Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lilien84


lilien84
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Vettem egy laptopot, és T-Mobilos internetet használok egy 3G-s Nokia N70-es telefonnal, bluetoot-szal és adatkábellel.
Normális az, hogy a napi 14 órás szinte folyamatos laptophasználattal ez a telefon naponta 3x lemerül, és a töltés 3-4 óráig tart? Ezelőtt 2 hetente bírta töltés nélkül, s 40 perc alatt feltöltődött.
Van erre valamilyen megoldás? Nem szeretném, ha tönkremenne a telefonom.
T-Mobilos usb modem stick-em nincs, mert nem vállalok 2 év hűségnyilatkozatot.
Szerintetek a T-Mobilos internetet másmilyen modemmel is használható? Ha igen, akkor milyennel?

Köszi előre is a válaszokat.

(#2) Genius007 válasza lilien84 (#1) üzenetére


Genius007
őstag

" bluetoot-szal és adatkábellel.... "

Bluetooth eléggé leszivja a telefont ... nem lehet, hogy azért merül le gyorsan .. ? :U

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#3) Béló válasza lilien84 (#1) üzenetére


Béló
aktív tag

hali sztem nem normális
hisz az én N80 am birja 5 órán keresztül: wifivel és az a bluetoothnál jobban eszi
valamint az adatkábel nem sziv le a telobol energiát: szal kimulófélben van az akkud

elvileg használható mással is: hsdpa modemmel (elég drágák: egyes notikban alapbol megvan/ elő van készitve), berkaod a simedet és megy...

(#4) lilien84


lilien84
csendes tag

Köszi a válaszokat.
Adatkábellel használom most, de ezzel is ugyanolyan hamar merül és ugyanúgy sokáig tart a töltés.
Amúgy a laptopomban ez van:
Connexant HDA 330 MDC (OTA) V.92 Modem

(#5) Béló válasza lilien84 (#4) üzenetére


Béló
aktív tag

az egy normál modem nem hsdpa

akkor sztem nézesd meg a teód akkuját (gondolom még garanciális)

(#6) doc


doc
nagyúr

viszont ez a topic szerintem nem ide valo, at kene rakatni egy modival a megfelelo mobilos forumba, meg atnevezni, mert itt nem a mobilnet a tema, hanem a telefon
bar oszinten szolva szerintem uj topicot is felesleges volt nyitni :B

(#7) netboy


netboy
senior tag

t-mobile mobil internet smtp és pop 3 címét valamint felhasználónév és jelszó formátumát meg tudnátok mondani?

(#8) kali válasza netboy (#7) üzenetére


kali
legenda

POP3 (port: 110): mail.t-email.hu
IMAP4 (port: 143): mail.t-email.hu
APOP (port: 110): mail.t-email.hu
IMAPS (port: 993): mail.t-email.hu
SMTP (port: 25): mail.t-email.hu

felhasználónév; az e-mail cím @t-email.hu előtti része
jelszó; a jelszó :DDD

(#9) netboy válasza kali (#8) üzenetére


netboy
senior tag

köszönöm szépen az infót :R

[ Módosította: Bordoi ]

(#10) concret_hp


concret_hp
addikt

van egy vodás mobilnetem, amivel annyi a baj, hogy kb. naponta eygszer leszakadok, ami viszont nem vicces. kb. 2 hétig sosem volt ilyen, csak egy hete kb. firmware frissítés megvolt. huawei e220as usb-s modemről van szó. volt olyan is, hogy csak simán megállt az adatforgalom, meg olyan is, hogy észrevettem, hoyg eltűnt a net és látom, hogy a tálcán nincs meg a programja. a legtutibbnak eddig az a megoldás tűnt, hogy kihúzom, átdugom másik usb-be, ekkor egyből csatlakozik és megy tovább.
valakinek van ötlete hogy mitől lehet ez?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11) moonguru válasza concret_hp (#10) üzenetére


moonguru
őstag

A válasz az hogy Vodás,örülj neki hogy csak ennyi bajod van vele... :((

Monitor Guru!

