Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#275101) FunPro válasza F-ECT$ (#275098) üzenetére


FunPro
senior tag

Hát nem mondanám olyan bonyolult rendszernek, amit fejleszteni kéne.
Elvihet többmillió dollárt, ha rokonnal csináltatom. Egyéb esetben szerintem nagyjából 20 sor.

Ezzel csak azokat a játékokat védik, ahol a játékidő nem haladja meg a két órát. :D

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#275102) FunPro válasza Spec (#275100) üzenetére


FunPro
senior tag

Elmondom nekem ezzel mi a bajom.

Én olyan vagyok, mint egy kisfiú karácsonykor.
Ha játékról/filmről van szó, nem érdekel előre, hogy mi van benne.
Az legyen meglepetés!

A véleményem úgy sem fog megegyezni a tesztelőjével, sokszor csalódtam már agyonajnározott játékokban.

Nekem elég annyi, hogy nagyjából tudom mi a stílus, meg nézek róla néhány képet.
(Film esetén mondjuk képek helyett a színészek lehetnek döntők. De ott legfőképp a téma meg a stílus.)

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#275103) Spec válasza FunPro (#275102) üzenetére


Spec
őstag

Hát kinek mi az igénye. Mások az ízlések. Én biztosra megyek. Nyilván nem feltétlenül egyezik a véleményem másokéval, de ha nagy számokban gondolkodunk, akkor azért a tömeges értékelések általában jó támpontot adnak. Ha egy játékot már 286.000-en kipróbáltak Steamen, és nagyon jó az értékelése, akkor azzal nagyon mellélőni valószínűleg nem lehet.
Ugyanígy ha már példaként filmeket említettél, ha egy filmnek mondjuk IMDB-n 9,3-as az értékelése 683.000 vélemény alapján, akkor az valószínűleg egy jó film.
Persze nyilván lehetnek kivételek, de az csak erősíti a szabályt, mint tudjuk :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#275104) w.miki válasza Spec (#275091) üzenetére


w.miki
veterán

Közben Konzolvilag oldalán találtam új, akciós GTA5-t, olcsóbb szinte mint használtan, digitálisan, meg szerintem még drágább.
Grand Theft Auto V Premium Edition (GTA 5) - 8000 Ft
FIFA 21 (használt) - 2500 Ft
Így már a játékok is megvannak, köszönöm mindenkinek a segítségeket. :R :R

Nekünk egyszerűbb még a lemez, mert még nem nagyon tudjuk, hogyan működik az online rész.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#275105) FunPro válasza Spec (#275103) üzenetére


FunPro
senior tag

A hiba sokszor bennem van, ez tény. Nem szeretem a tömegtermékeket, meg a nagyon nem tömegtermékeket.

Én a köztes vizeken evezek, ami sok esetben elég lutri.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#275106) tboy93 válasza w.miki (#275104) üzenetére


tboy93
nagyúr

Használtan a feléért hozzád vágják a GTA5-öt, szerintem a 8k sok volt érte.

[ Szerkesztve ]

(#275107) w.miki válasza tboy93 (#275106) üzenetére


w.miki
veterán

Nézegettem aprón, 5e-ért azonnal elvitték, most van aki 7eért árulja a simát.
Ez Premium... bár az nem tudom mivel több, de egy picit biztos.
Illetve most ingyen küldik FoxPost automatába, nincs posta :B

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#275108) tboy93 válasza w.miki (#275107) üzenetére


tboy93
nagyúr

Premium... bár az nem tudom mivel több,

Onlineban ad cuccokat. (talán pénzt)

(#275109) Stauffenberg válasza syler123 (#275081) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem sokan nem akarnak (még) PS5-re váltani, mert egy csomó "next-gen" játék még mindig megjelenik PS4-re és ez elveszi a motivációt. Én is ilyen vagyok, ha jó nekem a Horizon Zero Dawn-ból a checkerboard 4K / 30 fps és ilyen lesz az új rész is (csak egy kiragadott példa), akkor nehéz motiválni arra, hogy PS4 Pro-ról sürgősen váltsak PS5-re.

