30 (#265497) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nincs extra költsége, hogy játsz a ps4es játékaiddal ps5ön. Nem is értem honnan szeditek még mindig ezt.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#265499) hombre[EU] válasza buci30 (#265497) üzenetére


hombre[EU]
veterán

amit "ingyen megvettél" a Plusból az mindig a tiéd marad és játszhatsz azokkal,ha késōbb lesz aktív elōfizetésed.

kb. jövō év végéig még biztosan jönnek a crossgen (PS4/PS5) játékok

ps5-ön a legtöbb PS4 játék (99%) visszafelé kompatibilis tehát játszhatsz velük. a ps4 játékok ps5 verziói szintén a legtöbb esetben ingyenesek (kb. 70-80%-uk ingyen upgradelhetō)

ha nem zavar a ps4 teljesítménye akkor nyugodtan kihúzod vele még azt az 1-1,5évig

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#265500) modflow válasza RangerFox (#265489) üzenetére


modflow
veterán

Igen, mert mire jó szokásuk szerint 100. halasztásra kijön a patch, akkor már nem is lesz PS5. :DD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.