Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Csak érjen ide kis hazánkba, és ne 20k-ért.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#2) =Mentor= válasza Klaus Duran (#1) üzenetére


=Mentor=
őstag

Szerintem semmi jelentősége itthon venni, persze garancia van, de ezek úgysem sűrűn romlanak el. Én az elődöt mindössze 8500 Ft-ért vettem tavaly Novemberben, itthon még most is 12 rugó a legolcsóbb helyen...

(#3) Stabi83


Stabi83
senior tag

A vérnyomásmérést hiányolom belőle, az SPO2 is hasznos de csak amiatt nem biztos hogy lecserélem a 4-est.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#4) pusszycat válasza Stabi83 (#3) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem tudja az s9+ is van h 100% mutat van hogy 94% mikor milyen kedve van.

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#5) Baggins86


Baggins86
aktív tag

Ez azért feladja a leckét a Mi Band 4-nek.

(#6) beyruth82


beyruth82
veterán

Én cserélem a 4-est erre. :)
A band 4-et védő nélkül használtam,eléggé karcos lett.Megvan az indok a cserére.Aliról rendelve jóval kedvezőbb az ára mint ami itthon lesz a gari hiánya pedig nem rémíszt mert nem hallottam még olyant hogy egy honor band elromlott volna.

(#7) samujózsi


samujózsi
tag

Nekem Huawei Band 3 Pro-m van.
Elvileg valahogy mér SPO2-t, de csak bizonyos funkciók használatakor, úgy nem, hogy "akkor most véroxigén szintet mérünk", mint a pulzust. Ez vajon tud ilyet?
És olyan csodára képes-e, mint a Huawei, hogy egy feltekert fehér rongyon is képes pulzust mérni? :D

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#8) DithenS válasza samujózsi (#7) üzenetére


DithenS
senior tag

Az atomok mozgását mérte akkor, annyira érzékeny ;]

(#9) samujózsi válasza DithenS (#8) üzenetére


samujózsi
tag

Ja, tényleg... erre nem gondoltam. :D

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#10) Degeczi válasza =Mentor= (#2) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Maguktól nemigen romlanak el (leszámítva az oled kijelző fényerővesztését), de a vízállóság mindig nagy rizikó, bármit is specifikál a gyártó. Ott azért hasznos a garancia.

(#11) domel


domel
tag

A véroxigénszint egy egészséges embernél állandó értéket mutat, akkor is ha nyugalmi állapotban van, és akkor is, ha sportol. Egy fiatal nem fogja ennek hasznát venni. Én vettem egy ujjra csiptetőset a Lidl-ben, a végén már azzal szórakoztam, hogy befogtam az orrom egy percre egymás után többször is, mire minimálisan csökkenni kezdett az érték. Ez max olyannak való, aki átdohányozta az egész életét, és kezd érszűkületes lenni, és akkor ráteszi minden végtagjára külön-külön. Ja meg persze a hegymászóknak is jól jöhet 3000 méter felett, de azok nyilván mást fognak használni

(#12) Stabi83 válasza domel (#11) üzenetére


Stabi83
senior tag

Azért ez nem egészen fedi a valóságot. A Lidl-ben kaphato SPO2 mérőket meg inkább hagyjuk...

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#13) samujózsi válasza Stabi83 (#12) üzenetére


samujózsi
tag

Ezt részleteznéd? Én is úgy tudtam, hogy normál körülmények közt 95-100% közt van, de nem nagyon ingadozik a terheléstől.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#14) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Ismeri valaki a Tomtop webáruházat, vajon megbízhatóak? Ott most igen kedvező áron kapható a Honor Band 5 global verziója, 9000 Ft alatt, ingyenes szállítással:

[link]

(#15) pusszycat válasza samujózsi (#13) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Kinyitod az ablakot,fél percig keményen lihegel és voala 100 %. Ha mégsem megismétled. :)

