Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) Madwe válasza balazs8907 (#12699) üzenetére


Madwe
nagyúr

A routered lesz a ludas! Először ha tudod próbáld ki kábellel azzal jól megy e!

Ha nem megy azzal sem (vagy nem tudod kipróbálni) akkor a routeredben kell átállítani valamit... upnp-t kapcsold be, dmz-be tedd bele esetleg a ps4et, tűzfalat kapcsold ki, egyeseknél az is segített hogy ha a routert simán kikapcsolták s 1 perc múlva visszakapcsolták...

(#12702) balazs8907 válasza Madwe (#12701) üzenetére


balazs8907
tag

Próbáltam már 2 db utpvel is. Megpróbálok okoskodni valamit a routeren.

(#12703) DanielK válasza balazs8907 (#12702) üzenetére


DanielK
addikt

De kihagytad a routert már? És direktbe kötötted a hálózatra? :F

(#12704) balazs8907 válasza DanielK (#12703) üzenetére


balazs8907
tag

Igen, már azt is próbáltam.
Érdekes hogy az internet test rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#12705) gianni85 válasza balazs8907 (#12704) üzenetére


gianni85
veterán

ADSL PPPoE kapcsolat? Esetleg user/pw-ot meg kell adni a PS4-en? Egyébként passzolok.

(#12706) Madwe válasza balazs8907 (#12704) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha direktben se megy router nélkül akkor az fura... Ha direktben kötöd net test akkor is lefut? Sok szolgáltató ip címhez korlátozza a netet, lehet a tied is vagy kell azonosítás es ezért netet se kap a ps4... S akkor a router a ludas, viszont ha direktben sincs psn de van neted akkor is, akkor hirtelen tanácstalan vagyok

[ Szerkesztve ]

(#12707) balazs8907 válasza Madwe (#12706) üzenetére


balazs8907
tag

Olyan érdekes... Egyszer sikeresen lefut a tesz, utána meg nem. Fogalamam sincs mi van ezzel.

(#12708) balazs8907 válasza balazs8907 (#12707) üzenetére


balazs8907
tag

Most meg állandóan a proxy servert kéri.

(#12709) zzola válasza balazs8907 (#12708) üzenetére


zzola
félisten

Nem tudod másnál kipróbálni? Kéz alól vetted vagy új?

(#12710) balazs8907 válasza zzola (#12709) üzenetére


balazs8907
tag

Sajnos nem. Kéz alól, de bontatlanul.

[ Szerkesztve ]

(#12711) zzola válasza balazs8907 (#12710) üzenetére


zzola
félisten

Telefonodon nincsen wi-fi megosztás?
Szomszéd, barát, senki nincs, akinél ki lehetne próbálni?

[ Szerkesztve ]

(#12712) vg válasza balazs8907 (#12708) üzenetére


vg
addikt

Milyen proxy szervert? :D

(#12713) balazs8907 válasza zzola (#12711) üzenetére


balazs8907
tag

Lehet hogy lenne egy haver akinél esetleg kitudnám próbálni, de sajnos nem ma.

(#12714) balazs8907 válasza vg (#12712) üzenetére


balazs8907
tag

Na ez az, fingom sincs hogy mi az :)
Ne tudjátok mit leszenvedek már vagy 2 órája. Végre van egy gépem, de b@szhatom :)

(#12715) zzola válasza balazs8907 (#12713) üzenetére


zzola
félisten

Valamit tenni kellene, mert ilyen anomáliák azért nincsenek. Ha UPNP nincs bekapcsolva, a PSN-nek akkor is működnie kell.
Milyen neted van, melyik cégnél, milyen router/modem stb?

[ Szerkesztve ]

(#12716) balazs8907 válasza zzola (#12715) üzenetére


balazs8907
tag

Az hogy milyen netem van, égő vagy nem, de nem tudom. :)
A szolgáltatóm. Tp-link WR340GD routerem van, ha ezek segítenek valamit. Az upnp be van kapcsolva.

