Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

» TÉMA ÖSSZEFOGLALÓ megnyitása «
________________________________________________

Az Amlogic népszerű S8xx SoC sorozatának 64 bites utódja az S905 ill S912. Szintetikus tesztekben az új SoC 1,5-2,5× gyorsabb az előd S805-nél.
Főleg tenyérnyi médialejátszó dobozokban (tv box) használatos, általában Android 5.1 operációs rendszerrel, előre telepített Kodi (XBMC) médialejátszó programmal.

Fő tulajdonságok (S905):
CPU
Quad-core 64-bit ARM® Cortex™-A53 up to 2GHz
GPU
Penta-core ARM® Mali™-450
Video Processing
UHD 4K 60fps HW decoding, supports multiple formats including H.265 10-bit, H.264 and AVS+
FHD 1080p 60fps HW encoding, supports H.264
Video Interface
HDMI 2.0 and CVBS output
Supports 2-channel ITU 601/656 DVP camera input
TS stream input
Audio Interface
S/PDIF, I2S and PCM input and output
Digital stereo MIC input
Security
Supports secure boot and secure OS
Memory / Storage
Supports 32-bit DDR3/3L, LPDDR2/3 1066MHz
Supports SLC/MLC/TLC NAND Flash and eMMC 5.0
Supports SPI NOR Flash
Ethernet
10/100/1000M MAC
IP License (Optional)
Dolby Digital, Dolby Digital Plus
DTS Digital Surround, DTS HD, DTS Express
Real, DivX HD
Process
28nm HKMG
Applications
OTT/IP/DVB STB, Smart TV dongle, Smart home

A már kapható dobozokban 1 vagy 2GB RAM és 8 vagy 16GB flash tárhely van, némelyikben DVB tuner(ek) is, de ez elég ritka. Általában 2-4 USB, micro USB, microSD csatlakozók, S/PDIF optikai hangkimenet, HDMI 2.0, és ethernet aljzat a jellemző, a régi megjelenítőkhöz pedig kombinált analóg kimenet (AV port).

A teljesség igénye nélkül itt egy gyűjtés a jelenleg már kapható típusokról.
Néhány fotó szétszerelt gépekről:
Beelink MX64
Beelink M18
Beelink Mini MX
Videostrong K1 Plus
Ugoos AM1

Itthon az áramosboltban az MX64 típus kapható jelenleg (2GB/8GB). Külföldről rendelve a gearbest ill. a geekbuying oldalak javasoltak - ez esetben a garancia érvényesítése lehet problémás, és az ezeken lévő árakhoz némi egyéb költséget is célszerű hozzáadni, kínai raktárből rendelve az áfát is.

Az Amlogic elérhetővé tette a linux forrásokat, amiből remélhetőleg születik majd openELEC alternatív firmware is a jövőben. Itt lesz érdemes majd nézelődni: FreakTab fórum.

[ Módosította: vond ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Szétszerelve:
Minix NEO U1
Alapos teszt ugyanerről a dobozról.

Itt is érdemes nézelődni openELEC ügyben (regisztráció kell hozzá).

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#3) lacko6


lacko6
senior tag

Ez is érdekes MX Plus [link] aka Tronsmart Vega s95 Pro.

Érdemes megemlíteni hogy hálózaton (SMB) mennek a BDremuxok (sorozat 10GB/45 perc) akadás nélkül. Még tesztelés alatt...De média playerként elég az 1GB ram és csak 12000ft.

Openelec készülőben,kódnév CX A8

(#4) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Fullos darab lesz még a Wetek Play+ gépe is, ha majd kapni lehet: hivatalos openELEC támogatás, DVB tunerek + kártyaolvasó a kódolt adásokhoz, mSATA bővítési lehetőség.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#5) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Szintén igényesebb darabnak tűnik a Zidoo X5 is az egyedi távirányítóval, bár csak 1G/8G-vel szerelt, és a LAN is csak 100-as rajta. Szétkapva így néz ki.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#6) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Szintetikus tesztek:
Amlogic S812 vs S905
Amlogic S905 vs Rockchip RK3368
Az S912 papíron jóval erősebb lesz ezeknél 3D-ben, de mivel még nincs piacon, ezért nem sok tesztet lehet látni a neten.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#7) Tidzsimon


Tidzsimon
őstag

Gondolom, ezeknél nem csak a belső memóriába lehet telepíteni? 8 giga nagyon kevés lehet, főleg ART-tal.

