Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#266801) Kendek válasza gorgocska (#266800) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Bőven elég a gyors inicializálás is, az hamar meg van.

<-ƘƘ->

(#266802) gorgocska válasza Kendek (#266801) üzenetére


gorgocska
tag

oké köszi :C

Tcl 55c835, xbox 360,xbox SS 512gb,,Ps5

(#266803) WhiteWalker válasza penge111 (#266796) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Várok vele egy Store akciót és behúzom :C
PS Vita-n kezdtem el , egészen belemélyedtem , kb 15 órám volt benne , aztán a kis masinát eladtam és így elveszett a játék is :O
Imádtam minden percét ,de maradt bennem egy kis tüske , hogy félbe lett hagyva...Szóval szívesen elkezdeném elölről PS4-n. Szuper játék.

Nagyon jó a leírásod róla! Hasonló gondolataim vannak vele kapcsolatban.

A Kingdom Hearts III megvolt neked? Ha igen , vélemény? :R

(#266804) #73040384 válasza headhunter86 (#266682) üzenetére


#73040384
törölt tag

Vak vezeti világtalant !
[link]
És sokak szerint ezek "év játékai" címet érdemelnek :F

(#266805) Nayrobi


Nayrobi
őstag

Lesz CP2077 refund, és

"A SIE ezen felül további értesítésig eltávolítja a Cyberpunk 2077 játékot a PlayStation Store kínálatából."

Na ez durva.

[link]

(#266806) consono válasza Nayrobi (#266805) üzenetére


consono
nagyúr

Az, de volták elég bátrak meglépni... Fel sem kellett volna engedni ilyen állapotban a store-ba.

"In God we trust. All others must bring data"

(#266807) saelin válasza Nayrobi (#266805) üzenetére


saelin
veterán

Az én refund kérelmemre még nem válaszolt a Sony. 40 órám van a játékban és ez úgy, hogy bíztam a day one, day three stb patchben amik kb semmit nem javítottak nálam. Kíváncsi leszek mit írnak vissza mostmár hogy a store-ból is levették a játékot. Ha visszakapom az árát folytatom Stadián. Ott sokkal jobb állapotban van a játék és amíg ps-re kipofozzák talán végig is tudom játszani majd. A Sony és MS részéről erősebb kontroll kellene hogy mi kerülhet fel és mi nem a store-ba. Nem ez az első eset hogy ilyen technikailag vacak állapotban jelenik meg valami.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#266808) Deck válasza saelin (#266807) üzenetére


Deck
titán

Minket felvehetnének tesztelőnek :C

PS5

(#266809) saelin válasza Deck (#266808) üzenetére


saelin
veterán

Amennyi crash reportom volt simán. Ha lett volna ingame lehetőség bugot jelenteni akkor azt is küldtem volna, mert a játék története az jó és vannak benne gameplay elemek amik lekötik a játékost, de a rengeteg hiba az lehetetlenné teszi a gondtalan játékot, teljesen beárnyékolja azt. A játék dedikált topic-ját szerintem hagyom is, mert a sok pc fanboi-nak semmit nem lehet mondani a játékról ami negatív. Teljesen lehangoló az ottani légkör.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#266810) Cifu válasza saelin (#266807) üzenetére


Cifu
nagyúr

Valaki felhomályosítana hogy működik ez PS-en?
A Techspot cikke alapján csak a Playstation Store-ból vette le a Sony, tehát akkor a digitális verzióval nem lehet most már játszani se, vagy csak újból megvenni nem lehet?
A fizikai kiadással lehet tovább játszani?
A CP2077 topic összefoglalójába bele szeretném írni információnak, de nem látok rá a témára rendesen és az ezzel foglalkozó cikkek sem egyértelműek... :U

@ST007: A CP2077 nemhogy az év játéka nálam, de a The Witcher 3-at is túlszárnyaló zseniális játék. A kétségkívül jelentős mennyiségű bugok és játékbéli problémák ellenére is. Az is esélyes, hogy ahogy a The Witcher 3, ez a játék is úgy egy évvel a megjelenése után lesz teljes értékű. De az is tény, hogy nem konzolon játszom, tehát a PS-en tapasztalt problémákkal én nem találkoztam...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#266811) Deck válasza Cifu (#266810) üzenetére


Deck
titán

Eltűnt a store-ból a játék, de mivel megvettem (digitálisan) így a saját gyűjteményemnél ott van.

