Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46101) Piotrus válasza Yodamest (#46072) üzenetére


Piotrus
tag

Szia!

Nálam teljesen ugyan ez a helyzet a TLoU-nál, a menüben ill. a játék alatt erősen felpörög a venti,hangos(az átvezető videók alatt kevésbé).A gép full nyitott részen van, direkt emiatt vettem neki állványt ,mert ahol a PS3 van ott a PS4 már zakatol. A FIFA15 rendben van , a Battlefield4,Driveclub néhol felpörög,a GTA 5-is. A gépem CUH-1116A .

Kérlek mindenképpen írj,mi lett csere után,mert engem is rettenetesen idegesített,de mással konzultálva a helyzetről,és mivel többeknél hallottam hasonlót, beletörődtem a dologba...

(#46102) tarti19


tarti19
senior tag

Azt nem tudjátok miért van 2 bf is a gépemen?
Az egyik 65 gigát foglalal, míg a másik 37 gigára rúg :)

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#46103) aizen92 válasza tarti19 (#46102) üzenetére


aizen92
addikt

Másik a DLCk.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#46104) tarti19 válasza aizen92 (#46103) üzenetére


tarti19
senior tag

Az nem lehet, mert most elindítottam s ez is 65 gigás lett volna. Aztán fogtam s töröltem ezt a be nem fejezett projektet :)

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#46105) gyuribácsi88 válasza haddent (#46071) üzenetére

Azon szakadtam a múltkor, mikor írta valaki hogy olyan idegesítő hangon zúg vagy cicereg vagy mi a bánatot csinál az a külső táp hogy megőrül tőle. Már nem tudom hogy itt írták e, mindegy is, a gyereket szó szerint elkussoltatták, mintha valami államtitkot kotyogott volna ki :DDD

A másik, Kove haverjának a 4. kicserélt gép (one) is kerregett, zümmögött. Ezért kár hogy csak kevés felhasználó fórumozik.

Elfogultság meg félrevezetés, mintha mindenki részvényes lenne. Én még senkit nem beszéltem rá a ps4-re, sőt 2 embert is a one-ra beszéltem rá, igaz azért mert nem akartam hogy ezen a platformon legyenek :DDD

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#46106) haddent válasza Yodamest (#46072) üzenetére


haddent
addikt

Most vitatkozhatnánk arról, hogy hogyan helyezted és hogyan erősödik a hang az akusztika miatt stb..
De inkább a lényeg: TLoU menüje hírhedten pörgeti a gépet, jobban mint maga a játék kb., nálam is. De mondok jobbat: fut a játék és kimész PS menübe (ps gomb játék közbe) akkor fogyaszt a legtöbbet => legnagyobb hőtermelés + leghangosabb hűtőventi

Három lehetőség van össz-vissz, ha valóban hibás a géped:
1. csapágyas a venti alapból, ez nagyon hamar ki fog bukni mert majd szépen leáll :DDD (de gondolom ezt hallanád azért ez csúnyán fémes hang ugye)
2. nem jó az érintkezés az apu meg a borda közt
3. nagy szivárgású chippet kaptál

A 3. nem hiba és nem jár új (az más kérdés, hogy lehet, hogy fogsz kapni). Az 1. és 2. marha hamar nagyon nyilvánvalóan ki fog bukni legkésőbb nyáron szépen le fog állni "red line of death" -tel, amitől nem lesz baja de akkor beviszed és 10 perc alatt reprodukálják => új gép instant.

De most még szerintem ezt nehéz lenne bizonyħtanod és a saját időd és idegeid rongálod ezzel, de te tudod. Én várnék, a garancia ott van, véd.

gyuribácsi88 hát ja :DDD az a baj, hogy úgy van ez, mint Putyin papper is mondta Merkel kisasszonynak "szüzen akarnak férjhez menni" :)) Szeretnének egy erős, nagyon apró és lapos gépet mindenféle hang nélkül olcsón lehetőleg AAA+ játékokkal ingyen havonta a PS+ keretein belül, 0 karbantartással és downtime-mal :C

troll level: elég magas, érzem, egyszerre indítottam ps4-xbox és politikai vitát is ;]

[ Szerkesztve ]

(#46107) gyuribácsi88

Ennyit a project cars-ról, [link] 1:30-tól érdemes megnézni a versenyt, úgy libeg az autó hogy tengeribeteg leszeg tőle 1 perc alatt :(

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#46108) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Most mondjam hogy az én gépem totál csendben teszi a dolgát? :B