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#8) DoItYourself válasza Tidzsimon (#7) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Passz, majd ha megjön a Beelink M18, amit rendeltem, kiderül. Mi ez az ART?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#9) guesswho620


guesswho620
csendes tag

Sziasztok,

szeretnék egy kis szakértő segítséget kérni tőletek. Megérkezett hozzám ez a box: S905-ös klón 1 gig RAM-mal.

A gondom az, hogy bár nagyon szépen működik ahogy kivettem a dobozból, de nagyon lassúnak érzem, azon is túl, hogy csak 1 giga ram van benne. Félek, hogy a firmware-rel van a gond. Facebook-ot nem tudom telepíteni, fél óra telepítés után elszáll, Chrome valami olyan elkúrt lassú, hogy félelmetes, egy sima angry birds is nehezen indul, és általában elszáll, játék közben visszadob a launcherbe, szóval nem túl felhasználóbarát, na. Ezen szeretnék egy kicsit javítani, ha lehetséges.

Régen droidos voltam, túl vagyok egy-két firm cserén, de most kicsit óvatosan merülnék ismét a habok alá, kérlek lássatok el tanácsokkal, olvasnivalókkal. Kérdéseim:
- mennyire tudom lecserélni a firmware-t, mennyire vannak ezek hardverhez kötve. Minél gyáribb lollipoppot szeretnék, amibe esetleg belepakolnám azokat a dolgokat, amik elengedhetetlenek a box helyes használatához (pl távirányító, stb)
- mennyire bonyolult saját rom-ot főzni manapság, tudtok-e nekem jó guide-okat mutatni
- mennyire lehet kinyerni a most a box-on lévő ROM-ből azokat az elemeket, amik elengedhetetlenek a helyes működéshez (pl processzor specifikus dolgok, távirányító cuccai, stb)
- le tudom-e úgy menteni a jelenlegi rom-ot róla, hogy ha téglásítanám esetleg, vagy csak szimplán nem tetszenek az új rom, akkor egy-az-egybe vissza tudja térni a jelenlegi eredeti állapothoz

Nagyjából ennyi elsőre, aztán menet közben biztos lesz még pár kérdésem.

Előre is köszi mindenkinek/bárkinek a segítséget.

Üdv

(#10) DoItYourself válasza guesswho620 (#9) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Elég új SoC ez az S905, túl sok tapasztalat nincs még a lejátszókkal. A Freaktab fórumot érdemes olvasgatni, úgy látom >>ez<< a topikja a lejátszódnak.
Firmware-t csak saját felelősségre égess be, mert könnyű téglásítani az eszközt, ahogy olvasgatok. Több embernek az OTA frissítéstől bootlop-ba került a gépe, igaz azok Beelink S905 lejátszók voltak.
A chinagadgetsreviews-on van két fw is a gépedhez, de mindkettőről azt írják, hogy téglásít, inkább be se linkelem.
EM95 - ez nagyon hasonlít a te MXQ Pro lejátszódhoz.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#11) guesswho620 válasza DoItYourself (#10) üzenetére


guesswho620
csendes tag

Nagyon köszi, megnézem ezeket. A mostani romot le tudom úgy menteni, hogy vissza pakolható legyen? És bele tudok úgy nézni, hogy ki vegyek belőle fontosabb dolgokat, hogy egy másik romba alkalom adtán beletegyem?

(#12) Tidzsimon válasza DoItYourself (#8) üzenetére


Tidzsimon
őstag

Android alatt. '' Az ART a Dalvik Java-motort váltja le, a JIT fordítás helyett telepítéskor fordul le a mobilos alkalmazás.''
Android 4.4 alatt is bekapcsolható, 5.0-tól Art van, ami eléggé tudja növelni az appok méretét, viszont (elvileg) gyorsabb.

Majd várom a tapasztalatokat, pár hónapon belül igény lesz egy ilyen cuccra, csak még a kategóriát nem döntöttem el.

