Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#266751) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Sajnálom ezt a CP2077-et. Pedig de nagyon elterveztem, hogy kari alatt amikor a család már alszik ezt tolom. :U Most várhatok vele min. márciusig, be kell érjem egy fonnyadt EA pass-al. :)

(#266752) Wesder válasza KaitouP (#266750) üzenetére


Wesder
félisten

Ezt még nézni is fàjt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#266753) C4mp3r válasza oliwire (#266747) üzenetére


C4mp3r
addikt

azert erdemes megjegyezni, hogy a guerrilla 1st party studio, csak ps-re fejleszt, es a hzd pont olyan jatek ami szinte csontig van optimalizalva a ps4-re. nyilvan a multiplatform nem menti fel a cd projektet az elfogadhatatlan bugtenger meg 15 fps alol, de azert konnyebb ilyen grafikat osszehozni ha az egesz studio csak 1 geppel foglalkozik. szerintem grafikai javulas nem hiszem, hogy varhato CP-ben, max a textura pop in-t reszelik majd, hogy ne masodperc kesesekkel toltodjenek be npc-k texturai, de jelenleg a crashek es a tomerdek bug foglaljak le oket szerintem.

(#266754) tboy93 válasza kovsol (#266719) üzenetére


tboy93
nagyúr

Fú, én pár hónapja játszottam végig, nekem nagyon gyötremes volt. Halálra untam.

(#266755) WhiteWalker válasza headhunter86 (#266744) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

"Skót Nemzeti Párt hat képviselője nyújtott be"

Oké , köszi , ennyi :DDD

(#266756) consono válasza C4mp3r (#266753) üzenetére


consono
nagyúr

Én félek tőle, hogy azt sem fogják tudni megoldani rendesen, nagyon nagy butítás nélkül. Nekem minden probléma, amit láttam arra utal, hogy folyamatosan streamel a diskről az engine, asseteket, textúrákat, stb. és a lassú ehhez a HDD, SSD kell.

"In God we trust. All others must bring data"

(#266757) erahurka válasza KaitouP (#266750) üzenetére


erahurka
félisten

Ez mondjuk pont a belefér kategória szerintem. Ha csak annyi lenne hogy sokat tölt és betöltés után szaggat néhány másodpercig, senki sem panaszkodna.

(#266758) KaitouP válasza erahurka (#266757) üzenetére


KaitouP
veterán

Hát nekem ez 20K-ért nem fér bele, de még ha csak ennyi lenne a gond a játékkal...

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#266759) perge666 válasza erahurka (#266737) üzenetére


perge666
veterán

Basszus tényleg. :Y

:R

(#266760) FollowTheORI válasza C4mp3r (#266753) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Meg a CP nem is konzolra van fejlesztve... az sem elhanyagolható probléma.

Ha valóban PS4/1X-re lenne alapból fejlesztve, sokkal jobb lenne a szitu. :)

Szerintem itt a helyes eljárás az lett volna, hogy először kiadják és rendbeteszik a PC verziót és rá egy évre kb kiadják a konzolos verziókat. (ie. fordítva mint pl a Rockstar szokta csinálni)
Vagy nagyon maximum a next gen konzolok és PC együtt mehet, mert most kb elég egyforma teljesítményre képesek átlagosan.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#266761) oliwire válasza Kendek (#266748) üzenetére


oliwire
őstag

Hát a crashelős verziókat kihagyom, az biztos, de örültem volna egy szebb grafikának is, sajnos kicsit nagyra tettem a mércét magamnak, a Sony exkluzívjai grafikában nagyon ott vannak. God Of War, Ghost of Tsushima, Detroit, most meg ez Horizon Zero Dawn. Mind lenyűgöző.
Az RDR2 is nagyon szép, egy olyan állapottal is megelégednék grafika terén.

