Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Ennek ebben a formában és árral semmi értelme. Minden szempontból racionálisabb választás volt az elmúlt hónapokban az elődmodell bő egy százassal kevesebbért vagy az S21 alapkiadása.

Galaxy S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#2) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Most kell Snapis S20 FE-t venni, amíg lehet.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Egy fél év múlva még jó vétel is lehet belőle.
De minden esetre most nonszensz, hogy a sima S21el egy áron van.

[ Szerkesztve ]

Tissot PRX eladó

(#4) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Mindjárt itt az S22 széria ami biztos lenyomja az s21fe árát de nem eléggé. Majd egy pár hónap múlva vagy használtan...

2022-ben egy készüléktesztben megemlíteni, hogy nincs rajta jack és nem bővíthető micro sd-vel elég gáz szerintem. Van usb-c átalakító és elérhető nagyobb tárhellyel is.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#5) Plazmacucci válasza Zsoleszhun (#4) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Beragadt 2018-ból.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6) darkarthur


darkarthur
senior tag

Engedjük már el a Jack kimenetet. Hiányként emlegetni pont 2022-ben, teljesen felesleges!

Update: látom már más is megjegyezte. :C :C

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra 5G

(#7) winss


winss
tag

S21 late :D :D :D :D :D

(#8) t72killer válasza darkarthur (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Nem engedem el. Tele van a tököm azzal, hogy minden szirszart külön kelljen töltögetni, vagy adapter kell hozzá.
Mivel most költöztünk újfajta konnektoros országba, nekem az adapter hiánya is 1:1-ben fájt volna.

Még amikor szóltak a hírek a telóról, 1 percig megfordult a fejemben, de ilyen áron teljesen esélytelen, vettem inkább egy a52s 5g-t. Mindennapi használatra tökéletes, 7 óra feletti SOT stabilan megvan, FELEennyibe kerül és nagyjából addig fogja kapni a biztonsági foltokat, mint ez a rajongói csoda.

#4: nekem kell a microSD is. Nem azért, hogy feltétlen bővíteni akarnám (bár 128GB igazán nem egy óriási tárhely, ha 4k videózgat az ember!), hanem mert pl a drón, akciókamera microSD-n potyogtatja a termést és nomád felállásban nagyon jól jöhet, ha van ami ezt helyben megeszi. Az ember nem csak a civilizáció közepén mozog, legalábbis én nem.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) Yeffy válasza Zsoleszhun (#4) üzenetére


Yeffy
veterán

es? engem kulonosebben nem erint, de mit zavar? van, aki nem akar kevesebbet tobb penzert a felso(bb)kategoriaban. ha az A szeriaba es lejjebb belefer mindketto, plusz tolto is, itt miert nem? nyilvan koltoi kerdes. inkabb legyen, es ne hasznaljam, mint forditva.

tetszett a teszt, ugyan csak nagyjabol futottam egyelore at, a vegszo kulonosen. ez igy rotfl, ennyiert. S20FE SD-t vennek, ha itt nezelodnek.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#10) Donki Hóte válasza Zsoleszhun (#4) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Egy valamirevaló USB-C -> jack átalakító minimum 4 eFt (sok korábbi Samsung telefonnal nem működik egy sima átalakító, csak olyat lehet használni, amiben van DAC, az S21FE-ről persze még nem lehet tudni, hogy milyen átalakító kell hozzá), a 128 GB-al nagyobb tárhelyes verzió meg sokkal többe kerül, mintha a kisebbe tennél 128 GB-os microSD kártyát :(

Persze ezt kétféleképpen lehet felfogni, egyrészt aki kiad 275 eFt-ot egy telefonra, az ne sírjon egy 4 eFt-os átalakító, meg a 25 eFt-al drágább nagyobb memóriás változat miatt (meg persze a 8-10 eFt-ért külön megvásárolandó gyorstöltő miatt :D ), másrészt persze úgy is fel lehet fogni, hogy ha kiadok 275 eFt-ot egy telefonért, akkor ne kelljen már rögtön tízezer Ft feletti összeget kiadni tartozékokra.

Más gyártó ennél kevesebb pénzért ad 120 W-os gyorstöltőt a felsőközép kategóriás telefonhoz, sőt még tokot is :K

Update: látom más is kifogásolja a Samsung fillérbaszását :C :C

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#11) janeszgol


janeszgol
félisten

Aki akar egy megbízható jó telefont hosszabb támogatással, megbízható szoftverrel, az 60k felett bármelyik Samsungot megveheti. A nagy kérdés az ár/érték arány, már akit érdekel. Az egy picit elcsúszott itt.

