Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#176751) lazioforever


lazioforever
tag

A Shadow of the Colossus védelmében azért mindenképp meg kell említeni, hogy egy 2005-ös (!) játékról beszélünk. Valaki említette a God of War-t. Oké, de ne az új résszel vessétek össze, hanem az elsővel, az áll korban hozzá közel. Azért mai szemmel visszagondolva az se volt leányálom, mégse panaszkodtunk annak idején. Örültünk, hogy ilyen játékokkal játszhatunk Ps2-n.

Nem véletlen az sem, hogy nem nyúltak hozzá magához a gameplay-hez drasztikusan. Az irányításon csiszoltak egy kicsit, de ha ez nehézkes számotokra, az eredeti Ps2-es verziót ki ne próbáljátok. :D
Ez a játék nem is igazán a harcról, és az open world-ről szól. Itt a történet a lényeg, és az, hogy a főhős min megy keresztül azért, hogy elérje a célját. A játékos érzelmeire akar hatni.
Ilyen szempontból meg tudom érteni azokat, akik csalódtak a játékban. Másra számítottak, 2018 van, pörgősebb játékokra van igény, ez ma már nem elég, eljárt felette az idő (dehogy járt el :N )

Viszont azt, hogy nekiállnak ekézni, azt nem tudom megérteni. Amiatt, amivel kezdtem. Ez egy 13 éves cím, a felújítás ellenére is. Nem kötelező minden címet megvenni azért, mert az exkluzív, nem jöhet be minden játék mindenkinek. Ez van. Utána kell nézni, nézzetek gameplay-t, olvassatok teszteket, stb. Ismétlem, már 2018 van. :D

(#176752) markknight


markknight
veterán

Ma bekapcsoltam a PS-t és full mosottasak a színek, de csak 1080p-ben. Mit lehetne tenni? Eddig jó volt :/

(#176753) .LnB válasza lazioforever (#176751) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem ekézte szerintem senki a játékot. Én írtam, hogy borzalmas az irányítás, de ettől még nyomom. Mert tudom, hogy régi, ikonikus játék, majd megszokom. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#176754) erahurka válasza lazioforever (#176751) üzenetére


erahurka
félisten

Milyen történet? Magyar Népmesék szint. :F

Az üveghegyen is túl, meghal egy királylány, de a templom szelleme hajlandó feltámasztani, ha a herceg megöli neki a kolosszusokat. Meg is teszi, aztán itt a vége, fuss el véle.

(#176755) TXT válasza mastadoc1 (#176627) üzenetére


TXT
őstag

Koszi a tapasztalatot neked is! :R Megy a matek rendesen, hisz meg egyenlore a konzolom sincs meg, de kozben meg ez is jo lenne hozza. :C
Melyik ez az X-Winges jatek VR-ban? :U

(#176756) vonSux válasza seniman (#176736) üzenetére


vonSux
őstag

Tehát neked nem tetszett, ezért minősíthetetlen szemét. :D Ne hagyd abba, soha nem látott szintre hozhatod ezt a topikot.

(#176757) seniman válasza erahurka (#176754) üzenetére


seniman
addikt

Az komoly sztori. :)) A Last Guardian-ét nem tudod,vagy linket hozzá?Játszottam vele,de nem igazán tudtam eldönteni,hogy hol,mikor játszódik,meg hogy Trico-t hova is kéne vinni.

(#176756) vonSux

Ha mindenki csak egy szmájlit dobna,aki ezen a véleményen van,hamar meglenne a nemrég áhított 200ezer hsz. :))

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#176758) JohnDoe_Hun válasza seniman (#176757) üzenetére


JohnDoe_Hun
tag

Pont ez volt velem is. Megvettem a bb-t (igen megvettem nem "ingyé" volt mint sokaknak) mert naív voltam és hittem egyeseknek. Majd mikor már harmadszor töröltrm le akkor lettem teljesen pipa magamra hogy ezért pénzt adtam. Vettem volna inkább olyan sapit ami gombnyomásra lekever egy maflást. És igen a bb egy réteg játék és éppen ezért nem meglepő ha 100ezer embernek mondjuk úgy hogy bejön de 900ezer meg csak legyint rá. És igen, van más vélemény is nem csak az hogy egy ilyen "játék" igen is lehet szar is nem csak azért jó mert menő szeretni. És nem, nem vagyok irigy sem arra aki platinázta arra sem aki azt állítja hogy jó és arra sem aki egy kézzel egyhuzamba végigtokja és ezzel dicsekszik a yt-on. Raymond Babbitt lehet hogy megszámolta pikk-pakk a földre hullott pálcikákat de az is igaz hkgy szerinte egy új kocsi kb. száz dollár pont annyi mint egy csomag cukorka. Ez utóbbit kevesen fogják érteni bocsi.

