Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#265701) Tdizsolt válasza RangerFox (#265700) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Köszi, ez elég szomorú. A lányomnak sikerült Just Dance-es játékot venni, azt hittem tovább vitték a sport vonalat is a négyre. Akkor ki kell találnom valami mást.
Köszönöm az infót. :R

Psn ID: Tdizsolt

(#265702) consono válasza Tdizsolt (#265701) üzenetére


consono
nagyúr

A Just Dace 2020, ha jól emlékszem pont támogatja a move kontrollert, de biztosan megmondja a Google... Itt van egy lista az elvileg támogatott játékokról, de nincs gyakorlati tapasztalatom: [link]

"In God we trust. All others must bring data"

(#265703) Tdizsolt válasza consono (#265702) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Köszi!
A Just Dance széria szerintem mind támogatja, viszont ugye nekem csak kamera van, meg fagyi, VR szett nincs. És azt néztem, hogy a legtöbb move-os sport játék már VR szettes. :U

Psn ID: Tdizsolt

(#265704) RangerFox válasza consono (#265702) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Sőt, a Just Dance-nek elég a kamera is a mozgáskövetéshez, nem kellenek már a fagyik hozzá.

(#265705) oliwire


oliwire
őstag

Na megjött a SATA-USB adapter, le is csekkoltam a HDD állapotát, végül a részletesebb eredmény miatt a HD Sentinelt választottam. 8%-os állapotot írt, és kb 10 napot jósolt még a HDD-nek. A formázás konkrétan már nem lehetséges rajta, a windows gyári lemezkezelője nem tudja inicializálni. A fizetős progikat meg már nem akartam pluszban, így is megvettem végül a pro verziót a HD Sentinelből, jó lesz az később is, örök licensz lett hozzá.
Megrendeltem hozzá egy WD Blue Mobile HDD-t, 1 TB-t. 16200 Ft-ért, a Konzolvilágból. Ott most egész jó áron volt. Az SSD-t most sokalltam volna ebbe, ha jövőre úgyis a PS5-öt szeretném megvenni, és ezt meg eladni. Nem biztos, hogy a vevők nagy százaléka megfizette volna azt a pluszt benne.
Erre a 10 napra kíváncsi vagyok, ha meg is jön az új HDD, a végső összeomlást megnézném :DDD

(#265706) HaZsolt válasza oliwire (#265705) üzenetére


HaZsolt
őstag

Nem fog összeomlani, szerintem több lesz benne mint 10 nap! Ezeket alulszokta becsülni. De majd írj, hogy meddig húzta, nagyon érdekel. Szurkolok nektek, lehet elklattyog még éveket :D

(#265707) oliwire válasza HaZsolt (#265706) üzenetére


oliwire
őstag

Valószínű, ha nem lépem át azt a kritikus tárhelymennyiséget, és az egészséges szektorokat használom, még sokáig kitartana. Úgy, hogy észre sem venném a szaggatást, fagyást. :))
viszont amint túllépem, szerintem már nem tudnám megvárni a végső ősszehullást, mert az én idegeim hamarabb összeomolnának a sok fagyástól :DDD

(#265708) Mezcal válasza oliwire (#265707) üzenetére


Mezcal
addikt

Nekem a gépben (PC) az egyik WD 33%-os úgy 2 éve, az egyik progi tavalyra ígérte a végét. És még mindig használom.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#265709) Tdizsolt válasza RangerFox (#265704) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Nem mondod komolyan... :Y most rendeltem hozzá két fagyit... :O

Psn ID: Tdizsolt

(#265710) Lackooo84 válasza freeknight (#265637) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nekem van dobj egy privit a címeddel majd küldök.

The Truth is out there...

(#265711) Lackooo84 válasza meke (#265666) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ennek is jól felment az ára... :U

The Truth is out there...

(#265712) saelin válasza oliwire (#265705) üzenetére


saelin
veterán

SSD nem éri meg a ps4-be szerintem. Én a voksom egy sshd melett tettem le anno és azóta is szépen kiszolgál.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#265713) vargalex válasza Tdizsolt (#265709) üzenetére


vargalex
félisten

De, komoly. PS4 esetén nem szükséges hozzá a fagyi. Lehet minden nélkül használni, ekkor csak a kamera dolgozza fel a mozgást, vagy van mobiltelefonra alkalmazás is hozzá...

