Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) haddent válasza krx21 (#12789) üzenetére


haddent
addikt

Ez azért érdekes mert elvileg nincs régiózár (a hardveren magán), tehát elvileg 100% -ban ugyanaz az összes gép globálisan. :(((

(#12802) zzola válasza haddent (#12801) üzenetére


zzola
félisten

Tegnap letöltöttem a UK és US FW-t, összehasonlítottam őket, bitre ugyanaz mind a kettő...

(#12803) trufa12


trufa12
addikt

Korán belevágtatok ebbe a ps4 bizniszbe sokan . (bár mindig kellenek a pionírok ) :D
Én elvagyok még a rossz kis büdös meleg ps3-al :D
Alig várom hogy használhatóak legyenek ezek az új konzolok .
(ezért is olvaslak titeket , meg a boxosokat minden nap )

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#12804) gianni85


gianni85
veterán

Valaki tudna segíteni? PS3on egy US accountom volt csak, azt kezdtem el PS4en is használni és ideje lenne Plus-t venni. Származhat bármiféle hátrányom abból ha Magyarországról US profillal tolom? Gondolok itt bármiféle régiókorlátra, Store elérhetőségre, bankkártyás fizetésre stb.

(#12805) gianni85 válasza gianni85 (#12804) üzenetére


gianni85
veterán

tárgytalan...

(#12806) idegen lény válasza trufa12 (#12803) üzenetére


idegen lény
őstag

Vajon hányan fogják megbánni, hogy nem ilyet vettek nextgen konzol helyett? Lesz-e majd :O és :W ? [link]

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#12807) Def26 válasza idegen lény (#12806) üzenetére


Def26
félisten

Ezen is csak konzol port fut. Akkor meg minek? :U

Ahogy én látom a konzolok elvitték a játékokból a nagy pénzt, a maradék kis % -on meg megölik egymást a pc érdekeltségű cégek. Szerintem éppen összefogni kellene a pc piacot, nem pedig egymásnak esnie a sok hülének. :)

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#12808) GeneraL_XTX válasza idegen lény (#12806) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Sehányan. Egyrészt az Alieware nem épp arról híres, hogy olcsó gépeket gyártana(megnézném 128k-ért milyen steam csodát kapsz) másrészt ugyanúgy nem lesz rá GT, Forza, MGS, Uncharted, Quantum Break stb.

(#12809) Madwe válasza idegen lény (#12806) üzenetére


Madwe
nagyúr

Egyrészt exklúzív címek nem lesznek ezekre, másrészt túlárazott eddig az összes pc-khez képest, majd pont az AW fogja jó ár/érték arányban adni gondolom ;] harmadrészt meg az egész steambox egy hüyeség szerintem, fogták a pc-t, ráraktak egy custom linuxot, s kijelentették h gamer, miközben pl még egy dx se fut rajta ugye, csak egy opengl, nemhogy mantle, ergo játékra ezerszer rosszabb apikat használ mint egy pc (konzolhoz mérten meg egyenesen röhelyes a történet, persze lehet alá rakni bika hw-t sokszázezer forintért hogy a szar api hátrányait palástolják, de az szerintem pénzkidobás, no meg sok effekt ettől még nem lesz támogatva, az apu, közös memóriacímtér, fix hw, alacsony szintű api konzolos előnyökről nem is beszélve...)

[ Szerkesztve ]

(#12810) idegen lény válasza GeneraL_XTX (#12808) üzenetére


idegen lény
őstag

Hát, nem tudom. De ha ez azt jelenti, amire gondolok: "At least 2 companies are launching 500 dollar Steamboxes with hardware that beats both consoles.", meg "The whole idea is that you get all the pluses of PC gaming: Backwards compatibility, tons of PC exclusives (including tons of AAA's), access to cheaper games, the possibility of upgrading your hardware, an open system you can install anything on and purchase games from non-steam applications aswell. It beats the consoles at every turn.", akkor ...

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#12811) Def26 válasza idegen lény (#12810) üzenetére


Def26
félisten

"Steamboxes with hardware that beats both consoles."