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#16) samujózsi válasza pusszycat (#15) üzenetére


samujózsi
tag

Nekem a tüdőgondozóban úgy mértek 100%-ot, hogy nem lihegtem ;)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#17) maximilien88 válasza =Mentor= (#2) üzenetére


maximilien88
tag

erről annyit hogy nekem egy MI Band 2 és egy Amazfit BIP ment tönkre kijelző hibával.. szóval azért el tudnak ezek romlani sajnos. ellenben mindkettő gari idő romlott el, szóval végeredményben Neked van igazad :)
és igen az nem Honor volt, biztos ezek sosem romlanak el

[ Szerkesztve ]

(#18) Diamond500 válasza =Mentor= (#14) üzenetére


Diamond500
senior tag

Én is gondolkodom rajta, csak gyorsított szállítással. Akkor viszont már 12ezer ft, ami nem lenne baj, de akkor már VÁM+Áfa..úgy már nem éri meg

(#19) #95763968


#95763968
törölt tag

Sziasztok! Tomtop webáruházból érdemes rendelni? Vagy Aliexpressről mondjuk JK Teamtől?Itt adnak hozzá még egy pantot, meg kijelző védőt is. Én Honor Online store-ba nem találtam global verziót, csak kínait. Köszönöm!

(#20) darts0


darts0
csendes tag

Sziasztok!

Ha valaki látna "akciós" áron, akkor belinkelné?
Köszönöm!

Huawei P30 Pro 8/256 - kék

(#21) beyruth82 válasza darts0 (#20) üzenetére


beyruth82
veterán

Mi az az akciós?Én most rendeltem 67 dollárért 2 darabot mindegyikhez egy-egy tartalék másik színű szíjjal és 3-3 db védőfóliával.Ez az én bankomnál 19591 forintot jelent azaz darabonként 9795 forintot(unicredit bank).

(#22) darts0 válasza beyruth82 (#21) üzenetére


darts0
csendes tag

Belinklnéd?
Köszi!

Huawei P30 Pro 8/256 - kék

(#23) beyruth82 válasza darts0 (#22) üzenetére


beyruth82
veterán

(#24) darts0 válasza beyruth82 (#23) üzenetére


darts0
csendes tag

Köszönöm!

Huawei P30 Pro 8/256 - kék

(#26) k.zozo. válasza Ki$$.EDE (#25) üzenetére


k.zozo.
tag

Sztem írd be a HB4 topikba is, ott nagyobb a forgalom.

(#27) Tecnamo válasza Ki$$.EDE (#25) üzenetére


Tecnamo
csendes tag

Nekem is tegnap (rendeléstől számítva 17 nap) jött meg TomTopról, ugyanúgy a kínai verzió. Ráadás, hogy feleségemnek is vettem, de a Huawei P8 Lite telefonja csak BT 4.0-t tud, úgyhogy nem is lehet párosítani őket.
Én is arra jutottam, hogy várunk a hivatalos megjelenésre, aztán a szoftverfrissítésre, addig muszáj angolul használni az androidot...
Na ez a különbség egy kínai és egy "nyugati" üzletpolitika között, az olcsóságnak ez az ára.

[ Szerkesztve ]

(#29) beyruth82 válasza Ki$$.EDE (#25) üzenetére


beyruth82
veterán

Szerintem maga a karkötő soha nem fog tudni magyarul bármi is van odaírva max angolul de úgyis az alkalmazással használja az ember az pedig magyar. Én már annak is nagyon örülnék ha az aliexpresszről rendelt hb5-öm ami úton van már nem kínai nyelvű lenne hanem angol. Magyarról nem is álmodozom.

(#31) szubrutin


szubrutin
aktív tag

Sziasztok, szerintetek melyiket eri meg jobban megvenni, ezt vagy a xiaomi mi band 4et?

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#32) [Anduriel]


[Anduriel]
aktív tag

Én is most készülök HB5-öt rendelni, de nem nagyon találtam meg, hogy mi a különbség a global és a kínai verzió között, mintha a globalban nem lenne véroxigénszint mérés.
Ez annyira nem is érdekelne, de olvastam olyan tesztet ahol azt írták, hogy van benne NFC, a kínaiban viszont elvileg nincs, ez lenne a globalban? Bár ahogy olvasom, lehet mindegy melyiket rendelem meg úgyis kínai fog érkezni :)

''Az egész világ félreáll az elől, aki tudja, hogy merre megy.''

