Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:51:45

LOGOUT.hu

Huawei P30 Pro összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Na, ez nagyon tetszetős!
Megy is vissza az S10 a Telekomba...

[ Szerkesztve ]

(#2) embe


embe
nagyúr

Ez nagyon durva! Mármint a megjelenés! Még ma "fogják" bemutatni..... Várom itt a bemutatót, erre tessék... :C
Na állok neki olvasni.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#3) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Most megy még csak a bemutató, erre már kint a teszt? :D

(#4) Drughi válasza -FreaK- (#3) üzenetére


Drughi
addikt

Gondolom a teszt már készen van egy ideje, csak a bemutatót kellett megvárni vele.

(#5) natë


natë
nagyúr

Biztos a szemem rossz (nem az), de továbbra sem értem, miért annyira brutálisan jó ez a kamera produkció. :F Ha egy Nokia vagy Xiaomi hozná ezt, agyon lenne pocskondiázva.
Igen, lassan boltba is elmegy helyettünk a Huawei kamera és talán szekszel is az asszonnyal, de arra, hogy valamit gyorsan lekapjak jó minőségben, gyenge. Persze nyomtatásra letter méretben jó.

(#6) babosmiki


babosmiki
addikt

:Y

"Galaxy Z Fold" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#7) CptAdamica válasza natë (#5) üzenetére


CptAdamica
veterán

Én sem dobtam hátast a kamerától. Nagyon sok helyen rettentő zajos és nagy mos az algoritmus. Már régóta túl vannak értékelve a Hüvely kamerák. Külsőre tetszetős, biztos jó telefon lesz.

Megyen!

(#8) nozs23 válasza natë (#5) üzenetére


nozs23
addikt

En is azt nezem, hogy minden "elkepeszto" meg hu es wow. Csak a kepeken nem latszik. Es nem azt mondom, hogy nem jo, mert az. De nem az az agyeldobos, ahogy itt prezentalva van (fizetett hirdetes, mint a Huawei tesztek nagyresze MA-n).

[ Szerkesztve ]

(#9) #86973952 válasza Drughi (#4) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igen. Van olyan kép a tesztben, ami durván 1 hetes. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) thomikaf1


thomikaf1
tag

Lesz P30 teszt is?

(#11) *RLaci* válasza natë (#5) üzenetére


*RLaci*
addikt

+1

(#12) natë válasza CptAdamica (#7) üzenetére


natë
nagyúr

Külsejével semmi gond, ahogy a többi készülékükkel sincs baj ilyen téren.

(#13) Burt1793


Burt1793
veterán

Ultrahangos az ujjlenyomatolvasója? S10-hez képest hogy működik?

(#14) Ricardo


Ricardo
félisten

a telefon jól néz ki, határozottan tetszik. A kamerától én személy szerint többet vártam (talán majd egy két frissítéssel javítanak rajta), főleg az előzetes beharangozó fényében. Az ára meg már vicc.

(#15) mjani1172


mjani1172
addikt

Van a sima P30-ról infó? Ez szép, meg jó ,de én nem adnék jó szívvel ennyi pénzt érte, hátha az is megfelelne.

(#16) prolad


prolad
őstag

Vannak jó megoldások, de a beszédhangszóró hiánya miatt ki is esne, ha ebben a kategóriában keresnék. A kamera hardveresen biztos super, de valahogy a képek nem az igaziak már megint.Az EMUI meg gondolom olyan amilyen eddig is. Ettől függetlenül S10-nek pont jó konkurencia, innentől meg nincs is miről beszélni.

Idei csúcsmodellekből még mindig a Sony megoldása tetszik a legjobban, ott legalább van némi egyediség. Meg persze a Fold, de az más liga.