Nem nagy dolog erősebb pc -t összehozni, de értelme sincs sok. Nézd meg sokan, hogy bedőltek a r9 290 -nek is. Megvették bf4 miatt, aztán most meg kb. játék sincs olyan helyzetben, hogy érdemben lehessen használni.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#12812) gianni85 válasza idegen lény (#12810) üzenetére


gianni85
veterán

Hülyeség...
Backwards compatibility - velejárója többnyire a sok kompatibilitási probléma is (tapasztaltam)
tons of PC exclusives - meg tons of console exclusives mínusz
access to cheaper games - viszont használtjáték nuku
the possibility of upgrading your hardware - ez a lényege a konzolnak, hogy ilyenre nincs szükséged
It beats the consoles at every turn - már akinek

Na meg az 500$ Steamboxok HW-e max papíron veri a konzolokét a *FLOPS számháborúban

[ Szerkesztve ]

(#12813) janitor01 válasza idegen lény (#12806) üzenetére


janitor01
tag

Szerintem bánni senki nem fogja. Számtalan példa bemutatta már, hogy a cél eszközök cél feladatokat jobban valósítanak meg mint a mindenre jó társaik.

A Steam boxnak akkor lenne szerintem értelme ha fix lenne, hogy milyen alkatrész kell bele. ilyen proci ilyen chipsetű alaplappal, ilyen VGA val ennyi rammal SSD vel csók. Ebben az esetben rengeteg kompatibilitási gondnak annyi lenne rá lehetne hangolni a játékot egy konfigra és kész. Ez elsősorban azért volna jó mert a PC árban máris verseny képesebb lenne a konzollal, a steam meg kaszálna a bolttal.

Az, hogy 700$ és 3500$ között van minden fajta féle ez semmiben nem különbözik a jelenlegi állapottól. A Windowst linuxra cserélhete talán kicsit gyorsulnak tőle a játékok de őszintén a windowsra már annyi minden készen van, hogy nem hiszem, hogy pár próbálkozáson kívül több lenne ebből.

A másik fontos dolog, hogy az ember nem azért veszi a konzolot (én legalábbis) mert sony/ms vagy steam. A játékok miatt veszem! Namost ahhoz, hogy mondjuk én ki akarjak próbálni egy ilyen gőzgépet ;) mondjuk az kéne, hogy a HL3 csak ezen menjen. Ha fel tudom rakni dual boottal a saját gépemre akkor király ha meg nem háááááááát nem hiszem, hogy sokan vesznek majd ezért az egy játékért ilyet.

Ahhoz, hogy megérje egy Last of US-t egy Forza-t fejleszteni kell az a pár (tíz) millió eladott gép mint vásárló bázis.

DE ha még tévedek is és lenne is mondjuk 1 millió eladott steam machine lenne belőlük 100 felszereltségű! És itt nem csak merevlemez eltérések vannak! Az egyikben a videó memória mondjuk a másik fele!Lehet, hogy az egyiken akadozna a HL3 a másikon meg 100 fps-t produkálna azaz

100 szónak is egy a vége szerintem ez egy hülye ötlet a VALVE tól ilyen formában.

Remélem hamar elfelejthetjük.

(#12814) haddent válasza zzola (#12802) üzenetére


haddent
addikt

Na ugye :R

trufa12 ez kicsit erős így. Már rég használhatóak, élvezhetőek és jók. Az EA szemétségét ne kenjük a Sony/MS -re. :R

idegen lény kétszeresen túlárazott előre összerakott olcsósított konfigot (korrekt garival hozzáteszem)? Hmm.. meggondolom... bár szánom bánom hogy egy saját kezűleg épített mindenhol "prémium" minőségű pc és egy ps4 van nem az steambox a Valve indie játékaival :O ;]

(#12815) boost válasza idegen lény (#12806) üzenetére


boost
addikt

Elnézve, hogy most egy kurrens Alienware géming desktop 1000€, és ugyanennyi lesz akkor egy kurrens SteamOS-es gép is (hisz ugyanúgy desktop PC, csak a SteamOS os most a hype) és ugyanúgy fog öregedni, mint a sima PC, azaz 3 év után eladhatod szomszéd pistikének 250€-ért, szerintem nem sokan fogják bánni, hogy PS4et vettek 400€ért...