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#13) DoItYourself válasza Tidzsimon (#12) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Aha így már világos, valamiért én dart néven emlékeztem erre. A 8 GB tárhelyes modelleket kevésnek éreztem, de csak 4 € volt a felár az MX64-hez képest.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#14) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Nem is olyan 'mini' teszt az Acemax G9C lejátszóról.

guesswho620: itt egy január 20.-i fw az MXQ Pro-hoz.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#15) guesswho620 válasza DoItYourself (#14) üzenetére


guesswho620
csendes tag

nagyon köszönöm, megnézem, utánaolvasok róluk, de még fosok felpakolni :)

(#16) DoItYourself válasza guesswho620 (#15) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Szerintem ne kapkodj, tényleg új a cucc, de már beindult a barkácsolás, openelec-et is elkezdtek faragni hozzá az amlinuxmedia fórumán.
A Freaktab-on is érdemes figyelni a topikját, amit fentebb linkeltem, bár most épp karbantartanak.
A jelenlegi fw mentése jó kérdés, még nekem se világos teljesen, hogy megy ez, de azt hiszem a twrp.me oldalt érdemes olvasgatni ebben az ügyben, ill. a megfelelő fórumot ehhez a freaktab-on.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#17) DoItYourself válasza guesswho620 (#15) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Pedig egyszer el kell kezdeni :D, mert potyognak az új fw-ek a gépedhez.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#18) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Nocsak, van ahol már lehet kapni a Mini MX-et android vagy openelec operációs rendszerrel is.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19) DoItYourself válasza guesswho620 (#15) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Jó lesz figyelni, mert azt írják kétféle MXQ Pro létezik, különböző fw-ekkel.
MXQ Pro "4K"
MXQ Pro "Quick Play"

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20) guesswho620 válasza DoItYourself (#19) üzenetére


guesswho620
csendes tag

szuper vagy, köszi mindent, igen, nekem a quickplay verzió van, meg is kuksolom mit mondanak

(#21) guesswho620 válasza DoItYourself (#19) üzenetére


guesswho620
csendes tag

DIY (ha nem sértődsz meg a rövidítésen..), van tipped hogy ez decrypt key mi a csuda lehet?

Idézem: Can u give me a decryption key? I can't download anything

aztán valaki belinkelte geekbuying.com oldalát erre válaszként...

(#22) Debilon


Debilon
addikt

én is nézegetem az ilyen kis dobozokat, gearbest-en még tart az akció.. de valahogy nem merek belevágni :)

igazából a videozáson kívül szeretném használni, esetleg torrent kliens futtatása+külső vinyó.. ezeken megoldható az ilyesmi?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#23) DoItYourself válasza guesswho620 (#21) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

No para, arra is hallgatok :Đ.
Ha a mega.x-s linkekre kattintasz, akkor ott vmi kulcsot kér a letöltéshez.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#24) DoItYourself válasza Debilon (#22) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Android fut rajta, tehát azt telepítesz rá, ami jól esik. Fontold meg a 2GB RAM-al szerelt modelleket, az 1GB kevés lehet, ha a médialejátszó funkción kívül másra is használnád.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#25) Debilon válasza DoItYourself (#24) üzenetére


Debilon
addikt

igazából csak a torrent lenne érdekes a videózás mellett, mehetne 7/24-ben (gondolom) kis fogyasztással

a 2Gb-osok közül van valami javaslat?

pl: Beelink MX64

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#26) DoItYourself válasza Debilon (#25) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Jónak tűnik, itthon is kapható. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#27) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Tronsmart S95 Vega Android Box Review @ avsforum

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#28) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Állítólag a Beelink MX64 és az M18 azonos fw-t használ, itt egy letölthető MX64_104L1.img
Még mindig nem jött meg az M18-am, kezdek türelmetlenkedni :O

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#29) Debilon válasza DoItYourself (#26) üzenetére


Debilon
addikt

magyarországon, hol lehet ezeket a cuccokat kapni?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#30) Arolotifar válasza Debilon (#29) üzenetére


Arolotifar
őstag

Itt: [link]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#31) Debilon válasza Arolotifar (#30) üzenetére


Debilon
addikt

köszi!

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#32) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Tudtok olyan torrent app-ot ami hajlandó külső meghajtóra írni?MX64-re kéne.