A konzoltulajok többsége olyan, mint én, hogy hetente 3-4-5 órányi játékidőt tudnak felszabadítani, néha kicsit többet, néha kicsit kevesebbet és ha van jobb helye annak a ~200 ezernek (neppertől inkább ~280 ezernek), amiből bele lehet ugorni egy PS5-be, akkor inkább még vár. Főleg mikor 10-ből 8 játékról nem kell lemondani, mert jön a régi konzolra is.

Hozzáteszem ha nem lenne chiphiány, akkor mostanság lehetett volna black friday akcióban 130k körül behúzni, vagy már fent lennének a használt példányok 100-110k körül aprón. Azért ez nagyon más motivációs tényező lenne, mint azok az árak, amiket látunk jelenleg.

(#275110) Mezcal válasza Stauffenberg (#275109) üzenetére


Mezcal
addikt

akkor nehéz motiválni arra, hogy PS4 Pro-ról sürgősen váltsak PS5-re.

Még akkor sem, ha PS5-ön halkabb az egész, amellett hogy jobban is fut? PS4 játkokkal persze.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#275111) Kendek válasza Stauffenberg (#275109) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem is kell, hogy a több mint százmilliós bázis egyszerre akarjon generációt váltani. Az kivitelezhetetlen, annyi konzolt akkor sem tudnának legyártani hirtelen, ha ideálisak a körülmények. A Sony-nak pont az a jó ami most van, vagyis, hogy minden egyből elfogy.

<-ƘƘ->

(#275112) nincsnév007 válasza Stauffenberg (#275109) üzenetére


nincsnév007
őstag

én vettem egy series s-t a forza miatt meg az ingyenes játékokat azon játszom de mellette ugyan úgy pörög a ps4 is. mikor mi. jővőre jön a god of war meg a zero dawn, nekem az még bőven elég ps4-re. Én se érzem még hogy kéne ps5.

(#275113) consono válasza nincsnév007 (#275112) üzenetére


consono
nagyúr

Én is ezt tettem, pontosan :) Series S + maradt a PS4, PS5 meg majd akkor ha lesz olyan natív játék, ami miatt érdemes. Jöhetne valami ND játék bejelentés legalább :D

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#275114) FunPro válasza nincsnév007 (#275112) üzenetére


FunPro
senior tag

Ez amúgy nagyon off, de én a series s mögött is valami háttérhatalmi ténykedést érzek. :D

Elég gyanús, hogy csak azt a konzolt tudod megvenni, ami nem szolgál ki feltétlenül hosszú távon, és még tudjál hova váltani.

Mondjuk ez lehet annak is az oka, hogy az x-eket viszik, mint a cukrot.

Csodálom egyébként, hogy ps5-ből nincs hülyeverzió.
Vagyis, a sonynak több esze van, mint a microsoftnak. Ők a hülyeverziót szórják ki globálisan, aztán majd később jönnek elő az okossal. :D

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#275115) nincsnév007 válasza consono (#275113) üzenetére


nincsnév007
őstag

Jól tetted :) én pont ma mondtam hogy ha kéne venni ps5-t akkor a pókember 2 miatt vennék főleg ha az is majd magyar felirattal jön :D de az még messze van

FunPro : jó az a kis konzol, meg én azért is örülök az S-nek mert így olcsón tudok forzázni, és így nem kell kétszer kiadjak 180k :)

[ Szerkesztve ]

(#275116) Kendek válasza consono (#275113) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Elvileg készül a TLoU első részének a remake változata. Az nyilván csak PS5-re fog megjelenni. :)

<-ƘƘ->

(#275117) consono válasza FunPro (#275114) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, nekem nem volt kérdés egy éve, hogy S-t veszek, nem X-et :) Nyilván az árkülönbség is számított, meg jó ha heti 5-6 órát ha tudok játszani, csak 1080p-s TV-k és monitorok vannak itthon azóta is, teljesen felesleges lett volna az X. Arról nem is beszélve, hogy a Series S pici és teljesen hangtalan. Mire meg váltanék esetleg róla lesznek PS5 natív játékok, akkor majd arra "váltok".
Amúgy meg mióta megjött a cloud gaming konzolra is, sokkal hosszabb jövő látszik a Series S előtt: legrosszabb esetben is a Game Pass játékait lehet streamelve játszani rajta. És ez jól is működik.