PS5

(#266812) Brenor válasza tboy93 (#266765) üzenetére


Brenor
aktív tag

"Többek között ezért engedtem el a PC gaminget. 2 évente vehetsz új VGA-t, ha tartani akarod a lépést. FullHD-ban egy 185e Ft-os kártya nem elég... Ez vicc."

Ezzel én is így vagyok. Sokkal jobban megéri 7 évente egy konzol venni, mint 3 évente 300-400 ezer forintot eltapsolni új alkatrészekre. Ráadásul a pc instabilabb is, mint a konzol. Egy éve van ps4-em és eddig semmi problémám nem volt vele. Kb. 20 évig voltam pc gamer, rengeteg problémákba ütköztem már első évben is. Sok kellemes élmény mellett, elég sok bosszantó élményeim voltak a pc-vel.
Ráadásul környezettudatosság szempontjából is jobban megéri a konzol. Oké, hogy nem olyan szépek, mint csúcsgépen és nincs annyi fps szám, de a pénztárca és környezetbarát megoldás miatt inkább maradok konzolnál.

(#266813) saelin válasza Cifu (#266810) üzenetére


saelin
veterán

Olvasatom szerint maga a CDPR kérte a játék eltávolítását az áruházból. Ilyenkor akinek megvan a játék az játszhat vele tovább, de a könyvtárából szerintem ugyan úgy eltűnik nekik is. Ebben persze nem vagyok biztos. A lemezes verziókra ez semmilyen hatással nincs, még a patcheket is megkapják ilyenkor. Szóval nem megvehető mostantól a játék, de akinek megvan az használatja.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#266814) Cifu válasza Deck (#266811) üzenetére


Cifu
nagyúr

& @Saelin: Köszönöm a válaszokat, ezt akkor beleírom az összefoglalóba. :R

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#266815) megyer11 válasza Deck (#266808) üzenetére


megyer11
tag

Minek, mikor ti ingyen teszteltek... Illetve dehogy. Ti még fizettek is érte. :C

(#266816) nemorino válasza Deck (#266811) üzenetére


nemorino
tag

Nyilván Tőled nem veszik el, hiszen akár elégedett is lehetsz a játékkal. Szerintem csak akkor tűnik el, ha refundolsz.

"Le style est l'homme même." Georges-Louis Leclerc de Buffon

(#266817) tboy93 válasza Brenor (#266812) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hát ja, abban nagyjából mindenki egyet ért úgy látom, hogy rentábilisabb a konzol. Főleg ha a PC-n nem virágboltot használ az ember, hanem ott is fizet a játékokért.

Grafikában nem veszi fel a versenyt a csúcs hardverrel, de ez mondjuk engem személy szerint sosem zavart, mert amúgy sem volt sosem olyan PC-m ami ki tudta volna maxolni az éppen újonnan megjelent játékokat.

(#266818) nemorino válasza saelin (#266813) üzenetére


nemorino
tag

"Cyberpunk 2077 Refunds
SIE strives to ensure a high level of customer satisfaction, therefore we will begin to offer a full refund for all gamers who have purchased Cyberpunk 2077 via PlayStation Store. SIE will also be removing Cyberpunk 2077 from PlayStation Store until further notice.
Once we have confirmed that you purchased Cyberpunk 2077 via PlayStation Store, we will begin processing your refund. Please note that completion of the refund may vary based on your payment method and financial institution."