(#266762) oliwire válasza KaitouP (#266750) üzenetére


oliwire
őstag

Éz ezen nevettem: :DDD [link]

(#266763) headhunter86 válasza FollowTheORI (#266760) üzenetére


headhunter86
senior tag

Hát PC-n se rózsás a helyzet, ha nincs erőműved.
Nem kell messze menni, hogy szép és összetett játékokat lássunk PS4 Pro-n, de szerintem azt a szintű látványt, majd csak PS5-ön csodálhatjuk a CP2077 esetében.
Szerintem nem lesz itt olyan optimalizáció. Nem fogják a motor alapjait újraírni.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#266764) oliwire válasza C4mp3r (#266753) üzenetére


oliwire
őstag

Hát ez sajnálatos dolog lenne, hisz most írtam egy példát, az RDR2 grafikának is sokan örülnének már :K
de tuti egyszerűbb a dolog, ha csak 1 platformra kel fejleszteni..

(#266765) tboy93 válasza KaitouP (#266605) üzenetére


tboy93
nagyúr

Többek között ezért engedtem el a PC gaminget. 2 évente vehetsz új VGA-t, ha tartani akarod a lépést. FullHD-ban egy 185e Ft-os kártya nem elég... Ez vicc.

(#266766) FollowTheORI válasza headhunter86 (#266763) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Én itt az egész fejlesztési tervre gondolok, pont ezért... mert szerintem most az volt a baj, hogy egyszerre reszelték mindenre (persze főleg PC-re) és így egyik se lett jó... ha megcsinálták volna a tologatásokkal együtt jól PC-re, onnan utána fókuszálhattak volna csak a konzolokra... így meg a két szék közé estek, és semmire se tudtak eléggé fokuszálni. :)
(valszeg ezért volt a "pánik tologatás" is, mert tudták ők is hogy ez nem fog menni, csak túl későn jöttek rá - vagyis inkább fogták fel a szitut)

Most sokkal nehezebb szituba vannak, mert továbbrais minden platformra egyszerre kell megoldani a problémákat. Ez pedig sokkal többe kerül időben és pénzben is, mire mindent megoldanak egyszerre.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#266767) headhunter86 válasza FollowTheORI (#266766) üzenetére


headhunter86
senior tag

Nehezíti a szitut, hogy nem elég azzal foglalkozni, hogy jól fusson a játék. Hanem telis-tele van irdatlan bugokkal, illúzióromboló grafikai glitchekkel, beragadó fegyverektől kezdve a textúrákba eső karaktereken át a kilövő fizikáig van itt minden :D
Szóval nem sajnálom őket.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#266768) C4mp3r válasza oliwire (#266764) üzenetére


C4mp3r
addikt

rdr2-nel a rockstar ugyanazt csinalta, mint a gta v-nel, eloszor kizarolag csak a konzolokra irtak meg aztan 1 ev elteltevel kiadtak pc-re is grafikai tuningokkal. cd projekt egyszeruen tulvallalta magat, meg a rockstar is rajott, hogy ha 80 fele platformra fejleszt egy idoben, akkor az eleg erosen a minoseg rovasara fog menni. en a helyedben nem varnek itt semmi grafikai tuningot, orulni fognak ha elfogadhatora ki tudjak majd kalapalni mielott refundolniuk kellene az osszes prev gen verziot.

(#266769) Deck válasza C4mp3r (#266768) üzenetére


Deck
titán

Sőt, inkább lejjebbveszik a felbontást, butítanak, rontanak a grafikán, hogy a 30fps meglegyen legalább.

PS5

(#266770) KaitouP válasza oliwire (#266762) üzenetére


KaitouP
veterán

Jaja, ezt láttam korábban, hatalmas. :DDD

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#266771) KaitouP válasza tboy93 (#266765) üzenetére


KaitouP
veterán

Ugye? A felső 10%, az elit, a tehetős jóllétieké lett a platform. Olyan, hogy a középosztály jól járjon, haha ... Nincs is már középkategória, azok is felsőkategóriás árakon mennek már. :U

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#266772) FollowTheORI válasza tboy93 (#266765) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Na jó, de ha csak a grafikát nézzük többet is kapsz. :)

Illetve lehet PC-n is jó kompromisszumokat kötni... lásd "optimalizált" beállítások.