(#12) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Hali!
Segítséget szeretnék kérni mobilinternettel kapcsolatban...
Szóval ma vettem a T-mobilnál egy 3GB-os csomagot és szerintem túl nagy az adatforgalmam. 1 órás netezés után 25MB az adatforgalom átlagos netezés mellett (PH!, myVIP, MSN)
Szerintetek ez normális? ill. nektek mennyi szokott lenni?
A frissítéseket kikapcsoltam :F
Esetleg nincs valami tömörítés amit be kellene kapcsolnom és nem tudok róla? :U

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#13) kingi válasza Genius007 (#2) üzenetére


kingi
tag

hsdpa...
az N73-as bírja fél napot

győzzön a jobbik, de nem lehet, hogy a jobb maga a rossz? (Seneca)

(#14) Des1gnR válasza Des1gnR (#12) üzenetére


Des1gnR
őstag

Nagyjából megoldottam a problémát és gondoltam leírom :K
Szóval az MSN megosztási mappákat el kell felejteni :((( (én töröltem is őket, mert hiába szüneteltettem mindig újra elindult)
A másik ami kell az az Opera (Firefoxhoz voltam szokva és nem tudtam átszokni semmi másra, de az Opera valami hihetetlen és iszonyatosan jó) szóval az operában van olyan funkció, hogy a flash reklámokat meg képeket két kattintással le lehet tiltani amivel kb felére csökkentheted az adatforgalmadat :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#15) Kapor_Ur


Kapor_Ur
csendes tag

kicsit off, de talán idefér:
Tudnátok arra megoldást, hogy egy mobilinternet elérést "megosszak"? Tehát, van egy laptop, t-s mobilinternet előfizetéssel, megy is rendesen. Van vezetékes netem is, de ott épp szolgáltatót váltok, és az átmeneti időre szeretném használni a mobilnetet, nem a laptopon, hanem asztali gépen is.

(#16) doc válasza Kapor_Ur (#15) üzenetére


doc
nagyúr

megoldhato persze, de ezzel a kerdessel inkabb az internet megosztas topicba menj, ott tudnak segiteni (ebben az esetben irrelevans hogy mobilos netrol van-e szo)

(#17) chros


chros
őstag

Sziasztok!

Anyu baratnoje szeretne mobilnetet (utazgat 2 varos kozott sokat: Baja, Bp) ...
Mik vannak egyaltalan? Mi most a legjobb? Megbizhatosag, ar dominal ...

Koszi

(#18) Jazz77 válasza chros (#17) üzenetére


Jazz77
aktív tag

Szerény véleményem szerint pannon kizárva, voda vagy T-Mobile, árban, minőségben kb. ua. :R

Nem mondtam,hogy hülye vagy csak nincs szerencséd amikor gondolkodsz...

(#19) chros válasza Jazz77 (#18) üzenetére


chros
őstag

Koszi, megnezem oket ...
Egyebkent pannonnal mi a baj?

[ Szerkesztve ]

(#20) lomha lepke válasza chros (#19) üzenetére


lomha lepke
tag

Van itt is külön topic a mobilinternetre:
Vodanet
Pannon

Érdemes beleolvasgatni, mielőtt döntesz.

"Az okos ember elvégzi a sors által reá rótt feladatot. A bölcs ember másokkal végezteti el maga helyett." Rahim el-Haszra

(#21) need


need
addikt

Üdv..
Ha esetleg nem jó helyre írnék küldjetek oda..
Bajban vagyok
Nem rég a T-Online hirdette laptopjait"Fijitsu Simens" m.társam vett ilyet én meg gyakoroltam rajta
biztonsági mentés vissza állítás de nem jött össze!
Nem áll fel a gép a vistára.
Van rajta egy rejtett partíció amit nem tudok elinditani..onnan kitudnám újra telepíteni
Hogy a jó francba tudom én azt elindítani vagy hogy tudok hozzá férni?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#22) Bordoi válasza need (#21) üzenetére


Bordoi
őstag

Ezt tényleg nem találtad el. :U
[link] esetleg [link].

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#23) need válasza Bordoi (#22) üzenetére


need
addikt

köszönöm az utbaigazítást:)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#24) fv82


fv82
tag

Sziasztok!
Egy ismerősöm most fizetett elő mobilinternetre, de azzal hívott fel, hogy a gépbe bedugva figyelmeztet a win, hogy nem tud elegendő feszültséget adni az eszköznek. Miért lehet ez? Sajnos nem tudom egykönnyen kideríteni, hogy milyen XP és USB-k vannak a gépben. De alami athlonXP-s Asus alaplap.

Telefonszámot mindig hívható formátumban küldj!

