Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szabeska


szabeska
addikt

;]

F1

(#2) DR01DMAN


DR01DMAN
aktív tag

Be be, de még nem játszom vele. Van most más amivel játszak. Hagyok nekik időt a javításra. Amúgy már meg se lepődök ezeken a dolgokon. Hosszú távon nem tudom mennyire éri meg ez a kiadónak vagy a fejelsztő cégnek, hogy kiadnak egy játékot tele hibával. Mondjuk az meg akkor legyen az én problémám, hogy nem olvastam utána, hogy milyen állapotban van a játék...

[ Szerkesztve ]

(#3) DrDoktor


DrDoktor
tag

Hulladék port várni kell a vásárlással.

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#4) PuMbA válasza DrDoktor (#3) üzenetére


PuMbA
titán

RTX3060-on 60fps felett fut 1080p High grafikán: [link] Nem annyira rossz a helyzet, ha a fagyásokat javítják :) Sokan túl magas grafikai beállítással nyomják a VGA-jukhoz képest és / vagy nem várják meg a shader fordítást, ezért van sok negatív vélemény Steam-en.

[ Szerkesztve ]

(#5) CptAdamica válasza PuMbA (#4) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nem csodálom, többen írták, hogy több óra a shaderek felépítése, valakinél 4 óráig futott és valami 41%-on volt. :D

Megyen!

(#6) sittes79


sittes79
addikt

Inkabb ne tette volna... :U

(#7) DrDoktor válasza PuMbA (#4) üzenetére


DrDoktor
tag

"Sokan túl magas grafikai beállítással nyomják a VGA-jukhoz képest és / vagy nem várják meg a shader fordítást, ezért van sok negatív vélemény Steam-en."

Erre linket bizonyítékot tudsz dobni vagy csak butus vádaskodás?

Én megvártam mégis crash lag minden van.CP2077 v2...Refund

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#8) PuMbA válasza DrDoktor (#7) üzenetére


PuMbA
titán

"Erre linket bizonyítékot tudsz dobni vagy csak butus vádaskodás?"

Nem írtam, hogy mindenkinél. Azt írtam, hogy sokaknál :) Az általam linkelt videóban látható embernél 3-4 fajta konfiggal 0 problémája van a játékkal például.

[ Szerkesztve ]

(#9) DrDoktor válasza PuMbA (#8) üzenetére


DrDoktor
tag

Ja akkor vádaskodsz.
Bizonyíték nincs csak feltételezés mások hibáztatása...A játékkal nincs is gond mert sokak a bénák.. ... ugyan már!Ez minden konfigon elcseszett port.Nálam is közepes kis gépen és haverom erőművén is ugyanaz.Minden esetre nem ajánlott.Vagy te szerinted igen 60 euros orosz rulett?

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#10) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Biztos azért 32% Steamen, mert mindenki hülye jól beállítani a grafikát.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#11) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Mennyi játékidőn belül lehet refoundot kérni?
Csak mert láttam sokaknak csak a 2x shaderbetöltés tovább tartott, ha csináltak egy driver updatet közben. :DDD

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#12) belgast


belgast
csendes tag

shader töltés p5 ön 2 perc ,itt több óra ne viccelődjünk már.
Szebb grafikával rendelkező játékok azonnal indulnak.

Egy biztos nem ugyanaz a stúdió portolta pc-re mint a spider man remaster&mils morales,horizont,god of wart az látszik.

Gta 4 és Batman: Arkham Knight szintű port azokat is fél év volt mire rendberakták.

(#13) PuMbA válasza DrDoktor (#9) üzenetére


PuMbA
titán

Bizonyítékom van. A videóban látható gyereknek 3-4 gépén hibátlanul fut :) Sokaknak például nincs a legújabb VGA driver felrakva. Ez is okozhat millió hibát. Úgy írsz, mintha nem lennél tudatában annak, hogy milyen katyvasz állapotban van a legtöbb ember gépe, mert ősrégi chipset driverrel, BIOS-szal, satöbbivel rendelkeznek. Nagyon kevés embernél látom azt, hogy mindenből a lehető legfrissebb verziója van, tehát ami egy újonnan megjelent játéknak szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#14) PowerBuldog válasza belgast (#12) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Ugyan azok portolták akik az Arkham Knight-ot.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#15) sittes79 válasza PowerBuldog (#10) üzenetére