(#17) Darellus92 válasza CptAdamica (#7) üzenetére


Darellus92
aktív tag

Én pont U11-ről váltottam még P20-ra tavaly mert kaptam egyet ingyen a cégtől. Papíron egy jobb kamerám volt, de olyan olajfestményszerűek voltak a képek, hogy hiába volt jobb gyenge fényviszonyok között, mintha egy kifestőt lapozgatnék a galériában. Le is passzoltam muternak és visszaváltottam UltraPixel kamerára. Nekem eddig ez jön be a legjobban.

HTC = Help This Company

(#18) atike


atike
nagyúr

Nekem bejön. Nagyon is... A zoom - a minőségromlás mellett is - nagy királyság... A Hold fotó külön tetszett... :)

Azon gondolkodtam, hogy a 40W-os töltés milyen hatással lehet az akksi élettartamára...?

Egy "kicsit" megy az ára lentebb, és már jó vétel is lesz...

(#19) Bog válasza nozs23 (#8) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Egyrészt te vagy az utolsó (most még), akit nem bannolok azonnal ezért a vádaskodásért.
Ami egyrészt alaptalan, másrészt sértő, harmadrészt meg tökre unalmas is minden csúcsmodell után, alapvetően gyártótól függetlenül.
Szóval a következő helikoptert dobom a levesbe, nincs kedvünk ezredjére is lefutni ezeket a köröket úgy, hogy közben amúgy kaptatok egy igen alapos tesztet, amin rengeteget dolgoztunk rögtön a bejelentés pillanatában.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#20) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sztereó hangszóró hiánya nagy blama...

(#21) -Maci-


-Maci-
őstag

Mi a helyzet az AOD-vel Emui 9.1 alatt? A 9.0-ban csak az sms és az elmulasztott hívás jelenik meg (P20Pro), de semmi más. Sikerült ezt javítani?

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#22) BigBear


BigBear
senior tag

Üssetek agyon, de nem értem ezt a "döbbenetes részletesség" ill. egyéb dicsőítő frázisokat.
A képeket elnézve, azok nagy átlagban semmivel sem jobbak, mint mondjuk a 6(!!!) évvel ezelőtti Nokia 808 képei, egy normális sok-sok éves digitális kameráról nem beszélve. Tudom-tudom, apró érzékelő meg stb. De könyörgöm, akkor ne csináljunk már úgy, hogy ez mekkora szenzáció. Ennyiért meg főleg ne.
Értem én és elfogadom, hogy ez egy jó telefon, mobilos viszonylatban jó kamerával, de ezt a dicsőítést nem tudom hová tenni. Ha ugyanis a mobil képernyőjén nézegetem a képeket, akkor rengeteg telefon hozza ezt vagy hasonló minőséget, mégsem ekkora a hype körülöttük. Ha nagyítok, akkor meg főleg jönnek a hibák, akkor látszik, hogy hát azért mos is a kamera, ez is csak vízfestményt produkál, ez is zajos stb.
Jó a teszt, köszönjük szépen, :R csak nekem kissé túlzás ez a szintű feldicsőítés vagy minek nevezzem. Lehet bannolni.

[ Szerkesztve ]

(#23) embe válasza atike (#18) üzenetére


embe
nagyúr

Ezeket a qrva gyors töltéseket én csak egy opciónak tekintem.
Én a Samu S9-t egy Bliztwolf QC3-0-s töltővel töltöm, de nem a gyors töltő portjáról.
Viszont ha sietek, és gyorsan akarom tölteni, akkor a másik, a QC3-s portról töltöm.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#24) natë válasza BigBear (#22) üzenetére


natë
nagyúr

Nem kell nagyítani, elég ha teljes méretben nézed. Sajnos másképp ugye lehetetlen szinte összehasonlítani a csúcsok kameráját.

(#25) amoledus


amoledus
aktív tag

Ahhoz képest ,hogy úgy volt beharangozva ,új dimenziók a fotózásban stb. nem estem le a székről a kamerától kicsit jobbat vártam....

bár az se piskóta hogy DSLR kamerák képeivel hirdették a p30at....cikk linkje [link]

[ Szerkesztve ]

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#26) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Elölről kikapcsolt képernyővel tisztára S9 feeling.

