Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) 7


7
addikt

Kérdezgetős topicunk folytatódik.

Előzmények: [link]

Azonnali kérdések órája Archívum I.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum II.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum III.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum IV.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum V.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum VI.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum VII.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum VIII.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum IX.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum X.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum XI.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum XII. [link]
Azonnali kérdések órája Archívum XIII.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum XIV.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum XV.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum XVI.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum XVII.: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2) Vodar


Vodar
senior tag

Hurrrá :)

(#3) dewil666


dewil666
őstag

Lompos48: USB HUB-ot is vettem direkt hogy ne legyen elfoglalva az az 1 USB. De nélküle és vele sem megy fel.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#4) Lompos48 válasza dewil666 (#3) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem tudok ilyen távolról segíteni. Olyan USB-s hálózati kütyüm nekem is van és megy hubbal és anélkül is Windows XP SP3 rendszeren egy ASUS notebook-on.

(#5) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

HollyBony Amit írtam az egy mappára vagy meghajtóra kattintással kezdődik. Nem kell elindítani hozzá semmilyen varázslót.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#6) Tubica


Tubica
senior tag

Éjen :) :C

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#7) HollyBoni válasza pocokxx (#5) üzenetére


HollyBoni
veterán

Igen,tudom. Megcsináltam és így sem látszik a másik gépen. :W

(#8) pocokxx válasza HollyBoni (#7) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

TC ben is próbáltad?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#9) BigDarkJoy


BigDarkJoy
aktív tag

Sziasztok....

Kérdezni szeretném,hogy lenne nekem 1 Fujitsu Siemens D2151-A1 alaplapom, nemrégiben vettem ASUS EAH 5450 1GB DDR2 pcie videokarit,beleraktam de kép semmi....
Sanos pontos leirást a laprol nemtaláltam, és lehet hogy nem kompatibilis a lapom a karival? Vagy netán rossz lenne a slot?

Ez ügyben kérnék segitséget.
Válaszokat előreis köszönöm!

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#10) HollyBoni válasza pocokxx (#8) üzenetére


HollyBoni
veterán

Próbáltam,semmi.. :(((

(#11) pocokxx válasza HollyBoni (#10) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ki van kapcsolva a jelszavas védelem? Amikor előjön az ablak, hogy csinálj ezt vagy azt, nincs olyan opció, hogy a varázsló kihagyásával szeretnél dolgozni?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#12) HollyBoni válasza pocokxx (#11) üzenetére


HollyBoni
veterán

Probléma megoldva,ugyanaz volt a két gép neve,fogalmam sincs miért. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13) Vodar válasza BigDarkJoy (#9) üzenetére


Vodar
senior tag

Kompatibilis. Gondolom abba a slotba dugtad, amelyikbe simán belement (PCI-e). A kábel is simán belement mind a monitorba, mind a videokártyába? A monitoron hívd elő a menüt (ha tudod) és állítsd automatikusra a képjel forrását (analóg/digitális).

(#14) BigDarkJoy


BigDarkJoy
aktív tag

Hát menü nincs... de gond az hogy a gép folyamatosan tölt,melegszik mert a CPU venti egyre nagyobb fordulatra áll, és a billentyüzeten a 3 led csak villog

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#15) BigDarkJoy válasza Vodar (#13) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

Bocsi...nem válaszként reagáltam.. :(

Szoval melegszik a gép,de a monitorra jel nem jön, északi hid forró,proci szintén melegszik,és a billen a 3 led villog.

[ Szerkesztve ]

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#16) Vodar válasza BigDarkJoy (#15) üzenetére


Vodar
senior tag

Ja megvan mi lesz a gond. Az alaplapod még a régi VGA-tól várja a jelet :) Csinálj egy CMOS resetet és tiltsd le az alaplapi videokártyát a BIOS-ban (bár a CMOS reset után egyébként is mennie kell).

Mod: biztos, hogy nem az alaplap integrált videokártyájának a csatlakozójába dugtad a monitorkábelt? ( Velem előfordult már :) )

[ Szerkesztve ]

(#17) BigDarkJoy válasza Vodar (#16) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

és az a CMOS resetet hogy kell csinálni :) ? és az alaplapit hogy tudom tiltani? mert ez a Fujitsu lap 1 kaki.... Phoneix bios van rajta azthiszem

[ Szerkesztve ]

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#18) Vodar válasza BigDarkJoy (#17) üzenetére


Vodar
senior tag

Keress egy jumpert (3, vagy 2 kis tű az alaplapon, rajta egy műanyag vacakkal), ami fölé/alá az van írva, hogy CMOS. Kikapcsolt állapotban szedd le a tűkről a műanyag vackot és kb. fél perc után rakd vissza.