sittes79
addikt

(#16) PuMbA válasza PuMbA (#13) üzenetére


PuMbA
titán

Olyanokról már nem is említek szót, hogy többször találkoztam olyannal, hogy 32GB RAM-mal kikapcsolták a lapozófájlt, miközben egyes játékoknál akármennyi memóriád is van, kötelező a használata, mert különben fagy. Sajnos nagyon sok történetet ismerek, ahol a felhasználó volt a ludas. Nem állítom, hogy a játék tökéletes, biztos van sok, ami a játék hibája, de látható, hogy valakinél tökéletesen fut és ez jelez valamit.

[ Szerkesztve ]

(#17) himpike


himpike
aktív tag

Megvettem de nem próbáltam ki még.

(#18) PowerBuldog válasza PuMbA (#16) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Egységsugarú játékos, aki megveszi a gépét, elindítja a játékot szerinted tudja mi az a lapozófájl és kapcsolgatja? :N

Ez az utolsó és elengedem #19PuMbA: Már ne haragudj, de egy játékot úgy kell kiadni, hogy a nem megfelelő driver, bios és kutyaf*sza nélkül is fusson crash, és több órás shader töltés nélkül is. Ezek telepítése után meg lesz max stabilabb és több FPS. Nehogy már mindenki hülye legyen

Steam: MINDEN ÉRTÉKELÉS:Többnyire negatív (5,740) 33% -on áll. Mindenki hülye biztos.

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#19) PuMbA válasza PowerBuldog (#18) üzenetére


PuMbA
titán

"Azt hiszi, hogy mindenhez ért" vérpista és egységsugarú játékos is ugyanolyan lehetséges problémaforrás. Amit te írsz, azt az esetet már kifejtettem az előző hozzászólásomban :) Tehát az egységsugarú játékos nem tudja, hogy mi az a BIOS, chipset drver, VGA driver és így simán úgy esik neki a játéknak, hogy nem a játékhoz ajánlott VGA driver van fent neki.

[ Szerkesztve ]

(#20) CptAdamica válasza PowerBuldog (#18) üzenetére


CptAdamica
veterán

Pont ezt akartam írni.

Megyen!

(#21) belgast válasza PowerBuldog (#14) üzenetére


belgast
csendes tag

Akkor nem csodálkozom az eredményen, tisztességes most is az lenne hogyha a sony levetetné a steamről amíg nem hasznákható ,a portoló csapatot pénzbírsággal sújtani és egy másiknak odaadni kijavítani lehet hogy ez egy év de akkor annyi. Nem értem hol a minőségellenőr,tesztelők?

(#22) CptAdamica válasza belgast (#21) üzenetére


CptAdamica
veterán

Elvonja a figyelmüket az, hogy égessék magukat a világ előtt a COD vergődéssel.

Megyen!

(#23) PuMbA válasza PowerBuldog (#18) üzenetére


PuMbA
titán

"Már ne haragudj, de egy játékot úgy kell kiadni, hogy a nem megfelelő driver, bios és kutyaf*sza nélkül is fusson crash,"

Ebben igazad van, majd az idő megmondja, hogy a hibák ténylegesen mik voltak. Megnézzük a jövőbeli javítás leírást.

"és több órás shader töltés nélkül is."

Ez igaz, de azt megjegyzem, hogy sokan már a hosszú shader töltés miatt refundoltak és nyomták a negatív értékelést. Ez viszont nem a játékmenet értékelése, hanem mert sokan nem bírták kivárni.

[ Szerkesztve ]

(#24) PowerBuldog válasza PuMbA (#23) üzenetére


PowerBuldog
veterán

De, ez is a játék értékelése. Ha 2 órába az se fér bele, hogy elinduljon egy játék az bizony fos.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#25) CptAdamica válasza PuMbA (#23) üzenetére


CptAdamica
veterán

A régi drivert meg amúgy nagyon egyszerűen meg lehet oldani, ahogy nagyon sok játék is használja: Hibaüzenet indításnál.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#26) PuMbA válasza PowerBuldog (#24) üzenetére


