Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12051) dunc


dunc
nagyúr

Üdv. még mindig nem találtam rá megoldást. :))
" A plusz automatikus megújítását hol lehet kikapcsolni?"
THX

(#12052) eastone1 válasza Tibcsó (#12045) üzenetére


eastone1
senior tag

Na akkor veszek inkább pc t. Nem elég hogy drága a gép és a játék, még az online ért is fizetned kell, pedig egyszer már fizettél a netért. Tiszta lehúzás. Na mind1 marad a warez. :D

[ Szerkesztve ]

(#12053) dunc válasza eastone1 (#12052) üzenetére


dunc
nagyúr

Igazad van, de a live is fizetős, viszont ha beindul a ps4 akkor más előnye is lesz a plusznak. (ingyen játékok, árengedmények)

(#12054) Gijon válasza dunc (#12051) üzenetére


Gijon
senior tag

Pc-n bejelentkezel a store-ba, jobb oldalt a neved fölé viszed az egeret account settings --->account----bal oldalt 3. wallet. Ott tudod módosítani. Lehet hogy van más megoldás is.

(#12055) dunc válasza Gijon (#12054) üzenetére


dunc
nagyúr

Ha onnan eltávoltitom a bankkarit, akkor nem tudja vonni, de ha megint beregisztrálom, mert veszek valamit akkor nem vonja automatice?

(#12056) zzola válasza dunc (#12051) üzenetére


zzola
félisten

Itt belépsz/Wallet/Automatically Add Funds to Renew Subscriptions or Pay for Pre-ordered Content kapcsoló no legyen, így nem újítja meg...

(#12057) dunc válasza zzola (#12056) üzenetére


dunc
nagyúr

köszi !!!

(#12058) krx21


krx21
nagyúr

Hát én is végigjátszottam a KV-t... Még csak most, mert nem volt sok időm játszani...
Szerintem nagyon rendben van a játék... Kár hogy vége, nem volt túl hosszú... A végén lévő lopakodós küldetésből lehetett volna több is...

(#12059) barack1997 válasza krx21 (#12058) üzenetére


barack1997
senior tag

KZ nem ? :)) egyébként fasza, csak pár óra alatt lepörög :/

(#12060) idegen lény válasza Madwe (#11913) üzenetére


idegen lény
őstag

"nem normálisan használják a rendszert (ergo rögtön leszednek többszáz megányi patchet majd 50 gigás játékokat a helyett hogy hébe hóba patchelnének töltenének s játszanak)" Szerintem meg ez egy teljesen logikus reakció arra, hogy már csak 14 napig lehet ingyenesen töltögetni. Én is ezt tenném.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#12061) zzola válasza idegen lény (#12060) üzenetére


zzola
félisten

14 nap, de ha nem újítja meg, akkor úgy sem tudja tovább használni...

(#12062) DanielK válasza zzola (#12061) üzenetére


DanielK
addikt

Ezt sokan nem látják. Itt is mondták, hogy gyorsan leszedik, amíg tart a 14 nap. Igen de játszani is csak addig lehet vele, mert a 14 nap után, ha nincs megújítva, akkor kuka.

[ Szerkesztve ]

(#12063) zzola válasza DanielK (#12062) üzenetére


zzola
félisten

Felesleges mindent letölteni, én PS3-nál úgy csináltam, hogy a friss ingyenes dolgokat "megvettem", később pedig ráértem letölteni, ha szükség volt rá..

(#12064) Mirman


Mirman
őstag

Van valami hír arról hogy kb mikor jön a januári szállítmány ? :F Főként 576 érdekel mivel itt van előrendelésem.

(#12065) DanielK válasza zzola (#12063) üzenetére


DanielK
addikt

pontosan. Én is így csináltam. Bár most mindent letöltöttem, mert nincs sok minden. :D

peat76: igen, ha nem újítod meg, akkor nem tudsz vele játszani, miután letelt. Ennyi. Az ajándék csak ps plus-szal együtt él.