(#176759) RangerFox válasza b. (#176720) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Én se azért írtam le a véleményemet, hogy mást meggyőzzek az igazamról. Továbbra is egy kedves és szép platformer játéknak gondolom, csak épp középszerűnek. Az environmental storytelling-et jól használja a játék, de szerintem túl rövid volt a játékidő, és ezért nem tudott rám komoly hatást gyakorolni, érzelmeket kiváltani belőlem. A puzzle részek pedig igenis egyszerűek, és a fonál kötögetése, meg trambulinok készítésében kimerül sajnos. Ott van pl. a Hue nevű játék (azért hozom fel ezt, mert ez volt a legutóbbi 2d platformer játék, amit végigjátszottam), abban sokkal ötletesebb és több gondolkodást igénylő platfromer részek voltak, jobban szórakoztatott. Végezetül a játék nem túl tartalmas, a maga 4 órás játékidejével (persze ezt nem rovom fel hibának, kis költségvetésű címről van szó).

[ Szerkesztve ]

(#176760) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Vitára bocsátom: GT Sport 8K 120fps PS5.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#176761) hombre[EU] válasza erahurka (#176754) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Az a cselekmény, nem a története. A történet az önzōségrōl,szerelemrōl, kitartásról,halálról és hasonló "hülyeségekrōl" szól. Nehéz,ha nem rágják az ember szájába

Life, Uh, Finds A Way

(#176762) saelin válasza JohnDoe_Hun (#176758) üzenetére


saelin
veterán

Ezért "veszélyes" az internet népe alapján dönteni. De legalább mostmár tudod hogy te nem abba a rétegbe tartozol...

Mindenkinek van egy saját ízlése, mint zenék vagy könyvek terén. Rengeteg időt és pénzt megspórolhatsz ha felismered a sajátodat. Persze néha próbálj ki új dolgokat is, mert különben begyepesedsz.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#176763) Carlos Padre válasza RangerFox (#176759) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem kell emiatt mentegetőzni, én háromszor kezdtem el és egyszer sem fejeztem be, mert a kezdeti lelkesedés hamar elmúlt és nem hajtott semmi előre. Harmadjára meg már a kezdeti lelkesedés sem volt már meg.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#176764) hombre[EU] válasza Carlos Padre (#176760) üzenetére


hombre[EU]
veterán

csak a történelem ismétli önmagát :)
A GT Sport-hoz igaz,hogy 8K-s modelleket készítettek,hogy idōtálló legyen, de szerintem ez csak egy felturbózott textúrás GT Sport. Ha szerencsénk van a ps5 hasonló részletesség,fények mellett hozza majd a 4K (checkerboard?) 60 framet.

Life, Uh, Finds A Way

(#176765) luigi106 válasza seniman (#176721) üzenetére


luigi106
tag

Köszi. :R

(#176766) Viper26


Viper26
nagyúr

Hogyan lehet váltani a VR fülesére? Menüben szürke sajnos.

iPhone 14 | FR955

(#176767) JohnDoe_Hun válasza Viper26 (#176766) üzenetére


JohnDoe_Hun
tag

Ha be van dugva akkor ott tolja is a hangot. Alapból le van halkítva. A vr alján lehet vezérelni a hangerőt.

(#176768) james001 válasza .LnB (#176709) üzenetére


james001
veterán

"Másik kettő meg tök könnyű"
Aha rakd elite fokozatra phantom sebességre segédek nélkül utána mondjad ;] :P
De persze amúgy a 2048 sokkal nehezebb,abba azt hiszem nincs is fokozat választás.
Hányszor nekiugrottam már hogy ezt most akkor kiplatinázom (PS3on is) de aztán inkább az agysejtjeim egészségének érdekében inkább hagytam :D De nem is az Elite fokozat a kemény amúgy,hanem a Beat Zico trófea... A 2048ban simán csinálható de a HD-ban lehetetlen számomra :O

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#176769) marilllyo válasza wierra (#176725) üzenetére


marilllyo
veterán

Magasra tetted a lécet! Hány gyémánt challenge lett?
Minden elismerésem! Üdv a klubban!

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#176770) erahurka válasza hombre[EU] (#176761) üzenetére


erahurka
félisten

Ennyi erővel a Mariónak is hihetetlenül mély és érzelmes története van.