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#46109) falijja válasza gyuromoj (#46108) üzenetére


falijja
őstag

+1..el sem hiszem hogy vannak akik szerint ez hangos.. :)

(#46110) gianni85 válasza gyuromoj (#46108) üzenetére


gianni85
veterán

tök jó, vigyázz rá :K

(#46111) haddent válasza gyuribácsi88 (#46107) üzenetére


haddent
addikt

Szimulátor mi? :)) :)) Kb forza horizon 2 -nél egy aprócska fokkal jobb. Törésmodell? Kifelejtették? Kormányzás szinonímája a helyben fordulásnak? :DDD
2:22 -től belemegy 105 -tel (sztem mérföld/óra), semmi sérülés, csatt fal, semmi sérülés, pattan vissza és megy tovább 80 -al és még jól is jött ki :C :R

(#46112) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Az enyém is csendes - nem teljesen hangtalan de nem is hangos egyáltalán, függetlenül attól, hogy mivel játszok. Ráadásul én használtan vettem és nem is túl jól szellőző helyen tartom. Ahogy egyesek írják itt, hogy porszívó hangja van simán el tudom képzelni, hogy gyári hibásakat kaptak mert ekkora különbség nem lehetne a gépek között.

What I cannot create, I do not understand

(#46113) ImpersonatoR

Amit most januarban vettem ps4 a sony centerben az messze a leghalkabb a 3 kozul ami eddig nalam volt. Eleg uj gyartas lehetett mert a fw is majdnem a legfrisebb volt rajta. Ennek a ventije valahogy sokkal melyebb lagyabb hangon szol mar bekapcsolaskor es hosszu jatek utan sincs az a nagy felporges. Gobdolom mas fajta mint az elozokben volt mint pl a vinyo is van vagy 4 fajta bennuk.
Ez ellen egy dolgot lehet tenni neten rendelni es ha nem tetszik visszavinni. Sajnos graiban ha jol mukodik nem fogjak cserelni szerintem.

Ja es a psn nalam is jo amiota megvan ( januar ota az uj) nem volt olyan hogy nem tudtam jatszani pedig minden jatekom digitalis.

[ Szerkesztve ]

(#46114) #20844032 válasza ImpersonatoR (#46113) üzenetére


#20844032
törölt tag

Én most vettem egy hónapja a negyediket (1116A-s), ugyanaz az üvöltő szar, mint az előző három volt. Aki szerint ez halk, az zajban él és/vagy nincs tényleg halk gépe. Ezekkel a notebook-like hűtésekkel olyan, hogy halk NINCS.

[ Szerkesztve ]

(#46115) Djuree válasza ImpersonatoR (#46113) üzenetére


Djuree
félisten

megoldás: venti ki. ;) halk lesz nagyon. :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#46116) gianni85 válasza gyuribácsi88 (#46105) üzenetére


gianni85
veterán

Nem tudom, hogy rám gondolsz-e, de én hétvégén szétkaptam, és leszabályoztam a tápban található ventit 7V-ra. Igaz nem volt idegesítő, de standby-ban is ugyanúgy ment 12V-on, mint bekapcsolva full terhelésnél. Ja és ugyanaz a szar referencia vga style venti van benne, mint a PS4-ben

(#46117) Yodamest


Yodamest
addikt

Mindenképp írok a fejleményekről, szerintem ne törődjetek bele, hogy hangos.
Volt anno PS1-em, PS-2-m és mind baromi halk olt. Ez meg mint egy turbina, elviselhetetlen.

Lehet mondani, hogy hát last of us-ban jobban pörgeti a ventit, de ez akkor sem normális, hogy fülesen keresztül is hallom ahogy süvít.
Garral meg fél év múlva sokra mennék, kapnék vissza egy javított összekarcolt szart hát kösz de nem.

Vissza is vittem ma délelőtt a gépet, ahogy írtam is. Holnap délelőtt hívnak, hogy mit állapított meg a szerviz, de én mondtam, hogy eredménytől függetlenül vadi új gépet kérek vissza, nem egy összekarcolt ezt-azt megjárt valamit.

Egyébként, ahogy bevittem és letettem a pultra, majd mondtam, hogy az a bajom, hogy hangos...... nagyon meglepődött az eladó és mondta, hogy ilyen hibával még senki sem vitte vissza. Ekkor vált teljesen biztossá számomra, hogy selejtes példányt fogtam ki, mert elképzelhetetlennek tartom, hogy csak én vagyok az akit ez a porszívó hang zavarna. Ha ez lenne a "normális" zajszint, biztos vagyok benne, hogy kb minden 2. ember visszavinné MINIMUM, inkább csak azok nem akik beletörődnek, vagy lusták, de egyébként őket is zavarná.

