Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#264401) erahurka


erahurka
félisten

Ha már szó volt a Fallen Orderről mostanában, megvettem PC-re. Elvileg bizonyos beállításokkal simán tartania kell a 30 feletti képfrissítést szóval jobban kellene majd mennie mint PS4 Slimen.

(#264402) Gery9112 válasza erahurka (#264401) üzenetére


Gery9112
őstag

Ha van hozzá erősebb pc-d menni fog simán. Optimalizálás terén nem alkotott most nagyot a Respawn, remélem a 2. részre és az új konzoloknak hála ez változni fog.

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#264403) erahurka válasza Gery9112 (#264402) üzenetére


erahurka
félisten

Annyira nem erős, egy laptop GTX1050-nel. De szépen viszi 1360x768-ban (ennyi a tévém natív felbontása), 40-60 FPS közt teljesít. A probléma inkább az amit rühellek a PC gamingben, hogy van az Origin kliens ami egy nagy rakás büdös szar és az terheli a procit folyamatosan 40%-on, így a játékkal együtt már sokszor átvezető közben egyszerűen megáll a kép....

A másik ami örömteli, hogy a legutóbbi BIOS frissítéskor a DELL letiltott valamit, úgyhogy nem tudom alulfeszelni a procit (kevesebb energiát fogyasztana és hűvösebben működne)...

Utálom a PC-ket...

[ Szerkesztve ]

(#264404) saelin válasza erahurka (#264403) üzenetére


saelin
veterán

Munkán kívül már én sem bírok előtte ülni. Pedig régen mennyi gépet raktam össze magamnak és hogy élveztem... Változnak az idők.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#264405) tboy93 válasza saelin (#264404) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1, 15 évig csak PC-t nyomtam. Mióta megvan a PS4 egyszer sem ültem le az asztali gép elé játszani.

[ Szerkesztve ]

(#264406) JoceeHunt válasza tboy93 (#264405) üzenetére


JoceeHunt
őstag

+1

Én a 20 éves PC-s korszak (C64-el kezdtem) után vettem életem első PS4-ét.
A gamer gépem 1,5 éve porosodik az emeleten egy irodai sarokasztalon...
Teljesen más érzés amikor az ember eldől a kanapén és a nagyképernyős TV-n játszik, közben partizva a haverokkal. Persze tudom hogy berakhatnám a gépet a TV alá de az mégsem olyan. Meg ha sok a vendég azok is tudnak játszani. Ha egyszer lesz PS5 amit meg lehet venni akkor a 4 bekerül a hálóba :).

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#264407) tboy93 válasza JoceeHunt (#264406) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én is azon gondolkodom, hogy ha jön az utód, a 4-es megy a hálóba :K

(#264408) F-ECT$ válasza JoceeHunt (#264406) üzenetére


F-ECT$
titán

30 év gépezés után vettem én is PS4-et, de lazán játszok még a PC-n is. Van játék, amihez egyszerűen nem kényelmes nekem a kontroller...

Dive ever, work never.

(#264409) JoceeHunt válasza tboy93 (#264407) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Legalább asszony is tud játszani és békén hagy :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#264410) tboy93 válasza F-ECT$ (#264408) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egyedül a real time stratégia lenne nekem olyan, de azzal meg meg sem tudom mondani mióta nem játszottam már.

(#264411) erahurka válasza erahurka (#264403) üzenetére


erahurka
félisten

Na ezt az Origin problémát szerintem megoldottam. Így is van hogy megakad, gondolom kevés a RAM, lehet érdemes lenne majd rádupláznom.

(#264412) saelin


saelin
veterán

De rossz. Mobilról nem tudom használni a spoiler funkciót, mert a SwiftKey auto correct-je valamiért kitörli a spoiler mezőt a szóköz után.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#264413) nemorino válasza RangerFox (#264363) üzenetére


nemorino
tag

Én most platináztam a Revelationst, időnként rettentő frusztráló volt az irányítás. Lehet, hogy szentségtörés, de a sztorit teljesen felejthetőnek találtam, a grafika semmivel nem jobb, mint a Brotherhood. Számomra az Ezio trilógia csalódás volt, technikailag nagyon régimódi, különösen az AC2 grafikája elképesztő fapados, néhány kiemelt épületen túl ugyanazok ismétlődnek. Én azt látom, hogy a legtöbben azt az AC-t szeretik, amelyikkel elsőként játszottak, én a Unityvel kezdtem, mindent ehhez hasonlítok.