(#12717) zzola válasza balazs8907 (#12716) üzenetére


zzola
félisten

Akkor vezeték nélküli interneted van, (a sebesség mindegy) egy fos routerrel... :W
Talán a szolgáltatóddal van a probléma. A router elég silány minőségű, de attól még mehetne. A routerbe be tudsz lépni? Le tudod klónozni a PC-d MAC címét?
Lehet MAC adress szűrést végeznek, ezért nem tud csatlakozni a konzolod a hálózatra...

[ Szerkesztve ]

(#12718) balazs8907 válasza zzola (#12717) üzenetére


balazs8907
tag

Betudok lépni, de azt a klónozást hogy is kellene? Bocsi ha nagyon amatőr vagyok.

(#12719) zzola válasza balazs8907 (#12718) üzenetére


zzola
félisten

Nem biztos, hogy tudja a routered. A lényeg az lenne, hogy a router felveszi a PC MAC címét, így ha bármi más eszközzel csatlakozol hozzá, "kintről" azt hiszik, a PC-d az. Lehet csak úgy lehetne megoldani, ha vennél egy jobb routert, ami tudja ezt a funkciót és azzal operálnál...
De előbb érdemes lenne rákérdezni a szolgáltatónál erre a problémára, hátha lesz megoldás és nem kell pénzt kiadnod...

(#12720) balazs8907 válasza zzola (#12719) üzenetére


balazs8907
tag

Rendben. Holnap utánajárok a dolognak. Köszi a segítséget!

(#12721) sittes79 válasza zzola (#12719) üzenetére


sittes79
addikt

Arra nem gondolunk, hogy a PS4-el van gond? Csak kérdezem. no offense

(#12722) zzola válasza sittes79 (#12721) üzenetére


zzola
félisten

Ezért kellene kipróbálni máshol is...

(#12723) Madwe válasza zzola (#12719) üzenetére


Madwe
nagyúr

A MAC címes kötés miatt kérdeztem én is, hogy ha direktbe beledugja router kihagyásával a netet etherneten, felmegy e a netre - ha felmegy nincs MAC címes limit az isp-től, s nem is a router a hibás (hiszen nélküle se megy a psn de van net) ha viszont akkor nem megy fel, akkor van MAC címes kötés - ekkor két eset lehet: pc MAC címéhez van kötve, ez a hiba, ezt kell klónozni - vagy router MAC címéhez van kötve (ezért nincs net se router nélkül) s a routerben kell valamit elállítani...

Ha router MAC-jéhez van kötve akkor pl elvileg ha pc-be dirketbekötöd be a netet akkor se megy...

Valószínű a net szolgáltató (ISP) hibája, vagy a routeré, ps4é nem olyan valószínű - bár az is elképzelhető, de eddigi 50+ külföldi hiba esetén mindig a router/isp volt a ludas, ps4 ilyen jellegű hibájáról még nem olvastam - persze attól még lehet az is...

(#12724) Tegla80 válasza Madwe (#12723) üzenetére


Tegla80
addikt

sziasztok
sztem félrementetek picit a történetben. :B
modem-router létezik már rendszerileg,így (szolg..)MAC szűrésnek köze nincs a dologhoz sztem.
Akkor lenne jelentősége(persze ha lenne neki tutira MAC szűrése),ha routert cserélne.
Addig amíg nem klónozná rá a réginek a MAC jét addig az új a sajátjával nem menne neki.
Vagy beszólna a központba,h router-t cseréltem és töröljék "bent" a rögzített addigi MAC et,h menjen az új.
Nálunk ilyen volt a rendszer a szolg... részéről régen,ezért tudom,csináltam.

Ami sztem nála a gond lesz,ha simán netezik a ps el (guggli megy rajta),h a PSN hez kevés lesz a net csomagja.
Írta,h nem tudja milyen van neki és 1/512 is van a szolg... nál :Y ,így ki tudja lehet neki is ilyen van. :B Ami meg sztem a PS4hez lehet kevés lesz ebben a "rádiós" formában.