Romanes eunt domus

(#27) prolad válasza BigBear (#22) üzenetére


prolad
őstag

Gondolom csak annyi van, hogy a Huaweinél még mindig nem tudnak rendesen szoftvert írni. Vagy a jóindulatú verzió, hogy még kiadás előtti szoftver volt a telefonon. Pedig a hardver tényleg ígéretes, ezt az egyet nem vitatom. De már a nappali képek se igazán jók.

(#28) #86973952 válasza prolad (#27) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igen, szokásos...sokszor jön ki náluk bétán a kamera szoftver. Majd első vagy második frissítés után érdemes újra megnézni.

Azt persze nem mondom, hogy le fognak térdelni az emberek a megdöbbenéstől, de ennél szerintem lesz jobb is.

[ Szerkesztve ]

(#29) embe


embe
nagyúr

Azért AliceWake "fémes" mosolya is nagyon ott van a tesztképen! :DDD :Y :P

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#30) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Mondjuk én azt se értem, hogy mire volt a nagy arc az S10 bemutató után. Nem akkora durranás se a P30, se a P30 pro.

Romanes eunt domus

(#31) roli543


roli543
őstag

Nekem csak az szúr szemet, hogy a P és Mate már ugyanaz... akkor minek? Csupán a QHD kijelző a különbség? A P szeria maradhatott volna max 6 col kompakt csúcsnak és a Mate a 6.4 gigász... nem értem már a gyártokat komolyan ...

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#32) Bone123 válasza BigBear (#22) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Köszi. Egyfelől ez jogos dicséret a 808 PureView felé: rendkívül komoly technológiája ma is megállja a helyét. Másfelől a kamerarésznél azért az a telefon kétszer vastagabb, lassan dolgoz fel egyetlen fotót és hiányzik bármilyen optikai nagyítás (vagy ultraszéles látószög). Ha tényleg annyi részlet kell, itt az 5x-ös zoom, egyébként meg kellő a részlet 16 és 125 mm-es fókusztávolság között, plusz ugye esti képességek, állvány nélkül. Egyébként bőven jutott a fotós részen a kritikából az algoritmus, a kézi mód és az optikák oldaláról, és a videózásnál is nem egy bekezdés részletezi, hol lehetne fejlődni, szóval egyáltalán nincs feldicsőítve az összkép, csak olvasd kérlek végig a kapcsolódó fejezeteket.

(#33) papi77


papi77
addikt

Már ne haragudjatok,de ezek a képek...olajfestmény a köbön :(

Az első: NOKIA 1611

(#34) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nem semmi
De mate 20 pro fényévekkel szebb

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#35) T0rnad0


T0rnad0
addikt

Kipróbáltam ma, nagyon szép telefon, az biztos. Pár próbakép, nem sokat állítottam rajta, AI ki volt kapcsolva: [link]

Z Fold 4

(#36) tixem


tixem
addikt

Ahogy vártam. Hú meg há, übergigamegafeka kamera aztán a valóságban már nem is olyan szipiszupi. Papíron minden mással feltörli a padlót, megapixel hegyek. Szokásos huawei marketing bullshit. Persze ezzel együtt ott van a kamera a szeren, leginkább technikailag, a képminőség meg közben ehhez képest a béka segge alatt. Ráadásul már el is érte árban a konkurenciát. Ennyiért ez ciki.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#37) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Nem semmi a zoom kamera, de az algoritmus már nagyon Samsungos, hagyhatna rajta némi zajt igazán...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#38) AliceWake válasza embe (#29) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Már csak decemberig, utána hollywood smile :B ;]

Non omnis moriar.

(#39) zazenke


zazenke
őstag

csak most nézem az élő bemutatót és azt kell mondjam egyszerűen sz@rrá alázta a samut és iphone-t. élőbe tesztelték a különbségeket . nagyon nagyot gurított a cég. sajnálhatja aki s10+ vett mert nincs egyetlenegy előnye sem csak hátránya ezzel a telefonnal szemben

(#40) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Hát ez abszolút nem lett egy nagy durranás, főleg ha a konkurenciát is figyelembe vesszük. Hozták a kötelezőt, de semmi egetrengető.