Vicces egybeesés, de a héten én is elővettem újta a Syndicate-et, pár éve bug miatt nem kaptam meg néhány trófeát és most szedtem össze az erőt és az időt újra végigjátszani. Nekem ezt a játékot a steampunk London és a főszereplők szinkronja viszi el a hátán. Az utóbbi időben erőlködnek, hogy női főszereplőt rakjanak a játékaikba, de nem igazán illenek az ábrázolt korszakba, de itt van Evie Frye, aki ilyen szempontból teljesen hihető. Nem egy lehengerlően jó játék, de a hangulat nekem bejön, remélem tboy93 is ráérez az ízére.

"Le style est l'homme même." Georges-Louis Leclerc de Buffon

(#264414) Harambee


Harambee
tag

Sziasztok, egy olyan problémám lenne hogy egyik naprol a másikra a ps4 prom nem kapcsol be.
Nem világít,nem ad ki hangot se ha megnyomom a bekapcs gombot.
Próbáltam másik power kábellel de semmi :(
Esetleg valami megoldás? Vagy szinte biztos hogy a tápnak lett gatya?

" I Hate Portals " - Geralt of Rivia

(#264415) tboy93 válasza nemorino (#264413) üzenetére


tboy93
nagyúr

Rosszul öregednek ezek a játékok. Emlékszem, hogy mekkora élmény volt anno a megjelenés évében az AC2, aztán a Brotherhood, picit később a Black Flag. Manapság meg előveszed és jön a fú, mi ez az elvault szar szindróma.

(#264416) tboy93 válasza Harambee (#264414) üzenetére


tboy93
nagyúr

Vagy alaplap... Szerviz, aztán kiderül.

(#264417) fausto válasza nemorino (#264413) üzenetére


fausto
addikt

Azért a Revelations-t nem szokás a top AC játékok között emlegetni, valószínűleg azért húztak le Ezio-ról még egy bőrt, mert eléggé betaláltak vele. A sztori tényleg nem egy extra, a látvány és a gameplay sem sokat fejlődött. Szerintem a kor/helyszín sem volt ütős.
Azzal nem értek egyet, hogy azt szeretik a legtöbben, amelyikkel elsőként találkoztak, mert az első részt pl. nem szokták szeretni :)
A második rész nagy előrelépés volt minden tekintetben. A megjelenésekor gyönyörű volt, a parkour még kihívás volt, át kellett gondolni, hogy hova hogyan mászol fel. Voltak benne logikai feladványok, ezek mind kikoptak idővel. Nagyon szerettem benne azokat a helyszíneket "tomb raider" szerű helyszíneket, nem jut eszembe a neve.
Azzal egyetértek, hogy sajnos ezekkel a játékokkal nem jó "visszafelé" haladni, nem öregedtek jól. A látvány nyílván már nem olyan jó, az irányítás egyszerűsödött, a lehetőségek bővültek.
A másik, hogy az is sokat számít, hogy kinek mennyire jön be az adott kor, helyszín. Nekem pl. a londoni szetting nem jött be, úgyhogy én nem vittem végig a Syndicate-et.
Amúgy egy nagyon jó Checkpoint adás az AC sorozatról, érdemes meghallgatni!

Jut eszembe, a második rész zenéit imádtam, még most is szoktam hallgatni meló közben :)

[ Szerkesztve ]

(#264418) tboy93 válasza fausto (#264417) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az első rész nagyon középszerű volt.

(#264419) headhunter86 válasza tboy93 (#264405) üzenetére


headhunter86
senior tag

Én 15 évig játszottam PC-n, világ életemben a PC-t éltettem. 2018 óta van PS4 Pro-m, azóta összesen maximum 10 órát játszottam PC-n.
Régen sokat CS-ztünk, meg Valve multijátékait toltuk, de már "kiöregedtem" a multis játékokból, meg nincs is igazán kivel. Sztori orientált játékok mindig is érdekeltek mellette. Mostanra már csak azokat tolom TV előtt. Jobb is, mint a 23 colos monitoron.
Változnak az idők.