(#19) BigDarkJoy válasza Vodar (#18) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

Rendben , megprobálom és reset után jövök a helyzettel.. Köszönöm addig is a segitséget

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#20) BigDarkJoy válasza Vodar (#18) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

hát semmi változás... ugyan az a hejzet még mindig. 2 tüs spi volt a CMOS megcsináltam de a gond még mindig ugyan az

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#21) Vodar válasza BigDarkJoy (#20) üzenetére


Vodar
senior tag

És ha átdugod az alaplap integrált vga-jának a foglalatába a monitor kábelét, akkor ugye van kép?

(#22) BigDarkJoy válasza Vodar (#21) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

az alaplapi karin megy ,minden rendben.. Biosban nemigazán tudom mit kell álitani.. elég furcsa nekem a bios ezen a lapon

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#23) dewil666 válasza Lompos48 (#4) üzenetére


dewil666
őstag

Esetleg a driverét el tudnád küldeni e-mailben?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#24) DJ WOKKY válasza BigDarkJoy (#22) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Vedd ki az elemet az alaplapból az áramtalanítás után. Lehet nem volt megfelelő a jumperrel a cmos reset.
BIOS-ban elméletileg nem kell állítani, mert ha a pci-e-ben észlel eszközt, akkor automatikusan onnan küld jelet. A vga-ra tápcsatlakozót rátetted ? Speaker nem csipog semmit ??

(#25) BigDarkJoy válasza DJ WOKKY (#24) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

Spaker nem csipog... az ASUS EAH 5450 nek nincs betápja... nemkell neki plussz villany. ellem kivét,Cmos reset nem segitett a gondon..

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#26) Vodar válasza BigDarkJoy (#25) üzenetére


Vodar
senior tag

Esetleg, ha tudnál néhány képet csinálni a kártyáról (ahogy be van helyezve a foglalatba, több irányból is látszódjon a kártya), akkor ki tudnánk zárni pár ehetőséget... :)

[ Szerkesztve ]

(#27) BigDarkJoy válasza Vodar (#26) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

Sajna nemtudok képet csinálni rola. :( de félek hogy az alaplapom nem birja..

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#28) DJ WOKKY válasza BigDarkJoy (#27) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Milyen tápod van ?
A kártyát láttad korábban helyesen működni, vagy másik gépben próbáltad ??

(#29) Satyricon


Satyricon
addikt

A jó életbe! Jól rám ijesztettetek! Azt hittem, már valami miatt kitiltottak a modik ebből a topicból, azért nem tudok írni! :DD

Lompos48.: Ugyan már, dehogy van harag... :DDD Csak poénból írtam amit írtam, még utána is tettem egy ilyen nevetős fejet! :DDD Viszont tényleg gondoltam, hogy valaki rá fog rabolni az arany csatis optikaira :B Am úgy tudtam, hogy az arany vezeti legjobban az elektromos áramot! Valszínűleg azért is csinálják a Creative hangkarikat és a kábeleket is aranyozottra.

Am érdekelne a véleményed/tek ezekről:

linkl
[link]
[link]
[link]

Melyiket érdemes megvenni???

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#30) BigDarkJoy


BigDarkJoy
aktív tag

http://www.asus.hu/Graphics_Cards/AMD_Series/EAH5450_SILENTDI1GD2/

pontosan erröl a kártyárol van szó... és FujitsuSiemens D2151 A1 alaplap.

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#31) Lompos48 válasza dewil666 (#23) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Meg kell keressem, de megróbálom.
....
Nem volt egyszerű, de megvan.

(#32) BigDarkJoy válasza DJ WOKKY (#28) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

vadi ujj a kari, most vettem boltban 36 hó garival ...

Tápom : Delta Electonic 300W

alaplapom... : - Intel 945G Chipset

- LGA775 Socket Intel CeleronD / Pentium 4 HT/ PentiumD

- 800/533MHz FSB
- 4 DIMM SlotsDDR2 RAM, DDR533/667MHz
- Max memory 4GB Dual Chanel
- Integrated Video Controller
- Onboard RAID support (driver on DUCD)
- Integrated Audio SPDIF 5.1
- 1 x Line In
- 1 x Line Out
- 1 x Microphone
- 2 x SATA Controller RAID
- 1 x IDE controller (max 2 IDe devices)
- 1 x PCI Expressz 16x
- 1 x PCI Expressz 1X
- 5 x PCI Slots (32bit)
- 4 x USB 2.0 external ports (4 x internal)
- Fast Ethernet Controller with 10/100/1000 MBit/s,
- Multi Boot
- USB system lock

[ Szerkesztve ]

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#33) dewil666 válasza Lompos48 (#31) üzenetére


dewil666
őstag

:R :R :R
Megköszönném!!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#34) Vodar válasza BigDarkJoy (#32) üzenetére


Vodar
senior tag

Csak azt tudom mondani, amit a kollega írt alább: talán nem volt jó a CMOS reset. Próbáld újra, vagy vedd ki az elemet az alaplapból, aztán vissza.