"In God we trust. All others must bring data"

(#275118) Stauffenberg válasza Mezcal (#275110) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Heti 3-4 óra szabad játékidővel örülsz, mint majom a farkának, hogy egyáltalán oda tudsz ülni a konzol elé. Nem a szebb árnyékok, nagyobb felbontású textúrák és a halkabb gépzajok érdekelnek ilyenkor, hanem végre be akarod falni a játék történetét. Ha a napi rutinomban lenne a gamerkedés, már rég lenne PS5-öm. Most nem motivál egyelőre.

A PS4 Pro (7216b) egyébként a valaha volt legszarabb konzolom zaj szempontból. Néha nem értem miért akar az épületre rázuhanni a Cargolux 747-ese, aztán rájövök, hogy szegény konzol műveli ezt az égtelen zajt. Xboxról jövök, ott az ember el van kényeztetve ilyen szempontból, mert a Microsoft tisztességes hőelvezetést egészen biztosan tud fejleszteni. De erre a megoldás nálam, hogy felrakok egy fejhallgatót.

(#275119) Spec


Spec
őstag

Én 3 éve pont karácsonyra vettem a PS4 Pro-t, Grand Turismo bundleban, akciósan 105e bruttóért. Azóta se láttam annál olcsóbban sehol, most meg már cseszhetném is, mert nem tudok venni sehol. Úgyhogy asszem pont jókor vételeztem.
Azóta se éreztem kevésnek a vasat még semmihez. 3. éve használjuk, és még olyan gondom se volt vele, hogy zajos lenne, vagy ilyesmi, bár igaz hogy túlnyomórészt csak a gyerek Minecraftozik, meg NFS-ezik rajta.
Jó lesz ez még bőven évekig is mire a PS5 kiforrja magát, meg lesz belőle készlet is, meg az ára is konszolidálódik, addig pont jó szolgálatot fog tenni. :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#275120) F-ECT$ válasza Stauffenberg (#275109) üzenetére


F-ECT$
titán

mert egy csomó "next-gen" játék még mindig megjelenik PS4-re és ez elveszi a motivációt
Van ami nem jelent meg. Illetve kíváncsi leszek, hogy a 60->30 fps-en túl lesz-e más limitáció az 1-2 év múlva megjelenő PS4 verzióknál.

A konzoltulajok többsége olyan, mint én, hogy hetente 3-4-5 órányi játékidőt tudnak felszabadítani
Ez gondolom egy has bemondás. Biztos van sok ilyen is, mint ahogy a heti 20 meg a heti 50+ órát játszó réteg is lehet nagy.

van jobb helye annak a ~200 ezernek (neppertől inkább ~280 ezernek)
Aki tényleg akart venni, és beállt valamelyik boltban a virtuális sorba, az az elmúlt 1 évben tudott venni bolti áron. De tény, hogy heti 3 óráért én se biztos hogy kiadnék 185k-t.

Hozzáteszem ha nem lenne chiphiány, akkor mostanság lehetett volna black friday akcióban 130k körül behúzni, vagy már fent lennének a használt példányok 100-110k körül aprón
Ilyen gyorsan nem esik a konzolok ára, és a forint is gyengélkedik. Majd 2-3 év múlva lesz BF-ben esetleg ennyi, főleg ha akkortájt megjelenik a PS5 Pro.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#275121) Elims válasza Kendek (#275111) üzenetére


Elims
veterán

Sajnos nem.Nagyon nem jó a sony-nak,ezt fixre tudom..
Többek között olvasd el az utánad lévő két hsz-t.

Stauffenberg: "Heti 3-4 óra szabad játékidővel örülsz..."
Én ugyanúgy játszom/élek,ahogy te leírod. :-)

A ps4 pro-dat takaríttatni/pasztázni kellene.
Keress vissza,Kendek Mindent leírt ami ehhez kell.Nagyon érthetően!
Ajánlom,hogy csináld meg,alaposan,és nem fogsz a gépedre ismerni.Ne dőlj be senki másnak a hozzávaló anyagokat illetően!Csak azt vedd meg amit Kendek leírt.
Komolyan mondom,nem fogsz a gépedre ismerni.

