Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#275151) vargalex válasza Mr Bond 007 (#275150) üzenetére


vargalex
félisten

Azt elhiszem. Csak arra lettem volna kíváncsi, hogy ha a gyors és viszonylag gyakori hőmérséklet változás miatt volt gond, akkor ezen miért segített volna egy még gyorsabb hőmérséklet változás...

Alex

(#275152) Mezcal válasza vargalex (#275149) üzenetére


Mezcal
addikt

ha azzal moddolták, hogy a venti még 2 percig ment kikapcsolás után, az miért segített?

Semmit nem segített, ugyanúgy jött a piros lámpa, mivel egy elhibázott konstrukció volt.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#275153) Kendek válasza Mezcal (#275152) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ennyiből minden elhibázott konstrukció volt akkoriban, mert ott hagyták el az ólmot a forraszanyagból. És nem igazán sikerült elsőre eltalálni a legjobb helyettes anyagot, és a hőingadozás betett neki. Ez nem csak a konzolokat érintette, hanem mindent, pl. notebookokat és videokártyákat is.

<-ƘƘ->

(#275154) FunPro válasza Kendek (#275153) üzenetére


FunPro
senior tag

Most a cint fogják kivenni, úgy tudom. :D

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#275155) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! A gamepad tester oldalon szoktam letszetelni a hozzám kerülő kontrollereket, a legjobb program arra, hogy kiderüljön, driftel-e a kontroller. Viszont ezt az "Avg error" dolgot nem tudom, hogy micsoda.. Valaki segítene? :R

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#275156) Kendek válasza Ferenczi Áko (#275155) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez azt méri, hogy mennyire szabályos kört tudsz rajzolni a karral. Viszont mivel gyárilag nem kört ír le ha a peremen végigtolod, ezért van ez a ~10%-os érték.

<-ƘƘ->

(#275157) Ferenczi Áko válasza Kendek (#275156) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Köszönöm, tehát akkor 10 százalék alatt jó?

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#275158) Kendek válasza Ferenczi Áko (#275157) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem egészen, vagyis ez nem jelent semmit, mivel eleve nem egy szabályos kört ír le. Pl. ha kopott a kar szára, akkor még nagyobb a kitérés, de ettől még nem működik hibásan. Ott a rajzolt kör a monitoron, azon próbálj meg óvatosan végigmenni, nyugodtan akár többször is.

<-ƘƘ->

(#275159) nincsnév007 válasza Rage47 (#275142) üzenetére


nincsnév007
őstag

nálam nagyon csöndes a ps4 slim, egy kicsit hangosabb mint a series s. és már asszem 3 éves.

Stauffenberg: Én azt figyeltem meg hogy ha be van kapcsolva az hogy az usb kapjon még áramot pihenő módban akkor tovább pörgeti még a ventit, mint amikor nincs bekapcsolva az usb tápellátása.

(#275160) mtcob


mtcob
senior tag

Sziasztok!

Öcsémék PS4 Slim 500 GB -jába szeretnék venni valami nagyobb HDD-t, milyet és hol lenne érdemes venni? Szükséges egy belső HDD egyáltalán, vagy elég egy külső is?

Előre is köszi a segítséget! :R

(#275161) Kendek válasza mtcob (#275160) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Bármi jó ami belefér, de ha javasolni kell, akkor pl. WD20SPZX. USB-s is jó egyébként, teljesítményben kb. ugyanazt hozza mintha a belsőről futnának a játékok.

<-ƘƘ->

(#275162) vargalex válasza Mezcal (#275152) üzenetére


vargalex
félisten

Én értem, hogy nem segített semmit, de miért talált ki valaki egyáltalán egy olyan modot, amiről előre lehet tudni (csak józan paraszti ésszel belegondolva), hogy legfeljebb ronthat a helyzeten. Ugyanis az nyilvánvaló, hogy egyszerűen gyorsabb hőingadozást (konkrétan hőmérséklet csökkenést) okoz.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#275163) icemad válasza vargalex (#275162) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Egyrészt a józan paraszti ész nem általános. Másrészt tömegesen veszik a konnektoros rágcsáló elzavarót meg áramcsökkentőt az emberek. Azok mellett ez is elfér. Nagy Bandó mondta, hogy Isten nagyon szeretheti a hülyéket, ha ennyi van belőlük.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#275164) Mezcal válasza vargalex (#275162) üzenetére


Mezcal
addikt

Nem rontott rajta semmit sem, de nem is segített. A cél eredetileg az volt, hogy kikapcsolás után lehűtse a gépet, csakhogy közebn ugyanúgy olvadt a cucc. De nem rontott rajta.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#275165) vargalex válasza Mezcal (#275164) üzenetére


vargalex
félisten

Ezek a forrasztások nem arról híresek, hogy olvadnak. Épphogy magasabb az olvadáspontja... Nem olvadni szokott, hanem repedni/törni. És utóbbit nem a magas hőmérséklettől, hanem a nagy hőingadozástól.