[ Szerkesztve ]

(#12066) Peat76 válasza DanielK (#12062) üzenetére


Peat76
őstag

Mi? Akkor nekem is vannak hiányosságaim....Tehát érvényesitettem a magyar account-on a 14 napos "ajándék" PS plus elérést, leszedtem a Resogun-t, akkor már csak 10 napig tudom használni?
Ez komoly? :O

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#12067) zzola válasza Mirman (#12064) üzenetére


zzola
félisten

Szerintem erre a bolt tudja csak a választ, ha egyáltalán van már róla infójuk...
Engem meg az érdekelne, hogy ugyanitt a színes kontroller illetve a kontroller töltő állomás kapható-e már?

(#12068) n000rbi válasza Peat76 (#12066) üzenetére


n000rbi
senior tag

Igen. Egyébként mi értelme lenne az előfizetésnek? :P

(#12069) zzola válasza Peat76 (#12066) üzenetére


zzola
félisten

Igen. Ha később megújítod, akkor tudod majd használni, de amíg nincsen +-od, addig nem...

(#12070) Peat76 válasza zzola (#12069) üzenetére


Peat76
őstag

:R Na ezt is tudjuk :-) A letöltött NFS Rivals-t se volt egyszerű megosztani, de legalább az a része működik :Y erre még ez is.... :W

[ Szerkesztve ]

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#12071) idegen lény válasza Peat76 (#12066) üzenetére


idegen lény
őstag

:)) Na ja. Használd ki! Éppen azért töltenek le mindent, mert csak két hétig játszhatnak velük, ha nem fizetnek elő később. És ugye egyelőre nem nagyon éri meg előfizetni. Ami nem így lenne, ha lenne visszafelé kompatibilitás. Ez szerintem nagyon rossz üzletpolitika. Amíg mindenki a MS-ot fikázta, addig szépen elterelődött (Vagy szándékosan elterelték?) a figyelem arról, hogy ez az első PS (az elsőt kivéve), amelyikben már nincs visszafelé kompatibilitás. Olyan magától értetődőnek vettem én is, hogy az új PS is kompatibilis lesz. Erre a KV-ban kellett megtudnom, hogy bizony nem az. Ez számomra olyan volt, mint a hideg zuhany. Nem is akartam elhinni. Csak a Nintendo gépe kompatibilis. Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy ez üzletileg miért jó a Sonynak? Szerintem rengetegen ezért nem vesznek PS4-et. Főleg azok, akiknek nincs PS3-uk. Közülük biztosan sokkal többen vennének, ha fennállna a kompatibilitás. Hiányzik a realitásérzék. A magyarok többsége nem hajlandó / nem tud húszezreket költeni játékokra. Hiszen az csak játék, ami luxuskategória, akárhogy is nézzük. Ráadásul, amint végigjátszod, már értékét is vesztette. Még szerencse, hogy el lehet adni őket. De a PS3-as kompatibilitás hiánya szerintem nagyon sokak vásárlási kedvét elveszi a géptől. Az enyémet is elvette. Sosem volt még PS-em, de ezt megvettem volna, ha kompatibilis a PS3-mal. Igazi kompatibilitásra gondolok, mint a Wii U-nál, amihez nem kell net.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#12072) TazLeacher válasza idegen lény (#12071) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Abban egyet értünk, hogy sokan ezért nem vesznek MÉG. Kevés a játék, a régiekkel meg nem lehet játszani. Lásd a most kijött GT6 vagy GTA5. Ezek most eléggé húzócímek. Ha vinné a 3-as játékokat, cseréltem volna...de így nem. Majd akkor ha kijátszottam mindent fullra PS3-on, és lesz elég cím PS4-en...szerintem kényelmes 1 év.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#12073) Madwe válasza idegen lény (#12060) üzenetére


Madwe
nagyúr

Félre értettél. Úgy érte normálisan használják ahogy te értetted, nyilván én is és mindenki így tesz. De a ps4 hez tartozó szervereket, amiket 8 évre terveznek, az esetek 99.99999999%ban elenyésző adatforgalmat generál a letöltés, frissítés, persze akad, de közel sem terheli le annyira a rendszert, mint amennyire egy launch/karácsonyi időpont! Aznap több millió ember szed le többszáz mega frissítést, több giga játékot, míg egyéb napokon szerintem párszáz egyidejű ilyen történés van csak... Mert mióta megvette mindenki a ps4et első naphoz képest azért beláthatóan, jelentősen csökkent az adatforgalma a psn-el gondolom. Meg ami van az sem egyszerre többmillió emberrel... Ezért, a rendszer szempontjából, az a pár nap nem normális használatnak számít...