De egyetértek, hogy az az előny amit a PC tud, ár érték arányban erősen luxus lett az utóbbi években. Énis felhagytam már vagy 2 éve ezzel... túl drága lett arra amire nekem kell.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#266773) F-ECT$ válasza tboy93 (#266765) üzenetére


F-ECT$
titán

Én a '90-es évek közepétől kb 10 évig toltam a PC MR-t és akkoriban sokkal gyorsabb volt a fejlődés. Szinte minden téren duplázódás volt 1.5 évente, tehát ott tényleg kuka volt a gép 2-3 év után, el se indultak bizonyos játékok már. Most egy jól összerakott PC még bőven jó lehet 2-3 év elteltével is medium garfikára, bár ezt csak a partvonalról kiabálom már :)

Dive ever, work never.

(#266774) oliwire válasza C4mp3r (#266768) üzenetére


oliwire
őstag

Én most már csak arra hajlok, hogy megvárom, míg összekapják azt a CP-t és spoilermentesen kivárom azt az fél, egy évet, és jobb minőségben látok neki a játéknak :D

(#266775) tboy93 válasza oliwire (#266774) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1

Addigra mire bugmentes lesz, talán PS5-öt is kapok.

(#266776) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Az év végi szokásos:

Mi volt az év játéka számotokra 2020-ban?

Live-Die-Respawn

(#266777) nanorambo válasza Gigicuci (#266751) üzenetére


nanorambo
őstag

Há én nem gondoltam volna, hogy decemberben (egy új coddal és a cyberpunkkal a merevlemezen) nem lesz mivel jatszanom, de egyiket sincs ingerenciám elindítani :(

(#266778) erahurka válasza KaitouP (#266758) üzenetére


erahurka
félisten

Ne viccelj már, ennyi baja más játéknak is van. Szerintem ez bőven elmegy. Nyilván úgy hogy később ezt is javítják.

(#266779) saelin válasza KaitouP (#266750) üzenetére


saelin
veterán

Érdekesek ezek a bugok. Nekem ilyet soha nem csinált még, ellenben már minden szaron crash-el:
- Túl gyorsan megyek a járművel: crash.
- Scanner-el zoomolok: crash.
- x időnként: crash
- Küldetés/átvezető közben: crash.
- Harcolok az utcán: crash.

És még a végtelenségig tudnám ezt sorolni. Egyik barátom alap ps4-én meg egyszer omlott össze 30 óra alatt. Ő is az 1.02-vel kezdte a karit mint én. Próbáltam újratelepíteni, rebuild database, net nélkül, beállításokat alapra rakni, új kari stb... Most lehetne viccesen azt mondani hogy nálam szar valami, de ez csak részben lenne igaz. Semmi más játékkal nincs bajom, és ennyi nem is volt soha mint most a Cyberpunk-al. Ehhez jön egy csomó vizuális, audio, küldi, animáció bug is, amik teljesen belerondítanak az amúgy kellemes küldetésekbe. Nehogy már ennyi beleférjen egy 20e forintos játékba mert majd fél év múlva játszható lesz. Írjak oda hogy ealry access, paid beta vagy hasonlók, mert így jogosan mérges a fél konzol társadalom. Át lettünk baszva. Nem kicsit.

Hiába van 40 óra benne ps4 pro-n, ha ennyi hiba van benne. Erre a játékra már nem úgy fogok emlékezni, hogy jaj, de király játék volt ez, hanem úgy hogy a story az király volt, de minden másban bugos és kidolgozatlan. Őszintén remélem hogy semmi díjat nem kap ( jó, max a zenére) ezek után, mert emiatt a technikai malőr miatt nem érdemlik meg a jelölést sem. Ők gerjesztették a hype-ot, most viseljék a következményeket a trehányságuk miatt.

Szerk: a Kommentem második fele már inkább erahurka-nak szól. :R

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#266780) Deck válasza saelin (#266779) üzenetére


Deck
titán

A sztori is igen erős.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#266781) C4mp3r válasza nanorambo (#266777) üzenetére


C4mp3r
addikt

kepzeld akik meg a szabadsagot is erre idozitettek... en most elvagyok Death Strandinggel Horizon Zero Dawn dlc utolso quest meg vissza van illetve elovettem az 1-2 eve felrerakott Rise of the Tomb Raidert hogy befejezzem. kozben tegnap bezsakoltam a Shadow of the Tomb Raider Definitivet is 15 euroert igy teljes a trilogia.