Alex

(#275166) vargalex válasza icemad (#275163) üzenetére


vargalex
félisten

Nekem van egy ismerősöm (elektronikában jártas, ipari hűtőgépek szerelésével foglalkozik egyébként), aki kapott egy ilyen "áramcsökkentőt" kipróbálásra. És tapasztalata alapján valóban kevesebbet is mért az órája, csak majdnem lebukott. Ugyanis mentek az ELMÜ emberei és nem tudtak fogyasztást mérni az óránál. Kérdezték tőle, hogy biztos be van kötve valami fogyasztó? Már a kollégáját hívta a szaki, hogy minden műszere rossz, amikor ismerősnek eszébe jutott, hogy ez a cucc be van dugva. Kihúzta és máris minden mérhető volt...

Alex

(#275167) Stauffenberg válasza vargalex (#275149) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A hőingás hatása meg ez két külön dolog. Egy aktív hűtést igénylő elektronikai eszközben számos olyan alkatrész van, amiknek kell a folyamatos hőelvezetés, ha egy egészségtelenül forró rendszerben megszünteted a légáramlást, akkor egy brutálisan forró CPU vagy GPU által továbbra is leadott hő nem a kivezetett levegővel távozik, hanem ott helyben adja le a környezetének.

Nem véletlen, hogy az Xbox 360 utáni összes újabb Xbox pörgeti még pár percig a ventit, mielőtt elteszi magát standby módba és így van ez jól (egy PC esetén ez megvan azzal, hogy kilépsz az asztalra, felnyitod a Start menüt, lekapcsolásnál még a Windows is szöszöl kicsit és sok alaplap is még csinál egy "kifújást" miután a Windows offolta magát). Nem is kell amúgy a dolgokat teljesen visszahűteni, csak amíg be nem esik valami egészségesebb tartományba és annak nem nagyon kell több 1-2 percnél a terhelés megszűnése után.

[ Szerkesztve ]

(#275168) icemad válasza vargalex (#275166) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt nem igazán tudom elképzelni. Persze esély van rá, de, hogy ezt az új smart mérőt megvezesse, ahhoz szerintem kevés benne az elektronika. Meg igazából az számít, amit a mérőóra küld el a központnak, nem az, hogy a szolgáltató emberei mit mérnek.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#275169) vargalex válasza icemad (#275168) üzenetére


vargalex
félisten

A szolgáltató emberei azért mentek, mert kevés volt a mért fogyasztás...

Alex

(#275170) F-ECT$ válasza vargalex (#275169) üzenetére


F-ECT$
titán

Ilyesmi? Az ilyenek 99%-a szimpla átverés, a maradék 1% meg szofisztikált átverés szerintem. De persze ha saját szemmel látom és mérem, akkor meggyőzhető vagyok, de pénzt előre nem adnék ilyenért az tuti :)

Dive ever, work never.

(#275171) Elims válasza Seicento1960 (#275133) üzenetére


Elims
veterán

Én(!) a két néven kivül nem csináltatnám mással.

Stauffenberg: "...ne csináljunk úgy..."

Nem csinálok úgy,tudom,hogy miről írsz.Az enyém is repülő volt keményen..
De csak egyszer szánd rá azt a 4-5e Ft-ot és vedd meg Kendek által ajánlott cuccokat,majd rakd be egy alapos takarítás után.
Utána írj újból erről itt. ;-)
Maradt még nekem a pasztából,min. a fele megvan,nagyon szívesen elküldöm Neked ajánlott postával vagy foxpost-ba. (Fizetem a szállítást.) Hővezető lapka sajnos nem maradt,pedig azt is elküldeném.

Spec: "...ahhoz is miszlikre kell szedni az egész gépet?"