[ Szerkesztve ]

(#12816) krx21 válasza haddent (#12801) üzenetére


krx21
nagyúr

Ezek szerint ez nem így van...
Még a külső számozáson is látszik! 1004, 1003, 1002

(#12817) DonDennis


DonDennis
senior tag

Na, tegnap írtam, hogy haverom ma várj a Sony hívását. Ma ahogy mondták, fel is hívták és mondták, hogy a PS4-hez kapott joy-t cserélik akár már ma, egy teljesen újra a másikat amit a KV-be vett ahelyett pedig adnak egy "kupon" szerűséget amit beválthat egy szintén új joy-ra, szóval teljesen jó a Sony Magyarország, ha bárkinek gondja lenne R1 L1 vagy a karokkal bátran vigye vissza.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#12818) Madwe válasza janitor01 (#12813) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az árak 600 és 6000 dollár között mozognak!

Nomeg wint linuxra cserélni nem feltétlen előny, ha már játék a cél: kevesebb címnek van linux portja, nincs dx se mantle csak opengl, uh nem hogy gyorsabb, de egyenesen lassabbak lesznek adott hw-n a játékok, s kevesebb effekt ai trükk valósítható meg rajtuk...

[ Szerkesztve ]

(#12819) GeneraL_XTX válasza DonDennis (#12817) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

És akkor hova is kell pontosan vinni? Valahova a Stadionok környékére?

És magát a gépet is bevitte hozzájuk, vagy csak a joy-t es a garilevelet/számlát?

[ Szerkesztve ]

(#12820) idegen lény válasza boost (#12815) üzenetére


idegen lény
őstag

Nem mindegy, hogy mennyibe fog kerülni? Viszont biztos, hogy nem húszezerbe fog rá kerülni egy nyolcórás játék. Azért ez is egy szempont. Amúgy szerintem olcsó lesz, mert a Steamben van az üzlet.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#12821) trufa12 válasza idegen lény (#12820) üzenetére


trufa12
addikt

Ennek a steam boxnak semmi de semmi értelme .. :(

Nyugodj meg 1 éven belül le zajlanak a kezdeti hülyeségek és minden tökéletes lesz ps4-xbo esetében is..-.-
(majd akkor veszek én ) :D

Én csak erre írtam hogy sokan bele ugrottak , és még szinte semmi értelme .

De majd ez év közepe meg végétől már áhj de jó lesz .
Meg szépen gyártják lefele őket, nem mint az őrült és valószínű hibás darabok sem nagyon lesznek ... sem a kiegészítők nem lesznek hibásak, mert valahogy a sony ps3-as dolgok mai napig megölhetetlenek még a joyok is bírják ....

Viszont amit érdekesnek találok (vagy azt nem nézem annyira sűrűn az xbox topicba nem látok nagyon panaszt inkább a játékokról van szó és stb )

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#12822) idegen lény válasza trufa12 (#12821) üzenetére


idegen lény
őstag

Ámen :R Pedig XO vonalon sokkal több a hiba, a multit kivéve.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#12823) Mrdevil válasza GeneraL_XTX (#12819) üzenetére


Mrdevil
addikt

Igen ez fontos, milyen számot kell hívni, hova kell menni, minden info kell. Jól hangzik a dolog.

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#12824) haddent válasza krx21 (#12816) üzenetére


haddent
addikt

Az rendben van. Máskor gyártották, más széria stb... De teljesen ugyanazokból az alkatrészekből ugyanazzal az fw- vel minden ugyanaz :K

Egyébként találtam BF4 hivatalos bug topic. Ha ezt mind kijavítják akkor nálam az egyik év játéka lehet még akár.
Ami aggasztó, hogy sok súlyos probléma (pl. "rubber banding" ami a lagolás pl lancang dam -on) még csak "investigating", azaz egyelőre kb. fingjuk sincs hogy mi a baj. De legalább tudnak róla...