Nem vagyok biztos benne, hogy a CDPR kérte, a megfogalmazás alapján inkább egyoldalú döntés. Szerintem a Sonynak elege van a sok refundból, rengeteg munkaidőt emészt fel, amire a karácsonyi, egyébként is kemény időszakban nincs szükségük. Esetleg még üzenet is lehet a fejlesztőknek, hogy mostantól minden bugos, optimalizálatlan játékot nem fognak forgalmazni.

"Le style est l'homme même." Georges-Louis Leclerc de Buffon

(#266819) Deck válasza nemorino (#266816) üzenetére


Deck
titán

Egyértelmű, hogy eltűnik refund esetén.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#266820) saelin válasza Deck (#266819) üzenetére


saelin
veterán

Amúgy ez is tiszta érdekes. Ha meg tudják oldani hogy a felhasználó gépéről eltűnjön a letöltött és telepített játék, akkor minek védi magát a Sony mindig azzal a szöveggel, hogy csak le nem töltött játékra adnak refund-ot. Jó lenne ha változtatna a pénzvisszatérítési elvein, mert ez így nagyon gáz néha. Nekem eddig csak a Final Fantasy XIV Online egyik kiegészítőjét és ugyan ezen játék egyik limitált kiadásának az árát adták vissza, de azt is azért mert kétszer tudtam megvenni a gagyi ps app miatt. Ott nem szaroztak azzal hogy letöltötted már vagy sem. Látták hogy dupla és törölték az egyiket. Mint utólag kiderült ezeket akárhányszor meg lehet venni, mert addon-okként működnek. Ez is milyen kókler megoldása a dolognak? Más játékoknál normálisan megoldják hogy a dlc-t csak egyszer tudjad megvenni, míg ennél a játéknál nem. Előnye annyi, hogy így a különféle digitális változatok közül bármelyiket megveheted még akkor is, ha birtoklod a játék valamilyen kiadását. Ugye ebből is szoktak bajok lenni. Megvan az alapjáték és már a gold, goty stb nem vásárolható meg. A Ps store nem épp a legmodernebb ilyen téren na.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#266821) Bad Pritt válasza saelin (#266820) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem azért nincs refund policy, mert ne tudnák megoldani, azért nincs, mert nem akarják megoldani. Minek oldanák, egy relatív alacsony lángon égő problémája ez a PS-nek, soha nem volt belőle nagyobb botrány, nem voltak tömeges petíciók, nem kapta fel a média, nekik meg nyilván jó így.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#266822) _drk válasza tboy93 (#266817) üzenetére


_drk
őstag

Ps-en is el lehet költeni rengeteg pénzt. 3-4 teljes új játék és már 100nál tartasz. Se kipróbálás, se refund, zéró másodlagos lehetőség. Max a drága és elég gyenge ps+.
PC-n meg a 4 éves midranges vidkarikkal(1060,rx470) is boldogan eljátszanak.
Persze ha kell a 144hz meg 1440p minden maxon az zsebbe nyúlós. Mint ps-hez az oled tv mert persze azzal az igazi!

(#266823) F-ECT$ válasza _drk (#266822) üzenetére


F-ECT$
titán

Drága PS+? Havi 1100 Ft?

A day1 játékok meg PC-n is drágák.

Ha lemezes PS-ed van, akkor sokkal olcsóbban játszol, mint PC-n.

Dive ever, work never.

(#266824) consono válasza _drk (#266822) üzenetére


consono
nagyúr

Azért ez nem teljesen így van, pont most a CP hozta elő PC-n is, hogy egy 4 éves kártya már épp csak alig-alig elég bármire is 1080p-ben... Meg PS-en sem köteleznek senkit, hogy zero day vegyen meg mindent. Mindegyiknek megvan az előnye.
Én pl. csak és kizárólag a java-s Minecraft miatt építettem gépet a kölöknek, mert ő 80-90%-ban csak azzal játszik, leginkább online. Ez máshol nincs, a népszerű szerverekre nem lehet felmenni Win10-ről vagy konzolokról, modolni nem lehet úgy stb. Én meg élvezem, hogy digitálisan letöltöm amivel akarok játszani, semmi vacakolás, takarítás, konfig buzulás... Megy. De más a use case...