Viszont ha leül a nagy PS5 őrület, február környékén veszek magamnak egyet én is. Csak kérdés, addig min játszak Cyberpunk 2077-tel majd. Mert nagy szívfájdalmam, hogy mentések nem vihetőek át PS4-ről PS5-re. (Jól tudom ugye?)

Komolyan, nekem nagy katyvasz van a generációváltás körül. Melyik játék, hol játszható és hogy? Pl. digitális játékaimmal mi lesz ami PS4-en van? Van erről valahol valami jó összefogaló?

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#264420) tboy93 válasza headhunter86 (#264419) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mert nagy szívfájdalmam, hogy mentések nem vihetőek át PS4-ről PS5-re. (Jól tudom ugye?)
Játékfüggő.

Melyik játék, hol játszható és hogy?
Nagyjából 10db játék kivételével mindegyik PS4-es játék játszható lesz PS5-ön, különböző minőségben (attól függően hogy patcheli-e az adott játékot a kiadója). PS5-re kiadott játék értelem szerűen csak PS5-ön játszható.

Pl. digitális játékaimmal mi lesz ami PS4-en van?
Játékok accounthoz kötődnek, nem géphez vagy platformhoz. Ugyan az az account jó lesz PS4-re és PS5-re is. Akár párhuzamosan is tudod használni a két platformon.

[ Szerkesztve ]

(#264421) hombre[EU] válasza headhunter86 (#264419) üzenetére


hombre[EU]
veterán

komolyabb összefoglaló még nincs, de itt kérdezhetsz, ha ps5 elōrendelésen gondolkozol ...

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#264422) erahurka válasza headhunter86 (#264419) üzenetére


erahurka
félisten

Ezt a digitális játék kérdést komolyan nem értem. Ha veszel egy új PC-t mi történik a Steames játékaiddal? Pontosan ugyanaz mint itt.

(#264423) oliwire válasza tboy93 (#264415) üzenetére


oliwire
őstag

Nekem a Black Flag volt az első AC, PS4-en játszottam vele először. Kb 1-2 éve lehetett. A grafikát gondoltam, hogy nem lesz ütős a mai játékokhoz képest, így inkább a játékélmény miatt folytattam a játékot.
Így ez lett az etalon, minden következő AC-t ehhez hasonlítottam. Szépen begyűjtöttem az összes AC részt a ps store-ból, mikor épp fillérekre leakciózták. Ügyeltem, hogy innentől kezdve megjelenési sorrendben játszak velük, így érezni fogom a fejlődést grafikailag, meg újdonságilag. Nem mindig éreztem fejlődést. Történet szempontjából kb az Ezio trilógia 1-2 maradt meg, a 3. nem volt már ütős.
Az indiános AC3 irányításában a Black Flaghez nagyon közeli, így ott harcolni jó volt. A többit azért játszottam, mert az Origins is meglett, és nem akartam abba belekezdeni, mielőtt mindegyiket végig nem viszem.
A Unityről már írtam, hogy szerintem jó lett, a multiplayer módot is szerettem benne. Az Origins annyira más lett, illetve talán annyira mást vártam tőle, hogy igazából sosem tudtam megnyugodni tőle. Történet jó volt, a hidden blade és a levágott gyűrűsujj eredete jól bele volt szőve. Az Odyseey meg mechanikailag ugyanez.

[ Szerkesztve ]

(#264424) wolf13 válasza erahurka (#264422) üzenetére


wolf13
őstag

Volt róla szó egyébként , mégha pletyka szinten is , hogy ez a sonynál változhat. Ha jól rémlik nem csak ajándékozásról szólt a cikk , hanem esetleges játék cseréről.

(#264425) KKaresz45 válasza erahurka (#264422) üzenetére


KKaresz45
senior tag

Ez a Sonynál korábban nem így volt. A digitálisan vett PSP, Vita, PS3 játékaiddal nem tudtál PS4-en játszani, hiába voltak az accountodon. Szóval szerintem jogos volt a kérdés.