(#12071) idegen lény PS3ból is csak a Fates első pár szériában volt visszafele kompabilitás, utána (még a fatből!) már nem volt! Amikor pedig támogatta az előző gent, akkor is csak azért, mert bele volt építve a ps2 hardvere! Szóval egy sokkal nagyobb, drágább ps4, amiben lenne egy kb ps3 is, az megoldhatná most is (más architektúra az egész) de én pl olyat tuti nem vennék, s szerintem sokan mások sem... Pl ps3am hiába viszi a ps2es játékokat, 1 nem volt benne soha, pedig release daytől megvan az is...

[ Szerkesztve ]

(#12074) zzola válasza idegen lény (#12071) üzenetére


zzola
félisten

XOne-on sem futnak az X360 játékok. Akinek nem tetszik a 4, vegyen hármast. Nem kötelező belépni a klubba...

(#12075) idegen lény válasza Madwe (#12073) üzenetére


idegen lény
őstag

Akkor már értem, hogy miért olyan drága a Wii U! :))

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#12076) Madwe válasza idegen lény (#12075) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az ugyanaz az architektúra, mint a wii, kicsit továbbfejlesztve. De a ps4/x1 egyik nagy előnye pont hogy az x86os architektúra, apu, közös memória címtér, tök más a felépítésük mint a prev gennek, ergo ha visszafele támogatni akarsz, akkor bele kell tenni a prev gent is, ergo nagyobb s drágább lesz... A wii u meg kb egy wii (ami egy gamecube) erősebb hw-elemekkel, azonos felépítéssel, architektúrával, szóvl ott könnyen megoldható a wiisszafele kompatibilitás.

(#12077) idegen lény válasza Madwe (#12076) üzenetére


idegen lény
őstag

OK. Ezt a magyarázatot végül is el tudom fogadni, hiszen ezek a csodamasinák valójában már gamer PC-k.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#12078) Peat;) válasza Madwe (#12076) üzenetére


Peat;)
veterán

Senki nem szorított sem a sony sem a microsoft fejéhez pisztolyt hogy ők ne a "erősebb hw-elemekkel, azonos felépítéssel, architektúrával" úton menjenek tovább. Csak a fejlesztők siránkoztak hogy apuval könnyebb az élet, az amd marketingelt és melléjük állt az egész netes cikkírói szakma a papíradatokra alapozva és megszületett a végeredmény. A xbox one egyértelműen alultervezett erőforrásügyileg, ők benyelték szerintem a tárgyalásokon az amd marketinget, de ez az ő hibájuk, ráadásul ott logikus lett volna az előd felépítését követni mert marha jól bevált a dolog. A ps4 komolyabb cucc, de azért nem radikálisan erősebb, itt viszont értem hogy meglépték a dolgot, mert a CELL-t drága gyártani és hosszú idő fejleszteni rá, hiába ismerték ki végre a fejlesztők. Így a sonyt én aki átlátja még fel is mentem, a vásárlókat egyébként sem érdekli a kompatibilitás eladásokat nézve. Ez magánvélemény, de évek óta megy a súlyos túlzás az AMD oldalról, nem azt mondom hogy rossz az APU és nem ez a jövő, csak nem tudom hova tenni jelenleg. Majd kiderül, lesz ami lesz, annyira rossz nem lehet az már biztos. De a netes szakma térdre borulását a gyakorlati példák nélkül továbbra sem értem, beleértve a ph! cikkeket is.

(#12079) krx21 válasza idegen lény (#12077) üzenetére


krx21
nagyúr

Semmilyen lényeges szempontból nem olyanok mint a PC... :N
Pont a fontos dolgokat nem ragadtad meg!