"In God we trust. All others must bring data"

(#266825) tboy93 válasza _drk (#266822) üzenetére


tboy93
nagyúr

Day1 PC-n is drága.

(#266826) kovsol válasza F-ECT$ (#266823) üzenetére


kovsol
titán

És a PS+ sokszor extra leárazásokat is biztosít a digitális játékokra, szóval nem csak a multi, és az ingyen játékok miatt jó. Na meg a felhőben tárolt játékmentések is biztonságérzetet ad számomra.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#266827) fausto válasza Brenor (#266812) üzenetére


fausto
addikt

Mondjuk a matekból az kimaradt, hogy 7 év alatt kb 120.000 Ft megy el egy olyan alapvető szolgáltatásra, hogy tudj online játszani. Plusz a játékok is jelentősen drágábbak, úgyhogy máris nem olyan nagy a különbség
Szerk.: mire bepotyogtem vótmá :(

[ Szerkesztve ]

(#266828) _drk válasza consono (#266824) üzenetére


_drk
őstag

Ne a cyberpunkot hozzuk már fel pls! :DDD

tboy93
Minden drága a mai világban csak hozzá állás kérdése mennyit akarsz költeni.

Nyilván most a ps4 pro a best buy mert használtan 80k és rengeteg jó exkluzív cím van rá gombokért, Meg sok más kiváló játék is szintén olcsón.

(#266829) kovsol válasza fausto (#266827) üzenetére


kovsol
titán

Na indulhat a konzol vs PC vita soha véget nem érő körforgása.
Megveszem a lemezt használtan az aprón, kijátszom a játékot és eladom árában, vagy pár ezer mínusszal. PC-re is csak az van leárazva jelentősen ami több éves játék, ott meg van már leárazás konzolokon is.
Megjelenés után pár héttel már 4-5e Ft al olcsóbban megveszem a lemezes játékot használtan egy AAA címnél, és vannak az egyszerjátszós játékok, mehet is az apróra amint végez az ember. PC esetében már minden fiókhoz kötött, és használt kereskedelem nem létezik.
Nekem Xbox "classic" óta van konzolom, és PC is volt mindig mellette. Konzolnak tudod mi a nagy előnye az én szememben? Informatikusként egész nap a gép előtt ülve dolgozom. Szabadidőben tökre nincs kedvem leülni egy másik számítógép elé, így jobban esik nekem az, hogyha úgy van kedvem a kanapén fetrengve is tudok játszani.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#266830) Deck válasza fausto (#266827) üzenetére


Deck
titán

7 x 13.500 Ft (többször van évente akcióba, nem kell a full árral számolni és ferdíteni) = 94.500 Ft
De ez alatt a 7 év alatt kapsz havonta 2 játékot legalább 24 x 7 = 168db játék és olcsóbban vásárolsz. Most már ott a Collection is. Lesz online mentésed, tudsz online játszani. De nem mindne esetben kell, pl a Fortnite.
De nem kötelező megvenni és online játszani sem. Ha meg mégis akar valaki, akkor csak nem hal bele havi 1.125 Ft-ba...

Továbbá konzolon veheted és adhatod a játékot. És ott vannak az exkluzívok is.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#266831) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Beszarás, a Sony csinált egy külön oldalt csak a CP2077 refund számára. :D

https://www.playstation.com/hu-hu/cyberpunk-2077-refunds/

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#266832) tboy93 válasza Deck (#266830) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ráadásul azt még bele se számoltuk, hogy napi átlag 2 óra játékkal a PC 7 év alatt ~70.000Ft-al több áramot fogyaszt ;]

(#266833) nanorambo válasza Bad Pritt (#266831) üzenetére


nanorambo
őstag

Kipróbáltam. Kíváncsi vagyok elutasítják-e. Kb 6 órám van a játékban. :D

(#266834) F-ECT$ válasza kovsol (#266829) üzenetére


F-ECT$
titán

Igen, fölösleges ezen vitatkozni, mindenkinek a saját szokásaihoz mérten kell választani. Mert valóban lehet iszonyat pénzt költeni a konzolra is, ha valakinek minden day1, digitálisan kell, és ki lehet hozni viszonylag emberi áron a pc-t is, ha nem a 4k@144 fps a cél.