(#41) hhenry


hhenry
őstag

Na ez elég faszán néz ki

(#42) South Velen


South Velen
addikt

A PWM-ről szokás szerint nem esik szó a kijelző kapcsán.

Az tök mindegy, hogy tönkreteszi -e a user szemét és megfájdítja -e a fejét.

Kicsit kéne már tanulni a notebookcheck-től, vagy egyes orosz oldalakról teszt tekintetében, mert ez így nagyon "arcade".

(#43) Drakmusz


Drakmusz
őstag

Köszönjük a tesztet!
A kameráról már mindent elmondtak előttem, sokat nem tudok hozzátenni.
Sajnos az egész mobilos képalkotás kezd nagyon elmenni a marketing irányába.....
Most már a képminőséggel is foglalkozhatnának, a hangzatos szólamok helyett.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#44) BigBear válasza Bone123 (#32) üzenetére


BigBear
senior tag

Igaz, valóban fogalmaztatok meg kritikát is, de ha az összképet nézed, mégiscsak túlzóan pozitív az a vélemény számomra - és ahogy a hozzászólásokat olvasom - mások számára is.
Jó a telefon, ez igaz. Műszaki téren ott van a csúcson. Jó a kamera is. De sajnos - lehet, hogy egyelőre, majd meglátjuk mit hoznak a frissítések - kicsit sem érzem kiemelkedőnek az eredményt. Jók az éjszakai felvételek, átlag halandónak tuti az egész, de számomra továbbra is sok a zaj, illetve mosottak a képek. Ezen az áron pedig főleg.
Ha fogalmazhatok meg véleményt, akkor ennyi pénzért max. 4/10.
Az, hogy az említett telefon vastag?
Biztos én vagyok egy kőbunkó, de nagyon nem tetszik az irány, ahová haladnak a gyártók, de ahogy tapasztaltam, ezzel sok ember van így. Vékonyítás, de közben kiáll a kamera, foghatatlan a telefon, hajlik, törik, az akkunak nem marad normális hely, emiatt örülünk, ha egy - jó esetben kettő - napot kibír a telefon gyengus nyomkodással. Közben egy 5,5"-os telefont mininek neveznek, az átlagos méret lassan 6" feletti. (Oké, a kávák kisebbé váltak, de azért nem lettek kicsik a telefonok.) Notch hülyeség, kameralyuk stb.
Visszasírom az X10 minit. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45) Eldo


Eldo
csendes tag

4k 60fps nincs?! Na, akkor nálam kuka 😁

[ Szerkesztve ]

(#46) haiduo82


haiduo82
aktív tag

Szép, szép, de nekem a mate 20 pro (a méretes noccs ellenére is) jobban tetszik.

"Együtt vagyunk senkik"

(#47) prolad válasza zazenke (#39) üzenetére


prolad
őstag

Én csak a tesztet olvastam el, de nem látom mi az, amiben annyira elverné az s10/s10+-t vagy az iphoneokat. Összemérhetőek esetleg, de nincs itt allora áttörés. Sőt, ezerszer inkább egy mate 20 pro, ha már huawei.

(#48) Plazmacucci válasza zazenke (#39) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Akinek kell a 4k 60 fps az nem ezt veszi. Lehet mondani, hogy az kinek fontos (?), de ez már cáfolja amit állítasz.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#49) akooos válasza zazenke (#39) üzenetére


akooos
veterán

Dobom is a kukába az S10+-t ;]

(#50) WiZARD válasza BigBear (#44) üzenetére


WiZARD
addikt

808-ban több mint dupla vastagság mellett 1400 mAh akku volt.
P30Pro-ban 4200 mAh van

Miről beszélsz, hogy nem marad hely akkunak?

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.