'háát eléggé szét kell szedni hozzá.
Érdemes rászánni egy napot (nekem annyi szokott lenni).
A pcx oldalon van a legjobb áron.

VargAlex: "...Az újrapasztázás (Thermal Grizzly Kryonauttal) és a pad-ok cseréje után (Minus Pad 8) rá sem lehetett ismerni..."

Igen,erről beszélek. :-))

(#275172) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Sziasztok!

Lényegében a PS4 megjelenése óta meg van osztva a profilom valakivel. Eddig ebből semmi hátrányom nem volt, de valószínűleg most jött el a szakítás ideje.

A gyerekeim elég nagyok lettek, van már sajat profiljuk, amivel játszanának a génen, de az a gond, hogy per pillanat az összes nem lemezes játékon lakat van (online vásárolt, illetve PS+-hoz kapott), mert - gondolom én - ezen a gépen ugye nem az én profilom az elsődleges profil.

A kérsésem az lenne, hogy ha megszűntetem a megosztást, és visszateszem elsődlegessé a sajat PS-emen saját magamat (tehát lényegében előáll a normál állapot), akkor a gépemen lévő többi profil hozzáfér-e majd az én tartalmaimhoz, illetve élvezi-e a PS plus adta online játék előnyét, vagy ugyan úgy lakat lesz ezeken?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#275173) Kendek válasza TazLeacher (#275172) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Persze, az elsődleges konzolon nem lesznek lakatosak a letöltött játékaid, és a Plus is osztódni fog.

<-ƘƘ->

(#275174) vargalex válasza F-ECT$ (#275170) üzenetére


vargalex
félisten

Fogalmam nincs milyen, ahogy írtam, egy megbízható és igazából hozzáértő ismerős használta egy darabig...
Szerk.: Most néztem rá a cikkre. Biztos nem ilyen, mert azt mondta, hogy 60000 Ft fölötti az ára.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#275175) Stauffenberg válasza Elims (#275171) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Nem csinálok úgy,tudom,hogy miről írsz."

De ezt nem is neked írtam válaszként. :)

(#275176) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Egy a Ps4 vr szettnek mennyi most a reális ára plusz két "fagyival,használtan de hibátlan állapotban? Elég nagy a szórás..

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#275177) Bogyi007 válasza vargalex (#275145) üzenetére


Bogyi007
veterán

Amikor a Slimem volt, akkor az Until Dawn című játék eléggé meghajtotta a masina ventilátorjait nálam...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#275178) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok,

Van rá bármilyen megoldás, hogy a PS -hez csatlakoztassak Bluetooth fejhallgatót?

Köszönöm előre is! :R

(#275179) máyköl válasza máyköl (#275178) üzenetére


máyköl
veterán

Bocsánat, az lemaradt hogy Apple AirPods Max -al használnám. Gondolom az usb adapter lesz a megoldás, de melyikkel járok a legjobban (hangkésleltetést tekintve pl.)?

(#275180) Kendek válasza máyköl (#275179) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor max vezetékkel a kontrollerbe, mert nincs neki Bluetooth-os low latency módja. Ez nem csak az adapteren múlik, ha a füles nem tudja, akkor észlelhető késés lesz a hangban. Ami játéknál nem valami optimális.

<-ƘƘ->

(#275181) Elims válasza Stauffenberg (#275175) üzenetére


Elims
veterán

Azt godoltam azért a többes szám. :-)

Spec: Az előbb lefelejtettem.. Van olyan módszer,amihez nem kell szétszedni,de nagyon nem ajánlom.Porszívó.Van olyan ismerősöm aki így "takarította" a gépet.
Másik véglet a kompresszor vagy levegős spray,azt sem ajánlom.

(#275182) máyköl válasza Kendek (#275180) üzenetére


máyköl
veterán

Ugreen CM408 -al sem működne?

Valamint a Creative BT-W2 és a Avantree DG-50 -ről [link] vannak youtube -on halom számra videók, mindkettő specifikusan tudja a PS -t.

Hozzáteszem, szvsz 2021 -ben vicc hogy bármi ilyenhez kell nyúlnom egy rém egyszerű BT csatlakoztatáshoz.