Szóval ez kizárt, hogy normális, ráadásul elég sok olyan kommentet olvasok itt is, hogy kifejezettem halknak mondják a gépet, egyszerűen kizárt, hogy ugyan azért a pénzért amit kifizetünk, ennyire más terméket kapjunk. 120K-ért valaki kap egy teljesen csendes gépet valaki meg kap egy hajszárítót... ebbe biztos hogy nem törődök bele.

Na holnap kiderül mi lesz....

(#46118) Piotrus válasza Yodamest (#46117) üzenetére


Piotrus
tag

Melyik szervizbe vitted ?

(#46119) #20844032 válasza Yodamest (#46117) üzenetére


#20844032
törölt tag

Hát nekem volt ugye négy. Ezen kívül még van a környezetemben 3, amivel viszonylag sűrűn találkozok. Az 7 gép. 7 gép alapján bátran jelentem ki: a halk ps4 egy mítosz :D A különbség annyi, hogy más környeztben használjuk, és másképp toleráljuk a ps4, meg egyáltalán a konzolok/pécék hangját. Hát én sajnos egyáltalán nem.

(#46120) Yodamest válasza Piotrus (#46118) üzenetére


Yodamest
addikt

Aquába vittem vissza, ahonnan vettem. Ők küldik el a szervizbe, holnap délelőtt hívnak mire jutottak.

(#46121) ldave


ldave
félisten

Na, ha valaki UC4 miatt vett volna idén PS4-et, akkor még spórolhat egy kicsit:

A Slime draws near! Command?

(#46122) Yodamest válasza #20844032 (#46119) üzenetére


Yodamest
addikt

Nem kell nekem, hogy halk legyen, csak könyörgöm az hogy beszélgetni nem lehet mellette jóformán, mert elnyomja a beszédhangot is azért az durva. Szomszéd szobában is teljesen jól hallatszott a zúgása.
Nem hiszem el, hogy 2015-ben ez a csúcstechnika.... amikor egy PS1, PS2 teljesen csendes tudott lenni.
Visszafelé fejlődünk vagy mivan?

(#46123) ImpersonatoR válasza #20844032 (#46114) üzenetére

1116A önmagában semmit nem jelent ha jól tudom mert a TLOU os boundle óta (July 28, 2014) bármelyik lehet olyan.
Az előző nekem egy fehér FC4 boundle volt az sem volt egy lopakodó valóban csak azt ugye visszavittem a KSZ -es NAV os dolog miatt.
Ami most van ez egy sima fehér alapgép de eddig ez a tuti. Es semmiképpen nem üvöltő. :U
Nem vonom kétségbe amit írsz mert nálam is volt hangos gép és tényleg idegesítő tud lenni főleg nyáron és éjszaka.
De azért tényleg fura, hogy ekkora szórás van a hangban közöttük. (a lemezpörgetést ne keverjük ide most a gép hangjáról beszelünk ofc)

(#46124) gianni85 válasza Yodamest (#46120) üzenetére


gianni85
veterán

Ők adtak lepecsételt Sony garipapírt? Én olyannal a Hireltech-hez vittem vissza, mondtam, hogy zúg mint a fene, és kapásból kaptam egy teljesen újat. Igaz azzal se voltam megelégedve, de a szervizzel legalább nagyon jó a tapasztalatom :)
Még meg is kérdezték, hogy a kontroller rendben van-e, azt nem kell-e cserélni :B

(#46125) oriic válasza ldave (#46121) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez viszont így szívás. :(

Live-Die-Respawn

(#46126) Madwe válasza Yodamest (#46122) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nagyobb teljesítmény kisebb helyen több hőt termel, ami több hűtést kíván meg, ami hangos... Így is sír mindneki h omg szar ps4 nem futtat mindent ultrahigh grafikán 4kban 120 fpsel, hát ha még kevesebb teljesítménye lett volna mi lett volna...