(#35) Lompos48 válasza Satyricon (#29) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A Hama neve a "legcsengőbb". Meglátszik az árán is. Szerintem egyszerűen tökmindegy. Ha mindenképp áldozni vagy hajlandó vegyél inkább tartalékkábelt. Mintha te vonultál volt hónapokkal előbb kölyökkutya keresztelővel. Mi van (ha nem tévedtem), ha buli közben éjjel elharapja? :D

(#36) BigDarkJoy válasza Vodar (#34) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

de ez a Fuji alaplap elbirja ezt az asus karit amugy? mert forosodik az északi hid,és nem nyikkan vele a gép, ha csak benne van de az alaplapin van a monitor szintén nem megy... ha kiveszem akkor meg száll mint a szél ( az ablakon kifele ha igy viselkedik )

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#37) Vodar válasza BigDarkJoy (#36) üzenetére


Vodar
senior tag

Persze, el kell bírja, ez egy mezei belépőszintű kártya.

(#38) Lompos48 válasza dewil666 (#33) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Már ott penészedik a fiókodban. Itt is pókhálós volt már. Sikert vele, remélem menni fog.

(#39) .bableWes


.bableWes
őstag

egy kis segitség, legyetek kedvesek!

asus laposba melyik a dedikált vga biosba? a "dgpu" vagy "power xpress"

köszi :R

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#40) .bableWes


.bableWes
őstag

dupla :F

[ Szerkesztve ]

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#41) BigDarkJoy válasza Vodar (#37) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

nem lehet hogy a slotom rossz ? mert használtan vettem a lapot, de elméletileg 256mb s pcie kari volt benne már, én most akartam bele tenni ezt

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#42) Vodar válasza BigDarkJoy (#41) üzenetére


Vodar
senior tag

Ha az előző is ugyanabban a 16x PCI-e slotban volt és működött, akkor nem rossz a slot...

(#43) Satyricon válasza Lompos48 (#35) üzenetére


Satyricon
addikt

Igen igen, én voltam az! Hátt a neve végülis Zeusz lett... Mondjuk faterom Bobinak hívja hülyeségből, én meg bogárnak, vagy morzsinak(brutális név egy Cane Corso-nak igaz? ;] :D ) XD Keresztanyumék is amikor jönnek, feketelov-nak hívja(mert tesóm kisfia 1-2 évvel ez előtt meglátott 1 fehér lovat és azt mondta hogy: "szegény fehér lov, egedül van" XD) Szóval emiatt fekete lovnak hívja... Mindenki máshogy. De Zeusz az eredeti neve! :DDD És szerencsére kinti kutya, úgyh a kábelt nem bántaná... Max én harapnék bele pár dobozka borsodi után! :D

ON: Nem tudom... Nekem a hama név hallatán egy bóvli valami jut eszembe... :F A könig nekem azért szimpatikusabb, mert olyan németes szó... És köztudott, hogy a német dolgok kivétel nélkül minőségi, nem gagyi sz*r... példának tökéletes a BMW, hogy már az egyik legjobb autómárkát mondjam... ;) Am Neked erről a véleményemről mi a véleményed? :)

szerk.: off topic!

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#44) BigDarkJoy válasza Vodar (#42) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

1 pci slot van. de az asus 2.1 a másik meg nemtom mien volt

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#45) dewil666 válasza Lompos48 (#38) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm! Várom :K

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#46) Vodar válasza BigDarkJoy (#44) üzenetére


Vodar
senior tag

Nekem így látatlanban ennyi ötletem volt :U

(#47) Lompos48 válasza Satyricon (#43) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Utánanéznék hol rendezi a tömeggyártást a Hama meg a König is...

A Hama bóvliságáról, csak ennyit: Since 1945 Hama GmbH & Co KG is located in Bavarian Monheim and operates in accessory business very successfully.

Kicsit későre találkoztunk vele. Ennyi.

(#48) Kleypek


Kleypek
csendes tag

IRC-en hogy tudok elhagyni egy csatornát úgy, hogy ne írjon ki semmit, hogy kiléptem?

(#49) BigDarkJoy válasza Vodar (#46) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

hát azért köszönöm szépen a segitséget... legalább tanultam is ujjat :) minden hálám az infokért... további jóéjt.

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#50) Vodar válasza BigDarkJoy (#49) üzenetére


Vodar
senior tag

Más hátha tud még segíteni.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.