Tv -m tudja simán a csatlakozást, de ott abban a pillanatban, ahogy csatlakozok a bluetooth fejhallgatóval, ledob a játék képmódról, valószínűleg szintén a késleltetés miatt. A BT fülesek (ha nem APTX-LL-esek, de azt meg a TV nem tudja), a képet késleltetnie kell a TV-nek, hogy szinkronban legyen. Az meg szerinte nincs jó hatással a játék módra... Természetesen nem játék módban élvezhetetlen a kép. :( :(

(#275183) Elims válasza máyköl (#275182) üzenetére


Elims
veterán

Szia!

Ezt az ugreen-est ki tudom próbálni.
Holnap este megírom.

(#275184) máyköl válasza Elims (#275183) üzenetére


máyköl
veterán

Köszi!
Milyen BT fülessel?

[ Szerkesztve ]

(#275185) TazLeacher válasza Kendek (#275173) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszi

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#275186) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Ez a black ops 3 pack tartalmazza az összes létező black ops 3 dlc-t?
A zombie map-ok miatt kérdezném.
Gondolkodom rajta hogy megveszem 4 fős split screen mókának.

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#275187) Kendek válasza máyköl (#275182) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

De igen, mind a három adapterrel működne, az Ugreen-t használom én is. Viszont a saját fülesemen lehet kapcsolni low latency módot. Anélkül nagyon rossz, úgy eléggé késik a hang, nem javasolnám.

<-ƘƘ->

(#275188) Stauffenberg válasza Elims (#275181) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem kell ennyire mondogatni a takarítás jótékony hatását, mint említettem a gépet fórumtárstól vettem és _elvileg_ a közelmúltban kapott takarítást és pasztázást, de magam is nekimegyek amint lesz időm. Nagyjából 15 éve magam tartom karban a PC-met és notebookokat amik megfordulnak a kezemben, de Xboxomat is szedtem már szét, sosem mennék neki egyiknek sem kívülről porszívózással vagy befújkálással és tudom mennyit számít egy elöregedett hűtőközeg cseréje.

A hangja semmiben nem különbözik egy dobozból kivett vadiúj 7216b-től és amúgy nem szokott csak úgy random túlmelegedni meg zajongani, ezek inkább a játékok egy adott pontján történnek (pl: Fallen Order-ben van olyan átvezető, ami amint elkezdődik, azonnal felpörög maxra a gép, de a HZD-ben a térkép megnyitása is ilyen trigger, amint vége az átvezetőnek vagy bezárom a térképet, egyből visszacsendesedik).

Amiért azt mondtam rá, hogy zaj szempontjából a legrosszabb konzolom valaha az annak szól, hogy Xboxról jövök, amik tényleg nagyon halk gépek (azokat is lehet más miatt fikázni, de a hűtésük pazar). Ezzel a véleménnyel meg nem vagyok egyedül, ez a konszenzus a szaksajtóban, ez a konszenzus a fórumokon is. Amúgy ha tehetném, simán átköltöztetném a PS4 Pro-t egy mini PC házba (ami még így is nagyobb, mint a gyári ház), ami rendesen szellőzik, csak túl sokat kéne hozzá barkácsolni vagy drágán venni kész megoldást.

(#275189) vargalex válasza Stauffenberg (#275188) üzenetére


vargalex
félisten

Én csak egy Xbox One S-el tudom összehasonlítani a PS4 Pro-t (CUH-7116b, saját pasztázás) és a PS4 Slim-et (CUH-2216b, gyári állapotú, kb. 1 éves). A PS4 Pro egyértelműen hangosabb, de egyáltalán nem zavaró (a pasztázás óta). Nekem nem szokott felpörögni (legutóbbi játékok, amivel toltam, az a Days Gone, Until Dawn, illetve Fortinte-ozni szoktunk néha a gyerekekkel), szóval nem hinném, hogy a tiéd egy dobozból kivett hangjával azonos lenne.
A Slim viszont ahogy írtam teljes kussban van, pedig kevésbé szellőző helyen van, mint a Pro, vagy az Xbox One S. Az Xbox One S is csendes, viszont ott a ventinek van egy folyamatos alapzaja, ami lehet, hogy egyedi, de inkább a nagy méret miatti légáramlás hangjára gondolok. Ugye a PS4-ekben jóval kisebb venti van több lapáttal, mint az Xbox One S-ben.