(#12080) Tatyla válasza krx21 (#12079) üzenetére


Tatyla
őstag

ez a BF4 remek szórakozás igaz néha kicsit kiakaszt a különböző furcsa anomáliák miatt (meglátnak és egyből halok,falon átlövés,csapattagok eszetlensége...stb...)meg néha simán kidob party chatböl és a szerverről,ennek ellenére már több mint 80 órást beleöltem,viszont a Killzone multihétvége eddig nem nagyon győzött meg nem rossz meg tudom hogy más de közel se olyan jó szórakozás,remélem csiszolgatják folyamatosan a BF4-et mert még bőven van mit...

ja nem neked ment krx21 nem tudom miért a választ szúrtam be :)

[ Szerkesztve ]

PSN:Tibipapa74 Xbox id: Tibipapa74 Battletag:Tatyla#2431 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA

(#12081) Gebriel válasza zzola (#12074) üzenetére


Gebriel
veterán

Azt a klubot hívhatjuk béta tesztelőknek is?! ;] ;]

(#12082) Madwe válasza Gebriel (#12081) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én egyáltalán nem érzem magam béta teszternek, eddig azt kaptam a pénzemért amit elvártam...

[ Szerkesztve ]

(#12083) zzola válasza Gebriel (#12081) üzenetére


zzola
félisten

Igen, én már a megjelenés előtt ezt állítottam, hogy leszünk olyan ostobák, hogy béta teszterek leszünk, nem is olcsón...
Remélem a Japán megjelenésre stabil FW lesz a készüléken...

(#12084) miller79


miller79
tag

Kérdés: en a kameras kivitelt vettem es azt vettem eszre, hogy szerintem a kamera mikrofonja egyfolytában megy. Az NFS - ben ott villog a nevem mellett a kis gondolat buborek. Viszont nem talalok olyan opciot hogy kikapcsoljam a mikrofont!? Valaki tapasztalt hasonlot?

[ Szerkesztve ]

(#12085) Madwe válasza miller79 (#12084) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, ez így van :S

Megoldások:

Dugd be a headsetet a controllerbe, s a chatet engedd csak rá - ha kell is dugd be, ha nem hagyd szabadon a füled
Kapcsold ki a voice commandokat a kamerához, így nem fogja venni amit mondasz, de a voice command se fog menni...
Vagy várj egy patchre :D

[ Szerkesztve ]

(#12086) miller79 válasza Madwe (#12085) üzenetére


miller79
tag

Eddig tenyleg nem volt egy rossz szavam se a sony-ra, mert tudom, hogy milyen egy ilyen indulas az elozo generaciobol! Na de ez egy amator hiba basszus!

(#12087) Madwe válasza miller79 (#12086) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hát igazából ha használod a kamera voice command funkcióját akkor bele kell dugni a headsetet a controllerbe s azon hallgatni a beszédet - ha hallgatod amugy is jobb ha külön hangforrásból jön imho - ha viszont nem használod - szerintem sokan nem - akkor meg mi tart vissza hogy kikapcsold? szerintem is amatőr hiba mondjuk, bár nem tudom mivel kéne jelezni kamerának hogy vegye amit mondasz, de szerencsére könnyen kikerülhető...

(#12088) barcabome


barcabome
aktív tag

Most a magyar acc-om megosztja a multiplayert az US accomnak legalábbis a KZ-ben így működik. Ha holnap megveszem a BF4-et US accommal amazonos letöltő kóddal, akkor tudok a BF4-el is multizni US accal igaz?

Illetve, ha US accal töltök le digitálisan játékokat, akkor az US accal, vagy a magyar accal érdemesebb játszani? :U

Még egy kérdés: Nekem most nem enged frissíteni a PS4, valami olyasmit ír, hogy nem tudja letölteni a legfrissebb verziót.

Mikor beüzemeltem a gépet frissített, de azóta mindig azt írja, hogy nem sikerült. Ez normális, vagy hogyan tudnám megoldani, mert nekem is előjön néha ez a black screen dolog és jó lenne az update, hátha javítaná.