Alex

(#265714) oliwire válasza saelin (#265712) üzenetére


oliwire
őstag

Sajnos azt nem nagyon találtam már, egyre ritkábbak :(
most néztem amúgy kb 2018 november végén érkezett meg az Alzától a PS4-em, pár nappal több, mint 2 éve. Kb 2 év az élettartama egy HDD-nek? :F

(#265715) zojjektum válasza oliwire (#265714) üzenetére


zojjektum
senior tag

Sajnos ilyet fogtál ki, egy kicsit túl agyalod a témát (minden sértés nélkül mondom ezt). Ebből messzemenő következtetéseket hiba lenne levonni. Nekem első napos (2016. novemberi) pro-m van, öcsémnek egy 2015-ös metal gear limited gép és semmi baja a hdd-nek (ez téged nyilván nem vigasztal), de biztos vagyok benne, hogy többeknek is jó. :R

(#265716) oliwire válasza zojjektum (#265715) üzenetére


oliwire
őstag

Oh, nincs bennem semmi rossz érzés, meg aggodalom :DDD
Egy régebbi HP laptopomban is 3 év alatt meghalt a HDD, a gyárilag szerelt, majd amivel pótoltuk, az mai napig is tökéletesen megy. Ez kb 7 éve lehetett. A mostani laptopom is 3 éves kb, és a HD Sentinel 100%-os állapotot írt.
De a kérdésem megválaszoltad, hogy nem 2 év a PS4 HDD-k élete, hanem a nagyrésze többet is bír.

(#265717) vargalex válasza oliwire (#265716) üzenetére


vargalex
félisten

Nincs olyan, hogy PS4 HDD. Én az egyik slim-be olyan 1 TB-os Hitachi HDD-t tettem nyáron, ami a home szerveremben szolgált több, mint 6 évig folyamatos üzemben. A PS4-be szereléskor 2317 nap működési idő volt benne. 100%-os, igaz a folyamatos üzem nem veszi annyira igénybe a HDD-ket, inkább a több indulás/leállítás.

Alex

(#265718) saelin


saelin
veterán

Az egyik barátom odáig van a 13 Sentinels: Aegis Rim-ért. Ha nem jönne egy hét múlva a Cyberpunk simán én is beleugranék. Egy nagyon nagyon picit az Oxenfree emlékeit idézi fel bennem, ami nem kis dicséret, mert az a játék (a bugjai ellenére) minden percét megérte! A 13 Sentinels egy igazi hidden gem-nek tűnik, amit sokan a 2D-s artstyle miatt fognak kukázni és rá sem jönnek majd miből maradnak ki. Be is állítottam a psprices-t hogy jelezzen ha akciós lesz. :K

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#265719) oliwire válasza vargalex (#265717) üzenetére


oliwire
őstag

Azt tudom, hogy nincsen specifikusan PS4 HDD, úgy értettem, hogy azok a HDD-k, amivel alapjáraton gyárilag szerelik a PS4-eket. 4-5x előfordult a 2 év alatt, hogy alvóban volt, és mégis véletlenül levettem áramról, szerintem azzal megrövidítettem az életét.

(#265720) RangerFox válasza saelin (#265718) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Köszi az ajánlást, nem is hallottam róla. Felkerült a radaromra a játék, csak jelenleg egy picit magas ársávban van a játék ahhoz, hogy látatlanba beleugorjak.

(#265721) Marcsello31 válasza saelin (#265712) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hali! Értem, szerinted ezt a gép felismerné? Mármint a ps4pro?
[link] 2tbn már lehetne garázdálkodni, csakhát ez is korongos.

(#265722) TCr válasza Marcsello31 (#265721) üzenetére


TCr
veterán

Arról nem beszélve, hogy ez 3,5"-os, nem 2,5".

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#265723) kriszpontaz válasza saelin (#265712) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Csak már nem lehet kapni. Nekem is az van.