Alex

(#275190) Mezcal válasza vargalex (#275189) üzenetére


Mezcal
addikt

Próbáld ki Warzone közben :)) Menüben, amikor sétálnak a karakterek, vagy játékban zoomoláskor.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#275191) mtcob válasza Kendek (#275161) üzenetére


mtcob
senior tag

Rendben, köszönöm a választ, megnézem :R

(#275192) Stauffenberg válasza vargalex (#275189) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Két PS4 Pro-t is hallottam 2-3 napos korában. Számtalan teszt (pl: DigitalFoundry) kiemelte, hogy a PS4 Pro egy hangos gép. A Reddit tele van kérdésekkel az általam is említett játékoknál az adott helyen/menüben maxra felpörgő ventikről. Ebben a topikban sem csak én hozok példákat erre, az elmúlt 2 napban többen is megtették.

Nem akarom tovább tolni ezt a témát. Custom pasztára és hűtőtappancsokra váltva biztosan a gyárinál halkabbá tehető, nálam is meg lesz lépve. Csak nem erről beszéltem.

Amúgy nagyra értékelem az itteni segíteni akarást! :R Csak ne beszéljünk el egymás mellett.

(#275193) Mr Bond 007 válasza Stauffenberg (#275192) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nekem a 2,5 éves ps4 pro gépem nagyon csendes. God of war térképen van hangja, de az se vészes. :F Egyáltalán nem olyan mint a youtube videókban. Lehet van szórás a hűtés minőségében?

(#275194) PainKiller13 válasza Mr Bond 007 (#275193) üzenetére


PainKiller13
őstag

Enyém is nagyon csendes, semmi hangja, 2.5 éves glacier white talán.

(#275195) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Horizon Forbidden West PS4 screenshotok

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#275197) Stauffenberg válasza Mr Bond 007 (#275193) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Biztosan van gyártási szórás, mindig is volt. Egy rosszul felrakott hűtőközeg simán elintézi a magas zajszintet.

A Youtube videók nekem nem mérvadók, mert abból nem leszűrhető, nem mindegy hova rakják a mikrofont, milyen érzékenyre van állítva, stb.

Meg azt se felejtsük el, hogy mindenkinek más számít hangosnak vagy csendesnek és a hang típusa is sokat számít. Nekem a PC-m hangosabb alapjáraton, mint a PS4 Pro, mert egy mesh ház, zajszigetelés nélkül, de olyan jó a légáram, hogy még tartós terhelés alatt is ritka, hogy felemeli a fordulatszámot, ezért ez egy egyenletes háttérhangot ad, egy mélyebb surrogással, észre sem veszem igazán.

Aztán a PS4 Pro felpörög, akkor sem biztos, hogy decibelben nyomja le a PC-met, hanem fel-le ingadozik a fordulatszám és egy magasabb hangot üt meg, ami jobban átszűrődik a játék zajain.

De egy notebookot is hozhatnék példának, van egy ultrabookom, ami folyton fel-le tornáztatja a hangját és egy igazán idegesítő, süvítő hangon fúj ki, ez ilyen műfaj, annyira szűk a hely, hogy pici ventillátorokkal kell megoldani a hőcserélést. Sokkal idegesítőbb, mint a PS4 Pro és ezt egy nyamvadt Youtube videó lejátszásakor is tudja művelni.

Másnak meg ez sem zavaró. Szóval az "enyém halk" az "enyém hangos" megjegyzések kontextus nélkül nem sokat érnek.

(#275198) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Horizon Forbidden West - Machines of the Forbidden West | PS5, PS4

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#275200) Elims válasza máyköl (#275184) üzenetére


Elims
veterán

Volt 2 ilyen bluetooth-os átjátszóm,de most csak azt az ugreen-t találtam meg,amelyik bluetooth jelet vesz és azt alakítja vezetékesre (aptx ll).Volt egy másik is,az oda-vissza tudta ezt,azzal próbáltam volna ki.A bnőm szerint az oda-vissza játszósat elajándékoztam a nyáron egy barátomnak,így bocs,de mégsem tudom kipróbálni. :-(

Stauffenberg: "Nem kell ennyire mondogatni..."

O.K.
Páran tudjuk,hogy -relatív- mennyire halk.
Az én összehasonlítási alapom egy ps5 ami a pro mellett van kb.10cm-re+talán még az,hogy a pro-ban hangosabb a lézerfej mozgató motor,mint a ventilátor.
De a horizon-t tényleg kipróbálom.Olvastam már pár helyen.
Részemről itt van vége. :R

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.