PuMbA
titán

Nem optimális az egyszer biztos. De azt is tudom, hogy ma a felháborodás kora van és nagyon sokaknál már egy nagyobb várakozás kiveri a biztosítékot. Ahogy írtam, nem állítom, hogy nem hibás, fagyós a játék, de ma már teljesen más a tűréshatár, mint mondjuk 15 éve. Én "elszórakozok" egy még emészthető időkeretben egy játékkal, hogy jól fusson, drivert cserélek stb, de én már öreg motoros vagyok. Nem várom el, hogy kiadnak valamit és egyből tökéletesen fut pont a jelenlegi szoftverkörnyezettel vagy képes vagyok pár napot várni egy javításra és nem sírom tele a Steam fórumot, hogy szar a gém. Ők is tudják, hogy szar és jönni fog a javítás pár nap múlva.

CptAdamica: Igaz :K Majd kiderül a pontos ok, de sajnos később.

[ Szerkesztve ]

(#27) nanocry


nanocry
tag

Az nVidia igazán rávethetné má magát arra, hogy valami hardveresen-gyorsított shader fordítót alkosson, ami egységes lenne minden hardverén. Azért az is sokat elmond, hogy a RDR2-be ez, ha van egy perc, itt meg órákat kell várni az rohadtul nem kerek dolog. Előbb-utóbb erre megoldás kell, mert egyre jobban kezd elharapósodni a dolog. Gáz, na.. :N

(#28) belgast válasza CptAdamica (#25) üzenetére


belgast
csendes tag

Last of us kiírja hogy elavult a videókártya driver, így frissítetem is ,mivel nem használom már a Nvidia GeForce Experience-t egy ideje.

(#29) xsjado93 válasza DrDoktor (#3) üzenetére


xsjado93
senior tag

De miért kell várni a hulladék port? :F ;]

Your life is a lie.

(#30) DrDoktor válasza PuMbA (#13) üzenetére


DrDoktor
tag

Mellébesztélés lvl 99.Arra kértem bizonyítékot ,hogy azért szar mert túltolt garfikával tolják és nem várják meg a "shéder"felépítést ..Ezt állítottad.

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#31) DrDoktor válasza PowerBuldog (#18) üzenetére


DrDoktor
tag

Hagyd lételeme a helikopterkedés minden szép minden jó!..

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#32) DrDoktor válasza xsjado93 (#29) üzenetére


DrDoktor
tag

Tolmácsot kérek! ;]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#33) Jesus_Shaves


Jesus_Shaves
aktív tag

Nagyjából így fut az eredeti is emulátorral, szóval elég hitelesre sikerült a portolás. ;]

(#34) nanocry


nanocry
tag

Nálam fél-12 óta "építgeti" a shadert, azóta kivittem a kutyát, kávéztam, kúltam, ettem, ittam, cigiztem és 20% felett van.. The Wait for Us szimulátor, beteg.. :DDD

(#35) nanocry válasza DrDoktor (#32) üzenetére


nanocry
tag

Szerintem úgy érti, hogy miért kellett ennyit várni, ha kaka a port? A tolmács érzekem ezt súgja.. Amúgy valahol igaza van. :D

(#36) syIex


syIex
veterán

Hangzatos rajt lett csak nem attól zeng amitől akarták... CP77 feelin.. :((:DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#37) Alpi. válasza syIex (#36) üzenetére


Alpi.
addikt

Adja az ég ! Imádtam CP-t, remélem ezt is hasonlóképp élvezhetem ! :D

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#38) RudY válasza PuMbA (#4) üzenetére


RudY
addikt

Ha nem lenne annyira rossz, ez a bejegyzés sem jött volna létre. :U

(#39) bozont válasza nanocry (#34) üzenetére


bozont
veterán

Állítólag bugos fordító került a véglegesbe, azért ilyen hosszú. Javítható. Majd kiderül.

Várom a DF tesztet, de úgy tűnik azért van min optimalizálni. [link]
Páran írták a 6 magos procikat megeszi reggelire.

(#40) syIex válasza Alpi. (#37) üzenetére


syIex
veterán

Nem a gameplay volt a gond ott sem :P :N

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#41) PuMbA válasza DrDoktor (#30) üzenetére


PuMbA
titán

Olvasd el a Steam kommenteket, ott van benne minden: így vagy úgy kéne futnia ilyen meg olyan gépen stb. :) Ezek prekoncepciók a játékkal kapcsolatban, már elvárásokkal ugranak neki a játékosok. Én léptem innen amúgy, mert másra kell idő.