(#275122) Stauffenberg válasza F-ECT$ (#275120) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem hasra bemondás, mivel a legtöbb tanulmány szerint az átlag 6-7 óra / hét a 18 éven felüliek körében és ebben már benne van az igazi gamerek felfelé kerekítő hatása is. Ha súlyoznánk medián átlagra, akkor alacsonyabb számot kapunk, mert a konzol a legolcsóbb megoldás az alkalmi játszós igényekre (értsd: az nem épít gamer PC-t, aki nem játszik eleget hozzá, konzolosok körében többen vannak azok, akinél több napot nem megy a gép, mint amennyit igen).

Így nem nehéz kikövetkeztetni azt sem, hogy aki nem játszik eleget, nem vált PS5-re sem. De ez a korábbi konzolgenerációkra is igaz, hogy nem az első évben adnak el sokat, hanem amikor elkezd esni az ár, jönnek BF akciók, stb.

(#275123) huszkab


huszkab
csendes tag

Sziasztok!

A napokban vásároltam egy "Knowledge is Power" játékot (nem boltban, bontatlan, lemez), most jutottam el odáig, hogy megnézzem, hogy is fog ez működni, sajnos azt tapasztaltam, hogy angol nyelvű a játék.

Van rá lehetőség, hogy magyar nyelvű legyen? Azt olvastam van hozzá magyar patch ezt valahogyan le lehet tölteni így hogy lemezen van?

Próbáltam, hogy angolról magyarra állítom a rendszer nyelvét (ps4), de ugyan úgy angol marad, telefonon (PlayLink) magyar nyelvű az alkalmazásban minden, de ahogy jönnek a kérdések sajnos angol.

Köszi előre is a válaszokat :D

"Ravaszabb csak akkor leszel ha ravaszabb ellenféllel játszol"

(#275124) F-ECT$ válasza Stauffenberg (#275122) üzenetére


F-ECT$
titán

Közben rákerestem én is, az általad említettnél 2x annyit játszik az átlag játékos. (És igen, ebben benne van a heti 1 órát meg a heti 80 órát játszó is.)

Dive ever, work never.

(#275125) Stauffenberg válasza Elims (#275121) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kell vennem megfelelő Torx fejet, mert az nincs itthon (csak nagyobb), elnyírni meg nem akarom. Fórumtárstól vettem a gépet, elvileg pasztázást meg takarítást kapott már a közelmúltban, de tervezem magamnak is megcsinálni. 10 éve mindenemet Arctic MX4-el pasztázom. :)

Btw öcsém 7216b-je ugyanilyen hangú volt új korában. Olyan nagy reményeket nem fűzök hozzá, hogy a zajszint lecsökkenne. Nem az zavaró, mikor üzemmelegen jól hallható a venti folyamatos mély süvítése, hanem amikor egyik pillanatról a másikra felpörög maxra, majd vissza. Horizon Zero Dawn-ban a térkép megnyitásakor ezt csinálja, bezárom a térképet és azonnal elcsendesül.

(#275126) Stauffenberg válasza F-ECT$ (#275124) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezek már covid adatok, nyilván extrémen kilőtt a játékidő ha nem lehet sehova elmenni, de a megnőtt online terhelésről is sok cikk van. :)

2020 előtti adatok szerint 6-7 óra, ki tudja még mi lesz covid után, valamennyire biztosan beesik, talán nem covid előtti szintre, de a lényegen annyira nem változtat. Konzolon sokan alkalmi játékosok.

(#275128) syler123 válasza Seicento1960 (#275127) üzenetére


syler123
veterán

Van olyan, akit érdekel a Ps5 és nem tud annak a hiányáról, illetve arról, hogy elő kell rendelni? Én az elsőt el is adtam már, hogy meghosszabbítsam a garit, az első még 1 év garival volt. De figyelve a fórumot legalább még 5-ször lett volna lehetőségem Ps5-öt venni, csak ugye nekem már van...
Sírni felesleges a ps-ért, elő kell rendelni és megjön amikor megjön. 2-3 hónap alatt tuti meglesz. 230-240-ért most is lehet kapni, akinek azonnal kell, megtudja venni.

Megjelenés után 2-3 hónappal még okés volt a nyavalygás, tényleg senki nem gondolta, hogy nem lehet majd beszerezni annyi idő után sem, de utána már mindenki tisztában lehetne vele.

