Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#275801) Kendek válasza zojjektum (#275800) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A PS gomb is működik rendesen, persze. De nyilván bekapcsolni nem lehet vele a konzolt. Bekapcsolás után kerül áram alá az USB-s konverter, ami után lehet a PS gomb lenyomásával párosítani. Szóval a konzolon levő bekapcsológomb segítségével lehet bekapcsolni a konzolt, a DSe kontrollerrel nem.

<-ƘƘ->

(#275802) GZoli7 válasza erahurka (#275797) üzenetére


GZoli7
senior tag

Nem. Eddig volt ez.
Most talán még szigorúbb lett/lesz.

(#275803) zojjektum válasza Kendek (#275801) üzenetére


zojjektum
senior tag

Köszönöm! Igen ez tiszta, de játék kilépés és konzol lekapcsolás miatt kérdeztem, de így f@sza. Néhány "utángyártott" kontrollernél a ps gomb semmit nem csinált bekapcsolt állapotban sem.

(#275804) erahurka válasza GZoli7 (#275802) üzenetére


erahurka
félisten

Mindenre van két év garancia akkor? :F Nem igazán értem. Vagy mit jelent a szavatosság? :F

(#275805) Dreimus válasza GZoli7 (#275802) üzenetére


Dreimus
senior tag

Mindenre két év kellék szavatosság járt, csak 2022.01.01-től nem 6 hónapig kell a boltnak eljárnia, hanem 1 évig, ezt követően kell a vásárlónak bizonyítania hogy a termék gyárilag hibás volt.

(#275806) GZoli7 válasza erahurka (#275804) üzenetére


GZoli7
senior tag

A magyar jogszabályok szerint volt egy év jótállás és két év szavatosság, ami a vásárlástól ketyeg.
Ahogy Dreimus írja, ez most január 1-től változott.
Tavaly január egytől pedig a jótállás szabályai, akkor vezették be a sávos jótállást.
Javaslom a 19/2014. (IV. 29.) NGM rendelet elolvasását. Hiába tűnik réginek, most módosították.

(#275807) erahurka válasza GZoli7 (#275806) üzenetére


erahurka
félisten

De miben más a szavatosság mint a jótállás? :F Ami leírást találtam az alapján ugyanannak tűnik.

(#275808) F-ECT$ válasza erahurka (#275807) üzenetére


F-ECT$
titán

Itt van egy kis összefoglaló róluk.

Dive ever, work never.

(#275809) erahurka válasza F-ECT$ (#275808) üzenetére


erahurka
félisten

Ezt találtam meg, de nem értem a különbséget azon kívül, hogy szavatosság esetén egy idő után a vásárlónak kell bizonyítania, hogy nem miatta romlott el a termék.

(#275811) Stauffenberg válasza erahurka (#275809) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Pont ez a különbség. A jótállás ("garancia") ideje alatt feltételezni kell, hogy a hiba rendeltetésszerű használat mellett következett be (értsd: kereskedőnek kell bizonyítania, hogy te tetted tönkre, ha nem tudja, akkor gondoskodnia kell a javításról/cseréről/pénzvisszafizetésről, ha beázva, összetörve, gari matricát letépve, szétbarmolt csavarokkal viszed vissza, akkor nem lesz nehéz dolga a bizonyítással). A szavatosság alatt pedig ez a bizonyítás megfordul. A szavatosság alacsonyabb értékű a vásárló szemszögéből, mint a jótállás.

Ez amúgy a törvényileg előírt kötelező jótállás/szavatosság kérdésköre, ez mindig a kereskedő és a fogyasztó között jön létre. Van ezen felül az önkéntes jótállás, amit a gyártó szokott vállalni "jófejségből" (és mert növelni akarja a terméke iránti bizalmat), ez már a "gyári gari", de ez egy önkéntes szolgáltatás és a gyártó dönti el mennyit ad és milyen feltételekkel). Ez utóbbit azért érdemes keresni, mert duplán van védve a segged. A Sony csak 1 évet ad, de a Media Markt, mint kereskedő már más törvényi feltételek alá esik.