(#46127) #20844032 válasza ImpersonatoR (#46123) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nincs szórás közöttük. Ha ennyi gépből nincs, akkor elmondható, hogy nem a gépek hangjában van különbség. Egyébként nem is értem hogyan gondolja bárki, hogy lenne. Van benne egy fosfaszlé notebook venti, meg egy hardver, ami azért disszipál keményen. Hogyan lenne ez halk? Mitől? Zsebreteszi a hőt? :)

(#46128) Madwe válasza #20844032 (#46127) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem is tudtam hogy 20 millióból 7 gép már reprezentatív felmérésnek minősül, de jó tudni. Azt ügyesen bemutattad, hogy 0.000035%ban biztosan megegyezik a gépek hangja :)

[ Szerkesztve ]

(#46129) Mrdevil válasza oriic (#46125) üzenetére


Mrdevil
addikt

Hát én soha nem is számítottam idénre abból, sehol sem tartanak vele szerintem. :K

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#46130) Tegla80 válasza Yodamest (#46122) üzenetére


Tegla80
addikt

Az elozo hsz ben is irtad,de meg nem akartam szolni... viszont most mar illo,mert nagyon nem jo ide keverni a ps1/ps2 szavakat.
Tudom,nem ertesz hozza,de leirva ezt olvasni azoknak akik igen..... inkabb ne emlegesd a multat igy a ps4 el egy mondatban .Nem vet rad jo fenyt,h finoman mondjam :B

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#46131) #20844032 válasza Madwe (#46128) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nemtudom, szerintem pont hétszer relevánsabb, mint az, aki ösmeri a saját egy szem gépit. Nodeviszont a halk gépek szórásáról szóló mitoszokban ott van a hiba, hogy a "hangos" gépek is okádják a seggükön a forró levegőt nagyüzem közben. Szóval az továbbra is mygarázatra szorul, hogy akinek "halk", annak mit csinál a gépe ezzel a hőmennyiséggel :)

[ Szerkesztve ]

(#46132) ImpersonatoR válasza #20844032 (#46127) üzenetére

" Zsebreteszi a hőt?" :DD Ez jó.

Nem szedem meg szet ps4 et de direkt néztem videót tényleg elég kicsi venti van benne sajnos ezt szerintem kar volt elkövetniük. (XO ban pl 3x akkor van + normális borda ahogy néztem a videót róla)
De a lényeg, hogy mint mondtam mar az alapjáraton a hangja is más a mostaninak mint az előzőeknek. Simán lehet, hogy egy kicsit minőségibb venti van benne + esetleg jobb paszta került köze ez mar bőven elég lehet adott esetben

[ Szerkesztve ]

(#46133) oriic válasza Mrdevil (#46129) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pedig megnéztem volna egy Uncharted vs. Tomb Raider harcot év végén. :)

Live-Die-Respawn

(#46134) mrhitoshi válasza oriic (#46133) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Hehe. Az nem lenne harc, hanem vérengzés az UC személyében. :D

PS4

(#46135) gianni85 válasza mrhitoshi (#46134) üzenetére


gianni85
veterán

Ha az UC2 szintjét hozza, akkor talán, ha az UC3-at folytatják, akkor számomra nem :)

(#46136) PandaMonium válasza ldave (#46121) üzenetére


PandaMonium
őstag

Kár érte, de én úgy vagyok vele, hogy inkább csúsztassák és legyen idő megcsinálni rendesen mint, hogy egy félkész valamit kapjunk. Nagyon tudnak a srácok a Naughty Dog-nál, nem aggódok miattuk. :D

(#46131) Moby: Függetlenül attól, hogy elhiszed vagy sem, nálam tényleg relatíve halk (kb. az a szint mint egy MSI GTX660 TF3 terhelés alatt) és még nem is melegszik nagyon, langyos szokott lenni komolyabb játékok alatt. Úgy néz ki szerencsés vagyok, de azért a gép érdekében ha lejár a gari szétkapom és kap egy újrapasztázást + ha megoldható akkor venti cserét, hátha még jobb eredményt ki lehetne hozni belőle. :)

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#46137) #20844032 válasza ImpersonatoR (#46132) üzenetére


#20844032
törölt tag

Az enyimek alapján az kimondható, hogy venti és venti között van különbség a gépekben. A mostaninak konkrétan van egy ilyen lemezkarcoló hangja, ami eghyiknek sem volt. De az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy ez csak minimális mértékben befolyásolja a gép hangerejét, azt leginkább a fordulatszám határozza meg, ami a ps4 esetében nagyon széles skálán mozog, és az alapjárat környékén valóban alig van hangja neki.