(#265724) erahurka


erahurka
félisten

Hát nagyon nem tetszik egyelőre a Horizon Zero Dawnban a harc. Nyíllal kellene a gépeket lövöldözni, ráadásul fontos lenne pontosan célozni rajtuk részeket, de olyan gyoran mozognak hogy nem igazán bírok velük. Inkább odamegyek és leütöm őket a bottal, sokkal egyszerűbb. Pedig már megvettem az időlassítós upgrade-et is, de sajnos nem elég, azok a legalapabb ellenfelek úgy elkezdenek hajlongani néha hogy még így is túl gyorsak. :O

(#265725) tboy93 válasza erahurka (#265724) üzenetére


tboy93
nagyúr

Majd belejössz. Az elején nekem is nehezen ment. Aztán plat lett belőle annyira megtetszett a játék.

(#265726) erahurka válasza tboy93 (#265725) üzenetére


erahurka
félisten

A lovaglás is elég béna, már az irányítása. Az meg hogy ha túl távol mész nem tudod hívni a "lovat"... Gratuálok. Gyakorlatilag gyorsabban közlekedem gyalog. ¯\_(ツ)_/¯

Nem hiszem hogy platinázom, egyszerűen nem akarok már annyi időt egy játékkal sem tölteni ami ahhoz kell. Aztán ha a sztori végén úgy látom hogy nincs sok hátra valszeg plattantom azért.

Már van benne vagy 5 órám amúgy :Y

[ Szerkesztve ]

(#265727) RangerFox válasza erahurka (#265726) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Ha a HZD lovaglására azt mondod, hogy béna, akkor pl. a Witcherére milyen jelzőt használnál? :N

(#265728) saelin válasza kriszpontaz (#265723) üzenetére


saelin
veterán

Egy FireCuda zötyög a pro-ban ami jól teszi a dolgát. Én ezt az sshd-t inkább kísérleti jelleggel raktam a gépbe mint a teljesítménye alapján. Szerintem nem sokkal gyorsabb mint egy hagyományos hdd. Ismerős pro-ja multiplayer játékokban 2-3 másodperccel van lemaradva a pályára töltésben. Viszont a 2 TB hely nagyon jól jön. Sok multis játék, AAA címek és persze egy tonna rövid indie játék is állandóan fent van. Vakarom is a fejem hogy a 600 GB-os Ps5-el hogy a fenébe fogok kijönni jól...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#265729) saelin válasza erahurka (#265726) üzenetére


saelin
veterán

Szerintem nagyon király a HZD-ben a harc. Egy hightech íjjal kell benne robotokat lőni! Mi zseniálisabb concept van ettől? :DDD

Az ellenségek változatossága, AI-ja és a minimális környezeti interakció szerintem nagyobb probléma. Nekem a story is laposba ment át nem sokkal a vége előtt. Vicces, de még ezekkel együtt is a jó játékok közé tartozik. Grafika, háttér story és a harc viszi el a hátán. Most hogy így felhoztad kedvet is kaptam hozzá egy kicsit... Kösz.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#265730) Frod válasza erahurka (#265726) üzenetére


Frod
addikt

"Már van benne vagy 5 órám amúgy :Y"

Plat nekem 75ben állt meg (dlc-vel együtt), de 35től már én is untam.
Úgyhogy szerintem már most engedd el azt, ha már 5 óra után nem tetszik a harcrendszere.

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#265731) kriszpontaz válasza saelin (#265728) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Na akkor leírom megint, nálam egy Seagate Firecuda SSHD 2TB van a Pro-ban, és nem érzem szükségét az SSD-nek. Az a baj, hogy már nem kapni Firecuda-ban csak SSD van. Ha szűkön leszek, beletolok egy 4TB HDD-t az egyik külső HDD házba, és rákötöm a PS5-re, ha meglesz és hely szűkében leszek.
A PS4 játékok szépen elférnek majd rajta, a PS5 játékok meg a belső SSD-n.