(#275812) fausto válasza Stauffenberg (#275811) üzenetére


fausto
addikt

Most már a jótállás a vételár szerint van, nem? Persze a gyártó ettől pozitívan eltérhet, de ha a PS4 100.000 Ft felett van, akkor a Sony is 2 évet kell adjon.

(#275813) GZoli7 válasza fausto (#275812) üzenetére


GZoli7
senior tag

Igen, ezt hívják újabban sávos jótállási időnek.
100k alatt 1 év.
100k-250k 2 év.
250k felett 3 év.
Persze vannak kivételek, pl.: autó, hajó, stb.

(#275814) w.miki


w.miki
veterán

Egy kérdés a ps4 kontrollerek töltődnek akkor is ha ki van kapcsolva a ps és úgy van rádugva vagy csak ha pedig be van kapcsolva?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#275815) consono válasza w.miki (#275814) üzenetére


consono
nagyúr

Ha jól emlékszem rest módban tölti, kikapcsolva nem.

"In God we trust. All others must bring data"

(#275816) erahurka válasza w.miki (#275814) üzenetére


erahurka
félisten

Ha alvó módba teszed a konzolt, csak akkor. De talán még úgy is külön be kell állítani. Én telefonos adapterről szoktam tölteni.

(#275817) Stauffenberg válasza fausto (#275812) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Most írtam, hogy a kötelező (törvényileg előírt) jótállást nem a gyártónak, hanem a kereskedőnek kell állnia. A gyártó adhat önkéntesen saját jótállást is, de ez már teljesen önkéntes dolog (rendszerint szoktak is adni, de ebben már olyan időtartamot jelöl meg, amilyet akar). A Microsoft például 2 évet ad a konzolokra, de most megnéztem a Konzol Világnál a PS4 Pro-ra 2 év hivatalos Sony garancia van írva, míg a PS5-re csak simán 2 év garancia.

(#275818) w.miki válasza erahurka (#275816) üzenetére


w.miki
veterán

Köszi! :R
Jól láttam PUBG ingyen letölthető PS4re a store-ből, ha USA fiókot csináltunk?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#275819) oriic válasza w.miki (#275818) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Minden platformon ingyenes lett a PUBG. Magyar store pl.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#275820) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Van aki platinázta a Miles Morales-t? Ha igen, nehéz volt?
Bejött a játék, de minden áron nem akarom platinázni.

Az utolsó küldetés csak nálam szaggatott?
PS4 Pro-n játszottam, voltak gyorsabb animációk, ott azért látszott szépen hogy már nem bírja annyira a gép. Bár az is lehet hogy a játék hibája, semmi akadás nem volt nálam, csak az utolsó küldetésben az utolsó harc jelenetnél.

(#275821) raziel01 válasza tothjozsi96 (#275820) üzenetére


raziel01
veterán

Könnyű de kell hozzá 2 végigjátszás.

(#275822) F-ECT$ válasza tothjozsi96 (#275820) üzenetére


F-ECT$
titán

Iszonyat könnyű platinázni, a Like a Rhino In A China Shop a "legnehezebb", egyébként csak kis idő kell mindenhez.

Dive ever, work never.

(#275823) erahurka válasza tothjozsi96 (#275820) üzenetére


erahurka
félisten

Én nem vettem észre ilyesmit Slimen, de annyira pörgött hogy nem is láttam már mit csinálok.

Amíg ilyen minőségben ki lehet hozni a next gen játékokat, addig nekem nem kell PS5.

[ Szerkesztve ]

(#275824) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Rainbow Six Siege - Ha a következő szezontól rankedezni akarsz, kötelező lesz telefonszám megadása.

[link]

[link]

Live-Die-Respawn

(#275825) duckload


duckload
tag

Sziasztok!
Lenne egy furcsa kérdésem!
Mostanában elővettem ps4 prot! Kena meg Horizon ment rajta!
Horizon qualityn van elvileg az 30 fps Kena meg alapból az!
DE! Miért érződik Horizon simábbnak? Olyan mint a Last of us 2 nél hiába 30 mégis folyékonyabb!
Ez valami sony belsős mágia?
Az meg brutál,hogy szebbnek érzem a horizont mint a Valhallát amit series x en nyomtam!