[ Szerkesztve ]

(#275130) Ferenczi Áko válasza huszkab (#275123) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Szia! Először nekem is csak angol volt, letöltötte hozzá automatikusan a frissítést és meg is jelent a magyar szinkron. :)

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#275131) Elims válasza Stauffenberg (#275125) üzenetére


Elims
veterán

Olvasd el [ezt.]
Majd figyelj a legelső szóra.
Nem fölöslegesen írta le,én mindent azokkal az anyagokkal csináltam.

De csak ezért feltelepítem a horizon zero dawn-t. :-) Kíváncsi vagyok.

Szerk.:
Seicento által ajánlott oldalt messzire kerüld.Playitstore.Ha jól tudom az volt a konzolok szervíze.
Pár évvel ezelőtt nagyon megváltozott...
100x inkább Lackooo-nak vagy Höcinek küldeném el a gépem takaríttatni/pasztázni,mint annak a bandának.
Hardveraprón szoktak hirdetni,Lackooo vagy Höci. (Remélem jól írtam a nevüket.)

[ Szerkesztve ]

(#275132) huszkab válasza Ferenczi Áko (#275130) üzenetére


huszkab
csendes tag

Próbáltam ráfrissíteni, de azt írta legújabb verzio van fent.

Várok akkor mást nem tudok csinálni :D

Köszi a választ ✌🏼

"Ravaszabb csak akkor leszel ha ravaszabb ellenféllel játszol"

(#275134) vargalex válasza huszkab (#275132) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ha a borító élén található CUSA szám nem 09558, akkor sajnos sikerült nem ebbe a régióba szánt lemezt vásárolnod, amiben nem lesz magyar nyelv. Egyébként úgy van, ahogy a kolléga írja, a magyar nyelv az első frissítéssel jön.

Alex

(#275135) Stauffenberg válasza Seicento1960 (#275129) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Elég terebélyes szakirodalma van a PS4 Pro hangjának, ne csináljunk úgy, mintha csak a szarul tartott példányok tudnának felpörögni nagyon. Már azelőtt felkészültem rá, hogy megvettem volna, meg két barátomnak és az öcsémnek is Pro-ja van, mikor átmegyek hozzájuk, korábban is hallottam mit produkálnak, nem ért meglepetésként.

Viszont van saját tapasztalatom One S és későbbi Xboxokkal, azok álomszerűen vannak megtervezve, hogy hűtsenek is, de ne zajongjanak. Azok is tudnak jól hallhatók lenni, mikor tolják kifelé ezerrel a forróságot egy intenzívebb nyúzásnál, de ezt az idegesítő felpörgés-lepörgés dolgot nem csinálják.

(#275136) huszkab válasza vargalex (#275134) üzenetére


huszkab
csendes tag

Köszi a választ!

Ez lesz akkor a gond, 06044 a CUSA szám.

Nem gondoltam volna, hogy nem lehet nyelvet választani külön :))

"Ravaszabb csak akkor leszel ha ravaszabb ellenféllel játszol"

(#275137) Spec válasza Elims (#275131) üzenetére


Spec
őstag

Amúgy ha az ember nem akar pasztát cserélni, csak a hűtő rendszert szeretné kiportalanítani, ahhoz is miszlikre kell szedni az egész gépet? Megnéztem pár teardown videót és hát eléggé elvette a kedvem a dologtól. Nincs erre valami egyszerűbb "házi fusi" megoldás anélkül, hogy 600 csavart kellejen kitekerni, és nettó 3 órába kerüljön egy 5 perces művelet miatt? :U

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#275138) PainKiller13 válasza Spec (#275137) üzenetére


PainKiller13
őstag

Én most csináltam a 2.5 éves PS4 prommal mert nagy volt a hangja, nem egy nagy történet, most semmi hangja, viszont ami érdekesség hogy egy porszem sem volt benne, nem tudom hol él az aki a videót készíti... Nálam sem steril a ház...

(#275139) tboy93 válasza F-ECT$ (#275120) üzenetére


tboy93
nagyúr

En is kb heti 0-5 órát játszom, de onnan nézve hogy akár 7 evig hasznalhatom a konzolt es a PS4-et eladva csak 85k volt a valtas nekem bőven megérte.