(#25) Duffm4n


Duffm4n
csendes tag

Akár hdspa akár umts akár edge, Pannon mobilnetet ne vegyetek, a sok megszakadt letöltés a dühöngés, vagy az hogy a "nincs-csatlakoztatott-modem" hibaüzenet gyakori megjelenése, amit esetleg követhet egy system operation failed üzenet, (de lehet hogy az van előbb) károsíthatja a szívet, az agyat és az önbecsülést. Hogy egy játékot nem tudsz regisztrálni, mer el se indul a net, és ezért kérnek havonta hatezret. Ez jó hogy benne volt a szerződésben, de a minimum sebességet nem teljesítik (4kb/sec helyett 450-500 byte/sec)! Ha teljesítenék a minimumot, akkor meg mi ösztönzi őket arra, hogy az ígértet(és nem a maximumot) teljesítsék??? Hát :C ez télleg jó szolgáltatás. :( :(( :((( :O :W :DDD

(#26) lomha lepke válasza Duffm4n (#25) üzenetére


lomha lepke
tag

Ez a garantált minimum sebesség is nagyon kevés. Mennyi a maximum?

"Az okos ember elvégzi a sors által reá rótt feladatot. A bölcs ember másokkal végezteti el maga helyett." Rahim el-Haszra

(#27) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok!

ismerősöm nevében írok,mert én sem vok tisztában a dologgal és a ti segítségeteket kérjük!
Pannon 5Gigás mobilnetje van és kérdése a következő:

elérheti-e az adatforgalma havi szinten az 5gigát ha csak myvip,mms ,iwiw ,thpoker ilyesmi oldalakra használják,de kb napi 7órát?

esetleg vmi jól működő adatforgalomszámláló progit tudtok ajánlani?

Köszi előre is

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#28) doc válasza Sickboy25 (#27) üzenetére


doc
nagyúr

ezek csurig vannak mindenfele flash-es meg egyeb szemettel, szerintem napi 7 ora aktiv netezessel siman meglehet az 5gb...
foleg ha youtube-ozik is...

(#29) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

sziasztok!

ismimnek mobilnete van. pannon. 3G-s. azután szeretnénk érdeklődni, hogy hogy lehet megnövelni a TÉREREJÉT. ugyanis egy kővel kirakott pincébe költözött, és gyenge a vétel.
erről a termékről volna szó:

köszönöm.
üdv.Zk

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#30) Andris_2


Andris_2
aktív tag

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, hogy mobil internetes adatkártyáknak/usb modemeknek van IMEI száma és/vagy MAC address-e?

Köszi.

(#31) doc válasza Andris_2 (#30) üzenetére


doc
nagyúr

imei szama van, az enyemre egy matricaval van raragasztva, ugyanugy mint telefonokon

(#32) odonye


odonye
csendes tag

sziasztok! Hozzá tartozik az igazsághoz, hogy nem az én problémám csak valaki a segítségemet kérte, aki épp nincs net közelben. Vettek egy ilyen vodafone-os usb stick-et. Feltelepítették a vodafone connect lite(remélem nem tévedek, és jól írom) programot. jelzi, hogy talált hálózatot. De valamiért a gép nem ismeri fel a sticket. Szerinte nincs eszköz. Tud valaki segíteni, vannak itt általános ilyen jellegű hibák, amik megoldhatók? Köszönöm, előre is. Sajnos én sem tudok többet.

(#33) gsc73


gsc73
aktív tag

Sziasztok!

T-mobilos mobil internet esetén (laptop+usb-s kütyü, tehát nem telefonon keresztül) a gép saját publikus IP címet kap, vagy csak a csoportnak van egy?

Köszi!

g.

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#34) gsc73 válasza gsc73 (#33) üzenetére


gsc73
aktív tag

Válaszolok saját magamnak: nem kap saját publikus IP-t, így bizonyos alkalmazásokat (pl. ftp szerver, DC) nem lehet használni.... :(

g.

[ Szerkesztve ]

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#35) DjPremier


DjPremier
aktív tag

Üdv.Van egy ismim aki elöfizetett Voda Mobil internetre és számitogépen szeretne internetezni.Hogy kell beállitani,hogy menjen a net? XP-t használ. Elöre is köszi.

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#36) tgabort


tgabort
csendes tag

Sziasztok! A közeljövőben szeretnék mobilnetet vásárolni ( fősuli miatt). A kérdésem az lenne,hogy melyik szolgáltatót ajánljátok ? A másik pedig, hogy mennyire lehet ezen a mobilneten multizni ? :D

"Nincs igazság és hazugság. Minden az üveg színétõl függ, amin át nézzük."