(#176771) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Az egy hetes ingyen us accountos PS+ után egy uk accountost is be tudom húzni úgy hogy marad fent az is? Próbálgatom kell e ez nekem egyáltalán, de még új accountom nincs is

[ Szerkesztve ]

(#176772) RudY válasza Carlos Padre (#176760) üzenetére


RudY
addikt

HDMI 2.1 - 8K 60 and 4K 120 FPS :U
Egyébként nem tartom kizártnak, hogy mindkét oldalon megcélozzák a 8K 30, 4K 60 FPS-t, addigra pedig simán elkészülhet HDMI 2.2 szabvány is, eléggé fel lett már most is pörgetve a tempó.

(#176773) erahurka válasza szabi__memo (#176771) üzenetére


erahurka
félisten

Mit kell rajta próbálgatni? Vannak az ingyen játékok, azok vagy tetszenek vagy nem. Van a multi, az vagy kell vagy nem. Vannak extra akciók, azokat vagy kihasználod vagy nem. :F

(#176774) saelin válasza RudY (#176772) üzenetére


saelin
veterán

Nem tartom valószínűnek a 8k-t a kövi genben. Annak viszont nagyon örülnék ha a 30 fps-t elfelejtenék a bánatba. Legyen az alap 40 és máris sokkal jobb az egész. Már majd minden TV 60 Hz-et tud... Ideje lenne ebben feljebb lépni.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#176775) .LnB válasza james001 (#176768) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem tudtam, hogy lehet állítani ezeket a másik kettőben. A 2048-ban nem lehet, ezért a másik kettőt nem is néztem.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#176776) Deck válasza saelin (#176774) üzenetére


Deck
titán

Legyen az fix 60 :D

PS5

(#176777) vonSux válasza RudY (#176772) üzenetére


vonSux
őstag

Az idei ibc-n volt két darab 8k felbontású megjelenítő (kb 70 col), japán meg koreai, nem az ismert konzumer gyártóktól. Ez semmi a kiállítás méretéhez képest. Meglepően visszafogottnak tűnt az érdeklődés a többi hdr, streaming, és egyéb gumicukrokhoz képest. Néztem a monitoron a 8k tartalmat, és bevallom nem voltam elájulva (pedig korábban az sd-hd, ill. a hd-4k első blikkre is lepöccintette az államat a bokámig) bár az tény, hogy még öt centiről nézve se láttam pixelt. Azon filóztunk, hogy milyen az a méret ahol ez igazán átjön? Én most arra tennék, hogy a kövi generációban nem lesz 8k. Kívancsi vagyok, bejön-e..

Szerk.: a pro 1920x2160-ban rendereli a RDR2-t, aztán jön a checkerboard upscale, néha 15 frame-el. Ok, az nem saját cím, de messze van az a 8k 120fps.

[ Szerkesztve ]

(#176778) szabi__memo válasza erahurka (#176773) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szóval lehet?

(#176779) wierra válasza ProEvoFan (#176740) üzenetére


wierra
senior tag

Köszi! :)
A fő küldetéseket nem volt nagy cucc megcsinálni.
Viszont július óta napi rutinná vált a daily/weekly challenge-ek megfutása legalább gold-ra. :DDD
Elején voltak nehézségek, de a rutin meg a hónapok megedzettek. :D
Kb. ahhoz tudom hasonlítani, mint amikor valaki először PES-ezik FIFA után. :K

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#176780) seniman válasza szabi__memo (#176778) üzenetére


seniman
addikt

Lehet,bár a régiót felesleges variálni.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#176781) F-ECT$ válasza Carlos Padre (#176760) üzenetére


F-ECT$
titán

8K fölösleges még szvsz, de persze egy konzolt jó pár évre terveznek, időtállónak kell lennie, és lehet 5 év múlva már csak 4K meg 8K TV-k lesznek. A 120 FPS nem hangzik rosszul, de ha 60 FPS-t tudna minden játék, én már annak is örülnék.

Más: a VR-t ki lehet valahol (értelmesen) próbálni? Illetve van arról hír, hogy mik a tervei vele a Sony-nak? Terveznek vele hardver frissítést pl?

PS+ éves előfizetésnek mennyi volt a legolcsóbb ára?

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#176782) sp8787 válasza JohnDoe_Hun (#176758) üzenetére


sp8787
addikt

"What are you still doing here? Enough trembling in your boots. A hunter must hunt."