Dive ever, work never.

(#266835) Ogre66


Ogre66
kezdő

Ahogy neztem a teszteket nem csodálom hogy sokan visszakerül a pénzt a CP miatt. A grafika borzasztó Ps4-en. Azon szerencsések köze tartozom akiknek ps5 van így nekem csak a bug halmazzal
kell megkuzdenem ami nem olyan zavaró, bár 4K itt is felejtos. Mi lett volna ha márciusban kiadják...

(#266836) #73040384 válasza Cifu (#266810) üzenetére


#73040384
törölt tag

Úgy könnyű !!! ;]

(#266837) fausto válasza Deck (#266830) üzenetére


fausto
addikt

Ugye azt tudod, hogy olyan fizetős szolgáltatásoknak tapsolsz, aminek ingyenesnek kéne lennie :U Online játék és 10GB tárhely, wow!
Az Epic meg egy jobb hónapjába ad ingyen annyi játékot, mint a Plus egy év alatt...
A hatalmas PS Plus akciókról: menj már fel pls PSPrice-ra és mutass már nekem 5 olyan játékot, ami tényleg fasza leárazást kapott! Én most megnéztem a kívánságlistámon 5-7 címet és egy nagy bullshit, amikor külön ár volt a Plus előfizetőknek, kb annyiért vagy drágábban adták, mint korábban.
Értem én, hogy fasza a PS, de nyugodtan lehet az ember kritikus. Felfoghatatlan számomra, hogy hogyan tud bárki lelkesülni a PS Plus-ért. Kb. a kötelező rossz, amit fizetni kell.

(#266838) raziel01 válasza fausto (#266837) üzenetére


raziel01
veterán

Évi 13500 Ft nem egy eget rengető összeg. A mai világban már semmi sincs ingyen, eleve ha azt nézzük veszel egy konzolt 185 ezerért egész jó hardverrel és 5-6 évig el vagy vele.
Nem várható el, hogy benne legyen az árban az ingyen multi is. Az meg hogy sokszor kapunk 1 vagy akár 2 normálisabb játékot azért nem olyan rossz.

(#266839) Deck válasza fausto (#266837) üzenetére


Deck
titán

Mi az, hogy ingyenesnek kellene lennie? A Sony dönti el.
A PS+ egy jó dolog és opcionális. A 10GB meg 100GB.
Szoktak lenni jó akciók vele és sok jó játékot is kaptunk. Ha sok neked a havi 1.125 Ft akkor menj PC-zni, hisz úgyis az Epic ingyen ad játékokat. :)

PS5

(#266840) Ogre66


Ogre66
kezdő

Hat a ps plus nem lenne rossz,de én is azon az állásponton vagyok hogy a multi rész ingyenes kene legyen. Én maradok a Ps now-nal nekem az jobban bejön.

(#266841) FunPro válasza raziel01 (#266838) üzenetére


FunPro
senior tag

"A mai világban már semmi sincs ingyen"

Kivéve a pc-s multi. ;]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#266842) consono válasza FunPro (#266841) üzenetére


consono
nagyúr

Azért meg a csalók miatti idegeskedéssel fizetsz :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#266843) Deck válasza FunPro (#266841) üzenetére


Deck
titán

Aimbot, wallhack, ezek is ingyenes dolgok... Kivéve a Windows... ;]

PS5

(#266844) F-ECT$ válasza fausto (#266837) üzenetére


F-ECT$
titán

2 éve van PS-em, alig kellett játékot vennem a plus most. A régi motorosoknak tényleg nem ér sokat játékok szempontjából, a multiért meg valóban nem kell PC-n fizetni, szóval lehet rá kritikus szemmel is nézni, de ezeket figyelembe véve kell dönteni a platformok között.