[ Szerkesztve ]

(#265732) bexinho23 válasza erahurka (#265726) üzenetére


bexinho23
őstag

Leárazásban vettem meg store-ból, de már az első pár órában nagyot csalódtam benne. Tulajdonképpen amit kaptam tőle, arra számítottam, szóval csalódni nem csalódtam benne. Viszont igazolás volt számomra, hogy miért húztam-halasztottam a vásárlást... Gondoltam majd beszerzem, amikor már nincs mivel játszani, és leesik az ára is. Annyira azért rossz nem lehet. Sony, Metacriticen nagyon jól áll, átlagban a játékosok is szerették. OW-ket pedig amúgy is szeretem.

Gondom:
-Ló irányítása idegesítő (W3-ban van kb 200 órám, ott elvoltam vele)
-A fő szál nem volt annyira rossz, de felétől ellaposodott
-Harcrendszer számomra nagyon fapados volt
-Önismétlő, dögunalmas, érdektelen quest-ek
-A párbeszédek kínszenvedés volt számomra. Teljesen fapados arccal, mindvégig azonos hangsúllyal kommunikáltak egymással. Semmi kamera mozgás, ami kicsit izgalmassá tette volna. Csak odaálltak a kamera elé, mint a szomszédok sorozatban.
-A grafika mai szemmel is itt-ott gyönyörű volt, de sok helyen nagyon sivár, üres, élettelen.
-AI említést sem érdemel

Összegezve:
Végigvittem, ezt azt össze is gyűjtöttem trófea miatt. Viszonylag egyszerűnek tűnt platinázni, de több órát már nem akartam beleölni. 4ezer forintot sajnáltam rá. Annak idején a 2ezer Ft-os Tomb Radier (amikor a szigeten ragadt, talán az első rész) elé nagyobb élménnyel ültem le.

40/100 számomra

[ Szerkesztve ]

(#265733) Marcsello31 válasza erahurka (#265726) üzenetére


Marcsello31
őstag

Láttam egy streamet a youtubeon ahol ugrás után le esik a lóról a csávó, a ló meg összeroggyan aztán hirtelen felál. :Đ. DE az esésen kiégtem, az egy bug. sztem.

(#265734) nemorino válasza bexinho23 (#265732) üzenetére


nemorino
tag

Furán üres volt a világ is, nem voltak igazinak tűnő települések a carja és a nora nagyvároson kívül. Mivel durván telerakták robotokkal a világot, az npc-k sem járkáltak, minden olyan statikus volt. Én még az önismétlést is elviselem, ha jól felépített a világ, de ez nekem nem adta. Én is csak azért platináztam, mert gyorsan végig lehetett futni rajta. Érezni lehetett, hogy ez a csapat első ow játéka, biztos vagyok benne, hogy a második sokkal jobban sikerül.

"Le style est l'homme même." Georges-Louis Leclerc de Buffon

(#265735) erahurka válasza RangerFox (#265727) üzenetére


erahurka
félisten

Witcherben követte az utat, az teljesen jó volt.

(#265736) F-ECT$ válasza kriszpontaz (#265731) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha nem tolod párhuzamosan 10+ játékkal, akkor elég a belső SSD is. Eleinte én is kicsinek gondoltam a 600 GB-ot, de 1-2 multi mellett 1-2 single játéknál sosem játszok többel, az meg bőven elfér. Persze ha jönnek a 150 GB+ játékok, akkor már kicsi lesz, de most még a többség 50 GB környéki.

Dive ever, work never.

(#265737) icemad válasza F-ECT$ (#265736) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nagy a család, és mindenki mással játszana, akkor sem biztos, hogy elég.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#265738) Kendek válasza icemad (#265737) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez igaz, és pontosan ezért lehet majd bővíteni a belső tárhelyet. Az ár kellően alacsony tartása végett lett csak ekkora a beépített SSD, ami sokaknak elég is. A nagycsaládosok meg vesznek bele bővítést ha erre igény mutatkozik.

<-ƘƘ->

(#265739) Mauzes


Mauzes
őstag

Ha már szóba jött az SSD téma: van olyan, aki több fajta SSD-t is kipróbált, mondjuk régebbi/olcsóbb és fejlettebb/drágább szériákból is? Ezek között szintetikus tesztek persze kimutatnak különbséget, de az lenne a kérdésem, hogy a gyakorlatban számít-e az SSD típusa PS4 esetében, vagy maximum néhány másodperces különbségek adódhatnak ebből.