(#266782) saelin válasza Deck (#266780) üzenetére


saelin
veterán

Lehet hogy ez a legerősebb fegyvere a játéknak - engem is ez tart benne, de technikailag egy romhalmaz konzolon, amit valószínűleg sosem fognak tudni teljesen rendbe tenni. Ps5-ön és az új boxokon majd jobban fog futni idővel, de egy csomó dolgot nem fognak kijavítani benne. Én azt mondom hogy ez a legrosszabb openworld játék ami kijött mostanában, mert pont az openworld része van teljesen meghalva technikailag és kivitelezésileg. Ettől láttunk már sokkal jobbakat, amikbe az ember bele tudta magát élni. Itt végig mész az utcán és elkap a sírás annyira élettelen az egész. A történeteken kívül egy nagy nulla a játék sajnos.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#266783) Deck válasza saelin (#266782) üzenetére


Deck
titán

"Ps5-ön és az új boxokon majd jobban fog futni idővel"
Már most 60fps... Jól fut :D

PS5

(#266784) Kendek válasza Deck (#266783) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szerintem itt nem egészen erre gondolt, hanem az összes többire ami a játékélményt most még erősen rombolja. ;)

<-ƘƘ->

(#266785) Xaels válasza saelin (#266782) üzenetére


Xaels
félisten

Ne is mond, úgy nekifeszülnék de 10perc se telik el és az egész taszít kifele magából a sok rohadt bugjával. Arra sem jó, hogy felpattanjak egy fasza mocira és bömböljön a Samurai (Refused) és gyönyörködjek az amúgy grandiózusan felépített városban. Én ezt már meghagyom arra az időre amikor megjelenik a PS5 verzió. Már csak azt remélem, hogy az Outriders nem lesz ilyen állapotban és eldöcög majd rendesen Pro-n ha addig nem lesz meg a nextgen.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#266786) nemorino válasza FollowTheORI (#266766) üzenetére


nemorino
tag

Mindennek meg lehetett a maga oka. Azt hiszem 2020 lehetett a céldátumuk, hiszen CP2020 volt az eredeti franchise. Közben megérkezett az új generáció, már csak azért sem akarták elhalasztani, hogy a PS4/Xbox One vevők még nagy tömegben vásárolhassanak. Miután bejelentették a megjelenési dátumot, kényszerpályára kerültek, legyártották a rengeteg ajándéktárgyat, könyvet stb. de akár a PS4/XONE tokokat, térképeket, matricákat stb. már csak a lemez hiányzott belőle. Irtózatos pénzekről van szó, a játék csak a jéghegy csúcsa. Túlvállalták magukat, nem is kérdés, de szerintem még kiállhattak volna nyáron azzal, hogy a Covid miatt nem lesz kész idén a játék, rengeteg pénzt buktak volna, de az arcuk megmarad. Ehelyett jött, hogy meglepően jól fut a játék az alap konzolokon... Most ugyanígy elbukják a pénzt, mert ilyen premierrel nem fognak sorbaállni a vásárlók, ha csoda nem történik, akkor komolyan akciózni kell a játékot és oda a jóhírük is.

"Le style est l'homme même." Georges-Louis Leclerc de Buffon

(#266787) KaitouP válasza erahurka (#266778) üzenetére


KaitouP
veterán

Én ilyen problémákkal nagyon régen nem találkoztam konzolon, és nem, nem megy el, ingyen se, nemhogy úgy hogy fizettem érte. És ahogy mondtam, ez a probléma úgy 10%-a. A borzalmas futási teljesítmény, és egyéb bugok itt még nem is látszanak. Ez az a szint, amit már nem kéne szó nélkül lenyelni.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#266788) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Sziasztok,

Hangos a PS4 pro max lászt of ász közben, mitteggyek?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#266789) ldave válasza sutyesz96 (#266788) üzenetére


ldave
félisten

- Doktor úr, ha megnyomom szemem így, akkor fáj, mit tanácsol?
- Ne nyomogassa.