(#12) prolad


prolad
őstag

Csak fél évet késett, augusztus környékén talán többre ment volna ezzel az árral.

(#13) Zsoleszhun válasza Donki Hóte (#10) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Ha most a samsung oldalán rendeled, akkor adnak hozzá egy Galaxy Buds 2-t :))
De pl. a töltő spórolás az tényleg fillérb@szás.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#14) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszi a tesztet :R Valaki az árazásnál nem volt a toppon a Samunál. Bár ha a fanok ennyiért is megveszik :D

[ Szerkesztve ]

A jövő most van

(#15) #16820480 válasza Donki Hóte (#10) üzenetére


#16820480
törölt tag

Más gyártó ennél kevesebb pénzért ad 120 W-os gyorstöltőt a felsőközép kategóriás telefonhoz, sőt még tokot is
Persze, mert azokat sokkal könnyebb adni, mint egy normálisan megírt szoftver, vagy évekig tartó támogatást :K

Az SD kártya amúgy azért nem ugyanaz, mint az UFS3-as beépített tárhely, de persze olcsóbb is. Mondjuk az elmúlt szerintem 10 évben eszembe sem jutott SD kártyát tenni egyik telefonomba sem, akár tudta akár nem. Nincs is microSD már itthon jó ideje.
A jack az mondjuk kényelmi szempontból jogos, nem ideális az adapterezés, de a semminél jobb persze. Viszont az adaptert is, ahogy a töltőfejet is egyszer kell megvenni és utána nem kell telefononként cserélgetni majd.

(#16) leslien


leslien
nagyúr

jóra sikeredett.. idei sláger lesz...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#17) t72killer válasza #16820480 (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Bizonyos árkülünbözet mellett szimplán értelmetlen a "sokáig támogatott drága" telefont választani, mert a többlet akkor se térül meg, ha a frissítések lejártával kukába vágod a rövidebb ideig támogatott telót.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) klaya86


klaya86
senior tag

Szerintem ezzel a telefonnal , ilyen áron a Samsung bevitt magának egy tökönrúgást. Ha csak hátulról nézem a telefont is halál gagyi. 275ert egy műanyag bilibe aplikálták a telefont. A prémium külsőtől ez fényévekre van. Egy a52-nél még azt mondom belefér , de nem egy elvileg "csúcs"telefonnál. Az , hogy 2022-ben még mindig képes a Samsung ilyen árkategóriában 25w-os töltéssel bohóckodni,mindezt töltőfej nélkül... elég gáz és szerintem a vásárlók konkrét hülyének nézegese. 200 körül talán már életképes ajánlat lehetne, bár én akkor sem ezt venném.

(#19) Juhaszatti válasza #16820480 (#15) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Mondjuk az elmúlt szerintem 10 évben eszembe sem jutott SD kártyát tenni egyik telefonomba sem, akár tudta akár nem. Nincs is microSD már itthon jó ideje."

Nekem sajnos igen, több száz képem bánta. 2x is vesztek oda, elvileg nem gagyi, meghaló SD kártyák miatt. Még a mostani telefonomba is tehetnék, de nincs az az Isten hogy én mégegyszer arra bízzam a fotóim/videóim.

(#20) bostone


bostone
addikt

Kövezzetek meg, de nekem tetszik ez a mobil.
Nálam a prémium nem az üvegben nyilvánul meg.

(#21) Schuler888


Schuler888
senior tag

" A plecsni így messzebb van, mint Makó Jeruzsálemtől, ám kövezzen meg bárki: ez a telefon nekem mégis tetszett."

Eros ellentmondast erzek a szerkesztoben avagy szerkesztosegben hiszen Bog tobbszor irta/mondta mar hogy a tetszett plecsnit az ar/ertek arany nem befolyasolja...

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#22) #16820480 válasza t72killer (#17) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, csak hát a bizonyos árkülönbözetet már nem kapod meg manapság, ha azonos kategóriáról beszélünk.
Régebben én is így gondoltam, hogy praktikusabb az olcsóbbat kidobni és venni újat, mert akkor mindig új van. De azóta ezt kicsit átgondoltam, és inkább nem akarnám teleszemetelni a világot elektronikai hulladékkal, nem is akkora hatalmas a fejlődés évről évre, hogy megérje az újra várni, és nem is annyira elhanyagolható egy-egy készülék ára, hogy évente kidobáljam.