(#265740) Kendek válasza Mauzes (#265739) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Amit tudni kell, hogy nincs TRIM, a SATA port USB keresztül van bekötve, a betöltési teljesítményt pedig a viszonylag gyenge CPU is limitálja. Vagyis olvasás (játékbetöltés) tekintetében szinte mindegy, hogy milyen SSD-t teszel bele, nem az lesz a szűk keresztmetszet. Viszont írásnál (a játékok letöltése és áthelyezése) már egy QLC modell belassulhat annyira, hogy az limitálja a sebességet. Én azt mondanám, hogy TLC a max amit érdemes beletenni.

<-ƘƘ->

(#265741) Mauzes válasza Kendek (#265740) üzenetére


Mauzes
őstag

De nem a QLC a legfejlettebb/legújabb? Miért az lassulhat be?

Illetve lenne egy MÁSIK kérdésem is: ha végigjátszok egy játékot, majd utána helytakarékosság miatt letörölném, akkor el lehet menteni mindent a játékban (állapot, beállítások, stb), hogy egy jövőbeli újratelepítés esetén mindent könnyen visszaállítsak? És ha igen, akkor ez automatikusan mentődik a PS szerverre vagy manuálisan kell megtenni?

Igazából ezekkel a kérdésekkel azt szeretném eldönteni, hogy milyen SSD kell nekem, illetve elég-e 500 GB vagy legyen 1 TB. Egyszerre sohasem fogok 3-5 játéknál többel játszani (sőt, általában egyesével játszom őket sorba).

(#265742) oliwire válasza Mauzes (#265741) üzenetére


oliwire
őstag

De az a legfejlettebb. (Kendek kolléga nagyon jó kis irományokat címzett nekem nem is olyan rég, ha megtalálom, be is linkelem)
de pont az a gond, hogy nincs TRIM, és emiatt az belassulhat.
ha van PS+ előfizetésed, akkor automatikusan online lementi. Ha nincs, akkor tudsz USB-re is lementeni játékállásokat.

szerk.: itt lesz

[ Szerkesztve ]

(#265743) Carlos Padre válasza erahurka (#265724) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Lesznek benne rosszabbak mint a farkasok, már előre szólok ;]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#265744) Kendek válasza Mauzes (#265741) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Bizonyos értelemben a QLC a legfejlettebb, de nem ez az ami technikailag a legjobb. A fejlesztés lényege itt a tárkapacitás növelése és az olcsósítás, méghozzá az élettartam és a teljesítmény árán.

A játékállásokat és -beállításokat el tudod menteni, de amúgy ezek nem törlődnek a konzolról akkor mikor csak magát a játékot távolítod el.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#265745) erahurka válasza Carlos Padre (#265743) üzenetére


erahurka
félisten

Van két könnyebb fokozat annál amin nyomom, a legegyszerűbbön csak menni fog.

(#265746) Tdizsolt válasza vargalex (#265713) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Értem, köszi. De hogyan különbözteti meg az alakokat, ha mondjuk négyen nyomjuk egyszerre? Vagy ahhoz is kell már a telefonos app? :U

Psn ID: Tdizsolt

(#265747) RangerFox válasza Tdizsolt (#265746) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

A kamera olyan, mint a Kinect volt X360-hoz... Nem kell hozzá semmi más, 4 ember mozgását tudja követni. A telefonos appot azért mondta, mert azzal még kamerára sincs szükség (viszont ezt nem javaslom, könnyen kirepül a kezetekből ugrálás közben). Viszont a fagyikra semmilyen helyzetben nincs szükséged, a helyedben visszamondanám a rendelést, amíg tudom.

[ Szerkesztve ]

(#265748) Tdizsolt válasza RangerFox (#265747) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Hálás köszönet! :R
Ezek szerint a fagyit csak a VR használja?

Psn ID: Tdizsolt

(#265749) RangerFox válasza Tdizsolt (#265748) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Igen, ahogy mondod.

(#265750) Tdizsolt válasza RangerFox (#265749) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Értem. 👍
Akkor dobom a cuccot, ha még tudom. 🙂
Köszönöm mégegyszer!

Psn ID: Tdizsolt

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.