(#33) beyruth82 válasza [Anduriel] (#32) üzenetére


beyruth82
veterán

Szerintem csak szoftveres eltérés van a kettő között.Ilyen lényeges funkciókban biztos nem tér el a két verzió.

(#34) tigipuf válasza Ki$$.EDE (#30) üzenetére


tigipuf
senior tag

Nekem is ilyen ugyanaz a vásárlás ugyanonnan,de no para!Működik a karkötő az üres menüpontokat majd megoldja egy frissítés (amúgy sincs ott olyan sok minden állitgatni való,megy emlékezetből honor band 4 -em is volt..Eddig tetszik a sokfajta kinézet amit be lehet állítani,megy a verseny keményen a mi band 4-el.Mondjuk most látom téged nyilván kib....ak innen.

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#35) Krinyo válasza tigipuf (#34) üzenetére


Krinyo
senior tag

Nekem is TomTopos rendelés, nekem sincs semmi a menükben magyar nyelvnél. Ugyanakkor minden más jól jelenik meg, sms-ek, hívó neve, dátum, stb, úgyhogy ez valami bug lesz, a verzió global (különben kínai lenne minden). Annyira nem zavar, biztosan lesz rá frissítés (3x frissült egymás után csatlakoztatás után).

(#36) Diamond500


Diamond500
senior tag

Na szép.. Ma rendeltem meg, erre most olvasom mi van :((( Tomtop-on hogyan lehet lemondani, ha még csak "proccessing"?

(#37) Diamond500 válasza Diamond500 (#36) üzenetére


Diamond500
senior tag

Ahh..most már megvárom.. légyszi írjatok ha kapott frissítést és jó lett a menü, magyar nyelvű telefonnal.

(#38) Diamond500 válasza [Anduriel] (#32) üzenetére


Diamond500
senior tag

Kínai verzióval, és magyar telefon menüvel kínai lesz a menüd a karkötőn.

(#39) k.zozo.


k.zozo.
tag

Nekem is úton van egy Aliról, nem volt odaírva melyik verzió. Gondolom kínai lesz 7700-ért :). Remélem majd ehhez is jön idővel firmware mint a 4-hez és akkor angol lesz magyar telóval is, bár ha csak a menü kínai az engem nem zavar úgy sem turkálok benne sűrűn.

[ Szerkesztve ]

(#40) Janaboy válasza Diamond500 (#38) üzenetére


Janaboy
veterán

Alin azt irta valaki h szinkronizalas kozben(?) lehet atvaltani kínait angolra.
Eleg zavaros az ali is, globalra irjak h nincs benne oxigen mero, de mas azt irja van.. Hogy talalja ezt ki az ember?

Janaboy

(#41) #95763968 válasza Janaboy (#40) üzenetére


#95763968
törölt tag

Én ezért is várok. Hivatalos Honor Online store-ba nincs global, csak CN. Más bolt meg írja, hogy hogyha nem kínai a telefon, akkor angol lesz... 23-án jön a Honor 20 Pro, hátha most már ez is jön végre rendesen....

(#42) Diamond500


Diamond500
senior tag

Band 4 -es védőfólia jó az 5-re is?

(#43) k.zozo.


k.zozo.
tag

Akinek megjött már a Band 5, hogy van megelégedve vele?

[ Szerkesztve ]

(#44) Janaboy


Janaboy
veterán

Kínai értelem: “phone language to hungarian, the honor band 5 will be hungarian" :D

Janaboy

(#45) SirRasor válasza Diamond500 (#42) üzenetére


SirRasor
őstag

Jó rá, ugyanaz kívülről a kettő.

k.zozo. 2 napja jött meg, szerintem FOS. Honor Band 4 fórumban fejtettem ki :D

Janaboy amúgy biztos nem, mert a globalban sincs magyar...mármint úgy rendesen. Ezt a pontot én se nagyon értem :)) :W Merthogy lásd a fenti véleményemet erről a félkész kalap mikkamakkáról.

https://prohardver.hu/tema/re_honor_band_4_a_szine_elenk/hsz_1505-1515.html - a 3db hsz-emet érdemes elolvasni.