(#264426) Gery9112 válasza nemorino (#264413) üzenetére


Gery9112
őstag

Az első rész óta játszom AC-vel és a mai napig az Ezio trilógia a kedvencem, talán a Revelations jött be a legjobban.
Persze gameplay szempontjából biztos közrejátszik, hogy még megjelenéskor (is) játszottam vele így túlteszem magam azon, hogy elavult.
Viszont! karakterek/helyszínek/történet/modernkori szál/mondanivaló/hangulat és zene szempontjából a mai részek elbújhatnak. Nem véletlenül volt hírértéke annak, hogy Jesper Kyd visszatér az AC zenéjét komponálni. Egy idézet a régebbi részekből több mondanivalót tartalmaz mint az utolsó 2-3 rész egésze.
“To say that nothing is true is to realize that the foundations of society are fragile and that we must be the shepherds of our civilization.
To say that everything is permitted is to understand that we are the architects of our actions, and that we must live with their consequences, whether glorious of tragic.”

[ Szerkesztve ]

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#264427) headhunter86 válasza erahurka (#264422) üzenetére


headhunter86
senior tag

Na igen, de anno ugyanígy vidted tovább a PS3-mas játékaidat PS4-re? Minden 100%-ban működött PS4-en is? Konzoloknál ez szerintem nem annyira evidens.

Update:
#264425 KKaresz45: Közben már reagált. Thy.

[ Szerkesztve ]

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#264428) headhunter86 válasza tboy93 (#264420) üzenetére


headhunter86
senior tag

PS5-re kiadott játék értelem szerűen csak PS5-ön játszható.

Számomra ez sem értelemszerű, mert ott van most a Vallhalla, amit ha dobozosan megveszel PS4-r,e akkor tudod játszani PS5-ön is.
Szóval ha megveszem PS5-re akkor bukom a PS4-es verziót?
Nem tűnik túl fair-nek...

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#264429) Gery9112 válasza headhunter86 (#264428) üzenetére


Gery9112
őstag

De amíg PS4-el rendelkezel miért vásárolnád meg azt a dobozt, amelyiken a PS5 matrica virít?
Lentről felfele haladunk nem fentről lefele és ez a "bukta" amúgy is a dobozos verziót érintheti. Az AC Valhalla esetében még az áron se buksz, hiszen fillérre pontosan ugyanaz mindkét verzió.
Nem kötekedésnek szánom csak tényleg nem értem, hogy van lehetőség viszonylag zökkenőmentesen a generációváltásra mert ez a ps3-ps4 valamint xbox 360-xbox one átmenetnél egyáltalán nem volt így és megy a huzavona.

[ Szerkesztve ]

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#264430) tboy93 válasza headhunter86 (#264428) üzenetére


tboy93
nagyúr

Azért egyértelmű, mert szerintem még soha nem volt példa arra, hogy egy új generációra kiadott játék működött volna előző generációs konzolon.

(Majdnem) minden PS4-es játékot fogsz tudni játszani PS5-ön, Valhallánál arról van szó, hogy kap PS5 patchet ingyen, amivel PS5-ön nem legacy módban (kvázi PS4 játékként) fog futni, hanem PS5-ös módban több fps-el, szebben.

Tehát ha PS4-es Valhallát veszel, akkor játszhatsz vele PS4-en és PS5-ön is (PS5 módban). Ha PS5 Valhallát veszel, akkor csak PS5-ön tudsz vele játszani.

(#264431) Stanischa


Stanischa
friss újonc

Vettünk tavaly egy PS4 Pro 1Tb, most jàtèkokat szeretnèk venni hozzà Ausztriàban. A kèrdèsem minden lemezen fut az angol nyelv vagy? Itt az üzletben azt mondtàk minden lemez angolnyelvű a felirat csak a nèmet. Tehàt àllìtòlag minden lemez angolnyelvű, igaz ez ìgy? Köszi a vàlaszokat

(#264432) Kendek válasza Stanischa (#264431) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Amelyik játék támogat angol nyelvet, szinkron és/vagy felirat formájában, ott mindegyik régiós változatában benne lesz. Az összes többivel van csak probléma ilyen szempontból, szóval pl. magyar az nem lesz az adott játék mindegyik lemezén, csak főleg abban ami itthon kapható.
De amúgy nem mindegyik játék angol nyelvű, és nem csak feliratokat, hanem más nyelvű szinkronokat is tartalmazhatnak. A lemezek tokján és a Store-ban is fel van tüntetve az adatlapokon, hogy milyen nyelvek vannak támogatva.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#264433) RangerFox