[ Szerkesztve ]

(#42) MolGabi


MolGabi
aktív tag

Akinek hasonlóan régebbi gépe van(Ryzen 2600/RX580 8GB/16 GB ram), talán egy kis segítség lehet:

Lapozófájl méretét felvettem 16-32 Gb közé, mert állandóan lefagyott-kilépett 5 percenként, a játék indításáig sem jutottam el. Ez megoldotta a lefagyásokat-kilépéseket, legalábbis 10 perc teszt után úgy tűnik.
Shader építgetést ráhagytam, bő másfél óra biztosan kellett neki. Végül "megépült", utána végre elindult ez a sz@rházi. Grafikai beállításoktól függően, de mihez képest stabilnak mondható. Max-on is elketyeg ezen a gépen, de talán a közepes beállítás a legjobb kompromisszum ezzel a jelenlegi verzióval.

Remélhetőleg tudtam segíteni a hasonló konfiggal rendelkezőknek. :R

(#43) PuMbA válasza MolGabi (#42) üzenetére


PuMbA
titán

Ennyi. Köszönöm a hozzászólásod! :R Megerősítettél, bár én magamban biztos voltam ennyi év tapasztalat után, de fórumokon általában a többség "győz". További jó értekezést a többieknek.

[ Szerkesztve ]

(#44) DiamondBack válasza szabeska (#1) üzenetére


DiamondBack
senior tag

Jól van az úgy, hadd menjen, most van Lastofos láz, ki van éhezve a nép rá...

(#45) MolGabi válasza PuMbA (#43) üzenetére


MolGabi
aktív tag

:R Ugyan...

De azért tegyük hozzá, hogy ez nevetséges helyzet, nincs mit szépíteni rajta. 20-30e Ft-os játék és ha nem olvasok utána, az életben nem jövök rá erre a félmegoldásra.

(Az előbb lemaradt, HDD-ről fut a játék... Szóval a közelében sem vagyok a hivatalos gépigénynek, vagyis csak részben.)

(#46) tamasago


tamasago
csendes tag

Na és akkor biztos meg leszek kövezve, de már csak azért is hozzászólok, mert esetleg több embert érdekelhet, mi van ha minimum konfig alatti géppel próbálkozok?
I5-3470
16GB ram
GTX 1060 -3GB
Először kidobott azzal, hogy kevés a rendszer és videóram.
Virtuális memóriát bővítettem (20GB-ra)
Videókari driver frissítve
És láss csodát elindult, most várom a shader felépítést, aztán jelentkezek...

(#47) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Ill. egyre több helyen olvasom hogy az upscaling IS okozhatja a fagyásokat érdemes lehet kipróbálni kikapcsolni a DLSS-t és társait.
Amúgy én valahol érzem/értem Pumba hozzászólását hogy régen minden game ilyen volt hogy ki kellett silabizálni hogy hogy fut a legjobban meg mitől nem hal le.
Inkább kihívásnak kell venni mint idegeskedni rajta. ;] 60EUR-ért még melózol is vele.
No offense...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#48) podtibi válasza RudY (#38) üzenetére


podtibi
senior tag

Ebből nekem csak az jön le hogy xarnak az egészre, ameddig csak lehet. ;]

Ezt inkább rád bízom.

(#49) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Érdekes game amd 23.3.1 driverrel játék elindítással hibaüzenetet dob,hogy régi. OK-va után meg megy.
Maga a játékban vannak hibák:
-Crashel ami nálam egyszer fordult még elő
-Sokat tölt ssd-vel is
-Optimalizálatlan igaz nálam RX 5700 XT-vel 2560x1080 magas beállítással szépen megy átlag fps 52,de néha bedöcög.
-Shader előkészítés miatt akár több mint egy órát is kell várni,mert ha úgy kezdesz neki akkor magas cpu kihasználtságot okoz,utána már helyre áll amikor megvan a 100% előkészítés

Nem lenne rossz játék ha ezeket kijavítják a hibákat akkor jó lesz.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#50) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

[link]
Ki kell cserélni az egyik filet. oo2core_9_win64.dll
Hibás verziót használtak, a cserével a shader comp. pár perc csak elvileg.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.