És be szoktam húzni az Epic játékokat is :DDD

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#266846) WhiteWalker válasza raziel01 (#266838) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Azért akciósan ennyi a ps+ ;]

[ Szerkesztve ]

(#266847) F-ECT$ válasza WhiteWalker (#266846) üzenetére


F-ECT$
titán

Egy évben 3x akciós, kb mindig ugyanakkor, szóval nehéz lemaradni róla :))

Dive ever, work never.

(#266848) fausto válasza Deck (#266839) üzenetére


fausto
addikt

Akkora vehemenciával véded, mintha Sony részvényes lennél, de azért próbáljuk meg :)

"Mi az, hogy ingyenesnek kellene lennie?"
Tegyük fel, hogy tolom a Battlefront 2 vagy GTA V multit. A Sony-nek milyen hozzáadott értéke van a dologhoz? Ő biztosítja a szervereket hozzá?
"A 10GB meg 100GB" - ok, akkor 100GB, de akkor is egy felhős tárhelyről beszélünk, ahova csak a mentések mennek fel. Ezért ez 2020-ban alap lenne.
"Szoktak lenni jó akciók" - továbbra is várom azt az 5-10 játékot, ami olyan marhára akciós volt plus-szal és nem annyi, mint máskor plus nélkül :)
"Ha sok neked a havi 1.125 Ft akkor menj PC-zni" - ja igen, az ultimate érv, ha már mást nem tudsz felhozni :D De hagy jegyezzem meg, hogy ez a 1125 Ft is parasztvakítás (bontsd le még jobban, "csak napi 40 Ft!!!!"), mert ha nem éveset veszek, akkor 2700 Ft. Azaz most, hogy pl belekezdtem a Persona 5-be és megvettem a Death Stranding-et, két hónapig tuti nem fogok multizni, mégis ketyeg. Havonta meg nem éri megvenni.

#266838 raziel01
"Évi 13500 Ft nem egy eget rengető összeg" tudod mit, igazad van, tényleg nem sok. Utalsz nekem is? :)
"Nem várható el, hogy benne legyen az árban az ingyen multi is" pedig elvárható lenne, miért nem? A Sony mit tesz hozzá egy pl. EA játékhoz?

#266844 F-ECT$
"2 éve van PS-em, alig kellett játékot vennem a plus most" - ez mondjuk tényleg ízlés kérdése, azon meg nem érdemes vitázni. De azért elég sokszor felmerült a Sony forumokon, hogy ha már mindenképp le akarják húzni az embert, legyen egy csak multis Plus olcsóbban, mert azért elég sokaknak nem pálya az ingyen játék. Vajon miért nem lépték meg eddig? :) Majd akkor, ha a valamelyik konkurencia a tökükre lép (a PS3 generáció közepén-végén pl. nagyon tepertek, mert az X szorongatta őket)

(#266849) Deck válasza fausto (#266848) üzenetére


Deck
titán

Ez a Sony plarformja. Ha nem tetszik nem kell használni, ilyen egyszerű ez. A PS4 óta ez van már és hirtelen most nem tetszik? Ennyit nyafogni ilyen dolgon... :DDD

PS5

(#266850) fausto válasza Deck (#266849) üzenetére


fausto
addikt

Eddig sem tetszett, csak most került szóba, hogy mennyire takarékos a ps.
Apropó takarékosság: NAGYON kíváncsi vagyok, mikor adott olyan extra jó deal-t a ps plus, írd már meg kérlek :) mert nagyon írod, hogy mekkora kedvezményeket ad, valahogy eddig elment mellettem. A psprices.com mutatja

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.