(#33) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Bíztató, hogy már van a Beelink M18-ra is letölthető openELEC firmware, amit a miniMX verzióból raktak össze: amlinuxmedia fórum (regisztrálni kell az oldalon).
Milka 78: passz.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#34) Arolotifar válasza DoItYourself (#33) üzenetére


Arolotifar
őstag

Jó lenne, ha már MX64-re is készülne valami...

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#35) DoItYourself válasza Arolotifar (#34) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Több helyről is azt lehet olvasni, hogy az MX64 és az M18 csak az eMMC méretében különbözik, és más a dobozuk. Ha megnézed a nyákokat (1. hsz.), mindkettőre ugyanaz van írva (MX64_V2), én nem látok különbséget a kettő között. Ez ugye azt jelentheti, hogy ugyanaz a fw jó lesz mindkettőre. Majd kíváncsi vagyok Lifeforce mit mond.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#36) Arolotifar válasza DoItYourself (#35) üzenetére


Arolotifar
őstag

Köszi :R

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#37) guesswho620 válasza Milka 78 (#32) üzenetére


guesswho620
csendes tag

Szia, root accessel, 5.1 lollipoppon Flud gond nélkül ment nekem torrentet USB vinyóra. Rémlik, hogy esetleg valamit még kellett állítgatni az App2SD applikációval (hogy android engedje a direkt mentést külső merevlemezre), de nem vagoyk benne 100%-ig biztos, hogy kellett hozzá. De egy kis hegesztés után menni fog, tuti, nekem is sikerült..

(#38) Milka 78 válasza guesswho620 (#37) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Köszönöm!Ja a flud simán ír külső sd-re,egyenlőre az is elég.Még elszórakozok vele kicsit :R

(#39) Csicsóka válasza DoItYourself (#16) üzenetére


Csicsóka
őstag

Az általad említett amlinuxmedia fórumon található javított android 5.1.1, és apk-ból telepíthető kodi erre a vasra. Azt írják, jól megy, jobb mint az eredeti. Már csak az openelec kellene, akkor beruháznék én is egy ilyen kis masinára. Openelec alatt nem lenne probléma a transmission daemon, és a samba server.

Szerinted a droiddal, néhány torrentet képes lenne kezelni a transmission, és a letöltött állományokat smb-n kiszolgálni?
Elég lehet ehhez az 1G RAM?
A rootolást hogy lehet megoldani, mert a smb server-t a droid nem engedi futni a használt port miatt csak rootolt rendszeren?

(#40) Csicsóka


Csicsóka
őstag

MXQ-Pro-t nézegetem. Elég soványka ez a 10W-os táp.
Képesek ezek a kis dobozok a rádugott 2.5 colos USB HDD-t ellátni elegendő árammal, vagy külső táp, aktív hub, stb. kell?
Nem volt még a kezem alatt ilyen cucc, Debian 8 alapú HTPC-t használok.

(#41) DoItYourself válasza Csicsóka (#39) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ha csak pár torrentet futtatsz, biztos elég az 1GB, de mivel android az OS, előbb-utóbb kerül rá még ez+az, és akkor be fog lassulni. Opelelec alatt valószínű elég lesz az 1GB is. Legalábbis ezt olvasom mindenütt, mert nekem még nem jött meg a dobozom, így csak az elméleti tudást osztom itt bőséggel.
Az árkülönbség ~15€: 40 €-tól indulnak az 1G/8G dobozok, 55-től a 2G/8G, és 60-tól a 2G/16G-vel szereltek.
A rootoláshoz a Freaktab fórum S905 szekciójában nézz szét.
A Minix U1 rootolása elméletileg mindegyik S905-höz jó.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#42) Csicsóka válasza DoItYourself (#41) üzenetére


Csicsóka
őstag

Köszi az infót!
Egy 2/8G változat valszeg jobb lesz nekem, pláne addig, míg nem lesz OpenElec.
A rootolás tényleg pofon 1szerű akár WiFi adb, akár SD kártyás módszerrel.

(#43) guesswho620 válasza Csicsóka (#40) üzenetére


guesswho620
csendes tag

szia, nekem is mxq pro-m van, egy aktív tápos hdd, és egy táp nélküli hdd lóg rajta, gond nélkül. Mindkettő elmegy aludni, így simán bekapcsolva tartom.