(#46138) oriic válasza mrhitoshi (#46134) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én azért kíváncsi lettem volna. :D

Live-Die-Respawn

(#46139) #20844032 válasza ImpersonatoR (#46132) üzenetére


#20844032
törölt tag

Osztom, és nem is értem ezeket a magyarázatokat a gép méretére vonatkozóan. Senki nem kérte a sonyt, hogy ekkora legyen a gép. Ha kétszer ilyen magas lenne SE történne a világon semmi, csak lett volna hely nagyobb/halkabb hűtésre. Az emberek nem egy hordóban laknak, a többségük nem :)

(#46140) Yodamest válasza Tegla80 (#46130) üzenetére


Yodamest
addikt

Most ezt mire véljem? Ha már így bekóstolsz akkor írd is le rendesen miért nem illő a PS1 és PS2 szavakat ide keverni??? Miért? Mi az hogy nem értek hozzá? Informatikával foglalkozom kérlek fejtsd ki miért nem értek hozzá? És miért nem vet rám jó fényt, ne dobálózzál a fenyegetéseiddel, inkább írd le az okát is kisgyerek.
Nos várom mi az indokod? :B

(#46141) Madwe válasza #20844032 (#46139) üzenetére


Madwe
nagyúr

Japánok, mindenük kicsi, kezük, izéjük, 10nmes lakásokban laknak, mit vársz? ;]

(#46142) gianni85 válasza Madwe (#46141) üzenetére


gianni85
veterán

Sony tv-be épített PS4-et :D

(#46143) PandaMonium válasza gianni85 (#46142) üzenetére


PandaMonium
őstag

Pár smart TV funkcióval kibővítve a PS4 hardverével és játékaival, milyen komoly TV lenne. :DDD

What I cannot create, I do not understand

(#46144) #20844032 válasza Madwe (#46141) üzenetére


#20844032
törölt tag

Jaja. Az xbox(1) rajtjánál, még az eredeti kontrolerét meg sem tudták fogni rendesen a kis törpesnecik :D
(máig van olyanom otthon, hát nem kicsi :) )

[ Szerkesztve ]

(#46145) tarti19 válasza Madwe (#46141) üzenetére


tarti19
senior tag

a valós játékpálcájuk is kicsi a tudósok szerint :)

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#46146) ImpersonatoR válasza #20844032 (#46139) üzenetére

Azért lett ekkora mert a felmerés szerint az emberek szeretik a kompakt gépeket. A táp is feltételezem ezert került belülre. Hogy minél egyszerűbb és felhasználóbarátabb legyen. Legalábbis én így tudom nem tudom mar hol olvastam az is lehet itt írta valaki.
Meg nyilván így költséghatékonyabb is kevesebb anyag kell bele.

[ Szerkesztve ]

(#46147) Madwe válasza ImpersonatoR (#46146) üzenetére


Madwe
nagyúr

Engem pl egyáltalán nem zavar a hangja, cserébe random péntek este felkapom a táskámba kontrollerestül, dobozba projektor s mehetek bárhova haverokkal fifázni :) soha senki nem panaszkodott a környezetemben a hangjára... amikor maxon pörög a venti, akkor se nagyon hallani (kb 2m van tőlem és hm rendszeren szól a hang)

(#46148) #20844032 válasza ImpersonatoR (#46146) üzenetére


#20844032
törölt tag

>felmerés szerint

Jól hangzik. Elhittem! :D
A helyzet az, hogy ott folytatták, ahol a ps3-al abbahagyták. Annak is hót ugyanez volt a felépítése a fattől kezdve: táp bent, notebookhűtés, szevasz. Csak az még akkor volt, mint a ház. A kezdetekben üvöltött az is, meg döglöttek megfele, főleg a hatvanasok, a ps2 csipekkel a beliben. Aztán a slim már halkabb volt, de az meg olyan szar anyagból sikerült kifaragni, hogy melegedésnél meg lehülésnél recsegg-ropogott a műanyag :) . Nem volt ebben jó a szotyi sohasem, és nem a ps4-el fog belejönni, ez tiszta sor. A játékaikat szerettem, a gépeiket sohasem.

(#46149) Tegla80 válasza Yodamest (#46140) üzenetére


Tegla80
addikt

Traban vs F1 auto kb a technika amit hasonlitasz 1mashoz....
Majdnem partiban vannak :DD
Az informatikussal csak rontottal a dolgon nalam,de mind1...ird ami jol esik es bocsi,h beleszoltam....

Sony® & PlayStation®

(#46150) Madwe válasza #20844032 (#46148) üzenetére


Madwe
nagyúr

Csakhogy itt elég komoly védelmi mechanika van benne, ami miatt nem fog megfőni. Az meg hogy hangosabb, mint más termék, úgy látszik az emberek javát nem zavarja mert jól fogy, ellenben kicsi és kompakt.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.