Egyébként ma még este is, még a Lancang Dam is játszható volt teljesen! Egész pálya alatt (30perc?) kb. 5 rángás volt végig és az sem olyan mint szokott! :Y

(#12825) boost válasza idegen lény (#12820) üzenetére


boost
addikt

Nem, nem mindegy. És itt nem lesz olcsóbb a hw, mivel a Valve csak a szoftvert adja a termékekhez, ingyen (mint a Google az Androidot), és neki a játékeladásokból lesz pénze. A gyártóknak pedig csak a hw eladásból lesz pénzük, nem a szoftverből, mivel az az alapfeltevés, hogy pistike is összerakhat egy ilyen gépet, ha akar. Tehát nem az van, mint a konzoloknál, hogy minden eladott szoftver után pénzt kap a hw gyártó.

Ha meg nincs fix hardwer, akkor mondja már el nekem valaki, hogy miért is lesz ez jobb, mint most egy átlag-PC a konzolos look&feel-en kívül.

(#12826) krx21 válasza haddent (#12824) üzenetére


krx21
nagyúr

Biztos, hogy nem egyformák a különböző régióra szánt PS4-ek... Az hogy szoftverileg, játékok szempontjából nincs régiózár (jelenleg), az nem jelenti azt, hogy anno ne lett volna benne a koncepcióba valamilyen formában... A típusszám is azt takarja egyébként... Az 1004-es az EU-s...
A régió jelölés alap szerintem, ha nem is a korlátozások miatt, hanem a statisztikák lekérdezésében biztos szerepe van és még nyitva is hagyja akár a régiózárat akármilyen programnak vagy szolgáltatásnak, mint lehetőség...

(#12827) ImpersonatoR

Van aki vett kamerát a PS4 hez? 18.000 Ft. nem egy drága valami de van értelme ? Ahogy nézem just dane alatt csak move al ér valamit pl.

(#12828) idegen lény válasza boost (#12825) üzenetére


idegen lény
őstag

Ezt nem tudom, miből gondoljátok, hogy nem lesz egy alap fix hardver. Nyilván lesz.

(#12827) FragStaR Éppen ezért drága.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#12829) Mirman válasza idegen lény (#12828) üzenetére


Mirman
őstag

Már csak ebben a cikkben is előfordul az összes létező VGA meg CPU gyártó teljesen különféle alkatrészekkel.

(#12830) trufa12 válasza Mirman (#12829) üzenetére


trufa12
addikt

Azt mondom én erre, (nagyobb dologra készülnek itt ) :D lehet lelövik az egész pc-t játék szempontból és ez lesz
...-.-
mert így ennek semmi értelmét nem látom, adnak ki drágább configokat -.-
meg mi az az i3-.- gtx 760 combó lol xD

hát itt lesz valami :D (vagy nagy bukás , vagy forradalom ) . -.- vagy csak ennyire sok a barom .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#12831) idegen lény válasza Mirman (#12829) üzenetére


idegen lény
őstag

Úgy értem, hogy mindegyiknek van egy alap konfigurációja. Köszi a cikket! Sok mindent elárul az utolsó mondat: [link] Csak olyan jól hangzik ez a 250 olcsó játék, és hogy támogatja a Linux-ot, a Mac-et és Windows-t is.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#12832) idegen lény válasza trufa12 (#12830) üzenetére


idegen lény
őstag

Egy valamire biztos jók lesznek. Le fogják szorítani a konzolos játékok árait.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#12833) Mirman válasza trufa12 (#12830) üzenetére


Mirman
őstag

Egyenlőre én nem sok fantáziát látok ebben az egész dologban de aztán lehet hogy ez kell a népnek és bejön a Valve-nak. :DDD

(#12834) DonDennis válasza GeneraL_XTX (#12819) üzenetére


DonDennis
senior tag

Megkérdezem a pontos címet, de csak a joy-t és a számlát és garit vitte.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#12835) idegen lény


idegen lény
őstag

Ez mennyibe kerülhet? Vajon megéri?