MÁS: egyre több olyat látok, hogy global vagy china version. Ebay/ali-n kívül ezt sehol se látom megerősíteni, azaz hivatalosan csak 1 verzió létezik. WTF?
Mondok hozzá mást: én a legakciósabbat vettem meg ~7700-ért és a doboza full kínai. Na mondom fasza...a fentiek alapján nyilván nincs benne pölö német nyelv. Átváltottam a telefont és DE, német lett az elméletben china version, ami erősíti azt a gyanúmat, hogy nincs két verzió ebből.

Na amúgy a fentieket kiegészítve, nekem tetszik az adaptív pulzusfigyelés, nem eszi az akksit, mégis azt az érzetet adja, mintha folyamatosan mérné és a grafikon is úgy mutatja.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#46) Janaboy válasza SirRasor (#45) üzenetére


Janaboy
veterán

Global verzió elvileg annyi h angol doboz es használati és elvileg angol lenne az alap nyelv,ha a telo nyelve nem szupportalt.
Olcastam a hszeidet es ami érdekes hogy egy alis eladó szerint hogy hiányzó (nem latszik a szoveg) magyar nyelvű telo eseten azt jelenti, h lesz magyarul. Valszeg a magyar piacon meg ezert sincs.

Janaboy

(#47) PociAti válasza SirRasor (#45) üzenetére


PociAti
senior tag

Ha a szoftvere FOS az jót jelent: ingyenes és nyílt forráskódú (Free and Open-Source). És akkor szabadon lehetne továbbfejleszteni (a kijelzőt, a lépéshosszt, más programokba az adatok feltöltését, stb.), de sajnos zárt a szoftvere.

Van egy egész jó YouTube videó a verziók közötti különbségről: Honor Band 5 INDIAN vs GLOBAL Version | DETAILED COMPARISON | HINDI, mint pl. véroxigénszint mérés, kültéri kerékpározás indítása karperecről, NFC.

A leírások között meg olyan trükk is szerepel, hogy akinél nincs véroxigénszint mérés, az állítson be a telefonján kínai VPN-t, úgy frissítsen firmware-t, aztán jó lesz.

A világ abba az irányba tart, hogy lerövidülnek a fejlesztési ciklusok. Ennek a trendnek az előnyei mellett természetes velejárója a kiforratlanság, vagy az, hogy egyes funkcióikat megjelenés utáni időszakban kapják meg.

(#48) SirRasor válasza PociAti (#47) üzenetére


SirRasor
őstag

Hát igen, de ez most konkrétan azt jelenti, hogy MOST éri meg Honor Band 4-et venni, mert atomstabil, kész termék lett :D
Az enyémben nem volt véroxigénszint mérés és a firmware-frissítés után lett, de van benne pölö német nyelv is. Akkor ez most kínai global :C

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#49) Janaboy válasza SirRasor (#48) üzenetére


Janaboy
veterán

A többnyelvűseg a kínai verzióban is van.
Nekem is HB4 van, szeretem, nem kellett mokolni vele.
Jó lesz ez a HB5 is, picit több funkciója lesz.

Janaboy

(#50) PociAti válasza SirRasor (#48) üzenetére


PociAti
senior tag

Mivel indokolod azt, hogy most, és nem 6 hónappal ezelőtt?
A megjelenéstől kezdve használható volt, és az utóbbi hónapokban nem sok olyan frissítést raktak bele, ami jelentősen javított volna a használhatóságon.

Lehet sopánkodni és visszasírni azt az időt, amikor még a nyomógombos telefonokon korszakát éltük, amikor ezeken az eszközökön hosszú évekig dolgoztak. Huawei, Xiaomi és társai a felgyorsult gyártási ciklusok nyújtotta lehetőségeket lovagolják meg. Ha megmaradt volna az a tempó, akkor ma is stabil, kiforrott, de kb. 40×60 pixeles mono kijelzős óráknál járnánk, ami kizárólag az SMS-ek megjelenítésére használható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.