Kodira tökéletes az 1 giga, torrentezni is sima ügy, ha mellette nem akarsz mást csinálni. Kodi mellett már lelövi ram-ból a torrentet, nem fut.

Nagyon keresek rá én is valami slankított rom-ot, de még nem mertem belevágni egyik be sem :)

(#44) Csicsóka válasza guesswho620 (#43) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ha jól értem, akkor a 2.5 colos usb HDD meghajtása nem gond neki. Tud rá torrentezni is? Ha elkészül az openelec megoldódik minden problémánk. Személy szerint, a linux nekem jobban fekszik mint a droid. Régóta foglalkozom már vele.

(#45) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Az előző lejátszómat is ez a cég gyártotta, így jár nekik egy link ide: Sumvision Cyclone X4+ (S905, 1G/8G).

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#46) guesswho620 válasza Csicsóka (#44) üzenetére


guesswho620
csendes tag

igen, simán, rootolt androiddal, és app2sd-vel Flud simán írja a külső vinyót. Ami érdekes, hogy a 4 usb aljazatból egyszere mindig csak kettő tud tárhelyet kezelni, függetlenül, hogy mit dugsz rá, aktív/passzív vinyó, pendrive, akármi, mindig csak kettőt látok egyszerre. Természetesen az aljzatok működnek, oda van bedugva egér+bill.

(#47) Csicsóka válasza guesswho620 (#46) üzenetére


Csicsóka
őstag

Szuper, ha ennyit tud, az nekem már elég! Köszi az infót.

(#48) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Meghozta a postás a 'Beelink' M18 dobozomat, ami az előre kalkuláltnál kevesebbe került. Azért tettem idézőjelbe, mert a dobozon csak M18 felirat van, Beelink nincs, csak egy kis ráragasztott cetlin. A cég honlapján se találtam, ha egyáltalán jó helyen kerestem.

Kibontva feltűnik, hogy mennyi anyagot megspóroltak egy régebbi játékoshoz képest: kb. 2 cd tok méretű a lejátszó, kicsi a távirányító is. A kábelek is rövidek, a táp és a hdmi is csak 1 méteres, némi fejvakarás után tudtam csak elhelyezni a polcon. Az alu ház szépen néz ki, érdes felületkezelése van. Szellőzőlyuk nincs rajta egy sem, három óra után kézmeleg volt. Állítólag a hátoldalán van reset, de én ezt nem találtam meg.

Egy Pana TH-42PX8E (XGA) plazmára kötöttem, az S/PDIF-et egy Yamaha RXV-357 erősítőre, a NAS-hoz és az internethez gigás kábeles hálón keresztül kapcsolódik.

Első indításkor felkínált egy frissítési lehetőséget, de elnyomtam. A rendszer sebessége nagyon jó, pattog minden. MX64-nek nevezi magát, 104L fw van rajta, Kodi 16 beta 3-al.

Első blikkre a képminőséggel nincs gond, a hang viszont nem az igazi: ha passthrough-ra állítom, akkor kb. 10 másodpercenként szakadozik, kihagy egy fél másodpercre. A hangnál azt se tudtam beállítani, hogy egyszerre legyen jel a digitális kimeneten, és a hdmi-n is - este már nem szoktam az erősítőt bekapcsolni.

A képkimenetet 1080p60hz-re állítottam, de a Kodi 720p-t ír a rendszer infóban. :F A tévé viszont 1080p-t ír ki, ahogy váltogatom a bemeneteket rajta.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#49) xsipi78


xsipi78
tag

Sziasztok. Nekem egy mxq pro quick play s905 boxom van. Elég láma vagyok hozzá. Mit kell csináljak vele, hogy lássa és kezelje a rádugott pendrive-ot? Tettem rá total commandert de az is csak ilyen-olyan pluginokkal látja vagy éppen nem. Rootolt a készülékem.

(#50) Arolotifar válasza DoItYourself (#48) üzenetére


Arolotifar
őstag

A doboza olyan, mint az MX64-é :DDD A kütyü is úgy néz ki, mint a enyém, a külső wifi antennát leszámítva :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.