(#23) panav3


panav3
csendes tag

A tízmillió telefonszakértő (IS) és marketinges országa... :C :W

(#24) doooo válasza Schuler888 (#21) üzenetére


doooo
veterán

Nincs is értelme befolyásolnia, csak ha valami eszméletlen agyrém az árazás, de ez korántsem az (még ha lehetne jobb is, és persze lesz is, nagyon hamar).

(#25) t72killer válasza #16820480 (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Noigen, xiaomiék cerkája is tud vastagon fogni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) HThomas válasza Donki Hóte (#10) üzenetére


HThomas
senior tag

Hja, régen, ha úgy alakult, hogy kifogytál a tárhelyből, akkor beraktál egy kártyát. Most, ha kifogysz, akkor cserélhetsz telefont. Vagy előre gondolkodsz, és megveszed a nagyobbat, miközben simán lehet, hogy soha nem használod ki. A lényeg, hogy a gyártó mindkét esetben jól jár!

(#27) bitblueduck válasza Zsoleszhun (#4) üzenetére


bitblueduck
senior tag

ha az apple kutyaszart fog kenni a telóra, azt is átveszi a samsung, aztán a többiek. lehet kicsit teker rajta és nyúlszaros modellt is kínál majd. aztán az lesz az új szint, és 1-2 év múlva meg már leszólják azt aki esetleg megemlíti, hogy ez továbbra is baromság.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#28) panav3 válasza HThomas (#26) üzenetére


panav3
csendes tag

Vagy lemented a PC/laptopodra a képeket... ja nem, cserélhetsz telefont :D

(#29) Kamikaze75


Kamikaze75
tag

Bűn ronda főleg ebben a színben de többi mostani A szériák is a Samu forma tervezőnek elmentek otthonról a az Oppo,vivo,xiaomi legalább még sokkal szebb is fele ennyiért 😁
Kb.annyira van elkényelmesedve a samsung mint az apple a tessék fogyasztók egyétek.2022-ben elértük azt hogy plasztik hátlapos telefon majd 300 ezer 🤣Remélem a legeslegdemokratikusabb egybensült államok kinyírja a többi kínai telefon gyártót is hogy a túlárazott szifon és Samu még hulladékabb készülékei között lehessen válogatni..
Botrányos ami a mobil piacon folyik az utóbbi években a Huawei likvidálása után...

[ Szerkesztve ]

(#30) Donki Hóte válasza Juhaszatti (#19) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Sajna a memóriakártyák hajlamosak tönkremenni, nem valók semmilyen információ, adat hosszútávú tárolására. Mondjuk a memóriakártyák működési sajátosságaiból következik, hogy 100 meghibásodási esetből 90 esetben írhatatlanná válik a kártya, nem olvashatatlanná, tehát a rajta lévő képek lementhetők, csak többet nem írható a kártya.

Viszont magában a telefonban is elérhetetlenné tud válni az adat, elég ha beázik a telefon, vagy erősebben betörik a kijelző. Ebben az esetben sajna csak szakember tudja sokezer Ft-ért kiszedni a telefonból a képeidet.

Akinek tényleg fontosak a telefonjában lévő képei, az vagy rögtön tolja föl a képeket valami felhőalapú tárolóba, vagy állítsa be, hogy a telefon és a memóriakártya párhuzamosan tárolja a képeket, és csak a rendszeresen végrehajtott mentés után törölje a képeket a telefonból :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#31) janeszgol válasza Donki Hóte (#30) üzenetére


janeszgol
félisten

De lehet csak a katalógusfájlt tette tönkre. Mondjuk az fontos, az mondja meg, melyik adat milyen címen van.
Sajnos jellemző, hogy a telefonba rakott microSD emiatt elsz*ródik.

(#32) t72killer válasza panav3 (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Nem mindíg/nem feltétlen elég sűrűn opció, hogy nyomod laptopra az anyagot. 128 giga, amiből levesszük az appokat és a rendszert, máris <100 marad úgy, hogy egy 640*480-as jpeg sincs a telón eltárolva. Lementesz pár dolgot, pl térképek, online tananyag, stb, normális minőségben fotózol-videózol és már meg is telt, máris kéne szaladni azért a laptopért - csak az pl egy nyaralás alkalmával 1500km-re van.

Nekem már 2évvel ezelőtt is, amikor felmerült, hogy új telót szerzek be, alapfeltétel volt, hogy VAGY 256GB legyen az alap tárhely, VAGY lehessen microSD-vel bővíteni. 128gigás kártya van itthon, ráadásul kihasználatlanul.

#30: a sandiskjeimmel soha semmi probléma nem volt.