Sony® & PlayStation®

(#12725) zzeN


zzeN
aktív tag

(#12726) balazs8907 válasza Tegla80 (#12724) üzenetére


balazs8907
tag

Pontosan 6Mbit/s sebbeségű netem van.
Akkor még egyszer vegyük át. :)

Van hogy lefuttatom az internet tesztet a ps-en és minden ok. Utána megpróbálok felmenni psn-re. Már van mikor itt megáll a dolog és kiírja hogy nincs net. Van hogy sikerül eljutnom a belépési felületig. Beütöm az e-mail címem és jelszavam. Tölt, és megint kiírja hogy nincs net. Aztán megint csinálok egy internet csatlakozási tesztet és már ott is jelzi hogy nincs koneksön.
Továbbá semmilyen nethez kötött programot nem tudok futtatni, sem browser, sem user's guide.

Továbbá nem tudom hogy az jelent-e valamit, hogy mikor megnézem a státuszt, akkor van hogy a Nat Type 2 és van mikor failed.

[ Szerkesztve ]

(#12727) Madwe válasza Tegla80 (#12724) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nincs itt félreértés, s amúgy jól mondod amit mondasz :) Csakhogy a hiba lehet a router beállításaiban van, ahoz hogy ezt megnézze, ki kell hagyja a routert s direktbe bele kell kösse a netet, ami ha router mac-jéhez van kötve, akkor nem fog menni...

(#12726) balazs8907 A NAT2 az általában upnp hiánya miatta van, de elvileg az nálad be van kapcsolva... Router restart, reset lehet segít, illetve ebből lehetne wifi jel gyengesége is pl a hiba, de ha kábelessel is fel-le dobál, akkor nem. Lehet a neted eleve ilyen szaggatottan jön? Ha torrentezel pl, mennyire stabilan szedi az adatokat?

(#12728) XFishboneHUN válasza balazs8907 (#12726) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

4,2 millió eladott PS4 2013. december 28-ig kemény! :R :R

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#12729) Tegla80 válasza balazs8907 (#12726) üzenetére


Tegla80
addikt

akkor a net ed elég.

Router reset volt már ??
(ha be tudod utána konfigolni akkor üsd ki alapra a routert,ha nem akkor csak nyomd be és enged el a reset gombot. )

esetleg kézi IP-t próbálnék osztani a PS nek és azt is ráállítva utána megint próba.

Sony® & PlayStation®

(#12730) balazs8907 válasza Madwe (#12727) üzenetére


balazs8907
tag

Abszolút stabil a net. Próbáltam már directbe is kötni, az sem tetszett neki.

(#12731) balazs8907 válasza balazs8907 (#12730) üzenetére


balazs8907
tag

KÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉSZ!!! YEAH!!
Basszus. Az elsődleges DNS viccelt meg.
Mindenesetre nagyon segítőkészek voltatok! Köszönöm!

(#12732) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Hol a fenében lehet beállítani, hogy lássam játék közben ha egy barát feljelentkezik? :F

Én nem találom vagy tényleg nincs ilyen funkció (ami még a PS3-on is volt)? :(((

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#12733) Def26 válasza F.B.I. (#12732) üzenetére


Def26
félisten

Xbox one -on sincs ilyen. Nem is értem tök dühítő.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#12734) k4rL^


k4rL^
senior tag

Aki PS Usa store-t használ, vannak itt páran :), ma kb. este 11 órára kerül feldolgozásra a Dont Starve, ami ebben a hónapban ingyenes minden PS + tagnak.

(#12735) F.B.I. válasza Def26 (#12733) üzenetére


F.B.I.
veterán

Komoly? Hihetetlen? Elég fontos "kis" dolog lenne, főleg ha működne. Ennyi felhasználó közül még senkit nem zavart a világon? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#12736) Def26 válasza F.B.I. (#12735) üzenetére


Def26
félisten

Félreérted. Nem cinikuskodok engem is zavar és nem értem miért nem építették be.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#12737) zzola válasza F.B.I. (#12732) üzenetére


zzola
félisten

Sehol. Nincs ilyen értesítő...