[ Szerkesztve ]

(#12089) zzola válasza barcabome (#12088) üzenetére


zzola
félisten

Szerintem Japán acc-al játszál... :U

[ Szerkesztve ]

(#12090) barcabome válasza zzola (#12089) üzenetére


barcabome
aktív tag

Gondolom ez beszólás akart lenni, tőled általában csak arra futja. Mindegy nem veszem magamra, csak eléggé zavaró, hogy pl. nekem ez az első ps-em és akkor nem kap egy kis segítséget az ember (tisztelet a kivételnek).

Tudom, hogy ott van a jobb felső sarokban a kereső és azt is, hogy te biztosan használnád!

[ Szerkesztve ]

(#12091) Madwe válasza barcabome (#12088) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azzal az accal játsz amelyik tetszik, neved kb csak a különbség... Ha us accod is primaryra teszed (magyarnak annak kell lennie ha megy us-en is magyar ps+al a multi) akkor aztán végképp hót mindegy! BTW a jövőben szerintem us +-t vegyél, mert olcsóbb :)

(#12092) zzola válasza barcabome (#12090) üzenetére


zzola
félisten

Ne is vedd. Már meg ne haragudj, de azt nem kérdezed meg, hogy reggel fehér vagy fekete zoknit vegyél fel? Egy javaslat volt, ha ekkora dilemma eldönteni, hogy US vagy HU fiókkal játszál... :U

(#12093) barcabome válasza zzola (#12092) üzenetére


barcabome
aktív tag

Nyilván, ha tudtam volna, hogy csak egyéni ízlés kérdése, hogy melyik accot használjam, akkor nem kérdezem meg.

A kérdésem lényegében az lett volna, hogy az US accot lehet-e amolyan letöltős acc-nak használni, a magyart pedig játszani használni anélkül, hogy bármiben is lekorlátozna, pl dlc-k terén stb... És ez esetben persze csak az US accra venni PSN+ előfizetést, de a magyar accal multizni.

(#12094) Madwe válasza barcabome (#12093) üzenetére


Madwe
nagyúr

Lehet, de mi az előnye, hogy magyar accal játszol? o.O

(#12095) Peat76 válasza barcabome (#12088) üzenetére


Peat76
őstag

Csinálj egy firmware reinstall-t safe mode-ba, ha nem az 1.52 van fent és valamiért nem tudja telepiteni....

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#12096) barcabome válasza Madwe (#12091) üzenetére


barcabome
aktív tag

Igen, US psn+t akarok venni, ez amivel megy most, ez még csak a 14 napos trial. Ezért is ez a sok kérdés.

Neked pedig köszi a segítséget! :)

(#12097) zzola válasza barcabome (#12093) üzenetére


zzola
félisten

Értem. Egyébként itt csak az a kérdés, hogy lemez vagy digitális játékok az elsődleges célpont? Digit. olcsóbb, de később nem lehet eladni. 1x azt kipróbálom, hogy a Kanadából érkező játék - ami régió mentes - mondjuk elfogadja-e a magyar store-ból megvásárolt DLC-t...

Nekem a FW reinstall minden problémámat megoldotta. Írtam is, hogy a menü gördülékenyebb lett, a játékok nem fagynak le, a black screen meg egyszerűen eltűnt. Én csak javasolni tudom!

[ Szerkesztve ]

(#12098) barcabome válasza Peat76 (#12095) üzenetére


barcabome
aktív tag

Az kizárt dolog mert nem tudom! :DDD

Viccet félre téve, azt hogy kell? :)

(#12099) zzola válasza barcabome (#12098) üzenetére


zzola
félisten

Teljesen kapcsold ki a konzolt, a csík se világítson, utána folyamatosan nyomd 7-8 másodpercig a bekapcsoló gombot a konzolon. Ez a safe mód, ha bejön a képernyő.
Ott van lehetőség FW reinstall-ra, nekem pendrive-ról nem engedte, viszont van lehetőség a netről letölteni és installálni. Utána én nyomtam egy gyors formázást is, biztos ami biztos...

[ Szerkesztve ]

(#12100) barcabome válasza zzola (#12099) üzenetére


barcabome
aktív tag

Köszi, megnéztem, system infoban azt írja, hogy 1.52 van fent. Akkor ez a legújabb?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.