[ Szerkesztve ]

(#275140) vargalex válasza PainKiller13 (#275138) üzenetére


vargalex
félisten

Nálam sem volt benne por, viszont amikor vettem használtan a Pro-t, valami eszméletlen hangos volt. Az újrapasztázás (Thermal Grizzly Kryonauttal) és a pad-ok cseréje után (Minus Pad 8) rá sem lehetett ismerni... Nem egy bonyolult művelet, otthon simán elvégezheti, aki pasztázott már valaha CPU-t.

Alex

(#275141) Tyler Durden válasza Stauffenberg (#275135) üzenetére

Ugyanez a tapasztalatom volt a ps4 pro-val, nálam minden évben kapott új pasztát, mert 1 év után olyan hangja volt, hogy nem lehetett megmaradni mellette. /és nem, nem istállóban lakom/

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#275142) Rage47 válasza Stauffenberg (#275135) üzenetére


Rage47
veterán

PS4 Slim szintén. Xbox után kicsit meglepődtem, de az exkluzívok feledtették :D Most főleg Switchen játszom. Most már nem tudnék süvítő tech cuccokat használni :/

(#275143) raziel01 válasza Stauffenberg (#275135) üzenetére


raziel01
veterán

Azt tegyük hozzá, hogy mekkora égés volt az xbox 360 hűtése a Microsoftnak, az első példányok folyamatosan mentek tönkre. Kénytelen volt normális hűtést tervezni a következő xboxoknak, mert megint égtek volna.

(#275144) Rage47 válasza raziel01 (#275143) üzenetére


Rage47
veterán

Úgy látszik ez kell minden cégnek, hogy észbe kapjon :D

(#275145) vargalex válasza Rage47 (#275142) üzenetére


vargalex
félisten

Nem tudom, mi lehet a Slim-eddel, de az nálunk teljes kussban van. Nem hallani soha...

Alex

(#275146) tboy93 válasza Rage47 (#275142) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az én prom is süvített, mondjuk rohadtul nem erdekelt mert 99%-ban fulessel játszom es ugysem hallom.

(#275147) Rage47 válasza vargalex (#275145) üzenetére


Rage47
veterán

próbáld meg a God of War térképet :D

(#275148) Stauffenberg válasza raziel01 (#275143) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Jaja, volt Xbox 360-am is (ráadásul a Fat, ami jobban érintett volt az RROD-ben). Leginkább az volt a baja, hogy nem bírta az alaplapi forrasztás, hogy felhevülve kikapcsolták a gépet. Lehetett moddolni, hogy a ventillátor a kikapcsolás után még 2 percig menjen (vagy még ennyi ideig a Dashboard-on hagytad hűlni és csak utána kapcsoltad ki). Később lett One-om és ott az instant-on módot csíptem, mert standby módba rakás (ami itt a "Rest Mode") után még 1-2 percig mentek a ventik (néha tovább is, de gondolom nézi a hőmérsékletet és csak egy érték alá hűtve állt le). Hiába nyerte meg a Microsoft az X360/PS3 generációt eladásokban, rohadtul megégette magát (szó szerint) ezzel a hibával. Nem csodálom, hogy az új generáció beköszöntével erre már nagyon figyelnek, hogy legyen a hűtés korrektül megcsinálva (és a hangjára is van energiájuk).
A PS4 Pro-m viszont egyből lelövi a ventit, ezért szoktam még játék után a főképernyőn hagyni 1-2 percig és csak utána teszem Rest Mode-ba. Amúgy meg a Sony, mint vállalat pont úgy tanul, mint a Microsoft, én a fotóipar felől is ismerem a márkát. Kiderül egy tervezési hiba, ami annyira agyalágyult, hogy egyébként gondolhattak volna rá már elsőre is, de a következő generációra gatyába teszik.

(#275149) vargalex válasza Stauffenberg (#275148) üzenetére


vargalex
félisten

Csak érdeklődésképpen (nem foglalkoztam a témával és nem is volt Xbox 360-am): ha azzal moddolták, hogy a venti még 2 percig ment kikapcsolás után, az miért segített? A venti használatával hamarabb lehűlt a CPU, holott éppen a gyorsabb hőmérséklet változás okozza a forrasztás repedését/eltörését...

Alex

(#275150) Mr Bond 007 válasza vargalex (#275149) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Szerintem kb mind1 volt neki. :D (Nekem is volt fat 1. gen gépem ami megjárta csehországot rma-ban.)

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.