A Slime draws near! Command?

(#266790) consono válasza sutyesz96 (#266788) üzenetére


consono
nagyúr

Tedd hangosabbra a TV-t/fülest :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#266791) sutyesz96 válasza ldave (#266789) üzenetére


sutyesz96
őstag

Én tőtött káposztára gondoltam, de lehet csak egy kis mézeskalit nasizok.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#266792) Carlos Padre válasza kovsol (#266731) üzenetére


Carlos Padre
veterán

+saelin
+Deck
Ps4 pro és ps5 volt a kiinduló pont. Tegnap megnéztem több videót is és a ps4 és a pro között hatalmas a különbség, a pro verzió meg ps5ön ugyanaz. A különbség a framerate, a felbontás és a töltési idő, de ezt a ps5 izomból teszi nem a program érdeme. A textúrák, a lod, a details, az npc-k, a grafikai hibák és a glitchek is mind ugyanazok. A fagyás nyilván ritkább a több ram miatt, de menetrendszerűen bekövetkezik másfél óránként. Nem is lehet másként, hisz egyelőre kompatibilis módban fut a játék a ps5ön, nincs natív portja.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#266793) Kendek válasza Carlos Padre (#266792) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Oké, csakhogy annál a résznél mikor azt írod, hogy framerate és felbontás a különbség, ott sajnos nem úgy kell elképzelni, hogy gyengébb a Pro esetén, hanem úgy, hogy rossz és majdhogynem vállalhatatlan. Értsd, ég és föld a különbség, főleg a CPU miatt. Ez nagyon sokat jelent a játékélményt tekintve, és egyáltalán nem lehet azt mondani rá, hogy a kettő teljesen ugyanolyan. Ez félrevezetés lenne, kb. ugyanúgy mint mikor a CDPR azt jelentette ki, hogy az alapkonzolokon meglepően jól fut.

<-ƘƘ->

(#266794) nanorambo válasza Kendek (#266793) üzenetére


nanorambo
őstag

Mondjuk vállalhatatlannak egyaltalan nem mondanám a pro-s változatot teljesítmény szempontjából.

(#266795) ProEvoFan válasza Carlos Padre (#266792) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Karácsonykor majd nézem hogyan játszik a gyerek a Cyberpunkal XSXen.
Kíváncsi vagyok.PS4re nem mertem megvenni, de XSXre simán bevállaltam mint első Xbox játékunk, no persze PS5re is ez lenne az első, ha lenne boltban gép...

(#266796) penge111 válasza WhiteWalker (#266738) üzenetére


penge111
addikt

Igen én 6k-ért húztam be anno, nagyon tetszett a játék!

Más: Most értem a TLoU 2 végre, nem írok róla sokat: számomra mestermű, grafika, zene, story minden nagyon ott van. Picit a végét túl tolták, de még belefért nekem. Örülök, hogy sorra került ez a cím. Értem már mire írtátok, hogy érzelmi hullámvasút az egész :K

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#266797) m3tr0


m3tr0
senior tag

Sziasztok,

ps4-en a gyors inicializalas is megfelelő eltüntetni az adatokat a gépről?

A fizetési beállításokbol már töröltem a korábban hozzá adott fizetési módot.

Majd ezutan kapott egy gyors inicializalast.
Ez így jó?

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#266798) Kendek válasza m3tr0 (#266797) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Persze, a gyors inicializálás az bőven elég.

<-ƘƘ->

(#266799) m3tr0 válasza Kendek (#266798) üzenetére


m3tr0
senior tag

Köszönöm a gyors választ! :R

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#266800) gorgocska válasza m3tr0 (#266799) üzenetére


gorgocska
tag

Srácok ez az Inicalizálás mennyi ideig tart? Most vettem a gépet és fullra le akarom törölni.

Tcl 55c835, xbox 360,xbox SS 512gb,,Ps5

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.