(#176783) seniman válasza F-ECT$ (#176781) üzenetére


seniman
addikt

Volt több akció is,13,5K volt az éves de adtak 15 hónapot is eredeti áron.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#176784) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Gondolkozzatok már :D 8K+120 fps, mikor ps4 nél a FullHD 60 fps se mindenhol volt meg, vagy nem stabilan, olyan gép kellene alá ami még nincs

Xbox One: bandymnc

(#176785) Nayrobi válasza TXT (#176755) üzenetére


Nayrobi
őstag

A battlefront 1-hez van ingyenes vr dlc.

(#176786) bAtt001 válasza bandi0000 (#176784) üzenetére


bAtt001
addikt

Ezaz, mindenki ámul, de egy 1080as videokártyás pc sem tud ilyen értékeket hozni :D Az meg millió százalék, hogy egy ps5 nem ilyen árkategóriában fog mozogni mint egy félmillás pc :D

(#176787) TXT válasza Nayrobi (#176785) üzenetére


TXT
őstag

Koszi. ;)
Akkor mindenkepp erdemes beszerezni a Battlefront 1-et (is) VR-hoz, vagyis jatekkent is jo?
Illetve minden VR nelkuli jatek, ami letezik VR-ban is (Hellblade: Senua Sacrifice, Resident evil 7 stb..) ugyanugy ingyenesen elerheto Vr-kent, ahogy a Battlefield 1-re irtad, vagy minden VR tartalmat kulon meg kell venni akkor is, ha a nem VR verzioja amugy megvan? :U

[ Szerkesztve ]

(#176788) Nayrobi válasza TXT (#176787) üzenetére


Nayrobi
őstag

Ezt a kérdést emészteni kellett :D Szóval ami játszható ígyis és úgyis, azért nem kell külön fizetni, pl resi7 vagy here they lie, vannak olyan játékok, ahol külön érkezett a vr mód és ingyenes, mint pl wipeout, és vannak olyan játékok is, ahol fizetni kell a vrért ha az alapjáték nem tartalmazta, pl dirt rally. Szóval teljesen változó. A hellblade nem kapott psvr peccset és mivel megvette őket a microsoft, ezt kár is várni.

[ Szerkesztve ]

(#176789) mastadoc1 válasza TXT (#176787) üzenetére


mastadoc1
tag

A battlefront 1hez ingyenes az x-wing mission. Kb 20-25 perc, és brutál jó. Már ha szereted a sw-t.

(#176790) TXT válasza Nayrobi (#176788) üzenetére


TXT
őstag

Ja, lehet nem lett a kerdesem tomondat! Ha elhetek ezzel a kepzavarral! :DD
De ertem a valaszt. Koszonom! :R

A Hellblade-nel PC-n megkaptam ingyen a VR tartalmat Steam-en, amikor kihoztak, ezert irtam.

(#176789) mastadoc1: Hogy a viharba ne csipnem! :C
Es nagyon is erdekelne, csak nem tudom, hol lehet ilyeneket, vagy vmi mast kiprobalni VR-kent Bp-en... Valakinek van otlete, tapasztalata? :U

[ Szerkesztve ]

(#176791) S@c@


S@c@
őstag

A 7216b is ket ventillatorral van szerelve a nordiccal es a deltaval.

(#176793) ProEvoFan válasza Cobra652 (#176792) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Kövi konzolok - igen az xbox is - simán hozni fogják az 1080ti szintet.
Ha nem, akkor minek kiadni őket?Akkor sehogy sem lesz meg a trendi 4k/30-60fps....

(#176794) KaitouP válasza ProEvoFan (#176793) üzenetére


KaitouP
veterán

:DDD :DDD Nem, nem fogják.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#176795) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

CounterSpy-ról van valakinek tapasztalata? Jónak tűnik: [link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#176796) STC Speed


STC Speed
őstag

Audio kérdés jöhet? ;]

Van egy PC hangszóróm, 2x jack dugo (piros-zöld)
Ezt szeretném használni a:
1. PC -mmel 2x jack anya(piros zöld)
2. PS4 el 2x jack anya(piros, zöld)

Ehhez létezik elosztó, hogy ne kelljen mindig átdugnom a hangszoro, mikrofon kábeleket?

(#176799) STC Speed válasza STC Speed (#176796) üzenetére


STC Speed
őstag

Ebből 2 esetleg jó lehet? [link]
Egy a mikrofon dugora, hogy két jack dugom legyen, egy pedig a hangra, hogy két jack dugom legyen abbol is, és akkor mehet a 4 darab jack aljazat a hangszorora, na már alig fogom fel :C

(#176800) BoneDragon válasza ProEvoFan (#176793) üzenetére


BoneDragon
veterán

Valaki csókolja meg csipkerózsikát. :D

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.