"Gyöztél felettem, mert az végzetem, hogy harcaimban bukjam szüntelen, de új erővel felkeljek megint."

(#275826) erahurka válasza duckload (#275825) üzenetére


erahurka
félisten

Gondolom optimalizációs megoldás, mivel erre az egy konzolra fejlesztették, processzor órajelekhez, memória sebességhez és felosztáshoz, háttértárhoz, mindenhez hozzá tudták tökéletesen passzintani a működést. Kena meg jött PS5-re, PS4-re, PC-re is, ráadásul kisebb pénzből kisebb csapat dolgozott rajta. És lehet a Kena többet droppol.

(#275827) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Szeretnék párosítani egy ilyen fülhallgatót, de bluetooth audio nem támogatott infót kapok.
Tényleg nem megy direktbe?
Ha ez így igaz van egy ilyenem, ezzel menne?

(#275828) raziel01 válasza duckload (#275825) üzenetére


raziel01
veterán

Nioh 30 FPS is vállalhatatlan. Csak 60-al jó pedig minden másban jó a 30 is.

(#275829) F-ECT$ válasza duckload (#275825) üzenetére


F-ECT$
titán

Aki ért hozzá, az leírhatná, hogy két betonstabil 30 fps között lehet-e különbséget érezni vagy nem.
A Kena sajnos PS5-ön sem tartja az fps-t (igaz ott a 60 nem megy neki, nem a 30), szóval néha ott is megröccen (gondolom itt meg a 30-at nem tudja tartani), illetve az átvezető animációk 24 fps-esek, azok iszonyat rosszul mozognak.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#275830) Stauffenberg válasza duckload (#275825) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mert nem csak az számít, hogy hány fps-t tol ki a gép magából, hanem a frame pacing is. Lehet mindkét játék 30 fps, de az egyiknél jó a képkockák időzítése, másiknál meg ugrál fel-le, miközben mindkettő azonos mennyiségű képkockát produkál. Ahol ugrál az időzítés, ott a mozgások kevésbé érződnek simának.

A legtöbb Sony exkluzív játéknál odafigyelnek rá, hogy mindegy 30 vagy 60 fps a limit, mindkettőnél korrekt legyen a frame pacing. Plusz ott van még az is, ha az egyik játék szebb motion blur-t használ, akkor a képkocák közötti átmenet is simábbnak érződik mozgás közben.

Én Quality módban játszom a Horizon Zero Dawn-t, mert Performance módban 30 és 60 fps között ingadozik, ami persze nyilván több képkocka, mint a Quality mód 30 fps limitje, de mivel ugrál a sebesség, ez rohadtul zavaró tud lenni.

(#275831) erahurka válasza F-ECT$ (#275829) üzenetére


erahurka
félisten

Sosem értettem miért erőltetik a 24 fps-es átvezető animációkat. Oké, ez a filmes képfrissítés, de nem mindegy hogy fix 30-60 után tolsz be 2 perc ilyet, vagy eleve így kezded nézni a dolgot másfél órán át.

(#275832) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#275833) Kendek válasza erzol (#275827) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem megy direktben, USB-s adapterre van szükség. Ha a füles Qualcomm chipes és szükség van az aptX LL-re, akkor Creative BT-W3, ellenkező esetben pont ugyanazt nyújtja olcsóbban az Ugreen CM408 is. Nekem mind a kettő van, és tök ugyanaz a hangminőség meg a hatótáv.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#275834) frankdelgado válasza Kendek (#275833) üzenetére


frankdelgado
őstag

Ennek a blutuszos megoldásnak van értelme? Csak mert ezeknél csúszik a hang rendesen...

(#275835) Kendek válasza frankdelgado (#275834) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Van, mert nem minden esetben csúszik a hang. Olyan fülesre van szükség amelyik támogat Low Latency módot. Úgy már nincs észrevehető csúszás.