"serVIPlus: a meghosszabbított garancia
Ez egy 5 éves garancia, melynek feltételei megegyeznek az általános Sony garancia feltételekkel
Amennyiben javításra van szüksége, be kell mutatnia a serVIPlus garanciapapírt
Szeretne serVIPlus garanciát? A Sony termék megvásárlása utáni 3 hónapban van rá lehetősége." [link]

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#12836) zzola válasza idegen lény (#12835) üzenetére


zzola
félisten

Sehol nincsen ár...

(#12837) XFishboneHUN válasza idegen lény (#12835) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Tudomásom szerint ez csak a BRAVIA TV-kre vonatkozik! [link] Én tavaly vettem ilyen kibővített+töréses garit, amikor megvettem a sony tv-met! Nem hiszem, hogy lenne kibővített gari PS-re is!... :(

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#12838) DanielK válasza XFishboneHUN (#12837) üzenetére


DanielK
addikt

Én is vettem ilyen garit, tavaly karácsony előtt. Megkérdeztem és nincs psre. :(

(#12839) XFishboneHUN válasza DanielK (#12838) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Azért mondom, meg is lepődtem volna, ha lenne! Én is úgy tudom, hogy csak a BRAVIA tv-kre van ilyen opció!

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#12840) idegen lény


idegen lény
őstag

Köszönöm! Meg még a MM-ban van valami hasonló műszaki cikkekre. Persze az nem Sony-garancia. De azért érdekelne, hogy PS4-re lehet-e hosszabbítani. Egyáltalán rendelt itt valaki a MM-ból?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#12841) XFishboneHUN válasza idegen lény (#12840) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Biztos vagyok benne, hogy nem lehet garit hosszabbítani PS4-re!!!!

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#12842) gianni85


gianni85
veterán

Ez az egy év garancia engem is aggaszt... x360nál nyugodtabb voltam a 2év garanciával (illetve 3év) főleg miután meg is tapasztaltam milyen gördülékenyen megy a javítási folyamat. PS3-am mindig csak pár hónapig volt, így szerencsére tönkre se mehetett.

(#12843) GazRic


GazRic
senior tag

Ez az uj free játék nem nagy eresztés ....

[ Szerkesztve ]

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#12844) haddent válasza GazRic (#12843) üzenetére


haddent
addikt

Nekem tetszikbde johetne a driveclub vagy vmi mas AAA jatek a plusban. :U

(#12845) gianni85 válasza haddent (#12844) üzenetére


gianni85
veterán

Szerintem örülni kell, hogy ennyi jön... az új gen-ben már a multi a PS+ fő szolgáltatása. Drive Club is valami kiherélt PS+ verzió lesz... Jó ha 1-2 év múlva jönnek teljes értékű AAA játékok

[ Szerkesztve ]

(#12846) boost válasza gianni85 (#12845) üzenetére


boost
addikt

"Jó ha 1-2 év múlva jönnek teljes értékű AAA játékok"

Mondhatsz bármit, de te se tudod, én se tudom. :)

(#12847) Tatyla válasza gianni85 (#12845) üzenetére


Tatyla
őstag

Karácsonyra szerintem azért már lesz ez,az...

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#12848) Def26 válasza Tatyla (#12847) üzenetére


Def26
félisten

Szerintem nyáron jön a knack ps+ -ban. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#12849) barcabome válasza idegen lény (#12840) üzenetére


barcabome
aktív tag

Én Media Marktból rendeltem a PS4-et az online felületükről, ami ugye teljesen külön álló "cég" az üzleteiktől.

(#12850) haddent válasza boost (#12846) üzenetére


haddent
addikt

Nem tudja senki, de sejtésem nekem is hasonló. Egyből nem adhatják oda az AAA+ játékot amikor még el is kéne adni 1-2 évig 15-20 ezer Forintért. Majd ha kiöregszik megkapjuk. De nem vitatkozni akarok, tényleg csak kósza tipp...

Egyébként én örülök neki, hogy kapunk bármit is ingyen havonta. A Driveclub pedig úgy volt, hogy idén kapunk egy néhány kocsival és pályával megnyirbált verziót. Na most jól átba***tak minket, kb. fél évet késik (jó negyed?). Én el tudom képzelni, hogy cserébe az egész, teljesértékűt kapjuk. De ha nem, akkor sem lesz csak egy sima "demo".

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.