#33: az időnkénti backup természetes :R. Csak az se mindíg elérhető.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) Gzolo válasza HThomas (#26) üzenetére


Gzolo
senior tag

Vagy pont emiatt Google/Apple/Samsung/Huawei/Dropbox felhőbe nyomsz egy backupot havi párszáz forintért, és nem lesz többé elveszett kép.

(#35) janeszgol válasza #72445440 (#34) üzenetére


janeszgol
félisten

Tessék? A 6 GB memóriaverziós nem 5G-s? De az, én úgy tudom.
Az alapverzió a 6/128. Csak 5G-s van belőle.

[ Szerkesztve ]

(#36) #16820480 válasza Kamikaze75 (#29) üzenetére


#16820480
törölt tag

Miért, a Huawei olyan olcsó volt talán? :D Vagy a többi kínai olyan olcsó manapság?

(#37) t72killer válasza #72445440 (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Hol írja, hogy 8/256 lenne az alap :F? 275e-ért én csak a 6/128-ast látom, a 8/256 300e papírpénz.

Persze mondhatjuk, hogy legalább beszerezhető és nem duplaáron vagy 0 garival kell ügyeskedni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38) h4h01


h4h01
senior tag

S20 Fe exynos-os verzióhoz képest tényleg jó telefon, mert az konkrétan egy selejt az én szememben. Mondjuk valszeg a samu szemében is, hiszen nem véletlenül lett hirtelen lecserélve az exynos chip..Ehhez mondjuk pofa kellett :D

S870-es kiadás már teljesen rendben van, így aki FE-t akar venni, messze azzal jár a legjobban még most is!

Ezt a telefont ilyenkor kiadni, ezzel a hivatalos nyitóárral, nesze b+ egy sim tű, meg egy typec2c kábel, 25 watt POWER..Hát nem biztos, hogy rá mertem volna írni a dobozára, hogy Fan edition :DD, de amúgy tök jó tényleg..Csak nekem ez a véleményem róla..

(#40) Ezekiell válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


Ezekiell
veterán

Decemberben kellett, amikor adtak hozzá Buds2-t. Vettem is egyet - áldom az eszem, ezt látva :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#42) janeszgol válasza t72killer (#37) üzenetére


janeszgol
félisten

Bakker, tényleg 300k a 8/256, eddig nem is néztem. Most nem azért, de szerintem minimum egy tetszett mehetne rá ennyiért.
A 6/128, pláne 275 ezerért egy tévedés-.

(#44) Parallaxis


Parallaxis
addikt

Biztos az az adaptív 120 Hz-es kijelző?
Mert minden más oldalon azt írják, hogy ebben is kevesebb, mint az S21, hogy nem adaptív, hanem 120 Hz és 60 Hz között lehet fixen választani.

(#46) t72killer válasza #72445440 (#41) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Kérdés mindennapi használatnál valóban kimutatható-e a 8GB haszna a 6tal szemben :F? Én nem lennék benne annyira biztos, az öreg s7e-m se nagyon mutat RAM-hiányos jelenségeket, pedig abban csak 4GB van.

A 256 tárhely viszont igencsak fontos, ha nincs microSD. Viszont ilyen árak mellett már tényleg totál elfelejthetnék a 128GB-ot, jó hogy nem centizik le 32GB-ra...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#47) janeszgol válasza #72445440 (#41) üzenetére


janeszgol
félisten

300-ért a 8/256-ra talán még egy ajánlottat is rá lehetne varrni.
Ez a 6/128 egy tévedés, nem is értem hogy gondolták Samsungéknál. Pláne 275 ezerért.

(#48) RockCNC


RockCNC
senior tag

A böngészés boszantóan lassú, úgy samsung mint chrome böngészővel is.
Nem tudom, hogy egyedi hiba e?
3 napja nyüstölöm, várva hátha jobb lesz :W

(#49) Donki Hóte válasza Zsoleszhun (#4) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mindjárt itt az S22 széria

Hát, ahogy jönnek a hírek, lehet, hogy az összes EXYNOS2200 lapka megy a levesbe, Snapi 8GEN1 meg nyilván nincs elegendő, szóval könnyen lehet, hogy felénk még elég sokat kell várni az S22 szériára :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#50) janeszgol válasza Parallaxis (#44) üzenetére


janeszgol
félisten

Én pedig úgy tudom, hogy adaptív, legalábbis amit ez a szó jelent, azzal csak és kizárólag az iPhone 13 sorozat illethető. Az S21 is valami 4 állású vagy mennyi. Tehát nem 1-120 Hz, mint ahogy beígérték.
Javítson ki valaki, ha tévedek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.