RangerFox
Topikgazda

Oh, most látom, hogy az a jelenet, ahol Miles egy szellőzőnyíláson ugrik ki a zárt térből a nyílt városba, sima Ps4en is töltés nélkül megy végbe :Y

(#264434) Wesder válasza RangerFox (#264433) üzenetére


Wesder
félisten

Ennyit arról hogy ott töltőképernyő lesz. :U

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#264435) vodrosjozsi válasza Wesder (#264434) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Akkor ennyi erővel az egész spiderman is mehetett volna így.
Gondoltam arra, hogy beszerzek egy ssd-t de bakker, egy 500gb ssd annyiba kerülne mint anno nekem a gép...

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#264436) balazs025 válasza Wesder (#264434) üzenetére


balazs025
senior tag

Te is azt mondtad, hogy lesz, különben nem reklámoznák PS5-ön ezt. :D

(#264437) Wesder válasza balazs025 (#264436) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, de az első megérzésem az volt hogy ott sem lesz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#264438) balazs025 válasza Wesder (#264437) üzenetére


balazs025
senior tag

Én is elég valószínűtlennek gondoltam, hogy legyen ott töltőképernyő és örülök neki, hogy sikerült megoldaniuk, hogy ne legyen. :)
Persze Carlosnak mindig igaza van, ez most is kiderült. ;]

(#264439) fausto


fausto
addikt

Angol a fő profilom, de van magyar is. Ha a magyarral előfizetek az ea play-re, akkor fogom tudni játszani az angol profilomon? Persze mindkét profil primary a gépen

(#264440) Carlos Padre válasza balazs025 (#264438) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Én mindig örömmel csalódok pozitívan, ha tényleg megtudták csinálni ugyanolyanra itt fogom szedegeti az államat veletek együtt.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#264441) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Hát ez a fűrész malmos horda... Ötletem sincs hogyan kéne megcsinálni. Raboritok, szétdurrantok mindent, rájuk dobom a nappalmot meg az összes létező molotow koktélt amit tudok csinalni, de semmi. Kevés a robbanó anyag azon a területen. Kezd elmenni a kedvem tőle. Elkezdték elhúzni a story végét vagy nem tudom, de kezd elég lenni belőle. Csajom is azt mondja, ő már nem bírja kivárni mi lesz a story vége majd meséljem el... Eddig amikor tudta követte velem, de már megunta. Valami tipp? Reggel megpróbálom úgy huszadjara is.

[ Szerkesztve ]

(#264442) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Tessék mondani, valaki tudja, hogy kell remote play-en tolni mobilnetről? Mármint, hogy otthon van a ps4 és a telefonommal az irodából játszom? :C

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#264443) Carlos Padre válasza vodrosjozsi (#264442) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Párosítsd össze otthon, hogy tuti menjen a dolog és hagyd rest módban a ps-t. Ennyi.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#264444) Lackooo84 válasza KD6-3.7 (#264441) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ha üldöz a horda vedd célba az alagutat... :U

The Truth is out there...

(#264445) fausto válasza fausto (#264439) üzenetére


fausto
addikt

Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Vagy úgy is lehet értelmezni, hogy megosztott account-tal működik az ea play?

(#264446) consono válasza Lackooo84 (#264444) üzenetére


consono
nagyúr

Igen, az jó tipp. Meg kell rendesen tűzerő. Én is meglepődtem rajta, de én ezt a hordát hoztam le legkönnyebben.

"In God we trust. All others must bring data"

(#264447) vodrosjozsi válasza Carlos Padre (#264443) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

De nem találja mobilneten ez a bajom..
Hogy tudom ezt kiküszöbölni?

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#264448) Lackooo84 válasza consono (#264446) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nekem egyikkel sem volt gondom, ezt az alagutas trükköt is azután olvastam, hogy kijátszottam a játékot (nem szeretek csízelni) :D

The Truth is out there...

(#264449) consono válasza Lackooo84 (#264448) üzenetére


consono
nagyúr

Én erre magamtól jöttem rá :D Menekültem fejvesztve. Aztán bejött.

"In God we trust. All others must bring data"

(#264450) Carlos Padre válasza vodrosjozsi (#264447) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem vagyok benne biztos, hogy mobilnettel is működik, wifi kellett neki.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.