<-ƘƘ->

(#275836) Wlac


Wlac
Ármester

Arról van valakinek infója, hogy az EA Playben találhatóm Dragon Age tartalmazza-e a DLC-ket, vagy csak az alap játékot?

“The wha-"

(#275837) tothjozsi96 válasza raziel01 (#275821) üzenetére


tothjozsi96
addikt

+ #275822 F-ECT$, + #275823 erahurka
Köszi!

Most valamiért nagyon ráuntam, elkezdtem a platina felé vezető utat, de nagyon untat az egész. Pedig rövid volt a játék. Spiderman-nél nem éreztem ezt, ez valahogy uncsibb most.

erahurka,
Nálam most több verekedős jelenetnél is megreccent. Én is azt érzékelem hogy nagyon gyorsak az animációk és tényleg alig látni mi történik, de azért érzékelhető volt nálam hogy beesett 30 fps alá a játék.

(#275838) erahurka válasza tothjozsi96 (#275837) üzenetére


erahurka
félisten

Sok platina elég monoton és uncsi. Időrabló eléggé, én már nem megyek rá ha nem nagyon könnyű tényleg.

Elvileg csak 3-4 óra a történet, húzd le legkönnyebbre aztán kész.

[ Szerkesztve ]

(#275839) tothjozsi96 válasza erahurka (#275838) üzenetére


tothjozsi96
addikt

A sztorival nem volt probléma, az hamar lement. Most gyűjtögetek meg amit kell, csinálom.
Én azért váltanék PS5-re, bár nem játszom sokat, de kíváncsi lennék mennyivel ad jobb játékélményt, főleg a Last Of Us II-re lennék kíváncsi, 60 fps módra.

(#275840) Mezcal válasza tothjozsi96 (#275839) üzenetére


Mezcal
addikt

főleg a Last Of Us II-re lennék kíváncsi, 60 fps módra.

Nem mintha ott bármi probléma lett volna az fps-sel.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#275841) Kendek válasza tothjozsi96 (#275839) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én is kíváncsi voltam és direkt megvártam a patch-et, de őszintén szólva pont ugyanaz volt PS5-ön 60 fps mellett, mint előtte a PS4 Pro-n a 30. Egyedül úgy volt szembetűnő mikor váltogattam 30/60 között, akkor tényleg láttam, hogy mennyivel rosszabb. De egyébként nem tűnt fel. Nem ettől lesz jó a TLoU Part 2.

<-ƘƘ->

(#275842) Elims válasza oriic (#275832) üzenetére


Elims
veterán

Megjelenés napján megveszem. (Remélem tps lesz mint eddig.)
Nem olvastam még sehol.

:R :R

(#275843) oriic válasza Elims (#275842) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

TPS lesz.

"The latest instalment in the award-winning series, Sniper Elite 5 offers unparalleled sniping, tactical third-person combat and an enhanced kill cam. "

Live-Die-Respawn

(#275844) atirag


atirag
őstag

Van egy ps4 pro készülékem vr szemüveggel. A lányomnak vettem két éve, de pár hetetvolt igazán használva. Ha el akarnám adni akkir milyen összegben gondolkozzak. Mert csak porosodik :)

(#275845) Kendek válasza atirag (#275844) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Próbáld meg a konzol beárazós topikot, az ármesterek segítenek beárazni.

<-ƘƘ->

(#275846) nimfas válasza atirag (#275844) üzenetére


nimfas
addikt

Én tavaly egy ismerőstől vettem meg PS4Pro+VR szettet, volt még hozzá 6-8 lemezes játék. Így volt 120k. Állítólag jó áron vettem.

(#275848) Kendek válasza Pestaman (#275847) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Persze, ez egy jellemző hiba, driftelésnek hívják. Garban javítják, vagy cserélik az egész kontrollert.

<-ƘƘ->

(#275850) Kendek válasza Pestaman (#275849) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A hivatalos szervizpartner az a Triwarden Kft. De, hogy mennyiért javítják meg, arról szerencsére nincs semmi tapasztalatom.

<-ƘƘ->

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.