(#12738) Mrdevil válasza F.B.I. (#12735) üzenetére


Mrdevil
addikt

Igen, én is kerestem már ezt az opciot, ott van az, csak mégsem működik. Pl ps VITA-n is megy szépen. Bár jobban belegondolva, mikor az embernek van már több száz barátja, akkor zavaró ám nagyon, én pont ezért kapcsoltam ki VITA-n is. :K

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#12739) Mirman


Mirman
őstag

Hátha valaki nem látta még. PlayStation Now néven jön a Gaikaios cucc.

(#12740) KingKress79


KingKress79
aktív tag

Arról van valami hír, hogy a PS+ hoz tényleg jár majd a Drive Club?

PS4: KingKress

(#12741) n000rbi válasza KingKress79 (#12740) üzenetére


n000rbi
senior tag

Igen, de elvileg csak egy herélt változat, a retail verzióban nagyobb tartalom lesz.

(#12742) whYz


whYz
addikt

Az miert van, hogy probalok csinalni egy accot a sonyentertainmentnetwork.com-on es regionnek hungary-t ad be. Honnan veszi ezt? Most ezt meg se tudom valtoztatni es csinalhatok uj accot? Epp csak email, jelszo es szuletesi datumig jutottam. Hogy tudok angolt?

(#12743) zzola válasza whYz (#12742) üzenetére


zzola
félisten

itt kell fiókot csinálni... :U
Módosítani nem lehet, ez nem Xbox...

[ Szerkesztve ]

(#12744) whYz válasza zzola (#12743) üzenetére


whYz
addikt

Ja ize, rosszat valasztottam, de miert hozott be hungaryt...

Kosz :)

[ Szerkesztve ]

(#12745) zzola válasza whYz (#12744) üzenetére


zzola
félisten

Pedig ki lehet választani, ott a legördülő lista...
A link, amit írtál, ott pedig a jobb felső sarokban a zászlónál lehet régiót választani. Gondolom magyar IP-ről azonnal a magyart ajánlotta fel...

(#12746) whYz válasza zzola (#12745) üzenetére


whYz
addikt

Nem magyar az ip-m, kozom sincs Magyarorszaghoz, ezert volt furcsa, de mar megvan, koszi. :)

Accountot torolni nem lehet ugye? Most azt az emailt buktam amit hungaryhoz regeltem vagy at tudom allitani? :(

[ Szerkesztve ]

(#12747) Damage


Damage
senior tag

A Don't Starve mikortól lesz elérhető? (UK account)

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#12748) k4rL^ válasza Damage (#12747) üzenetére


k4rL^
senior tag

Valamikor Jan 8-án, pontos idöpont nincs egyelöre. A játék egyébként a US Store-n már elérhetö.

(#12749) Damage válasza k4rL^ (#12748) üzenetére


Damage
senior tag

Köszönöm a választ! Olvastam, hogy USA-ban már játszanak vele (időzónák). Akkor marad holnapra a letöltés. A DMC-t már tegnap letöltöttem...nem jött be. :(
más:
Remélem lesz Fallout folytatás PS4-re és az Elder Scrolls következő része (online) is nagyon várós. Kicsit idegesítő, hogy alig van rá egyelőre játék.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#12750) k4rL^ válasza Damage (#12749) üzenetére


k4rL^
senior tag

Ja elég soványka még a felhozatal. Pedig én 5 játékkal kezdtem, most van 3, de egyet már rég árulok. Multiplayerrel biztos jól el lehet lenni, de nekem sajnos se kedvem már hozzá, se idöm a folyamatos játékhoz.

AC4 multija se jön be, KZ szép meg jó, de felmegyek pár körre csak a camp mindenhol, inkább játszok mással. De várom már a Driveclub, Infamoust. :)

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.