(#37) doc válasza tgabort (#36) üzenetére


doc
nagyúr

pannon (feltoltokartyas, ha nincs nagy adatforgalmad akkor nagyon olcso, ha nem hasznalod akkor nem kell tolteni)

(#38) tgabort válasza doc (#37) üzenetére


tgabort
csendes tag

Köszi.... :R
Csak az a baj,hogy pont használni akarom :D

"Nincs igazság és hazugság. Minden az üveg színétõl függ, amin át nézzük."

(#39) #54715584 válasza kali (#8) üzenetére


#54715584
törölt tag

ez működik akkor is, ha én a freemail fiókomat használom? abban az esetben mi az smtp azonosító és password ha nincsen t-email-es e-mailem?

(#40) Huvi00


Huvi00
tag

Hello
Lenne 1 kis problémám mobilinternettel Tmobilos mobil netem van és nem müködik .Ugyértem felragtam Windoz 7 64 biteset és bedugtam a sticket és nem ismeri fel semmit nem irki muter gépén bedugom bejön1 kisablak és telepiti itt semmi :S most másik neten vagyok Tmobilnal anyitmontak nincs tesztelve driver win7 en de elvieleg futni kéne neki enyit montak valakinek valami ötlet ?PLS hELP

.

(#41) májkimiki


májkimiki
őstag

Üdv Mindenkinek!
Mobil internetet kellene megosztani két asztali gép között,úgy hogy a két user egymástól függetlenül tudjon szörfölni.Tippem volna,de azért tapasztaltabbak véleményének nagyon örülnék.
-a két gépet valamilyen módon össze kötni(crosslink vagy router ),
az egyikbe az usb modemet ,ő lenne a gazda a másik meg a felhasználó.Pl.

Vodás mobilnet lenne.

Előre is köszi minenkinek!
:R

(#42) segi67


segi67
csendes tag

Elég érdekes problémával találkoztam de mivel többféle internet elérést is kipróbáltam arra jutottam hogy ez a mobilinternet számlájára írható.
Van nekem egy vodafonos mobilinternetem megy is normálisan, de ha prohardver fórumot próbálom olvasni nem jelenik meg a fórum.
A fórum fő topikjait látom de ha valamelyiket kiválasztom akkor már az altopikokat sem látom és ezen belül a hozzászólásokat sem.,de észrevettem hogy ez a jelenség a hardver aprónál is fent áll nem látok egy darab terméket néha egy-két terméknél a hozzászólás megjelenik de az sem a helyén.Elég idegesítő hiba ha valaki találkozott ilyennel akkor légyszi írja meg mi a megoldás ha van rá! Küldök róla két képet:

(#43) NoX


NoX
senior tag

Valakinek megoldása D-LINK router + T-mobile 3G USB stick párosításra?
Probléma pontos leírása.

(#44) kali válasza segi67 (#42) üzenetére


kali
legenda

használt apn?

(#45) Apollyon válasza segi67 (#42) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez a Firefox topikban ki lett beszélve, és itt van rá a magyarázat és a megoldás: KLIKK

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#46) Devdi


Devdi
aktív tag

Sziasztok. Tudja valaki, hogy külföldön, hogy lehet mobil internetre szert tenni? (pontosabban Anglia érdekelne) Ha itthon megveszem akkor odakint tudom használni? Vagy inkább odakint kellene megvenni egyet? Bár hallottam olyat is, hogy odakint csak úgy lehet venni, ha van fél év munkaviszonya az embernek... ez igaz?

(#47) doc válasza Devdi (#46) üzenetére


doc
nagyúr

ha az itthonit akarod kivinni es hasznalni, 2 nap alatt ramegy a havi fizetesed ;)

(#48) Devdi válasza doc (#47) üzenetére


Devdi
aktív tag

És az odakintiről miket tudsz? Igaz az, hogy kell fél év munkaviszony?

(#49) doc válasza Devdi (#48) üzenetére


doc
nagyúr

hat, en jartam mar par fele a vilagban, de sosem vettem mobilnetet :D
ha elofizetesest akarsz, akkor ahhoz biztos hogy kell valami, nem adnak csak ugy bemondasra, de biztos van feltoltokartyas mobilnet is, ahhoz meg nem hiszem hogy kernenek barmit is, ha meg megis, akkor meg kell vetetni valami munkatarssal/barattal :)

(#50) AMD Power


AMD Power
titán

Korlátlan verzióból melyiket érdemes most köttetni? T-mob a legjobb most ha jól tudom. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.